Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12351) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12350) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Minden másban csak helyeselni tudok! :DDD

Amúgy anno 1x én is jártam már így az akkori Titánommal, mert a VGA méretes hűtője épp pörköltet csinált belőle, azért is váltottam vissza az X-Fi Elite Pro-ra + normális ATX-es alaplapra, amin minden elfér ahogy kell! :DD

[ Szerkesztve ]

(#12352) Lacza_26 válasza Satyricon (#12350) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Pont valami ilyesmit kerestem ami pci expressből pci-t csinál.
Nem szeretnék lemondani a x-fi ról, ha egyszer majd alaplapcsere lesz mert egyre kevesebb a alaplapon van már csak pci. Láttál már itthoni webshopban ilyet?

(#12353) Satyricon válasza Lacza_26 (#12352) üzenetére


Satyricon
addikt

Nem láttam még ilyet, csak google-ben kerestem rá, és kidobta ezt a találatot. Biztos hogy létezik, de itthon nem biztos, hogy lehet kapni. Szerintem érdemes megkérdezni a hardverker-t, az ipont, vagy az Aqua-t, hogy be tudnak-e ilyet szerezni.

Szerk.:Esetleg még az ExtremeDigital-t is megkérdezheted

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12354) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Vagy ami még egyszerűbb, hogy EBay-ről rendelsz! :K

[ Szerkesztve ]

(#12355) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12353) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Csabi, ezt csak neked estére, hogy jól aludhass!!!

:C

[ Szerkesztve ]

(#12356) Satyricon válasza PrinceHerceg (#12355) üzenetére


Satyricon
addikt

HÁHÁÁ Köszi, nagyon tetszett! :DDD Kár, hogy a másik Z-5500-am Pesten van, pedig ezt a mod-ot én is kipróbálnám ;] ;]

Am van olyan vidi is, ahol 3 Z-5500-at nyomatnak 1szerre. Hmmm... Lehet nem ártana mégegy Z-5500 itthonra :F Csak hát hogy kötöm mindkettőt analógra :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12357) Lacza_26 válasza PrinceHerceg (#12354) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Ez PCI-e 1x pci-e 16x, ez hogy segít azon hogy eltűnik a sima pci az alaplapokról?

Amúgy ez olyan parasztvakításnak tűnik nekem.Ahol 1 sáv van ott 4-8-16 hogy menne át?

[ Szerkesztve ]

(#12358) PrinceHerceg válasza Lacza_26 (#12357) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Egy próbát biztosan megér, hiszen 1-évnyi garit is vállalnak rá! :K

(#12359) kraken válasza PrinceHerceg (#12347) üzenetére


kraken
tag

Szia..nekem egy z87m extreme4 alaplapom van és egy geforce phantom 570 videókari..Akkora a kártya hogy egy pci express slot marad..na azzal meg nem sokat tudok kezdeni :( nem rossz az alaplapi hangkari ami rajta van, egy alc 1150 -es. De szerintem jobb hangja volt az x-fi-nek..Egy s750 házimozi szettem van,nagyon meg vagyok vele elégedve..Jó lenne valami usb-s megoldás de sajna nem tudom melyiket érdemes megvenni..Nézegettem a creative 5.1 usb és az asus xonar u7 ..DE ha valakinek valami tapasztalata van a témában azt megoszthatná..köszönöm :)

(#12360) Satyricon válasza kraken (#12359) üzenetére


Satyricon
addikt

Asszem usb-s hangkarik közül az egyik legjobbnak a Creative Sound Blaster X-Fi HD-t mondták.

Dögöljek meg ha értem, hogy a vga-t miért nem úgy tervezik, hogy felül legyen a gpu és minden egyéb a nyákon, és akkor a hűtés nem takarná el a PCI foglalatokat! Vagy miért nem tesznek a PCI-e foglalat felé legalább egy PCI csatit úgy, hogy ha a h*lye felhasználó bele akarna tenni mondjuk egy hangkártyát, akkor annak a hangkártyának az útjába semmi alaplapi cucc(esetemben északi hídhűtőblokk, vagy régebben eredeti hűtőborda) NE ZAVARJON BE! :W Minden alaplapgyártónak csak a hatalmas teljesítmény meg a pénz lehúzás a célja, arra meg hogy normális elrendezéssel tervezné meg az alaplapot, nem soknak van esze! Tisztelet a kivételnek(ha van egyáltalán ilyen...) Mindenkitől elnézést a kiakadásomért! :R

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12361) Lacza_26 válasza PrinceHerceg (#12358) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Hiába vállalnak rá 1 év garit ha nekem ez nem jó.

