Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44101) 5teve válasza -=RelakS=- (#44096) üzenetére


5teve
senior tag

nem hallottál még nagy lendületről? :)

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#44102) LógaGéza válasza TaaT (#44084) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azért Tarhos - Békés között most történt valami, nemsoká akár még rá is lehet fogni, hogy járható.
2 hete azért mikor teljesen tudatlanul rátévedtem a szakaszokban felmart állapotban, szívtam a fogam, hogy ebből jobb esetben csak futóműfelújítás lesz :W

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44103) Gyuri27 válasza LógaGéza (#44102) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez is olyan lesz mint a gyanté-mezőgyán, nyék-keresztúr stb stb egy hullaék. Vékony hullámos és még sorolhatnánk. Ez nem útépités hanem pazarlás. 1-2 évet se fognak kibirni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#44104) -=RelakS=- válasza 5teve (#44101) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha egy derékszögű kanyart is be kell venni hozzá, ami még elsőbbségadás kötelezővel is meg van támogatva, akkor nem. Ismered egyáltalán azt a felüljárót, amiről beszélünk? :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44105) Syl válasza -=RelakS=- (#44104) üzenetére


Syl
nagyúr

Mondom én, hogy ezt te nem akarod érteni.
Ha egy elsőbbségadás tábla után ráfordulsz az útra, akkor te persze 20 km/h sebességgel poroszkálsz végig. Nem nyomsz rá a gázra. Akkor sem, ha autópályás 130-as tempó után egy városon kívüli útra fordulsz. Áááá, dehogy. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#44106) nullpoint válasza TaaT (#44084) üzenetére


nullpoint
senior tag

Igazságtalanok vagytok, ez a szakasz most lett megcsinálva, már majdnem kész. Persze kiváncsi vagyok medig bírja. :DDD

Mondjuk az m3-hoz és felett vezető útz az nem tudom mikor lesz megcsinálva. A vicc hogy ott van az Aston Martinnak a szalonja. Amikor onnan kijön egy autó, a futómű várható éllettartamának az egy százalékát már elveszti ezen a szakaszon. :DD

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#44107) -=RelakS=- válasza Syl (#44105) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Fenét, én is megtaposom, de az már nem az autópálya lendülete :D
Ha meg már így, akkor a Külső Fóti út felől vagy az áruházak felől problémásabb, mert ott van egy viszonylag jó útszakasz, ahol tényleg fel tudsz gyorsulni, aztán hirtelen hopp, aszfalt saláta.

nullpoint
Ami azt illeti, én nem emlékszem olyan időre, amikor az a felüljáró még értelmesen nézett ki, pedig 2008 óta párszor megfordultam arra

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44108) Sethdobaloah válasza -=RelakS=- (#44107) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

az azért lehet, mert soha sem volt jó. A környéken ha felújítanak egy utat, azt tuti hogy fél éven belül a csatornázási művek felbontja, aztán rá pár hónapra a bkv is rájön, hogy a buszmegállók alá betonlap kell... 2 éven belül, meg amúgy is szétesik a "téli fagyoktól", és a patchwork újra előállt.

...csak én vagyok helikopter?

(#44109) ollie


ollie
MODERÁTOR

Átnevezzem a topikot amatőr útfelújítók kiborulására? :DDD

***

(#44110) nullpoint válasza ollie (#44109) üzenetére


nullpoint
senior tag

Mi profik vagyunk!!! :P

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#44111) cbmfan válasza ollie (#44109) üzenetére


cbmfan
senior tag

inkább jó lesz sarki köpködőnek mert javarészt más nem ment az utóbbi pár évben.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44112) 5teve válasza ollie (#44109) üzenetére


5teve
senior tag

inkább csak tedd offba, amit balga halandókként nem tettünk offba (én se :B )
itt is be kellene vezetni mint a BestBuy topikba, hogy bótos kiboruláson/anekdótán kívül minden más offköteles.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#44113) LógaGéza válasza Gyuri27 (#44103) üzenetére


LógaGéza
addikt

Arra szerencsére egy jó ideje nem jártam.
Múltkor láttam, hogy javítják a Mezőberény - Bélmegyer utat. Utánnanéztem, hogy elkészült, pont jól is jönne, menjünk arra megnézzük. Az első 2 km-t Berény felöl ugyanúgy hagyták, amilyen volt, a többit megcsinálták... Nem is értem mire gondoltak, ugyanúgy összességében járhatatlan az út, mivel az eleje/vége borzalmas... Senki nem fog emiatt ugyanúgy arra járni, de viszont be lehet írni, hogy ez is megvan csinálva...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44114) gubisadam


gubisadam
aktív tag

másik kedvenc dolgom útfelújítással kapcsolatban:
észrevettétek már hogy valahogy külföldön sosem üt fel vagy le a csatornafedél? Itthon minden egyes olyan mintha direk 5 centis peremet adtak volna neki.. legjobb példa erre Tatabánya, ott valami nevetséges hogy néha egy 100 méteres útszakaszon van 15 csatornafedél, persze mind úgy elhelyezve hogy nem a sáv között mondjuk hanem direk az egyik nyomvonalban..

