Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43651) oriic válasza MasterMark (#43650) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Halokartyas beallitast megnezem, thx sracok.

Live-Die-Respawn

(#43652) LógaGéza válasza oriic (#43646) üzenetére


LógaGéza
addikt

Így én is jártam anno, valami szolgáltatás ébresztette fel, kilőttem, azóta nincs baj vele.
Adj ki reggel parancssorba egy powercfg -lastwake parancsot, az megmondja, hogy mi keltette fel.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#43653) SityiSXT válasza ollie (#43649) üzenetére


SityiSXT
őstag

Elvileg itt a trükk, itt mindkettő legyen letiltva, de ez Home-on nem állítható:

Eneregiagazdáskodási sémát registryben vagy fájlszinten lehet szerekszteni? Mert az megoldás lehet a Home esetében (is).

(#43654) kigyi_23 válasza SityiSXT (#43653) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ez a menü Home-ban is elérhető.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#43655) Syl válasza SityiSXT (#43653) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez mellett érdemes végignézni az eszközkezelőben a hálókártya és az USB eszközök energiagazdálkodási lapjait.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43656) SityiSXT válasza kigyi_23 (#43654) üzenetére


SityiSXT
őstag

A menü igen, de ezt a konkrét beállítást én nem találtam Home esetében.

(#43657) SityiSXT válasza SityiSXT (#43656) üzenetére


SityiSXT
őstag

Szerkeszteni már nem tudom az előzőt, ezért akkor új hsz.
Nekem úgy tűnik, ez a beállítás a registryben itt van:
Számítógép\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\238C9FA8-0AAD-41ED-83F4-97BE242C8F20\BD3B718A-0680-4D9D-8AB2-E1D2B4AC806D
Ha jól sejtem, az ezalatt lévő DefaultPowerSchemeValues ág tartalmazza az egyes energiasémákat, és akkor itt kell AC-re és DC-re vonatkozóan 0-ra állítani a SettingIndex kulcsokat.

[ Szerkesztve ]

(#43658) kigyi_23 válasza SityiSXT (#43656) üzenetére


kigyi_23
addikt

Pedig pont így szerepel a home-ban is, most kerestem egy home-os notit és benne van.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#43659) Pötyi válasza ollie (#43645) üzenetére


Pötyi
őstag

Nálam is van ilyen. Bealtatott Levonó laptop ventije rendszertelen időközönként fél másodpercig felpörög. De a gép határozottan nem kapcsol be. A képernyőn nem jelenik meg semmi, fel se villan. A vinyó se pörög fel, a ledje se villog. A hálózati kapcsolat ledjei se. A power led se. Nem tudom, hogy a laptop REM fázisban alszik-e...

:DDD

QNX is cool!

(#43660) SityiSXT válasza kigyi_23 (#43658) üzenetére


SityiSXT
őstag

Fura, a feleségemében nincs, pedig nagyon kerestem. Más Win10 Home pedig nincs a környezetemben.

(#43661) DeltaPower válasza oriic (#43646) üzenetére


DeltaPower
őstag

Win10 tudja ébreszteni magát frissítéshez, elég nehéz lebeszélni róla registry buherával. Nálam ráadásul a soron következő seasonal frissítés visszakapcsolta.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#43662) cbmfan


cbmfan
senior tag

srácok, nem lenne egyszerűbb csak simán kikapcsolni?

(tudom, én vagyok a hülye, minek szólok bele :D )

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#43663) MasterMark válasza cbmfan (#43662) üzenetére


MasterMark
titán

Nem.

Switch Tax

(#43664) ollie válasza cbmfan (#43662) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mármint a laptopot? Nem.

***

(#43665) dingdongkng


dingdongkng
tag

Ja igen sajnos w10 alatt minden összevissza wakelockol. A surfacem is pedig az tényleg a világ szégyene. Ez van. Van ahol az imei vagy mostmar chipset driver frissítés megoldja, van ahol nem :(

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#43666) Pötyi


Pötyi
őstag

Mai termés:

Telefon csörög.
- Gyere már fel, nem tudom bedugni a pendrájvomat!
- Fordítsd meg 180 fokkal, hülyegyerek...
- Már próbáltam, úgy se megy. Gyere már fel, nézd meg!
- Hmm, na jó, mindjárt ott vagyok.

