Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11601) JanR válasza HSM (#11600) üzenetére


JanR
addikt

Nem rossz a Chrome, nagyon szeretem, de az új explorer jelenleg jobban tetszik :) Egyedül a magyar helyesírás ellenőrzőt hiányolom belőle :U

Csütörtökön vagy pénteken újra xtreme music-al fogok zenét hallgatni :C

(#11602) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Kinek mi, de Nekem semmi ehhez hasonló hibát sem okoz, tehát biztosan nem a böngésző a hibás...

:N

(#11603) Cseneles


Cseneles
őstag

Létezik Win8 hoz teljes értékü driver XFI-Titanium Fatalyti hez??

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#11604) PrinceHerceg válasza Cseneles (#11603) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Parancsolj...

Ha Neked sem tenné fel a Volume Panel-t akkor csak szépen manuálisan tedd fel a pakkból újra!

;)

[ Szerkesztve ]

(#11605) Cseneles válasza PrinceHerceg (#11604) üzenetére


Cseneles
őstag

Tök jó, ez felrakott mindent csak magát a hangkártyát felejtette ki..... :Y

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#11606) PrinceHerceg válasza Cseneles (#11605) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor mint mondottam, annak megfelelően járj el...

:K

[ Szerkesztve ]

(#11607) Cseneles válasza PrinceHerceg (#11606) üzenetére


Cseneles
őstag

Leszedtem csak a drivert a gyártótól és jó lett :R

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#11608) PrinceHerceg válasza Cseneles (#11607) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor faja... :D

(#11609) Cseneles


Cseneles
őstag

Dobtok egy gyors linket XFI Extreme Gamer win8 driver plz??

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#11610) PrinceHerceg válasza Cseneles (#11609) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Voálá...

:)

(#11611) Cseneles válasza PrinceHerceg (#11610) üzenetére


Cseneles
őstag

Köszi én vagy fél órát kerestem de nem találtam rá... :R

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#11612) PrinceHerceg válasza Cseneles (#11611) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

NP Mate

;)

(#11613) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Uraim tudna linkelni valaki manual-t X-Fi Fatal1ty-hez?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#11614) aelod válasza Petyyyyy (#11613) üzenetére


aelod
veterán

sziasztok!

a PAX drivereit mivel lehet leszedni rendesen csontra?

nekem vmi összeakadt és most szeretném felrakni a PAX-ot megint de azt írja h már van, holott leszedtem

revo uninstallert használok

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11615) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

aelod:

Valamit szerintem elfelejtettél leszedni, mert ilyen hibát nem kellene kapnod! Vagy ha mégis mindent lekapartál a gépedről akkor próbálkozz meg egy CCleaner-el is! :K

Petyyyyy:

Tessék

+

Szép álmokat mindenkinek!

:C

[ Szerkesztve ]

(#11616) Petyyyyy válasza PrinceHerceg (#11615) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszönöm! :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#11617) Lacza_26 válasza aelod (#11614) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Driver sweeperrel próbálkozz. A drivereket én azzal szoktam leszedni. Csökkentett mód újraindítgatás kell hozzá.

(#11618) cracky86


cracky86
tag

Üdv! Valaki nem használ Kenwood KRF-V4060D erősítőt valamelyik digitális bemeneten 5.1-ben? Érdekelne, hogy az "optikal/coax in" bemeneteken kezeli-e rendesen az 5.1-et, mert most tudnék egy ilyet szerezni a Philips FR740-em helyett, amin ugye csak analóg bemenet van. A gond az, hogy a kenwood-on csak digi. bemenet van, vagy stereo analóg, és hogyha nem kezeli rendesen 5.1-ben az Xfi-met, akkor nem nagy üzletet csinálok...

(#11619) bitovi válasza cracky86 (#11618) üzenetére


bitovi
tag

Nekem Yamaha RXV-550-es van és az minden gond nélkül kezeli, csak a hangkártya kimenetén kell állítani.
Szerintem meg jobban jársz egy Yamaha vagy Denon erősítővel.

(#11620) cracky86 válasza bitovi (#11619) üzenetére


cracky86
tag

nekem nem kell nagy, ez is a hangerő negyedén van maximum, csak a digitális bemenet miatt váltanék. olyan toslink, vagy milyen átalakítót honnan lehet szerezni?

(#11621) bitovi válasza cracky86 (#11620) üzenetére


bitovi
tag

Beírod a Google-be!
Nagyobb számítástechnikai vagy elektronikai üzletben is lehet kapni.
Előtte mérd fel milyen hosszú kell. Ráhagyással!

Szerintem minőségit vegyél, habár tudni kellene az előéletét is az erősítőnek. Ha bulizásra használták felejtős.
Külsőleg ha nincs rajta kopás, karc az már jó jel!
Nagyobb az esélyed ha olyantól veszed, aki lakótelepen lakik, mert az tuti nincs széthajtva.
Előtte ismerd meg a gazdáját!
Nem árt ha van hozzá magyar leírás, mert csak az alapján tudod normálisan beállítani, finomhangolni.
Távirányítója eredeti legyen és működőképes!

