Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11551) TXT


TXT
őstag

Tudnatok segiteni?
X-Fi Titanium Fatal1ty Champion hangkartyam van es egy Logitech-Z5500 digitalis hangfalszett, ezeket szeretnem osszekotni optikai kabellel, ami meg is tortent.
A SPDIF Out-ot beallitva alapertelmezettkent es amikor a "teszt"-re klikkelek, azt irja ki:

Mi a hiba, miert nem tudom hasznalni? :U

(#11552) PrinceHerceg válasza TXT (#11551) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Nem kell az X-Fi alap kimenetein kívül mást használni mint alapértelmezett eszközt, csak az adott lejátszóban állítsd a kimenetet SPDIF-re és menni fog a dolog!

sakal83:

Próbáld első körben letiltani az alaplapi ALC892-es cicergőt, illetve győződj meg róla hogy tökéletesen be-e van pattintva a deszkádon a PCI-e slotba a Titánod...

:K

[ Szerkesztve ]

(#11553) sakal83 válasza PrinceHerceg (#11552) üzenetére


sakal83
addikt

megpróbáltam sajnos mind a kettőt

(#11554) PrinceHerceg válasza sakal83 (#11553) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Itt van még két tanács:

- alkohollal próbáld óvatosan megtörölgetni a PCI-e csatlakozófelületét
- lehetőség szerint próbáld meg másik gépben amennyiben módodban áll

Ha ezen fentiek egyike sem vezet megoldásra => kezdj el tárgyalni az eladóval, illetve próbáld meg érvényesíteni a garanciát!

:U

(#11555) sakal83 válasza PrinceHerceg (#11554) üzenetére


sakal83
addikt

Igen egy másik gépben történő kipróbálás lesz a megoldás.

Remélem működni fog. Nem szeretem a vitákat.

Ment privi.

(#11556) JanR


JanR
addikt

Srácok, abban segítsetek nekem légyszíves, hogy:

Van lehetőségem egy olyan alaplapra, amiben egy SupremeFX III hangkártya, ami elvileg támogat néhány x-fi specifikációt. Pontosan ezeket:

- X-Fi® Xtreme Fidelity
- EAX® Advanced™ HD 5.0
- Creative ALchemy

Itt most az a kérdésem, hogy mennyire adja vissza azt a hangot ALchemy-vel a véga egy fejhallatón, mint mondjuk egy x-fi extreme music gold? Call of Duty-zom és kéne hozzá a térhangzás és a jó hangminőség, hogy messziről meghalljam a dolgokat. Az a kérdésem, hogy ezzel a supremeFX III alaplapi hangkarival ez lehetséges-e, vagy inkább nézzek olyan lapot, amibe bele megye a x-fi music. Vagy ha működik vele, akkor mennyivel gyengébb a hangminőség (ha egyáltalán gyengébb) a musiccal ellentétben?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#11557) PrinceHerceg válasza JanR (#11556) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Nézd egy próbát mindenféleképpen megér a dolog, pláne hogy ingyen vannak ezek a funkciók...

De ha nem lennél tökéletesen elégedett a végeredménnyel akkor akár egy X-Fi Titanium vagy egy X-Fi X.Music is adott a feladatra, amivel tuti meglennél elégedve, ezekből előbi PCI-e utóbbi pedig a régebbi PCI csatolófelülettel rendelkezik!

:K

[ Szerkesztve ]

(#11558) JanR válasza PrinceHerceg (#11557) üzenetére


JanR
addikt

Tudom, hogy melyik melyik, de ettől függetlenül valamennyire tartok ettől az supremefxIII-tól. Hozzá vagyok szokva a jó hangminőséghez, de egy alaplapi hang meg se közelíti a régi audigy és az új x-fi-k képességét.

(#11559) PrinceHerceg válasza JanR (#11558) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Akkor amennyiben megengeded itt van a Te tökéletes jelölted, kompromisszumokat nem tűrve!

Csak halkan jegyezném meg hogy ez ennyiért szerintem egyenesen B.E.S.T - B.U.Y bolt...

:D

(#11560) TXT


TXT
őstag

Sracok!

