Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51751) kuksa90


kuksa90
őstag

Sziasztok!

Új vagyok a Sony világában egy Led-es monstrummal. Műholdas beltériről kap HDMI jelet, ami párhuzamosítva van, egy másik tv is kapja ugyanazt a jelet. A gondom az, hogy a sony lekapcsolgatja a beltérit, így a másik tv jel nélkül marad... Hol tudnám rábeszélni, hogy hagyja abba a kapcsolgatást?
Köszönöm.

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#51752) Celtis válasza nordlead3 (#51750) üzenetére


Celtis
veterán

Ha lehetne értékelni a hozzászólásokat, neked biztosan adnék egy nagy pluszt. :C

Annyit jegyeznék meg, hogy valóban a Soynnál nincs szétválasztva a “de-blur” és “de-judder” beállítás, viszont jelen esetben ennek nincs is jelentősége, mert 60Hz-es TV-ken az 50hz és feletti tartalmakra vonatkozó “de-blur” funkció amúgy sincs.

Illetve nem tudom miért állítod, hogy a Samsung és LG TV-k ne tudnák a reverse pulldown-t.

(#51753) Celtis válasza kuksa90 (#51751) üzenetére


Celtis
veterán

Kapcsold ki a Bracia sync-et.

(#51754) kuksa90 válasza Celtis (#51753) üzenetére


kuksa90
őstag

És igen, köszönöm. :R

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#51755) vlevi válasza Celtis (#51746) üzenetére


vlevi
nagyúr

Bekapcsoltam az összes sleep módos vackot, amit a menüben találtam, 11W-ot mutatott reggel a fogyasztásmérő.
Wicc bakker az a 0.3W Standby fogyasztás. Vagy, lehet, hogy igaz, hogy standby-ban annyit fogyasztana, csak éppen sose megy le standby állapotba.

Az itt ajánlott kikapcsoló appot sajnos nem tudom használni, valamiért nálam szarságot csinál.
Kétszer próbáltam meg kikapcsolni azzal a módszerrel a TV-t, mind a kétszer az lett az eredménye, hogy bekapcsoláskor felvillan a LED fehéren, kattan egyet a TV, felpörgeti a vinyót, aztán a LED átvált pirosan villogóba. :(
Lehet, hogy az zavarja, hogy a számítógépre rá van dugva HDMI-n, vagy a rádugott vinyó, vagy valami egyéb beállítás, sajnos nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#51756) Celtis válasza vlevi (#51755) üzenetére


Celtis
veterán

Nézted a linket a #51748-ban?
Ha zavar a készenléti fogyasztás, vegyél hozzá egy távirányítós konnektort.

(#51757) nordlead3 válasza Celtis (#51752) üzenetére


nordlead3
kezdő

HunChris-nek talan nincs, de nekem lenne értéke külön deblur/dejudder-nek :) Persze biztos megvan az oka, hogy a Sony-nal nem igy van...

Lehet rosszul tudom, de azt hiszem az LG-nel csak kulso jelforrasok eseteben mukodik a reverse pulldown (kiprobalni nem volt alkalmam, mert nem volt LG TV-m, es demo modellt sem tudtam annyi idon keresztul nezegetni), marpedig az ember lustasagbol vagy sporolasbol csak hasznalgat beepitett appokat is erre-arra.. illetve mintha olyat is olvastam volna valahol, hogy a reverse pulldown beallitast aktivalva a TV letiltja az interpolaciot. Illetve egyes modellek eseten 24p kulso jel es forras hasznalatakor is aktivalni kell, hogy ne 2:3-mal jelenitse meg azt, hanem 5:5-tel. Ezek alapjan (de hangsulyozom, nem tapasztalati uton) ez gyengebb es inkozisztensebb reverse pulldown implementacionak tunik nekem, mint a Sony. De teny, hogy helytelen a fenti hozzaszolasomban a “nem tudja” generalizalas, mondjuk erdekelne hogy neked mi a tapasztalatod (ha van).

