Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) rinpocse válasza bits (#51300) üzenetére


rinpocse
tag

Erre én is kiváncsi vagyok! :)

A történetem röviden. Van 55XF9005-tv-m és egy X96 Air S905x3 4/64GB médiaplayerem. Eddig jól tette a dolgát. Ma este egyszer csak elsötétült a képernyő, ezt követően reseteltem, s mikor rácsatlakoztattam a külső HDD-t, utána a gyári KODI 18.3 nem ismerte fel. mIndegy, hogy USB2 vagy USB 3.0. Az ugyanilyen pendrive-okat simán kezeli. A TV médialejátszója kezeli a külső HDD-t.

(#51302) Celtis válasza bits (#51300) üzenetére


Celtis
veterán

Ezt nem teljesen értem. Ha a Kodival el tudsz érni egy tárhelyet lejátszáshoz, akkor azt a forrásokhoz is hozzá kel tudnod adni. Ugyanúgy kell betallózni.

(#51303) Celtis válasza rinpocse (#51301) üzenetére


Celtis
veterán

Ez még kevésbé érthető. Minek sötétült el a képe, mit reszeteltél, mire dugtad rá a HDD-t, min fut a Kodi, ami nem ismerte fel a HDD-t, milyen oprendszer van az X96-on.

(#51304) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!

Sony KD-49XF8505
Feltettem X-plore File Manager
Pendrive ot látja, de a benne lévő Apk fájlokat nem.
Hogy kell ezeket feltenni a tv re?

[ Szerkesztve ]

(#51305) lasse001 válasza K Norbi (#51304) üzenetére


lasse001
senior tag

Én Total Commandert használok mindent lát. Ingyenes

(#51306) K Norbi válasza lasse001 (#51305) üzenetére


K Norbi
addikt

De az nincs az áruházban.
Rá kell telepíteni USB ről

(#51307) rinpocse válasza Celtis (#51303) üzenetére


rinpocse
tag

Talán így érthető lesz.
Van 55XF9005-tv-m és egy X96 Air S905x3 4/64GB médiaplayerem, Andoid 9.0 van rajta, s többek közt a KODI 18.3. Eddig jól tette a dolgát.
Tegnap este filmet akartam nézni, elindítottam a boxon KD playert, s egyszer csak pár pillanatra elsötétült a TV képernyője, majd utána valamit kiirt a box, az egyik opcióra már nem emlékszem, a 2. opció a várakozás volt. Elmúltam 65 éves. :N
A várakozás után újraindítottam a playert, rácsatlakoztattam a külső HDD-t, utána a KODI nem ismerte fel. Több külső HDD-t is kipróbáltam, s mindegy volt, hogy az USB2.0 vagy USB 3.0. Az ugyanilyen típusú pendrive-okat simán kezeli. A TV gyár médialejátszójával működik a külső HDD.

(#51308) Celtis válasza K Norbi (#51304) üzenetére


Celtis
veterán

Pedig így kell, legalábbis anno én is X-plore-ral tettem fel dolgokat.
A foldereket és a többi fájlt látod csak az apk-t nem? Ez elég furán hangzik.

(#51309) K Norbi válasza Celtis (#51308) üzenetére


K Norbi
addikt

Sikerült! :K
Csak user error történt :D

Feltelepítettem a Google Chrome ot.
El is indult.
Kiléptem.
De az Appok között nem látom.
Újra megtudjam nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#51310) Quqesz válasza rinpocse (#51307) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Lehet kellene neki egy gyári visszaállítás. Sajnos a kodit is újra kell rakni.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51311) K Norbi válasza rinpocse (#51307) üzenetére


K Norbi
addikt

Én már agyfaszt kaptam ettől az okos tv től...
Ezekbe balta való.

[ Szerkesztve ]

(#51312) ArthurShelby válasza K Norbi (#51311) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Csak a kezdőképernyőre nem teszi ki. Ha a beállításokban rámész az alkalmazásokra ott lesz.

Egyébként ennyire szerintem nem jó felokosítani, hogy chrome-ot is ráteszel. Nem kell túlzásokba esni, és nem fogsz semmit se kapni :D

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#51313) rinpocse válasza Quqesz (#51310) üzenetére


rinpocse
tag

Sziasztok!

