Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42001) cbmfan válasza Darkness (#42000) üzenetére


cbmfan
senior tag

:kma: :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42002) -=RelakS=- válasza Ygg (#41999) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem.

Ez maga a KVM/KMM, ki hogy nevezi. A KVM switch arra való, hogy ha több szervered van, akkor ki tudod választani, hogy ez a kütyü épp melyikhez legyen csatlakoztatva.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42003) -=RelakS=- válasza Darkness (#42000) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Válasz az Élet, a Világmindenség meg Minden-re ... ezerszeresen? :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42004) Ygg válasza -=RelakS=- (#42002) üzenetére


Ygg
senior tag

A kérdés ez volt:

És akkor ennek az agya maga a szerver amibe be van szerelve?

Erre írtam, hogy KVM switch általában, amibe ez csatlakoztatva van.

(#42005) Darkness


Darkness
aktív tag

cbmfan: :R :DD

-=RelakS=-: lehet. :) , de kifelejtették a házi kolbászt és a PHálinkát. :)

[ Szerkesztve ]

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#42006) wrongduke válasza -=RelakS=- (#41996) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Igen. Nem találtam sajnos olyan képet amin ez rendesen látszik, a gépekhez meg nem férek hozzá. Van egy interface amire rátudod "dokkolni" hasonló mint egy kihúzható monitor állvány. Azt viszont nem tudom, hogy azóta mi fejlődött, mi nem, nekem ezek az utolsó értesüléseim (~4 éve).

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#42007) Szakbarbár válasza Silεncε (#41961) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Előző munkahelyemen Japán nyelvű Windows és Office volt néhány gépen. Ott konkrétan hibakeresésnél az ikonok alapján tájékozódtunk a rendszerben. Aztán amikor kiírt valamit a gép ment a fejvakarás mert tolmács nem
volt a közelben.
Arra meg külön figyelni kellett, hogy ezek a gépek csak 110V-ról mentek. Volt pár füstbement táp amikor leraktak ilyen gépet az irodába és mi “beüzemeltük” őket.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#42008) -=RelakS=- válasza Szakbarbár (#42007) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

110V-ról?! Nekünk egy szekrényhez úgy kellett vadászni 100V-os ventillátort, mert Japánban 100V a divat.

Akkor milyet szívtatok volna, ha csak 60Hz-el kompatibiliek :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42009) Cucuska2 válasza Szakbarbár (#42007) üzenetére


Cucuska2
őstag

Egy kollégám most jött haza japánból és egy japánban vásárolt Airt használ. A hülye billentyűzetkiosztás nem ANSI, nem is ISO, fordítva van a caps-lock és a control, nincsen az egyestől balra gomb.
Nézek rá, hogy hogy ír akkor tildét? (Mind a 6 szerverünk Linux alapú és nagyrészt terminálban dolgozunk.)
Ő néz rám, hogy sose volt rá szüksége.
Azóta is serényen irogatja a /home/username-et.

És ami még jobb, Windowsban pipe jel helyett a lokalizáció miatt japán jen jel van.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#42010) Szakbarbár válasza -=RelakS=- (#42008) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nem emlékszem rá pontosan. Azt tudom, hogy minden olyan eszköz amit nem lehetett átkapcsolni 230 V-ra az mellett volt egy dög nehéz step-down tranformátor. A PC-k többségén volt kapcsoló amivel beállítottuk, hogy 100-120V vagy 200-240V között működjön. Ezt néha elfelejtettük átkapcsolni és akkor jött a füst ha 100-as állásban hagytuk.
Sosem értettem minek raktak rá kapcsolót, amikor a kereskedelemben kapható tápok már 100-240 V 50/60 Hz-en mentek.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#42011) sequator válasza Szakbarbár (#42010) üzenetére


sequator
senior tag

Ja, mi úgy hívtuk, hogy a "Red Alert kapcsoló". Miután egyik havernak nem indult a Red Alert, már mindent megpróbált, csak azt a piros kapcsolót nem kapcsolta át a tápon. :D Aztán megtette, de ettől sem indult el a Red Alert, sőt utána a gépe sem. :D

sautia

sequator

(#42012) -=RelakS=- válasza sequator (#42011) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az az a kapcsoló, ami suttyomban hozzáírja az autoexec.bat elejéhez a smoke.com elindítását? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42013) Darkness


Darkness
aktív tag

készülhetnek a boltosok... elindult itt a lomtalanítás. :D
s izgalmas mert a helyi jawa -kat kezdik lenyomni a más régióból érkezett idegen jawa -k... :)
éleződik a helyzet... :DD

