Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12151) Petyyyyy válasza Maotun (#12149) üzenetére


Petyyyyy
addikt

audi100td - Tudtommal "emulálja" az EAX effekteket vista alatt.
Csorbi - Ha EAX-ot akarsz játékok alatt, akkor igen. Persze kell hogy az ALchemy is támogassa azt a játékot.
Alchemy-ről röviden - vagy kicsit hosszabban.
Alchemyről hivatalos forrásból + lista a támogatott játékokról
Ezeket találtam.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12152) Maotun válasza PrinceHerceg (#12150) üzenetére


Maotun
őstag

megnyitom a progit ok...
no supported games detected...
hogy tallózom ki?
hogy nevezem el?
hogy adom hozzá a jobb oldalhoz?
nagyon béna vagyok bocs :(
rom tw 2 csak sztereoba szól hiába állítom a játékba az 5.1.-et

[ Szerkesztve ]

(#12153) PrinceHerceg válasza Maotun (#12152) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ez a YouTube vidi 1:01-től sok mindenre fényt tud vetni... de ha ez sem segít, akkor majd TeamViewer-el megoldjuk! :K

Amúgy azért Stereo a hang, mert az Alchemy-ben a játék nincs beállítva megfelelő profilként, ergo EAX sincs na és gyanítom hogy a CMSS-3D-t se használod! :)

+ az Alchemy lusta dög, mint a gyártója, ugyan is mindig azt írja, hogy nincs támogatott játék, holott manuálisan mégis talál a Gamer, ha akar! :))

[ Szerkesztve ]

(#12154) Maotun válasza PrinceHerceg (#12153) üzenetére


Maotun
őstag

rom2 tw. patch3 és van 5.1! :C
köszi a linket cmss 3d.-t használom :K
a linket köszi!

(#12155) Satyricon válasza Maotun (#12154) üzenetére


Satyricon
addikt

Srácok

Ha tegyük fel meghibásodik az Elite Pro, az kihathat a zenelejátszó progikra? Elindítom a winampot, foobar-t, vlc-t, de nem szól, 00:00-n van a zene. Akármilyen módba teszem a hangkarit, meg se pisszen. Felvettem a Z-5500-at 50%-ra, és nagyon tré minőségbe szólt a zene, és recsegett, ropogott a hang. A drivert újra fel fogom tenni hozzá, csak kíváncsi lennék, Nektek mi a véleményetek... Ugyanis az FDD csati elég durván mozog a hangkarin. Lehet közrejátszik ez is? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12156) Maotun válasza PrinceHerceg (#12153) üzenetére


Maotun
őstag

alchemi is megy :C megmutattam neki az exe filét de koszi mégegyszer a You Tube linket :R

(#12157) Satyricon válasza Satyricon (#12155) üzenetére


Satyricon
addikt

Am nagyon érdekes ez az egész... Van a gépemen win7 és xp is. Win7-tel meg se pisszel a zene, szinte le se indul. Valamikor csak nagyon halk recsegés hallagtszik.. XP-re váltottam, hallgatnám a winampba a zenéket, de analogon meg se pisszen. Digitalra váltás után viszont minden ok. Remélem nem szállt el a hangkarim :O

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12158) Satyricon válasza Satyricon (#12157) üzenetére


Satyricon
addikt

Megoldódott a probléma. :B

Fogalmam sincs mi lelte a hangkarit, de minden win indításkor kattogott a hangkari, majd 1 nagy pattanást(nem gennyes :DDD ) lehetett hallani a hangfalakból. Azzal oldottam meg, amihez lusta voltam, nameg nem fértem hozzá: Alaplapi elemet 2 percre kiszedtem levegőzni(CMOS reset), majd vissza. és megszólalt! Ezt a boldogságot!!! :DD :DD

Elite Pro® - Mert megérdemlem! :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12159) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Üdv!
Sajnos belefutottam egy jól ismert hibába, de sehogy se bírom megoldani.
Win8+x-fi xtremememusic kombóról van szó. A console launcher nem jegyzi meg a beállításokat. Van erre valami tuti 100%-ban működő fix?
Keresőt próbáltam, de nem jártam sikerrel.
Felraktam az 1.05-ös Pax csomagot is a gyári helyett, de ugyanazt csinálja.
Találtam egy félmegoldást viszont. Beállítás után sleep , majd wake, majd shutdown. Így elmenti az aktuális beállítást restart után is, de egy következő restart után megint a "lefixált" beállítást tölti be.
Mit lehet tenni?

