Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12051) NiceScream válasza PrinceHerceg (#12046) üzenetére


NiceScream
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod!
A helyzet a következő.
Ez egy PCI-s kártya, a srác aki árulja, Ő mondja illetve írja, hogy Titanium.
A kártyán az sb0460 azonosító van, és itt egy pikcsör is róla.

Most akkor ez miez?? Mi lehet?

pikcsör

“Sir, We're surrounded!!" “Excellent. Now we can attack in any direction!”

(#12052) lee56 válasza ×HULK× (#12049) üzenetére


lee56
őstag

Hát annyira nem vagyok naprakész én sem, de XFikkel is jobban járasz mint a Reconokkal az tuti, aZ legújabb creatív széria már jobb, de annak meg elkérik az árát, kicsit túlzottan is, végülis újdonság varázsa. :)

No Comment

(#12053) PrinceHerceg válasza NiceScream (#12051) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ez nem Titánium, hanem egy Platinum még hozzá az előlapi panelével eggyütt. :K

A Titán az ez...

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#12054) NiceScream válasza PrinceHerceg (#12053) üzenetére


NiceScream
csendes tag

Értem :)
És az jó :D
Bocs, de tényleg tök hülye vagyok ezekhez a kütyükhöz.
Volt egy X-Fi Fatal1ty gamer pro kártyám, nagyon szerettem de valamiért elhalálozott.
El sem indul a gép vele, másik gépben mintha bent sem lenne egy harmadikban meg a windows hol VGA kártyának, hol Tv kártyának, hol meg mit tudom én minek látta :D

“Sir, We're surrounded!!" “Excellent. Now we can attack in any direction!”

(#12055) Energie X válasza ×HULK× (#12047) üzenetére


Energie X
őstag

Recon3D Driver

Recon3D vs X-Fi Titanium:
Nekem volt mindkettő hangkártya. Előre leszögezem átlaguser vagyok nem audiofil stb és Fatality Gamer sztereó fejhallgatóval használtam mindkettőt.
Azt vettem észre, hogy az X-Fi zenehallgatásban annyival jobb, hogy erőteljesebbek a basszusok, míg a Recon3D bármilyen videóból a Titaniumhoz képest sokkal szebb magasabb és mélyebb hangokat tud előcsalogatni. Win7 és 8 alatt Titaniumoztam, Recon3d pedig Win8 alatt futott. A Recon hivatalos drivere gyorsan felment és szépen működött stabilan! Próbálkoztam PAX-al is de arra nem adott hangot bármit is csináltam. Játékokról nem tudok nyilatkozni mivel nem játszom.

Z-t még nem hallottam, de ugyanazok a chipek vannak rajta...

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#12056) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem az alábbi hangkártyával kapcsolatban,még nem volt ilyenem és nem tudom miért nincs hang ha az előlapi hang csatlakozót rádugom!

Ha nincs rádugva akkor hátul tökéletesen működik a hang!(WIN7 32bit) Sem elöl sem hátul nem ad ki hangot,ha csak az előlapi csatlakozik és nincs rádugva a fejhallgató sem! Előző alaplapomon ugyan ez a ház volt sőt még az az előttin is és tökéletesen működött elöl hátul!Csak gépfejlesztés miatt lettek lecserélve!
Letöltöttem a legújabb Drivereket is hozzá akkor sem jó!? Vagy szoftveresen kell beállítani?
Ha valaki tudd segítsen.. :U

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#12057) NiceScream


NiceScream
csendes tag

Hali!

Srácok!

Van ez a Sound Blaster X-FI SB-0510 külső doboz bigyula.

Ezt egy X-FI Xtreme Music karira is rá lehet applikálni?
Egyáltalán mivel/hogyan van a kártyához kapcsolva?
A midi porton keresztül?

“Sir, We're surrounded!!" “Excellent. Now we can attack in any direction!”

(#12058) Madn!ght válasza Madn!ght (#12042) üzenetére


Madn!ght
addikt

Közben rájöttem, hogy jó lesz a mikrofonbemenet, mert a flexijack funkcióval váltható line-in -re.
;) :K

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#12059) Csorbi válasza Tibroo (#12056) üzenetére


Csorbi
addikt

Milyen front panel csatlakozó van a házon, AC97 vagy HD Audio? Valószínűleg itt lesz a gubanc. A háznak olyan csatlakozóval kell rendelkeznie, mint amit ez a hangkártya megkíván (erről a kis képről nem nagyon látom, de az áramkörre biztos rá van szitázva hogy AC97 vagy HD Audio)

(#12060) Tibroo válasza Csorbi (#12059) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Hali!
Már én is gondoltam rá!
De sehol nincs rá írva!
Vagy át kell variálnom a csatlakozókat?

