Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11051) viking19 válasza PrinceHerceg (#11018) üzenetére


viking19
tag

Holnapra elméletileg megjön a kari!

[link]

[ Szerkesztve ]

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#11052) korcsi válasza viking19 (#11051) üzenetére


korcsi
veterán

Jó vétel volt.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11053) viking19 válasza korcsi (#11052) üzenetére


viking19
tag

Alig várom már!

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#11054) PrinceHerceg válasza viking19 (#11053) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Őszintén örülök hogy összetudtad hozni a beruházást!

Meglátod majd hogy milyen jól jártál... plusz a füleid is hálásak lesznek!

:))

[ Szerkesztve ]

(#11055) Geresics válasza viking19 (#11051) üzenetére


Geresics
addikt

Jó vétel, már csak rendes hangszóró vagy füles kell hozá! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#11056) viking19 válasza Geresics (#11055) üzenetére


viking19
tag

prince: Köszi!

Genius sw 3600 van hozzá, de lesz majd valami komolyabb!

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#11057) PrinceHerceg válasza viking19 (#11056) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szerintem az a rendszer bőven jó, ha nem túl nagy a szoba, bár szerintem azt is rendesen beszólhatja a Genius szörnyed!

Amúgy igazán nincs mit, már használod, tetszik a hangzás?

:DD

(#11058) viking19 válasza PrinceHerceg (#11057) üzenetére


viking19
tag

Ma jön meg, remélem...

Egyébként nincs bajom a genius-szal. Volt egy audigy 2-m még az előző gépemben, de konfigváltásnál kikerült. Nincs PCI az újban. Már nagyon idegesített az alaplapi förmedvény hangzása...

Egyébként a xonar vagy az X-fi mosta csúcs? Vagy ez úgy van, hogy aki amire esküszik?

[ Szerkesztve ]

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#11059) Geresics válasza viking19 (#11058) üzenetére


Geresics
addikt

Leginkább ki mire esküszik.
ASUS Xonar szebben szól (a drágább változatok), de az X-Fi-ben van hardveres gyorsítás, ami tehermentesíti a processzort (XtremeGamer-től felfelé)!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#11060) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Ami sok embernek elveszi a kedvét a Creative termékektől az a szörnyű támogatás, és ez bizony érthető is! :B

Viszont ma már ez sem szempont mivel a gyári támogatás hiányát már nagyon rég orvosolták és leváltották jobb driveres megoldásokkal, valamint amit Én is észrevettem a két gyártó közt az az, hogy az ASUS Xonar-oknak nem valami sok a mély tartománya! Nem azt mondom hogy egyáltalán nincs, van neki, szép is meg lágy is, de nem üt olyat mint egy SoundBlaster X-Fi, ami viszont kissé tényleg lemarad a maradék két hangtartományban, de ez már csak alig hallható különbség, és ezt megerősítheti sok más ember is!

Viszont az Creative oldalán ott van a temérdek hasznos extra funkció, pl: az Én kedvencem is a 24-bites Crystalizer, amitől már nem egyszer borzongtam meg... :)

Szóval ez a dolog mindenkinek az ízlésére van bízva, viszont azt igen is le kell szögezni hogy egy alaplapi megoldástól minden jobb!

:K

[ Szerkesztve ]

(#11061) viking19 válasza PrinceHerceg (#11060) üzenetére


viking19
tag

Hát igen... Az alaplapi nagyjából arra való, hogy a windows hangokat kiadja. Vagy egy beépített speaker-t meghajtson...

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#11062) PrinceHerceg válasza viking19 (#11061) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

KB

:C

(#11063) korcsi válasza PrinceHerceg (#11060) üzenetére


korcsi
veterán

Valószínüleg visszafejtették a csipet, hogy hobbiból driver támogatást készítsenek hozzá??? Nem, ugyanaz a gyári bináris van benne, csak a default beállítások és a telepítö van módosítva. Ezért van az, hogy a gyári támogatás is tökéletes W7-re, a nem túl régi termékekre, merthát amit a CL nem támogat az a Pax-al sem megy.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11064) PuMbA válasza PrinceHerceg (#11060) üzenetére


PuMbA
titán

X-Fi-nél a driver is belszól. PAX driver emeli a mélyet és a magasat, a közepet kigyepálja: bass at 140% and treble back to 120% and mids 45 and mids high at 65%. Ezért tűnhet úgy, hogy a Xonarnak nincs annyi mélye, de ugye mihez képest. Crystalizer is csak emel a mélyeken és a magasokon (egy elemzést elég megnézni, akik mélyebben tesztelték), közben semmi hűdeolyat nem csinál, ami valójában javítana a hangminőségen, csak becsap, hogy hű de jól hangzik, de ha megnéznénk például a részletességet és egyéb dolgokat akkor lenne fejfogás.

