Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31001) azbest


azbest
félisten

Sokat fejlődött a rendelkezésre álló teljesítmény. Éppen annyit, hogy azokat a feladatokat meg tudja oldani tűrhető sebességgel, amelyeket forrása maga a számítógépet ;]

"A számítógép olyan problémákat old meg,amik nem lennének,ha nem lenne számítógép"

Jó persze azért van sok minden, ami nem öncélú, mint az 1GB-os szövegszerkesztő, hanem tudományos problémákat old meg.

(#31002) macilaci78 válasza snecy20 (#30999) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezzel nem értek egyet. A hw számítási teljesítménye és a sw helyigénye két külön dolog.
Mindig lesz igény gyorsabbra, nagyobb teljesítményre, de jó lenne már találni egy olyan élhető számot, aminek elégnek kellene lennie mindenre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#31003) azbest válasza macilaci78 (#31002) üzenetére


azbest
félisten

"A hw számítási teljesítménye és a sw helyigénye két külön dolog."

Ez annyiból nem teljesen igaz, hogy ha nagyon magas szinten általánosított libeket és nyelvet használunk, akkor rengeteg felesleges utasításon keresztül kell verekednie magát a programnak, hogy a feladatot elvégezze. Na ezzel nem azt mondom, hogy kódoljuk assembly-ben, de például C -ben valószínűleg sokkal hatékonyab programot lehet úgy írni, hogy portabilis is lesz és a fordító pedig kellőképpen adott hardverre tudja optimalizálni a binárist.

Az sw helyigénye, legalábbis a futtatható részéjé az jelzi, hogy sokkal több utasításból áll. Persze a mellékelt, belecsomagolt resource-ok máshogy számítanak, ott legfeljebb a betöltés és megjelenítés sebessége, memóriafogyasztása lehet elszállva.

[ Szerkesztve ]

(#31004) bullseye válasza Syl (#30998) üzenetére


bullseye
addikt

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#31005) scarabaeus válasza bullseye (#31004) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az emberi agy a listában valahogy ugyan az a kategória, mint az, hogy 10%-át használjuk.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#31006) Zsivaagoo válasza scarabaeus (#31005) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Sok olyan embert láttam és ismertem meg, akiknek a nyakán nem fej - koponya, izmok, bőr és haj, valamint agyvelő - hanem csak egy tökhéj ült, benne 1,5 liter savanyú káposzta lével.
Na, ők még a káposztalé intelligenciájának 1%-át sem használták ki, és mégis léteztek és éltek(!). Pedig nem kellett volna nekik. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#31007) snecy20 válasza scarabaeus (#31005) üzenetére


snecy20
veterán

Az. Még mindig a jóslás kategória, és az is marad egy ideig. Meg akkor már miért nem kereken egytrillió? :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#31008) TESCO-Zsömle válasza Zsivaagoo (#31006) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Aláírásom is volt: "Akinek van vér a pucájában és legalább 1,5 liter káposztalé lötyög a nyakán ülő tökben, az menedzselni tudja az issue-t."

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31009) Zsivaagoo válasza TESCO-Zsömle (#31008) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nagyon sok Unikum és sör után született meg ez a hősi eposz zanzám, amikor visszagondoltam korábbi manágereimre. :D ;)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#31010) TESCO-Zsömle válasza Zsivaagoo (#31009) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

20 kötetre elegendő bölcseletet össze lehetne kaparni innen a PH-ról... :C

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31011) Zsivaagoo válasza TESCO-Zsömle (#31010) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kb. 2002-ben nyitottam meg a "Számítástechnikai rémtörténetek" topikot a terminal.hu Fórum/hardver szekcióban, és nagyon sok ember röhögte bele a reggeli kávéját a klaviatúrájába, amikor elolvasta a legfrissebb szösszenetemet. :D

Aztán párhuzamosan a HWSW-n is írtam a sztorikat.

A terminal.hu megszűnt, a hwsw pedig kihalt...

---------------
Drukkoltak nekem, hogy írjak könyvet. :D Kézirat 0.1 Béta verzió már rég készen van. ;)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#31012) macilaci78 válasza Zsivaagoo (#31011) üzenetére


macilaci78
nagyúr

E-Booknak kiadhatnád txt-ben, vagy valami. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#31013) Pttypang válasza macilaci78 (#30974) üzenetére


Pttypang
veterán

Víz? Nekem valamy izopropyl remlik.

Everybody lies.

