Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11651) PrinceHerceg válasza cofon (#11650) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Egy nagy IGEN a válaszom a számodra...

Hangkari ügyben pedig ha gondolod segítünk is választani!

:K

(#11652) PrinceHerceg válasza PrinceHerceg (#11651) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az utolsó mondatot kérlek vedd figyelmen kívül... este van már Nálam is, + (bőven jó lesz az az USB-s X-Fi HD)!

:DD

[ Szerkesztve ]

(#11653) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok!

Az új külső hangkártyámmal ezidáig nem volt gond [link] mindennel frankó, viszont ma egy játéknál azt csinálta hogy random be-be akad a hangja, be "reccsen", nem tudom mitől van, valakinek van ötlete?

(#11654) Sanyaaa26 válasza Sanyaaa26 (#11653) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Módosítom, minden játéknál ez van, öszze vissza akad a hang

(#11655) HSM válasza Sanyaaa26 (#11653) üzenetére


HSM
félisten

Az USB port lehet foglalt... Nincs külső winyó, vagy valami nagyobb USB-fogyasztó rákötve a gépre?

(#11656) Fandango válasza Sanyaaa26 (#11654) üzenetére


Fandango
veterán

Ha nem tudtad volna, akkor 5 percen lehet a hozzaszolast szerkeszteni, ezert nem kell ujat irni. :U

(#11657) Sanyaaa26 válasza HSM (#11655) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Köszi, közben magától megjavult

(#11658) cofon válasza Sanyaaa26 (#11654) üzenetére


cofon
csendes tag

a linkedre kattintva úgy látom x-fi HD-d van. az egyik külföldi tesztben nagyon gyengének itélték a fejhalgató kimenetét, Te próbáltad zenével---komoly és jazz elsősorban , kérlek válaszolj egy pár mondatban a használhatóságáról is köszönöm Cofon

(#11659) Sanyaaa26 válasza cofon (#11658) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Szia, igen mintha én is olvastam volna hogy a vonal kimenete az sokkal jobb mint a fejhallgató.
A vonalkimenetet nem volt még lehetőségem kipróbálni, kellene egy fejhallgató erősítő.
Abban a témában otthon van itt valaki?

(#11660) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!
Extreme Music kártyán szeretném használni az spdif kimenetet, amit legegyszerűbben az 5-ös számú jack dugón keresztül tudok megtenni, ha minden igaz akkor egy ilyen átalakító kell hozzá. Mivel én ezt a csatlakozót nem használom, így nem forrasztanék a csatlakozó tűkre.
Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdés, hogy itt is be tudom kapcsolni a digitális 5.1-et a DDL-DTS kultivátorral? Azaz működni fog, vagy az csak a nyákon lévő kimeneten lehetséges?

no brain, no problem

(#11661) cracky86 válasza Zolee11 (#11660) üzenetére


cracky86
tag

Ezzel is, és a belsővel is megy (legalábbis ExtremeGamer-en biztosan)!
Viszont én is kérdeznék: 5.1-ben 24bit/96khz-en miért nem megy a kártya? DTS és Dolby, valamint külső, és beépített decoder-el is próbáltam, Pax default tweak, és gyári driverrel sem. Átkapcsol -legalábbi az erősítő írja- és vagy visszakapcsol, mert "nem támogatott" vagy bevisszhangzik az egész!

(#11662) Kecuhun válasza cracky86 (#11661) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Optikai kábelt használsz (SPDIF)?

(#11663) PrinceHerceg válasza Zolee11 (#11660) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az a rossz hírem van a számodra hogy ezzel a kis jack/RCA átalakítóval sajna nem tudsz kicsikarni digitális jelet a Music hangkaridból, pláne mert egyrészről nincs is rajta az 5. számú jack ki/be menet, plusz mert egész egyszerűen így ahogy Te vázoltad az elképzelésedet, nem küldi ki a digitális jelet!

Való igaz azonban hogy pl a mezei X-Fi XtremeGamer-nél a fehér csatiba optikai dugesz is bele van rejtve, de itt sajnos ez az opció nem játszható be, csak a megfelelő átalakítókkal...

