Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12651) Perzeusz


Perzeusz
tag

Meg tudnátok mondani, hogy az MSI B85-G43 Gaming lapon milyen minőségű az integrált hang? Egy SB X-Fi Xtreme gamer Fatality-hez viszonyítva.
Mielőtt mondanátok, hogy ne vegyek ilyen kártyát, az már megvan :) Csak eddig egy 775-ös foglalatú lapban volt, amihez képest természetesen ég és föld volt a különbség.
Most váltottam Haswellre, így nyitott a kérdés: integrált v. X-Fi ?
köszi előre is

2 db WD Red 2TB eladó

(#12652) PrinceHerceg válasza Perzeusz (#12651) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szerintem te is tudod a kérdésedre a választ... :K

(#12653) Perzeusz válasza PrinceHerceg (#12652) üzenetére


Perzeusz
tag

Ha tudnám, nem kérdezném ;)
A válaszodból ítélve, akkor még mindig a dedikált a jobb? Azt hittem, hogy a P45-ről B85-re váltás ebben is éreztetni fogja a hatását :) Mondjuk örülök neki, mert nem veszik kárba a karim.
(amúgy tőled van hozzá a driver :D)

2 db WD Red 2TB eladó

(#12654) PrinceHerceg válasza Perzeusz (#12653) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:DD Látom érted a lényeget :DD

[ Szerkesztve ]

(#12655) Perzeusz válasza PrinceHerceg (#12654) üzenetére


Perzeusz
tag

itt van
pont egy éve volt :)

És ha már témánál vagyunk, mi az ajánlott driver manapság? A tavalyi PAX teljesen bevált egyébként. Öröm filmet vagy játszani! A hangfalak ugyanazok: Edifier R1600T
De gondolom azóta van újabb verzió.

[ Szerkesztve ]

2 db WD Red 2TB eladó

(#12656) PrinceHerceg válasza Perzeusz (#12655) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Kicsit ködben vagyok, hisz most az egész országban az van, amerre a szem nem lát el... :D

Neked jelenleg melyik verzió dübörög?

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#12657) Perzeusz válasza PrinceHerceg (#12656) üzenetére


Perzeusz
tag

X-Fi ALL OS DRIVER 2012 v1.00.7z
X-FI PAX AUDIO SUITE 2011 v3.00.7z

2 db WD Red 2TB eladó

(#12658) Perzeusz


Perzeusz
tag

Azóta letöltöttem HardwareHeaven-ről a legújabb Pax Driver Suite csomagot. Szépen szólnak a megszokott zenéim :))

2 db WD Red 2TB eladó

(#12659) gti16v


gti16v
őstag

sziasztok!

Az X-fi extrme music kártyát szeretném a Z906 os cuccal összekötni spdif-en keresztül,milyen kábelt javasoltok?

köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#12660) PrinceHerceg válasza gti16v (#12659) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Egy egyszerű Jack - RCA átalakítót, aminek a Jack 3.5"-os felét értelemszerűen a hangkarid mikijébe az RCA-t meg a Logitech Z-906 Coaxiális (digitális) bemenetére kell bekötnöd.

+ Plusz lődd át a Musicodat a "Jacks" fülön lévő Digital I/O kiementre, valamint minden lejátszóban, amit használsz, a digitális S/PDIF kiemenet legyen az aktív.. :K

Viszont ha rám hallgatsz, nem bízod a Logitech-re a hangértelmezést, mert az X-Fi odaver neki analógon, ha csak kicsivel is, plusz úgy minden működni fog, értem ez allat az EQ-t és a többieket.

[ Szerkesztve ]

(#12661) HSM válasza PrinceHerceg (#12660) üzenetére


HSM
félisten

Nemcsoda, ha odaver neki, digitálison csak a sztereó megy át veszteségmentesen... Mint DAC, pedig elég jóféle az X-music....

(#12662) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Üdv sorstársaim!

Valakinek nem akadna esetleg egy működőképes, de nem vagy csak ritkábban használt DIP8-as OPA-ja, ugyan is egy nagyon kedves ismerősömtől megörököltem egy jóféle DAC-ot, de nem tudom kihasználni, úgy ahogyan azt kellene, mert vagy a belső X-Fi hangkari vagy a külső DAC cucc tátja a száját az integrált áramkör után, de nekem nincs most sajna, csak otthon több száz km-re innen nyolclábúm.

