Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) westlake válasza Leslie_K. (#4000) üzenetére


westlake
félisten

miert tunt volna? ugyanugy van firmware-e, mint az alaplapoknak...

Play nice!

(#4002) proci985 válasza Leslie_K. (#4000) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

olyan szempontból nem, hogy van nekije. olyan szempontból meg igen, hogy nekem tavaly márciusi az x-fim (legalábbis megvéve akkor lett), és ilyen üzit még nem láttam. egyébként üdv a klubban, látom végre megy is az Xf-id;>

új driver: audio consolet már megint nem upgradelték. ehhez képest újrarakatja, az egyéni beállítások megtartása meg megint luxus (és akkor kezd el ismételten konfigurálni a rendszeredet). asszem supportot neki kéne állnom nyaggatni, hogy az xps kezelőfelületet akarom, a rendes beállítási lehetőségekkel (nem százalékot akarok csatornánként, hanem távolságot és dbt), valamint a noise páronkénti tesztelését is visszaállíthatnák, apróság, de asszimetrikusan elhelyezett hangfalaknál _hatalmas_ könnyebség kalibrációnál (itt jön be a minek updateli, ha nem új, és a beállításaim meg vesznek :((( ). magyarul végre nézzen már ki úgy a kalibrációs felület, amit az ember elvárna, meg ne kelljen már előkeresnem a kalibrációs lemezeimet. meg mondjuk user profileket, esetleg pedig a vidkariknál megszokott módon ha az alchemy érzékeli, h játszom (vidkariknál és játékvezérlőknél megszokott módon lássa, h elinditottam/fut), akkor váltson automatán game módba, utánna meg vissza entertainmentbe... vagy lehet álomvilágban élek elvárások tekintetében?;>

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4003) Kis zöld izé válasza proci985 (#4002) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Hát jam.Ez a probléma engem is szokott zavarni.Meg az is amikor nem tudok aludni pl most :DDD

Bye!

(#4004) proci985 válasza Kis zöld izé (#4003) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

akkor üdv a klubban;>meg részvétem:(

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4005) _ak_ válasza proci985 (#4002) üzenetére


_ak_
addikt

Sok sikert! :D
Engem felvesznek az adatbázisba..szal sztem eddig tartott a support, de az is lehet, h kiküldenek egy Vistás cd-t :DD , elégé olyan infókat kérnek:

-----
Thanks for contacting Creative Technical Support.

With regard to your reply, it seem that this issue have been going on
for quite some time and we have been a lot of communication between
issue but the issue is not resolved. I would need you to advise me the
following for me to create a database of you.

- Previous CRS number or RMA No. if you have done a replacement before
- Your full name
- Your daytime delivery address. (No P.O. Boxes please):
- Street:
- City:
- State/Province:
- ZIP/Postal code:
- A contact phone number
- The date of purchase as appears on the proof of purchase (eg
DD-MM-YYYY)
- Brief problem description:

Once you have provide me the information above, I will create a CRS
number for you. I will then inform you what is the next step of action
in my next email.
------

Szóval én itt tartok, azért mert restartonként elmegy a basszus... :(

Let's begin, de gozaimasu!

(#4006) Raymond válasza _ak_ (#4005) üzenetére


Raymond
félisten

Ettol ne varj sokat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4007) _ak_ válasza Raymond (#4006) üzenetére


_ak_
addikt

Pusztán a kíváncsiság hajt, h mi lesz ennek a vége, de egyáltalán nem lepne meg, ha csak egy újabb bejegyzés lennék, viszont ha kiküldenek egy egy vistás cd-t, akkor talán nem írom le őket teljesen. :)

proci985: kalibráló cd? neve is van vagy saját? :B

Let's begin, de gozaimasu!

(#4008) proci985 válasza _ak_ (#4007) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

hú, retail a cucc, the dolby digital experience néven fut (vagy ilesmi:)). pár filmrészlet, némi zörej körbekörbe, meg a hullámvasút^^ a zörejjel általában addig szoktam játszani, amíg már nem hallok különbséget a csatornák hangereje között fülre.

aztán utánna meg teszt supreme commanderrel/generalssal:D ha fülre pontosan be tudom mérni, épp hol zajlik a csetepaté, akkor már jó:)

vistás telepítő cdre meg kíváncsi leszek. xpnél is ha nem volt cdd, akkor rendes frontend se volt (ill nekem volt valami ilyesmi bajom, h elkevertem a lemezt, aztán még a bass redirectiont se tudtam megoldani). reméljük a legjobbakat:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4009) Landscape


Landscape
csendes tag

üdv mindenkinek.
Most gondolkodok egy Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio kártya vételén.
De azt olvastam hogy ez tulajdonképp egy újracsomagolt Audigy SE.
Nekem jelenleg ilyen kártyám van.
Érdemes váltani? :F

(#4010) BaLee válasza Landscape (#4009) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szvsz nem. Max Gamer-re.

