Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11701) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

(XtremeMusic)

Egy ideje sajnos rendszeresen - mégis rendszertelenül - egyik pillanatról a másikra megpusztul a driverem, összekavarodnak a Vezérlőpult/Hangban az ikonok, nincs filmlejátszás, hangot nem ad. Használtam PAX-ot; legutóbbiak: PAX MASTER PCI XFI Driver Suite 2013 V1.00 Default Tweak Edition, PAX MASTER PCI XFI ALL OS Driver Suite V2.35 Default Tweak Edition (már régóta, sok verzió volt fent) és gyári drivert is. Legutóbb tegnap tettem újra, azóta volt a gépnek 2-3 restartja, semmi gond nem látszott, de most megint előjött, tehát randomnak mondható.
Sokkal többet nem mondok, mert nem tudom mivel kell kapcsolatba hozni a dolgot... Kérlek kérdezzetek én pedig válaszolok. Vagy, ha ismerős a probléma, akkor még egyszerűbb. :)

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11702) Cseneles válasza zack (#11698) üzenetére


Cseneles
őstag

A PAX csomagból én mindent feltelepitek az-az a főkönyvtárában szereplő setup.exe-t inditóm :K Mivel nem azonos a hangkártyánk nem biztos ugyan igy lesz de feltételezem

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#11703) zack válasza Cseneles (#11702) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi. Most így tettem. Fatal1ty Pro-ra is van 2013-as Pax...Most valami olyat olvastam, hogy Console Launcher beállítás után ne újraindítás legyen, hanem leállítás... Lehet így fogja megjegyezni a beállításokat? :U Megnézem...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11704) Darko_addict válasza Cseneles (#11702) üzenetére


Darko_addict
őstag

Olvastam egy régebbi posztodban, hogy lehet megválnál a Titanium kártyádtól. Nem gondolkodsz megint rajta? :)

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11705) Cseneles válasza Darko_addict (#11704) üzenetére


Cseneles
őstag

Az a gond ha meg is vállnék akkor van-e értelme kiadnom +10-15K-t a semmiért....nem hallani külömbséget szerintem az enyim meg egy reakon vagy Z széria között, ha mégis akkor oda komoly hangcucc kell ne Z5500-ra gondolok annál jóval komolyabbra :U Szóval egyenlőre szerintem nem :R

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#11706) Angelo69


Angelo69
senior tag

Nekem a héten érkezik, egy Sound Blaster Z oem verzió. :DD

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#11707) zack válasza Angelo69 (#11706) üzenetére


zack
nagyúr

Honnan rendelted és mennyiért?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11708) Angelo69 válasza zack (#11707) üzenetére


Angelo69
senior tag

Innen...

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#11709) zack


zack
nagyúr

Nem lett jó az install. Továbbra is újraindítás után elfelejti a beállításaimat. :W :W :W

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11710) PrinceHerceg válasza Angelo69 (#11708) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szép, szép de ne lepődj meg ha gagyibb kondikkal kapod majd meg a hangkaridat!

Ezt nézd meg...

:o

(#11711) Angelo69 válasza PrinceHerceg (#11710) üzenetére


Angelo69
senior tag

A régebbi szérián volt a fekete.
Megkérdeztem mert már meg is érkezett, és sárga kondis. :)

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#11712) Darko_addict válasza Cseneles (#11705) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ha már feljött a szó Z5500-ról, nekem perpill ahhoz kellene hangkártya, de nem akarom, hogy bármelyik is bottleneck legyen, mert csak Z-hez kell, ami ha egyszer tönkremegy, külső erősítős, állványos hangfalszettek következnek. Szóval mit gondoltok, a Z ismeretében - akinek ismerős - mennyire kellene fölé menni az XtremeMusicnak, melyik Creative vagy Asus modellig? Zene- és filmélmény a fő. A "pont jó" is elfogadható válasz. :)

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11713) PrinceHerceg válasza Angelo69 (#11711) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Na hallod, akkor ezek szerint Neked bizony piszok nagy szerencséd van!

Sokakkal ellentétben legalább Te nem faragtál rá...

:DD

(#11714) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#11712) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

A TP mondatja Velem azt hogy itt van a Te jelölted!

Ha módodban áll akkor gyorsan csapj le rá ameddig még megteheted!

