Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11801) Satyricon válasza bitovi (#11800) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen az addig ok. Be is tettem a megadott helyre azt a skint, és szörnyen néz ki tüle a CCL. Ami alapból szürke, az fekete lett, de a hangtekerőnél és a THX és DTS izéknél meg maradt a szürke kinézet. A kijelzője meg maradt kék... Szóval mást is kell még ott módosítani...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11802) bitovi válasza Satyricon (#11801) üzenetére


bitovi
tag

Utóiratban ott volt, hogy neki is problémája volt vele.

(#11803) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy Creative X-FI Titanium kártyát, de bárhogy bűvészkedek se az eredeti se letöltött driverrel nem akar működni. Win7 X64-em van fent. PAX MASTER PCIe Titanium Driver Suite 2013 V1.00 Default Tweak Edition drivert letöltöttem hátha, de azzal se megy a telepítés. Mindig hibákat dob, valami temp mappát ír meg layout.bin fájlokat. Hang az van. de nincs semmi beállítási lehetőség se equalizer se semmi.. Nem értem :(

[ Szerkesztve ]

(#11804) dlaccc


dlaccc
aktív tag

3 óra nyűglődés után a console launcher annyit tud mondani hogy no support device, én meg mindjárt fogom és a térdemmel két ikszefi kártyát gyártok ebből a sz*rból :@@

(#11805) Darko_addict válasza dlaccc (#11804) üzenetére


Darko_addict
őstag

Hmm, nem nézlek kezdőnek, de az alapoktól kell kérdezgesselek, mert nem ismerem a problémát.
BIOS-ban letiltottad az alaplapi hangkártyát? Előzőleg használtál hangkártyát, azok drivereit kipucoltad?
(törlés, driver sweeper, ccleaner kombó, majd megmaradt mappák kézzel törlése)
Ellenőrizd, hogy a "temp" mappával mi a helyzet, a Windows mappájában van, de útvonalat biztos ad a hibakód.

Először a gyári, pure & clean driverre próbálkozz, ha azzal működik tökéletes, csak akkor nyaggasd a tweakeltekkel. A layout.bin a megjelenítésért felelős, a skint rendesen behozza?
Csinálnál egy screenshotot kérlek? A géped felismeri, hogy benne van a slotban, ráadásul hang is van, szóval fél siker, egyébként a driver telepítése előtt kidobna.
.net keretrendszer, windows legfrissebb driverei, VGA-d driverei rendben vannak?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11806) dlaccc válasza Darko_addict (#11805) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Az általad írt lépéseket megcsináltam, de nem jutottam előre vele. Végülis gyorsan újratelepítettem a rendszert, így friss gépre a gyári lemezzel rögtön ment minden. Lehet valami bejegyzés vagy apróság volt a hiba oka, mostmár nem derül ki :)

(#11807) Darko_addict válasza dlaccc (#11806) üzenetére


Darko_addict
őstag

Nem tököltél. :D

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11808) dlaccc válasza Darko_addict (#11807) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Ágyba tuti azon kattogott volna az agyam hol volt a hiba, így már nyugodtan alszok :D

(#11809) PrinceHerceg válasza dlaccc (#11808) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én sem nagyon akartalak már így késő este felé elkeseríteni hogy lehetséges hogy újra kéne pelenkáznod a Win-t, de akkor ezek szerint Te is hasonló habitusú ember vagy mint Én! :B

:K Ez a beszéd! :K

U.i: Nekem is volt már ilyen galiba, de egy szűz rendszer eddig még mindig megoldotta a fejfájásomat, vagy ha az nem is de az Algoflex... ;)

:C

[ Szerkesztve ]

(#11810) JanR válasza PrinceHerceg (#11809) üzenetére


JanR
addikt

Végül is a legjobb Registy Cleaner a formatC: ;]

(#11811) dlaccc válasza PrinceHerceg (#11809) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Hát nem fog ki rajtam ha hajnal 1ig is tart (mint most) akkor is elhárítom a pc-gondokat :D
Viszont most nem tudom hogy a Xonar D1 vagy a Titanium marad, mert nagyon jól szól az X-fi is, jobban mint vártam.

