Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7001) HellGreg válasza Csorbi (#7000) üzenetére


HellGreg
őstag

Hát az a helyzet, hogy csak azóta csinálja ezt, mióta win7 van fent. Párhuzamosan használom az xp-t is, az alatt semmi ilyen gond nincs és nem is volt 2 éven keresztül, mióta a kártya megvan.
Szóval ez szerintem egy szoftveres bibi lehet.
Még megpróbálnék egyet, szerinted esélyes?:
aktiválom az alaplapi hangkártyát, és ráállítom a win7-et, az xp alatt meg maradna az x-fi.
Félmegoldás, mert win7 alatt is jobb szerettem volna szép hangot, de ha nem, hát nem...

(#7002) #67688960 válasza HellGreg (#7001) üzenetére


#67688960
törölt tag

Vistával minden rendben, ;] a win7-et majd próbáld ki az sp1 után.

(#7003) Csorbi válasza HellGreg (#7001) üzenetére


Csorbi
addikt

Nekem is Win7 van, 7600-as build (RTM), szintén X-Fi Gamer, és gyönyörűen működik, hiba nélkül :))

Valami nem okés nálad :( És mivel azt írod, hogy XP alatt semmi gond, vélhetően a hardverrel magával sincs semmi probléma, én inkább a jelenlegi rendszeredben (Win 7) keresném a hibát. Elég sanszos, hogy egy újratelepítés megoldaná a dolgot.

(#7004) Free979


Free979
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem hogy van egy creqative x-fi extreme music kártyám és pár napja azt csinálja hogy az egyik oldal recseg a másik pedig szépen szól!!!!Átraktam másik gépbe ugyanezt csinálja csak digitálon működik rendesen!De az nekem nem jó!Nemtudom vmi kondi baja lehet?Segítségeteket előre is köszi!
Üdv.:Feri

(#7005) HellGreg válasza Csorbi (#7003) üzenetére


HellGreg
őstag

hát, utolsó emlékem szerint (érdekes, de nem biztos, hogy összefügg) bedugtam egy mikrofont, és akkor marhult be. azóta bármit csinálok, nem segít semmi. ha pl videót játszik le, maga a videó képe is iszonyúan szaggat, amellett hogy a hang recseg, és összevissza ugrál a hang. fura, olyan, mintha keverné a sávokat meg a hangokat, nagyon érdekes. még egy újratelepítésre megkapja az esélyt a win7, aztán jegelem egy darabig. talán a vistát kéne használni, azt valahogy teljesen átugrottam.

tényleg, digitálisan hogy kell csatlakoztatni a kártyára egy sima logitech x-540-et? lehet egyáltalán???

[ Szerkesztve ]

(#7006) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Sziasztok.

Olyan kérdéssel fordulnék felétek hogy.... Adott egy alaplapi és egy X-fi extreme gamer hangkártya. Az volna a kérdés hogy valaki tud-e olyan programot amivel betudom állítani hogy az alkalmazások miröl szóljanak ? pl: COD4 az x-fi röl a zenelejátszó az alaplapiról stb. Tudom h a média playerben van rá opció , de olyan progi kell amihez bármit hozzátudok rendelni.

Elöre is köszi mindenkinek.

(#7007) modflow


modflow
veterán

Most a Windows 7 miatt, illetve amiatt, hogy az Audigy 2-m nem akar szólni 5.1-ben, csak a teszt alatt muszáj vennem egy újabb hangkártyát.

Egy X-Fi Extreme Gamer -re gondoltam. Ez rendelkezik W7 -hez rendes driverekkel, szólna rajta az 5.1?
És van olyan program hozzá, mint XP alatt a Media Source Go!, illetve azon belül is olyan állítgatási lehetőségek, hogy a hangerőt mint előre-hátra, mint jobbra-balra tolni lehet?

Mivel a szoba kialakítása miatt ez egyik oldalon közelebb vannak a hangszórók, mint a másikon, és nem ártana, ha ennek ellenére egyforma hangerővel szólnának.

