Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51501) Celtis válasza hjtz4t3wrseg (#51500) üzenetére


Celtis
veterán

Tiszta szerencse, hogy egyáltalán kapni. :F

(#51502) sting2 válasza hjtz4t3wrseg (#51500) üzenetére


sting2
addikt

Hasonlóképp, csak én még emeltem egy kicsit a placebo görbén és ezt vettem hozzá :
[link]

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#51503) hjtz4t3wrseg válasza Celtis (#51501) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Szerencsém volt,rögtön vettem hármat(egy az erősítőből a TV-be,egy a PS4 pro-ból az erősítőbe és egy a médialejátszóból az erősítőbe)és azóta "perfect" minden.Nyugalom és boldogság :K

(#51504) Quqesz


Quqesz
nagyúr

[link] én most ezt néztem ki, majd hamarosan lehet csere lesz. De van jó Evolveo és Oelbach hdmi kábel is.
Ami még jó minőség és jó ár(úgy hallottam) , az a Delock hdmi kábelei pl: [link]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51505) hjtz4t3wrseg válasza Quqesz (#51504) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Kácsáék is jó kábeleket árulnak ! :K

Ui: Vagy 13 éve vásároltam náluk a projektorhoz egy 10 méteres újnyi vastag hdmi-t és még mindíg tökéletesen teszi a dolgát

[ Szerkesztve ]

(#51506) Vini011


Vini011
csendes tag

Sziasztok!
Bocsánat, hogy mindigtv kérdésem van, de a hivatkozott topikban nem volt sony android tv - vel hevc tapasztalat.
Azt kérdezném akinek van sony kd65xe9005 tv je vagy egy másik az xe, esetleg xf sorozatból, hogy használt e a mindig tv dvbt2 váltás után a dvbt2 adasokat ingyenest és a kódoltakat.
Az a problémám hogy a tv a gyártói adatok szerint dvbt dvbt2, s, s2, c, tunerrel szerelt, és azt írja hevc képes. A jelen dvb t2 mpeg 4 AVC h.264 csatornakat továbbra is veszi, de a sugárzott hevc h.265 tesztadason nincs kép csak hang, így a tv a gyártói adatok ellenére nem fogja venni szeptembertol a hevc adasokat. Nem tudom hogy mi lehet a gond amitől nem jeleníti meg a képet csak a hangot...
Már mindent kipróbáltam gyári visszaallitas, újra hangolás stb., de nem veszi a teszt adast, de a szolgáltato se tud segíteni ha a tv "papíron" ismeri a hevc vételt, de mégse jeleníti meg.

(#51507) Joshi válasza Vini011 (#51506) üzenetére


Joshi
titán

Ez ügyben kérdezd a Sony ügyfélszolgálatot. Elég hamar válaszolnak.

(#51508) Quqesz válasza Vini011 (#51506) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az 51157 hsz-től kezd el olvasni a topikot. Ugyan ez a probléma merült fel.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51509) Vini011 válasza Joshi (#51507) üzenetére


Vini011
csendes tag

Köszönöm

(#51510) Vini011 válasza Quqesz (#51508) üzenetére


Vini011
csendes tag

Köszönöm :)

(#51511) adolfka00 válasza Vini011 (#51510) üzenetére


adolfka00
tag

Sziasztok ! Sony TV vásárlása előtt állok és én sajnos nem nagyon értek hozzá 200k-ig milyen 4k-s tv-t ajánlotok ? PS4 illetve egy házimozi lesz rákötve.

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#51512) hjtz4t3wrseg válasza adolfka00 (#51511) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Ne értsd félre,de 200-ig nagyvonalakban teljesen mindegy ! :F ;]
Amelyik jobban tetszik,vagy jobban elfér a számára kialakított helyen.

