Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11501) PuMbA válasza soulflytribe (#11500) üzenetére


PuMbA
titán

Ha minden rezeg, akkor sokáig már nem lesz hallásod :) Továbbá nem tesz jót az alaplapi slotban lévő dolgoknak, mivel egy kicsit elmozdult kártya már vezethet hibához. Úgyhogy lehet, hogy ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#11502) soulflytribe válasza PuMbA (#11501) üzenetére


soulflytribe
csendes tag

áhh... próbáltam már mindent..... rakosgattam ide oda..., kontaktisztító is volt.. már ráállítottam telibe a kártyára egy 12es ventit is hátha melegedés gond van.... amúgy alapjáraton nem rezeg minden.. csak ha buli van! :D Meg ha a hangkártya úgy gondolja hogy megtízszerezi a mély nyomó hangerejét, és elveszi a magast meg a közepet... :D

(#11503) soulflytribe


soulflytribe
csendes tag

Na most a következő dologra jutottam:
Az audio console-ban a Dolby menüpont alatt 2 opció van:
1 -Dolby Digital Bitstream Out
2 -Use Built In Decoder

Eddig a 2es volt most átállítottam 1esre, valamint a win8 vezérlőpult hangbeállítások/Lejátszás/Hangszórók creative SB X-fi/ Speciális fülön az alapértelmezett formátumot átállítottam 32 Bit 192000 Hz-re
ugyanezen a fülön pedig az Eszköz kizárólagos kezelésének engedélyezése más alkalmazásoknak opciót letiltottam. 5 órája halgatok így zenét, különböző hangerőkön, gyönyörűen szól és nem jelentkezik a probléma, egyenlőre. Egy hiba áll fent továbbra is, mégpedig hogy google Chrome böngészőben nem szól a mélynyomó.
Egy 5.1-es Kenwood KRF-V4550D erősítőt használok előfokként.

(#11504) PrinceHerceg válasza soulflytribe (#11503) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Tuti 32/192-re raktad 24 helyett? :D

Lehet ma Én is felteszem a 64-es Win8-at!

Amúgy az első azaz 1. pont mindenféle sok.1-es hang direkt továbbítása, a második 2. hogy magát a hangkarit dolgoztatod meg!

:DD

[ Szerkesztve ]

(#11505) soulflytribe válasza PrinceHerceg (#11504) üzenetére


soulflytribe
csendes tag

Tuti 32re raktam!
Szóval akkor most szegény hangkártya nem is dolgozik? XD
Konkrétan a leírtak közül nem tudom melyik állítgatás oldotta meg a problémát...
Most ki be kapcsolgattam 1es 2es pontot, és nem veszek észre változást hangminőségben... pedig fülem mint a denevéré.... :D Viszont az továbbra is rejtély miért nincs mély ha google chromeba játszok le valamit.... Explorerbe működik

(#11506) Perzeusz


Perzeusz
tag

Hogy lehetne azt legegyszerűbben elérni, hogy a ház előlapi csatlakozóján tudjak fülest hallgatni? Tudom, hogy sokkal gyengébb minőségű hang jön ki ott, de nem baj, mivel nagyon ritkán kellene, (skype-ra , nem zenehallgatásra, v. filmre!!) Macerásnak gondolom, hogy ki kell húzni a gépet, majd a sötétben kotorászni :)
Olvastam feljebb egy házi készítésű csatiról, az bevált teljesen?
Köszi előre

2 db WD Red 2TB eladó

(#11507) cracky86 válasza Perzeusz (#11506) üzenetére


cracky86
tag

Én azzal használtam, szerintem a célnak megfelel. Neked skype-ra pl tökéletes. Én inkább filmezek, így inkább vettem egy nagydugós fülest, ami belemegy az erősítőmbe.