(#7008) Oliverda válasza modflow (#7007) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem mielőtt új kártyát vennél inkább próbáld ki ezt:[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7009) modflow


modflow
veterán

Ha működne az király lenne! Köszi!

(#7010) Sárpac válasza modflow (#7009) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Biztos, hogy megy az 5.1 mert nekem is karim volt és ment igaz nem a gyári driverrel!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7011) modflow


modflow
veterán

Bakker ez úgy tűnik királyul megy! :DD

Nagyon nagyon köszi!!!!

(#7012) modflow válasza modflow (#7011) üzenetére


modflow
veterán

Ennél már csak az lenne szuperebb, ha a régi Pinnacle PCTV-met is működésre tudnám kelteni W7 Pro 64 bit alatt!

(#7013) Csorbi válasza modflow (#7012) üzenetére


Csorbi
addikt

Azt sajna nem fogod tudni :( Javasolnám helyette a Leadtek TV2000XP Global-t ha olcsón meg akarod úszni (nem az Expertet! - van abból is TV2000XP...)

(#7014) emre33


emre33
addikt

http://hu.europe.creative.com/ nektek se jó?

Creative Software AutoUpdate -> Nektek se megy?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#7015) Oliverda válasza emre33 (#7014) üzenetére


Oliverda
félisten

AutoUpdate-et nem használok de múlt héten még lehozta a listát. Az oldal nem megy már egy ideje, de helyette ott van a http://uk.europe.creative.com/

Viszont én a privát üzeneteket sem kapom meg mostanság. Esetleg ha tudsz valami megoldást rá szólj. ;] :P

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7016) kandi88 válasza emre33 (#7014) üzenetére


kandi88
tag

Én tegnap csináltam egy AutoUpdate-et miután letöltöttem a drivert innen! Ezek után már hibátlanul üzemel! :C

(#7017) kandi88


kandi88
tag

De csak a drivert szedtem le és egy újraindítás után csináltam egy AutoUpdate-et és minden rendben ment! :R

(#7018) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok! :)
Érdekelne, hogy az X-Fi notebook cuccok közül melyik használja a procit, illetve melyik nem? Usb-s Audigy nx2 -m van ami eléggé leterheli a processzort. Emiatt néha lagot tapasztalok online játék közben egyes mappokon.
Melyiket érdemesebb megvenni: X-FI Notebook(ez ugye wireless), vagy X-Fi Xtreme Audio Notebook ? A wireless változathoz vennem kellene egy ilyen átalakítót is?
Fontoss lenne hogy legyen: SPDIF kimenet(5.1es házimozihoz), stereo kimenet füleshez(játékhoz), Win 7 32bit kompatibis legyen, (illetve a szoftveres kezelőfelületében legyen lehetőség a mély, és magas hangok álltgatására).
Köszi előre is a segítséget! :R

szerk: Még annyi lenne, hogyha tudja valaki hogy honnan lehet a legolcsóbban beszerezni ezek valamelyikét azt is megköszönném! :B

[ Szerkesztve ]

(#7019) Roderic


Roderic
tag

Sziasztok!!
Énis épp hangkártya vásárlás elött állok,csak nem tudom mi legyen... mindegyikről hallok jókat és rosszakat!!

Ez a kettő között gondolkodok!! 1 2

Vagy ha van más ajánlat szivesen meghallgatom... :K :K

Roderic

"No pain, No gain"

(#7020) kandi88 válasza Roderic (#7019) üzenetére


kandi88
tag

Szerintem mind a 2 kártya nagyon jó bármelyiket is választod! Olyan sok különbség nincs közöttük de azért én a helyedbe az újabb X-fi Titanium Fatal1ty-t választanám! Mégiscsak PCI-e csatolós és van rajta burkolat amik miatt nem vesz fel annyi zajt ami a gépházban folyik! Azért ez egy újabb fejlesztés amiben lehetnek újítások! Persze a lényeg ami a lényeg, hogy az ember mennyit képes adni érte! :)

