Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12251) zack válasza Fandango (#12250) üzenetére


zack
nagyúr

Pedig én a zenéből csináltam. Valami tényleg nem jó. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12252) HSM


HSM
félisten

Nem akarok beleugatni, de a windóz belső hangkeverőjét tesztelitek lelkesen.... :C
Szerk.: nem is pontosan azt, hanem ugyanazt a két wavot analizáljátok együtt... :DDD

Amúgy ezt úgy kéne, hogy a line-outba jack-jack madzsag egyik fele, line-in-be a másik. Lejátszod a kimeneten, felveszed a másikon és összehasonlítod. A módszerben az a bibi, hogy a legtöbb csúcs-karinak azért lényegesen gyengébb a bemenet (line in) minősége, mint a kimenet, így a szűk keresztmetszet az lesz. Sajnos nem a kimenet minőségét mérné a dolog, hanem a bemenetét és a kimenetét együtt, amit jól leront a bemenet. Szóval sajnos ezzel sokkal nem leszünk előrébb. :(

[ Szerkesztve ]

(#12253) zack válasza HSM (#12252) üzenetére


zack
nagyúr

De legalább azt már tudjuk, hogy a Win verziók hangkeverői között nincs nagy eltérés. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12254) HSM válasza zack (#12253) üzenetére


HSM
félisten

De ahogy javítottam, lehet, még az sem volt a dologban... Ott lett gyanús, hogy a csapnivaló SRC motorja miatt lényegesen rosszabb eredmény jött volna ki vagy 44khz-en vagy 48-on, ha benne van.... :)
Konkrétan MP3-aknél kihallani a dolgot win7 64 biten, olyan gagyi, ha 48hz-es a kimenet. :DD (Nálam az a filmek miatt.) Szerencse, hogy van ASIO-m, ahol a hangkarim szépen csinál SRC-t, ha kell, gyakorlatilag minőségvesztés nélkül, így nem kell állandóan kimeneti formátumot állítgatni... Bár igaz, SRC pluginnel is megoldható a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#12255) zack válasza HSM (#12254) üzenetére


zack
nagyúr

Ha leírod a menetét, megcsináljuk. :)
Egyébként meg szedd le az SACD számot...Fejes be, és enjoy! ;] Így kellene az összes zenét kiadni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12256) HSM válasza zack (#12255) üzenetére


HSM
félisten

Rightmarkolni szeretnétek vagy windóz keverőn mulatni? :D

(#12257) Bill0121


Bill0121
csendes tag

Annyi értelme azért volt a hozzánemértő lelkesedésemnek , hogy 1. beindult a fórum, 2. hogy HSM szaki kollega legalább felhomájosított minket a tesztelés valódi hogyanjáról :-)
Mikor mindenkinek ez az eredmény jött ki, én is azon agyaltam, hogy itt valami belső azonos dolgot analyzálunk, tehát ez nem is teszt hanem analyzálás mint a program neve is mutatja :-(
De van egy teszt felirat is a másik oldalt, alatta 3 gomb 1.playback/record, 2.csak playback, 3.csak record.
De azért az durva, hogy önmagát kell visszaforgatni a hankártyába! Ez így merésznek tűnik nekem, legalább is féltem a karit!!
Nekem a Flex in-t kell driverből állítani line in-re, ez okés de a teszthez konkrétan milyen jelszintet kell beállítani? Max hangerőt gondolom!
Na meg itt az eredmény nem csak a line in bemeneti jelszintjétől függ, hanem a madzag hosszától, minőségétől is ugye az interferencia miatt.
Azért de gáz, hogy így kell tesztelni a hangkarikat!

(#12258) PrinceHerceg válasza Bill0121 (#12257) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nincs ebben semmi gázos... :)

+ Nem régen megtaláltam a komplett leírást is, a hiteles méréshez! :K

[ Szerkesztve ]

(#12259) HSM válasza Bill0121 (#12257) üzenetére


HSM
félisten

Ha akad otthon megfelelő stúdióminőségű hangfelvevő, akkor azzal is összekötheted, felveheted, majd átmásolod a gépen lejátszott eredeti mellé és analizálás... :) Ez így talán mégjobb, amúgy.