(#11508) adam520


adam520
tag

Nos kipróbáltam 4-5 drivert is, de mindig eltűnik a hangvezérlőből a hangkártya (X-fi XtremeMusic). Tegnap az első javítás után volt hang, majd újraindítottam a pc-t és megint eltűnt. :F
Amíg nincs megoldás addig az alaplapi VIA VT2021 fog szólni.
Ami amúgy nem is rossz. :)

Dr.Adam520

(#11509) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Van egy X-Fi Titatnium PCI-E hangkártyám és egy Sharkoon X-Tatic Digital 5.1-es fejhallgatóm. Optikai kábellel vannak összekötve. Mikor érnék el jobb hangzást, ill. térhatást játékokban és filmekben? Ha:

1. Simán csak az optikai kábellel lennének összekötve és 5.1-es hangszórók lennének beállítva, vagy
2. Ha az Audio Control Panelben engedélyezném a Dolby Digital Live-ot is?

(#11510) PrinceHerceg válasza Kecuhun (#11509) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Én amondó vagyok hogy mivel nem ismert a Sharkoon fülesed kis külső dobozkájának motorháztető alatti digitális periféria része, hagyatkozz inkább csak a füleidre, és hasonlítsd össze valami általad sokat hallott filmjelenettel vagy zeneszámmal az X-Fi-t analóg összekötés mellett és digitálisan kiküldve a jelet hogy a kis külső egység is meglegyen dolgoztatva...

Ha pedig eredményül csak minimális különbséget kapnál, akkor javaslom hogy maradj az optikai megoldásnál, mert azzal elvileg sokkal kevesebb zaj megy kis a gépedből vagy szinte semmi!

:K

[ Szerkesztve ]

(#11511) Angelo69


Angelo69
senior tag

Az új Sound Blaster Z szériáról tud már valaki valamit? :F

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#11512) PrinceHerceg válasza Angelo69 (#11511) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Mire gondolsz konkrétan?

:)

(#11513) Angelo69 válasza PrinceHerceg (#11512) üzenetére


Angelo69
senior tag

Arra, hogy milyen minőség, megéri e az árát?
Volt egy két elpuskázott SB széria mostanában. ;]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#11514) PrinceHerceg válasza Angelo69 (#11513) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hát hogy őszinte legyek elég vegyes érzelmek vannak erről a családról...

Ugyan is itt is akadnak dolgok...

:K

[ Szerkesztve ]

(#11515) zsizsef válasza Angelo69 (#11511) üzenetére


zsizsef
senior tag

(#11516) Angelo69


Angelo69
senior tag

Köszönöm nektek, a gyors választ! :R
Ezt a tesztet már láttam, azért szerettem volna itteni tapasztalatokat hallani.

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#11517) bitovi


bitovi
tag

Ha van egy PCI hangkártyám ahhoz tudok használni az USB-s fejhallgatót?
Ha igen, akkor az ilyen típusú fejhallgatók mennyivel rosszabbak vagy jobbak mint a jack dugós?

[ Szerkesztve ]

(#11518) yesman


yesman
csendes tag

Hello Mindenki!

Van esetleg valakinek win7 alatt kattogó hang (magas latency érték) problémája? Csak azért kérdezem, mert nekem két évig volt (Lenovo Thinkpad) és nemrég jöttem rá a megoldásra. Szóljon akinek ilyen baja van!
Üdv!

(#11519) Kecuhun válasza yesman (#11518) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Leírhatnád ide is. Szerintem sok embert érdekelne.

(#11520) yesman


yesman
csendes tag

Persze igaz is, főleg, hogy baromi egyszerű.
A bajok okozója a Lenovo energiagazdálkodó programja, a Lenovo ThinkVantage Power Manager. :(
Vagy frissíteni kell, vagy teljesen likvidálni. Én az utóbbit tettem. Az a vicc, hogy két évig idegesített, újratettem a rendszert havonta, kutattam a netet stb. Álmomban sem gondoltam, hogy egy gyári program a bűnös. Aztán kikaptam az akksit a laptopból és megszűnt a kattogás. Na, ekkor lett gyanús a dolog.
Aztán miután rájöttem, kábé 5 perc alatt megtaláltam a neten ennek a problémának a leírását.
Csak azért írtam le, hogy más ne kínlódjon ennyit.
Tiszta röhej. Kicsit szégyellem is magam, hogy nem jöttem rá hamarabb. :W Eddig szidtam is kicsit a win7-et, és xp-t is akartam felrakni újra.