[ Szerkesztve ]

(#11622) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

ezzela driverrel nekem elmászik a hang egyik csatornáról a másikra. Miért van ez? Filmnézés közben az elején ment rendesen, aztán vándorolt hol a bal első, majd jobb hangfalra a beszédhang majd a hátsókra....játéknál is reccsen egyet a hang és nincs mélyem.
Miért lehet? De még a drivert sem tudom leszedni rendesen, mindig marad vmi kis fos ( driver cleaner, revo uninstaller)

Tudtok segíteni?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11623) Tiger. válasza aelod (#11622) üzenetére


Tiger.
nagyúr

én mg felraktam a creativ oldalról a drivert továbbra is újra indítás után nincs hang,amúgy nálam is jelentkezett az a hiba srs sanbox megoldotta ott fixálni tudod a hangzást.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11624) Tiger. válasza Tiger. (#11623) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Bár nálam a win8 a hibás

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11625) aelod válasza Tiger. (#11624) üzenetére


aelod
veterán

én win7el használom és egy genius hangfalszetten

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11626) Tiger. válasza aelod (#11625) üzenetére


Tiger.
nagyúr

SRS SANDBOX torrentről le lehet tölteni.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11627) aelod válasza Tiger. (#11626) üzenetére


aelod
veterán

és akkor azt mondod h ez megoldja a hang vándorlását a csatornák közt?

a vicc az h nemrég tettem újra a gépem ssd-t vettem, és a régi pax driverrel simán ment a hang tök faszán ezzel az újjal meg a fenti hiba van, és a régit meg nem tudom felrakni mert az új uninstallja után maradnak file-ok és a régi észleli....

fos creative...30e-s kártya és itt bkodok vele,,

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11628) Tiger. válasza aelod (#11627) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem tudom nálam egy online játék csinálta az új creativ driverrel win8on hogy néha átrakta a csatornákat a centerből szólt a jobb oldali stb de ezzel megoldottam már nem váltja át.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11629) aelod válasza Tiger. (#11628) üzenetére


aelod
veterán

most nézem csak az elülső hangfalpárra küld jelet....
mély és hátsóra nem is....csak néha néha ha vált...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11630) cracky86


cracky86
tag

Coaxial kimeneten melyik driverrel lehet rábírni a hangkártyát, hogy 5.1-ben szóljon? Az alaplapi realtek vagy mi hangkártyával működik rendesen, de ha az xfi-re dugom, akkor a surround hangfalakat kikapcsolja.

(#11631) JanR


JanR
addikt

Akinek van meg problemaja a Chrome 5.1-l, az irjon ram! Van ra megoldas!

(#11632) Petyyyyy válasza JanR (#11631) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A megoldás megért volna egy hosszabb hozzászólást is, közkinccsé tehetted volna. :U De legalább van rá megoldás. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#11633) JanR válasza Petyyyyy (#11632) üzenetére


JanR
addikt

Igen, utólag rájöttem. Meg is osztom, nem is értem, miért ezt írtam :DDD

Ahhoz, hogy szóljon az 5.1 hibátlanul a Chrome-al, nem kell mást csinálni csak:

Chrome.exe -> jobbklikk -> Cél: Ide a végére írd be ezt: --disable-audio-output-resampler
Szóval a teljes valahogy így néz ki:

C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --disable-audio-output-resampler

Chrome újraindít, 5.1 élvez! Remélem segítettem!

mod: Ezzel nem kell semmi flashplayer-s dolgot tiltani, hibátlanul működik! Nálam tesztelt x-fi xtreme music + win7

[ Szerkesztve ]

(#11634) PrinceHerceg válasza cracky86 (#11630) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Enkóderrel semmi mással...

:C

[ Szerkesztve ]

(#11635) Petyyyyy válasza JanR (#11633) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszönjük.
Más kérdés, hogy kell-e Chrome alá 5.1? YouTube-on vannak 5.1 filmek esetleg? :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#11636) JanR válasza Petyyyyy (#11635) üzenetére


JanR
addikt

Azert van ra szukseg mert ha tenyleg 5.1-be hasznalod a hangkartyad a chrome 2.0-t hasznal belole.. es hiaba kalibralod a console launcher-be. Szerinem eleg idegesito, hogy a youtubon hallgatott zene 2 hanszoron szol, mikor ott az 5.1 :U

(#11637) cracky86 válasza PrinceHerceg (#11634) üzenetére


cracky86
tag

Kicsit bővebben lehetne? Ez az első digitális erősítőm... :R

(#11638) PrinceHerceg válasza cracky86 (#11637) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

(#11639) cracky86 válasza PrinceHerceg (#11638) üzenetére


cracky86
tag

Ezt felteszi a Daniel K., és a YouPax driver is nem?

(#11640) PrinceHerceg válasza cracky86 (#11639) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Jó is lenne...

