Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8001) kandi88 válasza BullKoxa (#7999) üzenetére


kandi88
tag

Szerintem ha az X-fi Titanium Tecsós lenne akkor nem vennék ilyen sokan főleg, hogy nem a legolcsóbb X-fi-s hangkariról van szó :D

(#8002) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Eladó a hangkarim Creative X-Fi Titanium OEM PCI-E ha valakit érdekel!

(#8003) Meridian válasza Recon666 (#8000) üzenetére


Meridian
senior tag

Nekem a letöltött v2.00-ás PAX driverCD-vel sem működnek rendesen a driverek, semmi (control panel, stb) nem érhető el mert azt a hibaüzenetet adja hogy nem ismeri fel a hardvert és kilép a program...

"There are no supported audio device available. You need to close the application. Click OK to close the application now."

Ennyi az összreakciója....

Pedig most egy rendszerpartició mentésből visszaállítottam egy 2 héttel korábbi állapotra a windows7 ultimate-t és arra inditottam a telepítőt el.

A telepítőnek is van furcsa hibája...
elindul, kiválasztom a nyelvet, meg hogy hova akarom telepíteni (default helyre, english nyelven), kipipálom a komponenseket melyeket akarom, majd elindul a telepítés... ekkor 9 vagy 11%-nál megáll a telepítés és második példányban újból elindul a telepítő elölről(???) ahol újból mindent megadhatok, miközben a hátérben az első várakozik 9%-on... ez is elindul és ez is újból meghívja saját magát... ha Cancel-ezek ezekben a nem kívánt telepítőkben akkor az első eredeti telepítő továbbmegy bár előtte valami hibaüzenet is megjelenik, de végigmegy a telepítés és minden amit akartam feltelepül, csak ép a fenti hibaüzenetettel nem futtathatók a komponensek... egyedül a tray ikonos control panel, ahol a programokat tudnám könnyedén elindítani (de nem indulnak el) és egy tekerővel a hangerőt szabályozni tudom, egyedül ez működik.

mi a fene lehet itt a baj? hibás a hardver (pénteken vettem).
Az alaplapra inegrált realtek hangkártyát meg biosból hiába tiltom, a windows hasonlóan SB kártyához alapdrivereket feltelepíti és az a hangdriver is működik, egyszerűen nem lehet kiírtani, csak disable-ézni legfeljebb...

[ Szerkesztve ]

(#8004) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Irtam egy Blogot az X-Fi kártyák üzembe helyezéséről, leírásal stb..., driver és szoftver telepítés. :DDD itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8005) Meridian válasza Recon666 (#8004) üzenetére


Meridian
senior tag

megadott link nem működik...

(#8006) Recon666 válasza Meridian (#8005) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen, mert még nem látható, de a linken elérhető lessz nem soká :) .

[ Szerkesztve ]

(#8007) Meridian válasza Recon666 (#8006) üzenetére


Meridian
senior tag

Ideges lettem, lecsaptam a win7-et format reinstall, ATI driver feltelepit (hogy lássak) és rögtön ezután X-Fi driver telepít... és... működik!

A jó %!+va anyját ennek, nem tudom mi volt a probléma... de a lényeg, hogy működik.

Amúgy mindeki másnak is ezt tudom javasolni, ha nem akar működni rendesen, akkor teljes rendszer reinstall (még a mentett rendszer sem jó...) és első dolog ez legyen, hogy a hangkártya menjen fel.

[ Szerkesztve ]

(#8008) Recon666 válasza Meridian (#8007) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Elérhető a bejegyzés, nem szükséges rendszer reinstall csak el kell távolítani minden creative összetevőt.

(#8009) Neo85


Neo85
tag

Hello.Van nekem egy X-Fi extreme Audio hangkártyám.Ehhez kéne normális müködő driver Win 7 32bitre.Felraktam már párat de eggyikel se jo.egy kicsit már kezd idegesiteni!Xp-be viszont jo ott müködik rendesen.

(#8010) Dark Archon válasza Neo85 (#8009) üzenetére


Dark Archon
addikt

Creative oldala esetleg?