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#42014) Mercutio_ válasza Darkness (#42013) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem egy protokoll droidot tegyél félre, lehetőleg äränybúl! Ritka földfémmel pálinkával fizetek;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#42015) -=RelakS=- válasza Darkness (#42013) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kitör a harc a riszájkling matadorok között?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42016) Darkness válasza Mercutio_ (#42014) üzenetére


Darkness
aktív tag

:) mire leértem reggel, felszívódtak. csak fa és műanyag maradt. :(

-=RelakS=-: igen. hangosak voltak vasárnap már. :) igaz, pénteken elkezdődött az üzengetés meg a papírozás, hogy kié melyik kupac. :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#42017) cbmfan válasza Darkness (#42016) üzenetére


cbmfan
senior tag

szombaton bolhán ismerős árus mesélte, hogy talált cuccon két matador bökőre ment egymással. végeredmény az lett, hogy egyik kórházban, másik előzetesben kötött ki.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42018) Spet válasza Darkness (#42016) üzenetére


Spet
addikt

Pár éve még igen környezettudatosak voltak és vitték azt is rendesen.

Úgy tűnik romlik az újrahasznosítási %-uk.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#42019) Darkness válasza cbmfan (#42017) üzenetére


Darkness
aktív tag

mit lehet várni tőlük? egy csecsebecsén is.... de ez így talán jobb, ha egymást...

Spet: változnak az idők. a bútor már nem menő... az IEA már lassan mindenhova beteszi a bútorait. az ódon meg valljuk be, nem a magyar modern család építőköve. :) s nem is bírnám elviselni... :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#42020) #33253120 válasza Spet (#42018) üzenetére


#33253120
törölt tag

Majd ősszel fáz-nak, amikor már fáznak. :D

[ Szerkesztve ]

(#42021) Spet válasza #33253120 (#42020) üzenetére


Spet
addikt

Fáz-iskésés, esetén is elegendő a fáz-isjavító?

És ezennel a jó poénnal ph! addick-t lettem. :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#42022) Silεncε válasza Spet (#42021) üzenetére


Silεncε
őstag

Maradjunk annyiban, hogy ezzel a poénnal nem érdemelted meg... :W ;]

(#42023) #33253120 válasza Silεncε (#42022) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1

(#42024) Spet válasza #33253120 (#42023) üzenetére


Spet
addikt

Akkor egyetek egy kis Nutellát. :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#42025) cbmfan válasza Spet (#42024) üzenetére


cbmfan
senior tag

igazi jómunkásember, nem spórolta ki az anyagot :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#42026) Spet válasza cbmfan (#42025) üzenetére


Spet
addikt

A jó munkásember elfedte a régi csúnya pasztát újjal, és úgy tette vissza anno :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#42027) shteer válasza Spet (#42026) üzenetére


shteer
titán

“A több jobb” :)

..szerintem jónak tűnik

(#42028) TaaT


TaaT
veterán

Anno valamelyik topikban (talán a léghűtésesben) megkérdezte valaki hogy jó-e az a paszta applikáció amit ő elkövetett. Konkrétan úgy volt megkenve a proci pasztával mint ahogy én reggelente nutellával megkenem a kenyeret. :DDD

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#42029) -=RelakS=- válasza TaaT (#42028) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Valahogy így-e? :D

Ez meg ugye kb egyidős a zinternettel

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42030) TaaT válasza -=RelakS=- (#42029) üzenetére


TaaT
veterán

Kb mint az első csak kicsit szét volt kenve, írták is neki hogy nem vakolni kell azt a procit. :D

Give them hell Ukraine!

(#42031) SP4C3 válasza TaaT (#42030) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehet piktor volt, na. :))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#42032) aprokaroka87 válasza SP4C3 (#42031) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