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#44115) qnadam válasza LógaGéza (#44113) üzenetére


qnadam
veterán

így tartósabb a felújított szakas!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44116) tserrof77


tserrof77
senior tag

Ma, zárás előtt 2 perccel. Amúgy eléggé odavagyok, megfáztam a hétvégén. Srác géphez kér tápkábelt. Kirakom, 950Ft. Nézi, neki nem ilyen kell, kicsi kerek végű. Miajó...? Asztalihoz, kicsikerek??? Tuti nem laptop? Nem-nem, asztali. Kicsi, kerek, kb 5-6mm-es... És TUTI asztali? Igen... nézek ki a fejemből, a láz amúgy is kezdi elborítani az agyam... De egy pici értelmi szikra áttörte az erősödő ködlázat... Nem valami mini PC-hez kell? DEEeee... valami ázusz... Köszönjükemese... Asus Vivo PC volt. Kapott egy 19V 3.42A Akyga tőttőt, én meg zárhattam végre. Mára ennyi, lekapocsolom a zinyternetet is, meg a zösszes közösségimédiát és megyek szépen haza kalapkúrálni magam. Holnapra sok a meló....

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#44117) SP4C3 válasza gubisadam (#44114) üzenetére


SP4C3
veterán

Vajdaságban sem különb a helyzet. Szigorúan keréknyomban, legalább 2-3cm peremmel. Persze ez csak ott probléma ahol van aszfaltozott, normális út. Nálunk szerencsére ebből kevés van, nemrég egy kutatás megállapította, hogy az a város szerkezetű település (igen, így határozták meg, de a szememben egy szutykos kis falu), ahol élünk, közutak mindössze 40%-a rendelkezik útburkolattal (beton-aszfalt), annak is 90%-a toldozott-foltozott...
Természetesen az útadót és a biztosítást fizetnünk kell, a regisztrációs díjak mellett. (Évente kb 300 euró, ha 2L lökettérfogat alatt vagy).

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44118) Vismajor01 válasza titetoyz (#44041) üzenetére


Vismajor01
addikt

En a jelenlegi vasarlo kedvet figyelembe veve a boltnyitasra felretett toket teljes egeszeben raktarkeszletre koltenem es fbookon kiszornam az egeszet. Iszonyat porog a marketplace, autokereskedo haver mondta h mig 5 eve 99% hahu volt 1% meg utcarol betevedt most 60% fbook es 40% a hahu. Sokkal tobbet lehet kommunikálni a vevővel (es letiltani is sokkal egyszerubb) igy latja h miert nalad vasaroljon (szakertelem pl) ne az alzanal. Masik haver meg cegetalapitott, nemetbol hozatja be a VGA-kat, az afat visszaigenyli es a nettora ratesz meg20%. Ez annyira mukodik h meg en is igy vettem tole videokartyat lol.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#44119) Jazzos


Jazzos
tag

Ha online értékesítésre adod a fejed, felesleges nagy raktárkészletet tartani. Elég akkor rendelni a cuccot a beszállítótól, amikor megrendelik.
Haverod jól nyomja, se számla se adózás, rövid távon fog megbukni...

(#44120) Syl válasza Vismajor01 (#44118) üzenetére


Syl
nagyúr

Hogy mit csinál? A behozott kártya után visszaigényli az áfát és úgy adja el? Ha a nettóra tesz 20%-ot, akkor eladás után hogy fizeti be az áfát? :U Az ilyet nagyon szereti a NAV!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#44121) opr válasza Syl (#44120) üzenetére


opr
veterán

Igen, ezek az AFAcsalos kisstilu dolgok mindig nagyon menok meg nagyon jol mennek, egeszen addig, amig egyszercsak hirtelen nem. Aztan a racs mogott meg lehet agyalni rajta, hogy mekkora buli volt, de azert megis biztos megerte-e...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44122) Vismajor01 válasza opr (#44121) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ha azt gondolod hogy a kis gpuk forgatasaval afat csalo ember börtönbe megy akkor naivabb vagy mint en :D meg az se megy racsok moge akik 100milliokban merheto afat csalnak. Kapnak 1-2 ev felfuggesztettet meg X millio büntetést es kesz

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#44123) Csepy válasza Vismajor01 (#44122) üzenetére


Csepy
senior tag

Akkor ezt mondd a szemébe volt pécsi székhelyű, de országos hálózattal rendelkezett Laptopszalon volt vezetőinek és üzletfeleinek, akik mindig csak egy kicsit csaltak (a főnök meg naív volt és még azt sem tudta, hogy amit csinálnak illegális), de azt hosszú éveken keresztül és így már elég sok lett és most kellemes 10 évüket töltik a rács mögött és az egész bolthálózat is ment a levesbe, teljes magánvagyonnal együtt.