(#7021) Roderic válasza kandi88 (#7020) üzenetére


Roderic
tag

Hát igen... a pénz Nagyúr!!
De mindenesetre köszi szépen!! amugy egy Logitech Z-4i vel lesz majd csak az alaplapi Realtek nem éppen a hangzásáról hires!!;)

"No pain, No gain"

(#7022) kandi88 válasza Roderic (#7021) üzenetére


kandi88
tag

Az alaplapi hangkártyánál minden jobb! Azok nagyon zajosak és egyik se szól tisztán! :F
De egy belépő szintű X-fi Audio is nagyon jól szól zenehallgatás céljából meg filmnézésre!
Játékra már inkább már a drágább kategória a nyerő! :K

[ Szerkesztve ]

(#7023) Lajkó válasza kandi88 (#7022) üzenetére


Lajkó
őstag

Azért 'anno' az Abit nf7sl alaplapomon a Soudstorm integráltnak simán jelenthetnek ezek a realsz@rok!!! :U
Valaki nem tudja a tutit ERRE?!?! :B

(#7024) Roderic válasza kandi88 (#7022) üzenetére


Roderic
tag

És ebbe csak az a poén hogy nekem volt egy ezer éves 2.1 Siemens hangfalam és megvettem ezt és persze volt különbség meg minden de annyira nem voltam elájulva tőle!!:S
És pedig 2.1 -be valszeg csúcskategoria....a Z4i
De majd megvszem a hangkártyátaztán már jobb lesz!!;)

"No pain, No gain"

(#7025) kandi88 válasza Roderic (#7024) üzenetére


kandi88
tag

Hát persze, hogy jobb lesz... de én csak tapasztalatból mondom mert volt már egy pár X-fi hangkarim meg az Audigy szériából is végigjártam majdnem az egészet :C

(#7026) Sárpac válasza kandi88 (#7025) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem Creative SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion van ez mennyire jó?:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7027) kandi88 válasza Sárpac (#7026) üzenetére


kandi88
tag

Ezt a kérdést inkább el se olvastam... :DDD

(#7028) Roderic válasza Sárpac (#7026) üzenetére


Roderic
tag

Kössz.:D
ez télleg komoly komment!!:D :R
Ez olyan kérdés mint hogy Core I7-950-em van az mennyire erős??:D

Köszi a választ kandi88

Roderic

[ Szerkesztve ]

"No pain, No gain"

(#7029) kandi88 válasza Roderic (#7028) üzenetére


kandi88
tag

Hát ez kb. tényleg egy olyan kérdés, de legalább egy kis jókedvre derített :D
Bármikor szívesen válaszolok Roderic! :R
Üdv. kandi88

(#7030) huskydog17 válasza Free979 (#7004) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nálam hasonló jelenség kezdődött az Xtreme Gamer kártyámon, bár lehet hogy csak szoftveres a gond.
Sok számban, még FLAC számoknál is a sztereó jobb oldala gyakran recseg.
Ha bekapcsolom a Crystalizer-t, akkor sokkal jobban recseg. A SVM egyiknél javítja, másiknál rontja a recsegést.
Próbáltam több lejátszót, de mindenhol ugyanez a helyzet. Természetesen a legújabb hivatalos driver van feltelepítve Win XP alatt. A Speaker beállítás fejhallgatón van, mivel mindig azon hallgatok zenét.
Szerintem ez szoftveres probléma, de inkább én is rákérdezek, hogy ez mi lehet!
Valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7031) Lajkó


Lajkó
őstag

Valaki legyen már segítségemre, mert nagyon közel van már a választás napja!!! :U

Az x-fi extreme audio notebook még most is 20.000 környékén mozog (már ahol lehet kapni), viszont a X-Fi Notebook Wireless meg "csak" 12-13.000 környékén mozog! Mivel jobb az Extreme Audio??? :F
Előre is köszi!