(#12260) Bill0121 válasza HSM (#12259) üzenetére


Bill0121
csendes tag

Sajna nincs itthon stúdiofelvevőm, és nem is csak a saját karimról szeretnék infókat, hanem más kártyákkal összevetni azonos feltételekkel!
Igazából pont itthoni stúdiózásra vettem ezt a Fatal1ty-t, fl studio-ban zenét szerkezteni :-)
Ez a Rightmark teszt azért lenne jó, hogy a régebbi és új hangkártyákkal össze lehetne vetni, hogy hol is helyezkedik el a sajátunk. A következő vásárlása előtt sokat segítene mindenkinek szerintem!

(#12261) Bill0121 válasza PrinceHerceg (#12258) üzenetére


Bill0121
csendes tag

Ez a leírás sokat segíthet :-) kösz :-)

(#12262) HSM válasza Bill0121 (#12260) üzenetére


HSM
félisten

Felőlem mehet a teszt, tolok majd egyet én is, csak gondoltam szólok, hogy inkább a karik felveő része fogja az eredményeket megszabni, ami nem biztos, hogy megfelel annak, amit hallani fogsz használat közben. ;)
A felvevő részre ugyanis tipikusan gyengébb alkatrészek kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#12263) Bill0121 válasza HSM (#12262) üzenetére


Bill0121
csendes tag

Érdekes amit mondasz, akkor a netes teszteken a saját felvevőjét használják a kariknak, vagy egy stúdiofelvevőbe dugják az összeset!? Ezt tesztje vállogatja lehet!
Viszont így otthoni méréssel nem lehet konzekvens tesztet csinálni. És a leírás szerint Audio creation módban kell tesztelni, ami szintén furi.

(#12264) HSM válasza Bill0121 (#12263) üzenetére


HSM
félisten

Minimálisan jobb az eredmény Creation módban a Bit Matched cucc miatt. De anélkül is elég jó.

Hát sajnos pedig ez a helyzet. :( Netes tesztekben régebben láttam párat, ahol régi profi E-MU karikkal tesztelték. De persze sajnos az "olcsó" módszerre (ugyanabba a kariba be-ki) is bőven volt példa.

(#12265) Bill0121


Bill0121
csendes tag

Sajna nem volt itthon jack jack madzagom, így buheráltam egyet ami sajnos nem tetszett a rightmark teszt szignálnak. 1.0L és 1.0R helyett 1.1L és 1.2R a signal noise valamint pirosan jelzi is, hogy rossz a madzag. Ahhoz képest nem olyan rossz, de ha lessz madzagom mégegyszer megcsinálom. Ám nekem csak creatiomn modban működött a teszt Bit-Matched Playback bepipálva. A másik két mod kilőve tesztnél.
Szóval rajta teszteljünk skacok :-) A föntebb linkelt pdf leírás nagy segítség a teszthez!

Fatal1ty Platinum

[ Szerkesztve ]

(#12266) PrinceHerceg válasza Bill0121 (#12265) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hétvégén Én is leizzasztom a sajátom, csak majd lehet h egy kis segítséget fogok kérni, mert eddig még soha se jött össze az RMAA típusú mérés, pedig minden adott volt hozzá!

:B

(#12267) Bill0121 válasza PrinceHerceg (#12266) üzenetére


Bill0121
csendes tag

Leírhatom, hogy én hogyan csináltam. De hát te linkelted a leírást, én is arról csináltam :-)

(#12268) Ramachandra válasza PrinceHerceg (#12266) üzenetére


Ramachandra
tag

Hi, A hetvegen a kezembe kerult egy Creative Zx kartya es hamar fetunt nem Nichicon FG van rajta mint a Xonar-on, hanem Nichicon SW ami csak a belepo audio szint, ez fotokon eddig nem tunt fel, mert csak nehany arnyalat a szinbeli elteres a ketto kozott. Azt azert igy is sikerul elerni, hogy nincs agressziv hangja, viszont nem olyan letisztult mintha FG-vel szereltek volna oket. A ter erzese is visszafogottabb az alsobb szeriakon.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#12269) zack válasza Ramachandra (#12268) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem ha szín aranyból lenne a Xonar akkor sem kellene. Audio-ra lehet hogy jobb, de eleve a PC nem az a környezet egy igazi "audiophile" zeneértőnek, mint egy normális HiFi. Akinek a zene minősége annyit számít, hogy apróságokon is fenn tud akadni, az ne PC-n hallgasson zenét. Ez az én meglátásom. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12270) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Az enyém meg az, hogy a pofám leszakad azon amit a gyártó művel...