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#8011) Recon666 válasza Neo85 (#8009) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Kattints a nevem alatt lévő blogra és ott minden le van irva, driverekkel mellékeklve.

(#8012) Meridian válasza Meridian (#8007) üzenetére


Meridian
senior tag

Időközben volt szerencsém rájönni, mi volt a hiba forrása... win7 alatt nem adminisztárori jogosultsággal futattam a telepítő programokat, emiatt jöttekelő ezek az érthetetlen hibaüzenetek.

Mivel a telepítő programok elindultak, feltelepedtek, de utána a rendszer nem adott nekik teljes hozzáférést, és mivel mivel én korábban már minden idegesítő figyelmeztetést kikapcsoltam, így az alap win7-es figyelmeztő nem ugrott fel, csak szép csendben szopatott...

szóval semmi baj nem volt a gyári driverekkel sem, csak a tipikus "user error" szindróma lépett fel - most ép nálam...

Azóta visszavarázsoltam a régi rendszeremet (elég sok beállítások meg programok vannak feltéve, nem volt humorom újra mindent elölről beállítgatni), és admin joggal estem neki a gyári drivereknek, és láss csodák mukkanás nélkül felment.

[ Szerkesztve ]

(#8013) Meridian válasza Neo85 (#8009) üzenetére


Meridian
senior tag

Töltsd le a legujabbat vagy a linkelt PAX-ost, és utána a "run as Administrator" opcióval indítsd el, nekem ez volt a problémám... valszeg te is csak simán futattad, úgy nem fog menni - kell neki az a rendszeradmin jog, végülis jogosan, hisz hardvert működtet... :)

[ Szerkesztve ]

(#8014) Mozso26


Mozso26
senior tag

Üdv mindenkinek!

Van uj driver x-fi hez ami nem a gyári, esetleg valami kész csomag? :R

(#8015) Recon666 válasza Mozso26 (#8014) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen van:
PAX PCi X-Fi (Xtreme Music, Xtreme Gamer... Xtreme Audio nem!): [link]

(#8016) pedrosh


pedrosh
csendes tag

Üdv!
Megpróbáltam valahogy letölteni azt a PAX-os drivert de még az se jött össze, mert ha rákattintok a download feliratú gombra akkor a következő oldalon angolul kiírjaa download gomb helyére, hogy ha már használom a Support Pack 2.6-ot akkor nem kell feltenni. De nem használom, sőt minden creative-al kapcsolatos dolgot letöröltem a gépemről. Lehet hogy csak kiüti a szemem a rendes download gomb... :D :DDD
Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: pedrosh

(#8017) BullKoxa válasza Recon666 (#8004) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello!Ezért ezer köszönet!Csak egy kérdés,le kell szedni a Gyári oldalról is a Drivert vagy csak ami a Titanium mellet van?Nekem csak az van fent ami a Titanium mellett van de egyel régebbi és jól működik

.Az egyel régebbi 1.4 GB-t ,mért ekkora?Minden kell ezekből?Szerintem amit te linkeltél az sem lesz kissebb,mert 1 óra mire lejön.

[ Szerkesztve ]

(#8018) Recon666 válasza BullKoxa (#8017) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szívesen, a Titanium mellett a pax driver van ez egy csomag ami minden szoftvert és drivert tartalmaz a gyári nm kell hozzá, vagy gyárit vagy pax-ot használsz rajtad múlik. ;)

(#8019) Recon666 válasza pedrosh (#8016) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Lehet, ha belinkeled az általad letölteni kívánt drivert akkor meglesem.

(#8020) pedrosh válasza Recon666 (#8019) üzenetére


pedrosh
csendes tag

[link]

Üdv: pedrosh

(#8021) pedrosh válasza Recon666 (#8019) üzenetére


pedrosh
csendes tag

Azt hiszem megtaláltam... :) csak nem gondoltam hogy a "mirrors"-nak köze van a letöltéshez :U :)
ez volt az előző link: [link]
ez meg ami utána jött (itt találtam meg a mirrors-t) :) : [link]
Bocsi hogy ilyen sötét vagyok hozzá :D
Azért köszi a segítséget :) (egy kis motivációt adott :DD )

Üdv: pedrosh

(#8022) Recon666 válasza pedrosh (#8021) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nincs mit, máskor is. :)

(#8023) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Most vettem egy X-Fi Extreme Music karit.
Kérdésem, hogy mennyivel szól szebben ha optikai kimeneten keresztül küldöm ki a hangot?

