Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12401) HSM válasza Lord Myn (#12400) üzenetére


HSM
félisten

Az indulásnál betöltődő progikat kellene megnézni, meg a samu ssd "extra" gyorsító funkcióit kikapcsolni plussz a drivereket, windóz frissítéseket, ezek kavarhatnak be még. Nekem másfél év alatt egyszer sem tűnt el, amíg z77-em volt, ssd alatt fél évet ment. Mondjuk nálam egyszer vannak driverek telepítve, a szoftveres boostok nincsenek, windóz frissítések sincsenek, alig töltt be valami indulásnál...
Ja, és ssd az első indulásnál frissített egy sw-t magán. Más ötletem nincs jelenleg....

(#12402) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Sajnos nem elérhető már sehol DanielK SB X-Fi series Support Pack 2.5 (10/25/2011) release-e
[link] - Ha valaki rendelkezik vele, valahogy meg tudjuk oldani, hogy megszerezzem? Sok megoldást tudok javasolni megosztáshoz.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#12403) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#12402) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hát erre sajna most paxolnom kell... :(

(#12404) Maotun


Maotun
őstag

sziasztok ! :R
creative xfi fatal1ty hangkarim van win7 -el megy szépen de néha eldobja a hangszórókat??? nem tudom másképp mondani driver leszed ujra fel és megint megy egy darabig.... usb.-s külön hangkaris fülesem is van, lehet az zavar be a bioszba alaplapi hand disabled ...mi lehet a baj???????

(#12405) Petyyyyy válasza Maotun (#12404) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szóval tulajdonképpen 2 hangkártyát használsz egyszerre? Megpróbálhatod, hogy nem használod a külsőt egy darabig. Vagy beállítod amit szeretnél, sleep és ébredés után lovagolhatsz a szivárványon. Ha egyik sem, akkor a törpiek segítenek.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12406) Lord Myn válasza Maotun (#12404) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Szerintem ugyanaz a probléma... SSD + X-Fi. :(

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12407) Petyyyyy válasza Lord Myn (#12406) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha tényleg az SSD a ludas...befonom a szemöldököm. Hétvégén összerakom a gépet az X-Fi is megy a helyére és SSD is lesz. Remélem nem lesz igazatok.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12408) bon válasza Lord Myn (#12406) üzenetére


bon
őstag

Nem ssd függő, munkahelyi gépem is csinálgatja mostanában 2-3 naponta, ssd még életében nem látott a gép. Otthoni gépem ssd-vel meg kb 2x ha csinálja friss telepítés után és később már nincs gond.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#12409) Lacza_26 válasza bon (#12408) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nálam 2011 július óta ssd-vel megy. Azóta ez a win megy. Kettő alkalommal tűnt el, mind 2 alkalommal windows frissítés után. Pedig pci expresses sata3 kártyán van a rendszer ssd, De alaplapi sata2 -őn sem volt gond előtte.

(#12410) HSM válasza Petyyyyy (#12407) üzenetére


HSM
félisten

Nálam is SSD+X-fi, megy hibátlanul. Előtte RAID HDD volt, azzal is jó volt. Egyszer sem tűnt el 4 év alatt. OS mindenféle volt, főleg Win7 64bit. Frissítéseket csak SP-ket teszek fel. :)

(#12411) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Köszi srácok, megnyugtató. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12412) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#12411) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:DDD

(#12413) Winne


Winne
nagyúr

Nálam is ssd + Elite Pro, semmi gubanc, egy másik fórumtársnak ez a Win7 - Win8 váltásnál jött ki, ugyanúgy eltünteti a hangeszközt néha és újratelepítve jön vissza neki. Neki nem volt ssd a gépében, csak hdd, ami beszart és most új hdd van, azzal is uaz. :)

Más: kezdem a z2300-as Logitechet kevésnek tartani mióta az AKG fülesemet használom és egyre gyakrabban jön elő a gondolat, hogy el kellene adni és egy normális , de megfizethető sztereó szettre váltsak valami kisebb teljesítményű sztereó erősítővel, ami lehet használt is, hogy kevésbé fájjon... :DDD

Ez volt a kiszemelt hangfalban feketében: [link]

Váltott már valaki hasonlót számítógépről meghajtva egy xFi kártyáról? Érdekelne mit tapasztalt. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12414) Satyricon válasza Winne (#12413) üzenetére


Satyricon
addikt

Én is mostanában fejhallgatózók. A Z-5500-at meg nagyon keveset használom. kb mennyi lehet ez a cucc, amit belinkeltél? Itthon kapni? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12415) Winne válasza Satyricon (#12414) üzenetére


Winne
nagyúr

100 Mátyás környéke, de olcsóbban jutottam volna hozzá és megtetszett hangképre és külsőre is, elegáns volt és szépen szólt. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12416) Satyricon válasza Winne (#12415) üzenetére


Satyricon
addikt

Szívesen meghallgatnám én is, talán még sosem hallottam ilyen hasonló kategóriájú sztereo cuccot, hogy szól. Igaz van itthon sztereo hifi, de szerintem a kettőt össze nem lehet hasonlítani hangminőségben.

