Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12501) bitovi válasza Petyyyyy (#12499) üzenetére


bitovi
tag

Most már epekedve várjuk a fejleményeket!

[ Szerkesztve ]

(#12502) Winne válasza LamaCube (#12493) üzenetére


Winne
nagyúr

Simán, szólj, ha nem megy, B1zarre-nak is átküldtem a régebbi daniel_k-t is, amiről most írtam, meg az ezelőtti paxot, ami nekem is fent van. :K

Lehet fel kellene tennem nekem is az újat, mert ez a pax csinál furcsa dolgokat, főleg ha több hangot lejátszó dolog is fut együtt, többnyire weben, akkor néha nyomat egy folyamatos hangos bántó hangot, ami addig tart, míg nem zárom be a böngészőt, majd újra megnyitva semmi baja. Nem tudom mi lehet. :F

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12503) LamaCube válasza Winne (#12502) üzenetére


LamaCube
addikt

:R
Lehet megbánom, hogy nem asus xonar dgx-et rendeltem :Y

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#12504) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Windows 8.1 - gyári driver -> nincs siker. Windows 8.1 - Daniel K 2.5 -> nincs siker. Idegállapot -> elkenődött, de még mindig kitartó. Megvolt a PCI csati/foglalat tisztítása alkohollal, BIOS reset elemkivétellel, alaplapi hang tiltva, de semmi. Már nincs több ötletem.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12505) LamaCube válasza Petyyyyy (#12504) üzenetére


LamaCube
addikt

Valakinél próbáld ki, ahol win7-es van fent, mert ha ott működik, akkor biza valami csati baj van szerintem.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#12506) Petyyyyy válasza LamaCube (#12505) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Foglalat jó lehet szerintem, elvégre megjelenik a kártya és a jack csatlakozók is működnek, mert a másik gépben szólt ugyebár. De ha tehetem megejtem a tesztet, nekem is eszembe jutott, csak felénk nem igazán használnak 64 bites rendszert.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12507) Winne válasza Petyyyyy (#12504) üzenetére


Winne
nagyúr

Kicsit lemaradtam, mi a baj nálad?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12508) bitovi válasza Petyyyyy (#12504) üzenetére


bitovi
tag

Lehetséges, hogy a BIOS-ban kellene turkálni!
Mert ha nincs letiltva az alaplapi hangkártya vagy esetleg a BIOS-ban nincs beállítva valami akkor is lehet probléma.
Lehetséges, hogy a PCI slot nincs engedélyezve, mert nálam is alapból tiltva volt.
Ahhoz meg a gugli a barátod, ott meg tudod mit kell állítani. Ha nem megy inkább kérj segítséget
Mindenesetre leírhatnád a pontos konfigodat is. Hátha valaki okosabb lesz ezáltal.

[ Szerkesztve ]

(#12509) Petyyyyy válasza Winne (#12507) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az előző 50 hsz. szinte rólam szólt. Nyitott könyv előtted. Alaplapi hang le volt tiltva, konfig az adatlapomon.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12510) bitovi válasza Petyyyyy (#12509) üzenetére


bitovi
tag

Ha ha lehet hogy nálad az SSD a ludas!
Mndenesetre kipróbálnám első körben anélkül
Sokaknál ez a gond annyira gyors!

[ Szerkesztve ]

(#12511) Winne válasza Petyyyyy (#12509) üzenetére


Winne
nagyúr

Pont ezért kérdeztem, hogy foglald össze, hátha van 5letem nekem is, de türelmem nincs kitúrni a fórumból. A commented szólhatott volna erről is ahelyett, hogy leírtad keressem ki. ;)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12512) bitovi válasza Petyyyyy (#12509) üzenetére


bitovi
tag

Mindenesetre ha kidobnád a konfigodat a kukába, előtte szólj.
Szerintem nem sokan olvasgatják egymás adatlapját.