[ Szerkesztve ]

(#11065) Petyyyyy válasza PuMbA (#11064) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez így van. :K Első körben én is pislogtam, hogy hűű de jól szól a Crystalizerrel. De jó a fülem, kihallottam a turpisságot.
PrinceHerceg: Ha jobb hangminőség kell akkor a hangszórók kábelét cseréld jobb minőségűre.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#11066) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#11065) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hidd el Nekem bőven elég ami most van...

:K

(#11067) HSM válasza viking19 (#11061) üzenetére


HSM
félisten

Ezzel nem tudok egyetérteni. A manapság már léteznek teljesen vállalható alaplapi megoldások is. Nyilván nem mindegy, melyik gyártó, melyik lapja, melyik kodekkel, de igenis vannak jó kombók. :K
A mostani lapomon lévő Via kodek pl. már maximálisan kellemes, nem az a "lehugyozom a bokám" a hangképtől, mint a csúcs X-fimtől, de egy igényes, tiszta, szépen szóló hangkeltőre vágyó, de még nem audiophile felhasználó igényeit szerintem maximálisan kielégíti. :K
És az előző két lapom csúcs-realtek vezérlője se volt rossz.

Persze, ezzel nem azt mondtam, hogy a legolcsóbb, 20e alatti lapokon használató hangkeltő lenne, vagy minden drága lap szépen szól, hanem hogy vannak gyártók, akik erre odafigyelnek, és értékelhető megoldásokat tesznek le az asztalra olyan lapok esetén, ahol erre az ár lehetőséget teremt. :K

[ Szerkesztve ]

(#11068) HSM válasza PuMbA (#11064) üzenetére


HSM
félisten

Én sose használtam jóminőségű zeneékhez, elveszik tőle a zene valósághűsége. Persze, nagyon rossz minőségű hanganyagnál néha jól jöhet, ott tényleg előfordul, hogy segít valamennyit. :D

Ez olyasmi, mint a megjelnítőknél pl. a movie mód... Elsőre marha jól néz ki, de az első 10perc után elmegy tőle a kedved, mert észreveszed, mi volt az ára. :D

(#11069) PuMbA válasza HSM (#11068) üzenetére


PuMbA
titán

:K , múltkor telepítettem gépet, felrakom az AMD drivert. Mondom akkor nézzünk egy videót, hogy működik-e a hardveres gyorsítás: videó indít, működik, kép tiszta szín, már olyan színes, hogy egybemosódik mindent, mondom mi ez az ocsmányság. Olyan dinamikus a kontraszt, hogy megvakulsz. Hát nem be van kapcsolva alapból az AMD driverbe az összes képjavító baromság. A másik a laptopoknál a hang, múltkor nézek egy gépet, beraknak rajta egy zenét és amikor dobra ráütöttek, akkor összezuhant és lehalkult az egész zene, majd vissza. Mondom neki szerinted ennek a fosnak így kéne szólnia? Na ott is valami csoda ASUS SoundForce akármi van alapbeállításba rakva. Ilyen hányadékokra szoktatják az embereket...5-6 éve semmi ilyesmi nem volt.

(#11070) Cseneles


Cseneles
őstag

UP! csak hogy idetaláljak :C

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#11071) Petyyyyy válasza Cseneles (#11070) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Visszataláláshoz mentsd el az oldalt. Az Itt szóltam hozzá oszlop felett találod az Elmentem ezt az oldalt! lehetőséget. ;)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#11072) Dot


Dot
őstag

Hali!

Remélem ti tudtok segíteni!
Van egy X-Fi Xtreme Audio PCI-e hangkártyám. /Tudom nem a legjobb, meg gagyi, de ezt kaptam az előző alaplapomhoz és bármennyire szar, jobb mint az alaplapi!/

Szóval, a problémám, hogy nem ad basszust! W7 x64 sp1. Elvileg valami driver, vagy progi kéne hozzá, de egyszerűen nem találtam! Elég ritka darab, mert PCI-Express-es!!
Bármit is ajánlotok, ragaszkodom, hogy működjön az ALchemy!!!!
Ha minden igaz a legújabb driver van fent Creative PCI Express Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio Pack 1.05.0000
A hang beállításánál, Hangszórók - tulajdonságok-nál van Sound Blaster fül és ott van Bass Boost és Bass Manager de nem tudom bekapcsolni/beállítani!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#11073) cracky86 válasza Dot (#11072) üzenetére


cracky86
tag

A win7 hang beállításainál ahol beállítod, hogy stereo; 5.1; stb... ott a szélessávú hangszórók elől vedd ki a pipát, mert az van hogy bekavar!

