Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51601) sting2 válasza hjtz4t3wrseg (#51596) üzenetére


sting2
addikt

Te nézed ezeket?...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#51602) Joshi válasza Fantomas80 (#51599) üzenetére


Joshi
titán

Ha most vennék monitornak tévét, már nagyon elgondolkoznék egy HDMI 2.1-es VRR-es megoldáson. 2020-ban a Sonynak az XH90-es széria fogja megkapni ezeket a játékos ficsöröket, de nem hinném hogy 49"-nál lesz kisebb méretben. :(

Amúgy attól függ hogy milyen távolságról nézi az ember a tévét, mert én fél méterról néztem a 43"-t ami azért már nagy.

[ Szerkesztve ]

(#51603) taki01


taki01
őstag

Sziasztok!

A sony xf95005-n távirányítóról mely gombal vagy gombokkal lehet előhozni azt a menüt ahol látom mely alkalmazások vannak megnyitva?
Billentyűzetről megy ha lenyomom az alt+tabot, de távírányítóról is szeretném elérni ugyan ezt.

[ Szerkesztve ]

(#51604) Piftuka válasza hjtz4t3wrseg (#51596) üzenetére


Piftuka
veterán

"Volt itt már óriás laptop, óriás PC, óriás minden...."

És egy óriási nagy f..... fityfiritty a kamera túloldalán! :DDD ;] :P

(A rendkívül "színvonalas" produkció színvonalánál csak az azt követő, és hozzászóló tinédzserek kommunikációjának színvonala tragikusabb... :( )

"Aquila non captat muscas."

(#51605) Joshi


Joshi
titán

Megígértem hogy tolok képet a cockpites megoldásról. Sajnos nem úgy jöttek össze a dolgok ahogy szerettem volna. Konkrétan téglásítottam a Sony 43XF8505 tévémet. Akkora balfék voltam, hogy azt elmondani nem lehet. Fali konzolt fúrtam, és többszörösen elbaltáztam a dolgokat. Rossz tipli választás, fali konzol furatán átment a csavarfej, és még a cockpitet se toltam eléggé távol (ennek csapódott neki a kijelző). Szóval Jocóbácsi egy hatalmas balfék volt. :O :DDD :DD :C

Írtam a Sony szerviznek, habár nagy az esélye annak, hogy 2018-as panel már nincs.

(#51606) icemad válasza Joshi (#51605) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az szép. :Y
Dübelből Fischer duopower kell minimum. Csavart meg nem adtak a konzolhoz?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#51607) Joshi válasza icemad (#51606) üzenetére


Joshi
titán

Ma reggel jöttem haza melóból, aludtam kicsit és ez lett a vége. Sokszorosan hibáztam. Mind1, ez van. Még lobbizok itt-ott hátha kijövök belőle valahogy. :(((

(#51608) icemad válasza Joshi (#51607) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hát sajnálom. Biztos klassz cucc lett volna.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#51609) Joshi válasza icemad (#51608) üzenetére


Joshi
titán

Azért nem kell sajnálni, aki balf..sz az így jár. Ha sikerül panelt cserélni akkor semmi nem változik, max magasabb lesz a büdzsé. :DDD Ha nem lehet ezt a tévét használni, akkor egyelőre kivárok és vagy lesz egy HDMI 2.1-es VRR-es tévé, vagy ha kijön egy minőségi VR cucc, akkor inkább az. Most az az elsődleges hogy amit elkeféltem azt megjavíttassam.

(#51610) icemad válasza Joshi (#51609) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Lesz még abból 2.1 vrr tévé, ahogy látom. :D Csak nem ilyen méretben.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#51611) hjtz4t3wrseg válasza sting2 (#51601) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Nem !

(#51612) hjtz4t3wrseg válasza Piftuka (#51604) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Ha neked csak ez jött le az égészből,akkor tartok tőle te sem állsz messze az ott kommunikálók általad kifogásolt szintjétől ! ;]

A fenti videót,csak a benne szereplő "eszköz" miatt linkeltem,de úgy látszik sting2 kollegával együtt odáig el sem jutottatok,fontosabb volt a fikázás :(((
Gratulálok ! :C

Ui: kormányozd csak az íróasztalodat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51613) mihaly13


mihaly13
tag

Egy dolgot szeretnék kérdezni a hozzáértőktől , hogy mi a különbség egy 49XG9005 -s ás egy 49XG8396-s Sony tévé között az áron kívül mert ott elég nagy különbség van és érdemes a 9005-t venni ! Előre is köszönöm !

