Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11851) Lala77 válasza Lala77 (#11850) üzenetére


Lala77
tag

Sajnos ugyanaz a jelenség :(
A kártyával lesz valami.
Asszem lecsapok egy itt hirdetett X-fi platinumra.

ingyombingyom

(#11852) Csorbi válasza Lala77 (#11850) üzenetére


Csorbi
addikt

Én azért vetnék rá egy pillantást egy másik gépben is... :K

(#11853) Lala77 válasza Csorbi (#11852) üzenetére


Lala77
tag

Félek berakni másikba, de megpróbálom este..
Ha a driver füleken váltogatva jön a kékhalál az nekem fura, eddig ilyen sosenemvolt.

ingyombingyom

(#11854) Csorbi válasza Lala77 (#11853) üzenetére


Csorbi
addikt

Feltétlenül próbáld ki másik gépben, elképzelhető, hogy az OS vérzik ezer sebből.

(#11855) lee56 válasza Csorbi (#11854) üzenetére


lee56
őstag

Vagy az alaplapi PCI sín sérült meg valahol, elég sok magyarázat lehet rá, jobb véglegesen tisztázni tényleg és másik gépben kipróbálni.

No Comment

(#11856) PrinceHerceg válasza lee56 (#11855) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Teljesen egyetértek az előttem szolókkal... :K

(#11857) anola válasza Lala77 (#11845) üzenetére


anola
csendes tag

Nekem is Extreme4 -xtreme gamer kombóm van és ugyanezzel a jelenséggel találkoztam amíg biosban nem aktiváltam az Asmedia Sata controller-t,ami tulajdonképpen a PCI sín vezérlője az Extreme4-ben.Aktiváld,drivert dobd fel hozzá,tiltsd le az alaplapi zajkeltőt és voilá működni fog a hangkarid.Ha így sem megy,akkor Win reinstall és utána dobd fel a PAX drivert... :K

Ez van...

(#11858) NYPD


NYPD
aktív tag

Jóreggelt! Melyik drivert érdemesebb használni szerintetek? PAX, vagy a daniel_k féle xfi support pack 2.5?

(#11859) PuMbA válasza NYPD (#11858) üzenetére


PuMbA
titán

Pax-be bele van túrkálva, csomó beállítás módosítva, Daniel_k-ben minden alapon, nem módosít hangzást a driver.

[ Szerkesztve ]

(#11860) NYPD válasza PuMbA (#11859) üzenetére


NYPD
aktív tag

Mennyiben van belenyúlva a pax-ba, illetve mibem módosítja a hangzást?

(#11861) PrinceHerceg válasza NYPD (#11860) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Minimálisan, de azt rendkívül jól... :K

(#11862) NYPD válasza PrinceHerceg (#11861) üzenetére


NYPD
aktív tag

Kérhetem esetleg kicsit szakszerűbben?:) Természetesen inkább hangtechnikai oldalról, nem számítástechnikailag.

[ Szerkesztve ]

(#11863) zsizsef válasza NYPD (#11862) üzenetére


zsizsef
senior tag

Ez talán segít valamicskét: [link]

(#11864) PrinceHerceg válasza NYPD (#11862) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az előző általam linkelt verzióban ott van a komplett leírás, de hogy magyarra fordítsuk a szót, Ricsi kicsit eljátszott a 3 fő hangtartománnyal, csak úgy mint a térhatással, valamint kisebb-nagyobb foltokat is betapasztott!

:C

(#11865) kristofsk8


kristofsk8
csendes tag

Igazából még nem nagyon láttam feltenni ezt a KÉRDÉST!
Előző hangkarimat (X-fi Fatality pro gamer) cserélném amit hazavágott egy kis villámcsapás.

Melyik hangkártyát javasolnátok 5.1 Z-5500-hoz (főleg játék, de zene és videókhoz is)?

Creative Soundblaster Z vagy Asus Xenor DX
A két kártya között 2k különbség van, szóval nem lényegre törő!

:R

(#11866) PrinceHerceg válasza kristofsk8 (#11865) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Mindenképpen inkább az előbbit Creative-ot javallanám, ha a játék is tényleg fontos szempont Nálad!

:K

(#11867) PuMbA válasza NYPD (#11862) üzenetére


PuMbA
titán

Több magas és mély, kevesebb középhang. Emellett az összes csillámpóniló X-Fi szoftveres hangmódosítás be van kapcsolva (THX, Crystalizer stb.)

[ Szerkesztve ]

(#11868) adam520


adam520
tag

Sziasztok!

Már írtam ide hetekkel ezelőtt, hogy windows boot közben eltűnik a hangkártya. A hangkezelőben csak a S/PDIF látszik és nem szól semmi, de az eszközkezelőben benne van.
Uninsall/törlés az X-fi drivereket, és letiltottam a hangkártyát, majd az alaplapi VIA szólt.
Most a VIA-t csak letiltottam és feltelepítettem a lenti drivert az újraengedélyezett XtremeMusic-hoz.

