Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11901) HSM válasza D.Va (#11898) üzenetére


HSM
félisten

Hát ha találsz olyan szoftvert, ami leosztja a hangot 4 kimenetre, akkor persze, hogy megy a dolog. Én eddig csak olyat csináltam, hogy 4.0-ba beállítva két fülest rá, és beállítottam a lejátszót, hogy küldje hátra is a hangot, de a CMS3D-nek is van ilyen módja, ami két stereo kimenetig jól működik. :)
Teljesen jó hangja volt mindkét csatiból a fülesnek, bár meg kell hagyni, a front nagyon-nagyon picivel jobban szólt az enyémen, de annak az volt az oka, hogy az Auzen X-fi Prelude-omon a front kimenetének jobb minőségű a műveleti erősítője (Opamp), mint a maradék csatornáknak. :)

(#11902) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok.

Adott egy X-Fi Titanium Fatality Professional - SB08860 ami egy LG házi mozira van rákötve Optikaival.

Tudtok ajánlani ennél frissebb Drivert?

PAX MASTER PCIe Titanium Driver Suite 2013 V1.00 Default Tweak Edition

Érdemesebb egyáltalán a frissebbet felrakni? Ha jól olvastam a Encode-os dolgokat azért kell Off-ra állítani mivel a Kódolást a házimozi végzi ilyenkor.

Amúgy megy minden jól igaz az effektek állításakor nem hallok különbséget. (EAX, stb. EQ,)

köszönöm a segítséget.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#11903) PrinceHerceg válasza Exelsior (#11902) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Jelenleg nincs igazán frissebb lehetőség! :)

(#11904) envidia válasza PrinceHerceg (#11903) üzenetére


envidia
csendes tag

Sziasztok!

Fatality Champion karimnál szeretném használni újra a remote control-t.. volt idő és driver amikor használtam.. egy ideje nem. Op. rendszer reinstall volt azóta.. még elemet is cseréltem a távkapcsba :) de úgyérzem hiányzik a driver.. nem tudom működére bírni.. Tudtok megoldást csekély problémámra esetleg? Köszönet..

(#11905) Unlimited válasza envidia (#11904) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Sziasztok!

Van egy X-FI xtreme gamer fatal1ty kártyám. Nem tudok bele életet lehelni WIN 7 64bit alatt. A PAX driver telepítésekor az egész windows kifagy. A gyári meg fel sem megy. Van valami ötlete valakinek?

(#11906) Unlimited


Unlimited
aktív tag

PAX MASTER PCI XFI Driver Suite 2013 V1.00 ALL OS Stable Drivers. Default Tweak Edition

ezt a drivert próbálom felrakni.

(#11907) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok! :)

Unlimited: első körben törölj le mindent és ezt tedd fel, majd erre húzd rá a legfrissebb 2013-as verzióból csak a drivert.

envidia: itt a driver amire szükséged van.

U.i:

- Unlimited => csak Win7 esetében jó a legelső 2011-es driver csomag, 8-ra már nem!!!
- envidia => az op. rendszerednek megfelelőt szedd le... :B

:)) Világbékét :))

[ Szerkesztve ]

(#11908) Unlimited válasza PrinceHerceg (#11907) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Szia!
Nagyon köszönöm a segítséget!A répám ki van ezzel a tróger Creative-val!Most valamit ùgy megbolondított ez a driver,amit próbáltam felpakolni,hogy most még a Windows se indul el.Hùzhatom megint ùjra.Remélem ezzel menni fog.Ha nem,akkor kereslek majd privátban.
Még egyszer,köszönöm a segítséget!

(#11909) envidia válasza PrinceHerceg (#11907) üzenetére


envidia
csendes tag

PrinceHerceg: :R

A dátumból adódóan ezt a drivert még Vista op.-ra gyalulták, nem is dobott fel Win7 opciót.. ebből fakadóan nem fejezte be a rendes installt és hibaüzenettel kilépet, de egy reset után láss csodát volt értelme elindítani és müxik szépen. Az elmúlt hetekben teljesen rákattantam az xbmc-re.. Nem titkolt szándékom, hogy talán a sikerülhet összekalibrálnom a médiacenterrel a távkapcsolót.. meglátjuk mindjárt :DDD

Köszönöm a segítséget!

(vajon a pax driver miért nélkülözi a remote control drivert nem is értem..)

(#11910) PrinceHerceg válasza envidia (#11909) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

A 2011 V3.00-ban benne van, amit előbb linkeltem, a raron belül CEC név alatt!

:K

[ Szerkesztve ]

(#11911) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos még mindig nem oldódott meg a problémák. Most már felraktam a 32bit win7et. Van egy X-FI Xtreme gamer Fatality kártyám. Bármilyen szoftvert akarok hozzá felrakni, a telepítés közben az egész windows kifagy, csak egy reset-el tudom újraindítani.

