Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12851) PrinceHerceg válasza aram01 (#12850) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

A legegyszerűbb az volna, ha a Geniusodat sima RCA -> jack kábellel kötnéd be a hangkari front részére, a Logitechedet pedig egyszerűen a külső ezüst egység Coax kimenetére, természetesen digitális tyúkbéllel és ennyi. :)

(#12852) aram01 válasza PrinceHerceg (#12851) üzenetére


aram01
nagyúr

optikai kábelem van csak :(((

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12853) Satyricon válasza aram01 (#12852) üzenetére


Satyricon
addikt

És az miért baj? Nálam jack, és optikai kábellel is össze van kötve. Fogod a külső egységet, és bedugod az optikai kábel egyik végét az optical out-ba, a másik végét pedig a Logitech hangcuccba. Ennyi.

Jack csatikat pedig így kötöd rá a hangkarira. A másik végét pedig Genius hangcuccra.

Szerk.:
Ne fogd fel tragikusan a helyzetet! Csak nyugi! ;)

Egyébként a hangkarira rádugtad a tápegységfloppy tápcsatiját? (2 piros négyzettel jelöltem a képen) Ha nem, akkor amiatt lehet a gubanc.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12854) Satyricon válasza Satyricon (#12853) üzenetére


Satyricon
addikt

lejárt a szerkesztési idő.

Szóval, most olvasom még1x, amit írtál. Ezek szerint a táp csati rá van dugva a karira. A hangkari külső konzolja világít?

Egyébként az első pár alkalommal nekem nem működött a külső konzol, nem tudom miért. Se nem világított, se semmi. Aztán 1x csak kattant egyet, az óta ok vele minden!
:DD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12855) aram01 válasza Satyricon (#12854) üzenetére


aram01
nagyúr

sorolom :B
táp rajta, a geniuson csak egy zöld van, az ment a hangkarira a megfelelő helyre, az optikai rá van dugva a külső egység szürke kimenő részére, világít a cucc bár a távirányítóval nem sok mindent tudok kezdeni, az optikai másik vége a mélybe van dugva, és nem ad hangot, ez lenne az én nagy bajom, pedig girekt azért választottam ilyen kártyát mert ez is THX-es és van rajta optikai kimenet.
Lehet hogy szoftveresen állítottam el valamit?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12856) Satyricon válasza aram01 (#12855) üzenetére


Satyricon
addikt

Ha jól olvastam, akkor Z-906-od van... És ha jól tudom, a Z-906 mélyén NINCS! optikai csatlakozási lehetőség. Viszont a vezérlőegység hátulján kell hogy legyen optikai csati lehetőség. Oda dugd be a csatit. Nekem Z-5500-am van, és nekem is a vezérlőegységbe van dugva az optikai, nem a mélybe! :N

Szerk.: Egyébként a távirányítóhoz külön driver kell, méghozzá Entertainment Center a neve. De arra számíts, ha Win7-ed, van Win8-ad van, szívás lesz a driver feltelepítése! Nekem legalábbis 4 különböző verziójú driverből 1et sikerült nagy nehezen feltelepíteni! de úgy, hogy hibát írt ki telepítéskor, majd rá pár napra unalmába úgy döntött a távirányító, hogy kommunikálni fog a külső konzollal! :D

Összefoglalva: A drága Creative nem a korrektségéről híres! Nem igazán veszi a fáradtságot, hogy a minőségi hangkártyáihoz normális, működő drivert készítsen! :((

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12857) aram01 válasza Satyricon (#12856) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem a mélyen van méghozzá 2db, a vezérlő nincs :(

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12858) Satyricon válasza aram01 (#12857) üzenetére


Satyricon
addikt

Nanana... Álljon meg a mehet! Te azt akarod mondeni, hogy vezérlő NINCS a hangcuccodhoz? :F A teljes Z-906-hoz ezek a cuccok kellenek a megfelelő működéshez: [link] Na meg a kábelek. Vezérlő nélkül tudtommal NEM FOG működni a hangcuccod! Hol vetted a Z-906-ot? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12859) aram01 válasza Satyricon (#12858) üzenetére


aram01
nagyúr

várj :D
azt akartam írni:
verérlőn nincs, lemaradt az n
szóval a vezérlőn nekem nincs bemenet, csak a mélyen

