Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) PhilBrick válasza Menthirist (#42849) üzenetére


PhilBrick
őstag

Szívesen hallanék egy Hotas statementet. :U

(#42852) ttamashu válasza PhilBrick (#42851) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Lehet hogy a CIG is :)) :DD

Tea az élet!

(#42853) Stilinski


Stilinski
aktív tag

Az ARK Starmapet jelölték az Adobe versenyén, itt van link, ha valaki szeretne szavazni :)

[ Szerkesztve ]

star-citizen.hu

(#42854) pgabor26


pgabor26
tag

Felfedezve #02 huncut07 jóvoltából. A szemfülesek észrevehették, hogy 0110 után 0112 jött, na ez volt közben.

(#42855) zsuha


zsuha
aktív tag

Sziasztok, mi miatt lehet, hogy az universe-ben a játék nálam teljesen játszhatatlan? Pár perc folyamatos játék után elkezd beszaggatni (változó mértékben), aztán ~10 másodpercre megáll az egész kép, majd szaggat tovább, és ugyanez elölről? Redditen már jópár topikot elolvastam és semmi értelmeset nem találtam. Arena commander teljesen jól fut.

Kevés a VGA ram? a RAM? az i5? vagy a vinyó swappol? vagy a játék szarul optimalizált? Netcode, vagy mi lehet? A cpu core1 usage fel-le ugrál maxról, többi core 40%-on, a GPU nem is fut 100%-on, RAM-ból nem is használja el mindet. Köszi.
gépem: i5 2400, radeon 270x 2gb, 8 gb RAM, WD blue 500-as vinyó, win 7 64bit, legújabb radeon driver.

[ Szerkesztve ]

(#42856) Jack@l válasza zsuha (#42855) üzenetére


Jack@l
veterán

Első és az utolsó kettő. Vedd le low-ra a grafikát, hogy kizárd az elsőt.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#42857) pgabor26


pgabor26
tag

(#42858) Szőrös  válasza zsuha (#42855) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nincs optimalizálva de még inkább azért mert szar a netkód.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#42859) zsuha válasza Szőrös  (#42858) üzenetére


zsuha
aktív tag

Köszi mindenkinek, megnézem este, aztán lehet feldobok egy screenshotot a cpu/vga statokról. A grafika eddig is low-on volt, levettem a felbontást is 1280*720-ra, de ugyanúgy megáll az egész kép, aztán szaggatva folytatja, majd megint megáll. A netcode ennyire el tudja rontani az egészet, hogy megáll a kép (hang van továbbra is)?

(#42860) pgabor26 válasza zsuha (#42859) üzenetére


pgabor26
tag

Hát azért annyira nem szar. Nekem megy szépen néhány akadozgatással egy r9 280x-en, i5 6500-on, 16 gb rammal. Ha ennyire beszaggat, ill. megáll, ott más baj lehet.
Egyébként nekem a +8gb ram sokat dobott. Meg sztem. rakj fel egy win10-et talán az is számít.

(#42861) Menthirist válasza pgabor26 (#42860) üzenetére


Menthirist
veterán

ez tényleg leginkább a nettől függ. Van akinél egy 290X-en is játszható sebességű, másnál meg egy 1080-on sem (nekem sem ritkán van 20-25 fps-em), csak mert messze van a szerverektől. Mindenki arra vár hogy rendbe rakják a netkódot, szóval türelem.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#42862) Szőrös  válasza pgabor26 (#42860) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nos ha AC jól fut, protoPU meg nem akkor ez nem kliens oldali hiba sztem. ;)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#42863) Stilinski válasza zsuha (#42859) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Esetleg próbáld ki ezt a nem saját ötletet:
"(#38490) N.Laca64:

Sziasztok. Volt egy problémám a játékkal,hogy a Basic Flight Training játszhatatlan volt 2-4 másodpercenként lefagyott és újra indult.Olvasgattam a neten és az alábbi megoldásra találtam(nálam tényleg működik):
Belépsz a játékba,elindítod a Basic Flight Training-et>elindítod a feladatkezelőt>részletek fül>jobb egér a Star Citizen.exe-re>megjelenő ablakban>prioritás beállítása>magas.Alapból normálon áll. Mióta ezt megcsináltam,azóta tökéletes. :) Ha lett volna már akkor bocsi,de nem volt időm sokat visszaolvasni."

