Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12101) Vartanus válasza PrinceHerceg (#12099) üzenetére


Vartanus
őstag

Szia!

Az Elite Pro-don a külső IO egységen használod a távirányítót,ha igen milyen oprendszeren melyik Entertainment Center verzióval?

Az én karimon a hátsó hangfalak nagyon recsegnek..kipróbáltam 2féle PAX csomagot, Daniel K-s packot is, csak gyári driverekeből többet is és mindegyiknél előjött. Kipróbáltam kikapcsolt SVM-el és Crystalizerrel is de semmi..látszólag minden DAC,kondi,OPAMP tökéletes mégis úgy recseg a rear részleg hogy teljesen élvezhetetlen így a zene a játékok.
Mégis mi lehet a gond??

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12102) SaGaIn válasza Petyyyyy (#12100) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Mi az hogy cserélhető az opa?
mindíg ha másképp akarom hogy szóljon szedjem szét és forraszgassak?
Én elhiszem hogy jobban szól mert azt is meghallottam mikor ezt beraktam az alaplapi helyére.
Meg azért jó fülem van meg szoktam hallani a különbséget fülesek között is ha épp bemegyek próbálgadni a mediamarktba vagy saturnba.
De egy kérdés még maradt mit szól ehhez a driver?
kár hogy nincs két kártyám hogy meghallgathassam hogy szól egymás mellett a moddolt és az eredeti... de én bízok a hozzáértőkben.

max ha nem tetszik a hangja eladom XD már ha működni fog (remélem):D

ui nem érdemes az össze Elkót cserélni minőségibb és új darabra mert már 6-7 évesek?

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#12103) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Youtube-on miért nincs mélyem?

Pax driver win 7 64 bit és egy X-Fi Platinum - Fatal1ty Champion Series-em van..
:((

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12104) SaGaIn válasza aelod (#12103) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Szerintem ennyi infóból nincs ember aki megmondja konkrétan.
Beállításokat nézd meg mindenképp alaposan ha máshol van mély elég akkor nem a kártya a ludas. Esetleg nézd meg eredeti driverrel de ha eddig is a paxot használtad és volt mély akkor nem is driver hiba lehet codec vagy bármi.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#12105) aelod válasza SaGaIn (#12104) üzenetére


aelod
veterán

thx.
am mit ajánlotok ha ne adj Isten el szándékoznám majd adni a kártyát?
mire érdemes váltani házon belül vagy akár kívül ami ezt a hangminőséget hozza vagy jobb?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12106) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#12100) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ajánlom végigolvasásra ezt a cikket és garantáltan minden kérdésedre választ kapsz... :K

Nálam ez lett a vége:

Vartanus: anno Win7 32-biten használtam a legfrissebb CEC verzióval, de Nálam nem volt tapasztalható az általad említett recsegés!

[ Szerkesztve ]

(#12107) Satyricon válasza PrinceHerceg (#12106) üzenetére


Satyricon
addikt

De nálad "csak' a front rész lett cserélve nem? :F Szóval nem az összes csatorna. Vagy rosszul emlékszek? :F Meg ezeken kívül még jópár cucc.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12108) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12107) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ebben igazad van... de az egyes csatik OPA-i is ki lettek cserélve, tehát mind BB OPA1612AID típusúra, amik nem kicsit jobbak, annyi h a hozzájuk való kondik maradtak az eredetiben, de az Nekem nem oszt nem szoroz, hisz Nékem a STEREO a lényeg, arra pedig az oszcillátor + fő tápkondi és a decapok meg a front műveleti volt a fő célpont! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12109) PrinceHerceg válasza aelod (#12105) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Esetleg egy Z-t? :U

(#12110) aelod válasza PrinceHerceg (#12109) üzenetére


aelod
veterán

Z?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12111) Satyricon válasza PrinceHerceg (#12108) üzenetére


Satyricon
addikt

Jaa értem. Akkor a többi csatorna nem is volt tervben? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12112) Vartanus válasza aelod (#12110) üzenetére


Vartanus
őstag

Látom.neked is a szoftverezéssel gyűlt meg a bajod én is emiatt gondolkodom cserén félek ha most veszek Sound Blaster Z-t arra is gyér lesz a driver/szoftver ellátás,amúgy hangzásban.nagyon jók az új Creative soundcore 3D alapú kártyák.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12113) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12111) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:N mivel Nálam már lezárult a Logi éra! :)

[ Szerkesztve ]

(#12114) PrinceHerceg válasza aelod (#12110) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Igen a Z család, mint új hangkártya nemzedék Creative-éknál, melyeknek nincsen driveres gondjai a legtöbb eddigi felhasználó szerint!

