Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12601) Lacza_26 válasza Winne (#12600) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Recsegés ropogás nincs (még) de 8.1 64 bitre én is csak úgy tudtam feltenni hogy a gyári driver ment fel előbb.
Anélkül nálam sem találta. Utána már nálam is felment a pax driver. Viszont mindig alaphelyzetbe áll újraindításnál.
Mindjárt kipróbálom az a trükköt amit itt írtak.

(#12602) Darko_addict válasza Lacza_26 (#12601) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ha megvan a megfelelő beállítás, rakd a géped alvó üzemmódba - ekkor elmenti -, ébreszd fel, majd csinálhatsz bármit, mindig az lesz, amit így "mentettél" el.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#12603) Lacza_26 válasza Darko_addict (#12602) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Azt csináltam köszi. Úgy maradt. Ha változatok rajta akkor újra alvóba kell küldenem?

Vagy most már alapból jó a mentés.

(#12604) Darko_addict válasza Lacza_26 (#12603) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ha el akarod menteni, igen. Ha csak ideiglenes módosítás és mindegy, akkor az "eredeti" fog visszaállni, amit alvóban elmentett.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#12605) TXT


TXT
őstag

Mit lehet tudni az altalatok emlitett daniel-k packokrol? Most olvastam rola eloszor. Mindig volt eddig vmi anomalia a gyari es a pax driverekkel, meg nem talaltam meg a megfelelot. 5.1-hez es fuleshez egyarant hasznalom.
X-Fi Titanium hangkarihoz win7, win8 vagy win8.1 ala is jo? Rendszer ujratelepites elott all a gep, ezert a kerdes.

(#12606) PrinceHerceg válasza TXT (#12605) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Alapvetően nem sok különbség említhető meg Dani verziója és a PAX csomagok közt. Általában csak kissé átírt tweakkekről beszélhetünk és egy-két extra progiról, ami bele van integrálva mindkét telepítőbe, egyénileg. Na és persze a véget nem érő bugmentesítésekről már ne is beszéljek. Illetve ami a hangot illeti, ahogy én vettem észre kissé keményebb, más EQ-s hangzást nyújt, legalább is nekem, aki világ életemben Robi csomagjait használtam eddig, de ez erősen egyénfüggő lehet... ergo ha eddig tényleg sok dilemmád volt akkor ha jól tudom a 2.5 pack a legfrissebb, tehát tégy egy próbát, ha teheted! :K

[ Szerkesztve ]

(#12607) TXT válasza PrinceHerceg (#12606) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom a segito szandekot. Tudnal utmutatast adni, honnan szedheto le? Nem talaltam ezeddig.
:R

(#12608) PrinceHerceg válasza TXT (#12607) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Sajna ahogy nézem leszedték, szinte mindenhonnan, ergo kobozd el valakitől, akinél még fellelhető! :)

(#12609) Petyyyyy válasza TXT (#12607) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Fel is pattintottam.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12610) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#12609) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:C

(#12611) Winne


Winne
nagyúr

Én is visszaraktam ezt tegnapelőtt, mert ez volt az egyetlen, amivel semmi gondom nem volt sosem, a Pax féle driverekkel meg ez-az mindig előjött. Most tesztelem újra ezt 8.1 alatt. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12612) Petyyyyy válasza Winne (#12611) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkor arról mindenképp várjuk a tapasztalatokat. Egy hétre most nélkülöznöm kell a kártyát, de nem akarok szemetet a rendszerbe, úgyhogy egy másik vinyóra telepítek majd 8.1-et aztán hadd boldogítson az alaplapi. De ha nem vacakol a driver, lehet megfontolom, hogy éles rendszer legyen a 8.1.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12613) Darko_addict válasza Petyyyyy (#12612) üzenetére


Darko_addict
őstag

Annyira ne siesd el, nem sokára jön a Windows 9 (ugyan más néven). IT szakik szerint - cikkekben olvastam -, a Win 8 a Vista sorsára jut, ez az új kezelőfelület PC-ken nem jött be, nem szeretik az emberek.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#12614) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#12613) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Végre dereng valami fény az alagút végén Mikiénél... :D

[ Szerkesztve ]

(#12615) djrobaa


djrobaa
aktív tag

Sziasztok.

Akadt egy kis problémám a hangkarimmal. Pár napja észre vettem, hogy mikor bekapcsolom a gépet akkor nincsen hang mert azt irja, hogy nincs engedélyezett hang kimeneti eszköz holott benn van a kártya és a driver is fenn van. Megnéztem eszközkezelőben és látom, hogy valami ACCESS-buszvezérlőhöz kellene neki driver. Persze hiába keres nem talál, viszont ha új eszközt kerestetek vele akkor előbukkan az X-Fi egy felkiáltójellel előtte, hogy ő ugyan nem akar működni. Ezután nem sokkal kék halál. Ezt tegnap eljátszotta 2 szer. Kivettem a kártyát és leszedtem minden creativos cuccot. Miután visszaraktam és felraktam a driver (PAX MASTER PCI XFI ALL OS Driver Suite V2.50 Default Tweak Edition) utána működött. Most megint ugyanaz a helyzet. Ezt a device ID-t írja a tulajdonságokban:
PCI\VEN_1102&DEV_0805&SUBSYS_08281102&REV_00

Mi fene baja van? Eddig semmi ilyen nemvolt. Win 7 64bit, X-Fi Fatal1ty Extreme Gamer.