(#12160) Henker2


Henker2
addikt

Xtreme Music-om van. SSD-m van és folyamatosan megszűnik a driver-e. Valahogy van rá mód, hogy ne az SSD-re telepítsem, ha a WIN7 azon van?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#12161) Fricc


Fricc
tag

Sziaszok!

Olvasgattam az Asus és az X-fi topicban is, és kicsit elbizonytalanodtam. Vagy egy X-Fi ExtremeGamer vagy egy Xonar ds lenne a cél, de mindkettőn lehet drivergondokról olvasni. A tudásukkal kb tiszában vagyok, egyedül az érdekel, 2013 vége felé milyen a driverezetségük stabilitás szempontjából. Elsősorban Win7 később talán win8-on használnám. Kicsit értetlenül állok az előtt, hogy a X-fi driver működésképtelen lenne windows7-en, hogy van ez, senkinek nem működik? :) Gyakorlati tapasztalatok érdekelnének, nem "az én is úgy olvasam hogy szar" típusúak...

Köszi!

(#12162) vlaho válasza Fricc (#12161) üzenetére


vlaho
aktív tag

Win 7 alatt működik az X-fi, nálam nincs vele semmi probléma.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#12163) Satyricon válasza Fricc (#12161) üzenetére


Satyricon
addikt

Nekem se volt vele soha gond win7 alatt. Ha gond is volt vele, csak azért lehetett, mert a hangkarit kiszedtem. Aztán addig bszkódott, míg ki nem szedtem az alaplapi elemet

Szerk.: Szóval az X-Fi hangkarik PAX driverrel tökéletesen működnek! win7-et és XP-t használok.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12164) Vartanus válasza Fricc (#12161) üzenetére


Vartanus
őstag

Nálam W 8-on daniel K 2.5-ös pack+Creative gyári W 8-as driver és már W 8-on is jó.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12165) PrinceHerceg válasza Fricc (#12161) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nekem Unkaöcsémnek egy ASUS Xonar DGX t. hangkarja is tökéletesen operál mindenhol, szóval valószínű h csak nagyon pechesnek kell lenni h nem menjen egyik másik driver... :K

(#12166) vlaho válasza Vartanus (#12164) üzenetére


vlaho
aktív tag

Na, ezt jó olvasni, úgyis azon gondolkodom, hogy ki kellene próbálni a Win 8-at.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#12167) zack


zack
nagyúr

Srácok!

A Sound Blaster Z és Zx között van hardveres eltérés, vagy csak a távirányító?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12168) Petyyyyy válasza zack (#12167) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Lényegében nincs különbség, kivéve amit egy srác említ valami arany sapkákról.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12169) PrinceHerceg válasza zack (#12167) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Sajnos van... a Zx Nichicon FG kondikkal van szerelve, a sima Z pedig hulladékokkal, tán G-LUXON, vagy még annál is rosszabbakkal, pl: Jamiconokkal... :C

Ime egy kis étvágy elvevő

Pedig a startkor még mind Nichis volt. Talán most is lelhetsz 1-2 jobb minőségű Z-t, de ahhoz már iszonyat nagy szerencse kell!

Ki érti a gyártót? :B

[ Szerkesztve ]

(#12170) Petyyyyy válasza PrinceHerceg (#12169) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na, há' ezt mondom izé linkelem én is. :D "The ZX also comes with gold nichicon caps. Early models of the Z had those but from what I have read online they are coming with lesser quality caps as was originally intended."

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12171) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#12170) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Sajnos mint látod egyformán igazunk van.

Ejnye-bejnye Creative Labs!

:(((

[ Szerkesztve ]

(#12172) Vartanus válasza PrinceHerceg (#12171) üzenetére


Vartanus
őstag

Igen elég irreális dolgokat képesek csinálni...

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12173) Satyricon


Satyricon
addikt

Hejhó!