[ Szerkesztve ]

(#12115) Satyricon válasza PrinceHerceg (#12114) üzenetére


Satyricon
addikt

Khmm... Lusta vagyok most olvasni. :DDD De ez nem Recon3D-s baromság? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12116) Vartanus válasza PrinceHerceg (#12114) üzenetére


Vartanus
őstag

Az X-Fiknek sem az akkori XP-n volt gond,még Vistára is portolták az összes programot az én Platinumomra is,W 7 64bitre már csak egy röhelyes tudású fapados driverre furotta creativéktól a w 8 64bites drivertbamit teszteltem inkább nem.minősítem. A szoftveres gond úgy érthető h most megbeszem rakás pénzért a Z-t és a 3év múlva debütáló W 11-re már nem biztos hogy lesz támogatás én is w 8on a Platinum tudásának kb negyedét ha kitudom használni a gyenge támogatás miatt sajnos...:(

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12117) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12115) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem nem :N

Itt csinált is végre vmit a gyártó, nem csak átcimkézett meg integrált mint anno, amivel sarasak lettek... ;)

De minek olyan gyorsan váltani, tökéletesen elég a Win7 is, a 8 pedig egy elég csúnya megoldás! :K

[ Szerkesztve ]

(#12118) Vartanus válasza PrinceHerceg (#12117) üzenetére


Vartanus
őstag

Nálam néha vannak dolgai de az szerintem az én user errorom és hogy ősrégi vistás entertainment cwmtert akartam ráerőltetni,amúgy gyorsabb és inteligensebb mint a w 7 sokkal nagyobb kontrolom van a gép fölött w 8,csak.megkelett szokni az új GUI-t és a Modern UI-t:) Elején nagyon szleptikus voltam,de mostmár nem szívesen váltanék visdza w 7re:D

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12119) PrinceHerceg válasza Vartanus (#12118) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én meg pont hogy feljebb nem mennék semmi pénzért, mert nem ismeri fel a hangkarim az a galád Win8 64-bit! XD

[ Szerkesztve ]

(#12120) Vartanus válasza PrinceHerceg (#12119) üzenetére


Vartanus
őstag

Erről a Creative tehet,nem a W 8:)

Bár a Daniel K 2.5-ös pack bevált W 8-ra,az igazán zavar a rear hangsáv,kipróbáltam W7 32bit Ultimate-n is ezt csinálja,ha a kondikat kicseréltetem,megoldhatná a gondot?

Én pedig egy jobb irányíthatóságért,jobb szálkezelésért lemondok az X-Firől,mert a gyorsaság és számítási teljesítmény fontosabb,ráadásul nem maradhatok örökké w 7-en:)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12121) mocsi24


mocsi24
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro 7.1 hangkártyát. Op.rendszer WIN7 64bit. Genius SW-HF 5.1 5005 hangrendszerrel van összekötve. Az a probléma hogy csak 2.1-nek ismeri fel, és sehol se tudom átállítani 5.1-re. Realtek drivert leszedtem, nehogy véletlen bezavarjon. Csak a subwoofer és a center szól. Mi lehet az oka? A mélynyomóba RCA dugó megy, a hangkártyához RCA-JACK átalakítóval.
Gyári drivert raktam fel.

Előre is, köszi szépen!

Attila

(#12122) Satyricon válasza mocsi24 (#12121) üzenetére


Satyricon
addikt

PAX driver szerintem segít!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12123) PrinceHerceg válasza mocsi24 (#12121) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Át kellene tudnod állítani a hangkeverőt a neonkék kezelőpultban, mert valószínűleg fülesre van állítva, ami ugye Stereo 2.0 és Neked pedig 5.1 kellene... :K

SZVSZ gyaluld le a gyári drivert és told fel ezt ahogy az előző Kollega mondá! :C

[ Szerkesztve ]

(#12124) mocsi24 válasza PrinceHerceg (#12123) üzenetére


mocsi24
csendes tag

Szia!
Feltettem az általad linkelt drivert is. Sajnos nem lehet váltani 5.1-re. Kb 4 féle drivert tettem már fel. Az az érdekes, hogy ha bedugom egyesével a 3 színű csatlakozókat, a mikrofon ELŐTTI aljzatba, akkor szól külön-külön minden csatorna. Ha a másik kettőbe teszem, meg se nyikkan. Sík ideg vagyok, lehet hogy rosszat vettem?! Mi a jóistent csinálhatok még?
Tudom hogy nem szükséges, de az alaplapi hangkártyát is tiltottam a BIOS-ba.
Gigabite EP43-DS3L.

