Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11751) PrinceHerceg válasza adam520 (#11750) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nekem úgy rémlik ezt valaki úgy oldotta meg hogy elsőnek a Creative gyári megoldású driverét tette fel, és később arra húzta rá a P.A.X-os csomagját és úgy végül is megmaradtak a beállításai is!

Tégy egy próbát Te is...

:K

[ Szerkesztve ]

(#11752) zack válasza PrinceHerceg (#11751) üzenetére


zack
nagyúr

Nálam így sem lett jó. Ment a levesbe a Win8. :(( Mindent kipróbáltam.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11753) cracky86 válasza zack (#11752) üzenetére


cracky86
tag

Ha beállítottál mindent, tedd készenlétbe vagy hibernáld a gépet, és akkor elvileg utána már megmarad! 1-2 oldallal visszább írta valaki!

(#11754) Perzeusz


Perzeusz
tag

Kérdésem a következő: (visszaolvastam, láttam róla hozzászólásokat, de azért jó lenne biztosra menni alapon)
szóval: xtrem gamer fatal1ty kártyáról szeretném kivezetni a jelet digitálisan erősítőbe. Coax kábel lenne a legjobb, mert a médialejátszóról is azon jön ki. Tehát milyen átalakítót kéne vennem (és hol) ? 3.5 mm mono jack - coax? Ezzel működne rendesen?

2 db WD Red 2TB eladó

(#11755) cracky86 válasza Perzeusz (#11754) üzenetére


cracky86
tag

Igen azzal működni fog, vagy a sima analóghoz használt jack-2rca kábelből a balt (fehéret) bedugod az erősítőbe próbának, azzal is mennie kell. csak a kártyán megfelelő kimenetbe legyen dugva, és a kezelőfelületen, a mic/line in kapcsolót váltsd át digital I/O-ra.

(#11756) Perzeusz válasza cracky86 (#11755) üzenetére


Perzeusz
tag

Átnéztem a fél internetet, de csak olyan gagyi műanyag átalakítókat találtam. Valahol 45 Ft-ért árulták!!!
Szívesebben vennék egy kicsit komolyabb, aranyozott csatlakozót. Lehet ilyet Pesten kapni? Állítólag Médiában nincsen (párom volt ott, megkérdezte).
tipp?

2 db WD Red 2TB eladó

(#11757) adam520 válasza PrinceHerceg (#11751) üzenetére


adam520
tag

Itt nem a beállításokról van szó. Komolyabb az egész világon sokakat érintő hibáról írtam.

A hangvezérlőben minden eltűnik (kimenet és bemenet) csak az S/PDIF marad meg, és nem szól a kártya és mindez BOOT után. Véletlen időközönként előforduló hiba.

Egyesek azt mondják, hogy a SSD vinyók miatt van. Túl gyorsan töltődik be a driver. Kb. 2004 óta a Creative szétdarabolta a CTxxx.SYS vezérlőt több modulra. Ezek nem sorrendben töltődnek be miközben a windows már a gyors töltődés miatt elindult, és használná a hangkártyát, de nem töltött be minden .SYS-t tehát a driver így leakad. Egyesek ezek a modulok késleltetett betöltésévél machinálnak, de nem egyértelmű a siker.

A Creative gyártó és fejlesztő gárdája ezt válaszolta:
"Sajnos ez a hiba szerintünk hardver és szoftver környezet specifikus, és ezért nem tudjuk szimulálni. Tehát így kivizsgálni sem"

Én ennyire jutottam, ezért kérdezgetem itt, a fórumon, hogy mi a helyzet az ügyben.

Dr.Adam520

(#11758) Darko_addict válasza adam520 (#11757) üzenetére


Darko_addict
őstag

Téves komment, törölve...

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11759) PrinceHerceg válasza adam520 (#11757) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szar a Win8 is ahogy van... Nekem még a hangkarimat se ismerte fel, szóval ennyit a jelenlegi Miki megoldásról!

Jó 8 nekik... ;)

(#11760) Móci


Móci
addikt

Üdv!

Lenne egy kérdésem az X-Fi HD usb kártyáról. Észrevettem, hogy az előző hangkártyához (Xonar DG) képest gyengébben teljesít az optikai kimenete. Ez az usb-s mivoltából fakad, vagy más gond van? Többféle driverrel (gyári, win7) kipróbáltam, de ugyanaz.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11761) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok!