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12860) Satyricon válasza aram01 (#12859) üzenetére


Satyricon
addikt

HÁHHH. Vezérlő nincs, vagy vezérlőn nincs... Nem mindegy! :))

Am ebben az esetben sajnos nem tudok segíteni... :( Meg se pisszen a hagcucc, akárhogy kötöd össze? Ha meg se pisszen, akkor én a kábelra gaynakodnék, amivel a vezérlő van összekötve a méllyel. Ugyanis csak a hozzáadott gyári kábelt lehet használni hozzá, másfajta ugyanolyan kábellal nem működik a hangcucc! Más így hirtelen nem jut eszembe, mi lehet a baj. A többiek hátha tudnak valami megoldást.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12861) PrinceHerceg válasza aram01 (#12859) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én sejtem mi lehet a bibi... vszínű h az S/PDIF körül lesz a galiba, azt pedig az Audio Panel-ről tudod belőni. Ha jól emlékszem 3 opció is van, azokat kell kipróbálni.

Illetve ugyan ezt a használt lejátszódban is be kell állítanod, h digin menjen! :K

[ Szerkesztve ]

(#12862) aram01 válasza PrinceHerceg (#12861) üzenetére


aram01
nagyúr

weblapról hallgattam rádiót vele, nem volt esélyem sem állítani, viszont megnéztem vlc-vel is és kipróbálom amit mondtál :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12863) aram01 válasza Satyricon (#12860) üzenetére


aram01
nagyúr

azért köszi a tanácsokat

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12864) Satyricon válasza aram01 (#12863) üzenetére


Satyricon
addikt

Igazán nincsmit!

---------------------------------------

PrinceHerceg:: Nem tudod véletlenül, hogy az Audigy hangkarikhoz milyen drivert érdemes feltenni? Nővéreméknek ajándékoztam egy aranycsatis Audigy 1-et, azt akarom majd belőni náluk. Egyelőre XP-jük van, de muszáj lesz nekik is win7-et venni. Szóval tudnál javasolni Audigy1 PAX drivert, ami XP-n és Win7-en is működik? :F :B

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12865) Tiger.


Tiger.
nagyúr

win8on működnek normálisan az xfik?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#12866) Petyyyyy válasza Tiger. (#12865) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Fatal1ty-t nem sikerült működésre bírni kb. 4 hónappal ezelőtt, de azóta már van új driver amivel elvileg megy 8 alatt is.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12867) bon válasza Tiger. (#12865) üzenetére


bon
őstag

XtremeGamer nálam műkődik gond nélkül, gyári driver-al.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#12868) Tiger. válasza bon (#12867) üzenetére


Tiger.
nagyúr

az új gyári driver amit nem rég adtak ki?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#12869) bon válasza Tiger. (#12868) üzenetére


bon
őstag

Még nem.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#12870) Ger_man


Ger_man
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek egy Audigy 2-ről érezhető lenne a javulás az X-Fi Surround 5.1 Pro (USB) javára?

Logitech z4-em és egy AKG K99 fejhallgatóm van.

Igazából engem a távirányítója miatt érdekel a dolog, de kíváncsi vagyok hangrendszeremen érezek-e majd "javulást" is?

Köszönöm a válaszokat!

Geri

(#12871) aram01 válasza Ger_man (#12870) üzenetére


aram01
nagyúr

vékonyan, bár ez a füledtől függ igazából

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12872) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12864) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Elsőnek erre akadtam rá, reméljük működni fog! :K

(#12873) Satyricon válasza PrinceHerceg (#12872) üzenetére


Satyricon
addikt

Azt hiszem ideje belátnunk: Te vagy a Pax driver belinkelők Chuck Norrisa! :DD

Köszi! :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12874) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12873) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

NM :DDD

Amúgy Guugliéké a valós érdem... :DD

[ Szerkesztve ]

(#12875) Darko_addict válasza Satyricon (#12829) üzenetére


Darko_addict
őstag

Csabi, Csabi, a bubikat ott felejtetted! :D
És van egy olyan érzésem, hogy a vízhűtés drágább volt, mint az alkatrészek, amiket hűt. :D

