Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43151) cbmfan válasza Syl (#43147) üzenetére


cbmfan
senior tag

klatty

utána még pár oldalon van folytatása a sztorinak. kártyaolvasós csávó ügyében még mindig nem kaptam idézést, pedig nagyon vártam, hogy legyen belőle valami...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43152) opr válasza cbmfan (#43151) üzenetére


opr
veterán

Uristen, es ez tenyleg majdnem 10 eve volt, pedig azt hittem, csak tuloztal. Oregedunk. Lassan mar szamolni kell HANY evunk van meg hatra. :O

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#43153) Syl válasza cbmfan (#43151) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

(#43152) opr

> Lassan mar szamolni kell HANY evunk van meg hatra.

Hogyhogy lassan? 50 felett már rég számoljuk :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43154) tupacamaru válasza Syl (#43153) üzenetére


tupacamaru
veterán

Mert 40 fölött már minden nap ajándék... :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#43155) Syl válasza cbmfan (#43151) üzenetére


Syl
nagyúr

Most így elolvasva, a lossy memóriámat kezelő daemon jelzett, hogy ez már valahol megvan, archiválva ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43156) Top cat válasza Syl (#43155) üzenetére


Top cat
őstag

Ez a korral jár. Ezután jönnek majd a Southbridge-hez tartozó perifériák gondjai. ;]

(#43157) Syl válasza Top cat (#43156) üzenetére


Syl
nagyúr

Sz*r dolog kiöregedett (vintage) számítógépnek lenni :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43158) -=RelakS=- válasza Top cat (#43156) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Pl a reggeli merevedést derék tájra küldi a szokásos hely helyett? :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#43159) Top cat válasza -=RelakS=- (#43158) üzenetére


Top cat
őstag

Én még jóval odébb vagyok, hogy ezt megtapasztaljam, de ilyesmikről hallottam. :D

(#43160) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Minden 40+-os topiclakónak ajánlom a Kominsky-módszert, időszerű story és poénok :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43161) Beba Snake válasza Mercutio_ (#43160) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Én 55+ os vagyok. Nekem már jól jönne egy vészhelyzeti kapszula, 1000mg KCN töltettel. :K Amikor már a "Grizzy and the Lemmings"-en és a South Park-on sem tudok röhögni.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#43162) Syl válasza Mercutio_ (#43160) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm a tippet! :R :C Ki is kölcsönöztem és belevetettem magam az első évadba. Zseniális!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43163) dingdongkng válasza Beba Snake (#43161) üzenetére


dingdongkng
tag

Persze hogy nem tudsz röhögni a South parkon, kb 10 éve kurvara nem vicces. Miota 16:9-ben van azóta nagyon nem de előtte is voltak gondok...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#43164) TaaT válasza dingdongkng (#43163) üzenetére


TaaT
veterán

"Miota 16:9-ben van azóta nagyon nem"

S01E02

Give them hell Ukraine!

(#43165) SunyaMacs válasza TaaT (#43164) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

A wiki szerint csak 2009-től 1080i a képformátum, az az előtti részeknek (1-12. évad) 480i volt az eredeti formátuma, később renderelték újra 1080i-ben.

(#43166) qnadam válasza SunyaMacs (#43165) üzenetére


qnadam
veterán

az oldalaránynak mi köze a képfelbontáshoz?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#43167) #21346560 válasza qnadam (#43166) üzenetére


#21346560
törölt tag

:DD

(#43168) Beba Snake válasza qnadam (#43166) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Pláne a szöveghez. Nem hiszem, hogy a szinkront is újra renderelték kínai akcentusra. :N :DDD

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#43169) dingdongkng válasza Beba Snake (#43168) üzenetére


dingdongkng
tag

Na akkor ami eredetileg 4:3as volt. Ugyanis ezek szerint van remasterje de anno rohadtul nem így jelent meg...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#43170) Mercutio_ válasza Syl (#43162) üzenetére


Mercutio_
félisten

A második is hasonlóan jó, bejelentették a 3. (sajnos záró) évadot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43171) pycur válasza Beba Snake (#43168) üzenetére


pycur
tag

Pedig igen, az első kb 4-5 évadnak a hbo csinált szinkront akkoriban, később a comedy central újraszinkronizáltatta. Bár a hangok szerencsére kb ugyanazok, így egységes maradt a sorozat.

-----

Egyetlen távjavításom volt a napokból.