Köszönöm mindekinek a segítőszándékát! :R
User error volt!
Miután elég rövid a médiaplayer tápkábel hossza, rendeltem egy hosszabítót. A hosszabítóval volt a gond! :N

(#51314) rinpocse válasza K Norbi (#51311) üzenetére


rinpocse
tag

Egyetértünk! A mai napig nem értem, hogy a megjelenésekor 500.000 forintos TV-be, miért raknak egy fos playert? Dűhítő! Azt aki már kiad ennyi pénzt tv-ért, azt nem vágja a földhöz további párezer forint, amennyibe többe kerülne a tv-je! :(

(#51315) icemad válasza rinpocse (#51314) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha viszont fordítva nézed, "pár ezerért" már kaphatsz elég jó média lejátszót is. Amik lehet, hogy többet tudnak, mint bármelyik ma kapható tv. Torrent, média szerver, stb. Vagy pl egy Raspberry Pi4 is elég jó árban van. És millió dologra jó.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#51316) hjtz4t3wrseg válasza K Norbi (#51311) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Nem kell mindenféle Sz@rokkal telepakolni !
El kéne dönteni,hogy egy TV tulajdonképpen mire is való . :(((

Szerintem!

[ Szerkesztve ]

(#51317) rinpocse válasza icemad (#51315) üzenetére


rinpocse
tag

Neked is igazad van. :)

(#51318) AldoWinnfiel


AldoWinnfiel
csendes tag

Hali!

Az imént hoztam el egy Sony Bravia KD-55XG8096B -t a boltból. (erre volt keret, tudom, van jobb :) )

Az előző LG volt, nem szerettem meg, ott viszont tudtam, miket kell állítgatni.
Sonynál mi a helyzet? Igazából a filmnél a szappanopera effekt elkerülése, a sportnál meg az lenne a lényeg, hogy a mozgáskövetés rendben legyen. (tévén csak sportot nézek... Majd, ha lesz mit, ugye...)

Vannak még egyéb tippjeitek, miket érdemes ki vagy bekapcsolni, stb. ? :)

(#51319) hjtz4t3wrseg válasza AldoWinnfiel (#51318) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Hát,tudom most itt sokan megköveznek ;] ,de én pl nem állította el semmit,gyári-n van minden, és maximálisan elégedett vagyok a látottakkal !
Lehet próbálkozni persze mindenféle beállításokkal (hiszen ezért van rajta az a rengeteg "csúszka" )de minek ? :F
Persze ez is egyén függő !
Állítgasd ha úgy érzed, de a lényeg,hogy használd egészséggel és megelégedésedre !!!

(#51320) AldoWinnfiel válasza hjtz4t3wrseg (#51319) üzenetére


AldoWinnfiel
csendes tag

Lehet, hogy alapból van csodajó mód... :) LG-n én sem feltétlen állítottam sokat végül, de a szappanoperázást minden egyes alkalommal pl. :)

(#51321) hjtz4t3wrseg válasza AldoWinnfiel (#51320) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Nincs itt semmiféle csoda !
A Sony mérnökei azért nem buta-gyerekek.

(#51322) AldoWinnfiel válasza hjtz4t3wrseg (#51321) üzenetére


AldoWinnfiel
csendes tag

Nem is feltételeztem. :)

(#51323) Quqesz válasza AldoWinnfiel (#51320) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mindenkinek más az igénye, nehéz ezért jó receptet mondani, mert pl én meg rühellem ha darabos/akadozik a film mozgása. Teszteld több forrással.....(én pl szappanoperázok😀)

rinpocse
Én 2 alkalmazást használok: kodi, tunein. Ezek nálam szépen futnak amire nekem kell. AVR-re optikain kimegy az 5.1, tv átállítom a kimenetet és ennyi. Ennyi igényt szerintem simán kielégít a tv(megjegyzem a tunein internetes rádió tényleg jó minőségben tolja). Persze ez mind szubjektív vélemény.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51324) AldoWinnfiel válasza Quqesz (#51323) üzenetére


AldoWinnfiel
csendes tag

Mindenképpen megtesztelem az elején. :)

(#51325) sting2


sting2
addikt

" A játékmódot ne mert sokat kér a képélményből "

Nagyon sokszor előkerül ezért én is leírom , hogy mit gondolok erről.
Videó játék - de melyik profillal?

