Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44951) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ki mondta, hogy a laptopok nem könnyen tisztíthatóak?

Water Resistant Does Not Mean Waterproof

***

(#44952) nullpoint válasza ollie (#44951) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ménincslevetkőztetve?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#44953) #21346560 válasza nullpoint (#44952) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ez a nyeszlett minek? ;]

(#44954) macilaci78 válasza nullpoint (#44952) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mert kiderülne, hogy mellben tiszta apja...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#44955) nullpoint válasza #21346560 (#44953) üzenetére


nullpoint
senior tag

Nem nyeszlett az, túl sokat takar a textil. :DDD

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#44956) ollie válasza nullpoint (#44952) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha jól látom, nincs semmi védőtok vagy borítás a laptopon.

;]

***

(#44957) cbmfan válasza ollie (#44951) üzenetére


cbmfan
senior tag

ebben az esetben nem arról van szó, hogy túl sok a textil hanem, hogy minek...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44958) koby11h válasza ollie (#44956) üzenetére


koby11h
aktív tag

Milyen laptop :F ;]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#44959) Top cat válasza ollie (#44951) üzenetére


Top cat
őstag

(#44960) cbmfan


cbmfan
senior tag

ezzel fárasztottak ma le...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44961) TESCO-Zsömle válasza cbmfan (#44960) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ebben az a fárasztó, hogy a Crucial vízjelezte.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44962) qnadam válasza TESCO-Zsömle (#44961) üzenetére


qnadam
veterán

vagy legalábbis valaki. tegnap redditen még nem volt rajta.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44963) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#44964) cbmfan válasza TaaT (#44963) üzenetére


cbmfan
senior tag

láttam már párszor, ezután füstjeleket ereget :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44965) cbmfan


cbmfan
senior tag

lenne valakinél 8 db 3.5X40mm-es csavar fölösben vízhűtésre venti rögzítéshez? hívtam több csavar-és barkácsboltot de csak facsavar van ilyen méretben.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44966) kisi válasza cbmfan (#44965) üzenetére


kisi
aktív tag

3,5 x 50 , süllyesztetfejű, hornyolt, de innen legalább egy hét, mire a posta odaér...

(#44967) azbest válasza TaaT (#44963) üzenetére


azbest
félisten

ön-forrasztó pcb [link] :Y

(#44968) cbmfan válasza kisi (#44966) üzenetére


cbmfan
senior tag

az hosszú sajna, beleérne a radiátorba,

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44969) TESCO-Zsömle válasza cbmfan (#44968) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vágni csak tudsz belőle...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44970) cbmfan válasza TESCO-Zsömle (#44969) üzenetére


cbmfan
senior tag

megoldottam máshogy. nem átmenő csavart használtam ventilátorhoz hanem rövidebbel rögzítettem radiátorhoz majd venti csavarokkal a ház tetejére. jóvanazúgy! :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44971) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Van egy mérnökinformatikus-rendszergazda papírom. Ezzel számítógép szervízben dolgozhatnék? (semmi gyakorlatom nincs, csak érdekelne)

- Mennyire stresszes ez a meló? (Nyugodt, akár monoton melóra vágynék)
-Hogy lehet ezzel keresni? (alkalmazottként, nettto, 0 tapsztalattal etéren)
- Ha érdekelnek a hardverek, és szívesen olvasok PH-t, meg a fórumot, az elég indíttatás?
- Mit kell csinálni legtöbbször egy ilyen boltban?
- Van jövője ennek a munkának?

:R

(#44972) cbmfan válasza I02S3F (#44971) üzenetére


cbmfan
senior tag

sok év tapasztalat után ennyit tudok ajánlani: nehogy belevágj ha nincs kötélből az idegeid. és nincs más jövedelmed.

- számíts állandó beszólásra ügyfelektől, hogy mikor lesz kész, nem csináltál vele semmit, még rosszabb lett stbstb. még akkor is ha egy fél napig szenvedtél vele. bár annak látszhat de nem csak annyi a meló, hogy alkatrész ki-be és kész, hiába látszik annak a PCBS-ben.

- kb. éhbér. ha ki mersz számlázni 2 óránál több munkadíjat ember anyázik, bővebben lásd feljebb.

- nagyon nem. ismerned kell hardvereket, szoftvereket pontosan, mi micsoda, mi hova megy, mi hogy működik. pl. intel procinál van szinte minden generációhoz új LGA foglalat, jó ha ismered már típusszám után, hogy melyik chipsethez és foglalatba megy. az olvastam pár topikot és cikket édeskevés ehhez a melóhoz.

