Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11401) PrinceHerceg válasza Perzeusz (#11399) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Őszintén örülök hogy sikerült a telepítési herce-hurcát túl élned!

Jó ha tudod hogy bizony a kevesek egyike vagy... :K

De jól vigyázz mert ha elállítasz valamit bizony habozás nélkül visszaüt a driver a jobb sarokból, bár már Satyricon-nak sem fő a feje a mikije végett szóval nem lehet olyan nagy gond!

U.i: Csabi az már Tegnap lett volna? :B

:))

[ Szerkesztve ]

(#11402) Satyricon válasza PrinceHerceg (#11401) üzenetére


Satyricon
addikt

Nem, csak gondoltam ma már nem nézed a PH!-t. :D Elvégre tanulnod kell... ene :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11403) PrinceHerceg válasza Satyricon (#11402) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Fiatal még az idő, de úgy megörültem hogy a mai napi jó cselekedet is ki lett pipálva hogy már itt se vagyok, és szorgalmasan elalszom a jegyzeteim fölött...

:C

[ Szerkesztve ]

(#11404) Satyricon válasza PrinceHerceg (#11401) üzenetére


Satyricon
addikt

Basszus képzeld... Nyomjuk haverommal a CS-t, majd 2 perc után magától kilépett a játékból, ls megint elállítódott tök magától az egész! Ránézésre minden úgy van ahogy állítottad, de haverom megint nem hall engem... :F Nekem ez nagyon de nagyon magas... kb. mint tyúknak az abc...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11405) PrinceHerceg válasza Satyricon (#11404) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha nem oldódna meg a probléma akkor holnap rákoppintunk a hangkarid PCB-jére ne félj!

:P

(#11406) PrinceHerceg válasza PrinceHerceg (#11405) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Problem DONE !!!

:C

(#11407) #41133696


#41133696
törölt tag

X-FI XtremeMusic-hoz végre kiadták a végleges -tehát nem beta - Windows 8-as drivert.

(#11408) adam520


adam520
tag

XtremeMusic. Eltűnik a hangkártya. Csak az "SPDIF Out" marad meg. 3 féle PAX driver volt már és a legújabb most van fent, de így is eltűnik néha.Mi a FENE a gond!!!
Látom, hogy másnak is van hasonló gondja. Született már valami megoldás?

Dr.Adam520

(#11409) agram


agram
csendes tag

Hello mindenkinek!

Tudna valaki segíteni? Lenne egy sound blaster x-fi extreme audio kártyám, (SB0790 PCI Sound Blaster X-Fi Xtreme audio) és nem tudom használni win7-hez. Esetleg valaki tud valami okosságot erre a problémára, vagy csak egy win7 driver lenne jó hozzá? Egyébként én nem találtam hozzá.

(#11410) Satyricon válasza agram (#11409) üzenetére


Satyricon
addikt

Üdv

A PAX driverek se jók?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11411) agram válasza Satyricon (#11410) üzenetére


agram
csendes tag

Hi!

Az az igazság hogy nem is találtam, (kereső) és ami azt illeti azt sem tudom, hogy mit kellene keresnem.
Egyébként egy Recon666 nevü úriember már linkelt egy oldalon PAX driveres dolgokat, de ezt írja: "PAX PCi X-Fi (Xtreme Music, Xtreme Gamer... Xtreme Audio Nem!!): [link]"
forrás: http://logout.hu/bejegyzes/recon666/hogyan_telepitsuk_creativ_x-fi_kartyak_drivereit_e/friss.html#msg36

(#11412) Satyricon


Satyricon
addikt

A PAX oldalát annyira nem ismerem, néha szoktak belinkelni újabb drivert, azt leszedem... Viszont a creative oldalán is tuti hogy találsz hozzá drivert! Kikeresed hogy milyen karid van és alul lesznek hozzá a driverek.

Szerk.: Ne mondd h szemét vagyok, mert nem érek rá: :U Nézd meg ezt. Ha nem jó, akkor uninstalláld, majd regcleanerrel szedd le a fennmaradt driver fájlokat. Majd szólj és keresek másikat!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11413) Satyricon válasza Satyricon (#11412) üzenetére


Satyricon
addikt

Most látom h nem jó a link. Keresek másikat, pill

Szerk: Próbáld meg ezt:[link]

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11414) agram válasza Satyricon (#11413) üzenetére


agram
csendes tag

Amit linkeltél, azt már én is néztem, de semmit nem találtam. Egyébként a gyári drivereknél ezt írja a creative, ha a típusához keresek drivert:

End of Service Life
The product you have selected has been classified as 'End of Service Life'.
Support for such products is limited to online materials, such as Knowledgebase Solutions, drivers, application updates and product documentations available on the Creative Customer Support website.
Customers are also welcome to participate in our discussion forums to obtain further information.