Sima pci kell nem pci express. Az alaplapon nincs pci csak pci express a hangkari meg pci-os.

Amit Satyricon linkelt, oylan lenne a jó.

[ Szerkesztve ]

(#12362) kraken válasza Satyricon (#12360) üzenetére


kraken
tag

Én úgy tudom hogy a crea 5.1 hd az nem 5.1 ..lehet tévedek..Én is gondolkoztam hogy a videókari hűtöje miért lefelé van fordítv..hisz a meleg levegő pont a kártya fele megy,mármint a ventik amit kifúlynak meleglevegő az visszaszáll a kártyára..Bár a fordítva lenne a procira menne,na az lehet tényleg gáz lenne :) Az usb-s kártyák minőségben elmaradnak a pci-s társaiktól ??..én próbáltam külömböző fórumokon infót szerezni,de nem lettem okosabb...vannak creative meg asus rajongók de ott vannak az esi,m audio ,miio,musicland márkákra esküszök..Jó lenne valami támpont hogy árkategóriában..mondjuk 30 e ft ig milyen kártyát érdemes megvenni..

(#12363) Satyricon válasza kraken (#12362) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen, ezen a procis dolgon én is elgondolkoztam. De meg lehet ezt is oldani, pl egy takaró lemezzel. Nem lenne nagy kaland ilyet adni pl 1 alaplaphoz. Nade ezen felesleges agyalni, OFF vége!

Amire Te gondolsz hogy nem 5.1, az nem ez az a hangkari. Ezt a hangkarit egész jónak mondják. De aki nagyon vágja a témát, az Princeherceg. Szerintem inkább őt kérdezd ezzel a külső hangkarival kapcs.ban IS! ;)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12364) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Sziasztok.

Próbáltam google-ben keresgélni de nem találtam semmim bekötést az x-fi extreme music-hoz. Szeretném rákötni az 5.1-es fülesemet majdan. Viszont ha nem lehetséges valami oknál fogva akkor nem veszem meg.
A képeken nem láttam csak a mikinek egy jelölést, viszont a subnak, a centernek stb. semmit.
Windows 8.1-en menne a kicsike.

Moretimer

(#12365) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok Skacok!

Végre ismét teli a topik kérdésekkel! No akkor lássuk:

A. Csabi, hidd el senki nem hülye a nagy alaplapgyártók közt, csak épp pénzéhes...

B. Amit linkeltem EBay-es motyót is PCI-e csatlakozót alakít tovább standard PCI verzióra!

C. Egy X-Fi HD (Stereo 2.0-ás kártya), ellenben a Surround 5.1 Pro-val nem képes 5.1-es jelet analóg módon kiküldeni, csak digitálisan optikán, egyébként kb ugyan ott van hangminőségre mint egy belső X-Fi XtremeGamer.

D. 5.1-es fejhallgató helyes bekötése, (szín kódoltan) (B -> J)

* Z: frontok
* F: hátsó kettő
* N: mélynyomó + center

:K

[ Módosította: proci985 ]

(#12366) Moretimer válasza PrinceHerceg (#12365) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Szóval nyugodtan megvehetem, mert ez alapján be is tudom kötni? :) Köszi.

Moretimer

(#12367) Lacza_26 válasza PrinceHerceg (#12365) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nem kötözködni akarok.
Nézd meg jobban! A pci nem 164 pines, a pci-e x16 viszont igen, illetve a képen az osztást is nézd meg hol van.

De a neve is elárulja:

New PCI-E Extension Cable 1X To 16X Riser Extender Card Adapter

(#12368) kraken válasza Satyricon (#12363) üzenetére


kraken
tag

Köszönöm a segítséget :)

(#12369) PrinceHerceg válasza Lacza_26 (#12367) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Basszus tényleg igazad van! Na akkor ezt a helyzetet passzolom... :F

Moretimer: Igen meg, amúgy milyen fülesről van szó esetedben?