- tűrni az ügyfelek, a főnök, többi veled együtt dolgozó ember hülyeségét, elég csak olvasnod az írásaimat ebben a topikban.

- pl. ügyfél behozza gépét ami se kép, se hangot játszik. jobb esetben csak lehúzta pl. +12V csatlakozót lapról takarításkor, de van, hogy elemenként kell órákig tesztelned mire működik és nem indul vagy fagy le random terhelés alatt. és mint írtam is, ne merj két óránál többet kiszámlázni...totál szabványtalan brand gépek rémálom, pl. alaplapot elég nehezen lehet beszerezni.

- szerintem nem nagyon, nagyobb üzletek, webshopok uralják a piacot, de ezek mögött nem ismerem a szervizhálózatot. egy kisbolt ma már nagyker nettóban fizet annyit mint egy random webshopban meg lehet venni kisker bruttóért, és még két ember, rosszabb esetben a hely bérleti díját is ki kell termelni belőle.

én is kerestem munkát anno, szép hosszú, részletes önéletrajzot beadva. mindenhol visszadobták, hogy nem vagyok maximum 30 éves, legalább 10 év tapasztalattal mindenben is, felsőfokú végzettséggel... címen javítást pláne eszedbe se jusson csinálni.

kíváncsi vagyok, hogy a többieknek van-e pozitív tapasztalata. remélem van...

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44973) ollie válasza I02S3F (#44971) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

IT-ban a programozásból lehet jól megélni, vagyis Software Engineerként vagy Test Automation Engineerként. Simán meg lehet keresni másfél millió bruttót senior szinten. Más szerintem nem fizet jól ezen a területen, vagy pedig óriási mázli kell hozzá. Nálunk a cégnél még senior szint alatt (medior) is legalább 1 millió bruttó lehet az átlag.
Ja, és ehhez persze folyékonyan kell beszélni angolul. Egy komoly céghez sem vesznek fel angol tudás (és jó fizetés) nélkül, mert mindegyiknek nyugati ügyfeleik vannak.

Na jó, még ezek is jól tudnak keresni, de kevés ilyen emberre van szükség és általában sok tapasztalatra:
Business Analyst
Scrum Master
Project Lead/Manager

Software Engineer viszont sok kell, utána jön a Test Automation Engineer (számban).

Egyébként nem számít a végzettség. Persze legyenb minimum egy érettségi, de a tudás meg a tapasztalat számít mindenhol a legtöbbet.

[ Szerkesztve ]

***

(#44974) i400 válasza ollie (#44973) üzenetére


i400
senior tag

Annyival kiegészíteném, hogy ha németül középszinten beszél az ember IT területen, akkor kapkodnak utána a cégek!

(#44975) DJGABI válasza I02S3F (#44971) üzenetére


DJGABI
addikt

Az a mérnökinfó miért kellett elé? :) Úgy látom 4 féléves felsőfokú szakképzés, én is hasonlót végeztem.
A mérnökinfó más tészta, elkeztem Győrben, de 2 fv után rájöttem: nem nekem való.

Hogy tegyek is hozzá a témához: állami helyeket ki lehet fogni [itt] pl, egyik haverom önkormányzatnál van, az albérletbe is beleszáll állam bácsi, nem panaszkodik, eléldegél. Perpill én is hasonló helyen vagyok, 3 kiló nettó, kolléga mellette mutyizik, azt mondja csak úgy éri meg. Sulikat kerülni, ott állítólag kevesebb a fizu, meg brutális a bürokrácia. Kezdésnek egynek elmegy.

Én is dobbantanék lassan, manuál teszterre azt mondják nem rossz, meg onnan azért van feljebb lépés. Csak vidéken így esélytelen...

Esetleg kiegészítésnek 3D nyomtatás, lézervágás, weboldal hosztolás. Ő is ilyesmikben utazik. Engem a webfejlesztés érdekelne, de egyszerűen a frontend -amit suliban szerettem- semmit nem ér a mai világban.. Egy WordPress, meg rá valami téma, aztán kész. 0-ról, főleg itt vidéken senki nem fog megfizetni egy komolyabb honlapot.

voltak ezek a Regionális Munkaügyi Központok, [ez] van most talán helyette?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#44976) I02S3F


I02S3F
őstag

Mindenkinek nagyon köszönöm!

A képzés hivatalos megnevezéséből indultam ki, de lehet rosszul idéztem. Most nyugis helyem van. Havi 180 órából megvan a nettó300, de a munkámban van szezonalitás. Az év első 3 hónapja szegényes, ekkor netto 250 a fix.

