Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12951) Törzsúr válasza Törzsúr (#12950) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Arra már rájöttem, hogy entertainment center kell nekem. Csak nem találok win7-re valót.... help :B

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#12952) koh


koh
csendes tag

Üdv!

Ma sikerült beszereznem egy Xtreme Gamert (sb0730). Hol tudnám bekapcsolni, hogy ha sztereó jelet kap (Youtube, Media Player, játékok menüje, stb) akkor a mély hangokat keverje le a mélyládának, hogy ne csak a frontok csipogjanak?

(#12953) Törzsúr válasza Törzsúr (#12951) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Pax driver fentvan, de nem volt ben "cec". Ha valaki ad egy direkt linket, hálám örökké üldözni fogja :R

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#12954) koh válasza koh (#12952) üzenetére


koh
csendes tag

Probléma megoldva. A fene se gondolta, hogy a konzolt külön kell telepíteni...

(#12955) Satyricon válasza Törzsúr (#12953) üzenetére


Satyricon
addikt

Hello

A neten 3, vagy 4 verzió van fenn az Entertainment Centerből, azok közül egyetlen egy a jó, de az is úgy, hogy hibát jelez telepítéskor! Én kb 1 éve szórakoztam a feltelepítésével, szenvedtem is vele rendesen. Sajna nem jegyeztem meg, hogy melyik a jó verziójú, így sajna csak ennyit tudtam segíteni. :F

Szóval ha a progi telepítődik és hibát jelez ki közben, nyomkodd a tovább gombot, majd 1x csak kiírja hogy végzett a telepítésel. Lehet pár gép bekapcsolás alkalmával fog működni a távirányító, mert ha jól emlékszem nekem se működött újraindítás után egyből. :(

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12956) PrinceHerceg válasza Törzsúr (#12953) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Adj egy @ címet és feltöltöm néked a megfelelő progit! :K

(#12957) Törzsúr válasza PrinceHerceg (#12956) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Éjjel 12-re sikerült ráhegesztenem a progit a gépre. Mostmár nekem is el van rakva. Köszönöm azért! :R

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#12958) PrinceHerceg válasza Törzsúr (#12957) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Na, ez jó hír, örülök! :DDD

(#12959) PrinceHerceg válasza Törzsúr (#12957) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:DD Csabi, látom rám találtál immáron az AVX-en is! :DD

[ Szerkesztve ]

(#12960) ricshard444


ricshard444
veterán

Sziasztok

Holnapra kéne a segítség, mert ma már nincs időm foglalkozni vele:

Vettem egy X-Fi Gamer-t (SB730), az oprendszer Windows 8, és hiába teszek fel akármilyen drivereket (hivatalos, pax stb), egyszerűen nem jelenik meg a lejátszós cuccok között.
Az eszközkezelőben továbbra is ismeretlen audiovezérlő...

Sokat szenvedtem anno az én X-FI-mel is, mit kéne próbálnom? :(((

Vannak dolgok...

(#12961) Satyricon válasza ricshard444 (#12960) üzenetére


Satyricon
addikt

Üdv.

Másik slot-ot, cmos reset-tet próbáltál? Előtte a drivert szedd le, majd regcleanerrel töröld a rajta maradt driver fileokat. Am le7 win8-al nem kompatibilis a karid? :F Majd a többiek megmondják a frankót, nekem ennyi jutott eszembe hirtelen.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12962) ricshard444 válasza Satyricon (#12961) üzenetére


ricshard444
veterán

Csak egy ilyen PCI slotom van, Bios nullázást nem próbáltam, mert a gép felismeri, a Windows is, a driver is, csak nem akarja konkrétabban, hogy ez egy X-Fi, csak egy audiovezérlő..., az optikai kimenet is világít.
Elvileg mennie kéne Win 8-cal, remélem valaki megdob egy tutira működő valamivel.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#12963) Satyricon válasza ricshard444 (#12962) üzenetére


Satyricon
addikt

Anno működött ezzel a lappal ez a kari?

Am milyen lapod is van? Holnap utána nézek mi lehet a hiba

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12964) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

A PAX Drivert honnan tudnám letölteni? A hardwareheaven fórumáról nem sikerült, nem találja azokat a linkeket amiket ott linkelnek...:(

Köszönöm előre is! :)

(#12965) Petyyyyy válasza ricshard444 (#12960) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Daniel K 2.5 Support packot is próbáltad már?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12966) Bélaaaa válasza ricshard444 (#12960) üzenetére


Bélaaaa
őstag

"Safeti mód"-ban KELL telepíteni W8 alatt a PAX drivert.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#12967) ricshard444 válasza Bélaaaa (#12966) üzenetére


ricshard444
veterán

Az én Windows-mal van a probléma, az integrált hang sem ment fel, ellenben a másik gépre egyből felment a cuccos, azért köszi.