Új rendszerre költöztem át, itt W7 64bit van, 2,5ös support packot telepítettem az X-Fihez.

Problémám annyi, hogy hiába tiltom le a lejátszóeszközöknél a Soundblaster fülön a SB kiterjesztéseit, jelen esetben a CMSS-3D-t, ha böngésző a hangforrás, a hátsók is szólnak, és a mélyre is annyit ráad pluszban hogy puffog az egész. Rendes zenehallgatásnál (foobar) normálisan működik, a thx és az audio control panelen beállítottak szerint működnek a dolgok (minden effekt és üveggyöngy ki, 6ch, vágás 80hz, stb).

Hol és mit kéne állítanom hogy ezt a böngészők is lekövessék :F

:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11762) MC Pite válasza Móci (#11760) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem hiszem hogy befolyásolná a felület... És az analóg részéhez képest is gyengébb az optikai?
Van ilyen kártyám (DAC)om is, és analógon nem rossz a hangja (optikán viszont gondolom a dekódolást az erősítő végzi, nem tudom a Xonar mennyiben volt más)...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11763) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Ha minden jól megy, holnap jön az Auzen Prelude 7.1 felváltani az XtremeMusic-ot.
A napokban telepítettem Daniel_K Support Pack 2.5-jét, ami a leírás szerint alkalmas többek között a Prelude-höz is. Elég, ha csak betolom a kártyát és resetelek minden szoftveres beállítást, vagy ildomos újratenni a drivert is?

Köszönöm!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11764) Darko_addict válasza Darko_addict (#11763) üzenetére


Darko_addict
őstag

Újra kellett tenni, nem ismerte fel a kártyát reinstall nélkül. :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11765) Darko_addict válasza Darko_addict (#11764) üzenetére


Darko_addict
őstag

Még egy: vannak még a topikban Auzen tulajok? Nekem Daniel_K driver pakkja kicsit torzít, PAX 1.35 pedig nem elérhető sehol. Ki mit használ, mit javasol?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11766) HSM válasza Darko_addict (#11765) üzenetére


HSM
félisten

Miért nem rakod fel a gyári drivert [link]? Nekem minden szempontból hibátlanul dolgozik, win7 64biten évek óta. ;)

(#11767) Darko_addict válasza HSM (#11766) üzenetére


Darko_addict
őstag

Emlékszem, mikor megvettem az XtremeMusic-ot, gyárival kezdtem. Többek tanácsára cseréltem, majd jött az "OMG" érzés, és azóta nem foglalkoztam gyáriakkal szóval itt sem az volt az első gondolatom. :P
A lényeg, hogy a mostani D._K nem jó, így már töltöm is a gyárit, megnézem milyen. :K

Köszi a linket!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11768) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#11767) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

De egy Auzentech mint gyártó nagyon nem = Creative Labs-ékkal, mivel ők még tudnak normálisan szoftvert írni, szóval nyugodt lélekkel tedd fel a gyári drivert, mert Én is csak jókat hallottam róluk!

;)

[ Szerkesztve ]

(#11769) Darko_addict válasza PrinceHerceg (#11768) üzenetére


Darko_addict
őstag

Korrektül szól vele!
Azt olvastam valahol, hogy csak a Meridian-hoz van saját driver, emez meg a Creativét használja. :U

Köszi srácok! :)

Mintha kicsit sercegne. Milyen lejátszót használtok?

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11770) Darko_addict válasza Darko_addict (#11769) üzenetére


Darko_addict
őstag

Vezérlőpult/Hang 24/96KHz megoldotta. Eddig 24/44.1-en volt, kellett egy kis idő, mire ezt is megnéztem, nem gondoltam volna, csak tippet kaptam rá. :U

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11771) HSM válasza Darko_addict (#11770) üzenetére


HSM
félisten

Próbáld ki foobar2000 asio kimenettel.... ;)

(#11772) Darko_addict válasza HSM (#11771) üzenetére


Darko_addict
őstag

Nem rossz, de egyes zenéknél, magas hangoknál, akár MP3, akár FLAC pattog, serceg.
Driver feltétele után emiatt is rinyál, ha bele akarok menni a Hang menüben. :Y :D

Sokan panaszkodnak erre, állítólag XP-n tökéletes volt régen.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11773) Darko_addict válasza Darko_addict (#11772) üzenetére


Darko_addict
őstag

Minden egyéb audioillesztő letiltása után (egy részét BIOS-ból) megszűnt a magas hangok sercegése is, minden cool, kopp-kopp. :)

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11774) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#11773) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Süketülj most már akkor egészséggel...