(#11812) Satyricon válasza dlaccc (#11811) üzenetére


Satyricon
addikt

Ha nem marad a Titanium, megveszem. ;)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11813) PrinceHerceg válasza Satyricon (#11812) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Felcsaptál gyűjtőnek Cimbi?

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#11814) Darko_addict válasza Satyricon (#11812) üzenetére


Darko_addict
őstag

Nem tudom, lehet csak rosszul írtad, de az egyik hangkártyádon vízhűtő van? :DDD

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11815) Satyricon válasza PrinceHerceg (#11813) üzenetére


Satyricon
addikt

Jaja! Gondoltam ra, hogy elkezdek kozep-felsokategorias x-fiket gyujteni :)) en ugy latom, hogy ezeknek a kariknak 10 ev mulva is lesz erteke! Egyszeruen imadom oket!

Darko_addict: ahogy mondod! Pontosabban az Elite Pro segge alatt! :DD fb-n osmerosom vgy, tettem fel kepet a geprol. A ket utolso epeg sotet, de az a legujabb receptem alapjan keszult gep! ;]
A zold folyadekos a regi osszeallitas, bar azokon a kepeken jobban lehet latni a vizesblokkos x-fi-t.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11816) Darko_addict válasza Satyricon (#11815) üzenetére


Darko_addict
őstag

Dájó', még az X-Fi jelvény is világít. :D

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11817) Satyricon válasza Darko_addict (#11816) üzenetére


Satyricon
addikt

Ez a dájó amolyan gátvéderes dájó? :D

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11818) soulflytribe


soulflytribe
csendes tag

Akinek windows 8 alatt Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro 7.1 PCI-os hangkártyával problémái vannak arra van egy megoldásom:

Újra kell telepíteni a windows 8at, mégpedig úgy hogy nincs telepítéskor a hangkártya a gépbe, ezután windows első indulásakor felrakni a legújabb PAX drivert, és kész. Ha a windows ismeri fel a hangkártyát, és drivert akar hozzá telepíteni, nem szabad engedni!!! A pax drivert csak úgy lehet telepíteni rendesen, ha win8 speciális rendszerindítás beállításainál, újra van indítva a rendszer mégpedig úgy, hogy engedélyezze a hitelesítéssel nem rendelkező drivereket is telepíteni!!!

Valószínűleg az volt a gondom hogy a win8 felismerte a hangkártyát, és telepített hozzá alapból valami drivert, ami elég gyenge... én felraktam a gyári legújabb drivereket gondolom ez is bezavart, ekkor rendkívüli dolgokat csinált, zenehallgatás közbe cserélgette a hangcsatornákat véletlenszerűen, egyik pillanatról a másikra meg tízszerezte a basszust, volt hogy el is némult a hang, átváltott a módok között csak úgy, google chrome böngészőbe nem szólt mély hang csak explorerbe.... közbe nagynehezen rátaláltam a pax driverekre, azt is felraktam, aztán már kékhalállal újraindult a gép félóránkéént (FX8350 8gb ram..) ekkor határoztam el hogy megpróbálom még újrarakni a windowst úgy hogy tiszta legyen minden és csak a pax driver legyen, és sikerült... Remélem valakinek segítettem :D :D :DD

(#11819) soulflytribe válasza soulflytribe (#11818) üzenetére


soulflytribe
csendes tag

Ja meg egy hasznos [link]

(#11820) PrinceHerceg válasza soulflytribe (#11818) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nekem még odáig se jutott el hogy egyáltalán felismerje a vasat... :C

Így vissza is tettem a jól bevált Win7-est! :K

[ Szerkesztve ]

(#11821) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Elite pro karim van, annakidején megvettem hozzá, a DDL and DTS Connect License Activation kulcsot, viszont mostmár nem tudom aktiválni...... ilyenkor mit lehet tenni? .. vagy esetleg újat kell vásárolni?