Ja, és nekem is nagyon bejön ez a dizájn! Utána is olvasok, aztán lehet jövőre én is 2.0-ra váltok. A Z-t pedig szüleimnek ajándékozom! :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12417) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12416) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hálás dolog a Stereo lét, pláne ha vannak hozzá megfelelő hangfalak + erősítő és persze kellően jó minőségű audio jelforrás!

:K

[ Szerkesztve ]

(#12418) Winne válasza Satyricon (#12416) üzenetére


Winne
nagyúr

Sajna nekem megfelelő árban nem adták végül oda, de a bogarat beleültette a fülembe. :)

Amint költözök és meglesz az új hely, akkor tuti venni fogok valami hasonlót, mert ugyan egész jó a z2300, de minőségben mióta jó cuccokat is volt módom meghallgatni már nem elég... :B

A huppogtatásból ugye kinő az ember, ez nálam is megvan, még a házimozim frontjait szeretném cserélni, de a világ összes pénze nem elég az ilyen cuccokra, főleg ha az ember annyit keres csak, mint én.. :( :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12419) PrinceHerceg válasza Winne (#12418) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor úgy tűnik, hogy mostanság támadott meg mindenkit a Streptococcus stereophilia... teljességgel megnyugodtam... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12420) Winne válasza PrinceHerceg (#12419) üzenetére


Winne
nagyúr

:DDD :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12421) otto1 válasza HSM (#12410) üzenetére


otto1
tag

Nem csak pci-e X-FI + ssd-vel van hang elmenős probléma? Eddig én úgy tudtam...
Nekem is volt amikor megvettem az ssd-t de amióta a legújabb gyári meghajtót használom a hang karihoz, nem volt gond.

(#12422) HSM válasza otto1 (#12421) üzenetére


HSM
félisten

Fórumtárs írta nemrég, hogy neki el-eltűnedezik ugyanazon PCI-os Auzen X-fi Prelude-ja, ami nekem évek óta mindig megvan, ráadásul majdnem tökugyanolyan a konfigja is. Nem jöttünk rá sajnos, mi a különbség. :(

(#12423) otto1 válasza HSM (#12422) üzenetére


otto1
tag

Valami olyasmi rémlik, hogy az ssd-ről túl gyorsan töltődik be a driver, emiatt van a gond.
De ezek szerint ez rejtély marad... Az a baj, hogy a creative már rég nem foglalkozik az X-FI-vel, erre megoldást tőlük hiába várunk.

(#12424) HSM válasza otto1 (#12423) üzenetére


HSM
félisten

Igen, HDD-ről annak lassabb sebessége miatt sosem töltődi be valami másnál hamarabb, míg SSD-nél előfordul, és elvileg ettől hülyül meg. Ettől függetlenül érdekes, nálam miért tud jó lenni RAID0 HDD-vel és igencsak gyors SSD-vel is, míg másnál hasonló SSD és hasonló driverrel gond van... :F

(#12425) Winne válasza otto1 (#12421) üzenetére


Winne
nagyúr

Ebben a fogalmazásban eszembe jutott, hogy nekem tényleg a hang tűnik el sokszor a digitális csatornán kifelé és nem a hangkártya... A legújabb szokása az, hogy ha egy picit pörgetek valamelyik irányba, akkor megint megtalálja az erősítő a hangsávot...

Nem tudok vele mit kezdeni. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12426) otto1 válasza Winne (#12425) üzenetére


otto1
tag

Nekem űgy tűnt el, hogy a digitális kimenet megmaradt, ki is ment az erősítőre a jel, működött.
A hangkártyát látta a PC, csak az analóg részt nem...

[ Szerkesztve ]

(#12427) Lacza_26


Lacza_26
aktív tag

Tudja valaki ennek az előlapja mekkora fülhallgatót képes meghajtani?