Jah és ami fontos, hogy Debreceni fórumtárs segítségét várom. Viszont ha nem találok jelentkezőt max, szétlesek valami FS forrás reményében :B

Köszi előre is a dolgot Srácok! :K

[ Szerkesztve ]

(#12663) gti16v válasza PrinceHerceg (#12660) üzenetére


gti16v
őstag

köszönöm szépen

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#12664) PrinceHerceg válasza PrinceHerceg (#12662) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Megoldva... :C

gti16v: szívesen

[ Szerkesztve ]

(#12665) bacsis


bacsis
Közösségépítő

sziasztok!
Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy végre áttértem a Windows 8.1-es oprendszerre, és egy Creative Sound Blaster X-fi Titanium Fatal1ty hangkártyát hasnálnék.. le is szedtem a 8.1-es drivert, aránylag elég jól bezongoráztam, de zenék filmek alatt nem hajlandó szólni a mélynyomó... a poén az hogy amikor "tesztelem" akkor ott meg leeht szólaltatni...
Aztán eszemeb jutott, hogy Vista alatt a Creative Consol Launcher-el lehetett a mélyet szépen bezongorázni, de én nem találtam 8.1-re ilyent.. tudnátok segíteni, hogy akkor most hogy, s mint tovább?

(#12666) gti16v válasza bacsis (#12665) üzenetére


gti16v
őstag

melyik progival játszod le?

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#12667) gti16v


gti16v
őstag

valami faxa teszt videót tudtok javasolni?

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#12668) PrinceHerceg válasza gti16v (#12667) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nálam a két örök favorit konkrétan Lucas + Spielberg bácsi remekművei, tehát a STARWARS SAGA ill a JURASSIC PARK I, szigorúan Angol hangsávval, DTS-HD Master Audio alatt!

:C

[ Szerkesztve ]

(#12669) gti16v válasza PrinceHerceg (#12668) üzenetére


gti16v
őstag

magyarul keressem elő a "biztonsági másolatokat" a gépemen,vagy a lemezeim közt (dvd,vagy bluray verzióban),vagy van ezeknek valami összevágott teszt anyaga ami letölthető...

Illetve én közepes star wars rajongónak tartom magam...de nem vágom mi az a SAGA :B :B

illetve,te milyen lejátszót javasolsz?

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#12670) PrinceHerceg válasza gti16v (#12669) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az attól függ... egyébként az én preferált lejátszóm zennére a Foobar2000 pár kiegészítőjével, videóra pedig a CyberLink PowerDVD, lévén, hogy abban minden földi jó benne található, értem ez alatt szinte az összes létező hangkodekket, sima és 3D videó funkciókat miegymást. :K

Egyébként most jutott eszembe még kettő, kifejezetten rövid tesztvidiket tartalmazó site:

* DEMO-WORLD

* Demolandia

;)

[ Szerkesztve ]

(#12671) bacsis válasza gti16v (#12666) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

winamp, media plaer home cinema attól függ, vidi vagy zene :)

(#12672) gti16v válasza bacsis (#12671) üzenetére


gti16v
őstag

na köszi mindenkinek a gyors reakciókat.

na pl én a WMP home cinema használtam sokszor,de mostanában olyan fura,és nem játszik le szépen(mostanában van vele gondom)

pl ,ez miért csak 2 csatornásan,szól amikor vlc-n 5.1 ben...

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#12673) bacsis válasza gti16v (#12672) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szerk:
Nekem is így van a beállítás de azért naggyából 5.0-ban így csak szól :)

[ Szerkesztve ]

(#12674) Petyyyyy válasza gti16v (#12672) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mert kettes szerepel a beállításoknál. Kapcsold ki az egyedi csatornaleképezést, ha a rendszerbeállításokban 5.1 szerepel. Vagy írj a mezőbe egy ötöst és kész.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12675) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Tudnátok nekem mondani olyan Driver-t Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 USB (SB1090)külső kártyához,ami működik rendesen Windows 8-on.