(#31014) Zsivaagoo válasza Pttypang (#31013) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Attólis durván ki lehet dőlni. :P

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#31015) Pttypang válasza Zsivaagoo (#31014) üzenetére


Pttypang
veterán

Orokre :)

Everybody lies.

(#31016) Lord Myn válasza quailstorm (#30982) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hogy a viharba' ne! Csak megfelelő vas kell alá, DOSBox-on akár 1024x768-ban is tolom SW renderrel a Quake 1-et, bár igaz a gazdagép egy Ivy i7-es mobil workstation.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#31017) quailstorm válasza Lord Myn (#31016) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kösz b+. Erről láttam egy táblázatot, az én gépemen lenne határeset. Inkább nem.
Windowsos SW renderer már sokkal korrektebb. Meg a Symbianos.

Amúgy ezzel most tényleg nagyot mondtál. A megfelelő vassal. Nekem már a DX2-es 486-oson futhatott volna winquake-ben. Szóval amin muszáj lett volna, hogy DOS-ban menjen, ott volt a legkevesebb erő.

(#31018) snecy20


snecy20
veterán

Jah, közel 20 évvel később jó hogy megvan a megfelelő vas Quake1 alá. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#31019) quailstorm válasza snecy20 (#31018) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Közel 20 évvel később az aktuális csúcscsúcscsúcs, ami halandó (magyar)ember számára megfizethetetlen.
Az én szerény 4magos Xeonomon, ami azért még mindig felette van az átlagnak, is csak 24FPS körül lenne...

(#31020) ollie válasza snecy20 (#30999) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Izgalmas ilyen összeesküvés elméleteket gyártani, de valójában azért nő ennyire a hardverigény, mert a fogyasztók igényeit kielégítendő, egyre robusztusabb, összetettebb programokat készítenek, melyek a szoftverfejlesztést is egyre drágítják. Ennek természetes velejárója az egyre nagyobb hardverigény is, ami részben a robusztusságra, részben a költségcsökkentésre (optimalizáció hiánya) vezethető vissza.

***

(#31021) snecy20 válasza ollie (#31020) üzenetére


snecy20
veterán

Azért ne mondd, hogy nincs abban ráció, hogy konkrétan a felhasználókon kívül senkinek nem érdeke az, hogy az új szoftverek/játékok/OS-ek elfussanak lazán az őskövületeken is. Ez nem összeesküvés, szimplán így működik a módi. :) persze abban is igazad van hogy bonyolultságában egy Win95-öt nem lehet hozzávetni egy Win10-hez.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#31022) ollie válasza snecy20 (#31021) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elsősorban nem az OS miatt nő a hardverigény.

***

(#31023) oriic válasza ollie (#31020) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Izgalmas ilyen összeesküvés elméleteket gyártani, de valójában azért nő ennyire a hardverigény, mert a fogyasztók igényeit kielégítendő, egyre robusztusabb, összetettebb programokat készítenek, melyek a szoftverfejlesztést is egyre drágítják. "

Ez mind okés, de azért van ám kivétel is. Crysis 2 mesterséges gépigénynövelésről gondolom hallottál anno. (víz tesszeláció, föld alatti extra épületek, tesszelálták a tesszelált követ is. :DDD )

szerk:

Jól emlékeztem, PH-n is volt róla cikk anno.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#31024) ViZion válasza oriic (#31023) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Meg pl. most az új driverekkel hirtelen a régi VGA-k teljesítménye csökken... hááát, biztos öregszik. :o

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31025) snecy20 válasza ollie (#31022) üzenetére


snecy20
veterán

Valóban. :) Azt nem is lenne bölcs dolog a legerősebb hardverekhez igazítani, egy OS esetén muszáj hogy a 4 évvez ezelőtti konfigon is jól menjen. Viszont nem érdekes, mióta a Terabyte feletti HDD-k elterjedtek, hirtelen már a játékok sem érik be a 4-8GB helyigénnyel? Már kell a 40-60 is nekik, első fecskék megérkeztek lásd Wolfenstein, GTAV...

ViZion

3-4 éves VGA-knál nem véletlenül felesleges legújabb driverre frissítteni...

