Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44701) oriic válasza Klaus Duran (#44697) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ahogy látom a hsz-eket, más is észrevette :DDD

Live-Die-Respawn

(#44702) TESCO-Zsömle válasza Klaus Duran (#44697) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mindenki azt hiszi, hogy ami árammal megy, arra úgy hat a csapvíz, mint ördögre a szentelt. Épített vízhűtéssel is ez a szitu. Aztán mégsem léghűtéses autóval járnak...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44703) azbest válasza Klaus Duran (#44697) üzenetére


azbest
félisten

alapvetően nem az a baj, hogy vízzel. Az ultrahangos tisztítókádban is sokszor desztillált vizet és tisztítószert használnak. A kerti csapvízzel inkább a vízkőnyomok, a foltos száradás lehet gond.

#44699koby11h
a lényeg, hogy meg kell szárítani. A korrózió áram alatt lévő vizes dolgoknál a legdurvább.Az alkohol robbanásveszélyes.

(#44704) Pötyi


Pötyi
őstag

Egy igazi informatikus nem az alkatrészek tisztítására használja az alkoholt. :DDD

QNX is cool!

(#44705) ollie válasza Klaus Duran (#44697) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van egy csomó fake restoration videó a youtube-on, lehet, hogy ez is olyan.

***

(#44706) FoxiestFox válasza ollie (#44705) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A like-dislike aránya elég szar, bár nem néztem bele hogy miről szól.
De van sok jó csati amin lehet ilyesmit nézni, Adrian's Digital Basement, Necroware, Tech Tangents, stb

(#44707) frescho válasza azbest (#44703) üzenetére


frescho
addikt

Ahányszor ez a téma feljött mindig van aki szerint a víz ördögtől való, pedig az iparban is használják. Ha ki tudod szárítani, akkor nem gond a víz. Csak százlábúak alól már tovább tart amit sokan nem várnak ki és az elektrolitikus korrózió nem jó dolog... Sima TH alkatrészeknél hacsak nincs köztük tekercs ez nem akkora gond. Víz után alkoholos mosással lehet ezen a problémán segíteni.

De a kerti csap alatt mosogató nem hiszem, hogy bármilyen technológiát is követne...

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#44708) koby11h válasza azbest (#44703) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ezt írtam én is: "Persze függ a szárítás módjától is."
Ezen múlik minden, ha alaposan csinálják ritkán okoz gondot.
De inkább desztillált víz, majd alkoholos fürdő, és utána szárítás.
Saját tapasztalat, hogy azért így sem mindig éli túl. A fenti módszerrel tisztított alaplap (10 perccel a víz után, nem volt áram alatt) elment még 4 évet, mégis korrózió miatt állt meg végül.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#44709) cbmfan


cbmfan
senior tag

portól és retektől szürke talán működő lapnál nem fogok fél liter alkoholt elpazarolni azért, hogy megtisztítsam. elemet kiveszem, lecsapatom zuhannyal, majd fordítva ferdén letámasztom valahova pár napra, addig tuti kiszárad.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44710) Armagedown válasza cbmfan (#44709) üzenetére


Armagedown
őstag

Így van, nyugodtan ki lehet mosni még a mosogatóban is a retró lapokat. :U

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#44711) Pötyi válasza cbmfan (#44709) üzenetére


Pötyi
őstag

De nem is értem ezt a mosogató-hajlamot! Mindenkinek mosónő az anyja, mint Józse Fatillának? Egyedül a mi szerviz-sarkunkban van egy mini kompresszor meg egy mókusszőr ecset?!? Azzal úgy kifújok és kiganyézok minden poros tápot, alaplapot, házat, hogy úgy csillognak, mint az új.

QNX is cool!

(#44712) cbmfan válasza Armagedown (#44710) üzenetére


cbmfan
senior tag

tucat S1, S370, S478, LGA775 lapot nem kímélek mert úgyis van belőle rengeteg, főleg ha van rajta fél marék pupult kondi is. de ha beesik valami ritkább cucc persze pucolom rendesen. kompresszornak pedig kifejezetten örülnének a panelsor közepén... :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44713) TaaT


TaaT
veterán

;]

Give them hell Ukraine!

(#44714) Top cat válasza TaaT (#44713) üzenetére


Top cat
őstag

Mi a baj ezzel? A hajó alá víz kell. ;]

(#44715) FoxiestFox válasza Pötyi (#44711) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Volt régen nálam néhány ISA kártya, amiken ilyen ragadós szutyok por volt, az ecset semmit sem csinált vele, de körömmel meg lehetett karcolni. :))

Egyik valami csóri Trident vga volt, a másik egy SB16 úgyhogy ha nem sikerül se veszik semmi.
Elektromos fogkefe +szappanos víz, majd sima víz, ablaknak támasztva hagytam egy hetet, gyakorlatilag olyanok lettek mint az újak, az SB azóta is megy, a Tridentet szerintem kidobta akinek adtam. :DDD

Illetve nemrégiben egy elég mocskos Aureal Vortexet is elmostam, az is szép és jó lett.

