Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51851) troll81 válasza salapp (#51849) üzenetére


troll81
addikt

igen majdnem pisztácia.... :)
899 eu volt a tv ugy h boldog lettem :K a neten 999 ért hirdették...

(#51852) icemad válasza Joshi (#51850) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

10 euró nem ezer forint. Hála istennek! :)

Hozd el a kábelt. Csak 20 euró a repjegy oda vissza. ;)
Én meg vendégül látlak pár napra.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#51853) Joshi válasza icemad (#51852) üzenetére


Joshi
titán

Ezek már kifogások. ;]

(#51854) icemad válasza Joshi (#51853) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mi? Hogy, hozd el a kábelt, vagy, hogy vendégül látlak pár napra? Nekem nem oszt, nem szoroz. Ahol 4 embernek jut kaja, ott jut ötnek is. Asszony meg jól főz. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#51855) Quqesz válasza Joshi (#51850) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én is néztem azt az AQ kábelt, nálam is benne van a listában... Meg kell optikai és egy koax még. Ami van hama, nem gagyi, de nem is az 5*-os fajta.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51856) Joshi válasza icemad (#51854) üzenetére


Joshi
titán

Ez nem ajánlat. Akkor én ugyan ezt felajánlom, gyere és vendégül látlak. Egyáltalán honnan tudod hogy én hol lakom? Vagy honnan tudjam hogy te hol laksz? What? :DDD

(#51857) Joshi válasza Quqesz (#51855) üzenetére


Joshi
titán

AVX-en néznék használtan kábeleket.

(#51858) hjtz4t3wrseg válasza Joshi (#51831) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

A tanulópénzt megfizettem ! :DDD

(#51859) Quqesz válasza Joshi (#51857) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Köszi, de megveszem sztem az újat. Kácsa normális áron adja számomra, aztán amíg bírja nyúzom. :R

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51860) hjtz4t3wrseg válasza Celtis (#51833) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

"Na itt egy egész friss cikk"
Szép hosszú ,van hozzá sok szép fotó !
ÉS ? :F mit bizonyít ?

Az ilyen cikkekből van kismillió ! Pro és kontra. Felejtsük el.
Ebből az egészből a felhasználó jön ki a legrosszabbul (vagyis a pénztárcája) :(((
Szerintem a földkerekségen nincs olyan ember :F aki ne vett volna már minimum kettő darab hdmi-t ,mert az egyik "sz@r"volt szerinte-
A gyártók meg jót röhögve ontják a különböző fantasztikus tudású hdmi-ket. :Y / IS /

Szerintem :R

(#51861) hjtz4t3wrseg válasza icemad (#51846) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

116.500- ért is vehetsz 4K UHD HDR-s 65"-os készüléket :Y
Akkor miért veszel drágábbat ? :(((
Rossz gondolatmenet.már bocs! :R

(#51862) Magnat válasza hjtz4t3wrseg (#51860) üzenetére


Magnat
veterán

Én még olyanról sem hallottam soha, h egy hdmi kábel rossz lenne ... egyszer vettem egy szatyorral vmi 3000ft-ért, eddig mind jó, amit próbáltam ... Mondjuk ha ilyen drága egy ami tényleg jó, előbb vennék 100 ezerért tápkábelt, a videofilek szerint az is sokat dob a képminőségen :D

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#51863) hjtz4t3wrseg válasza Magnat (#51862) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Főleg a mélyebb feketéken ;]
Visszakanyarodva a hozzászólásod első mondatához.
Ha nem is hallottál,de olvasni olvashattál
róla ,hiszen Én is említettem hogy több darabbal már pórul jártam.
Vagy szerinted valótlant állítok?
Ezennel tájékoztatlak,hogy nem szokásom :N
De most már engedjük el ezt a HDMI-vonatot,mert a főnökök :D mérgesek lesznek.

Mindenki olyat vesz amilyet igénye enged !
Tanácsot sem érdemes itt kérni,mert már a világ összes márkája fel lett sorolva,úgyhogy elég csak belenyálazni a topikba.
Vagy át kell fáradni a "milyen HDMI kábelt vásároljak" topikba. :DDD :F