Samsungrol meg kevesebb informaciom van. A beallitas letezeserol tudok, de talan rtings-en azt olvastam hogy tartalomtol (es talan bemenettol?) fuggoen nem mindig lehet bekapcsolni sem, illetve nem mindig ugyanugy mukodik (neha egyaltalan nem), ami jelentoset csokkent a funkcio erteken. Kicsit talan olyan mintha a Samsung inkabb csak az interpolaciora epitette volna ra judder eltuntesi kepesseget a reverse pulldown helyett.. persze meglepne, ha egy profi kulso lejatszoval, megfelelo lejatszott tartalommal ne tudna interpolacio nelkul is kadenciahelyesen lejatszani.. de nem volt kedvem nyomozni tovabb amikor TV-t vettem, mert mas okbol hamarabb kiejtettem a Samsungokat :) De szivesen olvasok errol tobbet, ha van hol.

(#51758) hjtz4t3wrseg válasza vlevi (#51755) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Volt már rá utalás #51749
Hátha segít !

(#51759) Magnat


Magnat
veterán

Feltettem én is a Button Mappert (köszi a tippet), az ingyenes verzióval a Home gombot szépen lehet programozni, hosszú nyomásra most feljön a restart és a kikapcs opció (a KD 65xf8596 20 wattot vesz fel készenlétben, röhej), illetve kétszeri megnyomásra pedig felprogramoztam a futó alkalmazások listáját, így most azt is tudom használni.

Ami érdekes, h kétszer csináltam olyan tesztet, h a teljes kikapcs után kihúztam a tv-t az áramból és vissza, egyik alkalommal csak visszaállt a fogyi 20 wattra (gondolom a háttérben szépen bebootolt a droid), következőre viszont a tv is bekapcsolt, amit nem nagyon értek.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#51760) Celtis válasza nordlead3 (#51757) üzenetére


Celtis
veterán

Én sem merültem el benne különösebben, csak az rtings-en látom a Judder-Free 24p meg Judder-Free 24p via 60i stb eredményeket. Nem tudom, hogy az említett márkák hogyan oldják meg, de a mérés elve alapján nem hiszem, hogy ezt valamiféle interpolációval el lehetne érni.

(#51761) vlevi válasza hjtz4t3wrseg (#51758) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, néztem, el is gondolkodtam rajta.
Nem fog a földhöz vágni az az összeg, amennyit fogyaszt készenléti módban, a gáz inkább az, hogy XXI. századot írunk, a ződről szól minden, és egy ekkora cég, mint a Sony, a termékeinél ilyen olyan megkerülő megoldásokat kell keresni, még arra is, hogy ne fogyasszon annyit, mint egy bekapcsolva maradt mosógép...
Szánalmas.

(#51762) junior11


junior11
veterán

Most kicsit összezavarodtam, akkor mi az oka annak, hogy ilyen "sok" a stand-by fogyasztás ezeknél a tévéknél? A konkurens okostévék is ennyit fogaszhatnak? Kíváncsi lennék...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#51763) salapp válasza junior11 (#51762) üzenetére


salapp
addikt

ET folyamatosan hazatelefonál. :D

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#51764) junior11 válasza salapp (#51763) üzenetére


junior11
veterán

Gugliztam kicsit és találtam pár hasonló panaszt külföldi fórumokon is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#51765) nordlead3 válasza Celtis (#51760) üzenetére


nordlead3
kezdő

Én is olvasom őket. Hatalmas előnyük az egységes módszertan alapján, tudományos alapossággal - szinte gépiesen - végrehajtott mérnöki jellegű mérés és a nyers eredmények által megteremtett összehasonlíthatóság, még ha az eredmények pontozását nem is teljesen értem (vagy csak nem értek velük egyet).

Gyengesége viszont a módszertanuknak a legnagyobb erősségük; az összehasonlíthatósághoz hosszú évekre visszamenőleg való ragaszkodás. Ez korlátozza azon képességüket, hogy a TV gyártók által folyamatosan kiötlött, újabbnál újabb "teszt optimalizálásokat" nem igazán tudják szűrni, észrevenni. Vagy ha észre is veszik, nem feltétlenül írják meg őket, mert nem része a teszt eljárásuknak. Ilyeneket egyébként pl. az általam nagyon kedvelt Vincent (HDTVtest) rendszeresen lefülel, de márkákkal most nem példálóznék.

