Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12551) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Nos urak megtértem. Megtörtént az alaplap csere és láss csodát pöccre indult mindkettőjük. Daniel K 2.5-öt szúrtam neki rögvest és minden probléma nélkül megy. Beállításokra emlékezik, pedig SSD-n van a rendszer. Gyorsan hallgattam is egy kis FLAC muzsikát, bepillantottam egy DTS hangsávos filmbe is és azt kell mondjam megérte kínlódást.

Most már csak arra lennék kíváncsi mit és hogy kellene állítani, hogy Mafia 2, illetve Grid is használhassák a kártyát rendesen? Vagy ezzel menyjek a játék topikjába?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12552) Lord Myn válasza Henker2 (#12543) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Amit a #12456-ban leírtam, nekem azzal a módszerrel működik a dolog (immár vagy 2 hónapja), nem dobja el a drivert, nem tűnik el az analóg rész, stb. Viszont a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy NEM az SSD-n van a pagefile, hanem a Velociraptor HDD-n, így kb. 8-10 mp-cel hosszabb a boot idő, de ez engem nem érdekel, végre működik rendesen az X-Fi! :K

[ Szerkesztve ]

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12553) Lord Myn válasza Petyyyyy (#12551) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Mafia 2 nem használ sem EAX-ot, sem OpenAL-t (A Mafia 1 használ EAX 3.0-t, jól is szól!)

A GRID-ben az Audio részt állítsd át Hardware-re és kész is (előtte nem árt Game Mode-ba kapcsolni a kártyát)

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12554) HSM válasza Lord Myn (#12552) üzenetére


HSM
félisten

Nálam amúgy már amikor csak 6GB memóriám volt is meglepően szépen működött a gép mindenféle pagefile nélkül, 8GB-al pláne. Egy-két alkalmazás volt csak win7 64biten, aminek ez kevés volt. Ja, és mindig nyitott, legalább 1GB-ot megzabáló böngésző mellett... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12555) Lord Myn válasza Satyricon (#12544) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Hiába telepíted a D-re a Program Files-t, a c:\windows\system-ből olvassa be a driver-eket... :U

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12556) Petyyyyy válasza Lord Myn (#12553) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszönöm. Akkor lehet a Mafia 1-re emlékeztem, fene tudja.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12557) Lord Myn válasza HSM (#12554) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Én is megvoltam pagefile nélkül, csak az X-Fi-m nem működött rendesen... De úgy látszik a Win7 boot közben is használja a pagefile-t (ha be van állítva), mert azóta megnőtt pár mp-cel a boot idő. De nekem van +8-10 másodpercem bekapcsolásonként, ha cserébe működik a hangkártyám.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#12558) HSM válasza Lord Myn (#12557) üzenetére


HSM
félisten

Ja, értem! Erre nem gondoltam, mert nálam így kikapcsolt pagefile-al nem volt gondom SSD-vel sem.... :B

(#12559) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Kicsit feljebb tekertem a hangerőt, épp nem szólt semmi és zúgást hallottam. A mikrofon miatt volt, de nem szűnt meg akkor sem mikor a mikrofon hangjának lejátszását átállítottam SPDIF-re. Na erre valami ötlet?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12560) Darko_addict válasza Petyyyyy (#12559) üzenetére


Darko_addict
őstag

Nekem volt hasonló. Ha kihúzod a mikrofonod/kikapcsolod, ha van rajta gomb és minden okés lesz, akkor egy hajóban evezünk. Nekem a némított mikrofon nem oldotta meg.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#12561) Petyyyyy válasza Darko_addict (#12560) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A kihúzással megoldódik a dolog, Kicsit segített, hogy kivettem a Boostot. Most csak kb. filmezési hangerőn hallani, ha beszélek a mikrofonba pl és megszűnt a zúgás is. Csak nem értem miért játssza le mégis SPDIF-re irányítva.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12562) TXT


TXT
őstag

X-Fi Titanium hangkartyahoz melyik a leghasznalhatobb driver Win8/8.1-hez?

