Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12001) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Sziasztok,

Több, mint 7 évnyi aktív használat után elhalálozott az X-Fi Xtreme Music kártyám (RIP :( ), úgyhogy Auzen X-Fi Prelude-ra váltottam.

Az X-Fi Prelude-hoz tudnátok ajánlani valami PAX vagy Daniel_K drivert (ha lehet linkkel) Win7 x64 alá? Az Auzentech honlapjáról leszedett gyári driver-rel recseg a Soundfont lejátszás és az nekem kellene, mert használok soundfont bankokat zeneszerzéshez.

Üdv.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12002) PrinceHerceg válasza Lord Myn (#12001) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

(#12003) Lord Myn válasza PrinceHerceg (#12002) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12004) PrinceHerceg válasza Lord Myn (#12003) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Igazán nincs mit. :K

(#12005) Energie X


Energie X
őstag

Használ valaki X-FI Go-t vagy X-FI Go Pro-t?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#12006) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!Egy Ozaki Q3 5.1-es szeretnék összekötni az alaplapomon lévő 7.1-es kártyával.Hogy a bánatba kell dugdosni a vezetékeket,hogy megfelelően szóljon?Bocs,de ehhez(is)nagyon láma vagyok,egy skicc sokat segítene.Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#12007) bacsis


bacsis
Közösségépítő

sziasztok!
vettem nem rég egy Creative Sond Blaster X-fi Titanium Fatal1ty Champion hangkártyát. Hááát, megizzadtam mire beállítottam az igényeimnek, amik mondjuk nem nagyok, csak hogy rendesen 5.1-ben szóljon...
Azt vettem észre, az integrált realtek után, hogy ha nem szól a zene/film/játék, akkor a beálíltott hangerőtől függően enyhe sípolások jönnek a hangfalakból... Persze ha jól lehalkítom akkor semmi....
Amúy iylen genius fa dobozos 5.1-es hangcucc van ráköcöllézve. Érdekes, emrt az integrált realtek-nél iylent nem tapasztaltam....
Ez vajon a gyári drivere miatt lehet?

(#12008) Petyyyyy válasza bacsis (#12007) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez nem a hülyének nézés esete, de rendesen rá van dugva a kártyára a hangcucc? Van az úgy, hogy ha nem teljesen van benyomva a csatlakozó akkor búg, sípol a hangkeltő.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12009) bacsis válasza Petyyyyy (#12008) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

persze-persze, köszi a tippet, várj nézem: rendben rá vannak kötve, kicsit meg is tekergettem a jack csatikat, mozgatás közben seregés nem volt.. ez a búgás/zúgás továbbra is megmaradt :R

szerk: Az x-fi crystalizert ki be kapcsolva érezhetően változik a búgás ereje, bekapcsolva erősebb a búgás, kikapcsolva gyengébb, bár még úgy is, kikapcsolva is hallatszik

szerk2: SVM-et kikapsolva szinte teljesen megszűnt, bár utóbbit nem szívesen kapcsolom ki, mert bekapcsolva nekem jobban tetszik a hang

[ Szerkesztve ]

(#12010) bacsis válasza Petyyyyy (#12008) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmmm "game módra" átváltva teljesen megszűnik a búgás...

(#12011) Petyyyyy válasza bacsis (#12010) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mi az az SVM? A crystalizer ezen nem sokat változtathat szerintem. Csupán kiemeli a magasakat - ha jól emlékszem. Lerágott, de próbáld ki esetleg a kártyát másik gépben/másik hangszórókkal. Nem lehet mindig game módban...

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12012) Fandango válasza bacsis (#12009) üzenetére


Fandango
veterán

Ha normalis a forras amit hallgatsz akkor mind az SVM mind a crystalizer felesleges, csak ront a minosegen.
Crystalizernek rosszabb minosegu mp3nal (128kbps) lehet jelentosege, ahol a tomorites miatt jobb lehet a hangzas mert megprobalja kitalalni ami hianyzik, de 320kbps mp3nal vagy flacnal illetve ezeknek megfelelo vagy jobb minosegu audional mar nem tud hozzatenni.
SVM meg a dinamikat tudja csokkenteni, mert problja kiegyenliteni a kiugroan hangos reszeket illetve a halkabbakat felhozni.