[ Szerkesztve ]

(#11521) adam520


adam520
tag

Készül az új drive az X-fi szériához, amitől nem fog eltűnni a kártya. Béta állapotban van és tesztelik.
Akik tesztelik azt írják, hogy az eltűnés már nem jön elő.
Addig is:
[link]

Dr.Adam520

(#11522) Cseneles


Cseneles
őstag

Szerintetek mi lenne reális ár egy XFI Titanium Fatalyti PRO-ra? Erről lenne szó :C Lehet megválnék tőle, azért itt kérdezem mert tudjátok miről van szó :R

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#11523) PrinceHerceg válasza Cseneles (#11522) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

12-13k maximum a kiegészítők megléte/hiánya függvényében... viszont nem nagyon nem mind1 hogy mire is cserélnéd le, szóval ha van valami előzőleges ötleted azt is nyugodtan beírhatod ide a fórumba...

:K

[ Szerkesztve ]

(#11524) PrinceHerceg válasza PrinceHerceg (#11523) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ejnye na... ideje lenne ennem már valamit :), mert így nem igen megy a fogalmazás sem...

:B

[ Szerkesztve ]

(#11525) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Nos akkor tessék, itt vannak a kész tények!

Grat a gyártónak a Z szériával kapcsolatban...

:C

[ Szerkesztve ]

(#11526) cskamacska válasza PrinceHerceg (#11525) üzenetére


cskamacska
addikt

Azaz. Pláne hogy a Z és Zx csak a tekerenytűben tér el egymástól, és mivel azonos modellszámon vannak(SB1500), így a későbbi Zx kártyák is a gagyi kondenzátorokat fogják kapni, miközben a bemutató ezt is a Zx előnyéhez írja. ;]

Perszonál véleményem az, hogy kártya első ránézésre alig tér el a Recon 3D elődjétől. :)

A beszámolók jók róla, de rettentő szkeptikus vagyok.

Cseneles: X-Fi Titanium Fatality Pro ára elég nehéz ügy, 20k-t is lehet kapni érte akár, de reálisan lényegesen nem lehetne drágább egy Xonar D1/DX-nél(10-12k), hisz ez egy sima PCI-E Titanium mókusvakító köntösben és 64MB X-RAM-al.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#11527) Tiger. válasza adam520 (#11508) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Van megoldás:)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#11528) cracky86


cracky86
tag

Aki külön HM-erősítővel, és aktív subbal hallgatja a kedvenc Xfi-jét-analóg kábelekkel-, az lenne olyan kedves, és elárulná nekem, hogy a vágási frekvenciát hány Hz-re tolja a kezelőfelületen, és a ládán? Nekem 150/150-en van az jó így, vagy mit szabályoz?

(#11529) PrinceHerceg válasza cracky86 (#11528) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Javaslom hogy pakold kicsit lejjebb kb olyan 50-80 hz tájékra az vágási értéket! :)

Egyébként a sub frekvenciatartományát, annak is a felső határát vágod ezzel le, szóval tényleg érdemesebb pontosan beállítgatni, mert abszolút mélynyomó függő a dolog!

:K

[ Szerkesztve ]

(#11530) cracky86 válasza PrinceHerceg (#11529) üzenetére


cracky86
tag

50-re nem fogom az tuti, mert 70 a minimum(jamo sw708). Úgy túl halknak találtam, azért raktam koppra, mármint ami a ládára van írva, de a hangerő meg negyed környékén van rajta. Mivel analóg a ki-bemenetem, így tudtommal az erősítő semmit nem befolyásol e téren, erről már találtam 1-2 hozzászólást, de azt még mindig nem tudom, hogy mit is tekergetek konkrétan, mert számomra csak erőtlenebb lesz a mély, ha kevesebb hz-re állítom.

