Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12301) HSM válasza Ramachandra (#12286) üzenetére


HSM
félisten

Én úgy összességében nagyon szeretem a kari hangképét. :K Ami a DAC-ot illeti, gondolom az Auzen mérnökei nem bízták a véletlenre a körítést. :) A basszus pont jó az ízlésemnek, zenében szolid, de a helyén van, filmeknél pedig ha olyan van dübörög keményen, nemcsak egy pukk van mondjuk robbanás helyett. :)

Érdekes, amit írsz a kondikról. :) Én azt hittem, az összes szilárdelektrolit, ami ilyen "csomagolású", de ezekszerint tévedtem. Viszont ettől függetlenül rejtély, mi is pontosan, ami rajta van. :( Bár végülis a végeredmény jó, szóval nem panaszkodom. :D

Ja, és köszönöm az infókat. :R

(#12297) zack: Analóg bekötés nem jöhet szóba? Vagy foglalt már az a bemenet az erőlködőn?

[ Szerkesztve ]

(#12302) Winne


Winne
nagyúr

Üdv!

Felpattintottam a 8.1-et, de az eddig használt driveremet nem komálja, azt mondja nincs támogatott audio eszköz. Helpmeplease! :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12303) PrinceHerceg válasza Winne (#12302) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Give it a try... ;)

[ Szerkesztve ]

(#12304) Winne válasza PrinceHerceg (#12303) üzenetére


Winne
nagyúr

Sajnos ugyanaz ezzel is... :( (Nincs csatlakoztatott hangeszköz)

Plusz ez:

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12305) PrinceHerceg válasza Winne (#12304) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Pattintsd ki a kártyát a gépedből, aztán az alaplapi elemet is és vissza mindent! :)

Utána pucolj le mindent a gépedről, a temérdek registry-t is beleértve és próbáld meg úja, mert vszínű hogy rendetlenség van Nálad! :K

(#12306) Winne válasza PrinceHerceg (#12305) üzenetére


Winne
nagyúr

Új win volt, nem ez volt a megoldás, de legalább megy már. Most állítgatom. :K

A Creative oldalán kivételesen volt működő driver.. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12307) Zola007


Zola007
veterán

sziasztok
új 2.0 hangfalat tervezek venni (edifier / microlab / modecom), a kérdés hogy melyikről lenne érdemes hajtani?
SB Audigy 2 ZS
USB-s X-Fi 5.1

zenehallgatás (country, rock, pop) a cél, néha film, de semmi játék és tuc-tuc

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12308) Winne


Winne
nagyúr

Következő most a probléma: a beállított game és entertainment módjaimat mindig reseteli, hiába állítom be...

Solution? :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12309) Kecuhun válasza Winne (#12308) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Nekem ez segített, bár nekem X-Fi Titánium kártyám van.

[ Szerkesztve ]

(#12310) Winne válasza Kecuhun (#12309) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez van fent. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12311) PrinceHerceg válasza Winne (#12310) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Alvó mód, aztán ébresztés és újraindítás, és voálá...

:C

(#12312) Winne válasza PrinceHerceg (#12311) üzenetére


Winne
nagyúr

Alvó mód nem játszik nálam. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12313) PrinceHerceg válasza Winne (#12312) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor más sem igen fog... :P

(#12314) Winne válasza PrinceHerceg (#12313) üzenetére


Winne
nagyúr

Gonosz vagy! :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12315) PrinceHerceg válasza Winne (#12314) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Sry érte... de sajna tényleg nem tudok más megoldásról jelenleg!

:K

(#12316) Winne


Winne
nagyúr

Ez a beállításos dolog kikészít, visszatettem a régi drivert, amit eddig tökéletesen használtam és leszedtem a legújabbat miatta, de ezzel is azt csinálja, tehát nem a csomagban van a hiba, hanem a win8 a hunyó..

Ami még jobban idegesít, hogy hangminőségre sem ugyanaz, néha "bereked a hang" és nem szól tisztán..

Már azon is gondolkoztam, hogy eladjam a francba.. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12317) PrinceHerceg válasza Winne (#12316) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Sajna ezen a szinten már tényleg a Win8 a ludas! Amúgy a javasolt alvó technológiával sem jegyezte meg a beállításaidat az OP-d?

:(((

(#12318) Winne válasza PrinceHerceg (#12317) üzenetére


Winne
nagyúr

Az alvó mód nálam ki van kapcsolva mindig. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12319) PrinceHerceg válasza Winne (#12318) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

De ha azt akár csak 1x is megcsinálnád, a beállításaidat már elmentené a rendszered Cimbi!

