Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) blakey válasza krx21 (#28400) üzenetére


blakey
titán

Lehet látni de ahhoz tudni kell, hogy mit nézz, többnyire az átmenetek finomságán lehet tapasztalni, hétköznapi használat során fel sem tűnik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28402) Joshi válasza krx21 (#28400) üzenetére


Joshi
titán

A 10bitnek és hasonló ficsöröknek csak akkor van értelme, ha van egy jó háttérvilágításunk, mint pl a Backlight Master Drive™. Addig csak egy szám.

(#28401) blakey "...hétköznapi használat során fel sem tűnik."
Nem mondod, akkor csak hétvégén látható a különbség? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28403) krx21 válasza blakey (#28401) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát igen. Bár az átmenetek javítására eddig is voltak jó algoritmusok. Már amennyiben nem a hibákat keressük... :K A helyzet az, hogy a TV-s iparban előbb volt egy-két tv-n a hdr matrica, mikor még nem is volt műszaki tartalom mögötte. Aztán elkezték belefoglalni, hogy mi is ez... 10bit, nagy kontraszt... Mi is ebben az új??? Ráadásul az lcd panelek kontrasztja, 5-10 éve legalább változatlan... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28404) Dareiosss válasza Joshi (#28399) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Q10 en 10bitre van állítva. A különbséget biztos csak akkor lehetne megállapítani, ha ugyanez a rendszer ugyanazokkal a beállításokkal a mostani mellé lenne téve, csak az egyiken 8 bitre a másikon 10 bitre lenne állítva.

[ Szerkesztve ]

(#28405) Joshi válasza Dareiosss (#28404) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként blakey jól mondta hogy inkább az átmeneteknél venni észre a különbséget mint pl a kék égbolt stb. A jó képminőséghez minden kis pozitív változás jól jön, de szerintem az X85C ehhez még kevés. Talán ha jobban elterjed a Backlight Master Drive™ technológia, akkor majd nagyobb értelmet nyer.

(#28406) WonderCSabo válasza Dareiosss (#28398) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bocs, igazad van, beneztem. Mea culpa. 2016-os modellekkel kevertem, ahol az XD85 csak 8 bites.

[ Szerkesztve ]

(#28407) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Valakinek nincs véletlen Samsung Tab S-e? Megy a képernyőtükrözés? Nálam nem sikerül.

(#28408) Dareiosss válasza WonderCSabo (#28406) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Velem is meg szokott esni. :)

(#28405) Joshi : Igen jól mondja. Nem véletlenül van magasabb kategória. :)

(#28409) bereske15 válasza Joshi (#28397) üzenetére


bereske15
csendes tag

SONY KD55X8509CBAEP

Ő lehetne a másik áldozat

(#28410) hegylako01 válasza asddsa (#28373) üzenetére


hegylako01
tag

Azzal nem is fog. Egér kell hozzá (bármmilyen) én egy logitech K400 al használom, de működik úgy is ha a telefonodra felrakod ezt, ebben is van egér funkció.

(#28411) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Van egy SONY KDL-55W809C Android TV-nk és van vele egy-két probléma. Mióta megvettük, mi nem is nézünk TV-t, csak YouTube-ot. :D És a YouTube sokszor vacakol. Megnyitjuk az alkalmazást és nem töltődnek be a videók. Időnként várni kell és bejönnek a vidik, máskor csak áramtalanítás oldja meg. Őszintén szólva nem ezt vártuk. Más is kínlódik szoftveresen vele?

Másik kérdésem, hogy milyen megoldásokat használtok, filmek lejátszásához? Pendrive, külső vinyó, esetleg összekötitek a géppel? Engem valami pöpec megoldás érdekelne, egy közös adattároló, ami kapcsolósik a PC-hez is meg a TV-hez is, A PC-ről másolnám rá a filmeket és a TV-n játszanám le. Erre valamilyen megoldásotok van?