(#51614) hjtz4t3wrseg válasza mihaly13 (#51613) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

[link]
[link]
Ezt csak Te tudod eldönteni

(#51615) Celtis válasza mihaly13 (#51613) üzenetére


Celtis
veterán

A FALD a lényegi különbség szerintem. Árban mi a differencia?

(#51616) Joshi válasza Celtis (#51615) üzenetére


Joshi
titán

+ a 8396 nem támogatja a Dolby Visiont.

(#51617) Joshi válasza Joshi (#51605) üzenetére


Joshi
titán

Válaszoltak a Sony szervizből. Azt írták, hogy a Sony-nál nem létezik panelcsere csak komplett tévét cserélnek. Azt ajánlotta a szervizes, hogy ha van lakásbiztosításom és azon belül konkrétan törés kárra is fizet, akkor próbáljam meg azt.

(#51618) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#51616) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Nagyon úgy tűnik (rajtad kívül) nem sok mindenkit érdekel a DV ;]

ui:
Őszintén megvallva nem látok nagy differenciát a két formátum között. :(
És tartok tőle hogy emiatt mihaly13 fórumtárs sem fog a kardjába dőlni.

Szvsz

[ Szerkesztve ]

(#51619) mihaly13


mihaly13
tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat !

(#51620) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#51618) üzenetére


Joshi
titán

Csak azért írtam hogy teljes legyen a különbség a két tévé között. Azt meg nem neked kell kitalálni hogy az illetőt érdekli a DV vagy sem. ;) Én konkrétan egyáltalán nem foglalkoznék LCD tévén HDR-el, a HDR-nek ott az OLED.

[ Szerkesztve ]

(#51621) vlevi válasza Joshi (#51617) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csak aztán nehogy emiatt később annyival megemeljék a lakásbiztosítás díját.
Ha esetleg ott is lenne bonus/malus rendszer, akkor nem biztos, hogy megéri.

(#51622) Joshi válasza vlevi (#51621) üzenetére


Joshi
titán

Nem vagyok köteles ennél a biztosítónál maradni. ;]

(#51623) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#51620) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

mondod te, mert neked oleded van :F
Nem egy nagy durranás ;]

Ui: Nem az a legfontosabb különbség két típus közt,.hogy tudja-e a DV -nt vagy a HDR-t.
De hát te jobban tudod te vagy a félisten
Mindenki a saját lovát dicséri

Ne okoskodjunk már annyit !
Szerintem nyitnod kéne magadnak egy "oled" topikot és nem itt fikáznál mindenkit akinek lcd TV-je van vagy azzal kapcsolatban kér segítséget.
Remélem nem bántottalak meg!
Béke veled ;]

[ Szerkesztve ]

(#51624) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#51623) üzenetére


Joshi
titán

"De hát te jobban tudod te vagy a félisten
Mindenki a saját lovát dicséri"

Te írtál nekem, én csak a saját véleményemet tudom elmondani. Ha neked vagy másnak más a véleménye én azt is tiszteletben tartom.

"Ne okoskodjunk már annyit !"
:F Erre nem igazán tudok mit válaszolni. Egy biztos, nem okoskodtam, továbbra is a saját véleményemet írtam le.

"Szerintem nyitnod kéne magadnak egy "oled" topikot és nem itt fikáznál mindenkit akinek lcd TV-je van vagy azzal kapcsolatban kér segítséget."
Nem tudom hol fikáztam volna az LCD-t, valamit nagyon félreértettél. Ha esetleg nem értetted, akkor az a véleményem, hogy a HDR-hez elengedhetetlen a pixelenkénti vezérlés. KB ennyi. Teljesen jó lenne az LCD is, ha ezt meg tudnák valósítani. Sőt, van már nagyon jó kontrasztú LCD panel is, igaz még fejlődési státuszban van.

(#51625) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#51624) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Sejtettem,hogy valami hasonló reakciód lesz ! :C

ui: Ott a Sony-nál valamit nagyon elbaltáztak,hogy ilyen gagyi, hozzá nem értő mérnökök tevékenykednek,vagy csak egyszerűen ki kellene kérniük josifélisten tanácsait ! ? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51626) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#51625) üzenetére


Joshi
titán

Minden nevesebb független teszten a Pana GZ2000 a legjobb HDR tévé. Minden technológiának meg vannak a korlátai, nincs ezen mit szépíteni.

[ Szerkesztve ]

(#51627) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#51626) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Azzal Én is szemezek ! a következő TV-m lehet hogy ő lesz.

(#51628) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Sziasztok.Adott egy Sony KD43XG8096-os tv.Pendrive-on meg akartam nézni egy 4k HDR filmet a gyári lejátszójá,de a film felénél megállt.Azóta semmien filmet nem indít el a lejátszó.Valaki találkozott már ilyennel?Mi lehet a megoldás?