(#51513) salapp válasza adolfka00 (#51511) üzenetére


salapp
addikt

Esélytelen boltból 300 alatt jót venni. Akkor már inkább alkudj erre, csak egy javaslat. A tévé maga király típus.
Bocs, ez nem Sony, de ha tényleg erre is van még 3 év gari (asszem, 5 év Pana gyári jótállással vehették), akkor igen korrekt, és 58".

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#51514) adolfka00 válasza hjtz4t3wrseg (#51512) üzenetére


adolfka00
tag

Rendben köszönöm a gyors válaszokat ! :) :R

Csak olyan emberekkel üzletelek akik komolyan is gondolják.... ;)

(#51515) sting2 válasza salapp (#51513) üzenetére


sting2
addikt

Mivel volt EX780 a birtokomban és fontos a büdzsén belül maradni , simán inkább abból alkudnék.
Mert egy nagyon, nagyon, király készülék.
Persze, mellette/utána az XE ha nem is első blikkre, de jobb készülék.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#51516) sz.imo


sz.imo
friss újonc

Sziasztok,

Sony Bravia KD-43XG70 típuson hogy tudok alkalmazásokat telepíteni? Előretelepítve csak néhány van, és szeretném bővíteni. Elsősorban Google Play-jel és HBO Go-val. A Vewd Browser nem enged belépni a Google fiókommal, így a Google Playt sem tudom letölteni/telepíteni.

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#51517) g_g_g válasza sz.imo (#51516) üzenetére


g_g_g
őstag

Sajnos sehogy.
Ez a típus nem android alapú, ezért nem tudod a Google Play-t sem telepíteni.

Szerk.:
Így lehet kideríteni, hogy android alapú -e a tévé.
link

[ Szerkesztve ]

(#51518) sz.imo válasza g_g_g (#51517) üzenetére


sz.imo
friss újonc

:(((

Köszi a választ.

(#51519) troll81


troll81
addikt

sziasztok ez [link] vagy ez nem sok a különbseg árban [link] mindenképp plussz 5 év gart vennék mellé. vagy 65 colban ami vállalható és jó ajánlat. :R

(#51520) sazo


sazo
tag

Sziasztok!
Valakinek sikerült már a Sony TV-jét működésre bírnia egy Google Home eszközzel? Nekem a 43XE8005-öt nem sikerül. A küldés működik, de a be- és kikapcsolás nem.

Köszönettel,

Z

(#51521) m1lan


m1lan
őstag

Sziasztok!

Van esetleg a topikban Sony KD43XG8196 TV tulaj?
43 colos méretben kellene TV-t választanom a Telekom kínálatából, a másik jelölt egy idei szériás Samsung szinte azonos áron. Az IPS és VA panelek tulajdonságaival tisztában vagyok, alapvetően a VA-t preferálom a fekete színei és kontrasztja miatt, viszont a jó betekintési szögek kicsit az IPS-hez is húznak. Videók alapján elég meggyőző a Sony képminősége, a feketéje sem tűnik annyira botrányosnak, mint egy hasonló árú LG-é. Az egyik kérdés igazából pont erre irányulna:
- Sötétben nézve milyen a sötét tartalom megjelenítése?
Közel 3 éves, belépő kategóriás IPS monitorom van, ezen konkrétan élvezhetetlen.
- Olvastam egy olyat, hogy a BT hangeszközök terén eléggé válogatósak a Sony TV-k, és ez a konkrét típus nem tudja az A2DP profilt sem, amit pár komolyabb széria megkapott. Egy fórumon olvastam, hogy ezzel a külső megoldással párosíthatóvá válnak:

"For XG81 you can by the App Bluetooth Pair, you need to install the App installation package (APK) via a File Manager after moving it to the TV with a USB Memory."

Ez mennyire lehet működőképes?

Előre is köszönöm!

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#51522) ptomcsi


ptomcsi
csendes tag

Sziasztok!

