Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51151) ilyenezalaci


ilyenezalaci
tag

Sziasztok! Köszönöm a tegnapi tanácsokat. A tegnap összetört XE9005 utódja egy szintén 55-ös XF9005 lett. A felhívott 2 szervíz (Sony és független) is azt mondta, hogy a kijelző csere kb. drágább lenne, mint egy új XF. A Media Marktban vettem 269 ezerért, plusz tanulva a történtekből, vettem hozzá 30 ezerért 5 éves kiterjesztett, és hasonló balesetre is érvényes Gold garanciát. Így 300 ból jött ki. Azt ajánlották, hogy hirdessem meg az XE-t alkatrésznek, mert végülis az alaplap, a táp, a távirányító, és a káva teljesen jó. Azért sajnálom az XE-t nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#51152) hjtz4t3wrseg válasza ilyenezalaci (#51151) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Használd megelégedésedre ! :C

(#51153) troll81 válasza ilyenezalaci (#51151) üzenetére


troll81
addikt

Vagy te keresel egy alaplap hibás készüléket.. várni kell nem gyors folyamat én is így szoktam.

(#51154) sting2 válasza ilyenezalaci (#51151) üzenetére


sting2
addikt

Később jöhet egy összehasonlítás, ha egyáltalán van érdemi különbség.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#51155) ilyenezalaci válasza hjtz4t3wrseg (#51152) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Köszi. Este lesz beállítva, most nincs időm, csak összeraktam, úgy áll. Amennyit állítgattam az előzőt, kb fél óra lesz belakni az avforumos beállításokkal.

(#51156) ilyenezalaci válasza sting2 (#51154) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Meglesz. Elsősorban a Dolby vision lesz újdonság, Netflixszel tesztelem majd. Azt már tudom, hogy az input lagja magasabb 1080p esetén 10ms-sel, de úgysem játszok már online fps-t.

(#51157) Robert73


Robert73
tag

Sziasztok,

Kb egy hete vagyok tulaja egy 55xf9005.ös készüléknek. Teljesen meg vagyok vele elégedve, csupán egy dolog van amit nem értek. (Az HBO GO hülyeségein kívül)
A TV elméletileg DVB-T2 tuneros és tudja a HEVC kódolást.
A mindig TV-s teszt adáson mégsem látom a képet, csak a sípoló hangot hallom.
Ez mitől lehet? Vagy beállításkor más országot kellene választanom? (Régi panám pl. Mo.-n nem aktiválta a DVB-C Tunert)

Esetleg valaki megnézné nekem?

Előre is köszi,

(#51158) Robert73 válasza ilyenezalaci (#51151) üzenetére


Robert73
tag

Annak az MM-es garinak nézz utána, mert az nem más mint egy külsős biztosítónál kötött biztosítás. Nem tudom pontosan mit takar, és mi a feltétele, de én nem kötöttem. Inkább hivatalos Sony garanciát próbálok venni, ezt elméletileg egy éven belül megtethetem. Most nyomozom.

(#51159) Quqesz válasza Robert73 (#51158) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Pontosan, Aegon biztosítás.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51160) Piftuka válasza ilyenezalaci (#51114) üzenetére


Piftuka
veterán

Kíváncsian várom, hogy a szerviz milyen árat mondd! Kérlek, majd írd meg, mit javasoltak!

Viszonyításképpen... szűk 2 éve egy 32 colos LG készülék Edge LED világításának cseréje 29.000 forint volt a helyi LG hivatalos szervizben; a panelcserére vonatkozó elméleti kérdésemre 80.000 forintot mondtak.

Evidens, hogy előbbi még megérte, utóbbi nem.

Ha a te tévédet ~100.000 forint körüli összegért megjavítják, azaz visszaállítják az eredeti állapotot egy új panellal, akkor szvsz érdemes megjavíttatni.

Hiszen ennyiért 55 colos, 120 Hz-es, VA panellel szerelt, felső-közép kategóriás LCD tévét nem kapsz.

Ha 200.000-300.000 forintot mondanak... nos, azt hiszem, arra Te is tudod a választ.

"Aquila non captat muscas."

(#51161) Robert73


Robert73
tag

Van ajánlott beállítás az 55xf0005-re?

(#51162) Piftuka válasza Joshi (#51069) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ezt most úgy mondod, mintha az LCD lenne a tökéletes tévé. "

Nem ezt úgy mondom, mintha nem lenne tökéletes az OLED sem. :) Mert nem az. Egyik sem az.

Amíg a "tinting" és a beégés problémaköre nincsen megoldva hosszú távon (és a legjobb BFI ellenére is, a jobb LCD megoldások még mindig ütőképesebbek mozgásmegjelenítésben), addig semmiképp sem az.