:DDD

(#11641) cracky86 válasza PrinceHerceg (#11640) üzenetére


cracky86
tag

Igen... már észrevettem! :DD Nem mindegy hogy encoder, vagy decoder... pedig hasonlóan hangzik. Dolby-vagy DTS módban használjam? Amúgy valóban nagy a különbség a digitális, és az analóg jel között, még ezzel a hangcuccal is, pedig messze áll a high-end kategóriától! Lényegesen halkabb ez az erősítő mint a Philips volt, de én úgyis beszédhangerő környékén szoktam hajtani. a hangszórók hangjai kevésbé folynak össze, pontosabb az egész hangzás, lényegesen kisebb az alapzaj, pedig normális kábelekkel volt összekötve eddig is. A cserét semmiképp nem bántam meg, remélem ez is lesz olyan megbízható, mint az elődje. Az erősítőt még állítgatni kell, de már csak hangfaltávolság, meg ilyen apróságok! Az optikai, és coax között van valami különbség?

[ Szerkesztve ]

(#11642) PrinceHerceg válasza cracky86 (#11641) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Optikán nincs zaj, coaxon meg hangyányival több basszus van azt mondják, de sztem ez csak szimpla aláhallás, semmi több!

Toslink is the way to go!

Amúgy a dts nagyobb bitrátával dolgozik szóval azzal használd, már ha működik végre mind a 6 hangszoród, tényleg jó lett végül is?

:C

[ Szerkesztve ]

(#11643) HSM válasza PrinceHerceg (#11642) üzenetére


HSM
félisten

Optikán igaz, hogy nincs zaj, de ugyanúgy a végerősítőd zaja ott lesz. Másfelől meg csak sztereó megy át optikán, ha DTS vagy Dolby jelet küldessz, az már veszteséges lesz, aminél szerintem jobb minőségű lehet, ha rendes analógon kötöd be, minimális zajjal, de veszteség nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#11644) PrinceHerceg válasza HSM (#11643) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ezzel határozottan nem értek egyet... ugyan is a DD és a DTS eleve is egy veszteséges dolog, lévén hogy így kódolták be, szóval analógon is ott lesz a zaj, még több is mint kéne, viszont a vég erősítőn tényleg sok múlik mindenféleképpen!

(#11645) HSM válasza PrinceHerceg (#11644) üzenetére


HSM
félisten

Ha az eredeti forrás is DTS, vagy DD, akkor persze, jobb azt küldeni, de mondjuk egy FLAC zenét nem rondítanék el így... :)) Vagy mondjuk egy DTS-HDMA BR lemezt sem. :N

(#11646) Kr/\toS válasza PrinceHerceg (#11642) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

A DD meg vagányabbul teresít, illetve a sub is dinamikusabban dolgozik vele. A dts-i nagyobb bitrátájú, de "döglöttebb" hogy úgy mondjam. Persze ez az én szubjektív hallásom. :)

Egyébként igen az analóg átvitelt maximum sztereó erősítőnél preferálnám mivel ott csak az van, hts-nél semmiképp.
Bár HSM kollegának abban igaza van hogy veszteségmentes forrást vétek nem pcm-ben(és vagy bd) hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#11647) PrinceHerceg válasza Kr/\toS (#11646) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Fura... Én pont fordítva hallom a kettőt!

Nekem a dts keverés nagyon állatul szól, a Dolby meg csak szimplán 6 hangszorósan!

:))

(#11648) cracky86 válasza PrinceHerceg (#11647) üzenetére


cracky86
tag

igen, így már mind szól, csak még a windowsban kellett engedélyeztetni a hangszóró kimenetet. itt olvastam vissza, valakinél ez szintén előjött.most Dts+coax párosítással megy, és tuti jobb mint az analóg. Majd ha sikerül optikai kábelt beszereznem, akkor azért még azzal is letesztelem, csak itt nálunk sajnos a boltokban furcsán néznek, ha ilyesmit kérek. valószinűleg ezt is rendelnem kell...

(#11649) PrinceHerceg válasza cracky86 (#11648) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Helyes!

:K

(#11650) cofon


cofon
csendes tag

sziasztok!!!
most vennék egy usb-s x-fi hd kártyát. miért???? mert elsősorban ape és flac kiterjesztésű zenét hallgatnék laptopról!! média lejátszóra gondoltam először, de azt sajnos nem a "hang " lejátszására fejlesztik!! Külső 2,5"-os winyóról menne a zene. nos ezért gondoltam egy usb-s hangkártyára, mert a winyót a laptopra tudom kapcsolni a hang karit a laptopra tudom kapcsolni és mehet a zene!!! JÓL GONDOLKODOK?????? így az ape és flac kiterjesztést is le tudom játszani--media monkey gold lejátszóval!--. van egy hd518-as fülesem, ezzel az x-fi hd karival jól szólna??? használja valamelyikőtök kérem válaszoljon valaki

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.