:(

[ Szerkesztve ]

(#11664) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Pontosan ezekkel, melyből az első kettő gyári, az utolsó pedig okos házi megoldás:

1

2

3

:C

[ Szerkesztve ]

(#11665) cracky86 válasza Kecuhun (#11662) üzenetére


cracky86
tag

Coaxialt használok PrinceHerceg által linkelt megoldásokból a harmadik variánssal, csak ez nem házi csati hanem gyári. Havernak volt otthon, valami genius csodahangkeltőhöz kapta. Nálunk nem lehet kapni optikai kábelt sajnos...3 boltba voltam, 2 boltos szerint ilyen nem létezik, a harmadik bevallotta hogy nem vagyok hülye, és létező dolgot szeretnék, de ő nem rendel, mert 1darabot nem éri meg neki...

(#11666) PrinceHerceg válasza cracky86 (#11665) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

De ebbe nem is optikai, más néven Toslink kell hanem coax, bár akkor ezek szerint ezzel már Te is képben vagy...

Visszatérve pedig az enkóderhez, az a kis okosság ha nem is 5.1-et küldesz ki, akkor is megfogja szólaltatni mindegyik hangszoródat, sok.1-ben, digitális kimenetnél!

:K

[ Szerkesztve ]

(#11667) cracky86 válasza PrinceHerceg (#11666) üzenetére


cracky86
tag

Igen, de az optikal csati is arra megy, megnéztem a kiosztását mielőtt összedugtam, gondoltam hátha nem egy szabvány a genius meg a creative. Akkor láttam, hogy az optikal is ott megy ki, csak kell neki plusz egy láb a villanynak :DD ugyan ilyen az enyém is mint amit linkeltél, csak rövidebb és vastagabb a kábel rajta, meg narancs a műanyag betét benne, nem fekete!

Szerk.:

a decoder/encoder-ben nekem mindenféle hangszórókitöltés le van tiltva, a stereo csak stereo-ban szól(az erősítőn van engedélyezve a SW remix, így egy kis Sub-ot segít rá). Én úgy szeretem, ha minden természetesen szól, ha a film stereo azt sem engedem neki felkevertetni, mátrixal, vagy effektekkel. Lehet maradi vagyok, de úgy nekem szebb, ha pl. régi egy film.

[ Szerkesztve ]

(#11668) adam520


adam520
tag

Halihó mindenkinek!

Nos, van valami megoldás az X-fi boot utáni eltünős hibára?
Vagy még semmi sem történt a témában?

Dr.Adam520

(#11669) Zolee11 válasza PrinceHerceg (#11663) üzenetére


Zolee11
senior tag

Aha, szóval ez a FlexiJack ilyen átalakítóval nem ad át digitális jelet, csak a gyári átalakítókkal, amiket persze égen földön lehetne keresni. Tehát marad a bütykölés, vagy az alaplapi hangkártya optikai kimenete. :((
Ez elég sajnálatos, hogy nem lehet ilyen kiegészítőket itthon kapni.

no brain, no problem

(#11670) PrinceHerceg válasza Zolee11 (#11669) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Vhogy úgy...

:(((

(#11671) Zolee11 válasza PrinceHerceg (#11670) üzenetére


Zolee11
senior tag

Szerinted egy ilyennel megoldható lenne a kivezetés. Van rajta egy mikrochip is aminek a +5V a tápja, lehet anélkül nem megy át a jel a kis lapon. Ha még meg is oldom, hogy megkapja a +5V-ot, akkor sem vagyok benne biztos, hogy működni is fog a hangkártyámmal.

no brain, no problem

(#11672) PrinceHerceg válasza Zolee11 (#11671) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem mernék rá fogadni, szóval lehet kéne rá próbagarit kérned! :K

(#11673) Kr/\toS válasza Zolee11 (#11669) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

De ad ki jelet. A flexijack port kétállású amit a driver panelben kapcsolóval lehet szabályozni. Vagy mikrofon bemenet, vagy pedig digitális kimenet. Nézz szét a kontrol panelben.
Egy mezei 3.5jack-rca kábel kell csak. Vagy heggesztesz egyet magadnak, vagy veszel egy sztereó kábelt és kitotózod melyik szálon adja le a jelet. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11674) Zolee11 válasza Kr/\toS (#11673) üzenetére


Zolee11
senior tag

No erre gondoltam én is első körben, csak a kolléga szerint ez nem működik. Mindenesetre nem egy nagy összeg egy ilyen átalakító, megpróbálom, hátha.
Ugye a gyári I/O egység ki- bemenetes, így legalább 3 érintkezős csatlakozó kell, mint egy füles csatlakozója, most ha én beleteszek egy 2 pin-es csatlakozót azaz mono dugót, akkor lehet, hogy 2 lábat összekötök, ami jobb esetben nem zárja rövidre és nem okoz problémát. A sztereó kábelnek viszont mindenképp működnie kell megfelelően átkötve rca-ra.

no brain, no problem

(#11675) PrinceHerceg válasza Zolee11 (#11674) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az a baj, hogy nem tudni biztosra a dolgot, hogy épp működne-e avagy sem...