Van valakinek ötlete, hogy mit tegyek?

(#11912) PrinceHerceg válasza Unlimited (#11911) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Gondolom friss telepítésen vagy túl... a jó hírem hogy Win7 alatt minden linkelt drivernek mennie kell, Én pl jelenleg a ver 1.05-öt tesztelem és atom stabil az is!

:K

[ Szerkesztve ]

(#11913) Unlimited válasza PrinceHerceg (#11912) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Igen, teljesen friss a win. Bármit csinálok, kifagy a win.

(#11914) yesman válasza Unlimited (#11913) üzenetére


yesman
csendes tag

Nem tudom, de nekem is meggyűlt a bajom a Creative meghajtókkal. Nekem a végén az oldotta meg a problémát, hogy letöröltem a win által felismert drivereket. Aztán persze kikapcsolás nélkül felraktam a gyári drivereket. Mert a win saját divereket tesz fel automatikusan. Remélem sikerül megoldani a problémát!

(#11915) Unlimited válasza yesman (#11914) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Áhhh, lassan feladom. Semmi nem oldja meg. Felrak minden alkalmazást, az Alcheamyt, a thx consolt, az auto switchert, stb., aztán, mikor a végén a drivert rakná fel, rákérdez, hogy nem ismeri a windows a szoftver gyártóját, ettől én még fel akarom-e rakni, rányomok, hogy igen, elkezdi felrakni és kifagy. De úgy, hogy semmi nem oldja meg, csak az, ha hosszan nyomom a bekapcsoló gombot. Utána még egy javítást is el kell végeztetnem, mert a win se akar utána simán elindulni, úgy megbolondítja. Számomra ez hihetetlen, hogyilyen van. De még a gyári, Creative oldaláról leszedett driverrel is ugyan ez történik.

(#11916) PrinceHerceg válasza Unlimited (#11915) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Próbáld meg a lapodat felfrissíteni bios ügyileg, annak tuti meg kell oldania a kérdést!

:K

(#11917) Unlimited válasza PrinceHerceg (#11916) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Annak nem merek neki állni, mert mér volt egy lapom, ahol megpróbáltam, aztán szerviz lett a vége, mert kampeca lett a biosnak. Még jó, hogy dupla bios-os volt, valami eprom égetéssel vissza tudták hozni.
De egyszerűen nem értem, mert a win újrahúzás előtt tökéletesen működött, ugyan ezzel a winel, ugyan ezekkel a hardwerekkel, minden dettó ugyan ez volt. Most meg kifagy!!!!! :W :W :W :W :W
Az ideg széjjel vág!

(#11918) Csorbi válasza Unlimited (#11917) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem ki kéne szedni az a hangkártyát a jelenlegi foglalatból, és átrakni egy másik foglalatba... Vagy ugyanabba vissza. Előtte áramtalanítsd a gépet a tápnál. Egy próbálkozást megérne.

(#11919) Unlimited válasza Csorbi (#11918) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Megpróbálom.

(#11920) PrinceHerceg válasza Unlimited (#11919) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ezt még nem próbáltad, na akkor gyorsan kapd ki...

:B

(#11921) Unlimited válasza PrinceHerceg (#11920) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Na, egy fokkal jobb a helyzet, már felment minden, csak egyenlőre megszólalni nem akar. :(((

(#11922) PrinceHerceg válasza Unlimited (#11921) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor tedd be a vezérlőpultban alapértelmezettnek a hangkarit, az alaplapit meg tiltsd lefelé, de gyorsan! :D

(#11923) Unlimited válasza PrinceHerceg (#11922) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Megtörtént. Hol van hang, hol nincs. Megszólal a teszt hang, csak nem jó a sorrend a kábeleknél. Kettőt kihúzok, hogy megcseréljem, onnan megint nincs hang. Újraindítás, kínlódás, resetelés, de egyenlőre semmi hang. Ekkora szart, mit ez a creative.

(#11924) Unlimited válasza Unlimited (#11923) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Most van minden. Egyenlőre! :)) Olyan boldog vagyok!!!! :))

(#11925) Unlimited válasza PrinceHerceg (#11922) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Amúgy nagyon szeretem azt a kártyát, mert nagyon szépen szól, de amíg az ember életet lehel bele, kihullik az összes haja!

Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek!
A bolondok házától menetetek meg!