Üdv.:
Attila

(#12125) mocsi24


mocsi24
csendes tag

A megfelelő bekötési sorrend mikrofon után, zöld, fekete, sárga?

Köszi!

(#12126) bon válasza mocsi24 (#12125) üzenetére


bon
őstag

Vezérlőpult\hang kimeneti menüben átállítottad 5.1-re a hangszorót?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#12127) mocsi24 válasza bon (#12126) üzenetére


mocsi24
csendes tag

Ezt a menüt nem találom sehol.

(#12128) mocsi24 válasza mocsi24 (#12127) üzenetére


mocsi24
csendes tag

Meg van! Meg van! Meg van! :R
vezérlőpult/hangszórók/beállítás/2.1--------->5.1 :)
Köszi szépen!

Üdv.:
Attila

(#12129) Henker2


Henker2
addikt

Üdv!

Van egy Xtreme Music hangkarim. Melyik hozzá a jobb driver? A Daniel K vagy a PAX? Olyan problémám van, hogy WIN7 64bit-es rendszeren folyamatosan "eltűnik" a hangkártyám. Az alaplapi le van tiltva. Azt vettem észre, hogy ha a videókártya drivert frissitem akkor is van probléma a hnagkártyával /660 OC-m van/. Eddig HDMI-vel volt összekötve a monitorommal. Gondoltam az a probléma. Aztán DVI-ra cseréltem, de még mindig megvan a probléma. Az Nvidia drivert nézegetve valami digitális hang beállitására van lehetőség.
Már nem tudom mi lehet a probléma. Most is újra kellett telepitenem a hangkari driver-ét. Ja PCI-os az X-Fi.

Segitsetek

Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#12130) HSM válasza Henker2 (#12129) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg az SSD-től, azt nem szereti a gyári driver. Mondjuk nekem is pci-os x-fim van, de Auzentech, ami mókolt gyári driverrel megy, és még sose tűnt el, pedig SSD-m van. Szóval a teesetedben nem tudom, mi lenne a tuti megoldás, de elvileg ha találsz rá megfelelő drivert jö lesz.

(#12131) Henker2 válasza HSM (#12130) üzenetére


Henker2
addikt

Pffff! Nem mondod, hogy SSD okoz ilyet? Nem is gondoltam volna. Akkor te most mit ajánlasz?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#12132) Satyricon válasza Henker2 (#12131) üzenetére


Satyricon
addikt

Én PAX-ot ajánlok! ;)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12133) HSM válasza Henker2 (#12131) üzenetére


HSM
félisten

Azt, hogy keress valami okosított drivert, amivel megoldották ezt. :) Tuti van, mert nekem is maga a csip ugyanaz, és nálam frankón működik, nem tűnik el.
Az ok amúgy annyi, hogy nem figyeltek valami driveres függőségre a gyári driverben, ami winyón mindig teljesül a lassú sebesség miatt, de SSD-n nem. Ezért ha olyana van eltűnik, ha olyana van, akkor meg nem. :)
Topicban is volt pár ilyen eset korábban. Én is paráztam, mikor fél éve SSD-re váltottam, de szerencsére nem lett gond belőle.

[ Szerkesztve ]

(#12134) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Majd' egy éve kaptam egy telepítő packot cracky86 fórumtárstól X-Fi Fatal1ty Pro-hoz, ami nála tökéletesen működött minden funkcióval együtt, de fogalmam sincs működik-e vajon SSD-n. Egy-két héten belül összeáll a rendszer és bizony SSD is lesz meg Win7 x64...