Én mondjuk olyan kártyán nem merném, amin van bga, félnék, hogy marad alatta valami trutyi a mosásból, de régi kártyákat simán elmosok ha kell.
Illetve mosogatógépbe sem merném betenni, ott elég durva hőhatások uralkodnak..

(#44716) bryant56 válasza Top cat (#44714) üzenetére


bryant56
aktív tag

:DD

(#44717) qnadam válasza cbmfan (#44689) üzenetére


qnadam
veterán

miért csinálta az előző tulaj

biztos volt egy csomó felesleges számítógépháza, amit nem akart kidobni...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44718) cbmfan válasza qnadam (#44717) üzenetére


cbmfan
senior tag

ott a pont! :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44719) 5teve


5teve
senior tag

Számtech boltosok memoárjai, azaz amikor kimossuk...

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#44720) koby11h válasza 5teve (#44719) üzenetére


koby11h
aktív tag

Muszáj, mivel ezt nem lehet kifordítani ;]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#44721) salaud válasza koby11h (#44720) üzenetére


salaud
aktív tag

Biztos? :DD

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#44722) koby11h válasza salaud (#44721) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ok, nem biztos :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#44723) DJGABI válasza azbest (#44680) üzenetére


DJGABI
addikt

" ajjaj, lehet kifut a vcom usb3 hdmi dongle, amivel második monitort tudunk a vostrokra kötni :( Egyedül ezt ismerem fl2000 chipsetesként. Mindenütt a valójában usb2-es, használhatatlanul lassú MacroSilicon 534D:6021 chipsetes borzalom van (cablexpert / Gembird A-USB3-HDMI-02 és A-USB3-HDMIVGA-01)"

Erre a vcomosra esetleg tudsz linket adni? vagym ár tényleg ennyire kifogyott? másiknál mit jelent a használhatatlan lassú? ablak mozgatásnál, videózásnál nagy a késés?

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#44724) azbest válasza DJGABI (#44723) üzenetére


azbest
félisten

mivel a macrosilicon valójában usb2-es, ezért a nyomorult azon át próbálja áttolni a képet, plusz lehet amúgy is vacakabb a szoftvere. A 11gen 4 mag 8 szálas notival a macrosiliconra kötött fullhd monitoron akad már a sima egérmozgatás is, minél nagyobb a képen a változás, annál rosszabb. Nem késleltetés, hanem 5fps képfrissülés, töredező szélű ablakok kirajzoláskor. Mint amikor egy játék 5 fps :D Kipróbálás után visszaadta a kolléga is, hogy ez használhatatlan, de én is kipróbáltam több géppel két különböző változatot is. Ez tényleg ilyen vacak hulladék.De legalább a procit is rendesen terheli.

Az fl2000 chipsetes, mint a vcomból az a fajta, meg a 10 éves gépemmel is már egész jól ment. Van már nekem egy változata régről is. A mostani procikkal meg sok esetben észre sem veszed, hogy nem natív kimenet. Teljesen folyamatos. Azért videónál vagy nagyon gyors mozgású tartalomnál lehet a tömörítés miatt kockásodik kicsit jobban. Csak, ha valami nagyon terheli a procit, akkor kezd kicsit észrevehetőbb lenni, hogy a proci dolgozik a képpel. Szóval teljesen jó irodai, netezős és hasonló célokra. Nem panaszkodnak rá a kollégák. [link]
Az fl2000 is működik usb2ővel, de úgy 800x600-ra van limitálva a felbontása.

A displaylink lenne a menő, de az drága megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#44725) azbest válasza azbest (#44724) üzenetére


azbest
félisten

ja, még azt azért érdemes tudni, hogy akad olyan monitor, amivel a hdmi kimenet csak fekete képet ad valamiért a dongellel. Egyik régi samu 1920x1200as és valami spécibb fhd monitorunk is úgy volt vele, de a dsub csatival működött akkor is. Talán valami olyan módot támogat a monitor, amivel nem kompatibilis. A többi fajtánkkal ment alapból.

(#44726) qnadam válasza azbest (#44725) üzenetére


qnadam
veterán

a régi szép időkben a szabványos videójel kijött az eszközből és bement a megjelenítőbe, ami ezt megjelenítette. amióta a megjelenítő beszélgetni akar a forrással meg kezet fogni, azóta csak a baj van ezekkel...

:DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44727) tserrof77


tserrof77
senior tag

A házibarkács után csak-csak berakom ide is, tanulságul... Épp valami AM4 destkát keresek, amikor szembejön egy ilyen....

Amikor a buzgóság legyőzi a józan eszet. Hiányzó AM4 bracket helyett rakjunk föl valamit (pl am3/egyész@rt) aminek majdnem jó a lyuktávja.... éééssss.. jön a buzgóság, a "majdnem" kis fúrással segíthető. Majd csettfüst, ahogy a második képen is látszik...

https://hardverapro.hu/apro/asus_prime_a320m-k_hibas/hsz_1-50.html

NEM a hirdetőt minősítem, hanem aki a lapot moddolni próbálta :W :W

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#44728) cbmfan válasza tserrof77 (#44727) üzenetére


cbmfan
senior tag

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44729) TESCO-Zsömle válasza tserrof77 (#44727) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én anno a 3-as szériánál ezért vettem olyan deckát, amin AM3 lyukak voltak.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44730) TaaT válasza TESCO-Zsömle (#44729) üzenetére


TaaT
veterán

Én is :K :))

Give them hell Ukraine!