(#12513) Petyyyyy válasza Winne (#12511) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkor megpróbálom rövidre fogni. Az itteni tanácsok alapján letiltottam az alaplapi hangkártyát, betoltam az egyik HDD-met és arra húztam fel Windows 7-et. Kipróbáltam a creative oldalán figyelő drivert, a nemrég Princeherceg által linkelt PAX drivert és a 2.5-ös Daniel K drivert is. Nem volt hang eltekintve egy kis idegesítő csipogástól amit gaming módban 2 hangszóróból sikerült előcsalogatni. Ezt követte a PCI foglalat és csatlakozó tisztítása alkohollal, alaplapból elem kiszedése, BIOS reset. Még mindig nincs hang. Windows 8.1-et is feltoltam szintén HDD-re. Kipróbáltam ott is a gyári majd a Daniel K féle drivert, de semmi. Itt tartunk most kb. 3 nap után. Minden driver verzió kipróbálása előtt legyalultam az oprendszert - ráértem.
A PCI síneket mindkettőt kipróbáltam az lapomban. Felismeri az eszközt, szóval szvsz. azzal nincs gond. Az X-Fi jack aljzatai is rendben vannak - egy másik gépben (ezer éves Pentium 4) - kipróbáltam frissen telepített XP + gyári driver kombóval és tökéletesen szólt!

És akkor a konfigom - [Asus P8P67 Pro rev 3.1] [i7-3770] [Noctua NH D14] [2x8GB DDR3 1600] [Corsair Force GT 120GB] [2xSeagate Barracuda ST2000DM001] [X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro] [Creative SBS 560] [Cooler Master V700] [Asus ROG MATRIX HD 7970 PLATINUM]

Az egyik Barracuda volt az alany, arra telepítettem Windowst és próbálgattam a drivereket.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12514) Winne válasza Petyyyyy (#12513) üzenetére


Winne
nagyúr

Ugyanebben a gépben is ment korábban, vagy ez új vas neki?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12515) Petyyyyy válasza Winne (#12514) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Új vas neki, ebben a gépben még nem ment azelőtt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12516) Winne válasza Petyyyyy (#12515) üzenetére


Winne
nagyúr

Van bármilyen másik pci-os eszközöd, hogy le tudd tesztelni a slotot, hogy valóban működik-e?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12517) Petyyyyy válasza Winne (#12516) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Az nincs, de megpróbálok kölcsönözni valamilyen eszközt. Akkor az, hogy felismeri a hangkártyát és eszközkezelőben is látszik nem 100% garancia arra, hogy működik is a foglalat?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12518) Winne válasza Petyyyyy (#12517) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem. Én már találkoztam olyan lappal, amiben ugyanígy látta a gigabites hálókártyát, néha el is indult vele, majd random idő után ledobta a hálózatot és újraindításig nem csinált semmit. Egy próbát megér elindulni a hardveres résszel, aztán ha ott nem lesz semmi gond, akkor menni tovább. Ha kellően ráérsz és nem hullott még ki az összes hajad, akkor egy másik hdd-re próbaképpen feldobhatnál egy xp-t megnézni azon, mást nem is kell telepíteni, csak ezt próbáld rátolni, hogy ad-e ki hangot.

Apropó most látom, hogy P67, nekem is az van és egy egész gyors ssd, de nekem pl. nem dobálja le az eszközkezelőből, mint itt is sokaknak, tehát ez a túl gyorsan tölt be szerintem megint nem a teljes igazság, pár másodperc alatt betölt nálam minden, szinte egyszerre, az i7 nyúzza az ssd-t rendesen. :)

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12519) HSM válasza Petyyyyy (#12513) üzenetére


HSM
félisten

Ha egy ezer éves gépben pöccre indul, és megy, meg a régi gépeddel is ment, akkor szvsz egyértelmű, hogy nem a hangkari a ludas...

(#12520) Satyricon


Satyricon
addikt

BÚÉK skacok!

Melyik progi kell az Elite Pro külső konzoljához, hogy reagáljon a távirányítóra? Feltettem volna az Entertainment Centert(asszem ez kell hozzá, de nem 100 %) de valami miatt nem engedi feltelepíteni 64 bites win7-re. Tud valaki segíteni?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12521) LamaCube


LamaCube
addikt

Na megjött az extremgamer x-fi hangkártyám. Ledúrtam róla minden drivert és betettem a gépbe, de nem ismeri fel, így nem működik. win7 64bit Tud valaki segíteni?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#12522) Satyricon válasza LamaCube (#12521) üzenetére


Satyricon
addikt

vagy az van, hogy poros a pci csati, vagy az, hogy nem jó drivert tettél fel hozzá. Kiszeded a kártyát, megfújogatod a csati helyet, majd a kártya csatiját megtörölgeted. Vissza a kártyát, win indít, és felteszel neki pax drivert.