Összességében véve: attól hogy az RTINGS a saját, évek óta változatlan szintetikus tesztje alapján kirakta a pipát a judder-free 24p-hez mindenhova, nem lennék biztos abban, hogy a funkció "mindig, minden körülmények között" pontosan úgy is fog működni, ahogy azt az ember elképzeli (a zöld pipákat látva). Legalábbis a limitált számú, fenti kommentemben összegzett - nyilván nem validált - fórum tapasztalatok erre engednek következtetni.

(#51766) Szoll92


Szoll92
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Sony Bravia KD-55XG8505 készülék, amit szeretnék mozgatható fali konzolra tenni. Tehát amivel adott esetben ki tudom fordítani merőlegesen a falra és másik irányból is nézni. Tudtok javasolni valami megbízható konzolt a célra, ami lehetőleg nem 60-80 ezer?😃 MM-ban most lesznek leértékelve, azok mennyire jók?

Köszönöm

(#51767) Magnat válasza junior11 (#51762) üzenetére


Magnat
veterán

Az egyik ok tuti az, h az Android fut, bár az nem indokol 20 wattot... valszeg nem is megy le sleepbe, de még akkor is sok.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#51768) TCr válasza Szoll92 (#51766) üzenetére


TCr
veterán

Szia,

Stell, Vogels és Hama márkákat javaslom, ha biztosan jót szeretnél.
Nem 60-80e, de nem lesz olcsó.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#51769) Celtis válasza nordlead3 (#51765) üzenetére


Celtis
veterán

Én az 50i/50p-s forrásokkal való teszteket hiányolom, mert ott azért vannak érdekességek. Pl. a Samsungnál bukkantam nagyon csúnya hibába, ami miatt komoly és hosszú vitám volt, de az andorid fix 60p-s alkalmazás interfésze is sok kérdést felvet.
De hát USA-ban nagy ívben tesznek rá. Őket ez nem érinti.

(#51770) Celtis válasza junior11 (#51762) üzenetére


Celtis
veterán

Nem folyamatosan sok, hanem a droid folyton felébred és dolgozik egy kicsit. Tegnap raktam be linket egy mérésről.

(#51771) junior11 válasza Celtis (#51770) üzenetére


junior11
veterán

Igen, így olvastam a külföldi oldalakon is, ahol panaszkodtak. Viszont mi erre a megoldás?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#51772) Celtis válasza TCr (#51768) üzenetére


Celtis
veterán

+1 a Stell Sho-ra. Nekem is olyan van. Egész olcsón vettem és baromi masszív. Egy ismerősőm egy kinézetre nagyon hasonló Hama-t vett, de az valahogy nyeklő-nyaklós volt.
Az enyém kétkaros. Elég jól kihúzható, de annyira szerintem nem, hogy akár egy 55-ös TV-t el lehessen forgatni 90 fokban. Oda olyan kell, ami legalább 60 centire kijön. Pl. https://www.bestmarkt.hu/stell-sho-1005-b-40-70-lcd-tvmonitor-fali-tarto-fekete-p327448/?utm_campaign=394083921033&gclid=CjwKCAjwte71BRBCEiwAU_V9h6RfiEXA4iCPf7fD3BTN1xFgKna1MPNz2g9EKy3tc40-pEo1ebOsvxoCmMYQAvD_BwE&utm_source=google&utm_medium=cpc
Habár az ilyen egykarú biztos kevésbé masszív.

(#51773) Celtis válasza junior11 (#51771) üzenetére


Celtis
veterán

3 megoldás lett itt megemlítve az elmúlt egy napban.

[ Szerkesztve ]

(#51774) vlevi válasza Magnat (#51767) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Az egyik ok tuti az, h az Android fut, bár az nem indokol 20 wattot."
Akkor a telefonom fél óra alatt lemerülne :D
Egy TV-nél az égvilágon semmi sem indokolja, hogy időnként felébredjen, mert nincs semmi ami történhet addíg, amíg "alszik".
Egy telefonnál más a helyzet, de ott megoldották, hogy kikapcsolt kijelzővel napokig elvan 2000mAh akksiról, repülő módban meg akár hetekig. Nem fogyaszt szinte semmit.