(#51864) Cyrin


Cyrin
addikt

(#51865) Celtis válasza hjtz4t3wrseg (#51860) üzenetére


Celtis
veterán

Mindössze annit, hogy jobb képminőség reményében kár pénzt fecsérelni drágább kábelre, megbízható működés miatt lehet. (Hitelesnek mondható kontra amúgy cikket szívesen látok!)
A TV-s példád pedig nem helyénvaló, mert két TV típus között rengeteg objektív és szubjektív minőségi, szolgáltatásbeli és esztétikai különbség lehet. HDMI kábelek között meg nagyjából pont az amit írsz, hogy az egyik esetleg nem működik a másik meg igen. Ilyen értelmeben a döntésed helyes (és nem is kritizálta senki) mert neked pontosan annyit ér a megbízható működés, amenniyért a kábeleidet vetted.
Mgejegyzem nekem eddig egy kábellel volt képhiba gondom, egy viszonylag drágább HAMA-val. Ezért vagyok szkeptikus még abban is, hogy egy bizonyos szint alatt a drágább kábel feltétlenül megbízhatóbb is. Ezért nálam a minél részletesebb műszaki specifikáció és hoszabb gyári garancia jelenti azt, hogy a gyártó komolyan gondolta a terméket. A név, az aranyozás, csiricsáré csomagolás meg szövetköpeny nem bolondít meg.

(#51866) Tengri válasza Cyrin (#51864) üzenetére


Tengri
senior tag

Szemezgettem vele egy ideje. Az LG OLED48CX3LA (sajnos csak júniusra várható a megjelenése) és a SONY KD-49XH9505B volt méretben megfelelő számomra. Mivel a Sony jobb lett idén mint a kategória ellenfele a Samsungtól, továbbá számomra megfelelő szaktekintély Vincent Teoh is a HDTV TEST-en különösen ajánlott "plecsnit" adott neki, így ez lesz a befutó számomra. Hétfőn meg is rendelem. :K

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#51867) salapp válasza Tengri (#51866) üzenetére


salapp
addikt

Jó tudni, hogy a Sony nem engedte el a felső-középkategóriás lcd tévéit. A többi sajna, oled kivételével, náluk is kuka vagy közel kuka.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#51869) hjtz4t3wrseg válasza headhunter (#51868) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

:Y
Ugyan az !
[link]
Ki miben hisz,és ki mit akar eladni !
BIZNISZ AZ EGÉSZ !
unalmas téma már, lerágott csont. :(((
most akkor linkeljen be mindenki valami meggyőzőt ?
Mit akarsz bizonyítani ? kit akarsz meggyőzni ? És miről ? :(((

(#51870) Tengri válasza salapp (#51867) üzenetére


Tengri
senior tag

Én örülök, hogy nem lépett a Sony a Samsung által megkezdett ösvényre, nagy kár lett volna érte. Sőt, a Sony annyira foglalkozik az LCD részlegével, hogy hamarosan a játékosoknak is kedvezni fog a XH9005B szériával. :C

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#51871) Magnat válasza hjtz4t3wrseg (#51863) üzenetére


Magnat
veterán

Úgy értettem, h addig nem hallottam ilyet, amíg itt nem olvastam ;)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#51872) troll81


troll81
addikt

Sziasztok a tv ken a konzol felfogásta a mértani középen helyezkedik el? Azzal meg eggyezve? Fel fúrnam a tv-t de még nem bontottam ki se így előre informálódnek. :R

(#51873) Celtis válasza troll81 (#51872) üzenetére


Celtis
veterán

Kb 6 centivel feljebb vannak a furatok a tv-n a középvonalhoz képest. Valamennyi játéka szokott lenni a konzoloknak, de látatlanban felfúrni nem jó ötlet. Nekem tv cserénél mindig át kell helyezni. Már ementáli a fal.

(#51874) troll81 válasza Celtis (#51873) üzenetére


troll81
addikt

köszönöm még nem tortént furás de akkor mindenképp ki kell csomagolni... :R

(#51875) Celtis válasza troll81 (#51874) üzenetére


Celtis
veterán

A kicsomagolás egyszerű. Ki kell venni a műanyag pogácsákat alul és leemelni az egész dobozt a tv-ről. Így a tv stabilan áll, de a furatokhoz hozzáférni.

(#51876) troll81 válasza Celtis (#51875) üzenetére


troll81
addikt

Totál közép mértem most az előbb :R

(#51877) Celtis válasza troll81 (#51876) üzenetére


Celtis
veterán

Én csak benéztem a tv mögé, de nagyon nem annak tűnt. Most megmértem, a felső 25 centire vam a tetejétől, az alsó 29-re az aljától. Csak 2 centi a középvonalhoz képesti eltolódás.