Szerk.: Az eszközkezelőnél ne menj a frisítésre és ne tallózd be neki az illesztőprogikat, mert úgy nem fogja felismerni a kártyát. telepítő indít, és majd ha rákérdez, akkor kell leokézni. Így fogja felismerni a hangkarit.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12523) LamaCube válasza Satyricon (#12522) üzenetére


LamaCube
addikt

A baj az, hogy beletettem és bekapcsoltam és már akkor kiírta, hogy nem lehetett telepíteni az eszközt. A csatlakozós dolgot már megcsináltam. Az itt belinkelt pax drivert tettem fel, de ott is írja, hogy valami nem stimmt. Honnan lehet másik drivert tölteni.
Tudtam, hogy asust kellett volna vennem :W

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#12524) Petyyyyy válasza LamaCube (#12523) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ne add fel már az elején! Két panaszkodás közt linkeltem nemrég egy 2.5 Daniel K pakkot, arra rápróbálhatsz még.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12525) LamaCube válasza Petyyyyy (#12524) üzenetére


LamaCube
addikt

Nem látom a linket! :(

Driversweeperrel is letöröltem mindent előtte, de az elemzésnél mindig ugyanazt a fájlokat találja a registryben és sose törli ki őket.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#12526) HSM válasza LamaCube (#12523) üzenetére


HSM
félisten

Nem értem én ezt... Nekem eddig azösszes creative hangkarim (audigy 1-től az uzen x-fi-ig pedig minden volt szinte) telepítése úgy festett, hogy begugtam a gépbe, gyári legfrisebb driver fel, és minden hókuszpókusz nélkül ment mindig.... Nem lehet, hogy döglődő példányt kaptál?

(#12527) LamaCube válasza HSM (#12526) üzenetére


LamaCube
addikt

Az eladó azt írta nála működik. Audigy2-őt váltana, de eddig nem sok sikerrel. Semmi kedvem újra húzni a wint, de lehet az lesz belőle. Már a tököm kivan ezzel az egésszel. :(((

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#12528) HSM válasza LamaCube (#12527) üzenetére


HSM
félisten

Az eladó mindig azt mondja, nála működött, akkor is, ha nem...

(#12529) Petyyyyy válasza LamaCube (#12525) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Daniel K 2.5 X-Fi support pack Ha nincs elég seed, jelezz. Felteszem valahova, mert megvan még kicsomagolva.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12530) Satyricon válasza LamaCube (#12525) üzenetére


Satyricon
addikt

ne driversweepert vagy mi-t használj, hanem regcleanert, a régebbi fajtát! [link]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12531) LamaCube válasza Petyyyyy (#12529) üzenetére


LamaCube
addikt

:R :R :R Ezzel jó lett eddig :K Most nézegetem a beállításokat. Mit ajánlotok bekapcsolni egy real 5.1-es Roccat kave mellé?
És elnézést a hisztiért.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#12532) Winne válasza LamaCube (#12531) üzenetére


Winne
nagyúr

Látom már megvagy, akkor mégsem teszem fel. :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12533) LamaCube válasza Winne (#12532) üzenetére


LamaCube
addikt

:R

Hát komolyan mondom. Nem is gondoltam volna, hogy az audigy2 után ennyi változás lesz pozitív irányba.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#12534) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Néztem a pax oldalát, de minden link halott, amit felhajtottam google-val, azok is. Egy PCI-E-s X-fi extreme audio-hoz kéne pax driver. Talán az megoldaná, hogy minden hangot/zenét 5.1-be lőjön ki (bsplayer,yt,winamp,etc.), mint az audigy 2-m annó.. Vagy nem?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#12535) Petyyyyy válasza LamaCube (#12533) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Lehet ezt számszerűsíteni vagy szemlélteni valahogy? Mikor sikerült meghallgatnom hogy szól a kártya abban az ócskavasban talán egy percig sem tartott. Eddig viszont egy Audigy 2 ZS-t használtam. Csak hogy tudjam mire számítsak. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12536) Winne válasza LamaCube (#12533) üzenetére


Winne
nagyúr

Ennek örülök, jó cuccok ezek bármennyire is hangoztatják sokan, hogy elavult technika. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12537) HSM válasza LamaCube (#12533) üzenetére


HSM
félisten

Az Audigy2-vel nekem a legnagyobb bajom a 48khz-es korlátja volt. Csak és kizárólag akkor szólt igazán szépen zenékkel, ha 48Khz-re volt állítva a kimenet (vagy 96) és jóminőségű resamplerrel játszottam le a 44,1Khz-es zenéket 48 (96) Khz-en. Így viszon én nem voltam elájulva utána a sima X-fitől, alig találtam jobbnak. :N Annál inkább, mikor lecseréltem az Auzentech Prelude-ra az X-music-ot, na ott volt szakadék a hangképben....