Szerk.:
Most levettem 70/70-re, így mintha kevesebbet dolgozna, és inkább a 2 frontra terhelődne a mély, de csak hallomásra, mert kikapcsoltam a subot, és semmi mély nem maradt. a különbség így elsőre olyan, mintha a kevésbé hallható, inkább "érezhető" mély tartomány szólna így, holott az erősítő kemény 1-esen van az 50-es skálából.

[ Szerkesztve ]

(#11531) Kr/\toS válasza cracky86 (#11530) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

A frontjaidtól is függ mennyire érdemes állítani a szubot. Ha polc sugárzóid vannak akkor 120Hz-nél ne vedd lentebb levágást, az álló frontok elviselnek 80Hz-t is a nagyobb reflexekre eressz csak 40/50Hz-t.

A nagyobb gyártók például mikrofonos beméréshez a levágást egyébkén magán szubon így adják meg Hz=legmagasabb, hangerőpotméter=12óra állásban .

(#11532) cracky86 válasza Kr/\toS (#11531) üzenetére


cracky86
tag

a komplett szett akkor:

Philips FR740 erősítő + "Jamo" PJ 6000

Front: fc6000
A háromutas bass reflex
Frekvencia átvitel 50 - 20 000 Hz
Impedancia 4-8 ohmos
Power 100/170 W
Hangszórók 8 "/ 3" / 2 "
Méretek (H / W / D) 900 x 232 x 280 mm

Rear: sc6000
A 2-utas, zárt
Frekvenciaátvitel 120-20000 Hz
Impedancia 4-8 ohmos
Power 50/70 W
Hangszórók 4 "/ - / 1"
Méretek (H / W / D) 212 x 123 x 136 mm

Center: cc6000
2-utas, árnyékolt
Frekvenciaátvitel 75-20000 Hz
Impedancia 4-8 ohmos
Power 70/100 W
Hangszóró 2x4 "/ / 2"
Méretek (H / W / D) 131 x 431 x 157 mm

Sub:
sw 708 subwoofer
névleges teljesítmény: 70W
frekvencia tartomány: 45-150Hz.
vágási frekvencia: állítható 70-150Hz.
Méretek (H / M / D) 310 x 356 x 340

Ennyit tudtam összeollózni a netről, mást nem találtam mivel gyártó által megadott adatok, gondolom fele kamu. Mélyet mondjuk alapba nem kap a sub-on kívül semmi szerintem.

(#11533) cracky86


cracky86
tag

Bocsi a dupláért, de 2 nap olvasgatás után rájöttem mi a gond.a mélyet engedélezni kell a frontokra is, egy házimozis fórum leírása szerint. A gond az volt, hogy ha beállítottam a driver-ben, és a win7 felületén, hogy a 2 front szélessávú, akkor leoffolta a mélyládát, majd restart után visszavette öket kicsire, így csak a mélyláda adott mélyet. Most a THX console-ban sikerült rábírni, hogy megtartsa, és így a sub valóban csak kiegészíti a mélyet, ahogy azt a leírás szerint kell. Már csak a cmss3D-t kellett bekapcsolni, hogy stereo-ban is használja a Subot, és így szerintem most szépen szól, nem puffog, ahogy eddig! Valaki erősítsen meg, hogy ezt valóban így kell, és jól csináltam: jelenleg így néz ki a config panel:

(#11534) PrinceHerceg válasza cracky86 (#11533) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Ha a füled megerősített akkor mi sem tudunk nagyon mást tenni, lévén hogy Te vagy a végfelhasználó! :)

Amúgy örülök hogy sikerült kiküszöbölnöd a dolgokat, pláne hogy ezt itt is irománnyá tetted, mert ha esetleg valakinek hasonló gondja akadna, így már tudni fogja a megoldást!