Reménykedtem, hogy ez a szervizes meló, egy nyugodt meló! :U Akkor nem.

Hálásan köszönöm mégegyszer! :B

(#44977) DJGABI válasza ollie (#44973) üzenetére


DJGABI
addikt

ez a Scrum Master mondjuk engem érdekelt egy időben, műszaki menedzser a másik papírom, azzal elvileg valamennyire van átfedés, de emberekkel foglalkozni, terelgeni őket? Brrrr :DDD

meg ismét, ez megint gondolom kb csak Pesten játszik, esetleg itt nyugaton Győr talán?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#44978) ollie válasza DJGABI (#44977) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Konkrétan Scrum Master pozíció érdekel? Olyan ritka, hogy keresnek valakit erre a pozícióra, mint a fehér holló. Ezzel ne számolj. Ha meg eleve nincs benne semmi tapasztalatod vagy előképzettséged, akkor meg gyakorlatilag nulla az esélyed rá (még Budapesten is). Bár ahol most dolgozom, volt 2 Scrum Master is, de elküldték őket, amikor leállították a projektek, amin dolgoztak. A nagy IT cégeknél (pl EPAM) sem szoktak kifejezetten SM-et alkalmazni, ezt a szerepet jellemzően olyan valaki szokta ellátni, aki mást is csinál a projekten (pl. Project Manager, Project Owner).

[ Szerkesztve ]

***

(#44979) TESCO-Zsömle válasza ollie (#44973) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én esetleg hozzáfűzhetném azt a kérdést, hogy ha 35 évesen kb 0-áról kéne elindulni, akkor van-e értelme nekivágni (van-e esély egyáltalán elhelyezkedni, végigjárni a lajtorját) illetve milyen irányban volna érdemes nekikezdeni?

Tényleg csak érdeklődés, mert nem rossz a szakmám, de evvel is az a bajság, hogy igazán nagy lóvét a dolog fizikai részével lehet szakítani, ha megy az ember és csinájla, esőben, hóban, szélben, ami nekem nem igazán megy. Én basztam el, de ez a tényen ugye mit sem váltoiztat.

Előre is köszönöm!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44980) frescho válasza ollie (#44973) üzenetére


frescho
addikt

Egy jó rendszermérnök, storage, virtualizációs, vagy hálózati ember is jól keres, ha nem fekszik annyira a programozás. Persze már ez is megy a szoftveres irányba, szóval kell egy kis scriptelés, software defined dolgok, központi management megoldások stb. Ha szereti, bírja az ügyfelezést és az angolt, akkor a szerver vasas részen is van mit keresni. De a sima kis ügyfeles laptopos, desktopos, Windowsos dolgot erősen hanyagolnám, már csak az emberi oldal miatt is.