Ezek után szerinted van rá esély, hogy a PAX-os verziókból találok valamit?

(#11415) Satyricon válasza agram (#11414) üzenetére


Satyricon
addikt

Megszakadt a netem, úgyh nem tudtam szerkeszteni az előző hsz-t...

ezt próbáld meg feltenni. Hanem sikerül, akkor fordulj Princeherceghez, ő biztos tud Neked segíteni

Szerk.:Am én azt mondom, ha jó hangcuccod van, akkor szabadulj meg a jelenlegi Xtreme Audiodtól, mert az állítólag nem X-Fi! Itt Prohardveren találsz sokkal jobb hangkarikat 8-10.000 Ft-ért, ennyit megérnek! 8,5k-ért pl egy Xtreme Musicot találtam, vagy egy Xtreme Gamer Fatal1ty Pro-t, ami a másik gépemben csücsül. Erről a kariról meg csak annyit mondanék, hogy: Eszméletlenül jól szól!!! És nem csak hogy jól szól, de mindig adnak ki hozzá újabb drivereket!

Megosztanád velünk, hogy milyen hangcuccod van?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11416) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

:B Kis reklám... :B

Ha gondoljátok és igénylitek Én fel vagyok tárazva 1-2 fullos pakkal, úgy mint (PAX 2011 V3.00 + egy tavalyi 2012 V1.00-ás csomaggal)! :)

Bárkinek bármelyik kell írjon rám nyugodtan és feltöltöm @-be, mert a hardwareheaven szerverei jelenleg úgy tűnik hogy a menybe szálltak! :K

U.i: sajna XrémesAudio-hoz nem jó egyik verzió sem...

Üdv:

PrinceHerceg

:))

[ Szerkesztve ]

(#11417) agram válasza PrinceHerceg (#11416) üzenetére


agram
csendes tag

Az a helyzet, hogy eddig leginkább xp-t használtam, de mostanában megbarátkoztam a win-7-el, de nem jó vele a kártya, ezért aktuális a probléma-csere. Egyébként zenélésre szoktam használni (felvételre) (2 technics bakelit, 1 pioneer djm-500 és kb 1400W:)) meg alkalmanként zeneszerkesztésre (presonous studio one). Régebben volt egy elég komoly usb-s kártyám is, csak el kellett adnom anyagi okok miatt. (m-audio mbox2)

(#11418) agram válasza PrinceHerceg (#11416) üzenetére


agram
csendes tag

Ok kösz PrinceHerceg! Sejtettem.

(#11419) agram válasza Satyricon (#11415) üzenetére


agram
csendes tag

Ja, neked is köszönöm a segítséget Satyricon! De lehet, hogy még felmerül néhány kérdés az ajánlataiddal kapcsolatban.(de nem feltétlenül ma:))

(#11420) Satyricon válasza agram (#11419) üzenetére


Satyricon
addikt

Ok, keress meg nyugodtan, akár privibe is!

Használd a szerkesztés gombot! 5 percen belül tudod szerkeszteni az adott hozzászólásod! Az 5 percen belől 3 hozzészlást nem nagyon csipázzák a modik! :N :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11421) Petyyyyy válasza agram (#11419) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Üdv a fedélzeten!

Látom van mondanivalód, de ha ilyen gyors egymás utánban jutnak eszedbe a dolgok, nem muszáj minden gondolathoz új hozzászólást írni. "Ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor
használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat."

Bővebben itt olvashatod - Ajánlom figyelmedbe. ;)

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#11422) agram válasza Satyricon (#11420) üzenetére


agram
csendes tag

Ok. Köszönöm még egyszer!

(#11423) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Üdv!

Érdeklődnék kinek mi a tapasztalata a Creative X-Fi HD USB külső kártyákkal?
Laptopom van ezért döntöttem külső hangkártya mellett, egy értelmes magyar tesztet sem találtam róla sajna.

(#11424) PrinceHerceg válasza Sanyaaa26 (#11423) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Az az USB-s X-Fi hangkártya elég jó komponensekből van felépítve, szóval Én speciel még nem tulajdonosként is elég jó vételnek tartom, laptophoz pedig a lehető legjobbnak!

