Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52701) KubanitoS válasza alex devil (#52698) üzenetére


KubanitoS
veterán

Erről van valami infód? Én semmit sem találok a neten.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#52702) AMD Power válasza alex devil (#52698) üzenetére


AMD Power
titán

Arra az árra én is....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52703) alex devil válasza KubanitoS (#52701) üzenetére


alex devil
senior tag

A kereskedő írta:
"Szeretném tájékoztatni ,hogy ez a modell gyártása szünetel így más színben nem érhető el.
Ősz folyamán újra frissül a modell és full hybrid hajtással lesz elérhető."

Link

S23

(#52704) Gyöször válasza 2ozzmexy (#52693) üzenetére


Gyöször
senior tag

Foggalmam nem volt mi ez a Mari duma vagy ki parodizált mit, de akárhányszor bemegyek a boltba kiszolgálni valaki mindig elsüti ezt. Rákerestem, ebből megvan, de hogy Ph#$&riscsák Mónika műsorában mi volt a meri vagy nem meri azt nem vágom :-)
[link]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#52705) dethroner válasza Gyöször (#52704) üzenetére


dethroner
veterán

Lehet túl fiatal vagy ehhez.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#52706) 2ozzmexy válasza Gyöször (#52704) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Igazából mindegy is, Gálvölgyi később csinált belőle paródiát, ez egy TV műsor volt hajdanán (pfú de öregnek érzem most magamat bakker :DDD ) amiben felhívott Mónika embereket: [link]

Szóval el kellett találni hogy az utca embere meri e ezt-azt csinálni vagy sem. Ebből csinált a Maksavízió keretében Maksa Zoltán művészúr egy Feri vagy nem Feri című paródiát, amiben kb arról volt szó hogy sosem találták el éppen mire gondolt a műsorvezető. :D
Így elmagyarázva már nem poén. :(

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52707) 2ozzmexy válasza dethroner (#52705) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Hopp egy coming out... :))

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52708) tboldi válasza 2ozzmexy (#52706) üzenetére


tboldi
nagyúr

Erre én is emlékszem, ‘95-ös vagyok. :)

(#52709) Gyöször válasza dethroner (#52705) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mert? Öregebb vagy mint born in '82? :))

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#52710) dethroner válasza Gyöször (#52709) üzenetére


dethroner
veterán

Sajnos :F

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#52711) 2ozzmexy válasza tboldi (#52708) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Na látod...
Ilyenkor mindig eszembe jut hogy nem szabad már benyomva hazamenni, mert ha elalszom a nappaliban letolt gatyával, akkor a gyerekeim is emlékezni fognak rá... ;]

Azért Mónika sokak tudatába beleégett... :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52712) 2ozzmexy válasza alex devil (#52703) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Tehát? Mit jelent nála a full-hybrid? Plug-in? Öntöltő mint a Prius?
Mert ezesetben nem kivezetik, hanem csak automata lesz, ha megnézed a piacon kapható termékeket, akkor a kéziváltósak az esetek 80%-ában Mild-Hybridek, mivel nem tudják/bonyolult és drága kivitelezni a kéziváltós teljesen Hybrid rendszert.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52713) DIEGO15 válasza 2ozzmexy (#52712) üzenetére


DIEGO15
őstag

Ha tippelnem kellene, szerintem licencelik a toyota rendszerét, ahogyan a ford csinálja. Olcsóbb, mint kifejleszteni egy új rendszert.

A most használt 48V rendszer is a Bosch-tól van ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#52714) 2ozzmexy válasza DIEGO15 (#52713) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Igen, de az mind AT... ;)
Mutass kérlek egy kéziváltós Hybrid Priust mondjuk vagy Yarist, esetleg Aurist. :DDD

Volt egy tuti kis rajzom ezekeről a hybrid rendszerekről és azon nagyon szépen látszik miért automata mindegyik, de most nem találom. :(

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52715) SyMbioTe válasza 2ozzmexy (#52712) üzenetére

Tekintve, hogy Toyota kooperáció van, szerintem HSD megy bele, de nem hinném hogy plug-in lesz, mert az megdobná az árát, és nem ártana viszonylag normális áron tartani.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#52716) DIEGO15 válasza 2ozzmexy (#52714) üzenetére


DIEGO15
őstag

Így van. Nem is mondtam, hogy MT lesz :D

(#52717) 2ozzmexy válasza DIEGO15 (#52716) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Akkor WTF? Nem értem miről beszélünk... :DD Eladják a mostani MT készletet és azzal kifújt a kézi váltó, örökre. (Sajnos a Suzuki automatái újabban nem virgonckodtak, sok volt rájuk a panasz, remélem ennek is búcsút inthetünk)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52718) 2ozzmexy válasza SyMbioTe (#52715) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Pedig nagyon adná, ha a Prius Mk3 hajtását tennék bele, az Plug-in is volt meg öntöltő is ha emlékeim nem csalnak. :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52719) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Arról nincs véletlenül infótok, hogy a Toyota és a Suzuki esetleg ugyanattól a gyártótól használja-e a kerekeiben a TPMS szenzort? Ha igen és kompatibilisek egymással, akkor az új kerékszett szenzorait simán betanulja a Swift rendszere, vagy átprogramozni kell?