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#31026) Zsivaagoo válasza snecy20 (#31025) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kivétel talán a HD7770/7790 a GCN architektúra miatt...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#31027) -=RelakS=- válasza Zsivaagoo (#31011) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez így ebben a formában nem igaz a terminal.hu-ra, a fórumot tekintve legalábbis

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#31028) wolfman válasza ViZion (#31024) üzenetére


wolfman
veterán

Epölnél ez a módi. Az újabb és újabb telefonjaik kb. 10%-al erősebbek mint az elődeik, majd mikor az megjelenik,minden programot a legújabb készülékre fejlesztnek kihasználva a rendelkezésre álló teljesítményt, ami ahhoz vezet, hogy a régebbi készülékeken nem fog jól futni az újabb oprendszer vagy program. Meg lehetne oldani, hogy jól menjen, de akkor nem vennél új készüléket, csak aki 'muszájújtelefontvegyek' beállítottságú.

A termelés nem állhat le.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#31029) #90933760 válasza wolfman (#31028) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ezt észrevettem én is, ismerősi körben van több régebbi és újabb szifon is.

[ Szerkesztve ]

(#31030) quailstorm válasza wolfman (#31028) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért ezt remélem te is tudod, hogy nem igaz.
Eleve droidra a büdös életben nem kapsz ennyi frissítést, lásd blogom, max a felét.

Az a 10% meg jó lesz 100-200-nak is amúgy.

Másrészt az iPhone 4-nek mi a párja droid fronton? Galaxy S kéne legyen, de az meg erősebb. Mit akarsz még ettől? Kb mintha P3-ra kérnéd a Win10-et :U
Apple-ék komolyan veszik a programozást, és az újítások nem 10 év csúszással kerülnek be a rendszerbe, mint PC vagy droid vonalon. Hanem azonnal. Ennek meg ára van. Egy többszálúsított, 2 magra optimalizált rendszer, amihez 1GB RAMot szántak, szarul fog futni egy GYENGE 1magoson. i4s, iPad2 azért mutatja, hogy ha van kakaó, akkor megy az.

Miért nem használsz Win98-at? Gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

(#31031) Lord Myn válasza quailstorm (#31017) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hát, ha SW render-rel akartad tolni a Quake 1-et anno DOS-ban, akkor még a Pentium I-es procik, csak 320x200/240-ben birták (486DX2-vel játszhatatlan volt, emlékszem, ami nekem volt akkor AMD 5x86-133, azzal is határeset volt, néha beesett 25 fps alá). Emlékeim szerint 5-600 MHz-es Celeron-nal már lehetett 640x480-ban nyomni DOS-ban, bár ilyen procik csak 1-2 évvel később jöttek.

#31018 snecy20: Azt azért ne felejtsük el, hogy a DOSBox egy emulátor (ráadásul, ha jól tudom csak egyes moduljai képesek a multi-thread-re, szóval a főkód csak egy szálon fut) és nem direktben indítom az i7 alatt a cuccot. De ettől függetlenül az igaz, hogy 1-2 évet várni kellett, hogy legyenek olyan CPU-k, amik magas felbontáson is tudták futtatni DOS-ban a Quake-et, az a motor a nyers számításra (CPU+FPU) volt kihegyezve, semmi komolyabb trükköt nem használt.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#31032) wolfman válasza quailstorm (#31030) üzenetére


wolfman
veterán

Nem akarok vitába szállni mert úgy se lesz értelmes végkifejlet. Annyi a lényeg, hogy a nem a legújabb készüléket használó iFonosok telefonjai már messze nem mutatnak olyan sebességet mint mikor azok voltak a legújabb széria. Tudom, látom, tapasztalom. Nekem még nincs okostelefonom, nem húz a szívem egyikhez sem, nem vagyok elfogult, csak látok.
De nyílván az androidnak is megvannak a betegségei, ennek se állítottam ellenkezőjét.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#31033) quailstorm válasza wolfman (#31032) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És ebben mi a furcsa. Én meg elárulok neked egy újdonságot. Egy Willamette P4+Radeon 9600PRO nem futtatja olyan jól a Win7-et mint a 2000-et.
Hahó, telik az idő!!!!

Mellesleg ha nem frissített volna soha, élvezhetné a gyors telefonját. Jahogy nem futna el semmi? Akkor meg ne nyivákoljon, örüljön, hogy foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

(#31034) Pttypang válasza quailstorm (#31033) üzenetére


Pttypang
veterán

Jo oreg willamette, regi szep idok :)

Everybody lies.