(#11074) Dot válasza cracky86 (#11073) üzenetére


Dot
őstag

Ha
erre gondoltál, akkor nem változott semmi! :(

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#11075) cracky86 válasza Dot (#11074) üzenetére


cracky86
tag

Igen, erre gondoltam! Nekem is volt Extreme audio-m, és a legfrisebb driverrel használtam a creative oldaláról és nem volt vele gond!

(#11076) PrinceHerceg válasza Dot (#11074) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Tégy egy próbát ezzel!

:K

(#11077) Dot válasza PrinceHerceg (#11076) üzenetére


Dot
őstag

Meglesem, bár a pax-ról elég rossz tapasztalatom van! Igaz jópár éve próbáltam még xp és audigy 2 zs környezetébe!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#11078) Dot válasza PrinceHerceg (#11076) üzenetére


Dot
őstag

Hát ez nem jött össze, telepítésnél hibát dob kapásból!
Driver Version is not found.

Kezdtem azzal, hogy letöröltem a jelenlegit! restart.
Megpróbáltam felrakni, Error, felraktam a drivert ami benne volt a zip-ben, próba nem jó, restart, ismét telepítés, nemjó. Majd visszaraktam a legújabbat, restart, telepítésnél még mindig a fenti hiba.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#11079) PrinceHerceg válasza Dot (#11078) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem tudom, akkoresetleg próbálj meg egy Daniel_k pakkot hátha!

[link]

Ha nem lenne jó, akkor sajna nincs több ötletem!

:B

(#11080) viking19


viking19
tag

megjött a SB X-Fi Titanium-om
Melyik driver ajánljátok hozzá?

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#11081) PrinceHerceg válasza viking19 (#11080) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Én ezt a pakkot javaslom!

Friss is plusz beton stabil, szóval telepítés után várjuk a tp-id szeretettel... :B

:K

[ Szerkesztve ]

(#11082) PuMbA válasza PrinceHerceg (#11081) üzenetére


PuMbA
titán

(#11083) PrinceHerceg: Ja értem :DDD El lehet keveredni itt a sok verzióban.

[ Szerkesztve ]

(#11083) PrinceHerceg válasza PuMbA (#11082) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia! :)

Ez a szett már :( úgy üzemel, lévén hogy Robi minden hangtartományt érintetlenül 100%-on hagyott, ezért is hallgat a csomag a default tweaks pack névre... :K

PuMba: ezért vagyok itt a közösségnek naprakészen! ;]

:))

[ Szerkesztve ]

(#11084) PuMbA válasza PrinceHerceg (#11083) üzenetére


PuMbA
titán

(#11085) PrinceHerceg: Ok akkor :C

[ Szerkesztve ]

(#11085) PrinceHerceg válasza PuMbA (#11084) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hát nem tudom... elvileg alap beállításokat használt fel Robi, szóval a tuti az lenne ha a gyári értékekkel vetnénk össze!

Egyébként Én épp nem hallok semmi különbséget a pakkok közt, pedig a füleim híresen élesek...

Amúgy Én a 2.35-ös verziót linkelte be!

:B

[ Szerkesztve ]

(#11086) Dot válasza PrinceHerceg (#11079) üzenetére


Dot
őstag

Ezt sem tudom telepíteni! :(

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#11087) PrinceHerceg válasza Dot (#11086) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Mielőtt uninstalláltad az előző hangdrivereidet végeztél valamilyen karbantartóval utólagos tisztítást, pl: CCleanerrel vagy esetleg Registry Cleanert?

Mert olyankor bizony elő szokott fordulni ilyen aljas húzás a gép részéről...

:U

[ Szerkesztve ]

(#11088) Dot válasza PrinceHerceg (#11087) üzenetére


Dot
őstag

Most megcsináltam megint, futtattam mind kettőt, de ugyan azt a hibát írta! Megpróbáltam a pax-osta, annál is error.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#11089) PrinceHerceg válasza Dot (#11088) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Töröld ki a Creative mappát és ha úgy se megy akkor sajna nem maradt más megoldás mita gép reinstall!