Tehát Én így nem merném 100%-os belenyugvással elköltetni a pénzedet, de azért próba cseresznye alapon ha gondolod nyugodtan próbáld meg a dolgot!

:U

[ Szerkesztve ]

(#11676) cracky86 válasza Zolee11 (#11674) üzenetére


cracky86
tag

ha stereo rca átalakítóval próbálod, akkor elvileg a bal (L) oldalra adja a coaxiális jelet a flexijack.

(#11677) Guenwhywer


Guenwhywer
csendes tag

Hello!
Most szeretnék venni egy ilyen hangkártyát a gépembe, mert sajnos az alaplapi nem igazán tud megbírkózni a dts hangokkal...
Kérdésem az lenne hogy koaxiális kábellel szeretném összekötni az erősítőmmel így valamilyen digitális kimenetre lenne szükségem van ezeken ilyen? Amit kinéztem a vaterán creative X-Fi ExtremeMusic 7.1, Fekete nyáklap arany csatikkal hátul három vonal kimenet , az eladó szerint digit koaxiális kábellel használta, egy jacj átalakítóval. Ez így működhet? Jelenlegi alaplapi kártyámon van ilyen csatlakozás nem kell közé semmi átalakító így tudom hogy működik ez az átalakító dolog nem tiszta számomra ebben kérnék egy kis felvilágosítást.

(#11678) Kr/\toS válasza Guenwhywer (#11677) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Pár hozzászólással fentebb pont erről beszéltünk. Igen az átalakítós verzió is működik 75 ohmos coaxal, ill fapadosnak a sztereo jack-rca kábel is működik. Annyit kell tenned hogy a control panelben a flexijack módot digitális kimenet módba kell kapcsolni, és máris lesz egy sztereo pcm jeled illetve dd/dts ha a lejátszóprogramodban megfelelően konfigurálod.

[ Szerkesztve ]

(#11679) bitovi


bitovi
tag

Sziasztok!

Win7 64 bit-re kellene XFI Fatality PCI-is előlapos kártyához driver.
Tudom lentebb van valahol, csak nincs kedvem keresgetni.
Pax letöltőoldalán meg nem tudom hol keressem igazán. Nem szeretnék véletlenül mást letölteni!

[ Szerkesztve ]

(#11680) Zolee11 válasza cracky86 (#11676) üzenetére


Zolee11
senior tag

Igen, azon van a kimeneti jel, működik szépen. Köszönöm mindenkinek a segítséget, nem kellett forrasztani, hegeszteni, így is működik! :K

no brain, no problem

(#11681) PrinceHerceg válasza bitovi (#11679) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:DD

Béke Veled!

:DD

[ Szerkesztve ]

(#11682) bitovi válasza PrinceHerceg (#11681) üzenetére


bitovi
tag

Köszi!

Erre gondoltam!

2 letöltő link közül melyiket válasszam?
2. link Win. 8-hoz való, vagy csak az első továbbfejlesztett változata?
Nem vagyok jó Angolos!

(#11683) Fandango


Fandango
veterán

Volna egy kerdesem, jelenleg ezt hasznalom: PAX MASTER PCIe Titanium Driver Suite V2.35 Default Tweak Edition, viszont felraknam ezt: PAX MASTER PCIe Titanium Driver Suite 2013 V1.00 Default Tweak Edition.
Jol gondolom, hogy az ujabb felrakasa elott szedjem le teljesen az elozot?

(#11684) vlaho válasza Fandango (#11683) üzenetére


vlaho
aktív tag

:K , és csinálj még utána egy tisztítást is. Pl.: Ccleaner-el

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#11685) bitovi válasza Fandango (#11683) üzenetére


bitovi
tag

Előző oldalra menj vissza és ott az aljában van.

egy kis segítség

[ Szerkesztve ]

(#11686) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Fandango:

Nyugodtan rá is telepítheted, maximum csak a driver-t fogja neked befrissíteni, a többit meg ugord át! Nem kötelező ám a CCleaner-t használni minden esetben!

