Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11951) Hopo82 válasza PuMbA (#11949) üzenetére


Hopo82
tag

akkor megnyugodtam h az x-fi-t választottam :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#11952) Petyyyyy válasza Rick3D (#11950) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem feltétlen hülyeség az ötlet. Bár én sem vagyok nagy mágus a témában és szintén várom egy hozzáértő válaszát is, de szerintem lehetséges. Lehet kapni olyan kvázi Y elosztót (egy kis műanyag bigyó hangkártyába illő véggel, 2 kimenettel amibe mehet a hangszóród - esetedben sok.1 - csatlakozója) amivel egy kimenetre két hangkeltőt is köthetsz. Csak hely kérdése, mivel nem túl vékony a szerkezet, nem biztos, hogy elfér több ilyen is egymás mellett. Ha megtalálom este, csinálok képet róla.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#11953) HSM válasza Rick3D (#11950) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem tudom, mire akarod használni, de elég tisztességes hangerőt tud ez a rendszer egymagában is... Bár ha a megsüketülés a cél.... ;]
Amúgy egszerűbb, olcsóbb alapból egy erősebb szettet venni, mint ebből kettőt.... :U EGy komolyabb 400-500W körüli rendszerrel már kertes házban is utálni fog a 3-3 legközelebbi szomszéd. ;]

(#11954) Hopo82 válasza HSM (#11947) üzenetére


Hopo82
tag

Köszönöm szépen a segítséget , és mivel van optikai kábel meg az analóg is majd meglesem h melyikkel szól szebben a cucc :D filmekre lenne elsősorban meg néha zene :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#11955) Rick3D válasza Petyyyyy (#11952) üzenetére


Rick3D
senior tag

nagyon örülnék neki :) előre is köszönöm

(#11956) Rick3D válasza HSM (#11953) üzenetére


Rick3D
senior tag

megsüketülés neem :) csak elég gyakran van nálam buli és szeretnék a kedves vendégeimnek biztositani mindent:D és már csak ez hiányzik. Valóban ez is sokat tud én ezt nem is vittam meg vagyok vele elégedve csak ennél még kellene nekem kicsit több :) másrészről 2 szomszédom már emlitette hogy nem kellene bömböltetni :DDD

(#11957) Rick3D válasza HSM (#11953) üzenetére


Rick3D
senior tag

tudnál esetleg valamiféle linket adni az említett 400 500 wattos hangcuccról? :C

(#11958) Rick3D válasza HSM (#11947) üzenetére


Rick3D
senior tag

köszi az infot :) effekt hmm h a cinematicnál bevan kapcsolva a dolby digital live az annak számít?
Egyéb más efektről nem tudok és a beállitásokban sem találtam. Esetleg az equalizer annak számít?:D szerintem egy tök általános dolog de hátha :F

(#11959) Rick3D válasza PuMbA (#11949) üzenetére


Rick3D
senior tag

Mint említettem nem vagyok jártas hangcuccok terén tehát nekem a subwoofer opció is újdonság volt pár hete , ha bekapcsolom nagyon megemeli a bass erejét pl: rapp számoknál igazán kivehető.Tehát a gondom csak annyi vele ha benyomom és max hangerőn van minden akkor jön az égett szag és az én fülemnek mintha jóval halkabban szólna maga a zene szám mint elötte.Jó pár napig 1000 hz használtam de egy ideje átváltottam 80 ra.Arra tippeltem hogy túl lett hajtva ezzel a hangkártyával de ha van más ötleted vagy specko beállitásod szívesen fogadom :C

(#11960) HSM válasza Rick3D (#11957) üzenetére


HSM
félisten

Az egy Logitech Z560 volt, zsinórban kétszer is sikerült kiherélni a mélyet benne szilveszterkor. Buli volt nálunk is, az utca végén is hallani lehetett, amíg bírta a szett. :D Most már csak az utódját kapni, a Z906-ot meg Z5500-at, azok nem tudom, mennyire bírják. A Z560 is szuperül bírta, ha nem tekerték fel nagyon. :)

Amúgy ilyen célokra sokkal jobban megfelel valami bazinagy stúdió hangfal, rendes,külső erőlködővel, ezek a pici vackok azért nem erre lettek kitalálva. :N

DOlby live-al amúgy nem tudom, mit csinálsz, az elvileg digitális kimenet, amit nem tud a 6000-es Genius....
Ekvalézerrel is jól fel lehet borítani ám a hangzást... De van akinek úgy tetszik, el tudom fogadni. :))

Lehet túl lett hajtva, az égett szag erről árulkodik. A hangfal nem biztos, hogy bírja a maxot ilyen erős kimenetről... Kicsit lejjebb kell venni. Azért 150W az 150, nem 1500.... :)