vagy cukrász:D

(#42033) *Ropi* válasza aprokaroka87 (#42032) üzenetére


*Ropi*
félisten

...Vagy nem ő volt, hanem a kutyája. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#42034) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Azt próbálta már valaki, hogy két tükörre polírozott felület között (nagyon jó síklapúság mellett) mennyivel rosszabb a hővezetés, mint a durva felületek között pasztával? Nagyságrendileg?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42035) macilaci78 válasza BlacKSouL (#42034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ugyanazt a pasztát ugyanabban a mennyiségben feltételezve a sima és a durva felület között?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42036) BlacKSouL válasza macilaci78 (#42035) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem, a sima felületek paszta nélkül, és a durva felületek pasztával.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42037) macilaci78 válasza BlacKSouL (#42036) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bacsisnak lehet, van tapasztalata.
Szerintem paszta nélkül akármilyen felületek közt gyengébb a hőátadás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42038) Gyuri27 válasza macilaci78 (#42037) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kivéve ha olyan precizen megtudod munkálni a két felületet.
Az biztos, hogy minél precizebb a két felület annál kevesebb hővezető kell közé.
S minél kevesebb annál jobb.
De ugye ez sok összetevős. Mert hiába jobb a hőátadás ha az el kell vezetni. Azaz a pipék minősége is fontos.
Aztán a bordák anyaga, felület nagysága is fontos. Meg a venti.
Azaz hiába jobb a hőátadás ha az azutáni összetevők meg nem jók.

Amd - Radeon - Ryzen

(#42039) opr válasza BlacKSouL (#42036) üzenetére


opr
veterán

Szvsz ha van ra ket-harom eved es par millio dollarod, letre tudsz hozni ket olyan feluletet (amik kozul az egyik ugye a proci kupakja, ez dragitja meg annyira, plane forrasztott cpu-nal), amik annyira tokeletesen erintkeznek, hogy a paszta onnantol kezdve konkretan szigetelo hatasu, de valahogy kizartnak tartom, hogy ez megerje. :K

Az arban a masik tenyezo, hogy barmi, ami ennyire preciz, mar nem sorozatgyarthato, egyedi megmunkalast igenyel minden darab. Persze lehet, hogy a sokadik utan mar akar par ezer dollar/db aron is megvalosithato.

Pl ezek miatt a dolgok miatt olyan rohadt draga az uripar is. Sok, egyedi, rohadt preciz alkatresz az sajnos draga.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42040) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Aha. Na konkrétan akkor szélsőséggel megvilágítva: ha mondjuk vagy a procikupak, vagy a hűtő alja mondjuk makroméretűen hullámos, azaz több milliméteres hullámokat képzeljünk el, majd ezeket a hullámokat töltsük ki pasztával, és így szereljük össze. Elméletileg a paszta feladata, hogy a levegő helyett ő vezesse át a hőt az egyik fémfelületről a másik fémfelületre. Ha annyira jó hővezető, akkor tulajdonképpen mindegy, hogy makroméretű hullámnyi vastagságban, vagy mikroméretű felületi érdességen keresztül kell vezetnie, hiszen a lényeg, hogy ne levegő legyen a két fémfelület között..
Kérdés hogy két nagyon tükrös felület között mennyi levegő marad.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#42041) -=RelakS=- válasza opr (#42039) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ilyen minőségű megmunkálásra gondoltok?

Csávókám úgy látszik, tőlük "kölcsönözte" a videót

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42042) opr válasza -=RelakS=- (#42041) üzenetére


opr
veterán

Jah, csak meg ilyenebbre. :DDD
Ugy ertem, attol, hogy a szemeddel ugy latod, hogy tokeletesen illeszkedik, meg nem biztos, hogy igy van. Plusz lehet csak az ele van igy, ugyse latsz be "moge".

Konkretan valami olyan szintu feluletre lenne szukseg, ami racionalis szinten mikroszkop alatt is ilyen szinten tokeletesen illeszkedik. Plusz sanszos, hogy kulonbozo anyagokbol. Teljes feluleten. Oszinten szolva nem tudom, hogy egyaltalan tudunk-e ilyet csinalni, de abban biztos vagyok, hogy ha igen, akkor is Qrva draga, plane, hogy az egyik felulet (a proci kupakja) egy borzaszto erzekeny valami, amivel finomkodni kell.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42043) salaud válasza BlacKSouL (#42034) üzenetére


salaud
aktív tag

Konkrétan Pentium 4 idején "divat" volt síkba polírozni a cpu kupakot és a hűtő rézmagját, olyan 2-3 C°-ot nyertek vele egy Kazán Pentium 4 Extreme Edition procival aminek a hőleadása volt ~150W. Paszta ekkor is szükséges, ugyanis a cpu kupak nem sík teljesen, sőt, polírozás után sem lesz az. Szóval játszhatsz vele, de igazából felesleges.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#42044) azbest válasza BlacKSouL (#42040) üzenetére


azbest
félisten

A levegő jó szigetelő, a paszta a levegő kiszorítása miatt kell oda :)

Szóval, a síkra polírozott esetén is javíthat egy pici paszta, de oda nagyon-nagyon kevés mennyiség elegendő.
A durva felületnél sokkal nagyobb résekből kell kiszorítani.