:C

[ Szerkesztve ]

(#12320) Winne válasza PrinceHerceg (#12319) üzenetére


Winne
nagyúr

Azt megpróbálom akkor délután. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12321) PrinceHerceg válasza Winne (#12320) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ez a beszéd! :K

(#12322) Winne válasza PrinceHerceg (#12311) üzenetére


Winne
nagyúr

Azt kell mondjam, jövök egy sörrel! :R :R :R

Mi ennek az apropója amúgy? :F

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12323) PrinceHerceg válasza Winne (#12322) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Azt Én se nagyon tudom, de úgy látszik h működik... :DDD

(#12324) Bélaaaa válasza Kecuhun (#12212) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Mikor beállitottál mindent, tedd alvó módba a gépet, majd éleszd fel... S lám, megjegyzett mindent. :R

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#12325) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

:DD :DDD :DD :DDD :DD :DDD :DD :DDD :DD :DDD :DD :DDD :DD :DDD :DD :DDD :DD :DDD :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12326) Winne válasza PrinceHerceg (#12325) üzenetére


Winne
nagyúr

:DDD :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12327) Kecuhun válasza Winne (#12326) üzenetére


Kecuhun
senior tag

:D Ezt hívják úgy, hogy fáziskésés... :D

(#12328) Winne válasza Kecuhun (#12327) üzenetére


Winne
nagyúr

A segítőkészség megvolt az a lényeg. :K :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12329) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Bocsánat, egy hete(!) nem néztem be, majd az első kérdés ez volt. Már írtam is a segítséget. :R

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#12330) Painkiller77


Painkiller77
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni vettem egy Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB hangkártyát amire rákötöttem Logitech X-540 5.1 hangfalat és mikor a Windows 8.1 rendszer betölt akkor nagyon idegesítő pukkanó hangot add a hangfal minden rendszerindításnál, viszont ha csak akkor dugom rá a hangkártyát miután betöltött a Win8 semmi pukkanás.

Hogyan tudnám ezt orvosolni, mert nagyon idegesítő főleg mikor alszik mindenki? :(

Előre is köszönet

(#12331) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Van 1 rohadt jó video a SoundBlaster hangkarik evolúciójáról a youtube-on. Elég régen láttam, és nem jut eszembe a címe. Aki ismeri közületek, belinkelné nekem? Kb. fél órája keresem, de nem találom :(

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12332) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12331) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Mert valószínűleg már törölték a köcsögök, amúgy rémlik melyikre gondolsz!

Pl: amikor az Audigy-nél tart, ordít vmi 2-ajtós szekrény hogy... "You fight like a girl" xD és egészen az X-Fi szériáig megy el!

:DDD

(#12333) Satyricon válasza PrinceHerceg (#12332) üzenetére


Satyricon
addikt

ÓÓÓÓÓ R*haggyanak meg! :W Akárhogy megerőltetem magam, nem tudok pozitív véleményt mondani a Creative-ről! Ezt azért nem gondoltam volna, hogy letörlik ezt a zseniális videot... :W

Bocs a kiakadásomért, csak nem térek magamhoz. O.o Tudnék rájuk egy találó "nevet" mondani, de nem teszem, mert kitiltanak prohardverről!

Nem fér a fejembe... Kezdték azzal, hogy hulladék X-Fi-t gyártottak, amik szinte nem is voltak azok(pl Xtreme audio) aztán a driver támogatással nem foglalkoznak, sz..nak a vásárlókra, most meg ez... :W

Nálam most telt be a pohár! Lehet eladom a karijaimat, és inkább Auzen-t vagy Asus-t veszek!

Am igen, arra gondoltam! Eszméletlen ütős volt. Főleg a vége!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12334) Ramachandra válasza Satyricon (#12333) üzenetére


Ramachandra
tag

Régen nem volt gond a drivereikkel, legalább is emlékszem az XtremeMusic-ra minden ment vele még a gyári CD-n találhatóval is, nem is értettem évekig miért siránkozik olyan sok ember. Az első XtremeMusic amit 2006-ban vettem nem torzított be max hangerőn egyáltalán, és örültem is végre megoldották ezt a gondot. Azóta megfordult egy néhány nálam és mind torzít. :D Az Xtreme Gamer Fatality Pro ami jóformán csak több RAM-ot kapott de az alap kártya alig változott elég régen polcra került, és nem tudja a Smaple Rate-et átállítani, az eredeti meghajtópogival. A sima Titánum kártyák ami szintén nem friss, múlt hónapban jutott el arra a szintre hogy gond nélkül lehet 2.1 -ről 5.1-re állítani vagy egyébre. Lehet az egyik ok az inkompatibilitás is szériák között mert több különböző helyén készülnek és néha a hardver szinten sem teljesen egyformák. Valószínű a tudatos spórolós-butítós tendencia is közrejátszik. Az ASUS kártyákat szeretik a drivereket pont ellenkezőleg.