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#12061) Tibroo válasza Csorbi (#12059) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Olyan hangkártyát nem tudnál ajánlani amin csak sima ac97 audio (PCIe csatlakozással )kimenet van,fontos lenne az előlapi csatlakozó működése.. :)

[ Szerkesztve ]

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#12062) Csorbi válasza Tibroo (#12060) üzenetére


Csorbi
addikt

Mindennek utána lehet nézni a gyártó oldalán a specifikációkban... Az átvariálást hogy érted? :F
Nem gyártanak már AC97-es hangkártyát, már a HD Audio az elterjedt mindenütt, főleg PCIe csatlakozónál.

[ Szerkesztve ]

(#12063) HSM válasza Tibroo (#12061) üzenetére


HSM
félisten

Szvsz kérj meg egy hozzáértőt, tudtommal pár eret kell csak máshova forrasztani és már megy is a dolog. De lehet van átalakító is ehhez.

(#12064) zsizsef válasza NiceScream (#12057) üzenetére


zsizsef
senior tag

Össze lehet kötni. De kell a doboz ad-link kábele.

(#12065) Khaosz55


Khaosz55
addikt

S-Fi Extrem music kártyám van. Nem sikerül kiküldenem csak sztereóban az MKV-t. DTS vagy Digital mindegy sztereóban megy ki ha mintavételezést 96kHz-re állítom felismeri az erősítő de sztereó marad. SPDIF coax-on küldöm a jelet és csak sztereó megy. Valakinek van ötlete ?

(#12066) PrinceHerceg válasza Khaosz55 (#12065) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Lekorlátozz a Coax-kábel, analógon gyanítom h ilyen gond nem volna... digitális tyúkbélnél ugyan is a 24/48 a határ, ha jól tudom.

A HDMI már viszont rendesen odatud pörkölni akár még a 192/24-nek is! :K

[ Szerkesztve ]

(#12067) Satyricon válasza PrinceHerceg (#12066) üzenetére


Satyricon
addikt

Digitális tyúkbél :DD :DDD

"A HDMI már viszont rendesen odatud pörkölni akár még a 192/24-nek is!"

- Ezt a 192/24-et a Z-5500 felismeri? Vagy ez hogy működik Z-5500 esetében? Hogy kell mit összekötni, hogy ki tudjam próbálni? És milyen hdmi tyúkbél kell hozzá? :F

Szerk.: Te nagyon értesz ezekhez, kérlek homályosíts fel :U

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12068) Khaosz55 válasza PrinceHerceg (#12066) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem értem pontosan, régebben működött akkor rendes koax kábel volt most sima hangfalkábel. Kipróbálok egy Koax kábelt akkor jó lesz valószínűleg?

(#12069) PuMbA válasza Satyricon (#12067) üzenetére


PuMbA
titán

Nem a 24/192-től fog jobban szólni a Z-5500-od, szóval nem értem, hogy miért kell kipróbálnod :)

(#12070) Satyricon válasza PuMbA (#12069) üzenetére


Satyricon
addikt

pusztán a kíváncsiság miatt...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12071) Tibroo válasza zsizsef (#12064) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Az a kábel amelyről írtál azt hol lehet beszerezni? ("Össze lehet kötni.De kell a doboz ad-link kábele.")
Vagy hogy néz ki?

[ Szerkesztve ]

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#12072) NiceScream válasza Tibroo (#12071) üzenetére


NiceScream
csendes tag

Maga a kábel ilyen.
Pikcsör

HOgy hol lehet venni? Hát.. ez jó kérdés.

“Sir, We're surrounded!!" “Excellent. Now we can attack in any direction!”

(#12073) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12070) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Tényleg nincs sok értelme, mert jó fülessel is nehéz kihallani a különbséget, hát még a Logitech-el! :D

Max papíron mutat szebben az alábbi érték. :))

[ Szerkesztve ]

(#12074) PrinceHerceg válasza Khaosz55 (#12068) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem tenném rá a nyakam, de esetleg analóg RCA bemenetekkel megtudnád küldeni a masinád, mert azon fix h átmenne! :)

[ Szerkesztve ]

(#12075) Tibroo válasza NiceScream (#12072) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Ja ezt ismerem!
De már meg csináltam,találtam leírást és rajzot is, így tökéletesen működik,a frontpanel mikrofon és fejhallgató is :)
Nagyon köszönöm a segítségedet!

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#12076) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Nemrég újratelepítettem a rendszert, a hangkártyát is feltelepítettem a legfrissebb driverrel, minden fent van, csak a control panel hiányzik! Ezt nem tudom, hogy honnét tudnám felrakni, mert a hivatalos creative oldaláról nem silerült! Valaki, ötlet?!