Jó appot tudtuk ajánlani?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28412) Mankó válasza bb0t (#28411) üzenetére


Mankó
veterán

Filmeket nas-sal töltsd le, külső lejátszónak beelink mini mxiii-at ajánlok.
A nasról etetheted a pc-t és a média lejátszót is egyszerre.

(#28413) blakey válasza bb0t (#28411) üzenetére


blakey
titán

Szerintrm ott valami más gond lesz ugyanis én elég sűrűn nézek YT-t és gond nélkül működik. Jó app-ot szerintem rengeteget tudnánk ajánlani de inkább olvasgasd át az androidon elérhető lejátszókról a véleményeket. Pöpec megoldás egy NAS és pl. egy kis androidos lejátszó amire telepíthető LibreELEC (Kodi), ilyen a Beelink Mini MX, Mini MXIII, M18 és még egy-kettő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28414) bb0t válasza blakey (#28413) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

És neked a netet wifiről kapja?

Köszi a NAS-os ötleteket. Ahogy nézem már nem drágák. :R

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28415) blakey válasza bb0t (#28414) üzenetére


blakey
titán

Nem, kábellel csatlakozik, de az elején kipróbáltam a wifit és nem volt gond. Próbálj meg egy másik csatornát választani a wifinek, olyan legyen ami kevésbé "szennyezett".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28416) Mankó válasza bb0t (#28414) üzenetére


Mankó
veterán

Wifi-ről is megoldható, de én min. cat5e kábelt ajánlok! Gigabit-es csatik vannak már minden ilyen eszközön, nálam is azzal mennek gond nélkül hónapok óta.

(#28417) blakey válasza Mankó (#28416) üzenetére


blakey
titán

A TV-kbe, Blu-ray lejátszókba csak 100-as LAN van. Ettől még a kábelajánlat jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28418) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Na, mi a kezdetektől WiFin csatlakozunk. Mindig tervben van a kábel, csak a lustaság... Szerintem azért nem tapasztaltál gondot, mert ritkán jelentkezik a probléma.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28419) Mankó válasza blakey (#28417) üzenetére


Mankó
veterán

Ez így igaz, én a nas-ra és a beelinkre gondoltam. Viszont mkv-re, iso-kra bőven elég az a 100 Mbit is.

[ Szerkesztve ]

(#28420) Joshi válasza bereske15 (#28409) üzenetére


Joshi
titán

Ez ajánlott típus. :K Arra figyelj, hogy homogén legyen a háttér világítása, ne legyenek benne durva bevilágítások.

[ Szerkesztve ]

(#28421) stewe780


stewe780
őstag

Sziasztok!

Nekem leginkább egy megjelenítő kell, egy minél jobb panel, minél szebb képpel, és nem érdekel az android, a 3d, meg a 4k. Ez esetben ajánljátok-e a SONY KDL-43WD755-öt, vagy ez annyira a legalja, hogy nem lesz szép képe. Mondjuk a mozgások nem elég folyamatosak, vagy a szín visszaadása vagy a betekintési szöge miatt akkor is érdemes a számomra érdektelen funkciókért fizetnem, mert csak abban van normális panel? vagy a fent említett alap modell is megfelelően élvezhető mozi élményt nyújt?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28422) baxi320


baxi320
tag

Sziasztok van egy sony kdl40wd650 tipusú tv olyan hibát produkál hogy ha nézem a tvt és csatornákat váltogatok a beltérin egyszer csak elmegy a hang és kis idő elteltével le is fagy nem reagál a távirányítóra a zöld led villog mikor nyomom a gombot de ennyi.Kb két hetenként fordult elő ennyi még belefért volna de egyre sürübben fordul elö tegnap pl többször is.Mi lehet a gond szoftveres lehet ezt valami gyári visszaállitással megoldani vagy szerviz?

(#28423) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Tudtok olyan videólejátszót, ami X8509C-n átengedi az 5.1-es hangsávokat + helyesen jeleníti meg a képarányt, mert az alap videolejátszó utóbbi szempontból elvérezni látszik! Amit eddig néztem, KODI, VLC, MX Player, de mint csak 48Khz PCM-et enged át... :F

Köszi előre is!