Fekete szintben, kontrasztban, színpalettában, és jó fényerő mellett HDR-ben a "statikus" képminőség pazar. Ez nem is lehet vita tárgya.

Akinek más is számít, annak egy QLED, VA, vagy IPS paneles készülék a megfelelő alternatíva. Kinek-kinek a saját egyéni preferenciái szerint. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#51163) Celtis válasza hjtz4t3wrseg (#51150) üzenetére


Celtis
veterán

Ez csak mérték kérdése. A W829B-m nagyon szép egyenletes, az XF9005-höz képest különösen, de teljesen az sem homogén.
Feltételezem nálad a felhősödés szó ütötte ki a biztosítékot.

[ Szerkesztve ]

(#51164) Piftuka válasza ilyenezalaci (#51129) üzenetére


Piftuka
veterán

A "Q82" is kiváló alternatíva, de sajnos csak az USA-ban kapható!

"Aquila non captat muscas."

(#51165) Joshi válasza Piftuka (#51162) üzenetére


Joshi
titán

A tint és vertical banding az szerencsére már nem érinti drasztikus mértékben a legtöbb tévét. Ez inkább a 2017-2018-as modelleknél volt jellemző. A beégés para meg nem para ha normál használatban van a tévé. De igen, egy felső kategóriás LCD is jó tévé, csak azok majdnem drágábbak mint az OLED (TCL X10 vagy Q90).

(#51166) Piftuka válasza ilyenezalaci (#51151) üzenetére


Piftuka
veterán

Használd sokáig egészséggel, és megelégedéssel, ezt kívánom! ;)

A kiterjesztett garanciára pedig ne legyen szükséged soha!

Én is úgy vettem anno a SONY tévémet, de már soha többé nem fizetek ilyen szolgáltatásért.

Mivel ezt is csak egy tetű (igen, mondjuk ki!) biztosítótársaság teszi lehetővé, annak minden jellemzőjével találkozol, ha érvényesíttetni kell.

Ugyan nem tévénél, hanem egy alig 2 éves mosógépnél semmire nem mentem nemrég ezzel a biztosítással. Az ajtószigetelő gumi egy helyen történő felfeslése a bizrosító szerint "nem mechanikai sérülés".

Aztán végül - saját kockázatomra, miszerint "ha szervizesünk ruha általi szakadást állapít meg, a kiszállás 9.000 forintos díját ki kell fizetnie" -, hosszas kérlelésemre kijött a szerviz megnézni. És miután decemberben itt járt a "szaki", és megállapította, hogy "anyaghiba, és garanciális probléma", megígérte, hogy januárban kijönnek ismét, és cserélik.

Azóta is várjuk őket... (A COVID miatt nyilván már nem is hívom őket újra.)

Nem tudom, átjött-e a lényeg. ...

Egy mosógépben szerintük "mindennapos" dolog, hogy a mosógépbe (amit ruhák mosására használunk ugyebár) a betöltött ruha felszakítja az ajtószigetelő gumit. Ezáltal ez nem "mechnikai sérülés", nem biztosítási esemény, és nem garanciális a javítása.

Mindezek alapján én teljesen könnyen elképzelem, hogy az ilyen, gyerek által leborított televízió esetében megoldják a dolgot azzal, hogy "szándékosság. Nem mechanikai sérülés, nem biztosítási esemény". Ezt most minden irónia nélkül, teljesen komolyan gondolom.

Summa summarum:
Az ilyen "extra garancia biztosítást" tehát mindenki feldughatja sajnos a hátsó felébe! Ugyanis annyit ér; +~30.000-50.000-sok tízezer forintért.

Ezen tessék elgondolkodni.

"Aquila non captat muscas."

(#51167) headhunter válasza Robert73 (#51157) üzenetére


headhunter
addikt

"...A TV elméletileg DVB-T2 tuneros és tudja a HEVC kódolást..."

[link] ,

"...TESZTELJE TÉVÉKÉSZÜLÉKÉT!