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12135) Henker2 válasza Satyricon (#12132) üzenetére


Henker2
addikt

Sajnos nekem pont a PAX-szal csinálja ezt!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#12136) Vartanus válasza Henker2 (#12135) üzenetére


Vartanus
őstag

Próbáld ki a daniel K féle 2.5-ös driver packot hátha...nekem jobban bevállt mint a PAX. :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12137) Henker2 válasza Vartanus (#12136) üzenetére


Henker2
addikt

Megnézem :K

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#12138) Maotun


Maotun
őstag

Sziasztok!
X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series hangkártyát vennék a creativ 5.1 hangszóróimhoz.
Fülesem usb.-s 5.1 sirus headset
az alaplapi realtek hangot bioszba le kell tiltanom ugye?
régi cucc ez de nekem még megfelelne Vin7 64 bit oprenndszer SSD.-n vanez melett müködik?
Van hozzá driver?
Lényeg megér használtan 15 ezer pénzt?
Köszi ha valaki tud válaszolni :R

[ Szerkesztve ]

(#12139) Maotun


Maotun
őstag

Na beszereltem az X-Fi Fatal1ty hangkarit :)
win7 64 bit ssd.-n no problem gyártói oldalon fent a legfrisebb driver 2013 januári
ez a hardver 7 éves és még mindig tuti :C

(#12140) PrinceHerceg válasza Maotun (#12139) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az tuti... :C

(#12141) Petyyyyy válasza Maotun (#12139) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ezesetben hátradőlök. :C Grat!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12142) Maotun válasza Petyyyyy (#12141) üzenetére


Maotun
őstag

csak azért vettem ilyen hangkarit mert ez pirosan világít :DD :DD :DD

(#12143) Petyyyyy válasza Maotun (#12142) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez fájt. :D A Matrixot is meg kellett volna terhelned, az is pirosan világítson.
Egyébként láttam van rajta 4 tűs floppy tápcsati. Azt mikor kell rádugni a kártyára?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12144) Maotun válasza Petyyyyy (#12143) üzenetére


Maotun
őstag

"Ez azon 12V rendszer PSU és táplálja azt a meghajtó I / O-modul segítségével a szalagkábelt. "
na elöttem se tiszta teljesen I /O modul az az előlapi panel ,annak adtam flopi csatival tápot és müködik :K

(#12145) Petyyyyy válasza Maotun (#12144) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Már akartam is kérdezni mit keres a gépedben az IDE kábel. Erről csinálhatnál egy képet, mármint az előlapi panel csatlakozásról. Nálam is készült egy kanóc az előlaphoz, de ott adott volt a bemenet típusa - alaplapi HD audiora passzol, ezért lett ilyen a csati.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12146) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

2 mód is van a SB Live, Audigy, X-Fi-s 5,25"-ös előlapi modulok megfelelő müködtetésére, áramellátás szempontjából:

* vagy a hangkari tápcsatijáról kötöd rá a panelre
* vagy közvetlenül a PSU kimenő FDD ágáról

+ ehhez jön hozzá az a randa, szürke IDE kábel ami az adatokat közvetíti A-ból B-be!

Amúgy mindkettő fentebb peccegetett megoldás teljesen jól működik! :K

[ Szerkesztve ]

(#12147) Maotun válasza Petyyyyy (#12145) üzenetére


Maotun
őstag

elölapi panelre megy az IDE kábel és a flopy tápcsati és kész is.
de had ne keljen kivennem a fotózásért :R

(#12148) Petyyyyy válasza PrinceHerceg (#12146) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Látva az általad linkelt előlapi modult, teljesen világos a dolog. Azzal ofkorsz, hogy működik a dolog. Z11 Plus-szal szeretném működésre bírni, de pár hét és kiderül.
P.S.: (#12147) Maotun Nem gond, közben megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12149) Maotun


Maotun
őstag

a creativ Alchemy alkalmazás mire jó?
hogyan használható?

(#12150) PrinceHerceg válasza Maotun (#12149) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Win XP-ről továbblépőknek találta ki a gyártó, ahol nem működik a DirectSound útvonal, ami lényegében az EAX-al áll összefüggésben játékok alatt...

Vista / Win7,8 alatt ez a progi szükséges ugyan is hogy emulálja a kártya az adott játékokban alkalmazható EAX hangeffekteket, nélküle nem is választható.

Pl: COD-ok és egyéb ezt támogató gamek, stb

Használata igen egyszerű:

Megnyitod a progit, kitallózod a játék főkönyvtárát, ahol a "játék.exe" van és elnevezed vhogy, aztán hozzáadod a jobb oldalhoz. Ennyi, aztán fut is a cucc játékon belül...

:))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.