(#51878) Jim74 válasza Celtis (#51746) üzenetére


Jim74
nagyúr

Bakker, most olvasom ezt a hozzászólást és azt hiszem ez okozza nálam az alábbi jelenséget.
Ha a TV ki van kapcsolva (nem teljesen, csak az alap módon power gombbal) és külső médialejátszóval netrádiót hallgatok erősítőn keresztül, akkor néha elmegy a hang 1-2 másodpercre. Először azt hittem, hogy a net, vagy a médialejátszó szórakozik, de aztán észrevettem, hogy amikor ilyen némulás van, akkor az erősítő jelzi, hogy nincs hdmi kapcsolat.
Leteszteltem, hogy bekapcsolt TV-nél nincs ez a jelenség, azonban szándékosan elő tudtam idézni úgy, hogy újraindítottam a TV-t. Ekkor pontosan kétszer tűnt el a hang, egyszer mikor a SONY felirat, egyszer pedig az android felirat megjelenésekor.
Szóval kikapcsolt állapotban ad-hoc jelleggel csinál valamit a TV, ami a HDMI kapcsolatra kihat.
Mit lehet ezzel kezdeni? Valamikor órákig nem csinálja, valamikor 2 percenként elmegy a hang a fentiek miatt.
65XF9005-ről van szó.

Köszönöm a segítséget :R

(#51879) AL válasza Jim74 (#51878) üzenetére


AL
addikt

Szia . Nekem sok más hiba mellett ez is jelentkezett az 55x8509 esemnél. Természetesen eleinte, amikor a Sony ügyfélszolgálatnak írtam ( vagy 5x ) mindig az volt a válasz, hogy nem a TV hibája. Elvittem az erősítőmet és a blu ray játszómat is szervizbe, de semmi változás. Nálam az volt a hiba, hogy ha a TV ki volt kapcsolva és közben CD lemezt hallgattam, akkor ahogy Te is írtad időnként másodpercekre elment a hang. Ilyenkor az erősítő nálam is kiírta, hogy nincs kapcsolat. Az ARC is ki volt kapcsolva, mégis a TV vezérelt mindent ( kikapcsolva is). Úgy vettem észre, hogy az a baj, hogy ha nics kép jel, csak hang akkor csinálta ezt. Ha zenei dvd t hallgattam kép nélkül ( kikapcsolt TV nél) akkor nem volt baj, mert képjel érkezett a TV re. Végül szervíz hívtam és a sok egyéb probléma miatt kicserélték. Üdv.

(#51880) Jim74 válasza AL (#51879) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Én is kikapcsoltam már mindent, ARC-ot, CEC-t, Bravia Syncet.
Hát most belém raktad az ideget, hogy cseréltessem ki :(.
Mi volt még a sok egyéb probléma?
Pl. olyat vettem észre, hogy nem teljesen sík a képernyő. De ez csak akkor látszik, ha ki van kapcsolva és oldalról tükröződik benne a konyha neoncsöve és ha egy adott szögből nézem, akkor látszik, hogy a neon tükörképe nem egyes, hanem hullámos egy helyen. :U .
Eddig azt gondoltam, hogy egy ekkora kijelzőnél ez a technológia velejárója, de ezek után már kezdem azt gondolni, hogy nem tökéletes a darab, amit kaptam. :O

[ Szerkesztve ]

(#51881) troll81 válasza Celtis (#51877) üzenetére


troll81
addikt

Szia fent a helyén beuzemeles be allitas majd ha a kisfiam el szenderul.
8 db 170mm és 4 db 140 mm dubel lett neki. [kép] elég stabil amazon ról rendelem a konzolt elég stabilnak tűnik :R

(#51882) Buckey válasza Jim74 (#51878) üzenetére


Buckey
senior tag

Már előzőleg írtam, hogyan lehet kikapcsolni az androidos TV-t. A bekapcsolás több, mint fél perc, de ezek a gondok megszűnnek.

(#51883) icemad válasza troll81 (#51881) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

17 centis dübel? Linked van hozzá? Vagy fotód? Én eddig Fisher duopower-t használtam. Ha jól emlékszem 10x80mm méretűt. 97 kg vagyok, engem megbírt egy darab is. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#51884) Quqesz válasza troll81 (#51881) üzenetére


Quqesz
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51885) troll81 válasza icemad (#51883) üzenetére


troll81
addikt

Igen fotót tudok küldeni csak emai címre nagyok a képeim. A Fischer a rövidebb ment 10x100 as langschaftdübel. Sxrl. Mind 13 as fejű és így elégséges a tartás :) lehet túl biztosítotzam :F

(#51886) Quqesz válasza troll81 (#51885) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az sose baj ha túlbiztosítottad. Inkább, mint, hogy leessen a falról.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51887) Celtis válasza troll81 (#51881) üzenetére


Celtis
veterán

Nem bíztad a véletlenre. Viszont nekem nem tűnik optimálisnak ez az elhelyezés. Kicsit széles a tv. Ha jól emlékszem még nagyobb méretet is említettél az elején. Azt is ide szántad?