Ja, X-Fi Xtreme Music, és Windows 7 x64 bitre kellene!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#12077) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok! Jelenleg egy SB Xfi XtremeGamer Fatality Pro kártyát használok, de tervezem egy SB Z kártya beszerzését. Szerintetek megéri? Hogy szól a Z?

(#12078) Energie X válasza NYPD (#12077) üzenetére


Energie X
őstag

Az említett kártyák között van egy kis eltérés, de a saját tapasztalatom tudom mutatni neked [link]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#12079) Building


Building
tag

Sziasztok!

Kifogástalan állapotban lévő Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro PCI-E hangkártyát keresek, hátha itt valakinek eladóvá válik.
Bocsi az OFF-ért.

Üdv.: Building

(#12080) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok áttértem W 8 Pro 64-re,kérdezném,hogy milyen driverrel használhatnám az X-FI Platinum karimat?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12081) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Újraraktam a rendszert, de ezt nem rakta fel a telepítő, pedig néztem a telepítési folyamatot, ahol írta is, hogy "installin console panel", legújabb drivert és telepítőt raktam fel.

X-Fi Xtreme Music-om van, WINDOWS 7 x64 bit!

Helyette, csak ez van:

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#12082) NYPD válasza JONAS77 (#12081) üzenetére


NYPD
aktív tag

Hali. Ezt tedd fel, és meglesz minden. Előtte pucolj ki minden creative software-t a gépedről.

(#12083) JONAS77 válasza NYPD (#12082) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Igen, de itt annyi minden van, link végül is csak egy ,de az valami "daniel" nevezetű filet szedne le, ez az?

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#12084) Petyyyyy válasza JONAS77 (#12083) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkor gondolom az lesz az. Daniel K. nevű úriember munkája a driver, innen a file név.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12085) NYPD válasza JONAS77 (#12083) üzenetére


NYPD
aktív tag

Igen, azt szedd le, és telepítsd fel. Komplett driver az összes programmal ami csak létezik a kártyához.

[ Szerkesztve ]

(#12086) Vartanus válasza NYPD (#12085) üzenetére


Vartanus
őstag

Esetleg Windows 8-hoz van valami? :F :U

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12087) JONAS77 válasza NYPD (#12085) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Köszi!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#12088) Vartanus


Vartanus
őstag

Azt hiszem W 8 alatt nem igazán használható az X-Fi Platinum karim...a Creativ hanyagsága miatt nem tudom rendese a Remote Controlt használni.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12089) Vartanus


Vartanus
őstag

a hangkari úgy ahogy műár működik,de vannak érdekességei,pl módváltáskor nem ugrik fel az új mód,pedig a mode switchben-ben van pipálva alul hogy futtassa a kiválasztott módot...
A nagy gon az előlapi IO panellel van és a Remote Controllal vagyis az ezt vezérlő Entertainment Center programmal ugyanis vacakol..folyton engedélyeznem kell az a távirányítót,ha alvó módból lépek vissza windowsba akkor akkor pedig nem működik a távirányítás max ha újraindítom,így kijelenthető hogy az X-Fi-k mellé adott remote control w8 alatt majdnem használhatatlan,mert a creative leszarja a vásárlóit és nem csinál rendes programfrissítéseket,így hiába csinálják a szerintem legjobb hangkarikat ha a szofvtveres támogatás kimerül egy évben.....

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12090) Petyyyyy válasza Vartanus (#12089) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez egy nagyon sajnálatos tény, de ezt néhányszor már felfedeztük. Esetleg a 8.1...

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12091) Vartanus válasza Petyyyyy (#12090) üzenetére


Vartanus
őstag

a windows 8.1-es sem fog segíteni azon hogy a creative a nevéből él manapság és szarik a támogatásra,pl a remote control képeségeket vezérlő szoftvert vistáig fejlesztették,szerint tök simán lehetne w 8 is ha nem lennének ilyen leszarom a vásárlókat hozzá állásuk,lehet eladom az egész X-Fi Platinum karim előlapi panelestől,távirányitóstul és veszek egy ASUS Xonar-t :((( :(

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12092) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Hello!