Azt hogyan lehet orvosolni, hogy a Creative X-Fi Titanium Fatal1ty Champion hangkartya optikai kabelen megszolaltasson egy Logitech Z-5500 hangfalszettet???
Legujabb PAX van fent, ezzel sem mukodik csakugy, mint a gyari Creative legujabb szoftverrel sem. (Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Driver 2.17.0009 )
Hiaba van fent a DDL es a DTS, akkor sem erzekeli, SOT, amikor alapertelmezettnek jelolom a SPDIF Out-ot es raklikkelek a "TESZT"-re, azt irja ki, hogy "Az eszkozt jelenleg egy masik alkalmazas hasznalja. Zarjon be minden olyan programot, amely hangot jatszik le ezen az eszkozon, majd probalkozzon ujra". Pedig semmi nem fut, csak a Windows. Raadasul, ha ilyenkor akarok a Windows Media Player-rel elinditani barmit azt irja ki, hogy a "Windows Media Player problemat eszlelt...." es el sem indul a kivalasztott hang vagy video fajl.

Probaltam mar EZT es EZT, de ugyanugy nem hozott eredmenyt!

A gepen Win7 64bit fut es ami abszolut furcsa, hogy regebben hasznaltam mar optikan ezt egyutt es akkor mukodott, majd sokaig nem hasznaltam es most ujra osszerakva a rendszert semmilyen megoldassal nem mukodik az optikain.

Valaki tudja mi a megoldas??? :U :F

(#11561) JanR válasza PrinceHerceg (#11559) üzenetére


JanR
addikt

Köszönöm, de már van egy X-fi extreme music goldom :) Csak olyan lapot kell keressek, amiben van PCI csati!

(#11562) PrinceHerceg válasza JanR (#11561) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor ne teketóriázz hanem valahogy használd is az a Music-ot!

:))

(#11563) cskamacska válasza PrinceHerceg (#11559) üzenetére


cskamacska
addikt

Te most komolyan egy teljesen OEM Fatal1ty kártyát ajánlasz 10k-ért, mintha a SoundBlaster ZxR utódját adnák ennyiért? :DDD Jelenleg 8k-ért bármely boltban vehetsz újonnan Xonar DG-t ami ezt a szintet hozza, de a funkcionálisan megegyező X-Fi ExtremeMusic is beszerezhető 6-9k körül.. vagy 6 éve folyamatosan. ;]
Igaz annak a merketing anyagában nincsenek 136dB kaputöbbszörözők. :))

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#11564) Kecuhun válasza TXT (#11560) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Nálam is ez a probléma volt. A lényeg, hogy a "Hanszórók" legyen az Alapértelmezett eszköz, az SPDIF Out pedig Kész állapotban legyen. Így gyönyörűen működik a DDL és a DTS is. Remélem tudtam segíteni!

(#11565) PrinceHerceg válasza cskamacska (#11563) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Bizony-bizony... és szerintem ennyit mint új, szűz hardware bőven megér, a Xonar DG meg maradjunk annyiban hogy nem ez a kategória...

:C

[ Szerkesztve ]

(#11566) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Segítsetek, mert felgyújtom a hangkártyámat! :(((

Szval van az alábbi masinám:
apaplap:ASUS M5A99X EVO am3+ is
cpu :AMD Phenom II X6 1090T 3.20GHz AM3 BOX Black Edition
ram :KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT
ssd :A-DATA 60GB SATA3 2,5" S511 AS511S3-60GM-C
táp :Thermaltake blue evo series 750w moduláris
cpu cooler:COOLINK corator ds
ház :SHARKOON T9 Value
dvd+-r :optiarc 7263s

van benne egy X-Fi XtremeGame hangkari, mely megy tökéletesen, majd ha ujrainítom a gépet alul a hangszóró logónál piros X és nincs hang, majd a lejátszó eszközök között nem tudom kiválasztani a hangszórót :S újra felteszem a support pack 2.5-öt, majd megint oks, köv újra indítsánál jó, de az utána lévőnél ismét uez a bibi :S

felgyújtom ! :U :K

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#11567) Newyorker válasza Newyorker (#11566) üzenetére


Newyorker
addikt

Jah és feltettem a legújabb 2013 januári drivert, de az se ok, annyi változás, hogy nem piros X van, hanem a lejátszóeszközökhöz SPDIF Out-ot teszi be alapértelmezetté, és a hangszórókat meg ki se tudom választani, azt írja ki, hogy hangszóró nincs csatlakoztatva :SSS

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#11568) ArtOfTrance


ArtOfTrance
tag

Használ valaki X-FI kártyát zeneszerkesztésre? Mik a tapasztalatok? Mennyire veszi le a terhet pl. VST-k használata esetén a proci válláról?

(#11569) KaiotEch válasza Newyorker (#11567) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szia. Regisztráltad az X-FI-t? Windows hang beállításnál mi van kiválasztva elsődlegesnek?