:C

[ Szerkesztve ]

(#11715) Darko_addict válasza PrinceHerceg (#11714) üzenetére


Darko_addict
őstag

Nem tűnik rossznak (az ára sem), bár kicsit frissebb modellt gondoltam, habár high-end XFi kártyák mellett említgetik. Azóta nem csináltak semmi elfogadható árú (~20.000) ínycsiklandozó darabot?
Ha jól tudom, az Auzentech is Creative driverekkel fut, jó lenne valami merőben újat kipróbálni. :( A linket mindenképp elmentettem! :K Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11716) Cseneles válasza Darko_addict (#11712) üzenetére


Cseneles
őstag

Analóg hangzásáról semmit nem tudok az Xfi-k nek mivel én egy komolyabb Yamaha házimozi erősitővel használom optikán keresztül :K Szerintem titanium, vagy HD vagy Z series ami elfogadható minden szempontból ezek alatt az Asus DX szebben szól az XFI-k nél olyanom volt és igen dinamikus a hangzása bár azt is csak optikán próbáltam :D

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#11717) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#11715) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ettől a szinttől nem nagyon van feljebb, legalább is PC-s körökben, hacsak nem ragadsz meg Te is egy forrasztópákát és egy csavarhúzót, like this!

:U

[ Szerkesztve ]

(#11718) Darko_addict válasza PrinceHerceg (#11717) üzenetére


Darko_addict
őstag

Náááh. :D
Nem bánok jól a finom műszerekkel.

Ez mindenképp jó hír, viszont...! A Z5500 DAC-ját a topikjában szidják elég sokan, elvileg low-budget vacak. Jól tudom, ha COAX-on vagy Optikain vezetem a hangot, akkor az XtremeMusic kimarad a buliból és a Z DAC-ja érvényesül, míg analógon pont fordítva? Elvileg az lett volna a célom, mikor megvettem a kártyát, hogy ütősebben szóljon a konfig, de sehogy sem tudtam szebb hangot varázsolni analógon, míg COAX-on, szóval nálam az megy éjjel-nappal (elégedettségemre, mert az azelőtti Audigy SE nem volt nagy szám). :U
Sokkal élesebb és tisztább, a mélyek finomabbak, nem agresszív a hangzása, még nagy hangerőn sem.

Ebben az esetben:
A) érdemes váltani, vagy ha COAX-on megy, mindegy;
B) elérhető szebb analóg, digitális?

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11719) Cseneles válasza Darko_addict (#11718) üzenetére


Cseneles
őstag

Digitálisnál szebb hangot nem fogsz elérni semmivel de akkor már inkább a hangcuccon múlik a hang tisztasága szépsége mint a kártyádon :K én csak a DTS dekóder miatt használok XFI-t amúgy ha ezt tudná alaplapi is megfelelne :C Analógnál jel/zaj viszony nagyon sokat jelent illetve a veszteség ami a kábelen elvész... :))

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#11720) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#11718) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ez valóban fura... Nekem anno analógon szebben duruzsolt a cumó, igaz Én Platinum hangkarival adtam alá a szignált! Viszont a Logid belseje tényleg LB fos OPA-kat használ, szóval elméletileg az említett módon szebb kellene hogy legyen az így kapott eredmény! De azt garantálom hogy pl: egy Auzentech X-Fi Prelude 7.1-el tuti hogy elcsodálkoznál!

Az a legkevesebb hogy jól megizzasztaná a rendszered!

Amúgy jól látod a digitális vs analóg kivezetés közti különbséget!

:K

[ Szerkesztve ]

(#11721) HSM válasza Angelo69 (#11711) üzenetére


HSM
félisten

Milyen karid volt előtte?

(#11722) Angelo69 válasza HSM (#11721) üzenetére


Angelo69
senior tag

Sound Blaster Recon3D PCIe

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#11723) Darko_addict válasza Angelo69 (#11722) üzenetére


Darko_addict
őstag

A régi szériából (X-Fi) ez melyik modellnek feletethető meg? Saccperkábé.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11724) PrinceHerceg válasza Darko_addict (#11723) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Jobb azt inkább nem peccegetni, ugyan is egy nagy lehúzás volt az a szériának sem nevezhető vicc, és bár lehet hogy valakinek bejött, azonban hárdveres oldalról mégis elég nevetséges egy húzás volt a gyártó részéről!

:N

[ Szerkesztve ]

(#11725) HSM válasza Angelo69 (#11722) üzenetére


HSM
félisten

Majd kíváncsi lennék a tapasztalatokra az elődhöz képest. Azért ezen már minőségibb cuccok vannak sokkal, kíváncsi lennék, a gyakorlatban ez mennyire érvényesül. :K

(#11724) PrinceHerceg: Azért ezen a Z-n legalább van rendes analóg erősítő... Nyilván nem egy Auzen Prelude vagy Elite Pro szint, de legalább valami épkézláb megoldás, ellentétben a régebbi, sima reconokkal... :U
Az hogy hardverből mennyit gyorsít, vagyis mennyit nem a sima X-fihez képest kérdés, bár a mai procik mellett talán már nem olyan komoly probléma, bár én azért továbbra is hardver-párti vagyok... :B

[ Szerkesztve ]

(#11726) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Köszi a válaszokat PrinceHerceg!