Ezt a PAX-ot töltöttem majd telepítettem:

PAX MASTER PCI XFI Driver Suite 2013 V1.00 ALL OS Stable Drivers Default Tweak Edition

Most már nem tűnik el és teljes értékűen működik. ( lekopogom: kop,kop,kop)

[ Szerkesztve ]

Dr.Adam520

(#11869) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Az normális hogy ha még nincs bekapcsolva gép csak a házimozi ez egy creative 5.1 akkor ha a hangerő fenn van akkor zug de ha bekapcsolom a gépet és kezdi betölteni a wint akkor már nem zug fel is rakhatom a hangerőt maxra akkor sem zúg.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11870) Tiger. válasza Tiger. (#11869) üzenetére


Tiger.
nagyúr

De ez nem tudja a dts és a prologicot ha jó látom én is felraktam,szépen szól.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11871) PrinceHerceg válasza Tiger. (#11870) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Vszínű az miatt zúg, hogy áram alatt van a ketyeréd, és ameddig nem töltődik be a Win, ami regulálni tudná a szerkentyűdet, zajosabb, de sztem ez teljesen normális!

Az az említett kis extra funkció pedig elv vásárlást követel meg a gyártótól, vmi pitiáner összeg nagyságban!

[ Szerkesztve ]

(#11872) Tiger. válasza PrinceHerceg (#11871) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Tud valaki egy linked adni hogy hol vehetem meg vagy ezeknél a digitális kimenet kell mert én analogon használom?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11873) PrinceHerceg válasza Tiger. (#11872) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Mindenképpen digi kimenet kellene hozzá! :K

+

Ime a [link]

[ Szerkesztve ]

(#11874) Tiger. válasza PrinceHerceg (#11873) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Akkor analogon semmi értelme?http://hardverapro.hu/apro/creative_inspire_5_1_5100_hangfalszett_pc/hsz_1-50.html ez van nekem amúgy 20w a mély

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11875) PrinceHerceg válasza Tiger. (#11874) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Arra bőséggel elég a CMSS-3D is, de ha vársz egy csöppet utánalesek Neked! ;)

:K

(#11876) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Az alaplapi integrált hangkártya helyett kéne valami USB-s megoldás (ITX ház miatt csak ez jöhet szóba).

Egy CREATIVE Sound Blaster X-Fi Go! Pro mennyire jó választás?

Köszi :R

(#11877) PrinceHerceg válasza Blaise (#11876) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Hát biztosan nem rossz, de Én a helyedben egy kicsit tovább mennék és inkább ezt venném meg, persze csak ha van rá kereted, s így több ki/be menettel fogsz bírni, ami nem utolsó szempont a későbbiekre nézve sem... jah és még valami, ahogy olvasom mindenki csak dicséri! :)

De ha igazán zsíros falatot akarsz, akkor őkelmét is tudom ajánlani, igen jó szívvel!

:K

[ Szerkesztve ]

(#11878) Blaise válasza PrinceHerceg (#11877) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, néztem ezeket is, ezek szerint érdemes még rákölteni pár ezrest :)

Azonban nem találtam egyértelmű infókat arról, hogy az általad linkelt kártyák támogatják az EAX-ot?

(#11879) PrinceHerceg válasza Blaise (#11878) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

(#11880) PuMbA válasza Blaise (#11878) üzenetére


PuMbA
titán

Az EAX már halott: " As of 2010, EAX is rarely used, with modern games utilizing the CPU to process 3D audio rather than relying on dedicated hardware"

(#11881) PrinceHerceg válasza PuMbA (#11880) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

És akkor mi van ha pl egy 2010 előtti évjáratú játékkal szeretne kikapcsolódni?

:U

(#11882) Blaise válasza PrinceHerceg (#11879) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi!

Van értelme megvenni a drágább, fejhallgató erősítős X-Fi HD-t? Az valóban nem tud 5.1-et?

(#11883) PuMbA válasza Blaise (#11882) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tud 5.1-et analógon, de jóval jobb a hangminősége :) Simán megéri azt venni, ha már egyszer veszel.

PrinceHerceg: Gáz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11884) Blaise válasza PuMbA (#11883) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, kérdeznék még :)

Az X-Fi Surround 5.1 Pro és X-Fi HD között mekkora különbség van? Megéri a HD a 7-8 ezer Ft felárat? A HD-ra anlógon kívül se tudok később 5.1-et kötni?

A drivertámogatás milyen? Win8-on megy minden szépen?

(#11885) PuMbA válasza Blaise (#11884) üzenetére


PuMbA
titán

Megéri a felárat, jobb hangminőség + fejhallgató erősítő is van benne.Van rajta optikai kimenet, azon kimegy az 5.1 :) Megy Windows 8-on, a drivertámogatás Creative szintű (nem muszáj feltenni, mert megy anélkül is).

[ Szerkesztve ]

(#11886) Blaise válasza PuMbA (#11885) üzenetére


Blaise
veterán

"a drivertámogatás Creative szintű "

Magyarul sz@r? Vagy mit jelent ez? :)

(#11887) PuMbA válasza Blaise (#11886) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, nekem nem volt problémám a driverekkel az Audigys időszakban, de X-Fi-nél volt pár érdekes eset, ami most éppen pont nem feltétlenül érvényes a HD-re mivel USB-s és teljesen máshogy működik, szóval szerintem jó lesz, mert egyszer láttam egy régi USB-s Sound Blaster Extigy-t és jól működött.

