Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12901) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Köszönöm Uraim, így már kialakult bennem egy valós, tehát a realitás talajára épült kép, hogy hogyan is lehet valami, ami alapjáraton príma, kalap az. :)

(#12902) Serius1974


Serius1974
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy win7 64bit rendszerrel használok x-fi elite pro-t. A távirányító semmit nem csinál. A box veszi a jelet, mert villog, de csak ennyi! Valaki tapasztalta már, esetleg megoldás?

(#12903) PrinceHerceg válasza Serius1974 (#12902) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Fel van telepítve az Entertainment Center n. progi + bevannak pipálva a kellő funkciók a beállításokban?

(#12904) Serius1974 válasza PrinceHerceg (#12903) üzenetére


Serius1974
tag

Igen, fel. Viszont örülnék, ha megmondanád, melyek a megfelelő pipák! :R

(#12905) Serius1974 válasza PrinceHerceg (#12903) üzenetére


Serius1974
tag

pontosabban a PAX-ot tettem fel, és abban nem tudom, hogy van e Entertainment Center, ha nincs, akkor szerencsés lenne feltenni a creative-ot?

(#12906) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Win 7 64bit-en használok creative fatal1ty champion series kártyát. Rendszert kellett újra rakni és most Ezt a drivert tettem fel.
Viszont nincs center és mély. Miért lehet ez?
Ha meg módot váltok entertainmentről pl. game-re akkor pukkan egyet a cucc többi csatorna hibátlan csak ez a kettő nincs. (beállítva 5.1-re ellenőrizve minden)
2 napja minden faja volt csak eladtam a régi vinyóm amin a korábbi rendszer volt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12907) PrinceHerceg válasza Serius1974 (#12905) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

A PAX driverek nélkülözik az említett progit, legalább is az új verziók. Azonban egy általam is favorizált régebbi fullos 5xx MB-os csomagban (2011 V3.00) még benne volt. Igaz az automata telepítő nem tette fel, viszont külön manuálisan se perc volt ezt a bakit orvosolni.

Csak sajnos itt jön a bökkenő, vagyis hogy ez a csomag mára már nem igen érhető el a neten, így egyenlőre marad a gyári megoldás. Ha pedig az sem jó, akkor adsz egy @ címet és feltöltöm az említett csomagot, mert én anno elspájzoltam magamnak. :)

A továbbiakban pedig ha sikerül feltenni a programot, akkor a Start-menü -> Programok -> Creative mappán belül az Entertainment C. fülnél lesz egy Settings opció, azon belül kell kiválasztani a távszabályzó pontos típusát ami ha jól rémlik fejből RM-1800-as lesz, de ez az ezüst távod alján is ott van. Plusz minden egyéb lehetőséget is ki kell pipálni, amik az alapvető használatra vonatkoznak, majd mentés és ennyi.

:K

[ Szerkesztve ]

(#12908) Serius1974 válasza PrinceHerceg (#12907) üzenetére


Serius1974
tag

hát kipróbálom akkor az említett csomagod.
Privátban írom a többit.

Köszi.

(#12909) PrinceHerceg válasza Serius1974 (#12908) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

;)

(#12910) Satyricon válasza PrinceHerceg (#12872) üzenetére


Satyricon
addikt

Hali

Most telepítettem fel a win7-et tesóméknál, és a driver nem működött először. Feltelepítette, de 5-10 másodperc után végzett a telepítéssel. Ezt megcsináltam vagy 3x újraindítással 1ütt, de csak nem volt hang a gépen. Majd találtam a mappában driver.7z fájlt, gondoltam kicsomagolom, nem-e ez a baja. Kicsomagoltam, majd újra elkezdtem feltelepíteni, így már fsza, van hang! :DD

Köszi! :R

Üdv

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12911) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Heiyyi!

Tesónak keresek előlapi panellel ellátott, ~15.000,-Ft-os használt értékkel bíró hangkártyát.
Ebben a kategóriában nem vagyok ismerős, némi tanács jól jönne. :)

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#12912) Satyricon válasza Darko_addict (#12911) üzenetére


Satyricon
addikt

15K-ért volt apron Xtreme Gamer Fatal1ty Pro + előlapi panel. Nem tudom fennvan-e még a hirdetés.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12913) Darko_addict válasza Satyricon (#12912) üzenetére


Darko_addict
őstag

Jaja, most a válaszára várok, de egy bő hete nem volt fent az oldalon, kéne' egy B terv. :D

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#12914) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#12913) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én mintha többet is láttam volna mostanában, szóval nézz szét alaposan, mert 13-15k közt is akad bőven válogatnivaló! :K

[ Szerkesztve ]

(#12915) bitovi


bitovi
tag

Sziasztok!

Lenne ez a fejhallgató:

[link]

Kérdés az, hogy szerintetek sound blaster x-fi platinum hangkártyához lehetne használni?
Nálam az a zavaró, hogy USB is van rajta.