:N

[ Szerkesztve ]

(#12271) HSM válasza PrinceHerceg (#12270) üzenetére


HSM
félisten

Najó, de HiFi élményre a Titanium HD van, nem? :U Azért nem mindegy, hogy mondjuk 50 000 rugóból 8 csatornát kell meghajtani vagy 2-t...

Amúgy egyszer meghallgatnék ilyen cuccokat... Szerintem amúgy kicsit túl van misztifikálva ez a kondi-dolog... Nekem az Auzen X-fi-men egy árva ilyen audio-kondi nincsen [link], és úgy szól, hogy majd leesik az állam.... :U Oké, nem vagyok audiofil, de simán hallottam a különbséget eközött és a régi X-fi Extreme musicom között, és nem is kicsi difit, pedig elvileg az se gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#12272) zack válasza HSM (#12271) üzenetére


zack
nagyúr

Én a Gamer Fatal1ty Pro-nál is határozottan jobbnak érzem a Zx-et, pedig az sem volt gyenge. Viszont mivel PC-hez kell vegyes használatra, így semmiképpen se lett volna jó 2 csatornás kártya, mert mozizás, játék és zenében is domborítania kell.
Sony fejesemmel még nem próbáltam, a Logi G35-nek meg saját hardvere van ami 7.1-et szimulál...De a T7900 hangrendszerrel határozottan jobban szól, pedig ez messze van a high end cuccoktól.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12273) PrinceHerceg válasza HSM (#12271) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Egyrészről a Te Auzeneden sem épp gagyi G-Luxon + Jamifosok vannak, mint a régebbi Creative X-Fi karikon vigyorgók, hanem a Titán HD-hoz hasonló minőségűek. Nekem a kártyám (X-Fi Elite Pro) miután megműtötték, ég és föld lett a különbség hangtisztaság, térérzet ill részletesség terén term a jobb kondik, OPA, oszcillátor javára.

Ergo kb Nálad is a jobb kondik és a DAC + OPA duó domborít olyan szépen, amit bevallásod szerint már Te is kihallasz... kérdem tehát h hol itt a misztérium?

:K

(#12274) HSM válasza PrinceHerceg (#12273) üzenetére


HSM
félisten

Épp erre céloztam én is. Hogy egy jó oszcillátor hatását vágom. Egy jobb OPA hatását vágom. A jobb DAC hatása is egyértelmű. De a legvégén a sornak a kondi? :F Szerintem az ad hozzá a legkevesebbet a jó hangképhez. Persze, lehet tévedek. Az Auzen karim arra volt példa, hogy azon sem amennyire tudom "Audio" kondik vannak, hanem teljesen sima, ráadásul szilárdelektrolit kondenzátorok, amit nem is nagyon szoktak Audio-ra felhasználni... :U Persze, lehet, az említett kondiknál jobb, azoknál nem nehéz, de biztos, hogy a fasorban sincs a top Nichicon Audio kondikhoz képest... :DD

Annyiból is gyanús nekem, hogy nem a kondikon múlik nagyrészt a hang, hogy a Front pl. sokkal szebben szól a karimon, mint a többi csatorna, mivel a fronton egy kicsivel komolyabb OPA van. A többi se rossz, sőt, de azért hallani a különbséget, pláne ami a hang terét illeti.

Az Elite Pro amúgy furcsa egy darab volt, bizonyos szinten nagyon összerakták, bizonyos szinten meg sütött róla a spórolás... Emiatt tuningra kb. a legjobb alany. :DD

[ Szerkesztve ]

(#12275) PrinceHerceg válasza HSM (#12274) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Talált süllyedt! :)

Amúgy anno kísérleteztél OPA cserékkel, mert a Tiéden a front csati szinte kínálja magát...

:))

[ Szerkesztve ]

(#12276) Cseneles válasza PrinceHerceg (#12273) üzenetére


Cseneles
őstag

Hali! Dobj fel egy kepet arrol a tuningolt Elit Pro-d rol!