(#12428) Satyricon válasza Lacza_26 (#12427) üzenetére


Satyricon
addikt

Mivel van rajta hangerőszabályzó, gondolom megse kottyan neki egy nehezebben hajtható fejhallgató

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12429) Darko_addict válasza Lacza_26 (#12427) üzenetére


Darko_addict
őstag

Úgy kábé ekkorát: [link] :D

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#12430) Winne válasza Darko_addict (#12429) üzenetére


Winne
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

Trollolo

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12431) Lacza_26 válasza Darko_addict (#12429) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Ez tetszett :) köszi megnyugodtam.

(#12432) Lord Myn válasza HSM (#12424) üzenetére


Lord Myn
senior tag

RAID0 HDD-vel (ráadásul velociraptor-ok) nekem sem volt gondom az X-Fi-vel, SSD-vel meg előjött.. Bár azt tegyük hozzá, hogy még a RAID0-s HDD-k sincsenek köszönőviszonyban az SSD-kkel sebességterén, főleg a kisméretű file-oknál.

Egyébként most egyelőre tesztelem, mert van egy gyanúm, hogy mi okozza ezt a rejtélyt és amióta átállítottam azóta jól működik az X-Fi (kopp-kopp). De még nem akarom elkiabálni...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12433) Lord Myn válasza otto1 (#12426) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A legtöbbünknek így tűnik el, hogy csak az SPDIF marad és az analóg tűnik el. Nekem csinált ilyet is, meg olyat is, hogy az egész hangkártya eltűnt, illetve volt egy harmadik eset is, amikor a default mode (esetemben a game mode) b****odott csak el, a másik 2 jól működött. De a leggyakoribb az első eset.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12434) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok Cimbik!

Segítséget szeretnék kérni, ugyan is vadászom a következő vadra:

X-Fi HD

Aki lát valahol, olcsón kérem jelezze már nekem. Apródról és innen a PH-ról is elkapkodták a népek előlem, szinte az összeset.

:))

[ Szerkesztve ]

(#12435) Winne válasza PrinceHerceg (#12434) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem csodálom, jó kis cucc, én is használtam egy rövid ideig. :)

Kicsit több beállítással ugyan, de hozta az Elite Pro szintjét hangminőségben. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12436) PrinceHerceg válasza Winne (#12435) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nekem is pont azért kell, mert sokat vagyok a sulis lét végett lapihoz láncolva és abba sajna nem fér bele a belső X-Fi hangkarim, akárhogy is préselem.

:DD

(#12437) PuMbA válasza PrinceHerceg (#12434) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nem jó neked? Évszázad vétele... jobb, mint az X-Fi, ami USB-n nem tud 44,1kHz-et közvetlenül + 32bites digitális hangerőszabályzást is kapsz + használható driverek :)

[ Szerkesztve ]

(#12438) n0tr3adY81


n0tr3adY81
aktív tag

Üdv!

Minap érdekes eset történt velem :
Egyik napról a másikra az SB X-FI (SB0790 PCI Sound Blaster X-Fi Xtreme audio) -m gondolt egyet, és produkált alaphangon egy gyönyörű sistergést a hangszórókban. Aztán úgy gondolta, hogy nem ad ki hangot. Vagy mégis. Vagy mégse. Kivesz- berak. Windows nem találja. Kivesz-berak. Windows 7 látja, windows szerint jön ki hang (hangerővisszajelzés mozog), szerintem meg süketek a hangfalak, fülhallgató is.
Másik gépben kipróbálva is ugyanezt csinálja, ott viszont egy alap sistergéssel jön ki hang belőle.

Döglött, kuka?

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#12439) PrinceHerceg válasza n0tr3adY81 (#12438) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Lehet megfázott a hidegben... :B

Viccet félretéve, nincs rajta semmi rendellenesség, pukizó kondi, esetleg égésnyom stb?

:)

[ Szerkesztve ]

(#12440) HSM válasza Lord Myn (#12432) üzenetére


HSM
félisten

No, akkor sikerült rájönni végül a megoldásra? Ha nem is vagy biztos benne azért leírhatnád, indulásnak talán másoknak is megérhet egy próbát... ;)

[ Szerkesztve ]

(#12441) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!
Audigy2-es hangkártyámat szeretném lecserélni. 2 jelöltem van. Egy creative x-fi extremegamer vagy egy asus xonar dg.
Csak fejest használok. /Roccat Kave/
A xonaron van fejhallgató erősítő. A creative meg driver ügyében elég bizonytalan, de az audigy2-es is nagyon jól szól, tehát ez is mellette szól.
Valakinek van tapasztalata, hogy melyiket érdemes?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#12442) PrinceHerceg válasza LamaCube (#12441) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Általában játékra inkább X-Fi-t, minden másra Xonar-t javalják, de ez a DG nem egy nagy kártya, ergo Creative, és igen is van hozzá megfelelő driver! :K

[ Szerkesztve ]

(#12443) LamaCube válasza PrinceHerceg (#12442) üzenetére


LamaCube
addikt

Nekem csakis játékra kellene. Akkor azt mondod maradjak a creative-nál vagyis az x-fi extremegamer-nél? Audigy2-nél jobban szólhat?
Egyébként ez a kártya nem virtuálisan nyomja az 5.1-et ugye?