(#11961) Rick3D válasza HSM (#11960) üzenetére


Rick3D
senior tag

Bahahaha :D igen egy kis időbe beletellik elfogadni a határokat:D tudnál nekem jó márkájú jó minőségű nagy hangfalakat mutatni? lenne rá kess de szarba nem akarok fektetni =) és még1x nagyon köszönöm neked és mindenkinek a segítséget nagyon örülök neki :C :C :C

(#11962) HSM válasza Rick3D (#11961) üzenetére


HSM
félisten

Nem vagyok hangosítás témájában jártas, ebben nem tudok neked segíteni, milyet honnan érdemes, stb... :(

(#11963) Rick3D válasza HSM (#11962) üzenetére


Rick3D
senior tag

Rendben azért köszönök mindent :C :C

(#11964) HSM válasza Rick3D (#11963) üzenetére


HSM
félisten

Igazán nincs mit. ;) :R

(#11965) Petyyyyy válasza Rick3D (#11955) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na erre gondoltam:

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#11966) Rick3D válasza Petyyyyy (#11965) üzenetére


Rick3D
senior tag

Köszi =)

(#11967) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!:)

Állandóan itt sírok, hogyha drivert szeretnék...:)
Szal mindig szoktatok nekem ajánlani egy pakkot X-fi XtremeGamer Fatility Pro karihoz.
Tudnátok linkelni a legfrissebbet?

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#11968) PrinceHerceg válasza laci06 (#11967) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Itt a zsepi...

:))

(#11969) Hopo82


Hopo82
tag

valaki tudna segíteni nekem h x-fi titanium kategóriában milyen optikai kimenetes hangkarit ajánlanátok?
néztem pár karit ezekről vki vélemény?

Asus Xonar DGX
Esi Prodigy X-fi NRG
Asus Xonar D-KARA

ha valakinek van valami jó ötlete még szívesen várom, és előre is köszi mkinek a segítséget.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#11970) PrinceHerceg válasza Hopo82 (#11969) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az ESI Prodigy még csak-csak, de a többi nagyon nem egy kategória. Váltás előtt állsz vagy miért kérdezed?

:)

(#11971) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Esetleg egy kategóriával feljebb is léphetsz! :)

Ez a kártya ennyiért nem rossz vétel, sőt... :K

(#11973) Hopo82 válasza PrinceHerceg (#11970) üzenetére


Hopo82
tag

hááát nevezhetjük "váltásnak" is :C csak épp a logitech z906-ot nemrég vettem és eddig alaplapi hangkarival hajtottam optikán :D szval ezt szeretném leváltani mivel mindenki azt mondja h mérföldekkel jobb a rendes hangkari mint az alaplapi :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#11974) Hopo82 válasza PrinceHerceg (#11971) üzenetére


Hopo82
tag

de azon nincs optikai kimenet :S

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#11975) PrinceHerceg válasza Hopo82 (#11974) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

De bizony hogy van csak másféleképpen, viszont a végeredmény ugyan az, és jár hozzá a spéci kábel átalakító is, szóval ne ijedj be! :)

Bár Én a helyedben nem az optikát nyaggatnám, hanem az analóg bekötést, ami sokkal szebb hangot adna a Logid alá, persze nem ennél a karinál, hanem pl egy Auzentech Prelude 7.1-nél!

:K

[ Szerkesztve ]

(#11976) Hopo82 válasza PrinceHerceg (#11975) üzenetére


Hopo82
tag

És akkor az optikai kimenet az mire való ha hangra mki az analóg kábeleket ajánlja?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#11977) Hopo82 válasza PrinceHerceg (#11975) üzenetére


Hopo82
tag

erre gondolsz???

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#11978) Hopo82 válasza PrinceHerceg (#11975) üzenetére


Hopo82
tag

és a logitech z906 gyári kábelei jók vagy azokat is cserélni kellene ha analóg bekötést választok?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#11979) PrinceHerceg válasza Hopo82 (#11978) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Igen arra a 15k-sra gondoltam, és tökéletesen megfelelő lenne hozzá a gyári jack kábelhad is! :K

(#11980) Hopo82 válasza PrinceHerceg (#11979) üzenetére


Hopo82
tag

de miért jobb az analóg mint az optikai? :D mikor vettem a hangfalat meg mondták h szerezzek be optikai kábelt is :d

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#11981) PrinceHerceg válasza Hopo82 (#11980) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Mert analógon a hangkari jobb minőségű komponensei dolgoznak, nem főképpen a Logid belseje, mint optikán!