A nyomtató nem működik.
Mit csinál?
Semmit.
Be se kapcsol? Mert akkor oda se megyek.
Ja de bekapcsol. De ha weboldalt nyomtatok ki azt megcsinálja, ha wordből akkor nem csinál semmit.
Áháááá....a word nyomtató ablakában milyen nyomtató van kijelölve?
Az micsoda?
Ott abban a sorban.
Hááát nem tudom van itt sok...
Legyen mondjuk egy olyan ami nincs leválasztva és hasonlít a nyomtató nevére...
Canon Sxxx?
Oké...
És működik....

-----

A topic témája meg csak hánykolódik napok óta... :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#43173) dingdongkng válasza pycur (#43171) üzenetére


dingdongkng
tag

Amúgy ez a kérdés érdekes. A topic az évek alatt kicsit tárgytalanná vált kicsit nemde? Alig léteznek klasszikus szamtechbotltok, az Auchanban egész normális gépek vannak, és a nagyon fogalmatlan unserek meg nagyrészt eltűntek. Kinek mikor volt a legutolsó ilyen arcomat a kezembe temetem esete? Mert nekem nagyon nagyon régen.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#43174) Habib[HUN] válasza dingdongkng (#43173) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Én GSM/Számtech hibridet viszek. GSM fronton vannak a nagyobb hülyeségek, és igen gyakran látják a fejemen, hogy hülye kérdésre hülye választ fognak kapni.

(#43175) dingdongkng válasza Habib[HUN] (#43174) üzenetére


dingdongkng
tag

Igen talán ez lehet a megoldás. A hülyék attevődtek a GSM-ekbe. Akiknek PC-re van szükségük általában értelmesebbek mert a legtobbeknek nem nagyon van szüksége rá.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#43176) -=RelakS=- válasza dingdongkng (#43175) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vagy a hülyék már rég bevásároltak, és a 10 éves szottyal még el tudnak valahogy netezni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#43177) Beba Snake válasza dingdongkng (#43175) üzenetére


Beba Snake
junior tag

"Akiknek PC-re van szükségük általában értelmesebbek"
Nehogy azt hidd! Aqua-ba járok vásárolni, ha valami kell. (30 éves hardveres tapasztalatom van.) Legutóbb már fizettem, pakoltam be a cuccomat és akkor tapasztaltam ismételten azt, amikor a hülye vásárló összeakad a tapasztalatlan eladóval. Ha maradok, akkor abból Stand up Comedy lett volna, jutalmul meg kaptam volna egy nagy verést.
Inkább sürgősen távoztam. :DDD

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#43178) 5teve válasza Beba Snake (#43177) üzenetére


5teve
senior tag

azért mondjuk elmesélhetnéd ameddig hallottad... :)

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#43179) Beba Snake válasza 5teve (#43178) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Inkább kínos volt, mint vicces. Az eladó nem értette, hogy mit akar vevő. A vevő azt nem értette, hogy mit nem ért az eladó. én meg egyiküket sem értettem. :D

Volt valamikor egy "dekumlátor"-os sztori. Na arra hajazott az egész. Jobbnak láttam menekülni. :K

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#43180) 5teve válasza Beba Snake (#43179) üzenetére


5teve
senior tag

nem ismerem a sztorit sajna...
amúgy egyszerű... ad a vevőnek egy "akumlátort" és beszorozza őket -1-el. (így a vevővel se lessz problem).

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#43181) Beba Snake válasza 5teve (#43180) üzenetére


Beba Snake
junior tag

"dekumlátor" egy tocsikkal odébb : [link]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#43182) cbmfan


cbmfan
senior tag

Keresd a hibát! (6 pont)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43183) opr válasza cbmfan (#43182) üzenetére


opr
veterán

Az mi a franc az ott? Valami larva? :Y

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#43184) cbmfan válasza opr (#43183) üzenetére


cbmfan
senior tag

az csak egy pormacsek.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43185) TESCO-Zsömle válasza cbmfan (#43182) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

P4 proci AMD foglalatba? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43186) LamerGyuri válasza cbmfan (#43182) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

A középső távtartó alacsonyabb(?)

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#43187) opr válasza cbmfan (#43184) üzenetére


opr
veterán

Ahhh, akkor latom, a socket 462 az egy AMD tokozas, konkretan a socket-A (K7).