(#12563) PrinceHerceg válasza TXT (#12562) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Voálá, friss, ropi még meleg... :C

[ Szerkesztve ]

(#12564) TXT válasza PrinceHerceg (#12563) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom :R
Mik lennenek a legoptimalisabb beallitasai? Megiscsak ezen mulik minden a jo driver utan, igaz? ;)

(#12565) PrinceHerceg válasza TXT (#12564) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az attól függ, hogy pontosan mivel bömbölteted a kártyád. :)

Fülessel, vagy sok pont egyel? :D

[ Szerkesztve ]

(#12566) TXT válasza PrinceHerceg (#12565) üzenetére


TXT
őstag

Igaz. :C
Nos, hol fules, hol sok pont eggyel. Tudsz privatban segiteni a beallitasok kapcsan? Elore is koszonom a tovabbi segitseged! :R

(#12567) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Üdv!

Valaki tud PAX drivert extreme audio-hoz 8.1 alá? Én nem nagyon találtam az oldalukon.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#12568) HSM válasza Ranagol_5 (#12567) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem ezek csak 7.1-et tudnak, de lehet én tudom rosszul, soha eszembe se jutna 5.1 fölé menni hangfalszámban... :D

(#12569) Darko_addict válasza HSM (#12568) üzenetére


Darko_addict
őstag

Jajj te,... vindózra gondolt! :D

Extreme Audionak nincs támogatása már, senki sem szereti a hobbifejlesztők közül. :U

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#12570) HSM válasza Darko_addict (#12569) üzenetére


HSM
félisten

Hát ezt csúnyán benéztem... :C
Nem csodálom, hogy nem szeretik, egy butított Audigy 2 kb... :D

(#12571) PrinceHerceg válasza HSM (#12570) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ne fikázd már szegény Audigy-t... ettől még az is jobb volt anno. :)

(#12572) HSM válasza PrinceHerceg (#12571) üzenetére


HSM
félisten

Dehogy fikázom... Volt nekem sima 2, 2 ZS, 2 ZS Pro is, főleg az utóbbit nagyon szerettem. :) Az Extrrem Audio-t fikázom, hogy még ezeknek a 10 éves kártyáknak se éri el a színvonalát, miközben alig volt olcsóbb egy rendes X-fi Extreme Music-nál. :C

[ Szerkesztve ]

(#12573) PrinceHerceg válasza HSM (#12572) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Gondolj csak bele, hol lehet egy Auzentech Prelude 7.1-hez képest... kb Dávid & Góliát jut eszembe! :B

:C

(#12574) Lacza_26 válasza PrinceHerceg (#12573) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nana, Góliát elpatkolt.

(#12575) HSM válasza PrinceHerceg (#12573) üzenetére


HSM
félisten

A 2 ZS Pro meglepően jól szólt, teljesen pariban volt az X-fi ex-musiccal. :) [link]. Bár nekem csak kártyám volt, sallangok nélkül.

Bár tény, van különbség az Auzentech javára bőven, de akkor is bitang jó volt ez a két kari is. :)

(#12576) Winne válasza Lacza_26 (#12574) üzenetére


Winne
nagyúr

Dávid se él már... :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12577) lee56 válasza Darko_addict (#12569) üzenetére


lee56
őstag

Igaz is; hogy a PAX driverek alkotójától idézzek : "XTREME AUDIO IS CRAP!" "There no support for it. It's crapist card on face of the earth it should be throw into the sun" :)

No Comment

(#12578) Winne válasza lee56 (#12577) üzenetére


Winne
nagyúr

Rövid, de velős. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12579) Lacza_26 válasza Winne (#12576) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Lehet de:
"Hiába nagyobb a Góliát ha rossz sarokban áll a
Végén
Dávid kapja a glóriát rá dicsőség vár"

(#12580) Maotun


Maotun
őstag

Sziasztok!
Minden win7 frissítés után eltűnik a lejátszó eszköztárból a creative X-fi fatal1ty hangkártyám.
Driver leszed ujra feltesz megoldja de szeretnék valami jobb megoldást találni.
Ötlet????