[ Szerkesztve ]

(#12370) kraken válasza PrinceHerceg (#12365) üzenetére


kraken
tag

Köszi,bár van egy kis bibi.nekem olyan pci express foglalatom van..amilyenben videókari való :( tehát maradt eggyenlőre az usb-s verzió..ha abban tudnál segítnei megköszönném..Az erősítőmön nincs optikai úgyhogy az x-fi hd kiesett....Gondolkozom egy asus xonar u7 es hangkarin...vagy esetleg egy creative 5.1 usb pro-n..valakinek tapasztalata ??

(#12371) Moretimer válasza PrinceHerceg (#12369) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Speedlink Medusa-ról.

Moretimer

(#12372) PrinceHerceg válasza kraken (#12370) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor erősen ajánlott, hogy inkább az ASUS termékét választ! :K

(#12373) PrinceHerceg válasza Moretimer (#12371) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha jól nézem 1 USB + 4 jack bemenete van, ugye? Ez esetben mehet a menet...

(#12374) Moretimer válasza PrinceHerceg (#12373) üzenetére


Moretimer
aktív tag

Úgy ahogy mondod. :) Rendben, ma megyek a kariért. :)

Moretimer

(#12375) Vartanus


Vartanus
őstag

Szerintetek skacok ha régi X-Fim egy Z OEM-re cserélem hangzásban jobb lesz?:)

Gondolkodtam egy fasza alpalp vásárlásán amin integrálva van a SoundCore 3D DSP,de rájöttem ha majd moderinzálandó,el kell adnom a deszkát akkor oda a jó kis "hangkari" ezért kéne efy dedikált amit évekig nyúzhatok..csak félek a creative driveres támogatástól picit :( a másik jelöltem egy Xonar DS(vagy DX)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12376) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Segítséget szeretnék kérni az X-Fi guruktól, mert már nagyon elegem van belőle, hogy 1-2 hetente újra kell rakni a driver-eket, mert állandóan eltűnik a hang (van olyan, hogy csak simán nem szól, van olyan, hogy eltűnik az analog és csak az SPDIF-et látja a Win7, illetve olyan is van, hogy a Entertainment/Audio Creation mód működik, csak a Game mód nem). Már átnéztem több topic-ot, szinte mindenhol az SSD-t okolják érte, ez így rendben is van, de megoldás van rá? :W Ha a gyári driver helyett PAX-ot rakok fel, az segít a problémán?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12377) HSM válasza Lord Myn (#12376) üzenetére


HSM
félisten

Mindenképpen a driver a hunyó, nekem az Auzen módosított Ceative driverével simán jó SSD-vel is a hang, nem tűnik el.

(#12378) PrinceHerceg válasza Lord Myn (#12376) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Sajnos ott is gondok volnának, így a jelenlegi egyetlen megoldás az ha sima HDD-re teszed a hang drivert, ennyi! ;]

Én egy pár perce azt olvastam, hogy Auzenéknél is vannak hasonló dolgok, az más kérdés, hogy ők nem szarnak a userek fejére! :P

[ Szerkesztve ]

(#12379) Lord Myn válasza HSM (#12377) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Legutolsó Auzen driver van fent, tudom, nem mindenkinek csinálja. Sajnos nekem igen. :(

@PrinceHerceg: Azt hogy csináljam, hogy a driver a HDD-ről menjen? Mindenképp a system mappából tölti be vagy nem?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12380) HSM válasza Lord Myn (#12379) üzenetére


HSM
félisten

Ami érdekes, nekem is Z77 lap (igaz, Gigabyte Z77x-d3h volt) és i5 3570k ugyanúgy. Sőt, nekem is Samu 840SSD, igaz, nekem pro van. Nálam OS az win7 64bit, sp1. Driver az szintén legutolsó Auzen.
A Z87-ben még nem próbáltam ki.... Élvezem az integrált Realtek dobozhangját. Érdekes, hogy még egy olyan egyszerű szetten, mint a Genius SW-HF 5.1 6000 is mennyire kijön a difi.... A fülesemről nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

(#12381) Lord Myn válasza HSM (#12380) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Áh, nincs az az isten, hogy on-board audio-t hallgassak. Volt szerencsém hozzá egy hétig, amikor meghalt az Xtreme Music-om, pedig állítólag ami a Z77 Extreme-en van, az még a jobb fajtából való, de olyan színtelen, élettelen az X-Fi-hez képest, hogy rossz hallgatni.