Vannak dolgok...

(#12968) Bélaaaa válasza ricshard444 (#12967) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Aki laikus, ugye... :R :R :R

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#12969) PrinceHerceg válasza laci06 (#12964) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Pontosan melyikre verzióra volna szükséged?

Ha megvan nekem szívesen feltöltöm ha adsz egy @ címet! ;)

(#12970) laci06 válasza PrinceHerceg (#12969) üzenetére


laci06
senior tag

Megoldottam végül tegnap!:)

(#12971) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Jelentem 8.1 alatt is műxik az X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro a legutóbbi driverrel. Újdonságként a Speaker -> Tulajdonságok -> Speciális fülön a listában megjelent a 32 bit is. :Y Mondjuk nem tudom mit kell hallgatni pl 32/96 beállítás mellett, de legalább van ilyen is.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12972) PrinceHerceg válasza Petyyyyy (#12971) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Az igen... :C

(#12973) Vartanus


Vartanus
őstag

Halihó!

Tegnap kipróbáltam 8.1-en a régi kis X-Fim és szólni szól 5.1-en is gyári driverrel(hurrá,mert anno W 8-on gyári driverrel rakás k@ki volt minden :D).

Néhány gondom azért maradt.

Felraktam a legújabb PAX all os 2014 V1.20-as csomagot és észrvettem,hogy hiányzik a DTS és Dolby hangszabályzó része..wtf?

Előbbitől nagyobb gond,hogy win-os lejátszóprogiknál(win media player,foobar2000,winamp)a Rear R/L hangszórók kissé recsegnek, VISZONT!!! ha youtube-on hallgatok zenét minden kristály tiszta és megdöbbentő minőségű(a hátsó hangszórókon semmi zajosodás).
Mi lehet a gond?? és a megoldás :F :(

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12974) Petyyyyy válasza Vartanus (#12973) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Már fáj leírni, de a 2.5 Support packban ez is benne van. A lejátszókhoz meg annyit, hogy ...mondj egy médialejátszót! WMP. Mondom lejátszót...! :P Mindenesetre ott is kipróbálhatod, hogy Directsoundon csorogjon a bitáradat és legalább 24 bit mellett. Plusz mélyet-magasat is meglesheted a vezérlőpult->hang->X-Fi-> Jelszinteknél vagy ha a hangszetted olyan, akkor azon. Én is csodálkoztam mitől recseg kicsit a 24/96 flac mikor hetesnél teljesen jól szólt. Aztán észrevettem, hogy én eddig a mélyet csavargattam (teljesen nullára) a hangerő helyett. :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12975) Vartanus válasza Petyyyyy (#12974) üzenetére


Vartanus
őstag

próbáltam a Daniel_K féle 2.5-ös packkal és kért valami regisztrációt a Dolby és DTS cuccokhoz amit nem sikerült megoldani:(

A Foobar2000 lejátszót a fejhallgatós topikban ajánlották:)

A directsound-ot hogyan érted?(bocsi a lúzerségemért de nem értettem :B )

Azt sem találtam meg,hogyan lehet a bitrátát beállítani mert lehet csak 16/44-en ment 24/96(192) helyett.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12976) Petyyyyy válasza Vartanus (#12975) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mondjuk a DTS témát nem nagyon feszegettem. Ha jól tudom normális esetben ez valóban regisztrációhoz kötött, de lehet a Support packban ez meg van oldva. A foobarral nincs baj, itt is használják páran, állítólag elég jó. Az lejátszón belül a beállításoknál lesz egy olyasmi pont, hogy Eszköz vagy alapértelmezett lejátszó eszköz. Itt lehet választani DirectSound és Wasapi lehetőségek közül. Bővebben itt olvashatsz róla - ha meg az angol.
Foobart nem használok, de AIMP-ban pl. itt állítható:

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12977) PrinceHerceg válasza Vartanus (#12975) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Foobar2k:

;)

[ Szerkesztve ]