:DDD

(#11775) HSM válasza Darko_addict (#11772) üzenetére


HSM
félisten

Soha nem láttam ilyen hibaüzit, illetve sercegésem se volt, pedig használtam mellette Realtek integrált hangkarit, via integrált hangkarit, meg az Ati HDMI hangillesztőt is... :F

Én inkább arra gyanakszom, hogy a PAX vagy más driverekből maradhatott vissza valami szemét... Ha nem gyógyul meg, megpróbálhanál egy windóz-reinstallt is. ;)

(#11776) kispista92


kispista92
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy jó hangkártyát és meg szeretném kérdezni hogy melyik a jobb és mennyivel?
SB X-Fi Xtreme Music
SB Audigy4

A választ előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#11777) PrinceHerceg válasza kispista92 (#11776) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha jót akarsz akkor X-Fi hangkarit veszel...

;)

(#11778) ElBandi88


ElBandi88
csendes tag

Sziasztok,

Ha veszek egy Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 PRO hangkártyát és rákötöm a Gigaworks S750-et akkor fog működni a rendszer 7.1-ben? Mit gondoltok? Valaki használja ezt a 2-t összekötve?

Köszi.

(#11779) PrinceHerceg válasza ElBandi88 (#11778) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ez az USB-s megoldás csak 5.1 hangcsatit tud lekezelni maximálisan, viszont a hangkeltőd ha jól tájékozódtam feltudja majd Neked keverni 7.1-re is az adott hangforrást!

:K

(#11780) ElBandi88 válasza PrinceHerceg (#11779) üzenetére


ElBandi88
csendes tag

Akkor valószínűleg jobban járnék egy ilyennel?
http://reviews.cnet.com/external-audio-adapters/creative-usb-sound-blaster/4505-9335_7-30580579.html

(#11781) PrinceHerceg válasza ElBandi88 (#11780) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én inkább az előzően javasolt megoldásnál maradnék, azaz a hangfaladdal kevertetném fel a forrást! :K

[ Szerkesztve ]

(#11783) ElBandi88 válasza PrinceHerceg (#11781) üzenetére


ElBandi88
csendes tag

Pedig a másik kártya elvileg kezeli a 7.1-et is.
Én attól félek, hogy a kártya szoftverében nem lehet majd állítani a 7.1-es hangzást az X-fi-nél...bár ez nemtudom, hogy hangzásban mit fog jelenteni. Meghajtaná így is az összes hangszórót?

(#11784) Darko_addict válasza ElBandi88 (#11783) üzenetére


Darko_addict
őstag

Persze! Csak nem biztos, hogy egy DTS filmnél hűen mindenhonnan az a hang fog jönni, aminek kell. Ne úgy képzeld el, ha szemből lőnek, te mögüled fogod hallani. Inkább úgy, ha jön egy heli, nem lesz olyan igazi térhangzása.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11785) ElBandi88 válasza Darko_addict (#11784) üzenetére


ElBandi88
csendes tag

Tehát akkor te azt mondod inkább, hogy jobb választás lenne a Creative Sound Blaster Audigy 2 NX. Ami tud 7.1-et is!!!???

(#11786) Darko_addict válasza ElBandi88 (#11785) üzenetére


Darko_addict
őstag

Mindenképpen külsőt akarsz?

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11787) ElBandi88 válasza Darko_addict (#11786) üzenetére


ElBandi88
csendes tag

Igen, mert laptophoz kell kötnöm. Találtam faja PCMCIA-os Audigy 2-t ami profi lenne, de a laptopban Express card csatlakozó van csak, amihez kéne átalakító, ami marha drága, és buta megoldás is lenne.
Ezért csak az usb-s hangkártya játszik és abból az a kettő amit küldtem. Nincs más ami 7.1-et kezel és minőségi ahogy néztem. :(

(#11788) Darko_addict válasza ElBandi88 (#11787) üzenetére


Darko_addict
őstag

Így világosabb. A külsőket nem ismerem, így ajánlani nem tudok, csak abból kiindulni, amit írtál.
Az 5.1-es kártyára rá tudod kötni mindegyik hangszórót? Mert, ha igen, akkor programmal felkeverhető 7.1-re, és a hang is szép lesz az X-Fi chippel.
Ha nem, és a 7.1-ből kettő nem szólna, akkor vagy a hangélményt adod alább vagy 2 hangszórót. Előbbi esetében maradna az NX.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11789) ElBandi88 válasza Darko_addict (#11788) üzenetére