(#11822) PrinceHerceg válasza Csabesz666 (#11821) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Első körben próbáld meg felvenni magával a gyártóval a kapcsolatot! Ha pedig nem járnál sikerrel, még értekezünk!

:K

(#11823) Csabesz666 válasza PrinceHerceg (#11822) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

Küldtem nekik hiba bejelentést, még a tranzakciós ID-m is megvolt arra is hivatkoztam.... Azt nem értem, hogy egy ilyen kaliberű kártyánál, miért kell ilyen plussz köröket futni... :(

(#11824) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

...na ez gyorsan ment... meg is küldtek egy ujonnan generált aktivációs kódot :)

(#11825) PrinceHerceg válasza Csabesz666 (#11824) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:C

(#11826) Tiger. válasza ImI87 (#6298) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Szia segitenél nekem is xfi extreme musicom van 2.5 pack driver hogy tudom elő csalogatni a dtst?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11827) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sound Blaster X-Fi MB2 ez mi is pontosan?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11828) JaniACE válasza Tiger. (#11827) üzenetére


JaniACE
tag

Szoftvercsomag, ami az X-fi tudását próbálja emulálni alaplapi szutykokon.
...Bővebben...

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

(#11829) Energie X


Energie X
őstag

Skacok! Ilyen jellegű problémára tudtok valami megoldást ajánlani?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#11830) Satyricon válasza Energie X (#11829) üzenetére


Satyricon
addikt

Nem tudom milyen jellegű oxidálódásra gondolsz, de ha csak be van mattulva, vagy el van színeződve az érintkező, akkor veszel sidol-t, és teszel keveset a fülpiszkálóra, majd bele a lyukba ;) Megtakarítod vele az érintkezőket, majd tiszta fülpiszkálóval leszeded róla sidol-t. A végeredmény olyan lesz, mint új korában! Ha a fülpiszkáló nagy, akkor 1 kevés vattát tekersz a fogpiszkálóra. Ha esetleg valami kis szöszmösz benne maradt volna, akkor pedig vékony csipesszel kiszeded. ennyi.

Legalábbis én ezt csinálnám! :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11831) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Alkalmam még nem volt kipróbálni, de gondoltam megosztom veletek. Nem profi a kivitelezés, viszont a készítője szerint műxik. :B

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#11832) Satyricon válasza Petyyyyy (#11831) üzenetére


Satyricon
addikt

Én találtam a régi videonkba ilyen 10-es csatit, és kiszedtem belőle. Összekötöttem az előlapi panellal, és bszik működni! :(( Azért remélem Neked menni fog! :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11833) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Sziasztok!

Kérdeznék, aki tud, segítsen legyen szíves! Van egy Audigy 2 hangkártya a gápemben, ezt cserélném egy X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series kártyára. A mostani kártyát egy Roccat Kave fejhallgatóval használom. 4 db jack kimenettel, a fejes valódi 5.1 hangzása miatt. Az Audigy 2-vel rendesen működik, a X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series-el is működne? Már csak azért, mert az Audigy 2-nek több kimenete van, az X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series-nek csak 4. Vagy a képeken csak ennyit látok. Szóval a kérdésem, ebbe is simán bedugom a 4 jack dugót és rendes 5.1et kapok, mint az Audigy 2 kártyával, vagy kell vele mókolni valamit?

(#11834) Csorbi válasza Unlimited (#11833) üzenetére


Csorbi
addikt

5.1-es hangzásnál nem nagyon hiszem, hogy 4 db kimenetet használsz. Az 5.1-es 3 db jack kimeneten jön, (1.jack: front 2x, 2.jack: surround 2x, 3.jack: center és mély) Amire Te 4-ik bemenetként gondolsz, az valószínűleg a mikrofon BEmenet, úgy nézem a fejhallgatódon mikrofon is van. Innentől kezdve, BÁRMELY, legalább 5.1-es hangkártyával tudod használni a fejhallgatód, ha van mikrofon bemenet a kártyán, akkor a mikrofonod is.