.:: iPhone 13 Pro 128GB ::. Fanatec CSR Elite Wheel - CSR Elite Pedals

(#12616) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Íme egy Dropboxos link is Daniel pajti 2.5-ös pakkjához a reklámmentesség kedvéért. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12617) TXT válasza Petyyyyy (#12616) üzenetére


TXT
őstag

:R

(#12618) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Nos mi hír a Win 8.1 és a driver megbízhatósága ügyében? Vasárnap óta én is ezt a rendszert használom és lehet megmarad, ha nem hülyéskedik a driver.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12619) Lacza_26 válasza Petyyyyy (#12618) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Január elején feltettem a gyárit majd rá a paxot, azóta semmi probléma. Altatós módszerrel a beállításokat megjegyezte. Minden ok.

(#12620) Winne válasza Petyyyyy (#12618) üzenetére


Winne
nagyúr

Én most visszatettem a régi Daniel_k-s driveremet, azzal is van ez a néha elveszti a fonalat téma, ami ezek szerint vagy driver hiba, vagy má összeakadt valami file egy másikkal.

Ezzel a két driverrel tettem fel 8.1-re:

SBXF_PCDRV_L11_2_18_0015A.exe

SBXF_PCDRV_WIN8_BETA_US_2_18_0015A.exe

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12621) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Adott egy X-FI Titanium Fatality Pro PCI-e kártya.

Windows 8.1

Legfrissebb driver van fent.

Mikor végre mindent beállítok, a következő indításnál minden visszaáll alapértékre.

Mit használjak, hogy megtartsa a beállításokat?

(#12622) Petyyyyy válasza Sz.Miki (#12621) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Gondolom ez a gyári driver lesz akkor.
'Altatós" módszer

Hozzávalók: X-Fi hangkártya, Creative driver( :P ), Windóz.
Elkészítés: Dióhéjban állíts be mindent ahogy szeretnéd, altasd el a géped, ébreszd fel és kapcsold ki. Ezek után megjegyzi a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12623) Lacza_26 válasza Sz.Miki (#12621) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

(#12624) Sz.Miki válasza Petyyyyy (#12622) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Köszönöm :D

Basszus.....

Ilyet még nem láttam.

:R

(#12625) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Már csak abban kérném a segítségetek, hogy a mikrofon miért rögzít folyamatosan.

Pontosabban úgy írnám le, hogy van egy alap sistergés és ha megkocogtatom a mikrofont akkor vissza is hallom a kocogást.

A mikrofon figyelés ki van kapcsolva.

Csak úgy tudom megszüntetni, ha visszaváltok line-in-re.

(#12626) Petyyyyy válasza Sz.Miki (#12625) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez egy másik specialitás XFi mellett. Állítsd a lejátszást SPDIF-re (ha azt nem használod). Ha ez sem segít, akkor húzd ki míg nincs rá szükséged. Jobb megoldást nem találtam még.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12627) Womb


Womb
senior tag

Üdv!

X-Fi HD USB hangkártyám van, és kérdezném, hogy a PAX driver miért lesz jó nekem?
Milyen pluszt ad, amit a gyári nem tud?
Előre is köszi a választ! :R

(#12628) Building válasza Womb (#12627) üzenetére


Building
tag

Mert működik.

(#12629) Darko_addict válasza Building (#12628) üzenetére


Darko_addict
őstag

Általában azt szokták mondani, ha valaki nem tudja, hogy bizonyos dolog miért (lenne) jó neki, valószínűleg nincs is rá szüksége.

Ha minden okés vele, szerintem ne bántsd, sok szokatlan történik hangkártya driverek cserélgetése esetén.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#12630) Womb válasza Darko_addict (#12629) üzenetére


Womb
senior tag

Persze, minden okés vele. Gondoltam esetleg ad plusz beállítási lehetőségeket stb...

(#12631) Darko_addict válasza Womb (#12630) üzenetére


Darko_addict
őstag

Elvileg vannak benne apróbb módosítások, és hallani is a különbséget, azonban főleg azok használják/használjuk, akiknek a gyári nem működik megfelelően.

Általában van egy magja, amit megcsinált(ak) régebben és az azóta kiadott verziók főleg csak bugjavításukat tartalmaznak, szóval korántsem tökéletesek.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#12632) Womb válasza Darko_addict (#12631) üzenetére


Womb
senior tag

Értem, köszönöm.
Próba kedvéért leszedtem, pluszként az eq jelent meg, de nem működik... :D ű
Marad a gyári.