Amennyiben CA-modult használ szolgáltatásunkhoz, kapcsoljon a 24-es csatornára. Ha a csatornán a képen látható adást látja és hallja a sípoló hangot, akkor az Ön tévékészüléke alkalmas az új kódolással (DVB-T2 + HEVC) sugárzott MinDig TV Extra csatornák vételére. Önnek nincs teendője.
Ha CA modult használ és a 24-es csatornán nem látja a képen látható adást és nem hallja a sípoló hangot, akkor Önnek dekóderre van szüksége.
Hívja ügyfélszolgálatunkat a 1211-es telefonszámon.
Amennyiben nem találja a csatornalistában a 24-es csatornát, hangolja újra készülékét...." [link]

[ Szerkesztve ]

(#51168) merqree válasza Robert73 (#51161) üzenetére


merqree
őstag

Én a nappaliba állítottam... :DD

(#51169) AL válasza Robert73 (#51157) üzenetére


AL
addikt

Szia! Biztos tudja fogni. Valami más a probléma. Az Én Panámnál sincs kép, csak sípoló hang. Tavaly még volt minden tesztcsatornán kép, de amióta beindult a rendes adás nincs. Azt írja ki, hogy nincs jel. Lehet, hogy kézihangolás kellene, de mivel kábeltévém van nem próbáltam. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#51170) Robert73 válasza headhunter (#51167) üzenetére


Robert73
tag

Hát ezzel nem spkat segítettél. Ezzel tisztában vagypk. A kérdés : miért nem látom a képet?

(#51171) AL válasza Robert73 (#51170) üzenetére


AL
addikt

Szia Nem kódolt ez a csatorna is ? Nem azért nem látjuk? Üdv.

(#51172) Joshi válasza Piftuka (#51162) üzenetére


Joshi
titán

Összeállítottam egy árlistát ahol Sonyból az XG95-öt raktam bele. Ugye nem ez passzolna a többihez, hanem a ZG9, csak abból a legkisebb méret 85"-os ráadásul 8K-s. El lehet dönteni hogy mi a drágább minél. ;]

Ár összehasonlítás.

(#51173) ilyenezalaci válasza troll81 (#51153) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Ez eddig eszembe sem jutott, de most hogy írtad, szétnézek. Egyébként ha az alaplap szállt volna el, az is 160.000 lett volna, ezzel példálózott a Sony szervíz. Azt mondták, hogy a kijelzőcsere jóval drágább lenne, de talán már nincs is XE-hez panel.

(#51174) troll81 válasza ilyenezalaci (#51173) üzenetére


troll81
addikt

Ne add el tedd el figyeled az ilyen hirdeteseket, majd magad otthon át epited idő mire össze jön de ha jo a tv megeri ezt az esélyt.

(#51175) ilyenezalaci válasza Piftuka (#51160) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Igen, már mondták, hogy kb egy új tv ára, ezért is mentem venni egy másikat.

(#51176) ilyenezalaci válasza Piftuka (#51166) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Lehet benne valami, de őszintén szólva sokalltam a 70 ezret most baleseti garanciáért, így is sos vásárlás volt, nem volt csere betervezve és kb pont a legrosszabb időben jött a baj. Tudom, hogy Aegonos a biztosítás, de náluk van lakásbiztosításom és amikor szükség volt rá, nem volt velük semmi probléma. Átjött a lényeg, de esetünkben a tegnapi történés erősen mechanikai jellegű volt. :) Ha nem lenne a kis lurkó, baleseti biztosításon nem is gondolkoznék, esetleg csak hosszabb garin. Persze azt az Media Marktban is mondták az eladók, hogy olyat nem szabad mondani a biztosítónak, hogy kutyamacska stb, vagy gyerek volt. Legjobb, ha a vevő azt mondja, hogy ő okozta a kárt a készülékében.

(#51177) Robert73 válasza AL (#51171) üzenetére


Robert73
tag

De, kódolt.
Ezzel tesztelik, hogy a készüléked alkalmas lesz e az átállás utáni vételre. Régi tv-m nem kódolta, kaptam is beltérit. De a sony - nak tudnia kellene az új kódolást, de kép ennek ellenére nincs .
Cf kártyát használok, rühellem a plusz távirányítókat ezért be sem üzemeltem a beltérit.

(#51178) Robert73 válasza ilyenezalaci (#51176) üzenetére


Robert73
tag

Én azért nem kötöttem az MM-ben, mert ilyen biztosítás bármely lakás biztositashoz köthető kiegészítésként. Szerintem.

(#51179) szaszapi válasza Joshi (#51172) üzenetére


szaszapi
őstag

Egyébként egyre közelebb vannak már az árak LCD és OLED között. :)

(#51180) Joshi válasza szaszapi (#51179) üzenetére


Joshi
titán

Nem, mert a csúcs LCD drágább mint az OLED.

(#51181) szaszapi


szaszapi
őstag

Na ja! :)

Nekem a beégés para miatt nem kellett az OLED, de még a Pana FZ800-zal szemezgettem. Ott is főne az agyam most hogy az újabb modellek már DV és HDR10+ kompatibilisek, Sony meg nem kap ugye frissebb oprendszert. Mindegy meddig halasztod a vásárlást, sose tudsz nagyon jót megvenni, mert a következő modellekben mindig kitalálnak újabb dolgokat, szabványokat...