(#11570) pimpi00


pimpi00
csendes tag

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni,van 1 ilyen hangkártyám:Sound Blaster x-fi elite pro
felraktam a legújabb drivert, csak az a problémám,hogy a távírányitó nem csinál semmit a led villog és mégse reagál semmire.

(#11571) Newyorker válasza KaiotEch (#11569) üzenetére


Newyorker
addikt

Nin cs regisztrálva :S Hol tudom megnézni ezt a hangbeállítást?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#11572) KaiotEch válasza Newyorker (#11571) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Vezérlőpult / Hang. Regisztrálni kell(legalábbis az MB2-t), mert ha nem teszed akkor nem fog működni THX panel sem lesz.

(#11573) Newyorker válasza KaiotEch (#11572) üzenetére


Newyorker
addikt

A vezérlőpult / Hang-nál ki van választva alapértelmezettként MOST: Hangszórók Creative SB X-Fi, de ha újra indítom, akkor eltűnik ez a pont és autómatikusan alapértelmezettként kiválasztva a SPDIF Out Creative SB X-Fi -t válassza ki. Ekkor át se tudom rakni a fent említett hangszórókra, mert az ugye eltűnik :S aztán lefuttatom ismét a Support Pack 2,5-öt, amint lefut kattan a hnagszóró (hallani), újraindít majd ismét van hangszórók pont és van hang :S

A regelés ezt megoldja? :S

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#11574) KaiotEch válasza Newyorker (#11573) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem 100, hogy megoldja, de valóban nálad valami szögletes. CCleanert is futtatnék a gépen. Kárt nem okoz és lehet helyre is hozza. Eszközkezelőben minden frankó?

(#11575) zsizsef válasza pimpi00 (#11570) üzenetére


zsizsef
senior tag

Creative Entertainment Center kell telepíteni a távirányítóhoz.

(#11576) Newyorker válasza KaiotEch (#11574) üzenetére


Newyorker
addikt

ccleanert futtattam már, azt amúgy is szoktam :) eszközkezelőben minden oks :S

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#11577) pimpi00 válasza zsizsef (#11575) üzenetére


pimpi00
csendes tag

köszi

(#11578) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Mit lehet tenni azzal a buggal, hogy restart után ne vesszenek el a beállítások a hanggal együtt? :W

Frissítettem a drivert azóta ezt csinálja minden újra indítás után.

X-Fi Gamer.

(#11579) KaiotEch válasza SzlobiG (#11578) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Leszedted és visszarakod a régit :)

(#11580) SzlobiG válasza KaiotEch (#11579) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megvolt, még driver cleaner is a driver verzió is a rég lett és még is ugyanaz a hiba.:( Szánalmas a Creative amit művel tele van ezzel a hibával a net, de senki nem tud rá megoldást. Egyedül annyit lehet, hogy minden indítás után nyomok egy defaultot és akkor már szól, de majd biztos ezt mindég elfogom játszani.

Asszem váltás lesz Asus-ra, pedig mióta van pc-m azóta SB-t használok úgy látszik most jön el az idő a váltásra mert ez miatt rendszert se fogok újat rakni az biztos. :W

(#11581) Newyorker válasza SzlobiG (#11580) üzenetére


Newyorker
addikt

Nálam is sz@r :( nézd az én hibámat fentebb pár sorral :S

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#11582) Newyorker válasza SzlobiG (#11580) üzenetére


Newyorker
addikt

Egyébként én is azon gondolkodom, hogy kiszedem az SB-t és ugye az alaplapom ASUS M5A99X EVO , melybe van hangkártya integrálva és azzal nyomatom tovább! Az is lehet, hogy az SB-nél jobban is szól, mert egy jóval újabb modell!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#11583) SzlobiG válasza Newyorker (#11582) üzenetére


SzlobiG
félisten

Olvastam már a problémád, viszont nekem az alaplapi esélytelen sokkal szarabbul szól.:(

De találtam rá megoldást úgy hogy áttúrtam csomó fórumot.

This is what has worked for me for my Xtreme Gamer and Windows 8 Pro x64:

Install the Creative beta driver
Make whatever changes you want in the Creative Audio Control Panel
Put the computer to sleep
Wake the computer from sleep
Shut down the computer

When you start the computer, settings will have been saved and the sound will work.