(#51629) speter33 válasza mikesgabor (#51628) üzenetére


speter33
aktív tag

Áramtalanítás és újraindítás?

(#51630) Celtis válasza mikesgabor (#51628) üzenetére


Celtis
veterán

A gyári lejátszó ilyen.

Tedd fel a Kodit.

(#51631) Vini011 válasza taki01 (#51603) üzenetére


Vini011
csendes tag

Szia!
A távirányítóval sehogy sem.
Az android 7 alatt a home gomb hosszan nyomva adta fel a futó alkalmazásokat.
Az android 8 frissítés után ez a telepített alkalmazásokra váltott.
Sajna nincs olyan gomb ami 8 verziónal ezt a funkciót tudja, én is hiányoltam, a 2 GB RAM hardver miatt bezarni appokat, de csak külső billentyűzettel lehet ahogy írtad is....

(#51632) vlevi válasza Vini011 (#51631) üzenetére


vlevi
nagyúr

"én is hiányoltam, a 2 GB RAM hardver miatt bezarni appokat"
Ha a fejlesztői menüt bekapcsolod (a beállításokban a build számra 10x rákkattintva jön elő), ott pl. ki tudod kapcsolni az áttűnési animációkat, illetve a háttérben futó alkalmazásokat is korlátozni. Teljesen kikapcsolni nem ajánlom a háttérben futó appokat, mert akkor pl. egy YT videó nézésekor a csatornalista alkalmazás is bezár.
Vicc bammeg, hogy egy 20eFt-s kínai szutyoktelefonban sokkal erősebb hw van, mint egy TV-kben.
Tudom, nem a Mediatek proci végzi a lejátszást, de akkor is égő, hogy a felhasználói felület szaggat, kínlódik. És még csak nem is a KODIról beszélek, hanem a TV legalapvetőbb funkcióiról, mint pl. csatornaváltás, hangerő, vagy a műsorújság, esetleg az Action menü. Néha ezeken is látszik, hogy másodpercek telnek el, mire reagál a gombnyomásra, mert előbb el kell indítania valami alkalmazást hozzá :(

(#51628) mikesgabor : Ja, sajnos az ilyen, néha előfordul vele. És ilyenkor úgy veszem észre, hogy valami generikus gebasz történik, mert onnantól kezdve a TV újraindításáig semmilyen lejátszó nem fog tudni normálisan, hardveresen filmet lejátszani. VLC megpróbálkozik ilyenkor a szoftveres dekódolással, de a Mediatek SOC erre képtelen, még a 720p videók is kifognak rajta. Újraindítás. Mintha Win95 futna rajta :D Vagy inkább :O :W

[ Szerkesztve ]

(#51633) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Tegnap este én is nézegettem a gyári vs Kodi lejátszó hogyan játsza le a filmeket. Az egy dolog, hogy a gyári könyvtár beolvasása katasztrófa(vs Kodi 2 másodperc), viszont film nézésekor a gyári sokkal simábban játsza le a filmet, míg a Kodin nekem mindég látszott, hogy darabos/laggos a film(WD vinyó 3.0 usb, kábel is az). Sőt a gyárin True Cinema esetén is folyamatosabb volt a film, mint Kodin(egyenletes+ a képkocka beáll ki és be kapcsolva is tesztelve).

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51634) okoska74


okoska74
senior tag

Ha volt már akkor elnézést!

Firmware-frissítés a v6.6555 verzióhoz

Kibocsátás dátuma
22-04-2020

Nekem az automatikus frissítés nem ajánlotta fel. Ezért az USB -s megoldással csináltam.
És lehet, hogy valóban gyorsabb egy kicsit a rendszer.

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#51635) ozzy711 válasza okoska74 (#51634) üzenetére


ozzy711
őstag

Volt már. Fel is tettem ( xf9005 ). Egyenlőre minden oké vele, se fagyás, se újraindulás.

(#51636) AldoWinnfiel válasza Quqesz (#51633) üzenetére


AldoWinnfiel
csendes tag

Én a sima lejátszót használom a Sony tévén, ha valamit az nem játszik le, akkor az MX player visz mindent csodásan. Kodi nálam is szaggatott kicsit.

(#51637) ArGab válasza AldoWinnfiel (#51636) üzenetére


ArGab
őstag

Ez a Kodi szaggatás nekem is feltűnt már, de mintha csak akkor jelentkezne ha nem frissen indítom az appot (azaz előző használatakor nem léptem ki belőle szabályosan, hanem csak visszamentem home képernyőre).