Csak az a baj, hogy ez az a hol van hang/hol nincs hang mizéria, kezd nagyon elkeseríteni... :O

A másik meg, ha le akarnám cserélni az X-Fi-t, nincs is nagyon mire, már nem gyártanak ilyen 3 in 1 kártyát, ami zeneszerzésre, mozizásra és játékra egyaránt jó. A Z széria jónak néz ki, de messze nem lehet vele annyi mindent csinálni, mint az X-Fi-vel AC módban.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12382) kraken válasza Lord Myn (#12381) üzenetére


kraken
tag

A Z87 -es ben jobb minőségü hngkari van,egy alc 1150 es..nekem is az van..De at X-fi nek így is jobb hangja volt szerintem..bár nem tudom összehasonlítani..ebbe az alaplapba nem tudom beletenni sajna..Esetleg akinek hasonló alaplapja ,illetve ilyen hangarija van..amilyet ez tartalmaz,leírhatná tapasztalatait.. :))

(#12383) Vartanus válasza kraken (#12382) üzenetére


Vartanus
őstag

Nekem van X-Fi és van egy teljes átlagos ALC892-es és a Creative Truestudio Pro szoftverrel többórai tesztek után is az jött ki hogy nem rosszabb az X-Fimnél,a basszusa még kicsit jobb is mint az X-Finek viszont az X-Fi magas és közép hangtartomány a jobb.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12384) HSM válasza kraken (#12382) üzenetére


HSM
félisten

Egy alaplapi hangkari soha még csak meg se fogja közelíteni egy jobb dedikált cucc teljesítményét. :N Kár vele komolyabban foglalkozni. Papíron a sima ALC892 is teljesen jó, mégis teljesen lapos a hangképe. A legkevésbé sem a 92dB-es SNR-je a baj, egyáltalán nem zajos...

(#12383) Vartanus: Nem mindenkinek van füle hozzá. :N Nekem is ALC892 van, első hallásra kijön a difi. Az egyikkel zenét hallgatsz, a másikkal csak valami arra kísértetiesen hasonlító valamit. :DD

[ Szerkesztve ]

(#12385) Vartanus válasza HSM (#12384) üzenetére


Vartanus
őstag

Van X-Fim tudom mihez hasonlítani:)
Most kipróbáltam az ALC892-est a Creative X-Fi MB nélkül,na így már hallani a különbséget...nem kicsit.
De mondjuk integrált és integrált közt is különbség van. Ha van egy ALC892-es mezei 4kondival megtámogatva és a teljesen fapados Realtek driver az jócskán elmarad az X-Fi-től(már ha van normális X-Fi driver-mert én pl 8.1-hez már nem találtam így konkrétan b.....tom az X-Fi tudását:(:(),de ha van egy ALC1150-es és mellé minőségi kondenzátorok,izolált audio PCB,minőségi OP-AMP és Headphone-AMP ami mellé még adnak teljes DTS connect csomagot na úgy már minimális lesz az X-Fi előnye...szerintem,de persze aki nagyon vájtfülű az nem is PC-n zenézik hanem profi százezres Hi-Fi és minőségi bakelit társaságában élvezi a zenét,vagy ha nincs sok pénze vesz egy jó DAC-ot és egy jobbféle fejest.

Bár lehet te nagyon Mozart fülű vagy,jó neked :) Nekem már a sok koncerteken elsősorban álldogálás biztosan eltompította a fülem,de így legalább zenei ízlésem olcsóbban tudom kielégíteni :DDD

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12386) HSM válasza Vartanus (#12385) üzenetére


HSM
félisten

Kizártnak tartom, hogy a szoftveren múljon a cucc hangminősége. :N 16bit/44,1Khz-re állított kimenetnél az égvilágon semmi dolga a hangkarinak/drivernek, mint meghajtani 1:1-ben a kimenetet.... :U Persze, ha nem 16bit/44,1khz-re van nálad állítva a kimenet, akkor lehet difi driver miatt, de akkor rosszul teszteltél. :P