ElBandi88
csendes tag

Az 5.1-es kártyára is rá tudnám kötni az összes hangszórót mert a mélynyomóból 3 kábel jön ki csak.
És a gigaworks-höz van ugye egy dekóder ami 5.1-ből elméletileg tud 7.1-et csinálni. Nehéz a döntés. :)

(#11790) Darko_addict válasza ElBandi88 (#11789) üzenetére


Darko_addict
őstag

Továbbá a Gigaworks minőségét, tisztaságát sem ismerem. Ha ki lehet belőle hozni többet, mert van benne lehetőség, az X-Fi chippel ellátotta kártya megteszi.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11791) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Én meg közben mélytisztítást végeztem a driverek között. Olyan mélyre kellett nyúlni, ahol még a beépített, rejtett Rendszergazda fióknak sem volt hatalma. :D

Töröltem MINDEN Creative/Auzen-nel kapcsolatos drivert, töredéket, maradékot, memóriát, emléket. Hangzás terén egyértelműen előnyére vált, nincsenek régi megmaradt beállítások, én pedig manuálisan kikapcsoltam minden extrát, szóval nincs mókolva.

Töröltem az alaplapi audiot is, illetve a hangerőt levettem 90%-ra (hasznos javaslat volt!), és nagyon ritkán van sercegés, hiss, vagy bármi torzítás akár 20, akár 70%-os hangerőn (a Z vezérlőpanljén tekerve) hallgatom, ha mégis előjön, akkor kilövöm a lejátszót és újra megnyitom a zenét. Próbáltam több playert, kivétel nélkül előjött egy-egy zenénél ez a furaság. Szerintem biztos driver hiba. Olvastam más tollából, hogy neki lehalkult, illetve sistergett, mikor GÖRGETETT az egérrel. :D

Értelmes váltás volt, köszönöm az ajánlatot PrinceHerceg! :R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11792) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#11791) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én csak örülök ha Te is azt teszed...

:K

[ Szerkesztve ]

(#11793) JanR válasza JanR (#11633) üzenetére


JanR
addikt

Egy kis javítást szeretnék kérni az előző hozzászólásomhoz. Sokan írtak már, hogy nem annyira értik.

Ahhoz, hogy szóljon az 5.1 hibátlanul a Chrome-al, nem kell mást csinálni csak:

Chrome.exe -> Jobb klikk -> Tulajdonságok -> Parancsikon fül -> Cél: Ide a végére írd be ezt: --disable-audio-output-resampler

Szóval a teljes valahogy így néz ki:

C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --disable-audio-output-resampler

Chrome újraindít, 5.1 élvez! Remélem segítettem!

mod: Ezzel nem kell semmi flashplayer-s dolgot tiltani, hibátlanul működik! Nálam tesztelt x-fi xtreme music + win7

mod2 (2013.04.09.): A jobb klikk után betettem egy tulajdonságok -> Parancsikon fül-et, mert sokan nem találták meg :)

(#11794) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Ezt használom a Creative xFi Platinum Fatality Champion series karimhoz és néha be bereccsen a hang a közép hangszórónál...sima win (7/64 bit) üresjáratban....

eni szolúsön?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11795) PrinceHerceg válasza aelod (#11794) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hi

Frissítsd be a drivered ezzel az újabb verzsönös P.A.X csomaggal és reménykedjünk hogy fixálódik a dolog!

;)

[ Szerkesztve ]

(#11796) aelod válasza PrinceHerceg (#11795) üzenetére


aelod
veterán

le kell takatítani elötte vagy rá-telepítős?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11797) PrinceHerceg válasza aelod (#11796) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Utóbbi...

:K

(#11798) aelod válasza PrinceHerceg (#11797) üzenetére


aelod
veterán

thx!

majd jelentek:)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11799) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv skacok.

Honnan lehetne letölteni ezt a skint? [link] Rohadt jól néz ki szerintem! :Y

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11800) bitovi válasza Satyricon (#11799) üzenetére


bitovi
tag

Van lejjebb egy hozzászólás.
Ha jól értelmeztem, akkor a srác Photoshop-al készítette el.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.