:DD

(#11926) Petyyyyy válasza Unlimited (#11925) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mikor végigkövetek egy-egy ilyen históriát ahogy az ember életre kelti az X-Fi kártyáját...komolyan néha elmegy a kedvem a sajátomtól (még nincs beüzemelve). De azért a végén mégis happy end van. Méghozzá nem is akármilyen minőségben. ;] Grat a kártyához!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#11927) PrinceHerceg válasza Unlimited (#11925) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:C Nem lehet, hogy csak épp menszeszelt a hangkarid és azért volt nyűgős? :C

[ Szerkesztve ]

(#11928) Unlimited válasza Petyyyyy (#11926) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Én nem tudom mi az isten volt vele, de mikor megszólal, mindent kárpótol. Gyönyörűen szól! Nagyon jó kis kártya, de a Creative supportja, csapnivaló!

(#11929) PrinceHerceg válasza Unlimited (#11928) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Lényeg a lényeg, most már óvatosan a potméterrel!

:DD

(#11930) Csorbi válasza Unlimited (#11928) üzenetére


Csorbi
addikt

Azért ott szerintem volt némi kontakthiba, vagy némi rendszer bibi, én inkább ott néznék szét előbb, mintsemhogy a Creative háza táját szidjam :D Világéletemben mindig Creative kártyáim voltak, soha semmi bajom nem volt egyikkel sem, mondjuk értek is a történethez szoftver-hardver szinten eléggé :)

(#11931) Unlimited válasza Csorbi (#11930) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Nem csak az én bajom ez, hogy nagyon nehezen lehet vele bánni. Mindenféle PAX, meg Daniel K. féle driver kell hozzá, mert a Creative leszarja a supportot. Barátomnak is hasonló van, Ő is szív vele, ugyan ilyen gondjai vannak. Újratelepítés után ezer install, uinstall, ide-oda telepitgetés, mire nagy nehezen megszólal. Nekem is mér vagy 10 éves tapasztalatom van, de ezzel mindig kínlódok. De ha végignézed a fórumot, tele van hasonló megmagyarázhatatlan hibával.

(#11932) Csorbi válasza Unlimited (#11931) üzenetére


Csorbi
addikt

Nekem a gyári driver is csont nélkül felmegy mindig. :) Bár a PAX-ot használom, mert több extrát nyújt. Tudni kell a korábbi drivereket maradék nélkül leszedni, sajna ez okozza a gondok 95%-át ;) És ugye, hogy mennyit segített, ha kikaptad a kártyát a gépből, és átraktad, vagy legalábbis megmozgattad? :U :R

(#11933) Unlimited válasza Csorbi (#11932) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Valóban, az sokat segített. Utána már felment a gyári is. De, tudod, elég nagy szégyen egy akkora cégre, mint a Creative, hogy ilyen "maszek" driverekkel kell mókolni egy újonnan 30-40-50 ezer forintos terméket.

(#11934) Unlimited válasza Unlimited (#11933) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Itt nem volt mit leszedni, mert, szűz wint raktam fel, még is vacakolt.

(#11935) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Ez a dolog már örök rejtély marad, viszont általában Nekem sem volt sok gondom a termékeikkel, max talán csak 2x, na akkor Én is sokat skandáltam mire megoldódott a probléma. Mondanom sem kell kb ugyan ez volt a helyzet, igaz IRQ akadás még ettől is szebb sztori, de azt is sikerült megoldani.

Szóval fel a fejjel meg a hangerővel is most már...

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#11936) cracky86 válasza PrinceHerceg (#11935) üzenetére


cracky86
tag

Xtreme Gamer Fatal1ty pro-n hogy lehet életre kelteni az optikai kimenetet? coax-on használtam eddig, nagynehezen lett egy optikai kábel, erre nincs hang..

[ Szerkesztve ]

(#11937) PrinceHerceg válasza cracky86 (#11936) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Digitális optikai kimenetet csak valamelyik X-Fi-s külső nagy egységgel, vagy digi I/O átalakítóval tudsz kiszedni belőle, más hogy sajnos nem!

Te mivel próbálkoztál eddig, vmelyik egységgel?

[ Szerkesztve ]

(#11938) cracky86 válasza PrinceHerceg (#11937) üzenetére


cracky86
tag

coaxhoz van hátlapom, azt hittem a flexijack tudja az optikai kimenetet is alapból.

(#11939) PrinceHerceg válasza cracky86 (#11938) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Sajna azt nem... :(

[ Szerkesztve ]

(#11940) cracky86 válasza PrinceHerceg (#11939) üzenetére


cracky86
tag

akkor ez fölösleges volt... pedig de nehezen találtam mini toshlink-toshlink kábelt.

(#11941) Hopo82 válasza PrinceHerceg (#11907) üzenetére


Hopo82
tag

Szia. Tudnál nekem is segíteni? most vásárolok 1 X-fi Titanium hangkarit és h milyen driverek kellenek majd hozzá? Logitech Z906-al menne majd optikán összekötve.

előre is köszi a segítséget.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#11942) PrinceHerceg válasza Hopo82 (#11941) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

lesz szükséged, de Én a helyedben inkább analógban hajtanám ki a Logidat!