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#12444) HSM válasza PrinceHerceg (#12442) üzenetére


HSM
félisten

Miért jobb játékra az X-fi 2013 végén, amikor már 2006 körül kinyírta a M$ a Vistával az X-fi-s gyorsítást? Világosíts fel, ha én tudom rosszul, de elvileg ugyanolyan szoftveres fosként működik játék szempontból, mint a leggagyibb integrált realtek....

(#12445) Petyyyyy válasza HSM (#12444) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Azért van aki elégedetten használja az X-Fi kártyáját játék mellé, amellett, hogy a szoftverrel bajban állnak. A Realteket meg hanyagoljuk szerintem. Attól, hogy azon működik a software, még mindig nem azokat a chipeket mondják a legerősebbnek a hangprocesszorok piacán. De persze javítsatok, ha lemaradtam, mert előfordulhat.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12446) HSM válasza Petyyyyy (#12445) üzenetére


HSM
félisten

Én is elégedetten használom, csaképpen az X-fi hardveres képességeit nem használja semmi, mióta nincs DirectSound3D, ugyanazt a hangminőséget kapom a realtektől, nyilván, a maga doboz hangján. :DDD
Ahogy a játéknak az is édesmindegy, hogy game, vagy entertainment módban van...

Régen, nem volt mindegy még XP alatt, hogy a kedvenc játékodban game vagy nem game módban ment, észre lehetettt venni a különbséget.
Tehát tény, hogy ez az egyik legerősebb hangprocesszor, csaképpen semi játék nem használja a képességeit, mióta a Microsoft megszüntette a hozzáférést a DS3D-hez és az EAX-hoz. :(

(#12447) Ramachandra válasza HSM (#12446) üzenetére


Ramachandra
tag

Nem árt azt se figyelmen kívül hagyni, hogy jelenleg világviszonylatban még mindig XP fut a Windows-ok közül a gépek 25%-án akárhogy ijjegeti őket Mikiegér a frissítés megszüntetésével. Az OpenAL alól mai napig is elérhető a hardveres gyorsítás, a gamék nagy része pedig azt használja. Inkább az kérdés van e jelentősége a jövőben mert 2009-ben már egy PC-nek 1-2%-ot jelentett sebességkülönbséget.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#12448) Petyyyyy válasza HSM (#12446) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Micsoda remek híreket hozol. :D Azt hittem az EAX még játszik.
Szóval akkor a szoftveres tuningtól eltekintve, nem jobb az X-Fi mint egy DG?
Szerk: Valaki írta nekem még ezer éve, hogy Skyrimban mérhető volt a gyorsulás az X-Fi-t használva. Meg is van!

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12449) Winne válasza HSM (#12446) üzenetére


Winne
nagyúr

Miért te nem hallasz különbséget a game és az entertainment mód hangja között? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12450) HSM válasza Ramachandra (#12447) üzenetére


HSM
félisten

Hát ez az... Hiába a 64MB X-ram, meg 128 hardveres hang, nem veszem észre a lassulkást a szoftveres realtekhez képest, a minőség se megkülönböztethető, nagyon hiányik az EAX leképezés is.

Az pedig, hogy 25% XP van, nem egy erős érv, amikor évek óta nem találkoztam játékkal, amiben lett volna normális hang, pláne nem EAX-ossal. :( Pedig régebben hogy imádtam pl. a colin rally EAX hangjait, ejj....

(#12448) Petyyyyy: Sykrimet nem jétszom, de amikkel igen, semmi változást nem vettem észre, mikor kikerült az X-fi a gépből. Igaz, nekem már 5 éve négymagos i5-i7 procijaim voltak.

(#12449) Winne: Játékok alatt fülessel? Nem, semmit. Pedig régen mindig ráerőszakoltam az EAX-ot a játékokra, mert nagyon hallatszott a különbség.
Te milyen játékban hallaszz, milyen OS-en és beállításon?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.