(#31035) Zsivaagoo válasza Pttypang (#31034) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Willamette-ket egy jól tuningolt Tua Cerkával halomra lehetett mészárolni. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#31036) quailstorm válasza Zsivaagoo (#31035) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vagy Athlon XP-vel.
Mikor bejött 2014-ben végleg az SSE2 hiány probléma, kipróbáltam a Willamette mit tud. Végülis futott rajta az SSE2 kód, de ami nem az volt, az is negyed sebességgel. Borzalmasan pocsék...
Bukott is mint állat.

Mondjuk iskolákban meg egészségügyi intézményekben most is van szép számmal.

(#31037) Zsivaagoo válasza quailstorm (#31036) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

"Mondjuk iskolákban meg egészségügyi intézményekben most is van szép számmal." -- Na, ez a szégyen és gyalázat. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#31038) #90933760 válasza Zsivaagoo (#31035) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na ja, ha már jó öreg P4 akkor csak is Prescott. Ahhh, nekem anno 270x15-ön futott, uhuhuhuuh gyerekek az volt ám teljesítmény, meg fűtés.

(#31039) quailstorm válasza #90933760 (#31038) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tegnap vettem emiatt egy Zalman 7000 full réz dögöt. Azt melegítsd fel vazze!

(#31040) TESCO-Zsömle válasza quailstorm (#31039) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Zalman? :Y Selejteztek a múzeumban? ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31041) Zsivaagoo válasza #90933760 (#31038) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Bakker, megcsináltad az i1,5-öt, a zaztán odab@sz a zefixnek is. :P

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#31042) quailstorm válasza TESCO-Zsömle (#31040) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Törölte a koma a hirdetést...
Eredeti csomagolásban hiánytalan CNPS7000-B Cu, újszerű. Tényleg muzeális darab.

(#31043) Mercutio_ válasza Zsivaagoo (#31037) üzenetére


Mercutio_
félisten

Áramszámla az egekben :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31044) Zsivaagoo válasza Mercutio_ (#31043) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Jakérem, a villanyrezsó az már csak ilyen. Vagy ilyenebb. :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#31045) #90933760 válasza quailstorm (#31039) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az a 92 milis ventivel szerelt ugye? Kár hogy nem a 120-as. Nekem is a 92-es volt rajta, de az alu-réz. Szerettem azt a hűtőt is, az igazi PC korszak vége volt ez, nem a gyíhét meg efiksz szarok.
Aztán egy Ninja1 majd egy Ninja2 került rá később. Még azokkal is 50 fokon ment idle. :DDD

Még ma is szívesen használnám, ha nem zabálna annyit mint 3 másik gép, meg hiába HT, az egy mag az egy mag marad, már netezni is gyötrelem rajta.

[ Szerkesztve ]

(#31046) quailstorm válasza #90933760 (#31045) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Már akinek. Anyám használja, csak elhullott alóla a lap, meg a hűtője csak egy Willamette aludarabja volt, az meg nyáron kevés.
92-es a mérete, ja. Emlékszem, az Al-cu nagyon népszerű volt belőle. Csak ezt olcsóbban tudtam beszerezni.
És nem fog 24/7 menni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31047) TESCO-Zsömle válasza quailstorm (#31042) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gratulálok! :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31048) BlacKSouL válasza #90933760 (#31038) üzenetére


BlacKSouL
addikt

i915 lap miatt nekem 225x15-nél kifújt, de gyári hűtővel 70 fok alatt ritkán volt. Rendes hűtővel meg télen csak az én szobámban nem kellett fűteni ;]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#31049) wolfman


wolfman
veterán

Itt vagyok havernál gépet szerelni. Beleöntötte a kólát a gépébe. Leszedem a ház oldalát, ezer éves por, ennél már csak talán az oprendszere régebbi. Elkezdtem levakarni a port a rendszerről, de NEM JÖN LE. Oda van rá ragadva. Nagy nehezen levakargattam ami fontos volt, a többi maradt. Mindent átdörzsöltem alkoholos ecsettel aztán tiszta ronggyal, ne mondjam azt a színt amilyenné a fehér rongy változott. A rettenetes hangorkán amit a gépe adott ki korábban most a takarítás után megszűnt. Míly meglepő.

Ja igen, mire ideértem a számítógép ház előlapjátnak tartó pöckeit rég letörte, szóval most szigetelőszalagos megoldás lesz. Istenkém!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#31050) ViZion válasza wolfman (#31049) üzenetére


ViZion
félisten

Te nem unod meg igaz?
Vadász, vadász... Te biztosan nem Coppni jársz ide? ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.