(#12581) HSM válasza Maotun (#12580) üzenetére


HSM
félisten

Ne használj win7 frissítést. :DD Vagy legalábbis ne olyan sűrűn...

(#12582) PrinceHerceg válasza HSM (#12581) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:N :DDD :N

(#12583) HSM válasza PrinceHerceg (#12582) üzenetére


HSM
félisten

Én le szoktam kapcsolni. Jobb egy "sérülékeny" működő PC, mint egy megbízhatatlan, nem sérülékeny. ;)
Persze, természetesen senkit nem bíztatok rá, hogy hasonlóképp tegyen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12584) Petyyyyy válasza Maotun (#12580) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Épp tegnap tolt fel pár frissítést a windóz és még mindig hibátlanul működik a kártya. Milyen driverrel használod?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12585) Maotun válasza Petyyyyy (#12584) üzenetére


Maotun
őstag

(#12586) Petyyyyy válasza Maotun (#12585) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Lehet ezzel sem lenne baj, de nem is olyan rég linkeltem valakinek Daniel pajtás support packját, nála is az bírta működésre a kártyát.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12587) Maotun válasza Petyyyyy (#12586) üzenetére


Maotun
őstag

müködni müködik ezzel csak minden winfos frissítésnél ujbol kell a drivert rakni :F

(#12588) Petyyyyy válasza Maotun (#12587) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ezzel nem kellett. Telepítés után megvolt a csillió frissítés, azóta kb. 3-4 alkalommal volt kissebb update és nem volt semmi zavar. Egy próbát megérhet. Előtte távolíts el mindent, úgy telepíts. Ilyesmit egyébként egyik hangkártyámmal sem tapasztaltam eddig - Audigy 2 ZS, 4.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12589) Exelsior válasza PrinceHerceg (#12563) üzenetére


Exelsior
senior tag

Jelentem kiválóan működik Windows 8.1 64-bit-en. :) Amit utáltam hogy ha digitális vevőről nyomom a hangot akkor a hangkártyát a Creative programok nem ismerik fel. :) Igaz azt a régi csinálta de ez idáig messze jobb mint a tavalyi. :)

Köszi a linket végre jó minden. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#12590) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek pdf manualja SB0730-as kártyához? Neten nemnagyon találtam és rá szeretném kötni az előlapi hang kivezetést, de nincs a kártyán jelölés, hogy melyik szál hova megy. Köszi előre is a segítséget!

Róla lenne szó:

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#12591) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Xtreme gamer fatality kártya a gépemben. Olyan jelenség áll fent, hogy egyik napról a másikra elkezdett hullámozni a hang. Csak játék közben hallani, zenével semmi baja. Game módban meg elment a dinamika belőle, halkabb lett. Resetet már csináltam rajta, de semmi változás. Volt valakinek már valami hasonló, vagy tud valami tippet, hogyan javítsam meg? Vagy kampeca lett a kártyának? :F

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#12592) HSM válasza Unlimited (#12591) üzenetére


HSM
félisten

Furcsa, hogy csak a game mód csinálja... :F Ugyan nem találkoztam még ilyesmivel, de én driverres hibára gyanakodnék először.

(#12593) Unlimited válasza HSM (#12592) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Igazából game módban a leírt jelenság van, (halkabb lett, elment a dinamika), Entertainment módban meg hullámzik a hang. Számomra érthetetlen. De csak játék közben. Zenével abszolút minden olyan, mint volt.
Drivert letöltöttem a legfrissebbet, felraktam, de semmi változás tőle. :O Borzasztó mérges leszek, ha bekrepált! :(((

[ Szerkesztve ]

(#12594) Petyyyyy válasza Unlimited (#12593) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A hullámzik a hangot úgy érted mintha visszavenné/elhalkítja a mélyet néha és kicsit doboz hangja van? Volt már részem benne Audigy 2 ZS. Gyári driver van fent?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12595) Unlimited válasza Petyyyyy (#12594) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Sajnos leírhatatlan. Elhalkul, mosott lesz, aztán megint jó. Ez váltakozik, úgy 3-4-5 mp-ként. Nem a gyári, PAX V1.10 van fent.