(#44731) Kicsirics77 válasza tserrof77 (#44727) üzenetére


Kicsirics77
veterán

azért lett sz@r mert nem lett süllyesztve a luk a csavarfejnek ;]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#44732) cbmfan válasza TESCO-Zsömle (#44729) üzenetére


cbmfan
senior tag

én meg nem szórakoztam AM3/4 eltéréssel és vettem i9-et :DDD

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44733) TESCO-Zsömle válasza cbmfan (#44732) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De te nem is fogod a 3 generációval későbbi procit belepattintani a lapba, ahogy pl én is tettem. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44734) cbmfan válasza TESCO-Zsömle (#44733) üzenetére


cbmfan
senior tag

az lehet, de minimum még 5 évig fogom használni ezt :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44735) koby11h


koby11h
aktív tag

Bocs az off-ért :)
Nem tudja valaki véletlenül, hogy a be quite! tápokat ki importálja? Van egy tápom, Pcland Online Kft-től. Írtam is nekik a weboldal maradékán lévő címekre, de nincs válasz. Garancia miatt kérdezem, hogy kinél lehetne intézni.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#44736) TaaT válasza koby11h (#44735) üzenetére


TaaT
veterán

Ha kiesett a hazai kisker a garanciális ügyintézésből akkor utána a gyártói RMA következik, szerintem. Haver legalábbis így intézte a Seasonic tápjának garanciáztatását.

Give them hell Ukraine!

(#44737) koby11h válasza TaaT (#44736) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én is azt gondolom. El szeretném adni és a leendő vevő kérdezi, de nem szeretné Lengyelországba küldözgetni én meg nem tudom, hogy a be quiet!-nél pl. neki kellene postáznia, vagy futárt küldenek érte...

Disztribútorként találtam a Compmarket-et, holnap megkérdezem őket, hogy rajtuk keresztül lehet-e intézni.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#44738) TaaT válasza koby11h (#44737) üzenetére


TaaT
veterán

Kérdezd meg a nagykert, hátha. Futárt szerintem a be quiet! nem fog küldeni.

Give them hell Ukraine!

(#44739) TESCO-Zsömle válasza koby11h (#44735) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én nem ismertem a boltot, de ha ilyen árgépes legolcsóbb volt, akkor az se biztos, hogy hazai nagykerből volt a táp...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44740) koby11h válasza TESCO-Zsömle (#44739) üzenetére


koby11h
aktív tag

Elvileg nem, 10 éve is vásároltam tőlük, csak akkor még nem szűntek meg...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#44741) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Nem bolt, meg lehet, hogy én vagyok kekec, de ha egy leendő szoftver tesztelőnek azt mondom, hogy "Ezt másold valahova a gépedre", és visszakérdez a Dokumentumok mappánál, hogy "Ide jó lesz?" , az adhat aggodalomra okot? :DDD

Remélem, azért ezt a fórumot nem olvassák :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44742) Gyuri27 válasza -=RelakS=- (#44741) üzenetére


Gyuri27
félisten

Utoljára az xp elején másoltam bármit a dokumentum mappába (ugyanigy képek stb) mármint az alapértelmezett dokumentum mappába.
Szal ..... :DDD
Amúgy ő csak tesztel és nem másol. Hol itt a gond? :DD

Amd - Radeon - Ryzen

(#44743) koby11h válasza -=RelakS=- (#44741) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az idegeidet teszteli? Jól csinálja... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#44744) cbmfan válasza -=RelakS=- (#44741) üzenetére


cbmfan
senior tag

én simán csináltam volna asztalon egy xxx mappát és bemásolom oda bármi legyen is az :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44745) -=RelakS=- válasza cbmfan (#44744) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem teljesen jól megfelel a "valahova a gépedre" kitételnek :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44746) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

-Hallo, kívánságműsor?
-Igen, tessék?
-Szeretném kérni Master Boot Record-tól a CONFIG.SYS-t.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44747) SP4C3 válasza TESCO-Zsömle (#44746) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem is rossz! ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44748) FoxiestFox válasza SP4C3 (#44747) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Több jó száma is van, hallgass bele. :K

(#44749) SP4C3 válasza FoxiestFox (#44748) üzenetére


SP4C3
veterán

Sajnos a retardja kikapcsolta a legnépszerűbbek szerinti sorbarandezést, így mazsoláznom kell. :D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#44750) kisi válasza FoxiestFox (#44748) üzenetére


kisi
aktív tag

Ahh, a supremacy.... :Y

C-64-en gyakran csak azért töltöttem be a játékot, hogy ezt a zenét hallgassam...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.