Hagyjukmár szegény ALC1150-et... Egyszem sztereó DAC az X-fimen nagyobb, mint az egész ALC1150 csip, és van 3db a karimon... :C A fél alaplap egy bazinagy hangkari lenne, ha normális minőséget akarnának, de még ott is bajos lenne, mert rengeteg zajt kéne izolálni, és a hő is okozhatnak gondokat. Nézd meg, mennyi alaktrész van az X-fi-men: [link]. Ráadásul árban is drágább volt egy közepesnél jobb alaplapnál. Szóval szerintem esélytelen a normális hang alaplapról. :N Persze, szó se róla, hatalmas különbség van alaplapok és integrált hangkarik között, de sajnos csak a hallgathatatlanul sz@r és a hallgatható dobozhang a skála két vége. :DDD

Nekem amúgy az ALC892 átmenetileg megteszi, míg vissza nem rakom az X-fit, hallgatható dobozhang. :)

Én amúgy pont ezen vagyok meglepődve, hogy se a Genius 5.1 6000-es szett nem egy audiofil cucc, se az 6-8 éves, akkor 12 000 forintos Sennheiser fülesem, mégis mindkettővel zongorázni lehet a különbséget az Auzen és az alaplapi között.... De a fülesen simán kijött a difi a régi X-fi extreme music és az Auzen között is.... (Az akkori Genius 5000-es szetten nem fog szignifikánsan jobb az Auzen a musicnál.)

Hát igen, van előnye, ha valaki nem ilyen finnyás a hangra... Nem kell ASIO driver, soktízezres hangkari, sok helyet foglaló FLAC zene... :D

[ Szerkesztve ]

(#12387) Vartanus válasza HSM (#12386) üzenetére


Vartanus
őstag

Pedig sok múlik a szoftveren, az ASIO és hasonlók sem véletlenül vannak szerintem:) Én már azzal is sokkal előrébb lettem,hogy a régi winampot leváltottam foobar 2000esre :D Az X-Fi Prelude mivel tud többet mint az én X-Fi Platinumom? Specifikációkat tekintve csupán az X-RAM meglétében jobb a tied ahogy néztem. Nekem mondjuk még egy régi Genius Home Theater 5.1 van...

Maga a DSP mérete még nem jelent semmit,példának okáért a Creative Z szériás lapjainak alapját képző piros EMI burkolatától megfosztott 4"magos" Sound Core3D DSP is jóval kisebb az X-Fi-nél,bár lehet tévedek:)(Az R9 270X GPU-ja is jóval kisebb mint anno a HD 4870-esé és mégis szakadékhosszal veri el a 4870-est...jó tudom ez egy nagyon kisarkított,szélsőséges példa. Ezzel csak arra utalok hogy ha csökken a csíkszélesség akkor lehet kisebb feldolgozó is erősebb).
DE szerintem az X-Fik legnagyobb gondja pont az a szoftveres oldal ami szerinted kevésbé mérvadó,nevezetesen a szégyenletes driver ellátás.

Egyébként egy ilyen Sound Core3D-s integrált alaplapi hang is hallgathatatlan?
Szerintem ahány fül annyi hangzáskép ízlés van aki pl a Xonar DX kártyákra szavaz az X-Fik ellenében mert ő azokat hallja potensebbeknek míg mások az X-Fit dicsőítik(sokáig én is ezt tettem..). A legtöbb megvásárolható zenei CD sem tud többet szerintem a 320kb/s-16bit-96Khz triónál,és sokan nem kívánnak több terrás winyókat fenntartani loseless zenéknek..én csupán nem mondom azt semmire hogy hallgathatatlan,ha mégis van az kb a szokolrádió :DDD

Kinéztem Azuen oldalán az X-Fi Bravura-t nagyon jó kis kari az 5 cserélhető OP-AMP-vel,csak kár hogy idehaza nem kapni és Win 8-tól kezdve nincs driveres támogatás..

Egyébként attól tartok a Creative mint gyártó sem fog már sokáig lábon állni,mert már évek óta dollár milliós deficitekkel zárja az évi költségvetéseket :(

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12388) HSM válasza Vartanus (#12387) üzenetére


HSM
félisten

Az ASIO csak azért jó, mert megkerüli a windóz mixert. :) Így hagyhatom 24bit/96Khz-en a kimenetet, ami a filmekhez ideális, nem kell még ezt is állítgatni állandóan, hogy ne a windóz mixer borzalmas SRC-jét használja. A drivernek itt sincs nagy játéktere. :N

Az Auzen Prelude elsősorban analóg hangminőségre sokkal jobb a tiédnél. Nem akarok nagyon belemenni, de sokkal jobb DAC, OPAMP, kondik, szóval úgy az egész egy nagyságrenddel komolyabb elektronikailag. Ja, igen, X-Ram is van rajta, bár nem sokat használtam, mióta kihalt az EAX... :D

Amúgy nem a DSP méretére gondoltam, hanem a DAC méretére. ;) Mivel az ALC1150-ben a DAC is a DSP része, gondolhatod, mennyi hely jutott neki a tranzisztortenger közepén. A SoundCore 3D persze, hogy kisebb, mivel az tudásban jóval butább az X-finél, szoftverből számoltatja a CPU-n, amit az X-fi élből tudott hardverből.