(#51182) Robert73


Robert73
tag

HBO GO 5.1 hibával találkozott már valaki?

(#51183) Joshi válasza szaszapi (#51181) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon nincs már újabb és hasznos dolog. Jelenleg az a legjobb választás, hogy ha olyan HDR képes márkát veszünk, ami minden HDR szabványt támogat. Ilyen 2019-től a Panasonic és a Philips. A Sony Dolby Vision képessége is korlátos, ugyanis csak profil 5-ig van támogatva, magyarul nem ad teljes DV támogatást. Hozzáteszem a Sony az egyedüli márka ami csak így támogatja a DV-t. :(((

A másik hasznos dolog pedig a HDMI 2.1 VRR, azaz a v-sync 4K@120Hz. Na most ezt még az LG sem támogatja, legalább is a 2019-es modellek is csak az 1440@120Hz-et, és azok is csak az Nvidia 16xx és 20xx-es kártyákkal megy. AMD egyáltalán nem támogatja még.

Aztán még várhatjuk a Gigabit Ethernetet. Huawei OLED-ben már lesz. Nagyjából ennyi.

Magasabb színtér szerintem még odébb van, jelenleg a BT.2020 ~75-80%-nál tartunk LCD fronton.

[ Szerkesztve ]

(#51184) hjtz4t3wrseg válasza Celtis (#51163) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Nem-nem !
Csak a az a bizonyos "vizes-lepedő" effektus -t nem vágom. :F

Hogy minden topikban tényként állapítják meg mindenről,hogy az márpedig szar.
PL: telefonos topikban hogy xy felső-kategóriás telefon kamerája így sz@r-úgy sz@r stb...
Nem ám,hogy "szerinte" :(((
Hanem azok a hülye mérnökök (most mindegy hogy hol ,Sony-Samu-Xiaomi -Apple ) minden szart csinálnak csak megfelelő készüléket nem.
Persze az emberek ezeket a fórumokat nem azért látogatják,hogy áradozzanak arról hogy /-már megint semmi probléma a készülékkel és milyen frankón működik mióta megvette,pedig megpróbált mindenféle tákolmányt feltenni rá /frissítéstől elkezdve a kalóz romokig ,de mindent/

De hát ilyenek vagyunk.

(#51185) atirag válasza Robert73 (#51182) üzenetére


atirag
őstag

Igen ha arra állítom akkor csak sercegés van mint amikor nem tudja értelmezni a kapot jelet az erősítő. Nem tudom mitől lehet. A hang beállításnál tömörített jel változtatás nélküli továbbítást válaszatottam. vagyis valami ilyesmire emlékszem.
Apple tv app-al simán megy. Bár ott nincs választási lehetőség mint a tv app-on. Hanem mondjuk csak egy angol hangot lehet választani ami persze 5.1.

[ Szerkesztve ]

(#51186) Jim74 válasza ozzy711 (#51147) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm az infókat, Celtis Neked és a Többieknek is :R

(#51187) mano42


mano42
aktív tag

Elérhető a 6.6555 firmware januári biztonsági patchekkel és egyéb javitasokkal. Egyelőre europanak még nem.

(#51188) vlevi válasza mano42 (#51187) üzenetére


vlevi
nagyúr

Melyik tv-re?
XD, XE, ... sorozatra, vagy csak az újabbakra lesz?

(#51189) #98221312 válasza Celtis (#51163) üzenetére


#98221312
törölt tag

W8-as széria egy nagyon jól sikerült modell.

(#51190) szaszapi válasza mano42 (#51187) üzenetére


szaszapi
őstag

Pár napja már belinkeltem! :)

(#51191) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az automatikus helyi képhalványítás funkciót közepesre állítva szinte teljesen homogén lett a fekete képernyő, eltűntek a foltok :C . Már majdnem eléri a régi plazmám képét.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget Mindenkinek :R

Nem gondoltam volna, hogy egyetlen érték átállítása ennyit számít. :Y

A fényerő brutális a plazma után. PS4-en a gyerekek elkezdtek Minecraft-ot játszani és a fehér töltőképernyő szinte már bántja a szemet, pedig 20-asra le van véve a fényerő.

(#51192) #98221312 válasza Jim74 (#51191) üzenetére


#98221312
törölt tag

Manapság sokan hozzá vannak szokva az LCD-k iszonyat erős fényerejéhez...
Rengeteg tv gyártó ezzel akar látványos képet elérni, pedig szerintem ez teljes tévút.
Kalibrált képet sokan sötétnek tartanak.