Anno a Creative nagyon lelkes lett amikor a PAX csomag készítője Robert McClelland elkezdett az általuk halálra ítélt hangkártyáknak drivert készíteni, meg kijavítani ingyen amit ők nekik kellet volna. Kapásból perbe is fogták törekvései elismeréseképpen, és szerencsére elég nagy zajt csapott az ügy, az ASUS meg már a küszöbön toporgott a Xonar-okkal és inkább lenyelték a békát.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#12335) PrinceHerceg válasza Ramachandra (#12334) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én speciel az SB Live szériával szívtam orbitálisakat, anno. Volt olyan ugyan is, h feltettem a drivert és képtelenség volt leszedni ha vmi oknál fogva szarul tette fel magát, de nem is működött szegény sehogy se... max a Win újrahúzás után, de addig bebetonozta magát a Winbe! :)

X-Fi hangkárikkal pedig talán 1x szívtam, de azt relatíve egész hamar sikerült megoldani! Azóta minden álom, igaz hogy PAX-oltam a gyári megoldást és Robibá drivereit hajtom a mai napig! :K

[ Szerkesztve ]

(#12336) Bill0121


Bill0121
csendes tag

Én nem értem ezt a driver mizériát a creative kártyákkal ! Nekem semmi gondom nincs a Fatal1ty Platinum karimmal elejétől kezdve :-) Pedig féltem tőle mert mindenki szapulja őket!

(#12337) HSM válasza Bill0121 (#12336) üzenetére


HSM
félisten

Én is így voltam vele... 2003-2005 között se volt semmi bajom az Audigy2-vel, és 2007-2008 között sem, és 2009-től is remekül ment az X-fi... :) Persze, ettől függetlenül láttam sok példát, ahol azért jobbat várt volna az ember...

(#12338) Vartanus válasza Bill0121 (#12336) üzenetére


Vartanus
őstag

Gondolom nem Windows 8-at használsz és nem is gyári driverrel....Robibá és Daniel_K úriemberek nélkül lehet lehúzhatná a rolót a Creative,mert anno a Win 7-es gyári driver is olyan gatyi volt hogy az X-Fim 5%-át ha kitudtam vele használni..ha nem lett volna PAX rég adtam volna el a ...csába.
Mos 8.1-hez nem találok sem PAX sem Daniel_K-s drivert sem,ezen kívül a Platinum karim háttsó hangfalai is búgnak így kénytelen vagyok az alaplapi ALC892- használni és nem érzem sokkal rosszabbnak mint az X-Fi volt. Ideje lenne a Creativenak összeszedni magát és ha már ilyen méregdrágán árulja a kariait akkor legelább 3évig normális driver támogatást nyújtani hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12339) Bill0121 válasza Vartanus (#12338) üzenetére


Bill0121
csendes tag

Win 7 64bit-et használok, de igen gyári drivert használok, a legujabbat. Win 8-ra is ugyan ez a driver van. Annyi hogy console launcher nincs benne, de azt is egy gyárit leszedtem és jó vele.
Nekem alaplapi alc888 után ég és föld! Olyan dinamikája van, hogy nem is tudtam a rongy sal audio hangszóróimról, hogy így tudnak dübörögni :-)
Viszont leginkább zeneszerkesztésre használom, és ott is remekel a kicsike, pedig megizzasztom rendesen az FL-el :-) Szóval én rosszat nem tudok mondani róla!

Amúgy Realtek drivert törölted előtte és letiltottad aztán a biosban? Hdmi eszközkezelőben le lett tiltva?

(#12340) xrace77


xrace77
tag

Sziasztok!

Kölcsönkaptam egy SoundBlaster X-Fi Xtreme Audio hangkártyát. Egy mikrofonos fejhallgatóval és a 2.1-es hangrendszerrel szeretném kipróbálni. Kérdésem lehet, hogy nagyon banális lesz. :B
Ha a fejhallgatót a mikrofon bemenetbe és a mellette lévő hang kimenetbe csatlakoztatom, akkor a hangrendszert a maradék 3 hely bármelyikébe bedughatom?

Ez a kártya mennyire használható játékokhoz?