star-citizen.hu

(#42864) pgabor26


pgabor26
tag

10 a székembernek

Vélemény: wow

(#42865) zsuha válasza Stilinski (#42863) üzenetére


zsuha
aktív tag

Köszi. Ezt már egyébként régebben olvastam és próbáltam is, mert a training ugyanúgy fagyott. Akkor sem segített :D.
Viszont tnap késő este játszható volt a játék kisebb fagyasokkal, és ez meglepett. Eddig meg sosem bírtam beszallni egy hajóba és menni vele fél órát. Sztem a netkód miatt hal így meg meg más jatekosok megjelenitese miatt, ami tnap nem volt. Meg a Vram van maxra koppanva.
Mindenesetre nagyon látszik h szenved alatta ez a config, ennél lejjebb már sztem el sem indul.
Kb Core i7, 16 gb Ram, 4gb Vram, SSD a minimum játszani low-on.

[ Szerkesztve ]

(#42866) Menthirist válasza zsuha (#42865) üzenetére


Menthirist
veterán

többek között a netkódból adódóan az egyik mag is sokkal durvábban van terhelve mint az összes többi, emiatt pedig csak magas órajelen (mármint tényleg magas órajelen) lehet némi gyorsulást összeszedni, miközben a magok többsége jó esetben is csak vagy 50%-on megy. Illetve ez akadályozza a vga kifutását is szintén, tehát mivel el van dugulva az adott mag, így a vga-nak is várnia kell rá, tehát az sem fut 100%-on (persze gyengébb vga-kon lehet ettől még 100%, ha az a leggyengébb láncszem). Nem írtad amúgy hogy milyen kártyán is van 4 giga vram. Mert önmagában az hogy 4 giga vram, nem sokat jelent :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#42867) zsuha válasza Menthirist (#42866) üzenetére


zsuha
aktív tag

4gb Vramot csak altalanossagban értettem h kelleni fog a játékhoz low beállításokkal is, sztem a játszható minimum egy gtx 970 lesz. Persze a 4gb önmagában tényleg semmit sem jelent :)
Igen, a cpu core1 nagyon leterhelt a többihez képest.

[ Szerkesztve ]

(#42868) Drenadar válasza zsuha (#42867) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Megnézted már hogy full beállítások mellett hogy megy a játék? Mert nálam ugyanúgy. Nincs semmilyen eltérés csak jobban néz ki a játék.

(#42869) Jack@l válasza pgabor26 (#42864) üzenetére


Jack@l
veterán

"The chairman is the highest officer of an organized group such as a board, a committee, or a deliberative assembly. The person holding the office is typically elected or appointed by the members of the group. The chair presides over meetings of the assembled group and conducts its business in an orderly fashion."

Székembereket kéretik valami értelmesre átnevezni, mert már nekem fáj. (nem vagyok egy grammarnazi)
Pl: Irodavezetők vagy tanácstagok

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#42870) PhilBrick válasza Jack@l (#42869) üzenetére


PhilBrick
őstag

Van másik neve: The Man :D

CR-t leirodavezetőzni, na az meg nekem fáj.
Igen, személy kultusz van... :P

[ Szerkesztve ]

(#42871) Jack@l válasza PhilBrick (#42870) üzenetére


Jack@l
veterán

Reggel van, elnéztem egy betűt. De a székember azért mégis elég távol van a magyartól.
Lesz még CR-re sulyosabb jelző is 1-2 éven belül :)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#42872) Bibgr0 válasza pgabor26 (#42864) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Nagyon jó lett ez az epizód. A haj kivételével szenzációsak a fejek és az animációik.

(#42873) Menthirist válasza Jack@l (#42871) üzenetére


Menthirist
veterán

Évek óta megy ez a műsor, komolyan most akadtál fenn rajta? :D Uborkaszezon van? ;]

A székember egy humoros ferdítés, és ezt te is tudod.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#42874) Diopapa válasza PhilBrick (#42870) üzenetére


Diopapa
addikt

The Man Himself... egész pontosan... :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#42875) Szőrös  válasza Diopapa (#42874) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ez a kép még mindig üt. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#42876) zsuha válasza Szőrös  (#42875) üzenetére


zsuha
aktív tag

Ötletes :D
Ezért nem veszek több hajót :D Scarface...
Nem, amúgy azért nem veszek, mert majd a játékban lesz izgi megszerezni őket. Nem hiszem h sok előnyt ad, meg nem is kell az előny.
Max azért vennék hajót, h támogassam a játékfejlesztést.