Ne hezitálj, vedd meg...

:K

(#11425) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv srácok!

Tudja valaki, hol/hogy lehet hangeffektekkel elváltoztatni a hangom valós időben, ha szórakozni akarok a mikrofonnal? egyszer anno megtaláltam, de már nem emlékszem mit hogy kell állítani. :F

A másik: Lehet olyat csinálni az X-Fi hangkarikkal, hogy egy adott rossz minőségű mp3 felvételre rá lehet keverni a crystalizert(Elvégre ez lenne a szerepe). Ezt melyik progiba tudnám megcsinálni? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11426) Fandango válasza Satyricon (#11425) üzenetére


Fandango
veterán

Crystalizert nem kell rakeverni (nem is ertem, hogy ezt hogy talaltad ki :F ), entertainmet mode-ban bekapcsolod es kesz, ezek utan mar mukodik minden alatt.

[ Szerkesztve ]

(#11427) Satyricon válasza Fandango (#11426) üzenetére


Satyricon
addikt

A Crystalizert elsősorban azért találták ki, hogy rossz minőségű audio felvételeket feljavítsunk vele! Másodsorban pedig azért, hogy a hallgatott zenét feljavítsuk vele! De én nem a hallgatott zenét szeretném, hanem egy kevésbé jó minőségű mp3 felvételt szeretnék feljavítani vele!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11428) Fandango válasza Satyricon (#11427) üzenetére


Fandango
veterán

Tudom mire valo a Crystalizer, ez egy szolgaltatas amit valos idoben vegez a hangkartya ahogy hallgatod a zenet, arra es ugy ahogy te akarod nem lehet hasznalni.

(#11429) Sanyaaa26 válasza PrinceHerceg (#11424) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

köszi szépen a választ, meg is rendeltem :)

(#11430) Satyricon válasza Fandango (#11428) üzenetére


Satyricon
addikt

Közbe vettem a fáradtságot és megkerestem a régi Gamestaromat, amibe írnak egy oldalt az X-Fi karikról. És azt írták, hogy a beripelt audio felvételre már alapból rákeveri a crystalizert és a CMSS 3D-t is. Csak azt nem írják, hogy melyik progiról van szó... :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11431) Fandango válasza Satyricon (#11430) üzenetére


Fandango
veterán

Valahogy ezt nem tudom elkepzelni, hogy megoldhato lenne.

(#11432) Satyricon válasza Fandango (#11431) üzenetére


Satyricon
addikt

Én se nagyon, de... Azt hiszem rákérdezek Gyu mesternél!

Szerk.: De mégis mit gondoltál, honnan szedem ezt? Kitaláltam? :DDD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11433) Fandango válasza Satyricon (#11432) üzenetére


Fandango
veterán

Siman azt gondoltam, mert hat sose lehet tudni. ;]

(#11434) Satyricon válasza Fandango (#11433) üzenetére


Satyricon
addikt

Azt hiszem összekeversz valakivel :DDD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11435) PuMbA válasza Satyricon (#11427) üzenetére


PuMbA
titán

A Crystalizer-t elsősorban azért találták ki, hogy ráírhassák a kártya dobozára, hogy mekkora menő a kártya és milyen sok felesleges dolgot tud... Ez körülbelül olyan, mintha az ezer forintos noname CMI hangkártyára ráraknák egy szoftvert és úgy szólna, mint az X-Fi Elite. Képtelenség, mint ahogy az is, hogy ott van a rossz minőségű fájlod és jót csinál belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#11436) Satyricon válasza PuMbA (#11435) üzenetére


Satyricon
addikt

Ok. Lehet marketing duma az egész SuperRip dolog, de úgy gondoltam, ha már a Gamestarba bekerült ez a cikk, akkor van valóság alapja...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11437) lee56 válasza Satyricon (#11436) üzenetére


lee56
őstag

Jó marketinggel mindennek lehet valóságalapja :D

No Comment

(#11438) PrinceHerceg válasza Satyricon (#11436) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

I am back... :))

Visszatérnék, tényleg csak egészen röviden az előzőekben is taglalt SuperRip témához!

2 lehetőség is adott erre a célra:

Csabikám amit Te keresel az a WaveStudio nevű programban levő többléptékű konvertálási lehetőség, vagyis hogy CMSS-3D, EAX, 24-bites Crystalizer effektekkel stb is lehetőséged van átkonvertálni akármilyen régebbi, pl: bakelit minőségű cuccot egészen jó 24/96-os felvételekké, vagy a kifejezetten erre a célra lévő még direktebb dolog, maga a CMS Organizer progi elemi része!