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#44124) Syl válasza Vismajor01 (#44122) üzenetére


Syl
nagyúr

Az a baj, hogy ismerősöm is utazott hasonló dologban (nem számítógép), ilyen jól megy, olyan jól megy, egészen addig, amíg egyik reggel a nav pisztolyos emberei meg nem jelentek az ajtó előtt. Aztán azonnal lett belőle két év wellness (gyk.: előzetes) és pár év tárgyalás. Nem tudom mi lett a vége, mert azóta nem találkoztam vele...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#44125) qqcqqc válasza Vismajor01 (#44122) üzenetére


qqcqqc
őstag

Hol van már a Ramiris dicső múltja..... :)

(#44126) opr válasza Vismajor01 (#44122) üzenetére


opr
veterán

Nekem pont hogy az a tapasztalatom, hogy a kisemberre, aki csak "picit" csalt, valahogy mindig hamarabb rátalálnak és a büntetés is súlyosabb, mint a hasonló disznóságot művelő igazán nagyhalaknál.
Ismerős ezt ilyen (mi szintünkön) top ruhákkal játszotta. Még egész jól is csinálta, mert csak meghívásos alapon lehetett tőle vásárolni, és nem igazán terjeszkedte túl magát, gyakorlatilag úgy nézett ki a dolog, hogy amikor mentél venni, ha kérdezted, mondta, hogy most van - e hívás, vagy nincs. Általában nem volt. 10 évig csinálta, nagyon ment neki, aztán egyszercsak bekopogott a nav. Azóta nem láttuk, nem hallottunk róla semmit.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44127) TESCO-Zsömle válasza opr (#44121) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért itt HA-n is van pár "nem adóalany", akik simán 10+ éve tolják az ipart. Nem tudom ők milyen séma alapján dolgoznak, de a jelek szerint nem érdekelték az adóhivatalt...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44128) opr válasza TESCO-Zsömle (#44127) üzenetére


opr
veterán

Ez mindig ilyen. Soha nincs baj, egészen addig, amíg egyszercsak meg van. Szerintem a világon soha senki nem tudja megmomdani, mi alapján tűnik fel valami a navnak, néha a legapróbb piti szart is észreveszik, néha meg 20 évig semmit. Aztán ebbe mindenki azt lát bele, amit akar.
Én azt, hogy nagyon jó kapcsolatok nélkül nem mernék ilyet csinálni, mert nem éri meg.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44129) pycur válasza opr (#44128) üzenetére


pycur
tag

Én azt gyanítom hogy ami sokáig nem tűnik fel, később mégis, az szinte biztos hogy egy jóakaró névtelen bejelentése billenti meg.

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#44130) -=RelakS=- válasza pycur (#44129) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Esetleg konkurencia?
Pofa 1 csinálja a boltot, Pofa 2-nek szöget üt a fejébe, hogy ez jó üzlet, hát dob egy telefont.
Pofa 1 eltűnik, aztán pár hónapon belül hogy, hogy nem, Pofa 2-nél lehet vásárolni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44131) localhost


localhost
Közösségépítő

OFFTOPIC... nekem kellene segítség.
Egy üzletfél olyan monitort keres, ami (fotóművészeti) munkákra olyan módon is alkalmas, hogy önmagát kalibrálja, külső eszköz nélkül...
Bevallom ez a szegmens távol áll tőlem, segítene egy profibb boltos?
Hogy ne offoljuk szét a topicot üzenetben írj, kivéve, ha közhasznú.
Kösz.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#44132) macilaci78 válasza localhost (#44131) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[link]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#44133) 7 válasza localhost (#44131) üzenetére


7
addikt

En ugy tudom, hogy ilyesmit az Eizo ColorEdge monitorok tudnak. De szerintem jobban jar az ismerosod, ha beruhaz egy kulso kalibratorra; az elobb megnevezedd kitetellel jelentosen leszukiti a valasztasi lehetosegeit.

[ Szerkesztve ]

(#44134) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Foglalkozik itt még valaki szervizeléssel, lehetőleg Dunakeszi és környéke/Budapest?

Faternak van egy nem túl régi gépe (8900K), amibe videókártya lett cserélve. Egy HD7870-est váltott egy RX5500-as. A gond az, hogy nem tudunk driver-t telepíteni, mert ha megtesszük, a gép addig működik, míg újra nem indul. Utána a POST végeztével már nem látjuk a kék Windows logo-t (W10@64b). Pár újraindítást követően megjelenik a Windows saját hibajavítója, amivel nem tudunk mit kezdeni, csak újratelepíteni a rendszert.