KD-65XF9005 tévén közel nézhetetlen némelyik Netflix Dolby Vision tartalom. Pl: Locke & Key sorozat. Nagyon sötét a kép pedig a fényerő max-on van.
Úgy látom, hogy a Dolby Vision-t se a Sony, se a Netflix nem engedi kikapcsolni.
PS4-en ki tudom kapcsolni, és úgy sokkal jobb a kép, de nem tetszik, hogy külső eszköz kell a Netflix-hez...

Más is tapasztalja ezt a problémát? Esetleg megoldani sikerült valakinek?

Külföldi portálon találtam hasonlót, de megoldásuk nincs rá.
https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/why-is-there-no-setting-option-to-quot-disable-quot-dolby-vision/td-p/2624651

(#51523) Celtis válasza ptomcsi (#51522) üzenetére


Celtis
veterán

Sokan panaszkodnak rá, itt is volt már téma. Viszont úgy tűnik ez is ízlés kérdése (is).
Nekem szerencsére kifejezeten tetszik, hogy a sötétben játszódó jelenetekben sötét a képi világ. Pl. Az ír.
De ha mondasz egy nézhetetlen Netflix jelenetet, kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#51524) szaszapi válasza ptomcsi (#51522) üzenetére


szaszapi
őstag

Jééééézus, max fényerő?

Nekem szintén ez a tv van, bekalibrálva, a fényerő utómata van, este szépen levett fényerővel az említett sorozat teljesen jó, tudom mert megnéztem már! Nem vagy véletlen hozzászokva a jó kis túlszaturált kiég a retinám féle képhez?

(#51525) Quqesz válasza ptomcsi (#51522) üzenetére


Quqesz
nagyúr

2 tippem van, esetleg segíthet: dinamikus kontrasztot kapcsold ki vagy a gamma szinten állíts + irányba. Egy próbát megér.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51526) SeLe válasza szaszapi (#51524) üzenetére


SeLe
tag

" Jééééézus, max fényerő? "

Dolby Vision ill. HDR forrás esetén a fényerőt max-ra állítja.

(#51527) Piftuka válasza troll81 (#51519) üzenetére


Piftuka
veterán

Azt kérdezed, hogy a kettő közül melyik a jobb választás?

Mindenképpen a második. Mivel az 120 Hz-es panelt kapott, mozgásmegjelenítésben szignifikánsan jobb teljesítményt nyújt.

Ezen az oldalon meg tudod nézni a két típus technikai jellemzőinek összehasonlítását.

A MM kínálatából pedig az LG65SM8600, vagy a Samsung Q6R (ez VA paneles) jó alternatívái.

Minden attól függ, hogy milyen preferenciáid, és elvárásaid vannak. Az OS mindegyikben más, némelyik kicsit jobb filmezésre, némelyik játékra...

"Aquila non captat muscas."

(#51528) troll81 válasza Piftuka (#51527) üzenetére


troll81
addikt

Elváras tv film max minimális x box. Nezesi távolság 2.8 méter. Világos nappali. Egy hazimozi megy mellé még egy tv box. :R

(#51529) TCr válasza szaszapi (#51524) üzenetére


TCr
veterán

A max. fényerőtől nem kap túlszaturált képet.
HDR tartalmakhoz ez az ajánlott.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#51530) szaszapi válasza SeLe (#51526) üzenetére


szaszapi
őstag

Dolby Vision van kiszürkítve, HDR-nél lehet állítani a dolgokon, ott miért lenne max a fényerő?

(#51531) balu333 válasza ptomcsi (#51522) üzenetére


balu333
tag

Szia, nézted a [link] Rtings oldalán a beállításokat érdemes lenne meglesned, és finomhangolni még, nálam nem voltak olyan gondok, mint nálad, de nem tudom milyen beállításokat használsz, az sem mindegy....