(#51888) icemad válasza troll81 (#51885) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az is bőven jó. Nem fog leesni, ha a fal nem dől ki. :) Képet ide is fellehet tölteni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#51889) troll81 válasza Celtis (#51887) üzenetére


troll81
addikt

Nem optimális igen ellemben az egyetlen élhető módon rendeztem be a nappalit... Széles igen ellemben semmit nem zavar meg. Nem

A 85 col nem lett opció nem pakolok....

Icemad. 6 8 MB képek... . Nem megy fel próbáltam. :W

(#51890) troll81 válasza icemad (#51888) üzenetére


troll81
addikt

A 8 db 170mm meg a 4 db 100mm van benne nem is akartam rövidebbett de betonfalazat fal úgy hogy rendesen fog az összes. A konzoltol paraztam volt negatív vélemény hozzá... De szerintem user fail inkább elég stabil.

(#51891) AL válasza Jim74 (#51880) üzenetére


AL
addikt

Szia . Érdemes lenne megkérdezni a Szervizet, hogy lehet e ezt a hibát javítani.
Nálam több hiba összejött. A Youtube sokszor csak pörgött és nem jött elő semmi, AV csatornák és a TV csatornák közötti kapcsolgatásnál időnként csak hang, vagy kép volt és még néhány apróság.
A legidegesítőbb az volt, hogy ki - be kapcsolgatás után után 1 - 2 órán át hangosan pattogott.
Sokszor éjjel arra riadtam fel, hogy egy nagyot reccsent.
Az ügyfélszolgálattal levelezgettem, de mindig a szokásos sablonszöveget válaszolták.
Az biztos, hogy ott nem Szakemberek válaszolnak. A Szerviznek bejelentettem és egy hét alatt megkaptam a csereutalványt. Én csak javítást kértem, de Ők egyből mondták, hogy nem érdemes. Sajnáltam, mert az még 3D volt.
Remélem tudnak Neked segíteni ! Üdv.

(#51892) Jim74 válasza AL (#51891) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#51893) Piftuka válasza troll81 (#51845) üzenetére


Piftuka
veterán

A kupoláját! Tényleg 899 EURO volt az ára végül?

Az sokkal olcsóbb, mint amennyiért nálunk megvásárolható. Jól jártál vele. A korábban általad kiszemelt típusoknál ez egyértelműen jobb is.

Ennyi pénzért pláne remek vétel volt. :K

Kívánom, hogy sokáig jó egészséggel használd, és leld sok örömödet benne! ;)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#51894) troll81 válasza Piftuka (#51893) üzenetére


troll81
addikt

Igen 899 volt plus 5 ev gar 119. Így bármi lesz javítják vagy a pénzt vissza kapom. Eddig elégedett vagyok.

(#51895) salapp válasza troll81 (#51894) üzenetére


salapp
addikt

Best buy plecsnire érdemes :)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#51896) BBéci


BBéci
titán

Urak, ez IPS vagy VA? [link] A 75 colost venné egy ismerősöm.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51897) Piftuka válasza BBéci (#51896) üzenetére


Piftuka
veterán

A 75 és 85 colos már VA panelt kapott.

A tavalyi palettán is így oldotta meg a SONY. (Csak akkor 85 colos méretben még nem készítettek belőle.) Úgy látszik, ezen most nem kívántak változtatni.

Viszont csak 60 Hz-es a panel, azt fontos megjegyezni.

"Aquila non captat muscas."

(#51898) AL válasza BBéci (#51896) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A tavalyi XG sorozat 200 ezerrel olcsóbb, amit jelöltél ( idei ) XH modernebb, de ha az Ismerősödnek a + szolgáltatásokra nincs szüksége, akkor spórolhat : [link]
Üdv.

(#51899) BBéci válasza Piftuka (#51897) üzenetére


BBéci
titán

Köszi, akkor ez rendben van!
A 60 Hz nem lényeges, mert 90 %-ban 23,976 és 24 fps-es filmek mennek majd rajta, amit többszöröz a tv.
Azt sosem fogom megérteni, hogyan lesz az 50 hertzes hálózati feszültségből 60, de ebbe most ne menjünk bele.
Létezik egy angol nyelvű oldal, ahol meg lehet nézni a panelek fajtáját, de sajnos nem találtam meg.

(#51898) AL
Neked is köszi!
Ha XH-t linkeltem, akkor eltévesztettem, :B XG-t akartam, az most 384-385000 Ft elég sok boltban.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51900) kezo0 válasza BBéci (#51896) üzenetére


kezo0
addikt

[link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.