Én is így járok el minden esetben, hacsak nincs szükség komolyabb beavatkozásra! :)

bitovi:

Az alsót kellene, és ne félj, visszafelé is teljesen kompatibilis az a telepítő is, (Én is épp ezt hallgatom jelenleg)! ;)

A lényeg hogy itt-ott toldozott-foltozott verzió, szóval mindenképpen az ezt szedd le, mert ha csak pár percel is de újabb és talán kicsit szebb is hangra!

:K

[ Szerkesztve ]

(#11687) zack


zack
nagyúr

Mit mondjak...Elég nagyot csalódtam a Creative-ban Gamer Fatal1ty Pro tulajként. :((
Eleve sokat kellett várni arra, hogy Win8 alatt legyen hang (2013.január), de az, hogy még mindig nincs normális Volume Panel, és nem jegyzi meg a beállításokat a szoftver 5 hónappal a Win8 megjelenése után, ez mindent elárul a Creative support gondolkodásáról. Elhiszem hogy nem mai kártyák ezek, de ha már drivert írtak hozzájuk Win8 alá, mennyiből tartott volna a hozzá tartozó szoftvereket is javítani?
Kicsit úgy érzem, terelgetni akarják a júzereket az új széria felé, hiába elégedettek a jelenlegi hardveres képességeivel... :U Nekem annyira bejön a Gamer Fatal1ty Pro, hogy nem igazán van bennem hajlandóság a cserét illetően. Bár tetszik a Sound Blaster Zx, és a Recon3D Fatal1ty Champion is, de ez a szint 42k környéke nettó, és csak 5.1. Nekem 7.1 rendszerem van, ami szintén Creative (T7900), és húzom a szám, hogy az új szériákból miért hiányoznak a 7.1 kártyák a felső kategóriából, amikor van 7.1 hangrendszerük. :U

Egyébként hardveresen melyik a jobb?

Zx vagy Recon3D Fatal1ty Champion? Vagy esetleg valami komolyabb Xonar? Játékra, zenehallgatásra...

Van esetleg olyan, aki a Volume panel problémára talált megoldást Win8 Pro X64 alatt? Alternatív megoldás is lehet, nem ragaszkodom a Volume panelhez, csak ha Entertainment módban hagyom, ne váltson át Gamer módba gép újraindulásnál... Órák óta nézem a fórumokat, de nem igazán látok megoldást. A Pax 2013-tól reméltem hogy jó lesz, de még hang sem volt alatta. Rá kellett tennem a hivatalos Creative drivert. A Volume panel természetesen ebben sem működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11688) Cseneles válasza zack (#11687) üzenetére


Cseneles
őstag

Nekem tökéletesen működik PCI-E XFI-Titanium Fatal1ty Pro-m Win8 alatt minden megy stabilan hibát még nem tapasztaltam pedik optikán használom egy komolynak számitó Yamaha házimozin :R PAx ot használom de hivatalosból csak a drivert rakom fel a többi a PAX! :C

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#11689) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Nekem még a hangkártyámat se ismerte fel a drága Win8! :D

Mondjuk amúgy sem vagyok kibékülve a külsejével, szóval visszaröppentem szépen a szeretett 7-es ablakomhoz, és így minden megy tovább a régi kerékvágásban...

A Recon széria pedig egy kaki, akkor már inkább egy jobbfajta ASUS Xonar, vagy X-Fi, esetleg ha pénzes vagy egy Z-családtag!

:C

(#11690) Loha válasza zack (#11687) üzenetére


Loha
veterán

Windows 7-tel mi volt a gond, hogy minden áron 8-re kellett váltani? :U

Egyébként hardveresen melyik a jobb?
Windows XP óta nincs hardveres hang Windowson ezért kb. jó legyen a kari jel/zaj aránya meg a driver aztán annyi.

Más:
Azt nem tudom, hogy tudjátok-e, hogy Win7 önállóan konvertálgatja a hangot, ha a nem azonos formátumban van mint ami a Winben be van állítva alapértelmezettként. Pl. 48kHz van beállítva alapértelmezett formátumnak, akkor minden 44kHz-es hangot felkonvertál iszonyat szar minőségben?
Van is rá egy hotfix (KB2653312), de ez is csak a konvertálás minőségét javítja, nem a konvertálást szünteti meg.
Tehát míg az XP a 44kHz-es zenét lejátszotta 44kHz-en konvertálás nélkül, addig a Win7 mindenképpen átkonvertálja az alapértelmezett formátumra lejátszás előtt.
Ha 44kHz van beállítva alapértelmezettnek, akkor a 48kHz-es zenéket fogja konvertálni.