Eléggé szánalmas, hogy ilyennel kell trükközni, de legalább jó. :U

(#11584) Newyorker válasza SzlobiG (#11583) üzenetére


Newyorker
addikt

Ernyémre nem láttál vmi megoldást? Nekem win7 64 bit van

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#11585) SzlobiG válasza Newyorker (#11584) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem, mert Win 8 hibák után kutattam. Gondolom egy oprendszer újra rakás megoldaná, csak a fenének van kedve...esetleg próbáld meg a legújabb drivert, ha még nem tetted volna.

(#11586) KaiotEch válasza Newyorker (#11584) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Valami még eszembe jutott. Másik topicban olvastam. Úgy telepítetted, hogy először a sima hangot és arra az SB-t?

(#11587) Newyorker válasza KaiotEch (#11586) üzenetére


Newyorker
addikt

Hogy érted a sima hangot? Az alaplapi hangkari drivere nincs fent, ha így kérted :) gondolom úgy összegabalyodna :)

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#11588) JanR válasza Newyorker (#11587) üzenetére


JanR
addikt

De azért a bios-ban tiltottad is az alaplapi hangot remélem :)

(#11589) Newyorker válasza JanR (#11588) üzenetére


Newyorker
addikt

persze, az volt az első :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#11590) Newyorker


Newyorker
addikt

valaki azt írta vhol, hogy az SSD miatt van az én gondom :SSS

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#11591) E2E4


E2E4
aktív tag

Sziasztok!

A „Creative Sound Blaster @ WINDOWS 7!!” halott topikban láttam egy ajánlást, hogy a kérdésem itt tegyem fel, mert ez egy élő, segítő topic, s talán van válasz az alábbi, nem kimondottan X-Fi specifikus problémára is, ezért szeretnék segítséget kérni tőletek:

Sound Blaster Audigy 2 ZS @ Windows 7 Ultimate 64 bit
Driver: SB Audigy Series Support Pack 4.5
(Illesztőprogram verziója: 6.0.1.1377, dátum: 2012.10.19.)

Creative Audio Console / Speakers: 5.1-en, de bármire állítom, az alábbi probléma fennáll:
2 pár hangszórót használok: front: monitor mellett, rear: HI-Fi-t hajt.
Netes hang CSAK a front kimeneten van (standard sztereó) a hátsó hangszóró pár csatlakozóján nem jelenik meg hang kimenet.
Minden más hang (rendszer hangok, média lejátszóból kijövő hang) megy mindkét hangszóró páron.

Hogyan oldható meg, hogy az netes hanglejátszások (pl. YouTube) is megjelenjenek a hangkártya minden kimenetén?

A megoldást jelentő választ köszönettel várom.

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#11592) E2E4


E2E4
aktív tag

Bocsánat, már nem tudtam szerkeszteni a hozzászólást, de meglepő felfedezést tettem:
a fentebb vázolt hiba abszolút nem Sound Blaster specifikus, mivel Google Chrome alatt hibás a lejátszás, azonban Internet Explorer és Mozilla Firefox esetében tökéletes.

Tud erre valaki esetleg így megoldást?

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#11593) KaiotEch válasza E2E4 (#11592) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen, ne használj Chrome-ot :N

(#11594) E2E4


E2E4
aktív tag

Éreztem, hogy lesz egy ilyen válasz is. :) Köszönöm.

Ezen kívül esetleg valami más?

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#11595) PrinceHerceg válasza E2E4 (#11594) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Én azt hallottam hogy egy bizonyos KX driverrel sokaknak probléma nélkül üzemel az Audigy-je! :)

Szóval szerintem tégy egy próbát Te is, hátha...

:K

[ Szerkesztve ]

(#11596) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Ez volna az

:)

[ Szerkesztve ]

(#11597) E2E4 válasza PrinceHerceg (#11596) üzenetére


E2E4
aktív tag

Köszönöm, ez új információ.
De gondolod, hogy a Google Chrome anomáliáját megoldaná egy másik Audigy driver? :F

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#11598) HSM válasza E2E4 (#11597) üzenetére


HSM
félisten

Azt egy épkézláb böngésző használata oldaná meg. :D

(#11599) PrinceHerceg válasza HSM (#11598) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Neked mi bajod a Chrome-al, mert szerintem messze megfelelő, leszámítva persze ilyen afférokat...

:DD

(#11600) HSM válasza PrinceHerceg (#11599) üzenetére


HSM
félisten

A Chrome-al az a bajom, hogy mi célból jött létre, ezenkívül a sok igénytelen, illetve rosszul működő dolog benne, mint pl. ez. ;) Szerintem sokkal jobb böngészők vannak a piacon...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.