(#4011) Leslie_K. válasza westlake (#4001) üzenetére

westlake: Nem az a fura, hogy van neki, hanem hogy upgradeli egy mezei driver frissítés.

proci985: Bizony, végre megy. Ehhez összesen ~200 ezret kellett kiadnom a gépre azóta, hogy megkaptam az X-Fit. :O Ahogy a problémákat olvasom, néha elcsodálkozom, hogy én lennék az egyetlen elégedett X-Fi felhasználó? :F Azt hiszem, tudom is, miért: még mindig 2x67W-on szólal meg az Aiwa hi-fi-men keresztül a muzsika, egy csatornával se többen. ;]

(#4012) _ak_ válasza Landscape (#4009) üzenetére


_ak_
addikt

Szerintem sem, följebb vagy pár oldallal arrébb írtam, miben jobb az x-fi. amúgy meg a giga lapod integráltja is jól szól.. ;)

Let's begin, de gozaimasu!

(#4013) Kis zöld izé


Kis zöld izé
senior tag

Én nekem sincs problémám az X-FI vel pedig már másfél éve megvan a kis Gamerem és se driver sem pedig hardware problémáim nincsenek.5500-as kütyüvel nyomatom,küldöm,zúzom,repesztem. :DDD

Bye!

(#4014) Oliverda


Oliverda
félisten

Van már itt valakinek Auzentech X-Fi -je?

Továbbra sem volt senki olyan lelkes hogy átmodolja a DDL képes Auzen driver-eket hogy működjenek a Creative kártyákon? :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4015) Kis zöld izé válasza Oliverda (#4014) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Nekem sajna nincs,de nem is érzem szükségét.Miután összehozom a Gamerem 115dB-jét a Logi 5500-as kütyüm 119dB-jével ;] Mennyibe szerváltad?

Bye!

(#4016) rolixyz


rolixyz
tag

Hello, nemsokára én is egy XtremeGamer kari tulajdonosa leszek, már el is olvastam vagy 2000hsz-t :DDD . Viszont 64 bites Vistát használok, és kíváncsi lennék, hogy jól működik-e a cucc Vista alatt, ill. ott is ez a szép kék színű config van amit a ph-s tesztben mutattak vagy egy mezei mint pl a mostani karimnál, egy Audigy SE-nél (tehát xphez képest feleannyi opcio+win95 style :((( ) ??

[ Szerkesztve ]

(#4017) Kis zöld izé válasza rolixyz (#4016) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Akkor üdv a klubban.Amúgy faja kis kártya az árához képest.Komolyan mondom egy sima sztereó kis cd-s rádióból 3xolyan tiszta és hangos hangzást tudtam előcsalni hogy hihetetlen. :C A Vista használata most még sztem felesleges.Nekem amúgy van X-FI driverem Vista-hoz de 32 bites platformra.Meg még mindíg nincs teljesen kiforrva az X-FI és Vista közötti használat pláne nem 64bit-re bár ki tudja.Úgy még nem használtam.De egyenlőre még az XP SP2 a tuti sztem.

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#4018) _ak_ válasza rolixyz (#4016) üzenetére


_ak_
addikt

No para, nálad kell, h menjen, mert azokat a drivereket fejlesztik szépen, meg valszeg te már vistas cd-t fogsz kapni, így meglesz minden csilli-villi cucc is. ;)

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#4019) KTompi válasza Kis zöld izé (#4015) üzenetére


KTompi
aktív tag

khm... a két dB érték nem azonos dolgot jelöl ;)

KTTech névre váltottam...

(#4020) Kis zöld izé válasza KTompi (#4019) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Persze!Tudom én is.Ezzel most csak azt akartam éreztetni hogy jó párosítás legalábbis az optikai használat esetén.Mármint X-FI Gamer és 5500-as Logi :K

Bye!

(#4021) rolixyz válasza _ak_ (#4018) üzenetére


rolixyz
tag

Háát ok akkor nyugodt vagyok :))
Köszönöm a gyors válaszokat! :R
Amugy most nem szeretnék elindítani egy XP vs Vista vitát, de semmi pénzért nem raknám vissza az xp-t...

(#4022) Tithian válasza Oliverda (#4014) üzenetére


Tithian
őstag

Igen.
A gyári driverrel elégedett is vagyok, erről viszont nem tudok mit mondani.