Hidd el tudom miről beszélek, nem ma kezdetem... :K

[ Szerkesztve ]

(#11982) Hopo82 válasza PrinceHerceg (#11981) üzenetére


Hopo82
tag

értem akkor most így alaplapival jobb ha optikán tolom mert a logi erősítő jobb kb mint az alaplapi hangkari.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#11983) PrinceHerceg válasza Hopo82 (#11982) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Jelen esetben jól & pontosan gondolkodsz... de dedikált hangkarival pedig fordul a helyzet, ahogyan lentebb is ecseteltem! :K

[ Szerkesztve ]

(#11984) Hopo82 válasza PrinceHerceg (#11983) üzenetére


Hopo82
tag

köszi az infót :D az asus xonar d1-ről vélemény?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#11985) PrinceHerceg válasza Hopo82 (#11984) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az sem rossz, de az Auzentech jobb... :B

(#11986) HSM válasza PrinceHerceg (#11981) üzenetére


HSM
félisten

Meg analógon átmegy (bizonyos szempontból) veszteség nélkül az 5.1-es jel, míg optikán nem, csak tömörítve Dolby vagy DTS-be, ami nem veszteségmentes. Illetve a hangfal belső dekódere se biztos, hogy olyan szép hagképet állít elő, mint egy top hangkari. :U

Szerk.: Hopp, ezt (#11980) Hopo82 üzenetére szántam válaszul. :B

[ Szerkesztve ]

(#11987) Satyricon válasza PrinceHerceg (#11985) üzenetére


Satyricon
addikt

Princeherceg!

Érdemes az Elite Pro mellé venni egy olyan Titanium HD-t, amit belinkeltél? Érhet valami plusz meglepetés hangzás terén? :F Mert tényleg jó áron adja a srác :D

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11988) PrinceHerceg válasza Satyricon (#11987) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:C

Az a Titán HD keresztbe lenyelné az Elite Pro-d, egyedül csak az analog sok pont egy az Achilles sarok, mert ez a kari alapvetően Stereo inkább kialakítású...

:C

[ Szerkesztve ]

(#11989) Satyricon válasza PrinceHerceg (#11988) üzenetére


Satyricon
addikt

Magyarán érdemes mellé megvenni, mert alázza az Elite Pro-t? És akkor milyen kábel is kellene hozzá? :DDD

Jack-rca kábel? :F

Szerk.: Jah, mopst nézem a képeket a csatijáról! Magyarul csak sztereo hangfalakhoz lehet használni a karit, analógon.

Vagy

optikain 5.1-be. Jól értelmezem? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11990) PrinceHerceg válasza Satyricon (#11989) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Pontosan, azaz majdnem, ugyan is kábel ügyileg RCA-Jack kell hozzá, minden más stimmel :K

[ Szerkesztve ]

(#11991) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Van egy SB X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series hangkarim.
Namármost, eléggé össze vagyok zavarodva mert felraktam a PAX drivert és el elszáll a mélyem.
Tudtok valami használható drivert hozzá?

Ha esetleg lecserélném ezt a kártyát mire érdemes váltani?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11992) PuMbA válasza aelod (#11991) üzenetére


PuMbA
titán

(#11993) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

Sziasztok. Tudom hogy nem X-Fi-s,de a Creative Sound Blaster Live! 5.1 PCI-os hangkártyához kérlek,linkeljetek már valami használható drivert. :)

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#11994) PuMbA válasza CsIrKeRaToR (#11993) üzenetére


PuMbA
titán

13 éves kártyához nincs driver :)

(#11995) MACI PAPA


MACI PAPA
csendes tag

Szisztok!
Vettem egy X-fi platinum kártyát,drivert nem kaptam hozzá.Tudnátok linkelni xp-s drivert hozzá?
Előre is köszi. :K

[ Szerkesztve ]

(#11996) PrinceHerceg válasza MACI PAPA (#11995) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

1. Elsőnek ezt tedd fel, mert ebben minden alap, kellő progi megtalálható.

2. Majd utána ezt... a friss driver végett...

Szép estét!

;)

[ Szerkesztve ]

(#11997) MACI PAPA válasza PrinceHerceg (#11996) üzenetére


MACI PAPA
csendes tag

Szia, tudnál adni egy direkt linket a PAX PCI XFI PAX Audio Suite DVD 2011 V3.00-hoz? Amit linkeltél nem működik. Köszi előre! :R

(#11998) PrinceHerceg válasza MACI PAPA (#11997) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Done by now :P

CsIrKeRaToR: milyen rendszerhez kellene driver az SB Live-od alá?

[ Szerkesztve ]

(#11999) CsIrKeRaToR válasza PrinceHerceg (#11998) üzenetére


CsIrKeRaToR
tag

W7.

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#12000) JaniACE válasza CsIrKeRaToR (#11999) üzenetére


JaniACE
tag

Szia!
Megpróbálkozhatsz ezzel: kX-Project
Sok sikert. :)

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.