(#7032) kandi88 válasza Lajkó (#7031) üzenetére


kandi88
tag

Az Extreme Audio-t ajánlom neked mert szerintem megbízhatóbb és nem tudom, hogy mennyire minőségi a másik vezetéknélküli hangkártya! Az Extreme Audio ugye PCMCIA-E foglalatba illeszthető és van hozzá egy dokkoló amibe ugye az 5.1/7.1-es hangcuccot lehet rákötni! A hangkártya honalapján a specifications fülön lehet látni, hogy SPDIF kimenet is van rajta meg füles kimenet is ami ugye fontos neked a leírtak alapján! A drivert meg innen tudsz leszedni magadnak tetszés szerint bármilyen operációs rendszerre! Én mindenképp a legfrissebbet ajánlom mert sokkal jobban szól mint a gyári cd-n levő! Remélem mindent leírtam ami kellett neked! :R

[ Szerkesztve ]

(#7033) Lajkó válasza kandi88 (#7032) üzenetére


Lajkó
őstag

Köszi! :)
Igaz közben akadt egy felesleges gépelőtt tölthető órácskám és utánna néztem a dolgoknak! A wifis karinak nincs spdif kimenete, és csak szeteró hangot tud kibocsátani! :F Amúgy az Extreme Audio nem pcmcia foglalatos, hanem ExpressCard/54-es! :B
Szóval, ha valakinek lenne elfekvőben egy SB Extreme Audio notebook hangkarija arra vevő lennék (persze méltányos áron)!

(#7034) Lajkó válasza Lajkó (#7033) üzenetére


Lajkó
őstag

Sőőt, továbbmegyek! :(((
Az a helyzet hogy a Creative cég a notikhoz megfelelő csatolású hangkeltői minőségi termékek terén az Audigy 2 ZS-vel be is zárta, mivel ezek még úgymond rendes hangprocesszorral készültek, nem úgy mint az X-Fi-nél használatos CA20K1 kódjelü! Ezt sajna nem nagyon lehet zenehallgatáson kívül (X-Fi Crystalizer) másra használni! :F Akarom mondani lehet, de csakis kompromisszumokkal!

Mivel a pcmcia foglalat elméletileg a multé emiatt körvonalazódik meg bennem még egy nagyon is fontos kérdés miszerint: - Nincs a hardverpiacon egyetlen egy játékra termett ExpressCard csatólású hangkártya sem??? :F

(#7035) kandi88 válasza Lajkó (#7034) üzenetére


kandi88
tag

Eddig még nem láttam én sem notira csatlakoztatható gamer hangkarit a creative-tól! :F Igen az Audigy 2 ZS PCMCIA nagyon jó hangkari és ideális választás lehet akinek régebbi notija van... csak van egy bökkenő ugye... az új notikon már nincs PCMCIA foglalat csak ez az ExpressCard! :K Ezért az Xtreme Audio zenehallgatáson meg max filmnézésen kívül nem nagy durranás! Viszont újonnan elég drága... :O

(#7036) Lajkó válasza Lajkó (#7034) üzenetére


Lajkó
őstag

Ide még annyit, hogy a CA20K1 jelű procikkal nincs gond!, csak ezeknek a butított változata kerül a notebook verziókba. Azok azért gagyik! :U

(#7037) kandi88 válasza Lajkó (#7036) üzenetére


kandi88
tag

Hát igen... a notebook hangkarikat nem fejlesztik olyan nagy mértékbe mint az asztali gépekbe valót :F

(#7038) Vagtam


Vagtam
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben.

SB X-Fi ExtremeMusic karim van és..

a gépemen olykor fura hangok jönnek a hangszóróból, olyan mint amikor az autóhifinél a generátor hangja belerondít a hangfalakba, a nem megfelelő zavarszűrésnél. Nem állandó a dolog, de amikor előjön baromi bosszantó. Talán mintha a vinyó forgását lehetne hallani vagy nem is tudom.

Pedig a konfigom nem rossz, most vettem egy zsír úl Corsair tápot, az alaplapom Giga, a vinyóim pedig Samsi és WD.