Maga a kártya nagyon tetszik, szerintem jó vétel volt. Zenehallgatásra kellemesen használható.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#4023) pete_21


pete_21
addikt

A "sima" XtremeGamer, és a Fatality-s XtremeGamer között mik a legfontosabb különbségek?

(#4024) Kis zöld izé válasza pete_21 (#4023) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

A 64MB X-RAM meg esetleg pár dB

Bye!

(#4025) pete_21 válasza Kis zöld izé (#4024) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ! :)
És Az X-RAM-ot már kihasználják a progik? Vagy még mindig nem?
És ha igen, akkor mennyit lendít a teljesítményen?

(#4026) rolixyz válasza pete_21 (#4025) üzenetére


rolixyz
tag

Én ugy tudom, hogy pl a Battlefield 2 használja, de egyelöre nem sok..
Egy tesztet néztem, ott pár FPS plusszt lehetett elérni, de nem számottevő. (Azért javitsatok, ha nem igy van :) )

(#4027) pete_21 válasza rolixyz (#4026) üzenetére


pete_21
addikt

Értem :)
Akkor nincs jelentős különbség a 2 kártya között.
Köszi a válaszokat :)

(#4028) Kis zöld izé válasza rolixyz (#4026) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Ja,a Battlefield 2142 volt a Promo játék X-FI-hez.Nincs nagy különbség a két kártya között,leszámítva a 30000ft-os különbözetet meg az aranyozott csatikat,pláne ha olyan PC-vel küldöd ami alapból is erőmű ;]

Bye!

(#4029) zitrom válasza Kis zöld izé (#4028) üzenetére


zitrom
tag

Mármint a Gamerhez van játék,vagy csak a Fatal1tyhez?Mer nekem volt egy Bioshockos papírocska is a kártyához.(a BF még jobb lenne :R )Mer nekem csak az új gépbe lesz beüzemelve a kártya :)

[ Szerkesztve ]

(#4030) Kis zöld izé válasza zitrom (#4029) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Azt tudom hogy az én kártyámhoz nem volt játék.Dobozos Gamerem van nem Fatality hanem sima,és nekem csak reklámozták hogy a Battlefield 2142 támogatja az EAX 5.0-át de game az sehol nem volt :DDD kb másfél éve vettem 23000ft-ért.Ahogy elnéztem azóta sem esett az ára.Max 3000ft-ot,itt-ott.

Bye!

(#4031) zitrom válasza Kis zöld izé (#4030) üzenetére


zitrom
tag

Valószínűleg akkor tényleg csak reklám.Én 18.500ért vettem a jelenlegi legolcsóbb helyen. Most nézem valamivel feljebb ment az ára,még jóhogy hétfőn megrendeltem :R

[ Szerkesztve ]

(#4032) Kis zöld izé válasza Kis zöld izé (#4030) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Üdv a klubban :R

Bye!

(#4033) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

van mar olyan x-fi, ami tud dd live!-ot?

(#4034) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok leszedtem 0.4 es meg 06-os drivert is, de amikor elinditom h. rakja fel kitömöríti és utana csak ilyen fehér ablakom van? :F Xi-Fi xtreme music kártya.

Make things work

(#4035) Oliverda válasza #54715584 (#4033) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, van: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4036) #54715584 válasza Oliverda (#4035) üzenetére


#54715584
törölt tag

zuuuper :D koszi :R
de 200$ :Y

valamit nem ertek

a sima x-fi prelude 200$
a Auzen X-Plosion 7.1 DTS Connect dts connect-tel 100$
:F

[ Szerkesztve ]

(#4037) Oliverda válasza #54715584 (#4036) üzenetére


Oliverda
félisten

Az X-Plosion nem ismeri az EAX 2.0 feletti szabványokat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4038) #54715584 válasza Oliverda (#4037) üzenetére


#54715584
törölt tag

igen, meglett kozben
es a preludeben van 64 mega x-ram is
gondolkozom nagyon, mert sztem 2 even belul en is valtanek vistara, ott meg mar van oal
na de lehet addig meg kihuzza a jo oreg au4-em :)
hatha fejlodik kicsit creative is 2 ev alatt :)

[ Szerkesztve ]

(#4039) einstein


einstein
senior tag

Sziasztok!
A házamon van előlapi kivezetés, ami rá ván dugva a hangkarira. Namost a problémám, hogy egy Zalman 5.1-es füles van bedugva hátulra, de ha zenét akarok hallgatni, akkor rákötném a a minihifit az előlapi panelra.. Tulajdonképpen működik a dolog, csak azt szeretném elérni, hogy ekkor a hátsó kimeneten ne legyen hang, és ne menjen a fülesen is feleslegesen.
Ezt valahogy be lehet állítani? Az Audio Consoleban van headphone detection lehetőség, gondolom hasonló okokból, de ez a hifivel nem működik.