XP 32 bit alatt hogy lehet rábírni a CCLaunchert, hogy külön lehessen állítani a hangfalak hangerejét? Win7 alatt lehet, XP alatt pedig sose akar bejönni. Valamit kell a registríbe állítani, csak már nem tudom mit... :F

Megjegyzem: Senki ember fiáért nem mondok le az XP-ről, :DDD ugyanis van olyan progi, ami csak XP alatt fut rendesen! Egyébként Win7 is van a gépemen!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12174) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12173) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

TeamViewer? ;)

(#12175) zack


zack
nagyúr

Szerintetek ha a 7.1-es hangrendszeremhez 5.1-es kártyát veszek, kiiktatom a két oldalsó sugárzót, és a szoftverben megadom, hogy 5.1 legyen, az úgy működhet, vagy hangfalszettet kellene cserélnem?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12176) Satyricon válasza PrinceHerceg (#12174) üzenetére


Satyricon
addikt

Ok! Csak tudnám, miért nem Neked írok ezzel kapcs.ban XD :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12177) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12176) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hát ez az... :B

zack: Tökéletesen működne a jelenlegi Creative T-7900-addal is az 5.1-es hangkarid, max a mélyed hátsóján lévő kis pöcköt felpattintod 5.1 -> 7.1 UPMIX állásba és csumi, semmit sem kell kikapcsolni és mehet a 7.1-es aranyélet!

;)

[ Szerkesztve ]

(#12178) Maotun


Maotun
őstag

Hi! emberek!
X-fi Fatal1ty hangkarihoz Win 8 drivernek
[ez jó?]
Console Launcher aplikációt még betát se találok Win 8 -hoz
tud ilyet valaki?

(#12179) zack válasza PrinceHerceg (#12177) üzenetére


zack
nagyúr

Zsír. Köszi az infót. :R

Ezek a risszabb kondik a Z-n milyen hátrányokkal járna? Csak mert a Zx majd 15k-val drágább. Ha semmivel, akkor ennyivel többet nem fog megérni. Már csak azért sem, mert a távirányítót nem szempont, mivel a T7900 távirányítóját használom.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12180) PrinceHerceg válasza zack (#12179) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

NM.

A difiről pedig szót ejtve, ha a füled válogatós biza sok különbséget fel tud fedezni, összességében kellemesebb lágyabb a tónus minden tartományban és tisztább az egész szignál!

Ezt a tapasztalat mondatja Velem... :K

[ Szerkesztve ]

(#12181) zack válasza PrinceHerceg (#12180) üzenetére


zack
nagyúr

Akkor csak a Zx kell nekem. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12182) PrinceHerceg válasza zack (#12181) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem feltétlen... ha van lehetőséged kibontani a cumót vásárlás előtte és meglesni, akkor jól jársz, mert nem adsz ki többet de ugyan azt kapod! :K

(#12183) zack válasza PrinceHerceg (#12182) üzenetére


zack
nagyúr

De hogy állapítom meg melyik a jó? :B Láttam itt egy képet, de túl nagy különbséget nem látok...Nem vagyok egy elektroműszerész alkat. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12184) LeonSilver


LeonSilver
csendes tag

Hali!
Srácok! Volna egy kérdésem, ami talán-talán kicsit off, de ... itt hátha kapok választ :)

Szóval a következő a helyzet.
Van egy X-Fi X-Fi Elite Pro (SB0550) hangkütyüm. Fejhallgatóval használom.
A monitorom egy LG DM2352 ami HDMi-vel van összekötve a VGA-val.

Most az van, hogy vagy a hangkártyán van hang, vagy a monitoron, attól függően, hogy melyik eszköz az alapértelmezett lejátszó.

Azt szeretném elkövetni ha lehet, hogy mind a kettőn szóljon a hang (monitor és a füles).
Meg lehet ezt oldani valahogy?? Vagy marad a kézzel történő állítgatás??

Köszi!

A természet igazságos: aki vak, az jobban hall aki süket, az jobban lát akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#12185) otto1 válasza LeonSilver (#12184) üzenetére


otto1
tag

Szia!
Ezt én is szeretném megtudni!
Amíg ATI (AMD) videó kártyám volt, úgy emlékszem nem kellett állítgatni, automatikusan átállította arra a kijelzőre a hangot amit épp használtam. Geforce -nál eddig sehogy sem sikerült. (lehet én emlékszem rosszul)

(#12186) zack


zack
nagyúr

Megrendeltem! :))

Creative Sound Blaster Zx

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12187) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Srácok elm mindkettőn van hang egyidejűleg és nem is zárják ki egymást... :)

A Zx-hez pedig sok sok örömet! :K

[ Szerkesztve ]

(#12188) zack válasza PrinceHerceg (#12187) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi. Remélem jól döntöttem. :R

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12189) LeonSilver válasza PrinceHerceg (#12187) üzenetére


LeonSilver
csendes tag

Szia! Lehet, hogy elméletileg van, de gyakorlatilag nincs :)
Nálam attól függ, hogy hol szól a hang, hogy melyik eszköz alapértelmezett eszköz !