(#8024) Oliverda válasza Levin01 (#8023) üzenetére


Oliverda
félisten

Azon nincs optikai kimenet. Vagy vettél hozzá kivezetést?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8025) Levin01 válasza Oliverda (#8024) üzenetére


Levin01
őstag

Igazad, van én írtam rosszul. XTreme Audio-t vettem :R

(#8026) Recon666 válasza Levin01 (#8023) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Azon sincs. :)

[ Szerkesztve ]

(#8027) Levin01 válasza Recon666 (#8026) üzenetére


Levin01
őstag

(#8028) Levin01 válasza Recon666 (#8026) üzenetére


Levin01
őstag

az első kiadásán lehet, hogy nincs.

(#8029) Recon666 válasza Levin01 (#8028) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Akkor a sima pci-oson nincs.

[ Szerkesztve ]

(#8030) kandi88 válasza Levin01 (#8028) üzenetére


kandi88
tag

Az optikai kimeneten állítólag tisztább és dinamikusabb hangot kapsz. Bár én nem próbáltam, de az egyik ismerősöm sokat tesztelte és ez volt a véleménye :D

(#8031) dudika10 válasza kandi88 (#8030) üzenetére


dudika10
veterán

Az optikai kimeneten kimegy a digitális jel és egy DAC alakítja át a jelet, attól függ milyen hangot kapsz, hogy milyen DAC alakítja át. Minden rendszeren más és más hangod lesz.

Mellesleg az X Audio nem egy jó választás, drága is és vacak is. Semmi köze az Xfi-hez.
Ha 3k-t kérnének érte akkor nem lenne baj, mert ha tönkremegy az integrált és csak Wndows hangokhoz kell valami akkor arra tökéletes, de másra nem jó.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8032) kandi88 válasza dudika10 (#8031) üzenetére


kandi88
tag

Így van, ebben egyetértek! :K
Az X-fi Audio-nak nem sok köze van az X-fi karikhoz mert SB Live! chip van rajta :F Szóval nagyon nem éri meg az árát (~8-10K) mert 13-14K-ért már Music-ot vagy Gamer-t lehet kapni ami azért már jobb :)

(#8033) Levin01 válasza kandi88 (#8032) üzenetére


Levin01
őstag

Én azt tudom, hogy ezerszer szebben szól az integrált Realtec-nél, ami már élből jó.
Úgy is hangfalszettet tervezek venni és akkor szerintem optikaival lesz már megoldva a dolog.

(#8034) horvathkrisz válasza dudika10 (#8031) üzenetére


horvathkrisz
addikt

szerinted jó minőségű DAC van az xtreme gamer-en? mert lehet hogy venni akarok olyan erősítőt amin van optikai bemenet...

(#8035) Recon666 válasza horvathkrisz (#8034) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen, elég jó minőségű van rajta, de egy jobb fajta erősítőn jobb van.

(#8036) horvathkrisz válasza Recon666 (#8035) üzenetére


horvathkrisz
addikt

ez azt jelenti hogy érdemes beruháznom egy optikai-bemenetes erősítőbe?

(#8037) Recon666 válasza horvathkrisz (#8036) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ha normálisat veszel (Onkyo, Marantz, Nad..), amúgy sztem a legtöbb mostanin megtalálható az optikai bemenet.

(#8038) horvathkrisz válasza Recon666 (#8037) üzenetére


horvathkrisz
addikt

nem vagyok azért akkora audiofil, jó lesz valami régi sony is...

(#8039) Recon666 válasza horvathkrisz (#8038) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Akkor jobb az analóg.