Erről esetleg volt már szó a topikban? [ASRock @SoundCore 3D]

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11727) Angelo69 válasza HSM (#11725) üzenetére


Angelo69
senior tag

Én is kiváncsi vagyok. :)
Előreláthatólag csütörtökön, vagy pénteken kerül hozzám. Úgyhogy lesz időm hétvégén tesztelni.

PrinceHerceg: Azért annyira nem volt rossz az a Recon 3D, én oem-et szereztem 13-ért, és az alaplapi cuccoktól klasszisokkal jobb. De ennél többet nem ér...

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#11728) PrinceHerceg válasza HSM (#11725) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nyilván a Z család az O.K, de az előd... se ASIO, se EAX, se HW acc, semmi épkézláb technikai adat => epic fail úgy ahogy van!

Az ASRock meg nem lehet rossz, talán a Reconok felett van valamivel, vagy közel megegyező szinten velük!

:F

[ Szerkesztve ]

(#11729) HSM válasza PrinceHerceg (#11728) üzenetére


HSM
félisten

Hát ja, ezzel tökéletesen egyetértek! :K

A Z vajon tudja az ASIO-t? Elképzelni se mertem volna, hogy a sima Recon még ezt se tudja! :Y

(#11727) Angelo69: 13k-ért talán elmegy. Bár én annyiért használt titaniumot vettem volna, az 100%. A fő baj azzal volt, hogy ahogy írod is, az alaplapinál jobb, de ennyi, ehhez képest annyiért adták, mint a sokkal-sokkal nagyobb tudású, jobb hangminőségű cuccokat, bőven 20 000 forint felett...

[ Szerkesztve ]

(#11730) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Daniel_k irománya a #14-es h.sz-ben mindent elárul erről a hulladék szériáról!

És való igaz hogy egy Titán még ma is bármikor körberöhögné ezeket a vackokat...

:K

[ Szerkesztve ]

(#11731) PrinceHerceg válasza HSM (#11729) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Tudja , de még mennyire... Nagy égés is lett volna a gyártótól ha megint kimerte volna hagyni!

:P

[ Szerkesztve ]

(#11732) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Az vajon miért lép fel, hogy zenében, filmeknél szépen jön mindegyik szatellitből a megfelelő hang, de ha tesztelem akár Coax-on, akár analóg bementen, a Creative saját programjában vagy a Vezérlőpult/Hang menün keresztül, nem mindegyik szólaltatható meg? :Y (már régóta)

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11733) Angelo69 válasza PrinceHerceg (#11731) üzenetére


Angelo69
senior tag

De ez a ZxR, vagyis a legdrágább.
Vajon a a Z, és a Zx is tudja? :F

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#11734) zack válasza Angelo69 (#11733) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem tudnia kell. A Zx-nek biztosan, de szerintem a Z is tudja. Ahogy nézem a Z-k között a hardver az azonos, csak távirányító (ZX) és a plusz panelben (ZxR) különböznek. Kitaláltam mi lesz, mert ez a Win8 valami elb@szott xar. :((
Egész egyszerűen ratyi a hangzása a Fatal1ty Pro-nak. Hibásan keveri a 7.1-es csatornákat is, mert 7.1-re más dimenzióban keveri a sztereó jelet Win7 alatt. Szóval dobom a Win8-at immáron van hatodszorra. :B
Mindig próbálkozom, hátha, de falakba ütközöm. Azért is erőltetném, mert játékok alatt új driverekkel hoz gyorsulást a többiek szerint. Lényegében így hogy a Creative képtelen volt normális drivert és szoftvert írni hozzá, számomra minden előnye okafogyottá vált. Kíváncsi lennék, a Zx mennyire kompatibilis... :U

Az biztos hogy Zx-et fogok venni, ezt eldöntöttem (PC Gear). Bruttó 50k, amit meg tudok venni nettó áron tehát 37k környékén. A kérdés az, hogy mikorra időzítsem. Egyelőre a Fatal1ty Pro-val annyira elégedett vagyok (4 éve) hogy nem akaródzik cserélnem.
Mennyit lehet kérni használtan egy Xtreme Gamer Fatal1ty Pro-ért manapság? 15k környékére saccolom. Mert ez még lejön a 37k vételárból. Úgy már azért barátibb lenne a Zx. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11735) Angelo69 válasza zack (#11734) üzenetére


Angelo69
senior tag

Pci vagy Pci E?