Az XE90 előtt főleg plazmák és 6. - 7.es sorozatú SHARP tévéim voltak.
Ezeknél a készülékeknél nekem sem volt GAME profilra szettingelve" az adott bemenet.
Mégpedig azért, mert egyszerűen visszalépés volt a kapott képélmény.
Persze, ez annak is volt köszönhető, hogy nem egy ligában versenyeztek ezek a készülékek.
AZ XE első heteiben, megszokásból még mindig kerültem a mágikus játékmódot, cserébe nem is voltam maradéktalanul elégedett.
Aztán ahogy az lenni szokott, teljesen véletlenül kötöttem ki ennél a beállításnál, mert egy elég hosszú bosszankodós, ámokfutós, megjelenítői hiba borzolta a kedélyemet akkor és kíváncsi voltam , hogy ebben a módban is látom e ezeket a többihez hasonlóan.
Nekem az első élményem és ami akkor eszembe jutott, hogy a csont ugyanarra "paraméterezett " (csak Játékmódra állítva) beállításokkal :
- Lett "mélysége" a képnek
- "tisztább, ragyogóbb, nyugodtabb " kép
- eltűnt az addig megfogalmazhatatlan " miért érzem azt mintha egy picit később reagálna a játék"
Lehet, hogy ennél a készüléknél valamiért jobban domborít ez a mód.
Lehet az is, hogy az én szemem "fáradt már meg" és kukacoskodok minden anomáliát látva.
Az is lehet, hogy nincs is szemem hozzá és a " szarabb" képet látom jónak.
DE, azóta mégsem tértem vissza a Normál vagy Egyéni beállításokhoz, bár néha visszanéztem rájuk csak hogy akkurátus legyek.
Szerintem, a Sony kijelzőknek " presztízs" kérdés is egyben az, ahogy a rádugott Sony konzolt megjeleníti.
Ebből adódóan mindig felkapom a fejem amikor pont ezt a módot degradálják.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#51326) bits válasza Celtis (#51302) üzenetére


bits
csendes tag

nem tudom felvenni a forrás valamiért, a külső vinyót nem látja

(#51327) nismoka válasza sting2 (#51325) üzenetére


nismoka
addikt

Teljesen egyetértek! :K A játék mód kicsit "customizálva" tökéletesen jó képet eredményez, nem használok más módot játékra sem pc-hez sem konzolhoz.

[ Szerkesztve ]

(#51328) K Norbi válasza ArthurShelby (#51312) üzenetére


K Norbi
addikt

Megoldottam mindent. :D

(#51329) vlevi válasza nismoka (#51327) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem látok bele teljesen a beállítások mélységeibe, de a játék módnak van egy olyan hatása, hogy csökkenti az input lagot, mert az a TV készítői számára is nyilvánvaló, hogy ilyenkor ez a legfontosabb. Ezért a játék módban nem hajt végre olyan kép optimalizáló algoritmusokat a TV, ami egy műsör megtekintésénél elvárható, de CS:GO, vagy Forza közben teljesen felesleges. Ilyenkor a TV inkább monitorként működik.

(#51330) sting2 válasza nismoka (#51327) üzenetére


sting2
addikt

:R

Vlevi

Felesleges az mindenre.
Egyszeruen nem látom, hogy " mit is kéne látnom" amikor nem Game profilban játszom esetleg.
Igen, kisimithatom a mozgást egy kicsit mert több a lehetőségem ezt lekezelni, Normál vagy bármi más módban - ez oké, de cserébe "artifactol" a célkereszt.
De, akkor sem látom/találom azt a pluszt, amiért sokan mellőzik a hivatalosan is ajánlottat.
Mondjuk, az egész bután is van " lekommunikalva." a prospektusok, ajanlasok szerint.
Eleve szarul hangzik egy olyan érvelés ami a javitasokat mellőzi mert úgy jobb..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#51331) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Sony KD55XG8196BAEP [link]
Ez most melyik típusú tv?
Rtings.com-on vajon milyen modellszám alatt tesztelték?
Teljesen elvagyok veszve a sok modellszám között.

[ Szerkesztve ]

(#51332) Luger67 válasza ProEvoFan (#51331) üzenetére


Luger67
csendes újonc

Szerintem ez áll legközelebb hozzá [link]
Alul van egy összehasonlító táblázat:

Size US Model Full Model Code Alternative Name EU Model Notes
55" XBR55X850G XBR55X850G/C XBR-55X850G KD-55XG8*
65" XBR65X850G XBR65X850G/C XBR-65X850G KD-65XG8*
75" XBR75X850G XBR75X850G/C XBR-75X850G KD-75XG8*
85" XBR85X850G XBR85X850G/C XBR-85X850G KD-85XG8* VA panel

(#51333) rinpocse válasza ProEvoFan (#51331) üzenetére


rinpocse
tag

Szerintem a 55XG8096 lesz a közel azonos termék!
Itt összehasonlíthatod:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#51334) Joshi válasza ProEvoFan (#51331) üzenetére


Joshi
titán

Sony típusjelölése USA-ban annyiban más, hogy pl az XG8096-ot nem így jelölik, hanem a második betűt a végére rakják. Azaz X800G. A betű határozza meg az évjáratot (pl. XF 2018, XG 2019 stb)Mindig az első két szám a lényeg, az határozza meg a modell sorozatát (pl. 80, 83, 85, 90 stb). Az utolsó két számjegy az csak a külsőre és színre utal (pl. 05, 96 stb). Pl az EU XG8096-ot USA-ban egyszerűen csak X800G-nek nevezik.
Az XG8196-nak nem volt USA verziója azért nem tesztelte az Rtings. Rtings amerikai piacon forgalomba hozott tévéket tesztel.