Előre is köszönök mniden segítséget. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44135) Gyuri27 válasza TESCO-Zsömle (#44134) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] csak drivert telepiteni adrenalin nélkül.
[link] legacy driver telepités.

Amd - Radeon - Ryzen

(#44136) Zolás válasza TESCO-Zsömle (#44134) üzenetére


Zolás
addikt

Ma ugyanígy jártam, csak nvidiaval. Nem ment fel a driver az istenért sem, lefagyott a frissen telepített win, és elölről kellett kezdeni a telepítést. Mivel elég retkes is volt már szegény, gondoltam kipucolom, mire sikerült elgörbítenem két lábat. Most várom hogy visszajelezzen a szakember, és vihessem javítani a procit. Jó nap ez a mai...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#44137) TESCO-Zsömle válasza Zolás (#44136) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Épp ezaz, hogy a driver fölmegy, és amíg nem indítom újra a gépet, addig működik is. Meg lehet furmarkolni a gépet, a 3D gyorsítás is köszöni szépen, megy. Driver nélkül fater kártyajátékaiban szaggatnak a 3D renderelt reklámok. driver telepítése után nem szaggatnak. De ha egyszer elalszik vagy újraindul a gép, akkor nyeste. 3-4 újraindulás után a windows visszaállítja magát a driver előtti állapotra és akkor megint megy a gép.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44138) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Olyat próbáltatok-e, hogy windows fel, ekkor ugye mindenhez telepít drivert.
Ezután letöltitek a legfrissebbet a gyártótól, meg még DDU-t, majd csökkentett módban, kihúzott internettel DDU-val letakarít, és driver frissen telepít. Utána vissza lehet kapcsolni az internet.

Mondjuk az is igaz, hogy amíg nem ezt csináltam, addig uninstall után azonnal visszatolta a windows a saját szemetét :D (régebbi nvidia driver)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44139) cbmfan


cbmfan
senior tag

ugyanez volt nekem 2008-ban Giga P45, 9600GT és Win7 kombóval. BIOS frissítés kellett neki, utána hibátlanul működött.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44140) tserrof77


tserrof77
senior tag

Boltosként egyet nem értek... Egy LGA tokozású proci újrapasztázásához mi a búbánatért szedi ki a procit mindenki? Még ha be is kerül a régi pasztából a sapka meg a leszorító keret közé, én speciel max fültisztító pálcikával kitörlöm, ha nagyon maximalista akarok lenni.

Proci cserénél még azt mondom, oké, szerencsétlen esetben megesik az ilyen baleset...

ÉN kérek elnézést... :O :O :W :W

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#44141) Pötyi válasza tserrof77 (#44140) üzenetére


Pötyi
őstag

+1

Én is cseppentővel teszem a hűtőborda alá a pasztát, nem kőműves-spaklival!

:DDD

QNX is cool!

(#44142) Top cat válasza tserrof77 (#44140) üzenetére


Top cat
őstag

Szerintem attól félnek, hogy bekerül véletlen a foglalatba a paszta.

(#44143) macilaci78 válasza tserrof77 (#44140) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mit lábatlankodik ott a proci, nem igaz? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#44144) cbmfan válasza tserrof77 (#44140) üzenetére


cbmfan
senior tag

sőt, S478 procit is be lehet tenni LGA775 foglalatba.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44145) Pötyi válasza cbmfan (#44144) üzenetére


Pötyi
őstag

Dzsízosz! Rosszul lettem a látványtól! Aszittem, Tibor az, aki háztáji módon szereli a Kroktól kapott alaplapot.

Hát, őőő, izé... A megfelelően Nagy Erővel bármilyen procit be lehet tenni bármilyen foglalatba.

:DDD

QNX is cool!

(#44146) macilaci78 válasza cbmfan (#44144) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért érdekelt volna egy hosszabb videó, amiben a bios beállítások is szerepelnek. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#44147) -=RelakS=- válasza Pötyi (#44145) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez kb olyan, hogy minden dildó, ha elég bátor vagy hozzá ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44148) Pötyi válasza -=RelakS=- (#44147) üzenetére


Pötyi
őstag

Ismered az idevonatkozó viccet?

Szexshopban:
- Azt a negyven centis zöld műpéniszt kérném, barna makkal.
- Nono kislány! A termoszom nem eladó!

:DDD

QNX is cool!

(#44149) -=RelakS=- válasza Pötyi (#44148) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Más változatban:
-Azt a pirosat kérném
-Nana, a termosz/tűzoltó készülék nem eladó

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44150) tserrof77


tserrof77
senior tag

Na, mára ki is égtem, internet (is) kikapcs, mentem haza... :DDD :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.