(#12978) Tiger. válasza Petyyyyy (#12971) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az Xfi extreme music is jó már 8.1en értem ez alatt nem kell hibernálni hogy meg jegyezze a beállításokat?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#12979) Petyyyyy válasza Tiger. (#12978) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Arról nem tudok nyilatkozni, viszont esetemben megjegyezte a beállításokat mindenféle hókuszpók nélkül is.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12980) Vartanus válasza Petyyyyy (#12976) üzenetére


Vartanus
őstag

A 2.5-ös pack esetén adott az asztalra egy DDL&DTS activation segédprogit.
Beléptem és valami kódot kér...majd linkelem.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12981) pedrosh


pedrosh
csendes tag

Sziasztok!
Surround 5.1 pro-n lehet azon állítani, hogy kisebb mértékben változtassa a hangerőt a tekerő, meg a távirányító? Alapvetően ugyebár a 100as skálán 5tel változik a hangerő egyszerre. Ezt szeretném lecsökkenteni.
Ha valaki tud rá megoldást, annak köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Üdv: pedrosh

(#12982) Petyyyyy válasza Vartanus (#12980) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szóval ez is kéri a kódot...akkor gyanús, hogy ez elkerülhetetlen. Mármint a kód beszerzése. Volt, hogy árultak ilyesmit is aprón 2-2,5K ellenében.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12983) vlaho válasza Petyyyyy (#12982) üzenetére


vlaho
aktív tag

5$ körül van az ára a Creative honlapján.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#12984) Vartanus válasza vlaho (#12983) üzenetére


Vartanus
őstag

Mondjuk ezt nem értem...
Annak idején nem kevés pénzt fizettem az X-Fi Platinumért(kb 40K-t,ami az inflációt hozzávéve ma kb 55-60K-nak felelne meg).
Első tulaja vagyok megvan minden eredeti tartozék stb és mlg Win 7-nél is ingyen volt a DDL,DTS(ha már egyszer anno ezen funkciókat is megfizettem).
Erre most meg újra fizetnem kéne azért, amit 1x már megfizettem. Na elmehet a Creative a jó k.... anyucikájába. :@

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12985) vlaho válasza Vartanus (#12984) üzenetére


vlaho
aktív tag

Ja, hogy neked járt a Platinum mellé. Gondolom, akkor viszont kód is volt a dobozban, mikor vetted.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#12986) Vartanus


Vartanus
őstag

Az mitől lehet,hogy rámegyek a Volume Panel>>Mode Switcher felületre és mondjuk átváltok Game Moderól Entertainment Modera és alul ki van pipálva hogy Launch console if the console is installed, akkkor sem történik semmi.
Elvileg ugye meg kéne jelenni az Entertainment Mode felületnek,de ez csak akkor történik meg ha külön rányomok a Console Launcher-re.
Ha jól emlékszem előszőr működött,aztán hogy az erdeti install CD-t(amit ugye XP-hez adtak) felraktam kompatibilitási móddal. Letöröltem újra raktam a 2.5-ös packot de ugyanúgy megvan ez a bug,majd a PAX csomaggal is.
Lehet hogy az XP-s erdeti csomag valamit lelszart a registryk-ben és újra kell raknom az egész Win 8.1-es hóbelebancot emiatt a szar miatt :F :( :(

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#12987) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Egy X-Fi Elite Pro elbír 2 db Logi Z-5500-zal? Az egyik cuccot analógra, a másikat optikaira kötném, és mind a két cuccot egyszerre használnám. Attól tartok az Elite Pro-nak túl nagy falat lenne a két cucc teljesítménye. Bár nem értek annyira hozzá, de majd ti megmondjátok hogy kell-e tartanom a hangkari meghibásodásától, vagy nyugodtan lehet így használni...

szerk.:
Ja a kötözködőknek: Ne vitatkozzunk már azon, hogy szar a Z-5500, meg hogy mi a francnak belőle kettő... Köszi előre is a megértést, és a felhomályosítást! :R

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12988) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12987) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem célszerű egyszerre analóg és digitális mód bekötni a cuccot, mivel eltérő időzítéssel fogja kitolni a hangot, ami tapasztalat, mivel egyszer én is próbáltam, de rém idegesítő volt.:C

Próbáld inkább a Coax + Toslink kombót, azok egy kutya alma.

Amúgy ha lehetne akár x5 Logi motyót is ráköthetnél egyszerre akár milyen hangkarira, ha lenne annyi kimenet, mivel az sem tenne kárt benne, max a kimeneti hangminőségben.