Az XtremeGamer 4 jack dugója pedig az alábbiaknak felel meg:

Speaker and Headphone connections for stereo to 7.1 (Line Out via three 3.5mm mini jacks)
Line In / Microphone In / Digital Out* / Digital I/O** (shared 3.5mm FlexiJack)

Simán bedugod a 3 kimenetbe és a 4-ik mikrofonbemenetbe és kész.

(#11835) Unlimited válasza Csorbi (#11834) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Igen,azt tudom,hogy 3 jack a hangszórókhoz kell,a 4. a mikrofon. Annak örülök, hogy működni fog. Köszönöm a választ!

(#11836) PrinceHerceg válasza Unlimited (#11835) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Csorbinak teljesen igaza van... így is tökéletesen fog működni a dolog... :K

Az X-Fi 4-db jack ajzata akkor lenne kevés ha pl 7.1-es motyód volna, ami abból a szempontból volna bajos hogy akkor meg a mikid ajzatába is mást kellene dugnod, de ezek most más vizek!

A Te fülesed 3 hangcsatornán kapja a center/sub, első kettő, hátsó kettő csatik jelét a hangkártyától, a negyedik meg a mikid, szóval csak dugd be és enjoy it!

:)

[ Szerkesztve ]

(#11837) Csorbi válasza PrinceHerceg (#11836) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem lenne kevés akkor sem, 7.1-es a kártya, és a 7.1-et a 3 jack-en keresztül adja ;)

(#11838) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Helo, kaptam egy sb x-fi xtreme audio Hangkártyát, és van mellé egy Creative Inspire 7.1es T7900, bár most nincs az összes hangfal beállítva , csak a 2 front , a center, meg a sub. De mintha nem szólna se a center, se a mélynyomó, csak a 2 front próbál meg mélyet nyomni. Az alaplapi hangkártyánál simán megadtam hogy 5.1 és letiltottam a 2 hátsót, vagy a 7.1ből a 2 oldalsót. A creative programban 2/2.1 van beállítva , de szerintem máshogy sem szólnak amiket leírtam. itt most melyiket hova dugjam a 3 kábelből, mert a zöld meg sárga stimmel színkódilag gondolom de a fekete dugóhoz csak valami szürke maradt a hangkártyán :D meg a miki kimenet de az gondolom nem jó :D

szerk. : De a mélynyomó szól, a center meg gondolom épp nem kap jelet az mp3ból
Van ehhez a hangkarihoz valami okosság windows 7 alá ami jobb mint ami az ezer éves cd-n van ?

[ Szerkesztve ]

(#11839) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Tudom hogy igénytelen kaksi az a realtek hangkártya ami a lapomon van, de valahogy a program szimpatikus volt, legalábbis ebből a szempontból, simán kipipáltam hogy nincs rear meg oldalsó és szólt minden ami volt...

(#11840) PrinceHerceg válasza Diniboy (#11839) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Így próbáld meg, a hangzást pedig tedd 7.1-be!

:K

(#11841) Diniboy válasza PrinceHerceg (#11840) üzenetére


Diniboy
aktív tag

:R tyvm

(#11842) kristofsk8


kristofsk8
csendes tag

Sziasztok!
Az előző hét végen baromi nagy vihar volt, és az egyik közeli villámcsapás megbuherálta a Xf-fi Fatality Pro Gamer hangkarimat. A center/sub és a hátsó kettő andalog bemenet recseg ropog az elülső kettő analog bemenettel nem érzékelek problémát (letesztelve fülalgatóval és 2,1 es hangfalszettel).
A hangfalszettem Z-5500 Logitech 5.1.