Korábbi Samu TV-m akkor fogyasztott többet, ha az automatikus frissítés be volt kapcsolva. Itt az sincsen. Természetesen a play store, mint szolgáltatás fut a TV-n, de, visszatérve az Androidos telefonokhoz, az sem indokolhatna a gyártó által megadott 0.3W helyett 10-20W fogyasztást. Az a 0.3W ráadásul bekapcsolt Wififel értendő, a Sony adatlapja szerint.

(#51773) Celtis
Egyik sem valódi megoldás, mert az alatt én azt értem, hogy a TV alap eszközeivel megoldható, hogy a készenléti fogyasztása a gyártó által megadott érték közelében legyen. Az nem megoldás, hogy kapcsoljam le az elosztót, amibe be van dugva.
Az sem, hogy 3rdparty (ráadásul nálam rosszul működő) appokat használjak.

[ Szerkesztve ]

(#51775) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Nálam abszolút nem fogyaszt sokat. Sőt. 46-os ledes TV-t váltottam 60-as Sonyra. Pont ugyanannyi a fogyasztásom mint előtte

(#51776) Quqesz válasza vlevi (#51774) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Pedig a droid lesz. Pl sztem sokan nem kapcsolják ki a gogli fiók szinkronizálást(gmail, drive, személyes, stb) , vagy a play áruház auto frissítést, vagy a helymeghatározást, vagy a szoftver auto frissítést. Múltkor figyeltem meg, hogy a bedugva hagyott vinyót kb 2 perc után lekapcsolja, de aztán időnként elindul/olvasgat róla, aztán megint lekapcsolja. Sztem rengeteg olyan funkció van a droidban, ami felébreszti időnként, de nem tudod lelőni. Pl a futó appokhoz sem tudsz hozzáférni/lelőni. Az meg hogy miért fut a bebootolás a válasz: kb 3-5 perc mire úgy nagyjából feláll a rendszer ha újraindult. Gondolj bele hogy tépné mindenki a haját, ha minden egyes bekapcsoláskor ennyit kellene várni, senki nem venne ilyen lassú tv-t, ezért van a kb pihenő státusz, hogy gyorsan/rugalmasan induljon(jaja véletlen kinyomtam a tv-t....de megint 5 perc mire lesz adás :W ) . A többi tv rendszer meg ennél fapadosabb, ami sztem lehet pont előny is.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51777) newmoonlight válasza Szoll92 (#51766) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Tegyük hozzá, hogy VESA 300×200-as kell.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#51778) vlevi válasza Quqesz (#51776) üzenetére


vlevi
nagyúr

De ugyanezek a frissítések (meg meg sokkal több is) fut egy droidos telefonon, ázok mégis miliwattokkal elvannak. Biztos, hogy van valami olyan alkatresz amit a Tv-t droid működtet, és annak sokkal nagyobb a fogyasztása, mint ami a telefonokba be van építve.
Helymeghatározás? Ne vicceljünk:) tudom, hogy van ilyen a tv-ben, de nem kell, hogy gps alapú legyen, és annak sem lenne szabad fogyasztania. Telón is állandóan be van kapcsolva a gps.

(#51779) Quqesz válasza vlevi (#51778) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Lehet, de mi lehet az? Mondjuk a tv alaplapja sem akkora mint 1 mobilé.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51780) salapp válasza Celtis (#51772) üzenetére


salapp
addikt

Nekem is a két karosak a szimpik.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#51781) Celtis válasza vlevi (#51774) üzenetére


Celtis
veterán

Nem folyamatosan fogyaszt 20W-ot, hanem akkor amikor felébred és egy TV hardver is teljesen más, nem kell fogyasztásra optimalizálni. Feltételezem, hogy felkelt mindent környező hardvert, wifi, lan, BT, esetleg olyan áramköröket, amikre nem is lenne szükség, de együtt vannak tápolva. Lehet, hogy a kijelzőn kívül tulajdonképpen minden bekapcsol.