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#11736) zack válasza Angelo69 (#11735) üzenetére


zack
nagyúr

Mindkettő jó lenne, de most nézem, a Zx is csak 5.1. :F Szóval lehet nálam csak a Xonar fog játszani. :U

A Fatal1ty az PCI-os.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#11737) Angelo69 válasza zack (#11736) üzenetére


Angelo69
senior tag

Úgy látom, a ZxR is "csak" 5.1-es.

A kártyád pedig olyan 9-10 körül árulják, az aprón.
Kivéve, ha ez előlapi paneles verzió.

[ Szerkesztve ]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#11738) HSM válasza zack (#11734) üzenetére


HSM
félisten

Én ezt a win8 dolgot hanyagolnám... Még senkitől se láttam rendes összehasonlító tesztet, azaz, akik tesztelték, azoknál szinte semmi difi nem jött ki. :N

A másik, én biztos nem adnék el bagóért egy fasza Fatality Pro-t egy erősen kétes képességű Zx-ért... :B
Előbb-utóbb csak lesz rá is normális w8 driver.

Nekem sincs még w8 driver az Auzentech karimhoz. :N Lehet, ahhoz nem is lesz, mivel már jó régi darab, de ha nem lesz, akkor maradok w7-en, amúgyse tetszik a 8, nem látom értelmét se.

(#11739) PrinceHerceg válasza HSM (#11738) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Totál egyet értek Veled!

Annyira nem sok a gyorsulás amit a Win8 feltud mutatni, viszont rém rossz a régi hangkarikra nézve, és úgy bűn randa ahogy megírták... :DDD

* A Creative Z szériáról:

Minden modellje a ZxR kivételével 5.1-es analóg/digitális képességekkel bír, lévén hogy a zászlóshajó csak analóg RCA stereo-t tud a digitális kapcsolaton felül, hasonlóan mint az X-Fi Titanium HD vagy az ASUS Xonar ST/STX, de ettől eltekintve szerintem biztosan tudja mind az ASIO-t is, csak a rápakolt komponensekben (DAC-ADC, kialakítás) van némi felfedezhető eltérés!

Viszont szerintem egy Zx-nek semmi értelme ha csak nem tetszik annyira az a bumszli nagy vörös vezérlő, mert más különben egy drágább Z-t veszel meg a nem kicsivel több befektetés ellenében!

Egyébként hogy tényleg minden témát érintsek, egy PCI-os Fatal1ty-s X-Fi hangkarit új verzióban OEM-ként 10k-ért már beszerezhető itt a PH-n is, előlappal és meglévő távval pedig maximum 12-13-ig lehet feltornázni az árat, de ez is erősen vásárló függő!

:)

[ Szerkesztve ]

(#11740) PrinceHerceg válasza HSM (#11738) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Amúgy nincs esetleg valaki Debrecenben akinek van Creative Z szériás hangkarija, csak egy puszta teszt végett...

:B

[ Szerkesztve ]

(#11741) Angelo69 válasza Angelo69 (#11733) üzenetére


Angelo69
senior tag

Na holnap kiderül, mert hozza a futár. :C

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#11742) PrinceHerceg válasza Angelo69 (#11741) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Mit veszel már megint?

:D

(#11743) Angelo69 válasza PrinceHerceg (#11742) üzenetére


Angelo69
senior tag

A kártyát amiről tegnap beszéltunk. :DDD
Azt a képet engusz mester csinálta nekem róla, mert ő csinálja a H@rdverkert.
Ma adta futárnak. :)

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#11744) PrinceHerceg válasza Angelo69 (#11743) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

De ugyan azt kapod meg ugye, már csak a kondik miatt is?

:B

[ Szerkesztve ]

(#11745) Angelo69 válasza PrinceHerceg (#11744) üzenetére


Angelo69
senior tag

Persze, raktáron nincs is neki, vagyis azt nekem rendelte. :)

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#11746) Darko_addict válasza PrinceHerceg (#11739) üzenetére


Darko_addict
őstag

Lefoglaltattam az általad ajánlott Prelude-ot. A Meridian még jobb lett volna a HTPC-mhez, de itt aprón csak egy hirdetés volt fent, amiben a srác 22-ért adta volna, annyit meg nekem nem ér a váltás.

Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem! :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#11747) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Ez valóban remek srácok!

:C

(#11748) Angelo69


Angelo69
senior tag

És megérkezett! :C
Este be is szerelem.

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#11749) PrinceHerceg válasza Angelo69 (#11748) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én nem tudnék ilyen türelmes lenni a helyedben, viszont gratula a motyóhoz...

A TP-id pedig várjuk szeretettel!

:U

[ Szerkesztve ]

(#11750) adam520 válasza adam520 (#11668) üzenetére


adam520
tag

Tehát semmi?

Dr.Adam520

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.