(#42877) Jack@l válasza Menthirist (#42873) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem, nem tudom.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#42878) pgabor26 válasza Jack@l (#42877) üzenetére


pgabor26
tag

Hát ha nem tudod, az gáz.

Nem tűnt fel, hogy elég sokat fordítok? Nem gondolod, hogy talán nem gondoltam komolyan a székembert? Vagy most csak ugratsz? Nem úgy tűnik.

A 10 a székembernek, a 10 for the chairman tükörfordítása. Nyilván nem így kell magyarul írni.
De, hogy segítsek. Katt!

[ Szerkesztve ]

(#42879) Jack@l válasza pgabor26 (#42878) üzenetére


Jack@l
veterán

Már a leszámolásnál is szólni akartam, de ha "ironizálni" akartok, akkor a 10 kérdés a főpaphoz jobban hangzana.
Döntsd el hogy fordítani vagy átkölteni akarod a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#42880) Menthirist válasza Jack@l (#42879) üzenetére


Menthirist
veterán

Már megint olyanba kötsz bele, amibe nem kellett volna. Jobban jártál volna te is.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#42881) pgabor26 válasza Jack@l (#42879) üzenetére


pgabor26
tag

Ja, hogy te vagy itt a főkötekedő.
Értem már.
Ez jutott eszembe. :DDD

Ha jól értelmezem, de javíts ki, ha nem így lenne, akkor azzal is bajod van, hogy a Showdown Leszámolásnak lett fordítva.

Na ezt add össze:

Simple Definition of showdown
a meeting, argument, fight, etc., that will finally settle a disagreement between people or groups

Most ebben mi olyan szörnyű. A műsor jellegéből adódóan tökéletesen illik a Leszámolás elnevezés.
Nyilván nem lehet mindenkinek megfelelni, de mi nem akartuk azt, hogy olyan legyen, mint a német fansite-nál, hogy egyszerűen meghagyják az angol kifejezést mindennél, mivel sokan nem tudnak magyarul, ráadásul sok mindent magyarul jobban ki lehet fejezni, vagy egy mögöttes plusz tartalmat lehet neki adni, ami nem hiszem, hogy akkora istenkáromlás, mivel a lényeg megmarad.

Egyébként meg olvasd akkor az eredetit! A lehetőség adott.

(#42882) zsuha


zsuha
aktív tag

Végre van egy nagyobb szavazás h kinek milyen hajója van eddig [link] (szavazáshoz katt redditen a címre). Meglepett ez a sok Carrack és Dragonfly.

[ Szerkesztve ]

(#42883) pgabor26


pgabor26
tag

"mivel sokan nem tudnak magyarul," ez, sokan nem tudnak angolul, akart lenni

(#42884) huncut07 válasza pgabor26 (#42883) üzenetére


huncut07
csendes tag

Azt hittem ez is irónia volt... :DDD

(#42886) pgabor26


pgabor26
tag

Aremis #02

Na, hogy az árulimpia kifejezésért mit fogok kapni, te jó Isten. :DD

(#42887) Stilinski


Stilinski
aktív tag

(#42888) Diopapa válasza Stilinski (#42887) üzenetére


Diopapa
addikt

Köszi!

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#42889) Volfram42


Volfram42
senior tag

Kijött az ATV is. Elég érdekes.:[link]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#42890) #45997568 válasza pgabor26 (#42881) üzenetére


#45997568
törölt tag

Hat ez az elso 3 sor igy nagyon rendben van :DDD Megtekintve a linkelt videot ugy erzem jol lattad meg a lenyeget :C

(#42891) pgabor26 válasza #45997568 (#42890) üzenetére


pgabor26
tag

:R

(#42892) vaakuum válasza Volfram42 (#42889) üzenetére


vaakuum
addikt

Hát ez hihetetlenül ..... nem is tudom. CR nem fog a mennybe menni, már ott van.
Mikor kijött az első mászkálós lehetőség, azon morogtam, mennyire rázza a fejét a figura :O . Erre tessék, eye stabilization címszóval ezen is dolgoznak.
Azt hiszem, játéktörténeti mérföldkő letételének lehetünk a szemtanúi. Eza faszi a végén még tényleg megcsinálja, amit eltervezett, és úgy, ahogy eltervezte :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#42893) PhilBrick válasza vaakuum (#42892) üzenetére


PhilBrick
őstag

Jah, egyszer biztos eléri a célját, de azért remélem hamarabb mint Zuckerberg alapítványa! :D

Nekem ez már túl steril mozgás, egy kis headblob igazán maradhatott volna.