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#12277) vlaho válasza Cseneles (#12276) üzenetére


vlaho
aktív tag

Már gyönyörködhettünk benne: #12106

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#12278) HSM válasza PrinceHerceg (#12275) üzenetére


HSM
félisten

Nem próbáltam bele másik OPAMP-ot, mert tökéletesen meg voltam elégedve a gyári front hangképével.
A dologban az a mókás, korábban gondolkoztam rajta, hogy felturbózok egy x-music-ot, vettem is hozzá egy szett OPA-t, de aztán inkább Auzen karinál kötóttem ki, amin gyárilag is az volt... Úgyhogy szegény műveleti erösítök a polcomon pihennek... :)

(#12279) Cseneles


Cseneles
őstag

Ugy dobtottem eladom az X-FI Titanium Fatal1ty pcie karimat, inkabb lecserelem az erositom egy ujabb HDMI-s re! Szerintetek ha kerek erte 15000 huf ot az realis? A hardveraprot nezegetve tobbet er jo par Xonar nal illetve ami jobb nala az meg 20k alatt nincs! Szoval? :U

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#12280) PrinceHerceg válasza Cseneles (#12279) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hellyel közzel O.K.É az ára! :K

(#12281) zack


zack
nagyúr

Ezt nem tudjátok véletlenül, hangkártyámmal működne optikai kábellel? Van rajta optikai bemenet, de az optikai csatlakozás mellé "video in" van írva. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12282) Ramachandra válasza zack (#12269) üzenetére


Ramachandra
tag

Ez igazából csak azért érdekes, mert még a belépő szintű audió költségét is soknak találta a Creative és lespórolta a későbbiekben a Z alap kártyáról. Letelt a beetetési idő. Amúgy mivel audiofil vagyok pontosan ezért hallgatok PC-n zenét, igaz a hangkártyákat már csak külső DAC-ok miatt használok, meg néha szórakozni. Viszont tény, hogy PC-nek belső hangkártya az egyetlen opció ha nem elég a két csatorna és minőség-költség is szempont, tehát nem igazán lehet őket mire kiváltani.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#12283) PrinceHerceg válasza zack (#12281) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ez milyen erősítő, nem SONY véletlenül?

(#12284) zack válasza PrinceHerceg (#12283) üzenetére


zack
nagyúr

De. Sony STR-DE495. Az istenért se jön ki hang S/PDIF-en. :W

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12285) PrinceHerceg válasza zack (#12284) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Állítsd az erősítődet digitális bemenetre, a Zx hangkaridat pedig vhogy bypass módba, szóval hangtovábbításra.

:K

(#12286) Ramachandra válasza HSM (#12271) üzenetére


Ramachandra
tag

Az XtremeMusic kártya Cirrus Logic DAC-al van szerelve ami nem a leg letisztultabb hangú DAC. Dögös, jó 3D reprezentációval és nem túl érzékeny a felvételi minőségre, viszont 1 chip csinál mindent és ez nem a legjobb megoldás az áthallások miatt. Tisztaságban lehet észrevenni a különbséget főleg az XtremeMusic és a 4db DAC-al szerelt X-Fi Elite Pro között. A muting circuit is észrevehetően degradál az XtremeMusic-on.
A te kártyádon AK4396 DAC-ok vannak ami elég kényes jószág a körítésre, lehet utálni és nagyon szeretni ettől függően. A közép tartományával határozottan remekel, semmin nem hallottam hozzá hasonlatos vokált eddig. A basszusa viszont nem szokott falat törni, és más DAC-hoz szokott fülnek tűnhet akár tolakodónak.
Ami a kondenzátorait illeti, nem lehet tudni pontosan micsodák, lehetnek akár miniatűr audiograde széria a Nichicontól ami nem lenne furcsa az Auzentec-től. Ők eddig is próbáltak adni az ilyesmire, ha nem is mindig a leg okosabban. Nem biztos, hogy szilárd elektrolitosak csak mert nincs bevágás a tetejükön. A Titánium HD-n is így néznek ki és egyaltalan nem azok.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#12287) zack válasza PrinceHerceg (#12285) üzenetére


zack
nagyúr

Én nem találok ilyen módot a szoftverben... :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12288) PrinceHerceg válasza zack (#12287) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Elméletileg a <Cinematic> fülön lehet állítgatni ilyen cuccokat, h mit küldjön ki optikán. Mondjuk bypass elnevezése az X-Fi generációban volt, itt egyszerűbb a kép.