(#51532) vlevi válasza Celtis (#51523) üzenetére


vlevi
nagyúr

Dolby Visionnal bekaphatják a ...-omat.
Ugyanaz van, mint az előző körben a HD-DVD és a Bluray között, teljesen vegyes volt a támogatottsága, és ha véletlenül rossz lóra tettél (hogy HD-DVD, vagy BD kompatibilis eszközt vegyél-e), akkor megszoptad.
Most egy kicsit másabb a helyzet, mert amikor már volt HDR, akkor még a Dolby Vision támogatás még ötlet szintjén sem merült fel, most meg van, ami azzal jön ki, és a 2 éves Sony TV már nem támogatja azt a formátumot. Faxa...

[ Szerkesztve ]

(#51533) hjtz4t3wrseg válasza vlevi (#51532) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Nyugodj meg a DV sem szebb ,mint a HDR,legalább is a ZF9-n nem látok különbséget.
Speciel jómagam csak HDR-s anyagot nézek,
98%-ban hozzátesz az élményfaktorhoz.
Szvsz :K

(#51534) kzoli89


kzoli89
tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Sony Bravia KD-55XG8096B TV-vel?
Alapvetően a következőkre kellene a hölgy ismerősömnek:
1, Netflix (és hasonlók)
2, Konzol gaming

Köszi előre is!

Üdv,
Zoli

(#51535) mano42 válasza ptomcsi (#51522) üzenetére


mano42
aktív tag

A HDR-nek két pólusa van: Nagy fényerő (egyes jeleneteknél) és nagy dinamikai tartomány. A HDR tartalom mindig sötétebb a tv fényerejéhez képest, bármelyik gyártónál. Lényegtelen, hogy szimpla HDR, HDR plusz, HLG vagy bármelyik DV standard. Feltolja a tv fényerejét maximumra, majd visszavesz belőle (kb 200 nitre) standard tartalom esetén, majd az elemlámpával jól szembe világít, hogy megvakítson. Emiatt ajánlják a HDR-t elsötétített szobában nézni. Ami zavaró, az, hogy a Sony tv-k esetében nem lehet kikapcsolni a HDR-t. Viszont azújabb Sony tv-k előnye, hogy akár HDR esetében is lehet haszálni a BFI-t ha a szoba el van sötétítve, mert az 1200 nites fényerő még így is jó élményt nyújt. Oled esetében kell válassz a viszonylag jó fényerő (kb 600-800 nit) vagy a jó mozgás között. Olednél a BFI bekapcsolása élvezhetetlenül sötétté teszi a képet.

(#51536) hyperspace válasza kzoli89 (#51534) üzenetére


hyperspace
őstag

Dobjon hozzá 60ezret, és vegyen egy 55xf9005-öt, fel sem fog állni előle. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#51537) vlevi válasza hjtz4t3wrseg (#51533) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem az a baj, hogy jobb-e a DV, vagy sem, hanem, hogy az XE, XF, nemtudommég TV-k nem támogatják.
Nekem XE8505 van, azon azért nem olyan nagy hűbammeg a HDR.

(#51538) SeLe válasza szaszapi (#51530) üzenetére


SeLe
tag

Lehet állítani, de alapból max-ra teszi és így adja be. HDR tartalomnál ezen soha nem változtatok, nekem így megfelelő.
(nem sűti ki a szemem még este sem):)

(#51539) szaszapi válasza SeLe (#51538) üzenetére


szaszapi
őstag

Én már megszoktam a kalibrált színeket, az biztos mikor kivettem a dobozából, az alap gyári beállítások nagyon rosszak voltak. Az rtings alapbeállításai jók, sokaknak megfelel, de valaki egyáltalán nem állít semmit. A szemed meg hamar hozzászokik a "rosszhoz". Sokaknál a rossz a jó, de mindenkinek az a jó amit beállít, ennyire egyszerű! :)

(#51540) kzoli89 válasza hyperspace (#51536) üzenetére


kzoli89
tag

Köszönöm a választ, átadom neki :)

(#51541) klacaca


klacaca
tag

Sziasztok!
Ismertek esetleg olyan oldalt, ahol meglehetne tudni, hogy egy adott típus és méret talptávolsága mekkora?