Nincs valakinek valami 5lete, h mi a fenéért van?

KÖszönöm a válaszokat :Tomi

Az Ojjektum a vízbű veszi ki a zoxigént, teccikérteni?

(#7039) Roderic


Roderic
tag

Még 1 kérdés..
Ha már itt tartunk mi e legjobb program amivel zenéket lehet hallagtni??
persze ami a legtusztábban szól meg stb..
Wmplayer 11??

"No pain, No gain"

(#7040) Roderic válasza Vagtam (#7038) üzenetére


Roderic
tag

Próbáld meg a problémát szoftveresen orvosolni.. :K
szedd le a legujjab drivert...
és utána próbáld meg!!

"No pain, No gain"

(#7041) kandi88 válasza Roderic (#7039) üzenetére


kandi88
tag

A Windows Media Player 11 is jó választás! :K Bár sokan a Jetaudio-t is nagyon dícsérik! Én például csak winamp-ot használok mert számomra az a legegyszerűbb és nekem bőven elég és jól is szól! :C

(#7042) Roderic válasza kandi88 (#7041) üzenetére


Roderic
tag

Köszi..:D
ismerem a winamp-ot, nem rosszz, de akkor maradok a WMPlayer 11-nél!!:D

"No pain, No gain"

(#7043) Lajkó válasza Roderic (#7042) üzenetére


Lajkó
őstag

Ajánlanám figyelmedbe a Foobar2000-t! ;)

(#7044) kandi88 válasza Lajkó (#7043) üzenetére


kandi88
tag

Foobar2000? Sose hallottam róla, de megnéztem a linket és elég szimpinek tűnik így elsőre! :R Nagyon sok beállítási lehetőséget is látok rajta! Biztos jó lehet! :C

(#7045) bozont válasza Lajkó (#7043) üzenetére


bozont
veterán

Na igen Foobar, Jetaudio vagy, ha a Winamphoz hasonló kezelőfelület kell valakinek csak szebb hangzással, akkor AIMP2. Én a legutóbbit használom nagy megelégedéssel.

(#7046) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy valaki belinkelte-e már korábban a legújabb PAX driver csomagot, de én most belinkelem:
[link]

Ebben szerintem mindenféle program is benne van.
Van egy másik telepítő, ami csak a driver-t tartalmazza(driver-only):
[link]

Van valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban? Hamarosan ki akarom próbálni a Vista SP2-t és csak érdekelne, hogy mire számíthatok illetve, hogy mennyivel jobbak az eredeti driver-nél!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7047) mindfreak


mindfreak
őstag

Hello!

Egy kis segítség kellene. SB X-Fi XtremeMusic hangkártyát szeretném rákötni 5.1-es házimozi erősítőre. Milyen kábelt vegyek, hogy 5.1-ben menjen át a hang?

Az erősítő: Philips FR 976

Köszi!

(#7048) Lajkó válasza mindfreak (#7047) üzenetére


Lajkó
őstag

Szerintem a legkevesebb kábellel (és talán a legjobb hangminőséggel) az jár ha szerzel egy ilyen kábelt, csatlakoztatod ezen a képen látható S/PDIF részre.
Mivel az erőlködőd mindenféle digitális csatival el van látva így nem kell aggódnod, hogy mijen csatolású a kábel vége! ;)

(#7049) Roderic válasza Lajkó (#7043) üzenetére


Roderic
tag

Azt még nem ismerem!! de majd letöltöm és kipróbálom.. :R
Ezer köszönet, mindenért... :R :R

"No pain, No gain"

(#7050) kandi88 válasza Roderic (#7049) üzenetére


kandi88
tag

Nekem is 5.1-es erősítőre van kötve az X-fi Music kártyám csak nekem ilyen kábellel! Amit Lajkó fórumtárs belinkelt nem is láttam még olyan kábelt! Azt a kábelt az erősítő melyik dugaszába kell bedugni?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.