[ Szerkesztve ]

(#12013) Lord Myn válasza bacsis (#12009) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ja-ja, az SVM az tulajdonkeppen egy dinamika kompresszor, kiegyenliti a tul halk es a tul hangos jeleket. Valoszinuleg azert volt bugas, mert volt a jelben egy nagyon halk bugas es azt ez felerositette,

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12014) lee56 válasza bacsis (#12010) üzenetére


lee56
őstag

Hmm ez valóban érdekes, mert írni is akartam hogy néha alapból ha mikrofon is rá van kötve, akkor előszokott fordulni hogy finom visszacsatolás jön létre a hangszórók felé (na ilyenkor nálam is búg ha semmi sem szól, akkor is hallani valamit, nyilván a mikrofon által összeszedett dolgokat erősíti), aztán percekig lehet keresgélni hogy hol "ereszt" a hang :D Főleg windóz telepítés után fordul ez elő, ha már minden be van lőve, akkor nincs gond.

No Comment

(#12015) Energie X válasza bacsis (#12010) üzenetére


Energie X
őstag

Próbáld meg Entertainment módban beállítani a mikrofonos résznél a honnan szóljon a hang részt. Ha jól emlékszem a What U heart kellett piszkálni vagy az FP-t már nem emlékszem, nekem utána faxa volt. Ha jól emlékszem onnan akar playbackelni... Volt alapzúgásom meg sistergésem én is az SVM felé mentem el, de voip közben is zavart már a cucc... Csak véletlenül jöttem rá 1-2 hét piszkálgatás után és hipp-hopp volt-nincs zúgás meg ilyenek :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#12016) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok Skacok!

Az SVM: mint egy DRC házimozis berkekben.

A Cryta 24: pedig FLAC-hoz is tud hozzátenni, mert dinamikát is varázsol alá, igaz csak csöppnyit, MP3-nál értelem szerűen többet, mert az kb eleve egy kalap kutyaszar mínőségre... :D

Búgás: oka a kezelő felület Mixer fülén belül keresendő... vagyis csak egy felvételi eszköz legyen aktív és ne több.

Az Ozaki Q3 5.1 pedig ha jól látom RCA bemenetekkel bír, tehát a gyári kábelek szín kódoltak kell hogy legyenek, onnantól pedig gyerekjáték összedugni analóg módon az alaplapi cicergővel!

;)

[ Szerkesztve ]

(#12017) PuMbA válasza PrinceHerceg (#12016) üzenetére


PuMbA
titán

Torzítást emelni szépen tud a Crystalizer :) Ultragáz a cucc...IMD + Noise Crystalizer nélkül 0.0038, Crystalizer-t bekapcsolva meg 0.892... Ki van mérve itt :)

[ Szerkesztve ]

(#12018) PrinceHerceg válasza PuMbA (#12017) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nekem nem gáz, mert kb zéró zajt szed össze a megmódolt X-Fi-m... xD

(#12019) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Köszi srácok a segítséget, most akkor szórakozok vele még egy kört, azt remélem ez ügyben már nem jövök vissza :R

(#12020) HSM válasza PuMbA (#12017) üzenetére


HSM
félisten

Na de ha nem torzítod a jelet, akkor javulni se tud. ;] Kicsit hülyén hangzik, de remélem érted.... :DD

(#12021) Energie X válasza bacsis (#12019) üzenetére


Energie X
őstag

Ha nagyon elakadsz szólj, teamviewer, segítek :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#12022) bacsis válasza Energie X (#12021) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jó lett köszi, az SVM ki van kapcsolva, most így egyáltalán nem zúg :)

(#12023) Satyricon válasza bacsis (#12022) üzenetére


Satyricon
addikt

Lehet csak egy kicsivel több lekvárt kéne kenned a procira kolléga, és máris megszűnne a búgó hang! :DD :R

Am nekem is anno Az első Elite Prommal szórakozott a fadobozos Genius... Hol búgott, hol recsegtek a hangfalak, pedig minimálisra raktam mindent a CCLauncherben! Én azt mondom add el Te is a francba a Geniust, ha nem szűnnek meg a búgó/recsegő hangok, és vegyél Logitech-et! Vannak jó 2.1-es, vagy akár 5.1-es cuccok is, amik jobban szólnak ezzel a hangkarival! :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12024) HSM válasza Satyricon (#12023) üzenetére