(#12596) Unlimited válasza Petyyyyy (#12594) üzenetére


Unlimited
aktív tag

De egyébként valami hasonló amit leírsz.

(#12597) Winne válasza PrinceHerceg (#12563) üzenetére


Winne
nagyúr

Én most ezt is feltettem, nekem működött rendesen eddig is, de csak akkor, ha a Creative oldalról előbb magát a drivert feltettem. Most ezt is csak úgy tudtam telepíteni, ha előtte eszközkezelőből eltávolítottam a meglévő xfi cuccost, de a win8 óta fennálló problémát, miszerint sem a pax sem a daniel_k verzió önmagában nem lehell hangot a gépembe továbbra is megmaradt. Azt írja, hogy nincs hangszóró bedugva... A volume panelben a kiválasztható eszközökben nincs ott az xFi. Másnál is van ilyen?

Apropó azért indultam neki a telepítésnek újra, mert nálam néha fogja magát és csattog/pattog meg egy halom más hülye hangot ad ki magából tök random, amikor újra elindítok valamit, főleg webes tartalmat, aminek hangja van. Ilyenkor leállítom és újra elindítom, általában már megy is minden flottul. Win7 alatt ezt nem csinálta, bár oda elég volt egy régebbi daniel_k csomag és nem kellett külön drivert telepítenem.

Elite Prohoz szedtem le amúgy a csomagot, van jobb darab hozzá? A korábbi amit leszedtem most, azt kifejezetten Elite Prohoz írta az ürge. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#12598) PrinceHerceg válasza Winne (#12597) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én nem tudok ettől jobbról, de nekem is szeret csörögni, meg zajoskodni a karim, főleg YouTube & PowerDVD alatt, illetve USB-s egér és más perifériák használatakor is, de csak ameddig betölt vmi, vagy kattintgatok, aztán kuss. Mondjuk én ezt betudtam annak, h megmókolták a hangkarim és valószínűsítettem h hallom a vánszorgó biteket is, de akkor ezek szerint másnál is ez van... xD

Egyébként, nekem simán megy önállóan is a PAX csomag, Win7 32-biten.

[ Szerkesztve ]

(#12599) Darko_addict válasza Winne (#12597) üzenetére


Darko_addict
őstag

"Nálam néha fogja magát és csattog/pattog meg egy halom más hülye hangot ad ki magából tök random, amikor újra elindítok valamit, főleg webes tartalmat, aminek hangja van. Ilyenkor leállítom és újra elindítom, általában már megy is minden flottul."

Ugyanez volt nálam is, kiegészítve azzal, hogy recsegett; olyan benyomást keltett, mintha feltekertem volna a maximum fölé a rendszert, ahol nem bírja és egyszerűen torzul minden. Sikerült azzal orvosolni, hogy 24/96-ról áttettem egy másikra - random -, aztán vissza és voilá, a következő indításig jó volt. Amíg erre rá nem jöttem, úgy is tökéletes volt, hogy a fő hangerőt levettem 85%-ra, aztán a Z5500 hangerejét bárhová is tekertem, nem jött elő semmi. (fő hangerő 100%-on, a hang már torzult akkor is, ha a Z-t csak 20% körül hallgattam) Ezután feltettem a PAX-ot (W8.1) és azóta boldogok vagyunk.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#12600) Winne


Winne
nagyúr

Megpróbálom felvenni, ha ezzel az új csomaggal is csinálja. A creative oldalról a win8 beta driverrel megy 8.1-en.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.