(#12341) PrinceHerceg válasza xrace77 (#12340) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Játékokra EAX 3.0-ig úgya ahogy rendben is van, de felette már bajok lehetnek! Illetve nem szerencsés a zöld dugót sem mellőzni, szóval inkább oszd le valami jack duplázóval és maradj kizárólag annál! :K

[ Szerkesztve ]

(#12342) xrace77 válasza PrinceHerceg (#12341) üzenetére


xrace77
tag

Köszönöm a választ, ahogy írtad jack duplázóval oldottam meg.
Most újabb kérdésem lett. :)
Így a zene, vagy bármi ami szól mindkét kimeneten (hangfal, füles) keresztül egyszerre hallható.
Megoldható, hogy egyszerre csak egyik szóljon?

(#12343) PrinceHerceg válasza xrace77 (#12342) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem tudom, hogy van-e ilyen elektronika ami némítja az éppen nem használt ágat, de az biztos hogy jobban járnál, mert így egy kissé rosszabb a végeredménykép hallható hangminőség!

Bár a füles érzékelés opció ami némítja a hangfalat talán használható alternatíva lehet... csak ahhoz meg ki-be kell huzigálni a fülesedet! :K

[ Szerkesztve ]

(#12344) kraken


kraken
tag

Sziasztok..a segítségeteket kérném..Van egy fatality x-fi-m ,sajnos olyan alaplapot vettem amiben nincs pci foglalalt..valami hasonló vagy kicsivel jobb minőségü usb-s megoldást keresek..Nézegettem az Asus xonar v1,v3 és v7 megoldásait..van e valami tapasztalat ?? Ami van még a Creative 5.1 usb..más megoldást nem tudok..mi lenne minőségileg a legjobb alternatíva ?? A hangkártyát inkább mozizáshoz használnám.. Persze néha játszom és zenét is hallgatok...Olyan lenne jó aminek van rendes Win8 drivere is ugye..mert az a jövő,sajna már most is vannak olyan játékok amik azon futnak a legjobban..Köszönöm előre is :R

(#12345) Satyricon válasza kraken (#12344) üzenetére


Satyricon
addikt

Milyen alaplapod van? Jah, am léteznek ilyen csati átalakítók is, PCI foglalatot átalakítjausb-sre meg ilyenek. Ez a megoldás nem lenne jó? Szerintem olcsóbban jönnél ki, ha esetleg nem szívesen cserélnéd le a hangkarit.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12346) kraken válasza Satyricon (#12345) üzenetére


kraken
tag

Köszönöm a választ de még nem hallottam ilyesmiről :( Az a baj az alaplapom matx es..pci exzress meg az a rövid csati van..nem jut eszembe a neve :) Abba tudnék venni kártyát..de a videókari olyan nagy tégladarab hogy semmi nem fér el mellette ..Az usb -s megoldások nem annyira jók ?? De utánanézek ilyen átalakítónak :R

(#12347) PrinceHerceg válasza kraken (#12346) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Pontosan milyen hangfalakat hajtanál és milyen alaplapod van jelenleg? Ezeket épp azért kérdezem, mert nem biztos, hogy egy USB-s variáns ne lenne kielégítő a számodra!

:)

[ Szerkesztve ]

(#12348) Satyricon válasza kraken (#12346) üzenetére


Satyricon
addikt

Lehet rosszul mondtam és nem létezik. Ugyanis csak ilyen megoldásút találtam. Ilyen csatid sincs az alaplapon? :F Mert ha igen, akkor nyert ügyed van! ;)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12349) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12348) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ez PCI-e csatiból csinál két mezei PCI-t, csak ugye neki betakarja a "tégla" méretű VGA-ja ezt a csatit sajna! :P

(#12350) Satyricon válasza PrinceHerceg (#12349) üzenetére


Satyricon
addikt

Ha nagy a ház, akkor nem gond, mert van benne hely. Olyan meg nincs, hogy a vga hűtéssel együtt elfoglalja a gépház belsejének a felét. Max ha moddolva van a hűtés. Nekem sincs nagy házam és volt benne 8800 Ultra, ami szintén nem kis méretéről híres. Na meg ez a megoldás nem sok helyet foglal, akár hová is tesszük. Én pl. barkácsolnék neki helyet a vga alatt, vagy mellett..

Na meg csak azért gondoltam ezt a megoldást, mert akkor a későbbiek folyamán PCI-os csatival rendelkező hardverrel is tudja bővíteni a gépet. És valljuk be, nem hátrány ha van 1 gépben(alaplapon) PCI csati, ugyanis a hangkártyákon kívül még van pár hardver, ami ilyen csatit használ! :P

Szerk.: Jaa, hogy ezt a csatit eltakarja a vga? Basszus... erre a részre nem figyeltem, mikor olvastam :F Akkor nem mondtam semmit, azt is csak halkan :DDD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.