[ Szerkesztve ]

(#42894) Szőrös  válasza PhilBrick (#42893) üzenetére


Szőrös 
veterán

"Nekem ez már túl steril mozgás" Hja nekem is ilyen érzésem volt, azért túl stabilra se kéne csinálni.
Mondjuk nekem ennél a moduláris satelite meg habitat rendszer sokkal érdekesebb volt.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#42895) MerLinh válasza PhilBrick (#42893) üzenetére


MerLinh
senior tag

majd egy kis alien koktél a bárban megoldja =)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#42896) PhilBrick válasza MerLinh (#42895) üzenetére


PhilBrick
őstag

A hangárban most is le tudod inni magad, köszönöm de nem annyira gondoltam.

(#42897) pgabor26


pgabor26
tag

(#42898) bladex73 válasza pgabor26 (#42897) üzenetére


bladex73
aktív tag

Köszi a munkát. Volna egy kérdésem, de kicsit félve kérdezem meg, mert elég félreérthető, és kicsit sem kritikának szánom. Nem volna értelme olyat fordítani ami tartalmilag kicsit érdekesebb dolog (személyes vélemény ez), Például hajó leírások. Most van fönn valami ARGO leírás talán a cégről. Ezek a mini regények szerintem annyit érnek mint kopasznak a fésű.:) Ezt most nem a fordítás minőségére értem. Remélem nem köveztek meg.:) Én így érzem. Persze ettől még lehet itt olyan akinek bejön, nem vitatom, de ennél sokkal érdekesebb dolgok is vannak fönn szerintem.

(#42899) pgabor26 válasza bladex73 (#42898) üzenetére


pgabor26
tag

Nem sértődtem meg. :)

Nem arról van szó, hogy olyat fordítunk, ami érdekes vagy sem. Hanem mindent fordítunk, több fronton. Ez jelenleg kb. 3 embert jelent. Régebben volt több is, a jövőben is lehet még.
Bárki fordíthat bármilyen témából, aminek nincs felelőse, ha pedig van, akkor a témafelelőssel kell egyeztetnie.

Számomra ezek az apró kis cikkek nagyon érdekesek, és nagyon szépen bontja ki azt a nagyon részletgazdag háttértörténetet, ami minden héten bővül. Ezek nélkül a játék sztorijáról nem fogsz tudni sokat, legalább is nem nagy mélységben. Vannak, csak szimplán szórakoztatóak (szvsz), de a többségük kapcsolatban áll egymással.
Vagy mondok egy példát: Miles Eckhart megvan a gamescom demóból? Na pl. róla szól a múlt heti cikk, amit a cig kiadott. Ezek megteremtenek egy feelinget. És azt kell, hogy mondjam, mesterien kidolgozottak, olyan belső utalások vannak bennük elrejtve néha, amik valóban szuggesztívvá teszik a világot.

Én up to date dolgokat csak akkor tudok fordítani, ha kész vagyok ezekkel és beérem a CIG-t. Ez talán 1-2 hónap múlva be is következik, mivel baromi jól haladok.

Egyébként huncut07 belevágott a rendszerek és cégek leírásainak fordításába, amit ha addig nincs kész, én is folytatni fogok.

Tehát még egyszer: minden le lesz fordítva. Kis Sneak Peak: ha odaérek a Vega II csatájához, akkor Bishop beszédét feliratozva ki fogom tolni. Egyébként már tegnap megcsináltam, de várok vele az aktuális cikkig, hogy autentikusabb legyen.

Egyébként a többi külföldi fansite nem nagyon fordítgatja ezeket a cikkeket. Leszámítva a németet. Talán több nincs is.

(#42900) Stilinski


Stilinski
aktív tag

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.