Szeretném irányítani a távirányítóval ami jár hozzá,meg a rajta levő hangerő gombot is kezelni. Örülnék ha bejönnek legalább a gyári media player,vagy Control panel,ha a driver nem is annyira sikerül,felismeri a kártyát magában a Windows.

[ Szerkesztve ]

(#12676) PrinceHerceg válasza TechN7ne (#12675) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Innen válaszd ki a te USB-s kártyádnak megfelelő telepítőcsomagot, hátha beválik! :K

;)

[ Szerkesztve ]

(#12677) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh kicsit utánajártam a dolognak és a külhoni barátaink is aztat írják, hogy win 8.x alatt ismert a probléma, meg hogy restart után amit beállítok a hangkártyának, az visszaáll defaultra....
szerintetek érdemes lenne valami PAX drivert kipróbálni?

(#12678) vlaho válasza bacsis (#12677) üzenetére


vlaho
aktív tag

restart után amit beállítok a hangkártyának, az visszaáll defaultra....
Erre van gyógyír, #12622

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#12679) Lacza_26 válasza bacsis (#12677) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

(#12680) bacsis válasza Lacza_26 (#12679) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mekkora már :DDD köszi skaccok egy darabig jó lesz ez így :K
amúgy meg azt néztem hogy a játékokba meg szól a mély :U

(#12681) gti16v


gti16v
őstag

Sziasztok

Ez:
[link]

Az előlapi panelt leszámítva,előre lépést jelentene az extreme music után?
Zene,fps,film nézésre használom.

Köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#12682) PrinceHerceg válasza gti16v (#12681) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Lévén, hogy édestestvérek a válasz :N

(#12683) gti16v válasza PrinceHerceg (#12682) üzenetére


gti16v
őstag

Sejtettem,az újabb generációs távirányitósak,meg jó drágák...még asszem

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#12684) PrinceHerceg válasza gti16v (#12683) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Egy Creative SB X-Fi Titanium HD-t vagy egy sima Z-t azért megnéznék a helyedben. Ott már bizonyosan lenne némi javulás! :K

(#12685) gti16v válasza PrinceHerceg (#12684) üzenetére


gti16v
őstag

Kössz a tippet,hazaérek -böngészek...
Ki estem a dolgokból...anno,nagyon szupi kártyáim voltak,akkor még vágtam a típusokat..(pl audigy 2 zs platinum pro)

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#12686) Perzeusz


Perzeusz
tag

Tavaly már majdnem készítettem egy frontkivezetést az x-fihez, de aztán máshogy alakultak a dolgok. :)
Most újból nekiállok. Ez lesz majd a végeredmény
A fehér csati a belevaló kábelvégekkel (terminazionékkal :D ) már megvan. A másik vége hiányzik.
Kérdés: Hol lehet vajon azokat a kábelvégi tűket beszerezni? Illetve egy ilyen rávaló csatlakozót.
A ház előlapi hangcsatija HD Audio. (fractal design r4)
Szóval, hol tudnék ilyeneket venni?

[ Szerkesztve ]

2 db WD Red 2TB eladó

(#12687) TechN7ne válasza PrinceHerceg (#12676) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Linkelt összes Pax és gyári driver-től telepítés közben lefagy a gép! :W

Nem létezik,pontosan EHHEZ a típushoz bevált Windows 8 driver?

Legalább a hozzákapott media lejátszót,vagy a távvezérlést megoldanám,elég lenne. :U

(#12688) Petyyyyy válasza TechN7ne (#12687) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Idei Feb 4 gyári driverrel is fagyás van? Bocs ha túlvagy már rajta. Van 2.5 Support pack a tarsolyban, de ha jól láttam, a te kártyádat nem supportálja.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12689) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ezt lehet nem itt kellene megkérdeznem, de mégis ide írom, merthát itt találkoznak az igazán vájtfülűek. Szóval ha 1510Kb/s DTS hangot szeretnék lejátszani, hogy úgy szóljon ahogy kell, akkor tényleg csak PowerDVD jöhet szóba? Többnyire MPC HC-t használok, de DTS-hez AC3 filter ki van kapcsolva.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12690) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#12689) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