HSM
félisten

Amúgy Genius fadobozos is van egypár... Hallottam egypárat, van különbség rendesen. Nekem egy 5000 volt, szépen szólt, ugyanakkor pl. az 5005 közelsem volt olyan jó, amit hallottam. Most egy 6000-esem van, ami veri az eddigi összeset. :) Logikból ennyi pénzért, mint egy Genius 6000, nem kapsz épkéuláb 5.1-et, max 2.1-et. Én maximálisan meg vagyok vele elégedve a 35 000 forintos árához képest, nagyon korrektül szól az Auzen Prelude-al. :K (Nyilván nem egy Logitech Thx szint, ami imnimum dupla ár, volt egy Z560-am régen, de a kisebb Logikat, amiket hallottam, megeszi reggelire.)

[ Szerkesztve ]

(#12025) Satyricon válasza HSM (#12024) üzenetére


Satyricon
addikt

Szerintem megéri Logira költeni, mert garantáltan nem fog csalódást okozni! Már egy 2.1-es Logi sem, amit 20-22-ért megkapsz! Persze nem Z-5500-hoz kell viszonyítani! :D

Am én nagyon Logi párti vagyok.. De egyszer úgy Isten igazából meghallgatnék egy 6-os szériás Geniust... Kíváncsi vagyok mennyit fejlődött a 3600SW-hez képest. :U

Am mikor és mennyiért vetted a Prelude-t? Én is akartam venni, de nem fértek meg egymás mellett az Elite Pro meg a Prelude :(

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12026) HSM válasza Satyricon (#12025) üzenetére


HSM
félisten

Érdemes meghallgatni a 6000-est, mert nagyon szépen szól, az 5000-emhez képest is egyből hallani, pedig az is elvileg már szebben szólt a 3600-nál. :K (Bár nem vagyok audiofil. :P )

A Prelude-ot már lassan több, mint 4 éve vettem, nem tudom már mennyiért, 25-30 ezres között, pár hónaposan. :) Néha amúgy szoktam látni ilyen 15 ezrekért menni használtan aprón, olyankor azért mosolygok, milyen olcsón adják a minőségéhez képest.... :)

Mondjuk sajnos jelenleg nincs benn, az integrált Via-t használom, ami sehol az X-fihez képest, még vacak 192-es MP3-akon is hallani.... :( Sajnos átmenetileg egy másik karinak kellett a hely a gépben, de vissza fogom tenni, amint lehet.... Remélem nem fog fújni az új SSD-mre a driver....

[ Szerkesztve ]

(#12027) atyca válasza PrinceHerceg (#12016) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#12028) PrinceHerceg válasza HSM (#12026) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Auzenék Preludas Matyiját 15-ért anno még Én is javasoltam, mert annyiért egyenesen ajándék áron mentek itt a PH-n!

atyca: NM

:))

[ Szerkesztve ]

(#12029) Lord Myn válasza PrinceHerceg (#12028) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én is pont annyiért vettem itt az aprón, szegény Xtreme Music-om helyett.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12030) PrinceHerceg válasza Lord Myn (#12029) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

R.I.P rája...

:B

(#12031) milszab


milszab
senior tag

Üdv! Csináltam enyémhez előlapi kivezetést, csak az a bajom vele hogy nem tiltja le a hátsó hangszórókat. Ezzel kapcsolatosan nem tud valaki valami megoldást? És most ez az 1 oka hogy nem ezt használom...

(#12032) MasterDeeJay

Hali!

Mostanában csinál olyanokat az X-fi gamer-em hogy a fülesből egy brutál hangos roppanás hallatszik és megszűnik minden hang. Ha ekkor egy winamp-ban vagy akár milyen lejátszóban mp3-at akarok elindítani akkor még a számok sem indulnak el tehát 0:00 időnél áll a számláló. Restart ugyan megoldja de nem szívesen játszok úgy hogy akár mikor rámrobbanhat a füles max hangerőn.
Próbáltam drivert cserélni, de hasztalan. (win7 64bit, gyári driverrek)
A legújabb hivatalos driverrel 2013-assal a creative szoftverek (control panel) nem ismerik fel a hangkártyát. A legrégebbivel meg kékhaláloznak az openal-t használó játékok. Most a 2011-es driverrel megy. Még régen PAX-al is csinált hülyeségeket azaz nem ment a mikrofon és félmegoldásként az alaplapi mikrofont bemenetet használtam.
Tehát menjek a Milyen hangkártyát vegyek? topicba vagy van még esély rá hogy valami trükkel megjavul a kártya?