A szégyenletes driver ellátás persze, hogy gond, csaképpen annak nem a hangminőségre van hatása. Ugyanis hiába tűnödezik el a hangkari, pl, vagy nincs új OS support, ha sikerül valahogy elindítani, utána a hangminőség már adott, nem lesz jobb/rosszabb. Ez nem egy videókártya, ami kéthetente gyorsul pár %-ot a friss driverekkel.... :DD

A Bravura-val vigyázz, csak a nevében X-fi, más csip van rajta. Sokan szívtak is vele. Szerintem az egy kevéssé jól sikerült Auzen kari.

Ami a Creative-ot illeti... Régen jó cuccokat csináltak, de újabban.... :( Nem csoda, hogy nem megy a szekér....

(#12389) PrinceHerceg válasza HSM (#12388) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Dettó a saját gondolataimat olvasom vissza... :K

Amúgy hangminőség kérdése kapcsán, egy Realtech HD kodek nagyon felejtős, élettelen, lapos, 0 dinamikájú vacak az egész. Mondom ezt én aki 2 X-Fi Elite Pro közti difit is kihallotta!

:C

(#12390) Lord Myn válasza HSM (#12388) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Meg azért is jó a hardveres ASIO támogatás, mert zeneszerkesztésben nélkülözhetetlen (ráadásul az X-Fi-nél 1ms-es késleltetést is be lehet állítani, amit már bátran hívhatunk real-time-nak).

Az X-RAM-ot én sem nagyon használtam eddig, nem tudom az OpenAL-es cuccok tudnak-e proftálni belőle. :F

A Creative nem gyárt most sem rossz cuccokat, hiszen övék az EMU, ahol direkt zenélésre, studiómunkákra való profi-félprofi hangcuccokat gyártanak. A SB széria meg inkább a populáris (gamer-mozi) réteget célozza meg. Az X-Fi széria egy kicsit "1 fenékkel 2 lovat" akart lenni (akárcsak a Live!-Audigy széria, bár ezek hangminőségben elmaradtak jócskán az X-Fi-től és inkább a 3rd party driverekkel voltak alkalmasak zenélésre
- APS Live! vagy KXProject, emlékszik még erre valaki? :) - viszont akkor meg buktuk az EAX-ot meg a házimozizást), ami hardver szempontból sikerült is, csak szoftver szempontból nem... :U

Még mindig reménykedem, hogy lesz valami jó driver hozzá, mert, ha így marad, akkor kénytelen leszek váltani az X-Fi-ről, csak még nem tudom mire...

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12391) Vartanus válasza HSM (#12388) üzenetére


Vartanus
őstag

Hidd el én sem szívesen váltanám az X-Fit de mivel a gépem nem audiofil célokból épült hanem játék,szerkesztés,néha programozás amatőr szinten így az új technológiák miatt nem ragadhatok le a Win 7-nél. Igen az a legnagyobb bajom hogy most úgy érzem nincs igazi utódja az X-Fiknek..ráadásul már tendencia lesz a régi PCI slotok elhagyása így már most csak PCI-E csatolós karin gondolkodok. Néztem a Z Bulk karit kb 23-25K,de szerintem nem tud annyit mint a mostani X-Fi Platinum és sojallom érte az árat is.
Ezen kívül már megrendült bizalmam Creativék felé,látván hogy,mennyire hanyagul bánnak a felhasználóikkal:( Úgy terveztem lerohadásig használom a Platinumot de az élet(driverek)közbeszóltak és most totálisan tanácstalan vagyok..:((

Lord Myn:

Az a helyzet,hogy eddig is vérlázítóan gyenge volt az X-Fi driver tánogatása,nem hinném,hogy ez változna...szerintem ha vennék egy Z-s karit azon is Win 8.1ig lesz értelmes support talán még Win 9 és utána adhatnám el ugyan azért amiért most valószínű kénytelen leszek megválni a Platinumtól

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12392) Lord Myn válasza Vartanus (#12391) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én is a Z szériából néztem ki a simát, csak a dobozos verziót (ezon van EMI shield). Bár tény, hogy a DSP-je jóval "butább" az X-Fi-seknél. De legalább van rajta hardveres ASIO, ami a Recon3D-nél nem volt.