:K

[ Szerkesztve ]

(#11535) adam520 válasza Tiger. (#11527) üzenetére


adam520
tag

No és mi az?
Mert nekem semmi sem segített. :(

Dr.Adam520

(#11536) cracky86 válasza PrinceHerceg (#11534) üzenetére


cracky86
tag

Szerintem szépen szól, másabb lényegesen mint előtte! azért is írtam le mindent, hogy más ne keresgéljen ennyit. Én még életemben nem olvastam ennyi fórumot egyhuzamban szerintem, mint most emiatt. Remélem valakinek a hasznára válik! :R

(#11537) PrinceHerceg válasza cracky86 (#11536) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor több mint valószínűleg hogy tényleg megfelelően állítottad be... :K

E.n.j.o.y

:C

[ Szerkesztve ]

(#11538) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv nékem lenni Asus Macimus V Gene lap, amiben mb2-es ikszefi van. Sima hifi van rákötve, így kell még vmit finomhangolni? Köszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#11539) PrinceHerceg válasza KaiotEch (#11538) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Tudsz Nekem egy képet csinálni a deszkádon lévő 1500 uF-as kondiról, mert ezen behaltam amikor olvastam a gyártód adatlapján... :B

Amúgy nem lenni sok tenni valód, max hogy menni füled után!

Khm... 5cá... xD

:K

[ Szerkesztve ]

(#11540) KaiotEch válasza PrinceHerceg (#11539) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Csinálnék, de jó nagy szar képeket készít a Defy-m. :W

[ Szerkesztve ]

(#11541) cracky86 válasza PrinceHerceg (#11537) üzenetére


cracky86
tag

Reggelre csak elfelejtette a drága, hogy a 2 frontom nem magassugárzó(De legalább a többi beállítást meghagyta) Adnátok 1-1 linket a legújabb DanielK+Pax-hoz? Win7 x64-em van XtremeGamer Fatal1ty pro-val!
Már megőrjít ez a **** mire beállítom, addigra mindig van valami. eddig a hangsávokat csereberélte fel, most meg ez... Ezért imádtam mindig is a Creative termékeket! :DD

(#11542) Fandango válasza cracky86 (#11541) üzenetére


Fandango
veterán

PAX-bol elvileg ez kell neked: LINK

(#11543) cracky86 válasza Fandango (#11542) üzenetére


cracky86
tag

:R Köszi! Szedem és tesztelem, aztán jelentkezem az eredménnyel!

(#11544) cracky86


cracky86
tag

Bocsi, már nem lehet szerkeszteni.

Ezzel is ugyanaz a helyzet, restartig minden ok, aztán a frontokat visszaveszi. thx console-ban a bass management-nél rákattintok restart után valamelyik frontr(Amit nagynak mutat, mintha minden ok lenne) akkor visszajön rendesen a hang.

(#11545) sakal83


sakal83
addikt

Vettem egy Creative Titanium HD-t használtan, garisan.

Betettem, és folyamatosan újrabootol a gép. A biosig beenged, ott látja a hangkártyát, felismeri, hogy Creative HD Audio.

Az Asus Xonarommal hibátlan. Mind a két foglalatban próbáltam.

Ötlet?

(#11546) KaiotEch válasza sakal83 (#11545) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem lehet, hogy kontaktos?

(#11547) bitovi válasza sakal83 (#11545) üzenetére


bitovi
tag

Ha garis, vidd vissza!
Ne próbálkozz vele, hacsak az előző gazdája nem kontárkodott bele.
Mindenesetre ellenőrizd le, hogy nincs-e rajta sérülés, piszkálás nyomai.
Valószínűleg ezért is adta el?!

(#11548) sakal83 válasza KaiotEch (#11546) üzenetére


sakal83
addikt

Nem tudom, hogy ponosan mit jelenthet egy hangkártyánál, hogy kontaktos.

Nem láttam rajta fizikai sérülést. A tulajdonossal is beszéltem azóta.

Nem lehet, hogy az alaplapon nem szereti?

(#11549) PrinceHerceg válasza sakal83 (#11548) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ki volt az előző tulaja és milyen deszkán próbáltad meg használni?

:)

(#11550) sakal83 válasza PrinceHerceg (#11549) üzenetére


sakal83
addikt

Asrock Z75 PRO3 és ő volt a tulaj.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.