Jelenleg 8 kereket ismer a kocsim (külön téli-nyári szett), valahol mintha 10 szenzoros limittel találkoztam volna netezés közben.

A válaszokat előre is köszönöm!

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#52720) SyMbioTe válasza 2ozzmexy (#52718) üzenetére

Kitudja, én csak gondolkodom, még bármi lehet :DD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#52721) DIEGO15 válasza 2ozzmexy (#52717) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nem feltétlenül. Kibocsátásnál a flottaátlag a lényeg (önsúlyhoz viszonyítva). Ha a suzuki elad kellő számú kibocsátási határérték alatti autót, akkor belefér neki, hogy kisebb számban ugyan de valahogy megmaradjon az MT. Különben lehet fizetni a büntit :D

Innen nézve, van létjogosultsága egy új Plug-in hibridnek, de ki fogja megvenni? :F

(#52722) 2ozzmexy válasza Vigneau (#52719) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Amennyire lehet hinni a márkaszerviznek 10-et tud tárolni.
Elméletileg nem, mert nem azonos a frekvencia sem, a Suzuki TPMS szenzorokat a Continental gyártja (VDO), a Toyotáét pedig a Valeo (GoodYear talán, de nem biztos).

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52723) 2ozzmexy válasza DIEGO15 (#52721) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Aki nem talál olcsóbbat a piacon. ;] Vagy vesz Tesla részvényeket és meg van oldva a probléma. :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52724) 2ozzmexy válasza SyMbioTe (#52720) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Azért örülnél Te is egy HSD S-Cross-nak. ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52725) SyMbioTe válasza 2ozzmexy (#52724) üzenetére

Nem mondom, megmozgatja a fantáziámat. :D
Kíváncsi leszek mivel rukkolnak elő.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#52726) anonymus89


anonymus89
addikt

Srácok tudtok segíteni 1.3-as 2008-as Suzuki Jimny-be milyne olaj szükséges a motorba?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#52727) jksx válasza alex devil (#52698) üzenetére


jksx
senior tag

A motor tetszetős, mert lekerült róla a turbó és a közvetlen befecskendezés :)
A hűtött egr az megmaradt.

(#52728) Vigneau válasza 2ozzmexy (#52722) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen válaszod! :R

Akkor a jelek szerint komplett Toyota kereket ne, kizárólag felnit vegyek, ha minden adata (különös tekintettel az ET-re) stimmel a Suzukiéval.

U.i.: Sajnos Hyundai i10 felnivel már szívtam meg, mert túl nagy az ET és fennakadt a féknyergen, pogácsát meg egyelőre még nem szeretnék... :B

Gyári Suzuki 15"-s ET40 alufelni használtan meg olyan ritka, mint a fehér holló. :W

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#52729) tboldi válasza Vigneau (#52728) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kisebb ET lehet, valamennyi (mondjuk 5-10 mm azonos szélesség esetén) eltérés bele szokott férni. Illetve ugye a felni formája is fontos, mert lehet pontos az ET, ha nem elég öblös belülről. Ezért nem jó pl. a GD Jazzeknél a facelift előtti lemezfelni a fl utánira, mert hiába tök ugyanaz a méret, de fl-es nagyobb átmérőjű féke miatt nem megy fel, öblösebbnek kell lennie. :)

[ Szerkesztve ]

(#52730) Vigneau válasza tboldi (#52729) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, az az ominózus belső palást. Tudom, miről írsz. :K

15"-ban 6J-nél nagyobbat nem is keresek, mivel a gyári 15" is csak 5" széles. Az a fura, hogy az előző generációs Swift ET45-s felnijének belső palástja és a féknyereg között kb. 2-3 mm marad, ahogy elnéztem az FB csoportban a képeket. A Mini ET45-s felnijei esetén is hasonló lehet a helyzet, nem beszélve a gyűrűk és a kupakok beszerzéséről... :U

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#52731) AMD Power


AMD Power
titán

Újabb fogyasztási eredmény....