(#51542) Piftuka válasza troll81 (#51528) üzenetére


Piftuka
veterán

Ebben az esetben mindenképpen csak 120 Hz-es panellal szerelt típust javaslok. (A fent említett három tévé mindegyike olyan.)

És főleg filmekhez én bizony a VA panel mellett maradnék. A sokkal nagyobb kontraszt, és a jó fekete szint sokat dob a látott képi élményen.

És mivel néha XBox-ot is kötnél rá, a három közül arra a célra is a Samsung a legjobb, a változtatható refresh rate miatt (is).

Összehasonlítások:
Samsung Q6R vs. SONY XG8500

Samsung Q6R vs. LG SM8600

"Aquila non captat muscas."

(#51543) Piftuka válasza vlevi (#51537) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nekem XE8505 van, azon azért nem olyan nagy hűbammeg a HDR."

Minden tisztelettel, de azon a tévén "Dolby Vision" alkalmazásával se lenne "hűbammeg"!

Ahhoz ugyanis 10 bites panel kell, nagy kontraszt (tehát VA, vagy OLED panel), és min. 1.000 nit fényerő, de inkább 2.000 felett.

Ha egyszer lesz alkalmad megnézni néhány jól sikerült HDR tartalmat egy jobb OLED tévén, vagy mondjuk egy "Samsung Q9" -esen, akkor látni fogod, mit jelent a HDR.

Ezekkel a "8+2 bit"-es, IPS paneles tévéken is tud adni a látványhoz a HDR az SDR-hez képest (ezt én is tapasztaltam SONY és LG készülékeken), de a valódi HDR élménytől azért messze lesz a végeredmény.

Emiatt kis túlzással mindegy, hogy az ilyen tévé melyik HDR szabványt támogatja, és melyiket nem.

"Aquila non captat muscas."

(#51544) troll81 válasza Piftuka (#51542) üzenetére


troll81
addikt

Köszönöm holnap futok egy kört az médiában meg nézem van e akció valamire.es ezeket megnézem elő Ben. :R

(#51545) hjtz4t3wrseg válasza vlevi (#51537) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Azon a DV sem lesz " hűbammeg " :(
TV-t kell cserélni ;]

ui : most látom :Y hogy Piftuka fórumtárs is hasonlóan gondolkodik.
Bocs nem vettem észre, lehet hogy valóban rossz a szemem már ? :F

[ Szerkesztve ]

(#51546) hjtz4t3wrseg válasza Piftuka (#51543) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

"néhány jól sikerült HDR tartalmat".
Valóban nagy a különbség sok HDR-s film között is,hogy a 4K HDR-es bemutató demók-ról már ne is tegyünk említést!
Ég és föld a különbség(némelyik között) :K

(#51547) vlevi válasza hjtz4t3wrseg (#51545) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lóf....t.
Majd ha szétpukkan, akkor esetleg.

Annyit nem ér a dolog, hogy 2-3 évente új tv-t vegyek. Nem nézek rajta annyi filmet.
Vegig szoktam pörgetni a vid3omegszto oldalt, de csak nagyon ritkán érzem a szükségét, hogy bármit is letöltsék onnan.

(#51548) hjtz4t3wrseg válasza vlevi (#51547) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Rendben!

(#51549) speter33


speter33
aktív tag

Sziasztok!
Srácok, használja valaki Sony tévén a kép a képben funkciót?
Digikábel, Youtube alkalmazás tévén, PC Hdmi-n, ezeket próbáltam,de sajnos nekem egyik párosítás sem működik.
Ha valaki ismeri ennek a fortélyát, kéremszépen ossza meg.
Előre is köszönöm :R

(#51550) Joshi válasza speter33 (#51549) üzenetére


Joshi
titán

Pl digitális tévécsatornánál megnyomod az Action menü -> Kép a képben funkciót. Ilyenkor a Home menü alkalmazásai mellett tudod nézni mondjuk a digitális tévécsatornát kis ablakban. HDMI mellett már nem megy.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.