(#51782) Celtis válasza vlevi (#51774) üzenetére


Celtis
veterán

Az a válasz nagyon nem neked volt címezve.

(#51783) hjtz4t3wrseg válasza Celtis (#51773) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Az bonyolult ,hovágondolsz ! ;]
Egyszerűbb:keressük a kákán azt a bizonyos csomót :(((
Szerintem

Ui: Egy fogyasztásmérő mennyit fogyaszt ? :F

[ Szerkesztve ]

(#51784) newmoonlight válasza salapp (#51780) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Most vettem egy Rainbow VELCD-WA5 -öt. Atomstabil. (Ha tovább feszül a belpolitikai helyzet, simán felakaszthatom rá magam.)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#51785) Beri78


Beri78
őstag

Sziasztok!

Tv cserén töröm a fejem. Aktuálisan KDL-50W755C van (amivel nagyon meg vagyok elégedve), de méretet szeretnék növelni. :)

Keret nem túl nagy, és azt látom, hogy most a KD-65XG8096 jó árban megy(260e). Néztem itt a fórumba, hogy nem vagytok elájulva tőle... :) Képminőségben nagy visszalépés lenne? Csak 720p,1080p filmek, és Netflix menne rajta....

(illetve tudom nem ez a fórum, de néztem mellette a Philips 65PUS7304/12-t is. Ez is android, ami nekem nagyon kell...de soha nem volt Philips tv-m, nem tudom mennyire megbízható hosszú távon, illetve képügyileg mennyire csalódás a Sony után...egy húszassal olcsóbb amúgy, a 70-es méret meg pont annyi mint a Sony 65)

Köszi a segítséget!

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#51786) Quqesz válasza Celtis (#51781) üzenetére


Quqesz
nagyúr

+1

Beri78
Tesómnak van Philips csak 55-ösben. Jó tv-k, meg jópofa varázs az ambilight. Viszont a droid nem olyan mint itt. A Sony menüje olyan mint a telefonokon, míg a Philips saját ui-t húzott rá, amit tanulni kell. Jobb a távja az biztos, de pl Miracast nincs benne. Összességében mind2 jó, te nézd meg, melyik tetszik jobban ezen a szinten.
Amúgy sony 4x1.1ghz proci Philips 4x1.5ghz......

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51787) Quqesz válasza Quqesz (#51786) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Annyi még, hogy a Philips tudja a HDR+ és Dolby Vision-t is, nem tudom mennyire lehet ez neked fontos.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#51788) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

A mai napon egy hibát vettem észre a tv-n, a bal alsó sarokban folyamatosan van egy bevilágítás. Az alany egy KD55XG8196BAEP. Egy típushiba vagy egyedi eset? A TV nem picike, nekem kell bevinni vagy házhoz jön a szervizes?

(#51789) Beri78 válasza Quqesz (#51786) üzenetére


Beri78
őstag

Köszi az infókat.
Most se barangolok nagyon a menüben. A kodi-t indítom el vagy a netflix gombra nyomok...

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#51790) AL válasza Pikkolo^^ (#51788) üzenetére


AL
addikt

Szia. Garanciális javításához hozzátartozik az ingyenes kiszállás. Ha nem tudja helyben javítani, akkor pedig a szállítás is. Üdv.

(#51791) HunChris válasza Beri78 (#51785) üzenetére


HunChris
senior tag

Szia!