A természet igazságos: aki vak, az jobban hall aki süket, az jobban lát akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#12190) zack válasza PrinceHerceg (#12187) üzenetére


zack
nagyúr

Lemondom a Merlin-es megrendelést, Ipon-ban olcsóbb, és hamarabb nálam lesz.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12191) PrinceHerceg válasza zack (#12190) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha van kedved lobbizni, akkor akár egy Z-t is rendelhetsz, hátha az is jó lenne... 8 napon belül pedig simán visszaviheted ha nem O.K a motyód, mivel elv mindnek jóféle kondisnak kellene lennie! :K

Amúgy a különbség csak ennyi volna, amire figyelned kell... vagyis a felső arany színű Nichicon FG kapos verzió a jó, az alsó fekete a fos, ez esetben ha ilyet kapsz reklamálj... :K

LeonSilver: akkor 1x csak 1-et használj. :C

[ Szerkesztve ]

(#12192) zack válasza PrinceHerceg (#12191) üzenetére


zack
nagyúr

Jó lesz az a direkt távvezérlő a hangkártyából. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12193) PrinceHerceg válasza zack (#12192) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor O.K, de a kapokat azért azon is nézd majd meg, még ott helyben, nehogy átakarjanak vágni!

Elméletileg a Zx nem szar, de inkább jobb előre óvatosnak lenni mint utólag egy óriásit szívni! ;)

[ Szerkesztve ]

(#12194) zack válasza PrinceHerceg (#12193) üzenetére


zack
nagyúr

Ok. Megnézem. :R Keddi átvétel lesz...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12195) bitovi


bitovi
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Win7 64 bit alatt nem tudom beállítani a mikrofonom.
Sem Game sem Entertainment módban nem.
Egyedül csak Audio Creation módban múködik.

[ Szerkesztve ]

(#12196) zack


zack
nagyúr

Kedd délután mehetek a Zx-ért. :))
Lenne egy kérdésem.
Ezek a slot-ok vannak a lapomon:

2 x PCIe 3.0 x16 slots (electrical x8/x8 or primary @ x16)
1 x PCIe 2.0 x16 slots (electrical x4)
2 x PCI slot
1 x PCIe 2.0 x1 slots

Gondolom a Zx-nek a x1 PCIe slot kell. De tudtommal jó lenne neki a 1 x PCIe 2.0 x16 slot is nem?

Mert ha jól gondolom, és megerősítitek, akkor sokat segítene az ideális elhelyezésben. Ha működik, jobb lesz, ha a PCIe 2.0 x16 slot-ba rakom (a képen a legalsó)? :R

mod:

Most nézem...A Zx honlapján ez van: "PC - PCIe x1 Connection". Akkor gondolom az alsóba nem rakhatom. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12197) Csorbi válasza zack (#12196) üzenetére


Csorbi
addikt

De rakhatod, és működni is fog...ellenban gyanítom, hogy a legalsó ez lehet: 1 x PCIe 2.0 x16 slots (electrical x4) Teljesen jó lesz a Zx-nek. MINDEN PCIe x1-es kártyának kell működnie nagyobb slotokban is, persze fizikailag nem ér végig benne.

[ Szerkesztve ]

(#12198) zack válasza Csorbi (#12197) üzenetére


zack
nagyúr

Kösz! :R

Nálam a cuccos...Kondik színe rendben! :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12199) Vartanus válasza zack (#12198) üzenetére


Vartanus
őstag

És milyen a hangzás?:)
Előző hangkarid mi volt,ahhoz képest milyen?
Driveres támogatása hogy alakul?

Csak én is mostanság tervzek egy időtállóbb PCI-Expresses hangkarit és mivel nem igazán tudom még, hogy mi lenne jó nekem érdekelne egy rövid beszámoló tőled a Zx-ről :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12200) zack válasza Vartanus (#12199) üzenetére


zack
nagyúr

Odébb van még ennek a véleményezése. :)
Az előző egy SB XFi Extreme Gamer Fatal1ty Pro volt.
Májusi driver a legfrissebb a Z szériához, ezt tettem fel.

Egyelőre ott tartok, hogy működik, driver fent, és pirosan izzik a házban. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.