https://frescho.hu

(#44981) envagyok


envagyok
veterán

Szerintem most nem az IT az aranybánya.
Autószerelő, gázkazán szerelő, villanyszerelő, stb.
Múltkor beszart a gázkazán 6 év után. A régi szerelő, aki régen tizenéves Suzukival jött, és az akkor is soknak számító 10k-t kért egy munkaórán belüli javításért, most egy kp-s vadiúj 20 millás e-suv-al érkezett, és 40 perc melóért több mint 40000ft-ot kért úgy, hogy egy 2000ft-os alkatrészt cserélt. Ja és közben telefonálgatva lezsírozott még 4 szervizt. A szomszédba is ment nemrég villanyszerelő, 8 után érkezett, ebédelni már otthon ebédelt. 40k
Amilyen ígéretesnek tűnt régen az IT, most sajnos nem az. Jó még a nőgyógyász (7perc vizit 15-20k) maszek fogorvos (fogpótlás milla felett)
A fentiek megtehetik sajnos, hogy sokat kérnek, mert ha nem fizetsz, nem lesz fűtésed, villanyod, fogad, egészséged.
Még a cnc eszterga programozáson gondolkodok, de pl. Ausztriában dolgozó szerkezetlakatos ismerős 3500-4000€ között keres, és kap még 13., 14. havi fizetést is. Vicc, komolyan, mert itt egy Senior se kap annyit.
Barátcsaj vendéglátós végzettséggel, nulla tudásháttérrel takarít Bécsben kényelmesen 14×1800€, lehet szorozni 400-al, és számolni...
A fentiek fényében, ha egy bevitt laptoppal, pc-vel 3-4 órát szenvedsz sem kérhetsz 10-15k-nál többet, mert megátkoznak, rájössz, hogy rossz szakmát választottál.
Meg van sok önjelölt szerelő (bocs, gépépítő), windows telepítő ismerős mindenki rokonságában, baráti körében, plusz a win10,11 bolondbiztos, 99%-ban készre telepedik, így a szoftveres oldal is felejtős.
Régen emlékszem win xp és 7 idejében, hogy akinek nem volt driver cd-je, netje, vagy a hálókártya se ment telepítés után, ráadásul évente hanyattvágták magukat a rendszerek, ismerősök szépen eléltek ebből. Akkor még egy számítógép értéknek számított, most a telefonok kütyük világában (amik nem szervizelésre lettek kitalálva, hanem dobd el és vegyél másikat, még az újabb laptopok is, amin a procitól ramtól kezdve az ssd-ig minden integrálva van) szinte e-hulladék értéket képviselnek csak. Özönlik az országba a sok selejtezett 2-3-4. Gen i5 pc, amit nem szakember önjelölt viszonteladók pár kiló kenyér áráért öntenek a használtcikk piacra 15-20000 forintokért, miközben 3-4 órát elvesz az életükből a gép beszerzése, telepítése, hirdetése, eladása. Kb. Megélgetési üzlet SE.
Az új cuccoknál meg sajnos igaz, amit írtak.
Ugyanannyiért, vagy olcsóbban jön emagból, alzából a cucc, mint amennyiért nagykerben kapod, sőt sokan nem tudják, nem merik, de ebay, amazon, német webshopokból még olcsóbban.
Nagy megrendelésekhez, neadjisten kormányzati beszerzéshez meg ha nem vagy valakinek a valakije, vagy nem tejelsz vastagon, közelébe se érhetsz.
Öcsém most pl. mozdonyvezető. Halál kényelmes meló, egy hátránya, hogy nem irodai munkaidővrosztása van, de 600 nettó felett kap egy csomó juttatással.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#44982) ollie válasza TESCO-Zsömle (#44979) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem 2 kollégám van, aki 40 év felett kezdett el Test Automationnel foglalkozni. Az egyik zenész volt, egy együttesben játszott, a másik a dioplomácia területén dolgozott. Mindkettő elment Java-t tanulni úgy, hogy semmi progtramozási ismeretük nem volt (meg amúgy IT-ban sem volt semmi), és most mindketten egész jól csinálják. De ehhez mindketten egy komoly tanfolyamon vettek részt, 10-12 hónapig, napi 8 órában. Persze ez nem mindenkinek sikerül, meg nem is olcsó, több százezer forint egy ilyen tanfolyam, és addig ugye nem is dolgozol. Bár a második felében ha jól tudom mindketten már gyakornokként dolgoztak, de az értelemszerűen nem jár nagy fizetéssel. Most mindketten medior szinten vannak, olyan 1-1,2 milliós bruttó fizetéssel (nem tudom pontosan, de kb ennyit kapnak a mediorok nálunk).

Összefoglalva. Igen, meg lehet csinálni, de vagy kell hozzá sok pénz tartalék, vagy pár évig minden szabadidőt a tanulásra kell fordítani.

***

(#44983) macilaci78 válasza envagyok (#44981) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kétkezi munkával az a gond, hogy ha kiesel a munkából betegség, vagy szabadság miatt, nincs bevételed. Persze IT területen is sok az egyéni vállalkozó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#44984) ollie válasza envagyok (#44981) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Autószerelő, gázkazán szerelő, villanyszerelő

De ezekhez kell egy minimum 10, vagy akár 20 év tapasztalat, hogy valaki jó szakember legyen, és előtte még évekig kell is tanulni.
Autószerelő szakmának már eleve nem kezdenék neki, mert ha így folytatódik a gazdasági "fellendülésünk", akkor 10 év múlva alig lesz ember, aki autót fog tudni tartani. A másik kettő fog kelleni, de többnyire valszeg csak filléreket fognak tudni kérni a szerelésért, különben senki sem fogja tudni kifizetni (már most a szegénységi küszöb alatt él a népesség 70%-a).
Az IT meg azért jó, mert szinte 100%-ban nyugatra dolgoznak a jól fizető cégek.