Még arra gondoltam, hogy digitális coax bemenetelt használnék a hangfalam összeköttetéséhez csak nem tudom letesztelni mert egyenlőre még nem ruháztam be jack-digital coax kábelre feleslegesen (lehet ez is sistereg)
Kérdésem, hogy mit tudnék csinálni?
Valami más megoldás a a digital bemenetel letesztelésére, vagy valahol javítanak ilyen karit?
Gari már lejárt, legvégső esetben kuka és megpróbálom a biztosítókkal kifizettetni a kárt :F

Köszi előre is!

(#11843) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok. Van egy XtremeGamer Fatal1ty Pro 7.1-es kártyám. 5.1-es rendszer van rákötve, viszont ha kiválasztom hogy 2/2.1 üzemmódban működjön, nem szól a mélyláda. Hogyan tudnám rávenni hogy kiküldje a mélyet is? Bass redirection pipa, gain-t próbáltam húzni, úgysincs változás, mivel jel sincs szerintem. Köszönöm

(#11844) HSM válasza NYPD (#11843) üzenetére


HSM
félisten

2.1 rendszerben nincs külön mély, ha azt akarsz, csak 5.1 módban működik.
2.1-ben a hangszóró erősítőjének kell a mélyet átirányítani.

(#11845) Lala77


Lala77
tag

Sziasztok,

nekem egy X-Fi XtremeGamer ment tönkre, de lehet hogy csak a driveremmel lesz valami?
Alaplap látja (vmi multimedia device), de pl a creative diagnostics progi azt írja, hogy nem talál eszközt, amit szeretne. Alaplap drivereit újratelepítettem, a hangkártyáét még nem, de közben felinstalltam az alaplapit (z77 extreme4), hogy valamin azért szóljon a gép (hááát... nem egy nagy élmény az X-fi után).

Mivel azt hiszem meghótt a kártya, elkezdtem körülnézni utódilag, de az újabb creative kártyákról nem nagyon találtam semmit, azoknak nincs topikjuk, vagy szóra se érdemes kategória?

A soundblaster.com -on van két új széria, a recon3d, és a Z- sorozat.

A recon3d-t itt-ott fórumokon láttam hogy szidni szokás hangminőségre, az Z/Zx/ZxR-ről külföldön jókat olvastam, persze megkérik az árát. (22/33/50 E itthon, amúgy 99/150/250 euró)

ingyombingyom

(#11846) lee56 válasza Lala77 (#11845) üzenetére


lee56
őstag

Na igen, reménykedj hogy csak szoftveres a gond a kártyáddal, úgy járnál a legjobban. :)

No Comment

(#11847) PrinceHerceg válasza lee56 (#11846) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Másik gépbe próbáltak átpattintani esetleg? :)

(#11848) Lala77 válasza PrinceHerceg (#11847) üzenetére


Lala77
tag

jogos, csak nem volt még türelmem hozzá, meg igazából a hozzászólásom írása közben ötlött fel, hogy esetleg tényleg csak valami driver gond.
mondjuk van otthon még egy rossz videókártyájú meg egy alacsony házas gép.. :)

ingyombingyom

(#11849) PrinceHerceg válasza Lala77 (#11848) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nos akkor most szépen gyalulj le mindent, és ezt a drivert pakold fel, aztán meglátjuk hogy hol is volt gond!

:K

[ Szerkesztve ]

(#11850) Lala77 válasza PrinceHerceg (#11849) üzenetére


Lala77
tag

Köszi, ezt megpróbálom. Épp próbálkoztam a creative drivereivel, felment, mintha látta volna a kártyát is, de restart után azt írja hogy nincs elég erőforrás. Ki-be kapcsoltam az alaplapi hangkareszt, most épp Auto beállításon van.
Az a baj, hogy egyre erősebb az érzésem, hogy a kártyával lesz valami. De akkor adok még egy esélyt neki :)

ingyombingyom

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.