(#11691) PrinceHerceg válasza Loha (#11690) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Többek között ezen dolog kivédésére is jó a Foobar2000 + ASIO párosítása!

:K

[ Szerkesztve ]

(#11692) Loha válasza PrinceHerceg (#11691) üzenetére


Loha
veterán

Zenehallgatásnál ez egy jó megoldás, de máshol nem küszöbölhető ki így a dolog.

(#11693) PuMbA válasza Loha (#11692) üzenetére


PuMbA
titán

Azért nem iszonyat szar minőségben :) Tény, hogy lehetne jobb, de az jobban fogná a CPU-t. Zenénél, Youtube-nál 44,1kHz, filmeknél 48kHz az alap. Annyira sokat azért nem kell állítgatni. Beállítod a Windowsban a 96-ot vagy 48-at, Foobar2000 mellé meg beteszel egy SoX resampler-t és beteszed 96kHz-re vagy 48-ra és meg van oldva a probléma :) Kivétel a Youtube...

[ Szerkesztve ]

(#11694) Loha válasza PuMbA (#11693) üzenetére


Loha
veterán

Csináltam anno egy RMAA6 összehasonlítást a Realtek alaplapi hang és egy X-Fi között, és iszonyat szar eredmények jöttek ki 1-1 frekvenciát kivéve. Az az 1 freki az adott hangkeltő default freki beállítása volt winben.
Hotfix feltétele után az eredmények elmegyre módosultak, de anélkül vicc kategória.

(#11695) PrinceHerceg válasza Loha (#11694) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Valamiféle HTU gyorstalpalót lehetne kéni, mert nem tudom használni ezt a tesztet az Én hangkarimnál, pedig szívesen bemérném hogy mire is képes...

:B

[ Szerkesztve ]

(#11696) Loha válasza Loha (#11694) üzenetére


Loha
veterán

RMAA6, Windows 7, Realtek alaplapi integrált cucc, az alapértelmezett hangformátum 44kHz, ez a default, ha nem nyúlunk hozzá.

Balról jobbra:
1. oszlop: 48kHz-es hang,
alapértelmezett hangformátum windowsban: 44kHz

2. oszlop: 48kHz-es hang,
alapértelmezett hangformátum windowsban: 48kHz

3. oszlop: 48kHz-es hang,
alapértelmezett hangformátum windowsban: 44kHz KB2653312-es patch felrakva.

[ Szerkesztve ]

(#11697) Loha válasza PrinceHerceg (#11695) üzenetére


Loha
veterán

Nagyon röviden:
Kell hozzá egy mindkét végén jack apa kábel, amivel összedugod a hangkártyád kimenetét a bemenetével. Beállítod megfelelőre a hangerőket, aztán a progi összehasonlítja a kiküldött hangot azzal amit felvett.

(#11698) zack válasza Cseneles (#11688) üzenetére


zack
nagyúr

Mondjuk ha konkrétabban leírnád, azzal talán még segítenél is. :U
Driver után mit raksz fel a Pax-ból stb....

Nálad megjegyzi a beállításokat a Control Panel? Mi a verzió száma? Ami a Pax 2013-ban van az tuti nem jó. Se a Volume Panel, se a Control Panel nem jegyzi meg a beállításokat. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11699) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Én sajna nem tudok nyilatkozni erről a dologoról, de nem is kívánok, mert ez a fos Win8 fel se ismerte a hangkarimat, csak odabiggyesztett egy 26 vagy 28-as hibakódot és ezzel le is volt tudva az ügy!

O.p: Win8 Pro 64-bit

Szánalmas... :(((

:W

[ Szerkesztve ]

(#11700) Cseneles válasza zack (#11698) üzenetére


Cseneles
őstag

Oké! Elsőnek felrakom a hivatalos oldalról leszedett csak driver-t Win8 hoz, utánna arra rátelepitem Ezt a PAX csomagot! Igen minden beállitást megjegyez bár volt hogy 2.pax telepitésre lett DTS dekoderem :U

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.