(#11090) Dot válasza PrinceHerceg (#11089) üzenetére


Dot
őstag

Az utóbbi nem megy csak így! :/ Cégemnél a VPN-t be kell regisztrálni. Sajnos ez nem egyszerű!
Azt még megpróbálom.

B terv egy másik winyóra felrakok egy más oprendszert és ott próbálkozom!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#11091) PrinceHerceg válasza Dot (#11090) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az se rossz ötlet... :)

(#11092) korcsi válasza Dot (#11086) üzenetére


korcsi
veterán

Eszközvezérlőben a hangkártyánál mint ismeretlen eszköz milyen hardver azonosító van, nekem úgy tűnik egyáltalán nem megy a kártyád.

Tárgytalan, azért nem megy, mert ez a driver nem hozzá való...

Menjünk vissza gyári driverre vagy amivel működött, szerintem csak beállítási probléma lesz.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11093) korcsi


korcsi
veterán

Xtreme audio-hoz legfrissebb PAX 1.25-ös májusi.
Gyári novemberi.

Xtreme audio-nál mit tud az alchemy?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11094) viking19 válasza PrinceHerceg (#11081) üzenetére


viking19
tag

Feltettem, de még ki kell tapasztalnom.
Köszi!

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#11095) bitovi válasza Dot (#11086) üzenetére


bitovi
tag

Eleinte így jártam!

A sok install és reinstall után már a gép sem akart elindulni.
Nézd meg a kártyát, hogy a helyén van-e rendesen, meg a kábeleket.
A gép felismerte a kártyát?
Szerencsére készítettem előtte biztonsági mentést!
Próbáld ki a ComboFix-et ha XP-d van. Csak pár mega. Helyreállítja a regisztrációs adatbázist ha esetleg az keveredett meg.
Ha az sem, akkor javító XP.

Közben már olvastam az újabb hozzászólásod!
Az is egy megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#11096) Dot válasza korcsi (#11092) üzenetére


Dot
őstag

Na jó de milyen beállítást kell akkor beállítanom?

Alchemy-t arra használom, hogy legyen EAX-om/így 5.1em/ pár játéknál, pl: CoD2.
Audigy 2 zs-be is tökéletesen működött! Csak az a kari nem szerette a 64bitet. Mikor beszéltem "robot sound"-om volt. :(

Mint írtam W7 x64.

Rendesen be van rakva a kártya. 2 slotba is próbáltam! Kábellel sincs gond.

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#11097) korcsi válasza Dot (#11096) üzenetére


korcsi
veterán

Hangkártya -> analóg kábelezés (3 pár) -> erősítő/hangfalak, így épül fel a rendszered?

És az a probléma, hogy nem szól a mély láda?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11098) Dot válasza korcsi (#11097) üzenetére


Dot
őstag

öö asszem. Hangkártya-> 3 kábel/zöld, fekete, narancssárga/-> mélynyomó ami elosztja.
Gondolom arra irányult a kérdés, hogy analóg vagy digitális. Analóg.
Szól, de nem így kell szólnia! Illetve van a hangkártyák után minden kábelnek elosztója, amiből megy a fülesembe is a 3 pár. A fülesem a mély hangokat rezgéssel szimulálja, ami szintén hiányzik, illetve csak minimálisan érezhető.

Még amikor xp-m volt akkor volt valami progi asszem az creative control panlel amivel ki/be lehetett kapcsolni a mélyet illetve lehetett boostolni!
Mikor csak simán be volt kapcsolva, kb akkor úgy szólt, hogy az alsó szomszéd feljött, hogy miez?! + a füles is egész jól masszírozta a fejem! ha boostoltam, a hangszóró mellett nem lehetett megmaradni, a füles meg kb. leesett a fejemről! /Persze az eszközöket úgy használtam, ha az 1ik ment a másik ki volt kapcsolva! Most sincs máshogy!/

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#11099) Tiger. válasza Bélaaaa (#11021) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Hali sikerült megoldást találni a hibára win8 hang kártya driver nállam is ez a baj de ez extreme music win 7 nél jó.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11100) korcsi válasza Dot (#11098) üzenetére


korcsi
veterán

Milyen vezérlő paneled van?

Ilyen:

Vagy ilyen:

?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.