Ez a látvány fogadott:

Vajon miért nem sikerült neki?

:DDD

Először sírva fakadtam. Minek ezeknek a parasztoknak 8 gégás Kingston? Hogy ráüljön? Vagy hogy megrágja a tehíny?

Aztán sóhajtottam és mentem a finommechanikai műszerész fogóimért. Az USB aljzatban ugye van egy műanyag, abba vannak beágyazva a réz csatlakozók, szóval óvatosan kell hajtogatni a fém csatlakozóházat, hogy az a műanyag-rész ne sérüljön, ne törjön, ne repedjen el.

A kollégák néznek be a nyitott irodaajtón:

- Mit csinálsz azzal a kis pendrájvval, meg a csőszerelő-fogóval?
- Nem látod, bazdmeg?!? Pendrájvot kovácsolok! Nem egyértelmű?

QNX is cool!

(#43667) qnadam válasza Pötyi (#43666) üzenetére


qnadam
veterán

Minek ezeknek a parasztoknak 8 gégás Kingston?

hogy ne a drágákat tegyék tönkre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#43668) -=RelakS=- válasza Pötyi (#43666) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az sem rossz, mikor rájössz, hogy rátolattál a székkel a földre esett type-c töltőkábelre, és egyengetheted :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#43669) oriic válasza Pötyi (#43666) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Két kérdésem van:

Hogyan?

MIÉRT?

Live-Die-Respawn

(#43670) Pötyi válasza oriic (#43669) üzenetére


Pötyi
őstag

Természetesen a gazdája nem tud semmit a sérülés körülményeiről. Akkor ő ott se volt.

:DDD

QNX is cool!

(#43671) azbest válasza oriic (#43669) üzenetére


azbest
félisten

az apja, majd az apjának bajtársa őrizte 5 éven át a vietnámi hadifogolytáborban... a szűk hátsóbejáratban. [link]

[ Szerkesztve ]

(#43672) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Én is sírtam ma pont az USB miatt. Kolléganő felhívott, hogy ő most home officeban van és nagyon kéne neki egy másik USB-s egér, mert ezt nem tudja bedugni a laptopjába. WTF? Nagy levegő, nyugodt hangon segítve végigvettük a laptop oldalán lévő csatlakozókat és nahát! Csak akadt ott egy USB port, és tényleg be tudja dugni oda ezt az egeret is. Amikor a telefont leraktam, dakota esőtáncot jártam az iroda közepén és totál ki voltam akadva... Asszem másfél-két éveseknek adják a mellékelt képen lévő játékot és azzal megtanulják a dolgot. Ezbazmeg?! Ivarérett szavazóképes adóalany, és a jelek szerint nincs ezen a szinten!

Kérek szépen Type-C, HDMI, RJ-45 és microSD csatlakozójú egeret! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43673) azbest válasza SityiSXT (#43672) üzenetére


azbest
félisten

ügyesen össze lehet illeszteni :D jó hogy nem type-c [link]

(#43674) MasterMark válasza azbest (#43673) üzenetére


MasterMark
titán

Ez abban a verzióban jó, hogy: Devs watching QA test the product

Switch Tax

(#43675) -=RelakS=- válasza SityiSXT (#43672) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Cégnél van egy laptop, ahol hol a tápot akarom az usb-be, hol az egeret a táp helyére dugni.
Lenovo ügyesen tervezett egy tápcsatlakozót, aminek a külső méretei ránézésre pontosan azonosak az usb-vel, csak a bele más.

Soros port tüskéire ráhúzott usb-s egeret már én is láttam :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#43676) azbest válasza -=RelakS=- (#43675) üzenetére


azbest
félisten

serial killer :D öreg vagy :D

(#43677) Syl válasza -=RelakS=- (#43675) üzenetére


Syl
nagyúr

Soros portra USB, tessék: [kép] :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43678) -=RelakS=- válasza Syl (#43677) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez így túl egyszerű :P

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#43679) -=RelakS=- válasza azbest (#43676) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ne is mondd!
Csaje olyannal is hívott, hogy nem megy talán a ps2-es egér. Nem tudom, hogy hogy sikerült elintéznie, de a tüskéket a csatlakozóban mintha lefektette volna egy tornádó. Félig bedugva csavarhatott egyet a csatlakozón, és úgy dugta tovább? Mondjuk ahhoz erő is kell.