:K

[ Szerkesztve ]

(#11943) Hopo82 válasza PrinceHerceg (#11942) üzenetére


Hopo82
tag

csak ez a driver kell amit linkeltél? és miért analógban?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#11944) HSM válasza Hopo82 (#11943) üzenetére


HSM
félisten

Mert úgy jobban szól. ;] (Nem kell a digitális szűk sávja miatt tömöríteni az 5.1 jelet. Persze, sztereóban már lehet jobb a digi, de gondolom, nem úgy akarod hajtani az 5.1 szettet.)

[ Szerkesztve ]

(#11945) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok !
Szeretnék segítséget kérni sajnos nem vagyok még jártas a hangcuccok terén.Tehát vettem egy ilyen hangkártyát : [link]
ehhez vettem egy ilyen hangfalcuccot : [link]
A kérdésem az lenne hogyan állítsam be a hangkártyát hogy a hangfalhoz alkalmazkodjon ? elég egyszerű a kezelő felülete nem is ez jelentett gondot viszont van a subwoofer amiről eddig nem is hallatom eléggé megdobja az erősségét mindennek viszont ha benyomom torzul a hangzás és égett szagot lehet érezni a mély láda közelében. Nem kellet sok ész hozzá hogy ezt nem bírja de én szeretném a subwoofert is kihasználni.Nem igazán tudom hol a hiba ahogy olvasgattam ez a hangkártya 2tonnászor többet tud mint a jelenlegi hangcuccom és talán a túlhúzás okozhatja a gondot.Szóval szívesen fogadnék egy konfigurációt milyen paraméterekkel lenne tökéletes vagy javaslatokat :)

Előre is köszönöm a segítséget :C

(#11946) Hopo82 válasza HSM (#11944) üzenetére


Hopo82
tag

és a gyári kábeleivel kössem össze a z906-ot meg a hangkarit?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#11947) HSM válasza Rick3D (#11945) üzenetére


HSM
félisten

Azért az erős túlzás, hogy "2tonnászor többet tud", bár nem tudom pontosan, a 2tonna milyen szorzónak számít. ;]

Szerintem teljesen pariban vannak tudásban, jó kis cucc a 6000-es Genius, nekem is olyan van (bár a Recon3D-nél "némileg" nagyobb tudású hangkarival), de égett szagnak nem lenne szabad lennie, hacsak nem üvölteted ész nélkül, ami amúgy sem ajánlott bejáratós hangcuccnál, meg amúgysem. Mindenesetre figyelj oda a hangcuccra, nehogy tűz legyen belőle, ha meg baj van, lehesssen könnyen áramtalanítani. :)

Ja, és torzulnia se lenne szabad a mélytől, nekem nincs rajta semmi extra effekt, és 100hz körüli a frekvenia, ami alatt a mélyet átirányítja.

(#11946) Hopo82: Nem tudom, milyen kábelei vannak gyárilag, az analóg 5.1 az 3db jackdugós madzagot jelent a hangkari oldalán. :) A hangfal felé meg sokféle lehet, RCA, Jack, DIN, ami van a hangcuccon.... :) De ilyen 3db jack-es kábel megfelelő túloldali véggel szokott járni minden hangcucchoz.

(#11948) Hopo82: Legjobb tudomásom szerint a Titanium, nem is kevéssel. :)

[ Szerkesztve ]

(#11948) Hopo82 válasza HSM (#11947) üzenetére


Hopo82
tag

a recon 3d vagy az x-fi titanium a jobb kari?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#11949) PuMbA válasza Rick3D (#11945) üzenetére


PuMbA
titán

Minden effektet kapcsolj ki a hangkártya beállításainál és ennyi :)

Hopo82: A Recon kártyák visszalépést jelentenek hangminőségben az eddigiekhez képest :) A Creative inkább a csillivilli, effektek, játékok vonalra koncentrál.

(#11950) Rickboy: Semmi értelme. Hogy lenne jobb kettő szarabb rendszer, mint egy jobb? Milye subwooferre gondolsz egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#11950) Rick3D válasza HSM (#11947) üzenetére


Rick3D
senior tag

Rendben köszönöm a választ :) lenne itt még valami , lehet hogy über nagy hülyeség de 2db ilyen hangfalszettet össze lehet úgy kötni erre a hangkártyára hogy egyszerre szoljanak? tehát ezzel a hangerő is növekedne? ha hülyeség a kérdés akkor elnézést :) még tanulóban vagyok hangtémában, és hogy a subwoofert te használod?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.