Ezen fülön választható Nálad a köv 3:

- No encode
- Dolby Digital LIVE
- dts

Neked ott a legfelsőre kell tenned, és akkor gyakorlatilag csak a tiszta forrást küldi ki az optikán a hangkarid. Ha előbbi kettőre teszed akkor felkeveri még az MP3-at is sok.1-be, a választástól függően.

Az SONY külső erősítődőn pedig a hang bemenetet be kell lőni digitális bemenetre, h erről fogadja az adathalmazt a PC-d felől és így mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#12289) zack válasza PrinceHerceg (#12288) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem egyszerű a képlet. Nem tudja az optikai bemenetet az erősítő. :F Nagyon úgy fest, hogy az valami másra van. "Optical Video in 2" van a csatlakozás mellé írva. :U

Analóg jack-RCA-val megy.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12290) PrinceHerceg válasza zack (#12289) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor itt meg kell elégedni ennyivel, sajnos!

(#12291) zack válasza PrinceHerceg (#12290) üzenetére


zack
nagyúr

Nincs ezzel gond egyébként, bitangul szól. Zx-hez kaptam az RCA-Jack kábelt, gondolom hasonló okból, mint ahogy most én használom. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12292) Cseneles válasza zack (#12289) üzenetére


Cseneles
őstag

Pedig ha menne Ég es Föld a kulombseg! :K

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#12293) zack válasza Cseneles (#12292) üzenetére


zack
nagyúr

Szerinted valahogy működésre tudnám bírni? :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12294) Cseneles válasza zack (#12293) üzenetére


Cseneles
őstag

Ahhoz olyan Av erosito kell ami kepes optikan jelet fogadni! En egy Yamaha Rxv340 el hasznalom es tokeletes!

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#12295) zack válasza Cseneles (#12294) üzenetére


zack
nagyúr

Összehoztam. :))
Azért nem volt jó, mert a video 2 módban jön csak elő az "optical in", ez meg video 1-ben volt eddig. Ott csak koaxial volt. Megnéztem az erősítődet, és pont ilyen az enyémnek is az optikai része. Csak tudnia kell, ha a tied is ilyen. Ez lett gyanús... Meg az, hogy az erősítő leírásában ott az "optical in" lehetőség, és nem tudom kiválasztani. Akkor kezdtem el nézegetni a lehetőségeket, és a video 2 alatt megtaláltam az "optical in"-t. :)
Tényleg ég és föld. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12296) zack


zack
nagyúr

A rendszerem:

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12297) zack


zack
nagyúr

S/PDIF csatlakozáson keresztül csak stereo hangot tud, vagy érdemes rákötni a hátsókat is (5.1)?
Mert ha csak stereo, úgy ezt fogom használni zenére, a Creative-ot játékra. Csak így baromi sok a hangfal a közelemben. :DDD Jó lenne ha menne az 5.1 is, és akkor a Creative-ot ki tudnám váltani. :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12298) zack


zack
nagyúr

Elméletileg rájöttem. Van ez a "DTS Neo: PC" mód, ami tudja az említett funkciót, csak iszonyat gány minőségben. Elqúrja a hangokat de aztán rendesen. :F Szerintem maradni fog a stereo, játékra és multimédiára pedig a T7900. Ez így nem fogja kiváltani sajnos.
Lehet majd a driver/szoftverben javítani fogják, mert írtam nekik a problémával kapcsolatban, de gondolom ha javítják is, azt nem 1-2 hét alatt, mert ez a csatornakiosztásos hangkeverős probléma elég összetett.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12299) Bill0121


Bill0121
csendes tag

Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy a Fatal1ty Platinum karimon a Line/out 2,3 kimeneten miért nincs hang? Win 7 64bit. Utoljára kiadott gyári driver. Mióta a Console Launchert felraktam azóta nem lehet 7.1, 5.1-re sem állítani, inaktív a fül. Egyébként hibátlanul működik.
Oem a kártya, nincs előlapi cuccos hozzá!

(#12300) PrinceHerceg válasza zack (#12298) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Simán megoldható a dolog: csak DDL vagy DTS enkódolással próbálkozz és így már a Creative motyódat is kiválthatnád! :K

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.