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#43188) LamerGyuri válasza opr (#43187) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Jéé, tényleg; hűű, de "öreg" vagy te is... :DDD

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#43189) shteer válasza cbmfan (#43182) üzenetére


shteer
titán

intel 462

..szerintem jónak tűnik

(#43190) opr válasza LamerGyuri (#43188) üzenetére


opr
veterán

Igen, a megfelelo korokben a 33 (mindjart 34 :O ) harcos evemmel ven pfhassz-nak szamitok. Mondok csunyabbat, az elso gepem meg egy PGA132 volt (386sx, 33mhz). A commodore korszak nalunk penzugyi okokbol kimaradt, de cserebe kicsit kesobb lattam es hasznaltam VAX-ot is. Hala egnek nem tul sokat/sokaig, csak szorakoztunk vele kicsit, olyan volt, mint a zsiraf: Szep-szep, meg vegulis aranyos is, de azert otthonre nem kene. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#43191) tserrof77 válasza cbmfan (#43182) üzenetére


tserrof77
senior tag

Na, ezen sírva röhögök én is. A ház gyártója nem volt épp legjobb formájában :DDD :DDD

Ahh.. régi szép idők... a socket 370 óta külön utakon (és alaplapokban) utazik a két gyártó. Pedig akkor, ha jobban belegondolunk még a Cyrix és azt a tokozást használta. Jó kis procik voltak, egyel visszább vett órajellel voltak stabilak :DDD :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#43192) -=RelakS=- válasza opr (#43190) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem meg pont volt egy C64-em (szigorúan csak magnóval), ps P133-al kezdtem. Igaz, középsuliban küzdöttünk 286-osokkal :) 20MB-os vionyó, woah :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#43193) Mercutio_ válasza opr (#43190) üzenetére


Mercutio_
félisten

Első számítógép amit használtam egy Primo volt:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43194) Zozzant válasza Mercutio_ (#43193) üzenetére


Zozzant
addikt

Nekem C16. Primo mintha a suliban lett volna, de csak arra emlékszem, hogy rühelltem a billentyűzetét.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#43195) cbmfan


cbmfan
senior tag

ha beleszámoljuk konzolt is első egy Amstrad GX4000 volt, utána NES, SNES, C64 flopival, valami Socket 7 proci 233 MHz-re húzva, Celeron 333, PIII 600, TuaCel 1300, A64 3000+ (meg is bántam, soha többet AMD-t), C2D E8200, C2Q Q9400, QX9770 (Q9400 gyorsabb volt 4 GHz-re húzva... de kellett a csúcs proci! :D ) és most i5 4670k. persze mellette rengeteg egyéb felgyűlt, de ezek voltak a fő gépek

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43196) tserrof77 válasza cbmfan (#43195) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nekem rövidebb a lista... Egy AMD 386SX40-nel kezdtem, ami később kapott egy coprocit. Egy Acorp lap, benne Cyrix Cx100 (@150-en). Utána rövid ideig egy iP166MMX, majd kihasználva egy jófajta Amptron TXIII-asban egy K6-266 (458-ra húzva!!). Ez elég sokáig megvolt. Egy céges félrerendelés miatt lett cserélve (beszerz áron megpaktam a ram+lap szettet) Abit TH7-II 2*128MB RAMBUS-szal, bele egy p4-1600, majd a lap csúcsát egy 3.06-os NW jelentette. A szobám fűtésével nem is volt gond :DDD Ezt jó áron el tudtam adni, ebből lett egy Abit NF7-S benne 250++ Barton proci, ezt egy MSI K9N Ultra váltotta egy 3700+ San (@3200MHz) Diego magos Athlonnal. Ők is sokáig kiszolgáltak, majd igazából eljutottam a mostani alaplapig, ami egy GA-88XM-D3H, benne eleinte egy A6-6400K, majd kb egy éve cseréltem le egy 860K-ra. Ennyi az elmúlt 26 év... Atyaég... :O :O

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#43197) Mercutio_ válasza Zozzant (#43194) üzenetére


Mercutio_
félisten

A billzet (is) katasztrófa volt, vagy nem reagált, vagy egyszerre 3db azonos karaktert tolt ki, amit törölhettél vissza :K
Telco multinál aranyélet volt, c64-et már 90 körül lecserélték íbéjem pécére :DD 286, 386, 486 aztán kezdődött a Pentium (sznoboknál pencijum:D) korszak, kb. ekkor vettem az első saját PC-t céges gépcsere alkalmából ;]
Uhh, hagyjuk a nosztalgiát!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43198) tserrof77 válasza Mercutio_ (#43197) üzenetére


tserrof77
senior tag

(sznoboknál pencijum:D) ...erről mindig a KELERON jut eszembe :U :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#43199) Jazzos


Jazzos
tag

- Nem ismeri fel a Windows a bluetooth-os egeret.
- Hát nem is tudom, látni kéne...
- De nem látja!

(#43200) cbmfan


cbmfan
senior tag

csak a szokásos... :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.