:K

[ Szerkesztve ]

(#12989) Satyricon válasza PrinceHerceg (#12988) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen tudom hogy más időzítéssel tolja a hangot optikain, de ne mgondoltam, hogy ezt zavaróan fogja tenni az analóg mellett. Am van optikai kábelem is majd kipróbálom, mennyire zavaró ez a hangzás különbség.

Am te is 2 Z-5500-zal próbáltad egyszerre?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12990) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12989) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Részben igen... mivel anno egy Logi Z-5500-as szettemet vegyítettem össze az akkori előd LG HT503PH t. szettemmel és a szőr állt fel a hátamon, negatív értelemben.

Füllel hallhatóan fáziskésésben volt a hang, vagy 0,5 - 1 sec-et, ami nem épp előnyös.

Előbbi analóg jack-ről, utóbbi digitális optikáról kapta a jelet, viszont (Logi) Coax + (LG) Toslinken hibátlan volt az élmény!

:DD

[ Szerkesztve ]

(#12991) Satyricon válasza PrinceHerceg (#12990) üzenetére


Satyricon
addikt

kb 3 hete hoztam haza a cuccomat Pestről, az óta dobozában fekszik, mint gyári állapotában. Az a baj, hogy lusta vagyok előszedni, mert így is alig férek a szobámban. :F

Am nem lehet, hogy azért volt olyan nagy az időzítés, mert nem egyforma cuccal próbáltad? Hangsúlyozom: Tudom, vagyis tapasztaltam én is ezt az időzítéses dolgot mikor optikaira volt kötve a Z, de nem lehet, hogy a két két különböző hangcucc miatt volt zavaró az időzítés? Úgy értem nem lehet, hogy az is rátett egy nagy lapáttal? :F

szerk.:
A másik: A toshlinkes megoldással írtad, hogy hibátlan volt az élmény... Úgy érted szebb/jobb volt a hangzás 10.2-ben, mint sima 5.1-ben? Ki lehetett hallani a különbséget?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12992) zsizsef válasza Satyricon (#12991) üzenetére


zsizsef
senior tag

10.2 ? :U

(#12993) Petyyyyy válasza zsizsef (#12992) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Egy szett a géphez játékra, a másik a kicsivel odébb elhelyezett tv köré filmnézésre pl.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12994) PrinceHerceg válasza Satyricon (#12991) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:K Esetemben a jobb = volt a tökéletes szinkronban lévő 10.2-vel, fáziskésés nélkül. A dolog pedig nagyon állat volt amikor körbepakoltam magam szatikkal, pluszban az előttem és mögöttem lévő mélyek vmi leírhatatlan érzést keltettek a belső szerveimben. :K

Amúgy nem hiszem, hogy más szett difit eredményezne +/- irányba, mivel hangfeldolgozást tekintve, ugyan arról van szó!

Igy Csabikám esetedben csak 1 módon lehet eldönteni a pert, méghozzá úgy ha erőt veszel magadon és összeteszed a második Logi Z-5500-as szettedet is... aztán majd meglátod, hogy a végén úgy sem lesz szíved szétszedni őket, bármilyen eredményt is kapsz majd.

:K

[ Szerkesztve ]

(#12995) zsizsef válasza Petyyyyy (#12993) üzenetére


zsizsef
senior tag

2x 5.1 De nem 10.2. Szerintem.

(#12996) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

hogy tudom megoldan xfi xtremegamernél hogy tudom megoldani hogy egy forrásból 2.1ben, sztereóban szóljon a gépre kötött erősítő és fejhallgató. line out jackbe kötve egyszerre csak egy szól.

(#12997) PrinceHerceg válasza bobalazs (#12996) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Javaslom egy kicsit értelmesebben próbáld meg kifejteni a problémád és, hogy voltaképpen mi is az amit szeretnél! :K

(#12998) PrinceHerceg válasza pedrosh (#12981) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én személy szerint ezt a dolgot nem igen tartom valószínűnek, hacsak nem egy alternatív megoldásokon nyugvó, nem eredeti driver-t próbálsz ki! :)

(#12999) pedrosh válasza PrinceHerceg (#12998) üzenetére


pedrosh
csendes tag

Én se gondolom, hogy lehetséges lenne normál megoldással ezt megvalósítani, de gondoltam szerencsét próbálok. :)
Azóta viszont már másik hangkeltőm van, amin nyilvánvalóan tudom a hangerőt állítani, így pedig megoldódott az átmeneti probléma is. :))

Üdv: pedrosh

(#13000) PrinceHerceg válasza pedrosh (#12999) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Mid lett helyette? :U

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.