(#12033) Bélaaaa válasza MasterDeeJay (#12032) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Kontakt spay a barátod.

Szedd ki a kártyát, tisztítsd meg a csatlakozóit.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#12034) Satyricon válasza MasterDeeJay (#12032) üzenetére


Satyricon
addikt

Szerintem uninstalláld a karid drivereit, majd regcleanerrel tisztítsd meg a géped a fennmaradt hangkari driverektől. Aztán vedd ki a hangkarit, nézd meg nem e poros a csatinál, vagy a foglalatnál. Ha igen, kifújod. Aztán kari vissza, driverek újra fel.

Am milyen drivert használsz? :F

Szerk.: Majdnem 1xre :D

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12035) MasterDeeJay válasza Satyricon (#12034) üzenetére

Creative Sound Blaster X-Fi series driver 2.18.0015
Release date : 16 Feb 11
SBXF_PCDRV_XPVT_LB_2_18_0015.exe

Ezt használom, a gyártó oldaláról töltve.

Megpróbálom a kártyát kivenni megtisztítani, hátha. Aztán drivertisztítás, bár nem nagyon hiszek benne.

(#12036) Satyricon válasza MasterDeeJay (#12035) üzenetére


Satyricon
addikt

Szerintem jobb a PAX driver. Csináld meg amit ajánlottunk, majd próbálj PAX drivert. Aztán írj, hogy sikerült-e elhárítani a problémát

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12038) PuMbA válasza MasterDeeJay (#12037) üzenetére


PuMbA
titán

Ha módosított hangzást akarsz akkor igen :)

[ Szerkesztve ]

(#12039) MasterDeeJay válasza Satyricon (#12036) üzenetére

Leszedtem mindent, beleérve a drivert is eszközkezelőből úgy hogy törölje is. Aztán felraktam az a paxot amit linkeltem.
Hangra nincs érzékelhető változás. Egyenlőre nem csinálja a ropogást, tesztelem majd játékok alatt mit tud. Amit felrakott drivert az valami eléggé régi (2010), de gondolom módosították.
Akartam csinálni de elfelejtettem teljesítmény tesztet hogy gyorsabb vagy lassabb-e ez a driver fps-ben.

(#12040) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12036) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Well done my young Padawan!

Egyébként ez az új verzió néha szereti a YouTube alatti vidiket betorzíttatni, plusz 64-bites Win 7 alatt szerette összekeverni az 5.1-es hangkimeneteket... de azt megoldotta a 32-bites O.P-re való vissza váltás. :o

:))

[ Szerkesztve ]

(#12041) Satyricon válasza PrinceHerceg (#12040) üzenetére


Satyricon
addikt

Már én is tudok... :DDD :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12042) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Rá szeretném kötni a Dj pultomat a hangkártyára, a mixeim rögzítése céljából.

Egy Pioneer DJM 500-ról jönne a jel a hangkártyába. A BOOTH Monitor kimenetről gondoltam rákötni.

Az lenne a kérdésem, hogy a mikrofon bemenetre köthetem?

Köszi a segítséget előre is!

üdv: mad

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#12043) MasterDeeJay válasza Satyricon (#12034) üzenetére

Na megvan a hiba! A PAX driver nem oldotta meg viszont fent hagyom mert most már hibátlan ezzel is.
Másik pci slotba raktam a kártyát és most teljesen jó, egyáltalán nem csinált hangfagyást. Tehát igaz volt hogy valószínű érintkezési hiba vagy a lap azon pci része nem tökéletes. (bár nekem inkább utóbbi gyanús, mert ebbe a slotba volt korábban egy wifi kártya ami furcsán működött)

(#12044) NiceScream


NiceScream
csendes tag

Hali!