Mindenesetre örülök, hogy elégedett vagy. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12538) LamaCube válasza HSM (#12537) üzenetére


LamaCube
addikt

Én kizárólag csak fejessel és játékra használom. Bf4-ben a hangok erőteljesebbek, tisztábbak és a basszus az valami gyilkos. Nagyon jó kis kártya az audigy2 is nekem nagyon bejött az is, de ez nekem játék alatt sokkal jobb hangokat ad ki.

Petyyyyy
Én eléggé botfülű vagyok, de szvsz 50%-os a hang javulása.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#12539) HSM válasza LamaCube (#12538) üzenetére


HSM
félisten

Őszinte leszek, én a játékokhoz vagyok botfülű... Zenénél a hányinger tud kerülgetni integrált hangkariktól, de játékban semmi különbséget nem hallok a nagy csetepaték közben, ott nem hiányzik semennyire sem az Auzen, ami most átmenetileg nincs a gépben... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12540) Satyricon válasza Satyricon (#12520) üzenetére


Satyricon
addikt

Erre a hszre valaki 1 gyors választ tudna adni? :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12541) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Lehet, csak túl késő van, de nekem rögtön egy X-Fi Fatal1ty jutott eszembe a kép láttán arról a nyákról. :DDD

És hogy ON is legyen - Úgy döntöttem megoldom a nem működő PCI sín gondomat és alaplapot cserélek. Kb. a hét közepén meg is érkezik, majd beugrom az infókkal.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12542) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#12541) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ez már igen... :)

Csabi: a progi O.K, pontosan az kell, csak 64-biten néha sajna "kényes picsa"

:B

[ Szerkesztve ]

(#12543) Henker2


Henker2
addikt

X-Fi Xtreme Music-om van. Küdök vele, mert SSD-t is használok ezen van a rendszer és folyamatosan eldobja a hangkari driver-ét. Erre nincs még semmi orvosság?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#12544) Satyricon válasza PrinceHerceg (#12542) üzenetére


Satyricon
addikt

Sokféle képpen próbáltam már telepíteni, de még csökkentett módba nem. Lehet megpróbálom még ma. Már ha egyáltalán engedi telepíteni ilyen módban.

CRE/\TIVE: Imádlak! :W

Henker2: Hallottam én is, hogy az SSD-re telepített driverekkel gond szokott lenni. Sztem csináld úgy, hogy rendes winyóra másolod a drivereket. Ha pl C:\ az SSD és ezen van a rendszer, akkor D meghajtóra csinálnék egy Program Files mappát és oda telepíteném a drivereket.

Am win 8.1-ed van?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12545) Henker2 válasza Satyricon (#12544) üzenetére


Henker2
addikt

Win 7 64-bit-tel dolgozok

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#12546) Satyricon válasza Henker2 (#12545) üzenetére


Satyricon
addikt

Pfff fsza. Anno annyira dicsérték a 64 bites win7-et, hogy ilyen jó, meg olyan jó, mert több mindent támogat, mint a 32 bites win7. Most meg nekem is ezzel van gondom. :((

Szerk.:
Sztem próbáld meg azt amit írtam, hogy sima winyóra telepíted a drivereket. Ha jól emlékszem az a gond, hogy túl gyorsan éri el a telepített drivereket a gép ssd-ről, amit a hangkari nem tud érzékelni.

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12547) vlaho válasza Henker2 (#12543) üzenetére


vlaho
aktív tag

Javasolt a Pax csomag használata, ha jól emlékszem, akkor a 2.25-től megoldották az ssd gondot.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#12548) Henker2 válasza vlaho (#12547) üzenetére


Henker2
addikt

Esetleg tudsz adni linket valami jó PAX driverre?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#12549) HSM válasza Henker2 (#12543) üzenetére


HSM
félisten

Egy lehetséges megoldás: [link]
Nekem mióta az eszemet tudom, nincs pagefile, és az X-fi se tűnt még el soha.

(#12550) vlaho válasza Henker2 (#12548) üzenetére


vlaho
aktív tag

Mi a manó, nem találok élő linket. :(

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.