Elvileg a hűtő rögzítése ki is szorítja a pasztát onnan ahol nem szükséges. Persze, ha valaki rossz minőségű, nem kiszorítható sűrűségű pasztát használ, akkor több marahat alatta, mint kell és akkor rosszabb. De a levegőhöz képest a kiszorítás után maradt paszta jobb kéne, hogy legyen. Az már egy következő lépés, hogy a paszták között is lehet különbség hővezetésben, de ez legjobban akkor jön ki, ha nagy rések vannak vagy nagyon rossz a paszta.

(#42045) macilaci78 válasza opr (#42042) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ma már az nem kihívás, hogy két felület légmentesen találkozzon egymással, például a csiszolt üvegek és dugóik is ilyenek.
Amit viszont figyelembe kell venni a CPU-nál, az a hőmérsékletváltozás okozta dilatáció, a paszta ezt is segít leküzdeni, mint ahogyan azt is, hogy a CPU hűtő a függőlegesre állított lapról lóg, illetve ívben hajlik a felfogatástól maga az alaplap is. Ez a rendszer messze nincs a tökéletes illeszkedés irányába fejlesztve, de a hűtés szempontjából egy kielégítő megoldást ad.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#42046) pycur


pycur
tag

Hű....szédülök ettől a magas szintű professzionális társalgástól. Nincs ügyfél? :D
Nekem volt, de nem pc téma.
Az user szólt, hogy nézzem má meg a tv-jét, valami 120 centis samsung lapos tv. Mert nem jó rajta a kép.
Nézem....olyan mint ha a színek inverzbe lettek volna rajta, de csak a sötét színek. Ha világos volt a műsor, azon még nézhető volt a kép.
Mondtam neki hogy keresse meg a sarki tv szerelőket, a híradástechnikai alkatrészeket áruló boltot, hajlandóak e ránézni, ha igen mennyiért, és esetlegesen tipp alapján javítható e a hiba?

3-4 nap múlva hív hogy vett új tvt de ezen meg nincs kép, sos segítsek mán.....
Nem tudott a távirányítóval az inputba váltan hogy a upc tv boxot nézze, ahogy eddig...

Kérdem mi lett a másik tv sorsa, megvan e még?

Erre mondja hogy bevitte az electro outletbe hogy ez a baja, azt a boltos betette a sarokba, elhozták és kifizették teljes áron az újat és ennyi.

Nézek rá, ennyi?
- Neked adtam volna.....

Hát kösz a felajánlást miután kidobtad és nincs többé itthon.... :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#42047) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Ma megtaláltak. nem vagyok üzletes, de a "cégnél" informatikusként rejtőzködöm. :) pont ezért kerülöm az Usereket. Sajnos, most nem sikerült a Cola és Croissant álcám... :(
Egy Acer Iconia A3-A20fhd tablet -el találtak meg, hogy nem megy rajta a FB, YT...
belépve a rendszerbe, megnézve a névjegyet, zzzzz... csrrr.... kész... lefagyott...
majd mikor wifit szerettem volna bekapcsolni... nem lehet... úgyan úgy a BT -t sem lehet...
HR, s mikor kérdezi, hogy bekapcsolod a WiFi -t akkor sincs igen... ja, a szép, hogy WiFi hez tartozó MAC: nem elérhető... :F
most itt hagyta a hölgy a cuccot, de nem hiszem, hogy jó vétel volt.... számára...
még nem mertem megkérdezni, mennyit adott érte...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#42048) pycur válasza Darkness (#42047) üzenetére


pycur
tag

Én a tabletet univerzális módszerrel javítom.
Format "C" aztán vagy megjavul, vagy kuka. :D

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#42049) ViZion


ViZion
félisten

ilyen nagyon pontos megmunkálás a köszörülés, vagy az elektropolír lehetne. Nem ócó, de legalább drága. Ahogy mondták is fentebb, max a házi polírnak van értelme, mert ingyé van szinte. 10-20 k-t adni pár fokért szvsz felesleges.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42050) Darkness válasza pycur (#42048) üzenetére


Darkness
aktív tag

ezek szerint, kuka. :)
én nem vagyok vevő ezekre az androidos szutykokra. főzött rom, meg egyedi rom.
ezek szerint ezt elcseszték. a hölgy meg vett egy asztali nehezéket? :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.