Srácok! Lenne egy icipici kérdésem.
Nem kell messzemenően részletezni, csak úgy nagyjából érdekelne, hogy mi a különbség
egy Sound Blaster X-Fi Titánium PCI és mondjuk egy Sound Blaster X-Fi Fatal1ty Gamer kártya között.

Köszönöm!

“Sir, We're surrounded!!" “Excellent. Now we can attack in any direction!”

(#12045) NiceScream válasza MasterDeeJay (#12032) üzenetére


NiceScream
csendes tag

Ilyet nekem is szokott csinálni.
Én a következőt szoktam elkövetni.

A kontroll panelon (vagy mi) átállítom a hangszórókat mondjuk 5.1-re, "alkalmaz" majd vissza 2.0-ra "alkalmaz" és voilá - van hang!

“Sir, We're surrounded!!" “Excellent. Now we can attack in any direction!”

(#12046) PrinceHerceg válasza NiceScream (#12044) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

X-Fi Titanum:

* PCI-e csatis
* Toslink optikai digitális ki/be menetek
* EAX-HD 5.0, Crystaliser 24-bit, CMSS-3D, EQ
* ingyenes Dolby digital Live + dts enkóder funkció
* műanyag jack csatik
* puffer mennyiségű X-RAM (16MB)

X-Fi FPS:

* régebbi PCI-os csati
* Coax digitális kimenet, a megfelelő átalakítóval
* EAX-HD 5.0, Crystaliser 24-bit, CMSS-3D, EQ
* vásárlás köteles enkóderek
* aranyozott csatlakozók
* 64MB X-RAM

Hangra pedig kb ugyan ott vannak ezek ketten!

:K

[ Szerkesztve ]

(#12047) ×HULK×


×HULK×
csendes tag

Segítséget kérnék.CREATIVE Sound Blaster Recon3D kártyát szeretnék vásárolni a CM Storm Sirus True 5.1fejhallgatómhoz.Ajánlották,hogy PAX drivert töltsek le hozzá,de sajnos kimondottan ehhez a kártyához nem találtam drivert.A Creative honlapján sem találtam gyári drivert a Recon3D-hez.Honnan tudnék letölteni?Vagy válasszak inkább másik hangkártyát?

[ Szerkesztve ]

(#12048) lee56 válasza ×HULK× (#12047) üzenetére


lee56
őstag

Hacsak nem nagyon jó áron jutnál hozzá, inlább válassz másikat. A Recon széria nem éppen a hangkártyák csúcsa. :)

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#12049) ×HULK×


×HULK×
csendes tag

Milyen hangkarit ajánlasz?Nem ragaszkodom a Creativhoz,lehet más márka is.Egy kicsit tartok a Creativtol a driverek miatt.Win7 64-hez kellene.Nézegettem Sonarokat is,de nem igazán dícsérik a C-Mediás rendszereket.Kicsit tanácstalan vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#12050) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello Mindenki! Segítséget szeretnék kérni, és nem tudom, hogy jó helyre írok-e, ezért bocsánat előre is, ha itt nem állja meg a kérdés a helyét! A problémám a következő van egy Biostar TZ77XE4-es alaplapom amin nincs digitális kimenet se optica se semmilyen csak a 3,5 jack kimenetek, mkv filmek lejátszása esetén szeretném kiküldeni a többcsatornás 5.1-es vagy dts hangot a yamaha rxv-350-es 5.1es digitális házimozi erősítőre. Ötleteim, amiből egy már nagyából működik, hogy hdm-in(7970) kiküldöm a képet és a hangot a tv-nek(Lg plazma) a tv meg optikán az erősítőnek, a másik lehetőségem, hogy vennék 3,5 jack rca átalakitot és az alaplap jackjein keresztűl csatornánként kiviszem az eresítő 6 csatornás rca bemenetére a hangot, így is működne a dolby illetve a dts hangok átadása?, vagy a 3. hogy vegyek egy külön hangkártyát amin van opticai kimenet és úgy összekötni az erősítőt? Ha igen akkor milyen kártyát lenne érdemes, vagy valakinek erre van-e ötlete? ha rossz helyen tettem fel kérdésem hol lenne érdemes ebben segítséget kérni? Köszönöm előre is!!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.