(#11888) PrinceHerceg válasza PuMbA (#11883) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:DD ;] :DD

Visszatérve az USB-s X-Fi HD-hez, a hangja mérföldekkel jobb, viszont csak Stereo-t tud analógban, bár digitálisan (optikán) kitudja küldeni a több csatis jelet külső erősítőnek, pl egy Logitech Z-5500/906-nak, szóval mérlegelni kell vásárlás előtt mi menyire szempont! :)

Szvsz megéri az árát ha csak 2.0-ás zenehallgatás a cél...

:K

[ Szerkesztve ]

(#11889) yesman válasza Blaise (#11884) üzenetére


yesman
csendes tag

Szerintem hatalmas minőségi ugrás. Bőven megéri. Nekem HD előtt 5.1 volt és hihetetlenül tiszta hangok jöttek ki belőle az 5.1 változat után. A driverrel semmi gond nincs, csak ha bedugod, telepítés előtt töröld a widows által felismert és használt drivereket az eszközkezelőben, mert különben nem engedi a creative driver használatát.
Ha fejhallgatót használsz, nekem egy Bkercsó féle Headbufferrel valami zseniálisan szól.

[ Szerkesztve ]

(#11890) Satyricon válasza PrinceHerceg (#11888) üzenetére


Satyricon
addikt

Annyira dicseritek ezt a HD-t, hogy mindjart le cserelem az elite pro-mat! :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11891) PuMbA válasza Satyricon (#11890) üzenetére


PuMbA
titán

Neked mindegy nem? Optikain használod a Z-5500-at :DDD

(#11892) Satyricon válasza PuMbA (#11891) üzenetére


Satyricon
addikt

Mar egy ideje nem. Tenyleg jobban szol analogon, 6CH-ba, mint ahogy a z topicba mondtak.

Jah mer a HD nem tud 5.1-et. Nem mondtam semmit,nagyon reggel volt meg, mikor irtam :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11893) PrinceHerceg válasza Satyricon (#11892) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Csabi Csabi, hol hagytad a kávét? :DDD

(#11894) Satyricon válasza PrinceHerceg (#11893) üzenetére


Satyricon
addikt

Az volt a baj, hogy kesobbre hagytam a kavet :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#11895) D.Va


D.Va
senior tag

Egy belső PCI-os X-FI tulaj megnézné nekem hogy be lehet-e állítani a kártya kimeneteit úgy...
hogy 4 db jack kimeneten ugyanazt a stereo jelet küldi ki egyszerre?

Ez azért kellene mert 4 db 2.1-es Logitech z2300-at akarnék bekötni egyszerre.
(Így nem kéne vacak jack elosztókat használnom mert az sokat ront a jelen...)
THX. :))

(#11896) PrinceHerceg válasza D.Va (#11895) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Attól tartok hogy elfog maradni a zenebona, mert 1x már próbálkoztam Én is, igaz nem 4-db efféle vaddisznóval, de fülesekkel, és nem volt valami meggyőző az így kapott hangkép összességében!

A jack leosztogatás pedig eleve egy felejtős dolog, akkor inkább 4-db különálló hangkártyát vegyél!

:C

(#11897) PrinceHerceg válasza PrinceHerceg (#11896) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Viccet félretéve, lehetséges hogy több csatorna kimenetes hangkariban kellene gondolkoznod, az lehetne tán megoldás!

:K

(#11898) D.Va válasza PrinceHerceg (#11897) üzenetére


D.Va
senior tag

Az szép lenne :DDD

Esetleg még arra gondoltam hogy vmi egyszerű keverőpult féleséggel aminek 4 kimenete van, de ilyet se nagyon találtam...
De hogyhogy romlott a hangkép? Nem ugyanazt kéne tolnia? Vagy így megterheli a karit?
Elvégre 5.1-ben is küld hangot egyszerre 4 dugón kifele, mégse romlik a hang...

Ilyen több kimenetes kariról még nem hallottam... sőt nem is láttam...

Eddíg egyet találtam, de ennek is 3 db kimenete van (3*2 db 6,3-as jack) studio monitoroknak...

m-audio fast track c600

[link]

Csak hát ennél is kábel átalakításra lesz szükség, szóval megint sok lesz a kontakt... :(((

[ Szerkesztve ]

(#11899) PrinceHerceg válasza D.Va (#11898) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

De más 5.1-ben meghajtva mint simán Stereo mellett, mivel ekkor nem is szól a többi kimenet, max ha felkevered! Mindenképp javallott hogy tégy egy próbát 2 fülessel, és ha tisztán / érthetően hallod a dolgokat, két dugaszból egyidejűleg, akkor hajrá...

Amúgy sikerült valamit összeboltozni azóta, vagy nagy a meleg és győzött a hűsölés? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11900) JaniACE válasza D.Va (#11895) üzenetére


JaniACE
tag

Szia!
Persze, . A lejátszóprogid asio módban használd.

[ Szerkesztve ]

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.