(#51638) vlevi válasza ArGab (#51637) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lehet benne valami.
Én viszont VLC-nel vettem eszre, feliratos filmnél, hogy amikor a,felirat megjelenik, akkor beszaggat egyet, mintha néhány képkockát ilyenkor kihagyna a VLC
A gyári lejátszóval nekem főleg az a bajom, hogy a HDD, amit használok, felvételre is be van állítva, és emiatt nagyon bután mutatja a rajta lévő fileokat. Nem mu5atja a Hdd-m a könyvtárat, hanem ömlesztve minden file-t egybe.

(#51639) icemad válasza vlevi (#51638) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy tudom, hogy android 8-tól ez már így van. Minden film ömlesztve. Kinek jó ez?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#51640) Fantomas80 válasza icemad (#51639) üzenetére


Fantomas80
tag

Ez komoly? :Y
Lehet mégse Androidos tv-t veszek :W
Nas-ról se rendezi könyvtárakba?

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#51641) vlevi válasza Fantomas80 (#51640) üzenetére


vlevi
nagyúr

De, rendezi. Csak akkor nem, ha az vinyo ugyanaz, mint amit felvételhez is használok. Akkor nem hajlandó könyvtárként mutatni. Gondolom valahogy összezavaródik ilyenkor a lelki világba, és nem normális külső tarhelykent értelmezi azt a vinyot.
Ha pl usb2-be dugom be, akkor nem kezeli felvevős hdd-nek, csak sima tarhelynek, ilyenkor mutatja rajta a könyvtárakat. De akkor is hülyén van megcsinálva, na, ez van.
Szerintem a Google annak idején nem gondolta komolyan, hogy az Android Tv-t valóban Tv adások nézésére akarja valaki használni, vagy hasonló dolgokra. Inkább a streaming szolgáltatásokat próbáljak bemutatni, mindig, amikor az Android Tv kerül szoba. Csak, hát youtube-n kívül én más streaming szolgáltatást nem szoktam igénybe venni. Netflix pl a 30 napos próbaidőszak alatt nem tudott meggyőzni arról, hogy én azért pénzt adjak.

(#51642) icemad válasza vlevi (#51641) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ugyan van tv előfizetésem, de sosem használtam. Akkor nekem miért ömlesztve mutatja a filmeket? Vagy mi ebben a logika? 20 éve nem csináltak olyan tv műsort, amit felvennék, nincs is beállítva.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#51643) vlevi válasza AldoWinnfiel (#51636) üzenetére


vlevi
nagyúr

Próbáltam az mx-et, két dolog miatt töröltem kb azonnal.
Nem látom, hogy hálózatot hogy tudnék hozza adni. A filmjeim a NAS-on vannak.
A vinyon volt 1db UHD film, abba próbáltam belenézni, nem birta játszani, szaggatott mint állat. A gyári lejátszó simán viszi azt a filmet.

(#51644) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Köszönöm.Bevált az áramtalanítás.Néztem van egy újraindítás menüpont is.Azért csak android ez.Néha nem árt újraindítani.
Kipróbálgattam több lejátszót is,de érdekes nekem valahogy olyan mintha a gyárinak lenne a legjobb képe,de lehet csak bebeszélem magamnak?

(#51645) Quqesz válasza mikesgabor (#51644) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem beszéled be magadnak. Sztem is ez a helyzet. Amúgy nem kell újraindítgatnod, nálam pl 200 óra környékén magától újraindul....

Könyvtár
Ha a kezdőlapra mész gyáei lejátszóban, akkor nem rendezi könyvtárba, ömlesztve lesz. De a kezdőlap alatt kiírja a külső tár nevét, ha erre nyomsz, akkor viszont már könyvtárba rendezi.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51646) zsoltika74


zsoltika74
tag

Sziasztok!

Az 55XF9005-ben van Bluetooth, mert a leírásban nem találom?

Előre is köszi

(#51647) icemad válasza zsoltika74 (#51646) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem xf8096 van, nagyon alap tv. Abban van. Szerintem a 9005 is tudja ezt a funkciót, mert az kb csúcs kategória.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#51648) hyperspace válasza zsoltika74 (#51646) üzenetére


hyperspace
őstag

Van benne bluetooth

[link] itt minden tulajdonság le van írva.

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#51649) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

Ez most elég jó árban van
[link] :K
Ha valaki ekkorát keres

ui:A 49"-os drágább ?

[ Szerkesztve ]

(#51650) Quqesz válasza okoska74 (#51634) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Köszi az infót, én is feldobtam. :R

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.