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#12876) Satyricon válasza Darko_addict (#12875) üzenetére


Satyricon
addikt

Óóó ne is mondd :N Szerintem túl gyorsan húztam le a fóliát róla. Ráadásul kegyetlenül tapadt a matricára az a fólia, amit le kellett róla húzni! :(( Na de van még mind a két fajtából két vagy három darab, úgyhogy majd egyszer valamikor... Lecserélem :DDD

Egyébként ja! Drágább volt, na de nálam a csend, és a látvány az első! Nem játszok már nagyon régóta, kinőttem belőle! Néha nagy ritkán játszom, de nem olyan szinten, mint anno, hogy minden 3. évben új gépet vettem! :DDD Szóval 'megállapodtam..." És megünnepeltem az utolsó konfigom 1 vízhűtéssel! :DDD

PrinceHerceg:
Profi google kereső vagyok én is, de nekem általában a hardwareheaven-es driver keresés nem tartozik a szerencsés keresési találataimhoz(ezt jól megaszontam :D )

Szerk.:
Egyszer majd valamikor... Átdobhatnál minket egy Hardwareheaven-es driverkeresési gyorstalpalón :DD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12877) aram01


aram01
nagyúr

hát gyerekek nekem nem jött be ez az elite pro, eladom a pics@ba, gerjednek a hangfalaim, nem tudom beállítani, hulladék az egész, soha többet creative-ot :W

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12878) HSM válasza aram01 (#12877) üzenetére


HSM
félisten

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. :U
De természetesen megértem, ha nem jött be, váltani kell. :R

(#12879) aram01 válasza HSM (#12878) üzenetére


aram01
nagyúr

gondolod én vagyok a hülye, hogy nem tudom összekötni rendesen?
Már két hete szenvedek vele,(nem ez az első gépem és hangkártyám)
sz@r az egész, szarok a driverek, már végig próbáltam mindent, hiába
jah távirányítójáról ne is beszéljünk

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12880) HSM válasza aram01 (#12879) üzenetére


HSM
félisten

Azt gondolom, hogy nem maga az Elite Pro típus a sz@r (vagyis "hulladék", ahogy írtad), amit jópáran használnak a topikban is nagy megelégedettséggel, hanem hogy nálad áll fenn valami egyedi probléma, amit nem tudtál megoldani. :U

A távirányító nyűgös, erről hallottam én is, bár szerintem az nem lényeges része egy hangkártyának.

[ Szerkesztve ]

(#12881) Ger_man válasza HSM (#12880) üzenetére


Ger_man
senior tag

"A távirányító nyűgös, erről hallottam én is, bár szerintem az nem lényeges része egy hangkártyának."

Én pont távirányító miatt váltanék szívesen... lustaság fél egészség :))

(#12882) aram01 válasza Ger_man (#12881) üzenetére


aram01
nagyúr

itt a lehetőség ;]

(#12880) HSM: tök mindegy mit gondolsz te

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12883) Ger_man válasza aram01 (#12882) üzenetére


Ger_man
senior tag

Kicsit (nagyon) drága nekem :B

(#12884) aram01 válasza Ger_man (#12883) üzenetére


aram01
nagyúr

én pl 20k-ért árulom (nem reklám) annyiért szerinted sokra tartom?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12885) Ger_man válasza aram01 (#12884) üzenetére


Ger_man
senior tag

Nem azt mondtam. Azt mondtam nekem sok :U

(#12886) aram01 válasza Ger_man (#12885) üzenetére


aram01
nagyúr

értem, csak azért kérdeztem nehogy elszálljak az árakkal :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12887) HSM válasza Ger_man (#12881) üzenetére


HSM
félisten

Fillérekért vágnak utánad egy vezetéknélküli egeret... De bizonyos telefonokról BT-ról is lehet, az is filléres tétel a BT a gépbe, ha a teló tudja. :) És már meg is van oldva olcsón, drivergondok nélkül.