488km-re 39 liter benzin. Majdnem 8 literes fogyasztás.... De! Ebben volt 2db giga dugó és ez 100%-ban BP és már volt amikor klimáztam. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52732) AMD Power


AMD Power
titán

Ami még mindig fura az autóban. 40 perc dugóban sem mozdul el a hőfok mutató az üzemmeleg állásról. Hűtőventilátort sem hallom,hogy menne. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52733) pető bá' válasza AMD Power (#52732) üzenetére


pető bá'
őstag

20 perc klímatisztítás után indult be nálam - napsütés, 20-25 fok, alapjáraton, klíma maximumon hűtött. Nem gyakran indul be az fix :D (Swift 2005)

"... and I hope you have a great day!"

(#52734) AMD Power válasza pető bá' (#52733) üzenetére


AMD Power
titán

Én még egyszer nem hallottam, vettem észre,hogy ment volna. Az Astarban 5 perc dugóban állás után már ment. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52735) simonjoe válasza AMD Power (#52731) üzenetére


simonjoe
senior tag

650km fele pálya volt, ott 120, máshol amit a lehetőség engedett és 4,5l :C (2l, CRTDI)
Más. Ma láttam egy Suzuki emblémás nagy bódés autót zöld rendszámmal. Tuti, h Suzi volt, de nem tudtam leolvasni, h milyen. :W
Vagy lehet, h benéztem?? :F

Joe

(#52736) tboldi válasza simonjoe (#52735) üzenetére


tboldi
nagyúr

Swace (Corolla) vagy Across (RAV4) lehetett.

(#52737) SyMbioTe válasza simonjoe (#52735) üzenetére

Csak Across lehetett. Toyota RAV4 Suzuki emblémával. :)

tblodi
Swace nem kaphat zöld rendszámot

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#52738) pjen válasza simonjoe (#52735) üzenetére


pjen
félisten

A 120 at mivel mérted?

(#52739) tboldi válasza SyMbioTe (#52737) üzenetére


tboldi
nagyúr

Oh. :R

(#52740) simonjoe válasza pjen (#52738) üzenetére


simonjoe
senior tag

Waze, óra szerint 130 felett volt.
Szóval az a helyzet, h szép volt, de most, h írjátok tényleg hajazott a RAV4-re.
De jól látom, h ez közel 20milla????????????? :(( Basszus!!! Nagyon gáz!! No meg hol voltam én eddig, h erről nem tudok! :D
Az a helyzet, h türelmesen várok egy Suzuki Plugin-ra, de ez így.......
Keveset futott 1-2 éves lesz belőle, talán úgy kevésbé lesz megterhelő.

Joe

(#52741) eami válasza simonjoe (#52740) üzenetére


eami
addikt

teljesen gáz, azért egy teslat már lehet venni újonnan 15ért, extrásat meg 21ért.

(#52742) Nagyfejű


Nagyfejű
aktív tag

Sziasztok. Budapesten és környékén van ajánlott szerelő aki swiftel foglalkozik?

(#52743) 2ozzmexy válasza eami (#52741) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Pedig egy jó Modell Y veri a Toyotat és Suzukit minőségben... :))
Viccelek, nehogy komolyan vegye bárki! :P

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52744) 2ozzmexy válasza AMD Power (#52731) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én most tankoltam 41,38lityit 58km hatótávra a 47l-es tankba... :DDD azt mondja a board kompjútör 7,7L/100km...ment rá a lottó reklám. Azért a program tervező matematikussal váltanék pár szót. ;]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#52745) simonjoe válasza 2ozzmexy (#52744) üzenetére


simonjoe
senior tag

engedd el! :DD

Joe

(#52746) AMD Power válasza 2ozzmexy (#52744) üzenetére


AMD Power
titán

Jah én 2 hónapja nem nulláztam le az átlag fog mérőt. Mind1 mit csinok 6.5l ír. Úgy,hogy most 8 liter volt a dugók miatt a fogyasztás. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52747) DIEGO15


DIEGO15
őstag

MINI ATM biztosíték kell az S-Crossba ugye jól gondolom?

Tudtok esetleg, olcsó beszerzési forrást késes biztosíték elosztóhoz?

(#52748) PeterPH válasza DIEGO15 (#52747) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ha csak egy-két darab kell, akkor menj be pl. egy Homasitába.

(#52749) DIEGO15 válasza PeterPH (#52748) üzenetére


DIEGO15
őstag

Kettő kell csak, de az sajnos nem opció, mert vidéken lakom.

(#52750) anonymus89


anonymus89
addikt

Srácok utólagos központi zárszerelést vállalnak valahol?
Valószínűleg marha drága és nem utolsósorban autócsere lenne a legoptimálisabb megoldás
2007-es 1.5 SX4 most kapott ngk gyertyákat, eneos sustina olajat 140.000km van benne

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.