Egy X-Fi extrem music dübörög a gépemben már vagy 5 éve
És az után érdeklődnék van e fórumtársak között olyan aki csinált valami komolyabb modot mint kb ez
[link]

vagy valami hasonlót és meg tudná csinálni az én kártyámon is és ha igen mivel járna ez és mennyit nyernék vele hangzásban

Eddig teljesen gyári a kártya legutolsó gyári driverrel haszálom hiba nélül. de úgy vettem ki szavakból hogy sokat lehet nyerni a moddal és érdekelnének a részletek. saját magam tuti nem állnék neki mert nem vagyok a kellő tapasztalat/hozzáértés birtokában. (max egy diver csere erejéig)

Ha valakit zavar itt privben is folytathatjuk

üdv: SaGaIn

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#12093) PrinceHerceg válasza SaGaIn (#12092) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Bizony irdatlanul sokat lehet vele nyerni, de veszteni is, mert ha valamit eltolsz szinte biztos, hogy kukában végzi majd a kari, mert könnyű megsütni, itt-ott... :B

Nekem pl egy megmódolt X-Fi Elite Pro adja a kottát és ma már abszolút nem hozna lázba még az új Z széria sem! :C

Egyébként az általad linkelt cikk csak a felszín kapargatásra jó, ugyan is sokkal több potenciál szabadítható fel egy adott hangkártyából, így, ahogyan azt a kedves cikkíró kolléga részletesen is kifejti!

:))

[ Szerkesztve ]

(#12094) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Na most beégtem, ugyan is a két cikk egy az egyben ugyan az, csak előbbi az angol variáns, utóbbi pedig a magyar.

Cseles csávó ez a ;] Ramachandra! ;]

(#12095) HSM válasza PrinceHerceg (#12093) üzenetére


HSM
félisten

Én anno arra jutottam, hogy az x-music felturbózása helyett gazdaságosabb (és biztonságosabb) azt eladni és venni egy gyárilag turbósabb karit. Így lett nekem az xtreme musicom és némi tőke egy Auzentech Prelude. :C
Ennél a karinál már eszembe se jutott az elmúlt 4 évben a tuning, szupi ahogy van. :))

(#12096) PrinceHerceg válasza HSM (#12095) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az se rossz vas, sőt... de hidd el, hogy még azután is meglepődnél bőven... :DDD

(#12097) Vartanus válasza PrinceHerceg (#12096) üzenetére


Vartanus
őstag

csak ezeken a régi(marha ütős) a modern oprendszerek támogatása vérszegény:( emiatt készülök én is az X-fi Platinumom eladani és cserélni Xonar D1-re,gondolkodtam SoundCore 3D-n is de elmúlt évek tapaszatlatai azt mutatják a Creative szoftveres oldalon nagyon hanyag...sajnos..:((

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12098) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Volt aki megcsinálta közületek a ezt a modot?

Megérte neki? Körülbelül menyibe került? Mi változott a hangzásban? Meghallani egy jobb minőségű sennheiser (HD480) fülesen?

A ház lebontása nem célom szóval ha csak hangosabban szól akkor nem állnék neki.

(amúgy azt olvastam hogy az új soundblaster Z sorozat jobb mint az azus xonar Igaz ez? a lekisebb Z 18k huf az annyira nem is sok egy jó hangkártyáért ha azt veszem hogy kb 5-8 évet elmegy majd)

mellsleg az hogy szoftwares oldalon hanyag a creative nem tudom mert nekem a legfrissebb gyári driver volt fenn mindig is és soha semmi gond nem volt vele... de másnak sem a környezetemben. Bár nem használtam professzionális zeneszerkesztére. Meg ha minden kötél szakad ott vannak a modolt user driverek amik jók szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#12099) PrinceHerceg válasza SaGaIn (#12098) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Határozottan igen! :)

- sokkal több részlet jött elő, és így minden zeném úgy szól mintha ma hallanám először (órajel generátor)
- nagyobb lett a térérzetem, olyan igazi borzongatós (ELNA kondik)
- most már szájízem szerint változtatható a hangszín is, (cserélhető OPA)
- + mérföldekkel precízebb és picit hangosabb is lett, minden hangtartományban

Bár mindezek költsége viszont kissé húzós volt, olyan 10.000 Ft körüli ármagasságra emlékszem, pusztán anyagárban!

Ja és a Saniddal is bőven kihallanád a difit, ne félj... :C

:K

[ Szerkesztve ]

(#12100) Petyyyyy válasza PrinceHerceg (#12099) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hadd játsszam kicsit én is a hülyét. - sokkal több részlet jött elő, és így minden zeném úgy szól mintha ma hallanám először (órajel generátor) Órajel generátor..? Ezt itt most hogy értsem?
És egy kis kötekedés a végére: - nagyobb lett a térérzetem, olyan igazi borzongatós - Ezt a hatást - mondjuk lehet drágábban - de a jelenlegi hangszóró rendszer komolyabbra cserélése nem hozta volna? No offense, kíváncsiság only.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.