Az a baj, hogy manapság nem lehet elvárni, hogy sok-sok évig legyen support egy termékre. A Prelude-omra is az utolsó driver, már több, mint 2 éves.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12393) PrinceHerceg válasza Lord Myn (#12392) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Auzentech hangkarikra is van PAX driver, csak halkan mondom. :K

Egyébként, szerintem a kutyát se érdekelné, ha több éves driver lenne jó az SSD probléma kiküszöbölésére! :)

[ Szerkesztve ]

(#12394) Lord Myn válasza PrinceHerceg (#12393) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Tudom, kipróbáltam, talán egy hangyaf***nyit jobb lett a hangzás. De ugyanúgy megdöglött pár nap után, mint a gyári auzen driver. Úgyhogy nem tartok előrébb... :(

Engem sem érdekelne, ha lenne egy működő driver, hogy mennyire régi.

BTW, még nem válaszoltál arra, hogy lehet megoldani, hogy HDD-n legyen az X-Fi driver?

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12395) PrinceHerceg válasza Lord Myn (#12394) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az pusztán csak elméleti feltevés volt, de be lehet állítani, hogy hová installálja a telepítő a dolgokat. Viszont ez a dolog, ott fullad csődbe, hogy sajna a Windows főkönyvtárába is rak be szépen a drága, ezt-azt. :(((

(#12396) Lord Myn válasza PrinceHerceg (#12395) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ez, sajnos, így van. Max. az applikációk helyét tudom megmondani, hogy hová telepítse, a driver az mindenképp a system mappából töltődik be. Azért is kérdeztem, hátha tudsz valami trükköt... :B

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12397) Vartanus


Vartanus
őstag

Azt nem értem,hogy az X-Fik után miért downgradelték a fejlesztéseket...gondolom az anyagi gebasz az oka:(

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12398) kraken válasza Vartanus (#12383) üzenetére


kraken
tag

És ha szabad kérdeznem,honnan lehet letölteni szoftvert,mármint a Creative Truestudio Pro ra gondoltam..Semmi értelmes szoftver nics a hangkarihoz ami az alaplapon van..Alc 1150 hez kellene..vagy ha tudtok valami szoftvert ami egy kicsit hagy kibontakozni engem az állítgatások világában..az jó lenne :)

(#12399) HSM válasza Lord Myn (#12390) üzenetére


HSM
félisten

Hát igen, arra is jó az ASIO, bár azzal én nem foglalkozom.

Igazából arra lenne talán érdemes rájönni, miért lehet, hogy nekem majdnem tökugyanazon a konfigon hogy lehet jó, amikor nálad meg nem... :F Valahol kell lennie valami disznóságnak, amiről vagy nem tudunk, vagy nem is tudom.

(#12391) Vartanus: Hát nem tudom, szerintem semmi drámait nem nyújt a win8, én semmi késztetést nem érzek, hogy a kitűnően működő win7-em leváltsam...

A PCI slotok... A szutyok lapokról hagyják le, vagy a "tuning" kiadásokról. Most vettem friss z87 lapot, és ott figyel rajta a jó öreg PCI, és a legtöbb z87-ről vagy olcsóbb tesókról sincs lespórolva. Nálam ez fontos szempont amúgy, amíg csak valahogy működésre bírható, nem válnék meg a jó kis Auzen Prelude-omtól. :)

(#12400) Lord Myn válasza HSM (#12399) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Mondok jobbat: hogy lehet az, hogy pár napig, akár több hétig is teljesen jól működik, azután meg egyszer csak nem és csak a driver újrarakás segít (ami azért is tök jó, mert mindig állíthatok be mindent újra). Már félve kapcsolom be mindig a gépet, hogy vajon lesz hang, nem lesz hang... :(((

"War does not determine who is right - only who is left."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.