(#51193) AL válasza Robert73 (#51177) üzenetére


AL
addikt

Szia! Én arra a kódolásra gondoltam, amit csak Mindig TV előfizetés esetén látsz. Üdv.

(#51194) salapp válasza Jim74 (#51191) üzenetére


salapp
addikt

Melyik modell volt plazmából, aminek csak majdnem éri el a képét? Amúgy te is élvezed a plazma után, hogy nem vibrál és hogy nagy fehér felületek nem piszkosfehérek? Gondolom, a korlátlan látószöget viszont visszasírod. Minden technológiánál vannak kevésbé jó tulajdonságok.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#51195) Jim74 válasza #98221312 (#51192) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem borzasztóan sok a gyári fényerő, nekem a 15-ös pont elegendő.
Nem is értem, hogy akik 40-esen használják, hogyan bírják. Mondjuk az is tény, hogy szerintem nekem a szemem is érzékenyebb erre, meg az is lehet, hogy a plazma fényerejét szoktam meg (8 évig azt néztük). A munkahelyi és az otthoni monitorokat is azzal kezdtem, hogy levettem kb. 30%-ra a fényerőt. Egyébként lehet, hogy rá fogom áldozni a pénzt és az időt és be fogom kalibráltatni, mert gyanítom, hogy nagyon sokat ki lehet hozni a 6XF9005-ből.

(#51194) salapp: egy Samsung PS51D550 volt. Tudom, nem egy "best of" kategória, de 2011-ben nem volt pénzem G-s Panasonicra.
Igen, a "majdnem eléri" kijelentésem valószínűleg a látószög miatt írtam, de egyébként azt hittem, hogy sokkal jobban fogom érzékelni a váltás "negatív hatását".
Az a véleményem, hogyha anyagi, vagy egyéb megfontolásból valaki nem szeretne OLED-et venni, de ragaszkodik a 65-ös mérethez, akkor a 65XF9005 remek választás.

[ Szerkesztve ]

(#51196) vlevi válasza Jim74 (#51191) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem csak szerintem, mások szerint is túl hideg a Sony alapértelmezett színhőmérséklet beállítása.
Amikor megvettem a TV-t pár napig állítgattam a fényerőt, mert nem bírta a szemem. Aztán kipróbáltam a meleg színbeállítást, és sokkal jobb lett. Utánaolvasva a dolognak, több egyéb helyen is javasolják ezt.
Nem lesz sokkal sárgább a fehér, csak pont annyira, hogy már nem folyik ki tőle a szemem 5 perc TV nézés után.

(#51197) Jim74 válasza vlevi (#51196) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, ezzel teljesen egyetértek. Pont itt javasolta valaki nekem is a meleg színhőmérséklet beállítást, úgyhogy azt használom.

Más kérdés1: konzol is rá van kötve a TV-re külön bemenetre, de szeretném erősítőn keresztül bekötni, hogy csak 1 HDMi kábel menjen a TV-be. Ha ugyanazokat a beállításokat használom, mint a játék módban (minden képjavítás ki van kapcsolva, csak az automatikus helyi képhalványítás van közepesre állítva), de "Cinema Pro"-ra állítva, akkor is jó lesz a játékra is a beállítás, vagy vannak olyan rejtett beállítások, amik a mód átállítással valahol a háttérben állítódnak és kézzel nem lehet hozzáférni?

Más kérdés2: TV nézés közben ad-hoc jelleggel megjelenik a képernyő tetején a műsorinfó, pedig hozz sem értünk a távirányítóhoz. Ez mitől van?

(#51198) Peathee


Peathee
aktív tag

Sziasztok, Az miért van, hogy a TV nem tudja elmenteni a "TV neve" mezőt és minden bekapcsolásnál újra megkérdezi tőlem?
KD-55XG85 Android 9-el már..

(#51199) mano42 válasza szaszapi (#51190) üzenetére


mano42
aktív tag

Bocs, elkerülte a figyelmem :)

(#51200) mano42 válasza Jim74 (#51195) üzenetére


mano42
aktív tag

Én 15-ös fényerővel csak nappal használom, este meg 7-9 között van a fényerő. Viszont a tévé nagy fényereje ideális arra, hogy ha felhúzod maximumra és bekapcsolod a BFI-t ami a legjobb mozgásjavító algoritmus, még mindig élvezhető legyen a tv fényereje. Ismerősöm panaszkodik, hogy LG oled tévével még este sem tudja használni a BFI-t mert kényelmetlenül sötét lesz a kép. A Sonynál az alapértelmezett BFI beállítás a "Tiszta".

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.