(#12633) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ha valaki esetleg egy X-Fi Titanium HD-re pályázik, nézzen körbe ebay-en. 19K+7K postáért vesztegetnek egyet. Ha már nekem nem fussa rá, legalább valaki más jól járhat. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12634) Winne válasza Petyyyyy (#12633) üzenetére


Winne
nagyúr

Az nem sok érte? :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12635) mattheus válasza Winne (#12413) üzenetére


mattheus
őstag

Hello!

Nekem a Windows 8-nál rendszeresen eltűnt a hang (XiFi ExtremeMusic) újraindításkor és csak akkor jött elő ismét, ha újraraktam a drivert.

A megoldás az, hogy ha előjön a probléma, akkor válts hangprofilt (Game -> Entertainment stb.), az rögtön helyreállítja. Ha végleges megoldást akarsz, akkor miután helyrehoztad a hangod, akkor tedd a gépet sleep módba 1x és ezután mindig lesz ezentúl..... Ezután persze többet nem kell sleep módba tenni :)

[ Szerkesztve ]

(#12636) mattheus


mattheus
őstag

Egy kérdésem lenne a szakértőkhöz, azaz hozzátok :)
Jelenleg Xi-Fi ExtremeMusic hangkártyám van, amit cserélni szeretnék, mivel szükségem lenne egy optikai kimenetre. A jelenlegi creative kártyák közül a Zx-el szemezek .

Valakinek van vele tapasztalata? Egyéb javaslat esetleg? Köszönöm!

(#12637) Winne válasza mattheus (#12635) üzenetére


Winne
nagyúr

Szia!

Nálam nem ez a gond. Random fogja magát néha és egy fülsüketítő gépi hangot nyom, amire bármennyire is gyors reagálású az ember, a fél utca ijedtébet hug*ozza össze magát. :DDD

Pikk-pakk vissza lehet állítani, de ettől még fogynak az értékes napok az életemből.. :( :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12638) Petyyyyy válasza Winne (#12634) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szerintem nem, ha azt nézzük, hogy aprón nem vesztegetnek ilyesmit és boltban is csak 43+ az ára.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12639) PrinceHerceg válasza Winne (#12634) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha nem sokat futott, jó ár lehet érte szvsz... :K

(#12640) zack


zack
nagyúr

HA még nem volt, jött január közepén friss driver Zx-hez...[link]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12641) mattheus válasza zack (#12640) üzenetére


mattheus
őstag

milyen tapasztalataid vannak a kártyával?
Megéri beruházni? Most jelenleg nekem Extreme Music van, de hiányolom rajta az optikai kimenetet.

(#12642) Darko_addict válasza mattheus (#12641) üzenetére


Darko_addict
őstag

A kettőt össze lehet hozni, ha PIN-es foglalattal kivezeted egy COAX csatlakozóra a hangot. Nekem is ilyen "toldással" működött. Tudok küldeni képeket, ha meg akarod csinálni vagy csináltatni.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#12643) mattheus válasza Darko_addict (#12642) üzenetére


mattheus
őstag

Azt megköszönném! :)

(#12644) PrinceHerceg válasza mattheus (#12641) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hangra biztosan jobbak mint az X-Fi generáció, mivel ezek a jószágok már normális, audio célra fejlesztett Nichicon FG kondikkal vannak telepakolva, ergo biztos h jobbak, így is úgy is. :K

(#12645) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

AIDA 64 4.00.2700 verzió szerint az X-Fi-m nem tudja az EAX 4,5 fícsört. Tudom, hogy tudja, de akkor miért jelöli máshogy a program? Másnál rendben van?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12646) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#12645) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Sok program hülye hozzá, inkább játékok alatt nézd meg... illetve ha jól tudom az EAX 4.0 - 5.0 HD csak akkor aktív ha Game módba váltasz! Nekem pl az X-Fi Elite Pro-m az Everest Ultimate által csak EAX 4.0-ig lát el, szóval ezekre ne adj.

:C

(#12647) Petyyyyy válasza PrinceHerceg (#12646) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ja hogy Game mód..ezt nem is tudtam. :)) Persze nem az ilyen progikra adok, tudom én, hogy az X-Fiben az erő. Köszi a választ. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12648) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#12647) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

NM Padawan... :))

(#12649) zack válasza mattheus (#12641) üzenetére


zack
nagyúr

Jobban szól mint az előző Xtreme Gamer Fatal1ty Pro-m.
A Zx kissé túl van árazva, a Z is jó lehet, csak ugye ott már tetten érhető a költségcsökkentés. Szoftveresen stabilabb és jobb mint az X-Fi-m, az optikai csatlakozás pedig hab a tortán.
Játékok alatt többségében Logitech G35 használok, aminek saját beépített hangkártyája van, de játékok alatt is profi.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12650) mattheus válasza zack (#12649) üzenetére


mattheus
őstag

Köszönöm szépen!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.