Mai kezdő IT-sek már azt sem tudják, milyen frankó edzés 15-17"-os CRT-kkel rohangálni az emeletek között :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#43680) azbest válasza -=RelakS=- (#43679) üzenetére


azbest
félisten

Gimiben volt vga monitor (640x480) bazi nagy képernyővel és vagy 130kg súllyal. Azt hiszem ketten alig bírták bemanőverezni. Sosem tudom meg, hogy mi értelme volt, de biztos valami pályázati pénzből lehetett :D Ez még ilyen 286-486 időszakból volt, '94 körül.

[ Szerkesztve ]

(#43681) MasterMark válasza Syl (#43677) üzenetére


MasterMark
titán

A rózsaszínből ítélve inkább párhuzamos port lesz az. :))

Switch Tax

(#43682) -=RelakS=- válasza azbest (#43680) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Középsuli, 286, 1024kB memória, 20MB-os háttértár, nagyfloppy, kisfloppy nyílás alakú 3,5"-os fedél, olyan szar felbondású CRT, hogy a karakterek képernyőt alig lehetett olvasni... Régi "szép" idők :D
Az is jó volt, mikor egy újabb gépen be akartam a tanerőnek mutatni a művet. Visual Basic elindít, 5 perc múlva project megnyitása, még 5 perc múlva jöhetett a tanár XD

Nekünk még oktattak Word 6.0-át. DOS-os Word! Akkor még a másik Word for Windows 2.0 volt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#43683) qqcqqc válasza -=RelakS=- (#43682) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálunk a középsuliban C64 volt és az volt a fejlett technika, sok helyen ez sem volt (80-as évek vége)

(#43684) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#43685) Syl válasza MasterMark (#43681) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyen apróságokon ne akadjunk fel :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43686) kigyi_23 válasza -=RelakS=- (#43679) üzenetére


kigyi_23
addikt

Én leértem 17"-os CRT-vel úgy a lépcsőn, hogy csak kettőt léptem :D Azt mondták az arcomról mindent is le lehetett olvasni, de azt nem, hogy jól vagyok. Mindketten megúsztuk, de örök élmény lett. 0 fok alatti hőmérséklet uralkodott abban az épületben télen a csövek el voltak fagyva beizzítottuk a kazánt, de nagyon nem volt egyszerű, na ott kellet a CRT-vel manőverezni a félig felolvadt lépcsőn.

USB-t meg mindbe bedugnak amibe belemegy LAN-ba, soros port tüskéire, mindenhova. Sajnos sokszor az erő győz az ész felett.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#43687) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Egyik korábbi munkahelyemen selejtezték le a kb 2 éves CRT monitorokat, mert jöttek az új TFT-k. Kettőt is bezsákoltam 2 havernak. (Nekem akkor 22" CRT-m volt.) Főnök kérdezte, hogy viszem el a kettőt?
"Hát kiengedem belőle a levegőt!"

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43688) qnadam válasza macilaci78 (#43687) üzenetére


qnadam
veterán

befér a kombi astrába :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#43689) Vicoo


Vicoo
senior tag

nálatok még megy a "egy kis kedvezmény nem e lehetne e?"

imádom amikor random benyögik, én meg állok hogy de mire fel???

(#43690) macilaci78 válasza Vicoo (#43689) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy-egy tételnél nem, de sok tételes, nagy összegű dolgoknál magam is rákérdezek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43691) Vicoo válasza macilaci78 (#43690) üzenetére


Vicoo
senior tag

Na itt most egy tétel volt, 5000 Ft.