A PowerDVD még a nagyobb, tehát tömörítetlen hangsávokat is átviszi, szóval, szerintem a CyberLink jó megoldás lehet neked, mivel én is nagy megelégedéssel használom! :K

(#12691) Petyyyyy válasza PrinceHerceg (#12690) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszi, akkor ráhaladok. :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12692) Maotun válasza Petyyyyy (#12588) üzenetére


Maotun
őstag

Üdv!
Pontosan melyik drivert használjam a gyári Xfi helyett , hogy ne kelljen minden vin frissités után ujra rakni a hangkari drivert hogy müködjön ...Valami Daniel pajtást emlitettél, de hiába olvastam vissza nem találtam...
Jó lenne egy link a másik driverről!
Köszi!

(#12693) Petyyyyy válasza Maotun (#12692) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Íme az említett pakk. Ez Win 7 only. Kipróbáltam 8.1-gyel is, de ott problémázik. Valami olyasmit ír, hogy beazonosítani sikerül az eszközt, de sérült a fájl.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12694) Maotun válasza Petyyyyy (#12693) üzenetére


Maotun
őstag

Köszi a következő alkalommal ezzel próbálkozok gondolom értelem szerűen creativ driverek alkalmazásokat elötte eltávolítom

(#12695) Petyyyyy válasza Maotun (#12694) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Pontosan. Minden Creative-os alkalmazást darálj le.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12696) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Srácok és minden érintett! :)

A tegnapi nap egy kedves ismerősöm tanárácsára, miután a Windowsom újrahúztam, feltettem a Creative gyári hangdriverét és ahogy a tanácsa tartotta, digitális kimeneten, DAC-al sokkal dinamikusabb a hangkép, és ez áll az analóg válfajban is. Több a B / K / M tartomány, ergo tágabb minden, úgy ahogy annak lennie kell.

A fülem mondhatni már nagyon ráállt Robi módolt drivereinek a hangképére, lévén hogy világ életemben mindig PAX-oltam, de most visszatérek a gyártóhoz, mert füllel hallhatóan jobb a gyári hangkép.

Persze ez nem garancia arra, hogy a bugok, melyeket sokan felhoznak, nincsenek többé, de a hangkép engem jelenleg bőven kárpótol, legalább is Windows 7 32-bit alatt, plusz már az idegesítő pattogás is a múlté, YouTube alatt! :C

:K

[ Szerkesztve ]

(#12697) lee56 válasza PrinceHerceg (#12696) üzenetére


lee56
őstag

Ez érdekes, mindíg éltetted eddig a PAX-okat, mint nonplusz ultra, ha driver kell valami creativ cucchoz. :)
És pár hónapja én is rászántam magam, nekem pont fordítva volt a tapasztalat azóta, azt kell mondjam. Szerintem a gyárinak van beszűkültebb hangterjedelme, ráadásul youtubeos és más flash-videók alatt a gyárival szinte semmi basszus nem volt, PAX-al meg frankón szól, meg is lepődtem mennyire. Szóval nem nagyon értem hogy lehet jobb a gyári ezek után. :Y Mondjuk nekem nem pattog idegesítően a hang. :N

No Comment

(#12698) zack


zack
nagyúr

Kellene egy kis segítség!

A Zx optikai kábelen van összekötve az erősítővel. Minden szép és jó volt addig, amíg az asszony át nem helyezte az erősítőt, azóta ugyanis nincs hang optikán keresztül. :F
Először azt hittem az optikai kábellel történt valami, megtört, megfeszült stb. Ma elmentem venni egyet, a boltban megnéztük, világított, tehát a kábel az jó. Hazajöttem és állok mint f@sz a lakodalomban, mert ezzel az új kábellel se jó. Nem világít az optikai kábel. Se a hangkártyából kimenet, se az erősítő felől.

Ötlet?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12699) zack válasza zack (#12698) üzenetére


zack
nagyúr

Megoldódott. :) Az asszony hibázott, de megbocsájtható. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12700) mattheus válasza zack (#12699) üzenetére


mattheus
őstag

mi volt a gond ?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.