:))

[ Szerkesztve ]

(#11439) Fandango válasza PrinceHerceg (#11438) üzenetére


Fandango
veterán

Nos ez meglepo, hogy megis van ilyen software. Azonban egy baj van mindezzel, hogy ezek mind rontjak valamennyire a zene minoseget, jo ideig hallgattam en is crystalizerrel es cmss-3dvel zenet, de egy ideje minden ilyet kikapcsoltam, es elvezem ugy a zenet, hogy semmi ilyen modositas nem nyul bele.

[ Szerkesztve ]

(#11440) PrinceHerceg válasza Fandango (#11439) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Látod-látod...

Én meg pont ellenkezőleg vagyok ezzel a dologgal, és hát pont ezért szép dolog a változatosság, mert az gyönyörködtet!

Egyébként ez a minőség rontás dolog butaság, sokkal inkább életet lehelnek a régi dinamikátlan anyagokba, mintsem hogy elvennének azokból! :K

:C

[ Szerkesztve ]

(#11441) PuMbA válasza PrinceHerceg (#11440) üzenetére


PuMbA
titán

Pont, hogy a régi felvételekben van dinamika a maiakban meg nem :) A sok basszus meg a csilingelő magas nem egyenlő a dinamikával:) Régen nem voltak olyan eszközök, hogy szétpréseld a zenét zajjá. A 90-es években kezdett divat lenni és ugye a CD megjelenése tette lehetővé az egészet. Vinylhez (nem bakelit) sem kell semmilyen effekt, mivel sokkal jobban szólnak, mint a mai átlagos agyonnyomott, dinamikátlan számok. 1958-ban ilyen volt a hangminőség

[ Szerkesztve ]

(#11442) PuMbA válasza PuMbA (#11441) üzenetére


PuMbA
titán

ez meg 1977-ben volt, dinamikára nem lehet panasz és ez még "csak" YT minőség.

[ Szerkesztve ]

(#11443) PrinceHerceg válasza PuMbA (#11441) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:DD

Azt hiszem mondasz valamit!

:P

[ Szerkesztve ]

(#11444) Fandango válasza PrinceHerceg (#11440) üzenetére


Fandango
veterán

Csak ugy erdeklodes keppen, milyen formatumu es minosegu zenet hallgatsz es mivel?

(#11445) PrinceHerceg válasza Fandango (#11444) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Kérlek szépen csupa F mániás vagyok:

Foobar2000 + FLAC, és mind ezt természetesen ASIO kiemeneten!

:))

[ Szerkesztve ]

(#11446) Fandango válasza PrinceHerceg (#11445) üzenetére


Fandango
veterán

Mondhatnam, hogy tokeletes, bar en wasapit hasznalok.
FLAC-hoz minek hasznalsz crystalizert amikor annal nincsenek tomoritett, levagott reszek amit potolni kellene.

(#11447) PrinceHerceg válasza Fandango (#11446) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Mert szelíden szólva is kissé minősíthetetlenek a jelenlegi OPA-k a hangkarimon, de szerencsére már nem sokáig... :B és így sokkal de sokkal több részletet kihallok, ezen felül ha tudnád hogy a két potit plusz az EQ is hogy használom, khm inkább nem szólok semmit :)

Egyébként nem vettem észre füllel halható különbséget a 3 kimenet közt, (ASIO, Kernel, WASAPI), viszont a jelenlegi kimeneten a latency-t akár 4ms-re is betudom lőni, ugyancsak 32/192 értékek mellett, ami vajuk be nem is olyan rossz!

:K

[ Szerkesztve ]

(#11448) Fandango válasza PrinceHerceg (#11447) üzenetére


Fandango
veterán

Teljesen mas kerdes, szerinted jelenleg melyik SB hangkartya a legjobb?

(#11449) PrinceHerceg válasza Fandango (#11448) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Amelyiket az ember összerakja saját maga... Én is ebbe az irányba kacsingatok jelenleg is, mivel épp egy kisebb műtétnek fog lassacskán átesni a hangkarim!

Egyébként ha a jelenlegi dolgokat vesszük alapul akkor Én az X-Fi Titanium HD-t mondanám, mert az új Z széria csúcsát jelentő ZxR-ről semmi teszt sincs az ég világon, pedig már idestova kb 2 hónapja!

:F

[ Szerkesztve ]

(#11450) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

...belehet szerezni...

:P

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.