Külön digitálisan is lehet csatlakoztatni a PC-hez.
Itt egy leírás az eladó konkrétan nem tudott választ adni, mert csak filmnézéshez használta.
Headsetként nem használta.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12916) PrinceHerceg válasza bitovi (#12915) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Az USB valószínűleg csak a tápellátás végett van rajta, mivel sok ehhez hasonló headset rezgő funkcióval is bír, amihez kell némi extra kraft. Viszont azt nem gondolom, hogy a régi jól bevált analóg 3 Jack-es módszerrel beköthető, így egyes egyedül a digitális, tehát optikai útvonalat látom járhatónak, legalább is tényleg ha kell a 7.1.

Viszont akkor digitális kimenetre is szükséged lesz... :K

[ Szerkesztve ]

(#12917) bitovi válasza PrinceHerceg (#12916) üzenetére


bitovi
tag

Én is arra gondoltam, hogy az optikai kábelen át tudom vinni, csak még kérdés számomra a mikrofon használata. Ha optikain oldom meg a hang továbbítását, akkor tudom használni párhuzamosan a mikrofont is na mindegy ha megveszem megtudom.
Igazából nem találok róla semmi használható infót.
Digitális kimenetem van az előlapon.

[ Szerkesztve ]

(#12918) PrinceHerceg válasza bitovi (#12917) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor a puding próbája az evés fázisba kell lépned! ;)

(#12919) bitovi válasza PrinceHerceg (#12918) üzenetére


bitovi
tag

Nagyon király a fejhallgató! :DD

(#12920) PrinceHerceg válasza bitovi (#12919) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor hallgasd egészséggel! :C

[ Szerkesztve ]

(#12921) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdvözlet!

A következő kérdés 25 ezerért: Az X-Fi Titanium (PCI-e) milyen szinten van az X-Fi Fatal1ty Pro-hoz (PCI) képest? PCI-e csatis kártyát keresek még mindig a kissebbik gépembe és lehet nem várok ki egy jó árú Titanium HD-t, de azért a minőséget nem adnám lejjebb a mostanihoz képest.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12922) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#12921) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hát akkora szörnyű nagy különbséget nem igen vennél észre, ezért inkább várj egy X-Fi Titanium HD-ra, vagy ha végképp nem bírsz magaddal akkor akár kipróbálhatsz egy sima SB Z karit is. Utóbbit épp hirdeti is egy eladó.

:K

[ Szerkesztve ]

(#12923) Petyyyyy válasza PrinceHerceg (#12922) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igen, láttam a Z-ket, de nem elég megnyerőek valamiért. Mindenesetre köszi.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12924) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#12923) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

NP, de ha esetleg érzel magadban elég tett vágyat és nem riadsz vissza egy kis forrasztgatástól sem, akkor tudom ajánlani ezt az irományt, mert ilyen műtét elvégzése után nem igen fogsz kártyavásárláson töprengeni egy ideig! :D

[ Szerkesztve ]

(#12925) Petyyyyy válasza PrinceHerceg (#12924) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hiába is lennék vállalkozó szellemű, a kisgépben ahova a kártya kell csak PCI-e x1 csati van. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12926) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#12925) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor nem maradt más mint egy sima, mezei X-Fi Titanium hangkari. :U

[ Szerkesztve ]

(#12927) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Vagy ha még mindig mást szeretnél, akkor ott vannak ASUS-ék is, a XONAR DX PCI-e modellükkel, ami papíron gyalulja is az eddig felsorolt karikat. :K

(#12928) Petyyyyy válasza PrinceHerceg (#12927) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Micsodaaa, letolja a Titanium HD-t is? :Y Elvégre még az is szóba jöhet.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12929) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#12928) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Rosszul fejeztem ki magam. Szóval azzal többé kevésbé egy szinten van, ha csak a száraz adatokra hagyatkozunk, úgy mint SNR, THD% stb, hangra még életemben nem tapasztaltam meg, csak egy DG-t, de hátrányai is vannak, mivel nem cserélhetők az ASUS műveletijei. :)

(#12930) koh


koh
csendes tag

Üdv mindenki!

A Gigabyte GA-990FXA-UD5 (rev. 3.0) alaplapomon lévő Realtek ALC889 csodát szeretném leváltani valami komolyabb hangkártyára. Játékra és zenehallgatásra használom. Egy Genius DHT 510 szettet kéne meghajtania. Nézegettem az X-Fi Xtreme Gamer kártyákat. Találtam SB0770 és SB0730 típusjelűt is. Kérdés ezzel kapcsolatban, hogy a nyákméreten kívül mi a különbség a kettő között, valamint a win 8.1 támogatásuk mennyire megoldott? Esetleg ajánlhatnátok hasonló hangkeltőt is max olyan 10-15 ezer pénzing. Előre is köszi.