[ Szerkesztve ]

(#51335) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Köszi mindenkinek!
Jól megtudják keverni az embert. :B

(#51336) AL válasza ProEvoFan (#51335) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Az utolsó 2 levél lényege, hogy ez egy 50-60 Hz es, IPS kijelzős, androidos TV.
Ha jó az IPS paneles, akkor jó kis készülék.
Ha VA paneles kell, akkor az XG7096- os ajánlott, az most még olcsóbb is. Ez szintén 50-60Hz és nem androidos. Üdv.

(#51337) Tiszto


Tiszto
csendes újonc

Sziasztok!

Szeretnék segítséget vagy valami tanácsot kérni tőletek.
Fél évvel ezelőtt vásároltam egy Sony Bravia KD-55XF8096-ot. Eddgi nem volt vele semmi gondom, ma azonban nem tudom bekapcsolni. Nem reagál semmire. A távírányitóba kicseréltem az elemet, de a TV elején fel sem villan a LED, a TV-n lévő gombra sem történik semmit. Áramtalanítottam, ahogy a csodálatos support oldalon le van írva, de SEMMI.

Valakinek valami ötlete?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

(#51338) Celtis válasza Tiszto (#51337) üzenetére


Celtis
veterán

Sajnos néha előfordul, hogy a távirányítóval nem lehet bekapcsolni a droidos TV-t és ilyenkor csak az áramtalanítás segít. Próbáld meg még egyszer kihúzni a konnektorból várni egy fél percet és visszadugni. Ha ezután sem indul el, akkor szerviz.

(#51339) speter33 válasza Celtis (#51338) üzenetére


speter33
aktív tag

Nálam is volt már ilyen gond, én is paráztam, de áramtalanítás szintén megoldotta :K
KD-65XF7596

(#51340) hunaqua


hunaqua
addikt

Sajnos annál a tévénél ami nekem volt és hasonló hibát produkált, az később el is romlott. Egy újabb ilyen hiba után már az áramtalanítás sem segített.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#51341) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Európai Sony 55xh9005-ről még nem találok semmi tesztet, árat.
Mikor fog megjelenni? Tudom, költői kérdés...
Konzolos szemmel nagyon várom már ezt a tévét.

[ Szerkesztve ]

(#51342) icemad válasza ProEvoFan (#51341) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Konzolos szemmel mit vársz ettől? Még vissza tudom küldeni a tévémet, ha esetleg ez jobb lenne. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#51343) rinpocse válasza ProEvoFan (#51341) üzenetére


rinpocse
tag

Tessék! 🤗
[link]

Jaj, bocsánat! Ez nem a 9005-ös tv.

[ Szerkesztve ]

(#51344) ProEvoFan válasza icemad (#51342) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Elvileg ebben lesz minden jóság, ami egy gémernek kell(?) a ps5 alá.
[link]
EUban nem x900h lesz a neve, hanem xh9005

[ Szerkesztve ]

(#51345) Gigicuci válasza ProEvoFan (#51344) üzenetére


Gigicuci
senior tag

De miért nem a csúcsmodellbe (XH95) rakják a 2.1-et, miért a XH90-be vajon?

(#51346) AldoWinnfiel


AldoWinnfiel
csendes tag

Így két nap használat után elég jó barátságban vagyok a Sony Bravia KD-55XG8096B tévémmel.

Egyetlen dolgot nem értek. A gyári videó lejátszó tökéletesen vitt mindent, amit elindítottam...

A külső playerek viszont akadozgattak. Három is...
Beállítások ugyanazok, mint a gyári esetén, nem tudom, változtatni kell még esetleg valamit?

(#51347) Quqesz válasza AldoWinnfiel (#51346) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Rakd fel a Kodi-t és abban állítsd be a beáll/player/video/lejátszás/ első menüpont: a kijelző képfrissítésének beállítása, ezt kapcsold be, ez a filmhez igazítja az képkockaszámot(24,50,60,stb..)lejátszáskor.
Ha nem találod a menüpontot, akkor bal alsó sarokban állítsd át profira(ez kb a haladó beáll).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51348) AldoWinnfiel válasza Quqesz (#51347) üzenetére


AldoWinnfiel
csendes tag

Hazaérek megnézem. :) KöszI!

(#51349) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, XF9005-ön hol tudom megnézni a futási időt?

(#51350) SeLe válasza natë (#51349) üzenetére


SeLe
tag

(i+) - (5) - (Vol+) - (Power)
Ebben a sorrendben nyomd meg a gombokat.
Felülről a második (Self diagnosis history)

Alul látsz 3 ötjegyü számot.
Az első a futás idő órában.
Második a bekapcsolások száma.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.