(#4040) szjoci válasza einstein (#4039) üzenetére


szjoci
őstag

szia

a pirossal bekeretezett részt pippantsd be. Úgy működnie kellene

(#4041) einstein válasza szjoci (#4040) üzenetére


einstein
senior tag

Köszi. Igen ezt próbáltam, de nem működik.
Lehet, hogy az a baj, hogy elölre nem fejhallgató, hanem a hifi jack-je van bedugva?

(#4042) X Factor válasza szjoci (#4040) üzenetére


X Factor
addikt

Szia, a képen lathato lejatszónak mi a neve?

Make things work

(#4043) bzoley válasza X Factor (#4042) üzenetére


bzoley
veterán

Nem lejátszó. Creative Console Launcher - kvázi vezérlőpult beállításokhoz

[ Szerkesztve ]

(#4044) Belphi


Belphi
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis tanácsra lenne szükségem különböző összekötésekben, remélem tudtok segíteni.
Szóval elsőként van egy SB x-fi Xtrame Gamer hangkárty a gépembe, mellé van egy Megaworks 5.1-es hangrendszerem, össze vannak kötve gyönyörűen szól.
Most vettem egy Samsung 1080P7 asztali DVD-t amit szeretnék összekötni a hangrendszeremmel,
viszont az a gond hogy a hangrendszeren csak analóg bemenetek vannak, a Samsungon meg analóg kimenet csak stereoban van,digita koaxial, meg digital optikal kimenete van ami gondolom kihasználná az 5.1-et. És most jön a kérdés:-) a hangkártyán van egy mikrofon bemenet, amit talán lehet konfigurálni.
Meg tudom azt oldani hogy egy kábellel összekötöm az asztali digitalis koaxial kimenetét a hangkártya bemenetével valahogy konfigurálva, a gép meg kinyomja a hangrendszernek az 5.1es hangot?
Vagy valami egyéb ötletetek van, hogy tudnám összekötni őket?

Köszi
Belph

(#4045) #56474624


#56474624
törölt tag

Nemrég feltettem egy újabb verziós X-Fi drivert, ma próbáltam 5.1-ben megszólaltatni a szerencsétlent, hát persze hogy nem ment, ami eddig ment. :C
De már megtanultam, ha az embernek van egy relatíve használható Creative drivere, nehogy lecserélje (akár újabb) másik verzióra, örüljön annak is, ami működik. :W

Komolyan valami bicskanyitogató, hogy annak idején 30 ezer Ft-ot elköltöttem egy nyamvadt dobozos X-Fi Xtreme Musicra, de a pénztártól való távozás után magasról le vagyok sz*rva. :W

(#4046) st81 válasza #56474624 (#4045) üzenetére


st81
tag

Nem egyedi eset:-(
Hardver eszköz normális irányító program nélkül csak "félember".
Olyan, mintha vásárláskor kettétörték volna a kártyát és odaadták volna a felét.
A másik felét majd pár hónappal később kapod meg, mert az még kimunkálás alatt áll.

(#4047) Kis zöld izé válasza #56474624 (#4045) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Vista alatt van ez a problémád?Mennyi ideje vetted a kártyát?Én másfél évvel ezelőtt vettem az Xtreme Gameremet 23000ft-ért dobozos változat.Szóval sztem sok volt a Music-ért a 30000Ft...

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#4048) #56474624 válasza Kis zöld izé (#4047) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem, XP alatt. Tudom, hogy sokért vettem, de én még akkor vettem, amikor úgy volt, hogy befejezik a gyártását, és végleg kimegy a kínálatból, én meg mindenképp a Music-ot szerettem volna, de kb. utolsó darabok voltak a boltokban, OEM-es már nem is volt, csak dobozos, így jött össze.

(#4049) Kis zöld izé válasza #56474624 (#4048) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Értem.Tehát a Musicodat nem sikerül 5.1-ben működésre bírni XP alatt?Az eredeti driverrel hogyan reagál?Magam részéről az eredeti driverrel használom a Gameremet és direkt nem frissítem mert sztem úgy rosszabb a hangja.Ha úra telepíted az XP-t és gyári driverrel próbálod akkor mi a helyzet,Vagy esetleg alaplapi hangod van-e és ha van akkor a midi game és maga chip le van-e tiltva?

Bye!

(#4050) vedini válasza #56474624 (#4048) üzenetére


vedini
őstag

én is most feltettem az új drivert, semmi különbséget nem tapasztaltam

workworkwork...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.