55W755 és Philips 49PUS7503 és 75XG8096 is van. Philipsnél Ambilight nagyon jó dolog, akadtak problémák a videó lejátszás terén, dobta a hálót egyes esetekben, és mozgáskompenzáció beállításakor is gyors jeleneteknél fekete kockákat dob. (lassítva észlelhető, ismételhető telefonnal) Sonynál nincs ilyen, de a mozgás kompenzációja ugyan hasonló mint a W75, de a panel miatt (50Hz, méret és valószínű még a válaszidő is valami nem stimmel a szememnek, túl darabos és rosszabb minőségű TV adásnál.)
Motionflow Folyamatosság:2, Egyenletesség:2 Élesség 50, RealityCreation Ki vagy minimális esetén javul az összkép, de nem a megszokott W75...
A XG80 panel sarkaiban is sötétedik, de a neten található képek szerint az XG95 is...
Az XG80-nál a 4x1,1Ghz is elég karcsú, Youtube 4K videó esetén a kép beállítások behozása esetén és a menüben lépkedésekor is döccen, röccen, fejlesztői módban áttünések kiiktatásával javítható valamelyest (plusz GPU 2d force), de nem tudtam teljesen kiküszöbölni.
Tiszta szívből egyiket sem ajánlom, de lehet az IPS panel miatt jobban jársz a 65XG8096-vel, vagy egy régebbi 100Hz-essel. (XG85 szériából is hallottam rosszat, de szem/mozgás érzékenység függő a dolog)

[ Szerkesztve ]

(#51792) HunChris válasza HunChris (#51791) üzenetére


HunChris
senior tag

Még egy dolog, az XG80 nál TV músokor váltásakor egy párszor váltást követően 0,3 sec után kis megakadás is észlelhető (buffer, proci karcsú, mozgásjavítás)?

[ Szerkesztve ]

(#51793) Pikkolo^^ válasza AL (#51790) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Köszönöm szépen, akkor bejelentem nekik.

(#51794) Szoll92 válasza TCr (#51768) üzenetére


Szoll92
csendes tag

Köszönöm! Megnézem őket.

(#51795) n.norbi


n.norbi
csendes tag

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy Sony KD43XF7005 Smart LED TV-m. USB porton keresztül játszom le rajta a filmeket. Legutóbb egy olyan problémába ütköztem, hogy a filmen lévő 20 feliratból csak 8 közül tudtam választani. Persze a magyar nem volt közte :)

Mit lehet ilyenkor tenni?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#51796) troll81


troll81
addikt

[link] ez most jó áron van ?? :Y

(#51797) nordlead3 válasza troll81 (#51796) üzenetére


nordlead3
kezdő

Forintba átszámolva (jelenlegi árfolyamon..) és magasabb magyar ÁFA-val együtt kb. ennyiért lehetett venni itthon pár hete az 55-ös XG95-öt, ami ennek a kicsit nagyobb tudású, jobb képességű utódmodellje.

Azóta persze fölfele mentek az árak, így lehet, hogy a jelenlegi kínálatban ez jónak számít, de szerintem nem kiemelkedően alacsony..

(#51798) Márky


Márky
tag

Sziasztok,

55XG9505-ös TV-m van. A 9-es Android a házimozimat (Yamaha HTR-4072) nem nagyon szerette (a 8-as Android sem nagyon), néha elment a hang, teljesen random, és más országbók is panaszkodtak a Sony Communityben.
Leveleztem elég sokat a Sony-val január óta és kb. három hete elfogyott a türelmem és megírtam nekik, hogy "ez most komoly, hogy képtelenek érdemben valamit csinálni, illetve csak bullshit válaszokat tudnak küldeni? csalódottság, stb stb stb"

Erre "fájdalomdíjként" felajánlottak egy fél éves gari hosszabbítást. Most már 5,5év gyári gari van a TV-mre :D

Rá két napra írt egy szaki a SONY-tól, hogy hamarosan érkezik az SW update, ami REMÉLHETŐLEG!!! javítja a problémámat. És ma meg is jött a frissítés [link] Felraktam, jelenleg tesztelem, hogy megszűnt-e a hangprobléma...

[ Szerkesztve ]

(#51799) troll81 válasza nordlead3 (#51797) üzenetére


troll81
addikt

Ez a tudás elégséges lenne..böven elég lenne az ára jó nekem ezt [link] már sokallom mert kiegészítő 5 éves garival venném meg :R

(#51800) Celtis válasza nordlead3 (#51797) üzenetére


Celtis
veterán

De amit troll81 linkelt az 65-ös. Azért az a 10'' méret különbséget nem kompenzálja az XG esetleges nagyobb tudása. 999EUR-ért az 65XF9005 szerintem még mindig jó vétel.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.