(#43692) kigyi_23 válasza Vicoo (#43691) üzenetére


kigyi_23
addikt

Közölni szoktam ez nem piac, ha azt szeretné ott tessék vásárolni.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#43693) Habib[HUN] válasza Vicoo (#43689) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Nálunk nagyon sok a romániai idénymunkás. Folyton próbálkoznak ezzel. Aki már nagyon idegesít, annak elkezdem emelni az árat.

(#43694) Pötyi válasza Vicoo (#43689) üzenetére


Pötyi
őstag

Miért ne? Láttad a Brian életét? Ott például egyenesen kötelező volt alkudni!

Le van ez írva valahol, hogy csak a forró égövön szabad alkudni? :DDD

Én már többször alkudtam a Lehel tőzsdén, amikor 20-30 Ft hiányzott valamelyik zöldségesnél. Mivel vettem nála több tételt, az utolsó, harminc deka ződborsónál egy legyintéssel elengedte a hiányt.

Cégnek vettünk több százezer Ft-ért javítósarokba szerszámkészleteket. A végén rákérdeztem, hogy lehet-e alkudni a végösszegből. Nem sokat, csak a legközelebbi kerek százezres összegig. Egy pillanat, megkérdezzük a főnök urat. A főnök úr előjött az óljából, majd egy bólintással jóváhagyta.

Akkor egy számtekboltban - persze egy bizonyos összeghatár felett, amiből azért látszik, hogy komoly vevő vagy - miért ne lehetne?

Az állami szféra is alkuszik a közbeszerzésnél. (Persze, hiszen rá kell számolni azt is pluszba a közpénz pazarlásába, amit majd visszautal az eladó a párkasszába... :DDD ) Akkor egy számtekbolt miért lenne kivétel?

Hát istenem, megpróbálta. Rákérdezett. Ha nem, akkor nemet mondasz rá. De megütközni a puszta kérdés miatt?

QNX is cool!

(#43695) Vicoo válasza Pötyi (#43694) üzenetére


Vicoo
senior tag

Megütköztem, mert nem törzsvásárló, és nem nagy tételben vásárol.
A vegyesboltban ahol naponta vásárol ott is alkudni szokott? A fodrásznál? Moziban?
Annyira vannak árazva a termékek, amennyiért el lehet adni, nem engedek csak azért hogy pont ő vigye el. A saját hasznomat nem áldozom fel, lesz más aki elviszi ennyiért. Megjegyzem, elvitte teljes árban.

(#43696) Habib[HUN] válasza Vicoo (#43695) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Én ilyenkor rá szoktam kérdezni, hogy a Tesco-ban a zsömléért is alkudozik a kasszánál? Nem szeretem. Minden új cucc fix áras. A használt szekcióban van némi mozgásterem.

(#43697) azbest válasza Pötyi (#43694) üzenetére


azbest
félisten

jó, de az állami szféra utólag alkudozik :D
Amikor fél-egy év kiegyenlített számla után fizetés helyett rákérdeznek, hogy mennyit engednek a beszállítók a feléből, különben többé nem fognak megbízást kapni.

De konkrétan olyat magam is láttam sok éve, hogy már 7edjére dobták vissza a számlát, mindig más kifogással. És valójában nem a számlával volt a baj, hanem fizetni nem akartak még.

Amúgy ja, kultúrális különbség :D

[ Szerkesztve ]

(#43698) macilaci78 válasza Habib[HUN] (#43696) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy multiban a biodroid nem kompetens az ártárgyalás során, egy számtechbolt meg lehet akár Bt is, a pult mögött pedig a tulaj.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43699) qnadam válasza Vicoo (#43695) üzenetére


qnadam
veterán

nem vagyok nagy alkudozós, de x éve a media marktban egy százpárezres tévé árából simán engedtek 15e-t (bontatlan dobozú új cuccról beszélünk), és kicsit még szabadkozott is az eladó, hogy a tavalyi demó philipsekből többet is tudna engedni.
két éve a hűtőmből nem sikerült alkudni :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#43700) qnadam válasza azbest (#43697) üzenetére


qnadam
veterán

így fordulhat elő, hogy egy iskolába nem találnak vízvezetékszerelőt aki hajlandó kimenni, mert már tudják, hogy a klik jó esetben fél év múlva fizet, ha egyáltalán.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.