[ Szerkesztve ]

***

(#44985) DJGABI válasza ollie (#44982) üzenetére


DJGABI
addikt

azért az alját, a 600 nettót mondjuk nem mondanám túl kiemelkedőnek. főleg pesten, főleg IT-ban, főleg ha esetleg egyedül él az ember. persze értem én hogy a juniornak is el kell kezdenie valahol, Aldi üzletvezető 500-at hazavisz [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#44986) qnadam válasza envagyok (#44981) üzenetére


qnadam
veterán

mellékszál, és ettől még jól keres, de azért érdemes megnézni azt is, hogy egy fogorvosnak mennyi kiadása van. krvasok.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44987) ollie válasza DJGABI (#44985) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aldi üzletvezetőnek van mondjuk 10 év tapasztalata, és valszeg felsőfokú végzettsége. 660-670 nettót viszont 1 év tapasztalattal már simán meg tudsz keresni fejlesztőként, végzettség nélkül.

***

(#44988) cbmfan


cbmfan
senior tag

szakik, mondjatok nekem okosat mert én már kifogytam az ötletekből és totál felcseszte az agyamat. adott ez a konfig 2021. májusa óta:

- i9-10850k
- ASRock Z490 Pro4
- EVGA RTX 3070 TI
- G.Skill Ripjaws V 2X8 GB 3600 MHz CL19
- Samsung 980 m.2 1 TB X2
- ID-Cooling FROSTFLOW X 240
- Corsair RM850e

december elején lapon VRM elpukkant, fehér blokk oldalán félkörívben fekete csík, proci maximum 4.2 GHz-en volt stabil, afölött hangos tekercsnyekergés volt és levette erre a sebességre. hőfokok terhelve vízhűtés ellenére is 90+ fok, throttling 10-15% körül. RAM maximum 3 GHz, afölött el sem indul, memtest86 rengeteg hibát talált mindkét modulban.

10 nappal ezelőtt cserélődött a lap és a RAM, jött egy Giga Z590 Aorus Ultra és ugyanolyan RAM. ez egyfolytában sípol halkan, maximum 4.8 GHz 5.2 helyett, terhelve 90+ fok, throttling 20-25%.

igen, jól van felrakva a hűtő, nincs sok paszta, hűtésen már 4 db venti van ami átfújja a levegőt radiátoron.

cseredarabok:

- Sapphire HD 7870 XT, GTX750, GT610, integrált
- Cooler Master Hyper 212
- Zalman ZM700-TX
- valami Kingston SATA SSD

eredmény ugyanaz, hiába csinálok bármit terheléstől függően emelkedik a sípolás frekvenciája. valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44989) tope válasza cbmfan (#44988) üzenetére


tope
addikt

Bejövő táp az megfelelő?

(#44990) cbmfan válasza tope (#44989) üzenetére


cbmfan
senior tag

persze, minden más hibátlanul működik és földelt.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44991) opr válasza cbmfan (#44990) üzenetére


opr
veterán

Procit csereld ki egy barmelyik masikra, ami belemegy es nezd meg. Siman el tudom kepzelni, hogy kapott szegeny cpu egy kis szeretetet, amikor megpukkant korulotte a vrm.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44992) user12 válasza cbmfan (#44988) üzenetére


user12
őstag

Én első körben egy tápcserét megpróbálnék (ha van otthon másik vagy kölcsönkérni egyet)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#44993) 5teve válasza cbmfan (#44988) üzenetére


5teve
senior tag

mivel másik táppal próbáltad, egy másik procival kellene kisérletezni.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#44994) cbmfan válasza opr (#44991) üzenetére


cbmfan
senior tag

erre tippelek én is. viszont az a gond, hogy nincs másik LGA1200 procim.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44995) Josi válasza cbmfan (#44994) üzenetére


Josi
aktív tag

Vásárolsz egyet webshopban.......
Tovább nem mondom, mert nem etikus :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#44996) cbmfan válasza Josi (#44995) üzenetére


cbmfan
senior tag

azért annyira nem vagyok pofátlan :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#44997) qnadam válasza ollie (#44987) üzenetére


qnadam
veterán

és valószínűleg a kezdő fejlesztőnek sokkal kisebb a felelőssége.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44998) Armagedown válasza cbmfan (#44988) üzenetére


Armagedown
őstag

Megfelelő-e a ház szellőzése, vagy a mostanában trendi, tempered glass oldallappos, RGBvel, de elől a levegő sem tud bemenni, mert teljesen zárt?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#44999) ollie


ollie
MODERÁTOR

May be an image of text that says "User: The WiFi card I installed isn't working! The WiFi card: UEFIDuaIB10S HDMI/DV made with mematic"

***

(#45000) thesound válasza ollie (#44999) üzenetére


thesound
őstag

Ezt megpróbálnám, hátha csak lassú.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.