(#12882) aram01: Szerintem nem csak én gondolom így. De ahogy gondolod. :R

(#12888) Petyyyyy válasza HSM (#12887) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez már kegyetlenül OFF, de ezek szerint akad olyan USB BT, amivel lehet vezérelni a gépet? Azt hittem csak az integrált egységek tudnak ilyesmit, mint Asus egyes deszkáin.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12889) HSM válasza Petyyyyy (#12888) üzenetére


HSM
félisten

A BT HID profilt kell, hogy tudja. Biztos van olyan gagyi, ami nem tudja, de a normális minőségűekkel ez nem gond. :K

(#12890) PrinceHerceg válasza aram01 (#12886) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Evezzünk akkor vissza az eredeti mederbe... :B

I think h 20k-ért ha mindennel eggyütt adod, nagyon is jó vételnek számít és ez PH-n kívül is él, feltéve persze ha nem hibás a terméked, gondolok itt az általad említett gerjedési problematikára!

Amúgy szerintem is valami egyedi ok, vagy ne adj Isten hiba lehet a probléma gyökere, mert Én is pont egy X-Fi Elite Pro-t hallgatok, nem kis megelégedéssel, igaz megpiszkálva, de alapból nekem sem voltak még eddig gondjaim. :K

[ Szerkesztve ]

(#12891) TaaT


TaaT
veterán

Majdnem minden második reggel ez a kép fogad amióta beraktam az X-fi Titanium-ot, valami ötlet? [link]

Give them hell Ukraine!

(#12892) PrinceHerceg válasza TaaT (#12891) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ez biza a híres IRQ akadás, mely az alaplapod összezavarodottságából adódik, vagy még egyszerűbb esetben abból, hogy nem megfelelően illeszkedik az adott hardware a rögzítő PCI-e sínbe.

Sajna részemről elég jól ismert a gond, mivel 1x már nekem is volt ilyen esetem, igaz nekem sima PCI foglalatos X-Fi FPS-el. :)

Volt mostanság a Titanium hangkarid többször is ki/be téve?

Nálam egy egyszerű kiveszem a kártyát, nélküle indítom el a gépet, majd leállít, slotpucolás utáni visszahelyezés és elem kivétel egybekötött BIOS RESI tökéletesen megoldotta az említett gondot.

:))

[ Szerkesztve ]

(#12893) TaaT válasza PrinceHerceg (#12892) üzenetére


TaaT
veterán

1x raktam be amikor megvettem.

A slot pucolást mivel oldottad meg?

Give them hell Ukraine!

(#12894) PrinceHerceg válasza TaaT (#12893) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Óvatosan, alkohollal, plusz sűrített levegővel, a szám + tüdőm kombinált használatával... :C

[ Szerkesztve ]

(#12895) TaaT válasza PrinceHerceg (#12894) üzenetére


TaaT
veterán

Ok rendben. Az utolsó slot amibe a kártya került sose volt használva, lehet elkoszolódott.

Give them hell Ukraine!

(#12896) Ger_man válasza TaaT (#12895) üzenetére


Ger_man
senior tag

Olyan már nekem is volt hogy az Audigy 2-met nem ismerte fel a gép. Kivettem majd visszaraktam és akkor már igen. :U

(#12897) Satyricon válasza aram01 (#12877) üzenetére


Satyricon
addikt

Most melyik cuccod gerjed? Ha a Genius, akkor attól többet nem kéne várnod :N

Ja, meg ment egy privi! :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12898) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12897) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Genius vagy nem, semminek sem lenne szabad gerjedni, legalább is elektronikának biztos nem! :D

(#12899) HSM válasza PrinceHerceg (#12898) üzenetére


HSM
félisten

Rossz földelés a lakásban, máris gerjedhet. Vagy ha lejátszásban ott a mikrofon. Vagy ha hibás a kártya.

(#12900) Satyricon válasza HSM (#12899) üzenetére


Satyricon
addikt

Talán még akkor is, ha a driver el van állítva, vagy poros a slot, amibe rakja a karit. Nekem is volt olyan, hogy emiatt szrul szólt, de kitakarítás után minden helyre állt! Még cmos reset-et is megejtettem!

Max még akkor lehet sz*r az Elite Pro, ha az előző gazdája leejtette, vagy babrálta! Mert alapjáraton nem hinném, hogy bárki is azt mondaná rá, hogy sz*rul szól! :N

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.