(#12931) PrinceHerceg válasza koh (#12930) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

A nagyobb nyákos verzión, van optikai ki és bemenet, kb ennyi, a legújabb driverekkel viszont, Win 8.1-en is mindkettő megállja a helyét, szóval nem tudsz félrenyúlni. De ha esetleg inkább külső USB-s variánson gondolkodsz, akkor tudom ajánlani a X-Fi Surround 5.1 Pro-t. :)

(#12932) koh válasza PrinceHerceg (#12931) üzenetére


koh
csendes tag

Köszi a választ de lenne még pár kérdésem. Olvastam valahol - lehet hogy itt - hogy az X-Fi Gamerre rá lehet kötni a front panelt (a házakon lévőre gondolok). Ez valóban így van e és ha igen ez mind a kettőre igaz e? A 8.1 driverrel kapcsolatban pedig annyi lenne a kérdés, hogy ezt alapból megtalálja e a windows vagy vadászni kell?

(#12933) PrinceHerceg válasza koh (#12932) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Semmi gond, ha tudok segítek! :K

A front panelre nem tudom, hogy lehetséges-e csatlakoztatni, de vadászni biztosan nem kell, mivel Google is your friend.

[ Szerkesztve ]

(#12934) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv!

Próbálta már valaki az új driverrel az X-Fi Fatal1ty Pro + Win8 kombót? Ha továbbra sem lehet működésre bírni nyolcas alatt a kártyát, akkor ez lesz az oka, hogy megint hetes kerül majd fel. :U

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12935) bon válasza Petyyyyy (#12934) üzenetére


bon
őstag

Ha nem is ez az X-fi kártyám van, de műkődik Windows 8.1-en is, sőt a munkahelyi gépemben is.az egyik ismerősömnek is.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#12936) Petyyyyy válasza bon (#12935) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na, legalább van már részeredmény. Megvárok még pár választ, de köszi.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12937) Lacza_26 válasza Petyyyyy (#12936) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nálam ssd win 8.1 update1 x-fi fatal1ty pci. Januárban óta megy a 8.1. Telepítés óta nem volt gondom csak a beállítás megtartása. Azt meg a hibernálás megoldotta.

(#12938) horvathkrisz válasza koh (#12932) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Nekem xtreme gamerem van (szerk.: már azóta ez a hangkarim van, amióta kijöttek az első darabok a gyárból, nem emlékszem pontosan, de sztem több mint 5 éve), rá lehet kötni a front panelt belül, az alaplapról. Utána driverben pedig be tudod állítani, hogy lenémítsa a hangszórókat füles csatlakoztatásakor.

[ Szerkesztve ]

(#12939) koh válasza horvathkrisz (#12938) üzenetére


koh
csendes tag

És ez igaz az sb0770-re is vagy csak az sb0730-ra?

(#12940) horvathkrisz válasza koh (#12939) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Azt nem tudom. Hogy lehet megnézni, melyik van nekem?

(#12941) koh válasza horvathkrisz (#12940) üzenetére


koh
csendes tag

A 70-es a magas a 30-as a félmagas nyákos. Ahogy neten olvasgattam a specifikációkat és nézegettem a képeket én csak az sb0730-as félmagas nyákos Gameren találtam HD Audio csatlakozót.

(#12942) horvathkrisz válasza koh (#12941) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Kiszedjem lefenykepezni?

(#12943) koh válasza horvathkrisz (#12942) üzenetére


koh
csendes tag

Hát ha neked sb0770-es magas nyákos gamered van és azt mondod, hogy van rajta HD Audio csatlakozó én elhiszem:)

(#12944) koh válasza koh (#12943) üzenetére


koh
csendes tag

Kutakodtam neten kicsit az sb0770-es képek között és úgy látom ezt a típust kétféle csatlakozással szerelik. Van amelyiken a HD Audio két tüskesoros csatlakozója és van amelyiken egysoros csatlakozó van (a Creative saját Front Paneljéhez talán?). Viszont a 0730-as gamert eddig még csak kétsoros csatlakozóval láttam.

(#12945) horvathkrisz válasza koh (#12944) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Az enyemen 2 db 2 soros van, asszem mindketto az elolapi panelhez. Egyikhez HDaudio, a masikhoz ac97 van irva, sztem mindketto ugyan az lehet.
Linkelnel kepeket a magas, ill. alacsony kartyakrol?

(#12947) horvathkrisz válasza koh (#12946) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Felmagas van nekem, 100%, es van rajta 2db elolapi csatinak tuskesor.

(#12948) zsizsef


zsizsef
senior tag

X-fi hangkártyával próbáltátok wasapi/asio helyett Equalizer APO -t?

(#12949) HSM válasza zsizsef (#12948) üzenetére


HSM
félisten

Szvsz ez egészen másra való. :U

(#12950) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Sziasztok,

egyszer megírta nekem itt valaki melyik az a driver amit ha felrakok, a "remote control box" is működik win7-en! X-Fi elite pro-ról van szó! Segítsetek mert nem találom......

Köszi :R

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.