(#8040) kandi88 válasza horvathkrisz (#8038) üzenetére


kandi88
tag

Ha minőségit szeretnél akkor már 40-45K-ért kapsz egy használt Harman Kardon AVR 132-őt amin már minden csatlakozó megtalálható :) Ezt az erősítőt csak ajánlani tudom :K Én is Harman Kardon fun vagyok :D Ezt azért off-olom mert nem az X-fi témába való ;] A házimozis fórumban több segítséget tudnak adni ebben a témában :R

(#8041) Recon666 válasza kandi88 (#8040) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

jaja jó kis márka, ezt kihagytam a listából:) én onkyo-s vagyok, van is egy csak sztereo, X-fi- vel jó kombót alkotnak. De nem OFF-ok tovább. :B

(#8042) peterm711


peterm711
aktív tag

Sziasztok! Olyan gondom lenne, hogy leváltottam a vistámat 7esre, és most akad a hang analógon és digitális kimeneten is.(x-fi extreme audio) Mármint háttérbe fut a winamp és netezésközben akad, vagy ha bármi mást csinállok a winbe. Ha békén hagyom a gépet akkor rendeben van. Szerintetek driver hiba lehet? Csak mert eléggé idegesitő, és vista alatt nem csinálta.

(#8043) Recon666 válasza peterm711 (#8042) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A nevem alatt lévő blogra rákattintasz ott részletesen le van irva, hogy telepítsd a drivert és driver is van linkelve.

[ Szerkesztve ]

(#8044) peterm711 válasza Recon666 (#8043) üzenetére


peterm711
aktív tag

Köszi szépen, úgy néz ki, hogy jó lesz :) , csak ma volt időm megcsinálni.

(#8045) Recon666 válasza peterm711 (#8044) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nincs mit. :)

(#8046) mestery


mestery
csendes tag

hali!
tegnap vettem ezt a karit : Creative-Labs Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio PCI Express
http://www.argep.hu/product_767485.html

De ma észrevettem h. kis idő mulva elkez pattogni.
Újraindítom a gépet akkor 1 darabig megint jó. (nem meleg)
hasonló valakinél?

ASUS M2N-E, AMD 5200+, Asus 8800ultra , 4x1G DDR2(800)

(#8047) huskydog17 válasza mestery (#8046) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Próbáltad másik driver-el? A legújabb van fent?

Tényleg nem piszkálódásból vagy bántásképp mondom, csak azért, hogy ne lepődj meg semmin a jövőben: egy nagyon rossz vásárt csináltál ezzel a karival szerintem, remélem tudod illetve tudtad vásárlás előtt, hogy ennek semmi köze az X-Fi szériához!
Amúgy a pattogás talán amiatt is lehet (bár ez inkább csak tipp) ,hogy ezt a kártyát gyakorlatilag PCI-ra fejlesztették és nem Express-re (natív PCI-E támogatással az X-Fi Titanium sorozat rendelkezik).

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#8048) mestery válasza huskydog17 (#8047) üzenetére


mestery
csendes tag

kösz a segitséget!

Persze friss driver van fent. Most h. már megvettem s előjött a probléma már látom h. nem valami jó vásár volt de hát 10 körül akartam 1 jó hangkártyát. 30at nem akartam kidobni 1 E-MU- ra.. Lehet az lesz h megdumálom a boltal h. visszaviszem s veszek 1 másikat náluk. vagy valami. még ha drágább is. De jobb lenne valami megoldás. Mert amúgy meg jól szól kb. fél órát amíg nem kezd el recsegni. Azután restart ozt megint jó.
(gitár torzításhoz, mert az alaplapi nem igazán bírta:D )

ASUS M2N-E, AMD 5200+, Asus 8800ultra , 4x1G DDR2(800)

(#8049) mestery


mestery
csendes tag

ui: nf4 es a lapkakészletem :S ez okozhatja?

ASUS M2N-E, AMD 5200+, Asus 8800ultra , 4x1G DDR2(800)

(#8050) PuMbA válasza mestery (#8048) üzenetére


PuMbA
titán

ASUS Xonar DS is ugyanannyiba kerül, mint az XtremeAudio és sokkal jobb. Normális Creative hangkártya nincs 10k-ért.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.