(#28424) Tegla80 válasza bb0t (#28418) üzenetére


Tegla80
addikt

Akkor kerkedj felul a lustasagon es old meg a kabeles kivitelezest,mert a wifi az soxor keves szokott lenni(router fuggo is a dolog).Plusz ha telitett a kornyezet(panel) akkor a masok jele miatt "szennyezett" is,igy instabil. Szval a jo adatatvitelre tovabbra is a kabel az ajanlott. ;)

Sony® & PlayStation®

(#28425) Dareiosss válasza PrinceHerceg (#28423) üzenetére


Dareiosss
senior tag

HD hangokat már csak azért sem tud átengedni mert az Optikai kimenet nem képes rá.

(#28426) PrinceHerceg válasza Dareiosss (#28425) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Toslink-nél én is csodálkoznék ha átmennének a HD kodekkek, ellenben jelenleg még az alapnak tekinthető, veszteséges DD + dts hangsávok se mennek át rendesen, pedig a asztali PC-hez képest sokkal tisztább eredményt produkál a TV, úgy hangra mint képre, szóval megkell vhogy oldjam a problémát! :O

[ Szerkesztve ]

(#28427) ArGab válasza PrinceHerceg (#28426) üzenetére


ArGab
őstag

Kodi, csak be kell állítani neki hogy ne a lekevert 2.0 PCM-et küldje vissza.
Plusz ezt valószínűleg ezt át kell állítani, ha csak sistergés megy ki: Action menü, Sound, Advanced settings, Input related, Dolby dynamic range legyen Standard ne Compressed.

[ Szerkesztve ]

(#28428) PrinceHerceg válasza ArGab (#28427) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

16.1-es KODI-nál az audio fülön úgy rémlik, h szinte minden szürke, amit írsz, mert nincs fenn az Audio DSP! Ez utóbbi add-ont pedig sehol se találtam meg letölthető verzióként! :B

[ Szerkesztve ]

(#28429) bb0t válasza Tegla80 (#28424) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Mondjuk azzal nincs gond, kertes házban lakunk és 100megás a netem, de nyilván a WiFi nem olyan stabil, nem is a jel, hanem inkább a TV szoftvere a gázos. Veszek majd kábelt... :C

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28430) ArGab válasza PrinceHerceg (#28428) üzenetére


ArGab
őstag

Nem kellett semmi addon. Kodiban Settings/Audio output alatt van az Enable passthorugh az legyen engedélyezve, alatta lévő sorokban pedig beállíthatod milyen formátumokat küldjön ki. Kodi oldalon ennyit kell tenned, de - nálam legalábbis - ekkor csak sistergésként értékelte az erősítő. Ezért át kell állítani a tévé audiokimenetét is a fent leírtaknak megfelelően.

(#28431) #46129152


#46129152
törölt tag

55w755c a kiszemelt, ezért bementem a MM-ba egy pendrive-al kipróbálni.
Amin meglepődtem,hogy Audióban a FLAC-ot szépen viszi.
Viszont a Youtubról letöltött Sony 4K bemutató filmet nem!!! Mp4 formátumban van, de nem viszi.
Megpróbáltuk a SMART VLC playerrel is lejátszani,de az sem viszi.
Vegyek egy jobb minőségű Medeia Player-t, vagy a laptopnál??? Rengetek 4K filmecském van,és nagyon szeretném nézni őket.
Kicsit kiábrándultam.....
Ja, kipróbáltuk egy Sony 4K-s tévén is a felvételt, az viszi!
De az 130e-rrel többe kerül... :-(
:W

(#28432) K Norbi válasza #46129152 (#28431) üzenetére


K Norbi
addikt

Mp4 et nekem viszi, 4K filmet? FHD tv.n?
Youtube?
Innen szedd a demo lomokat itt az összes Sony demo videója megvan, folyamatosan frissítik. [link]
Trailres alatt is van sok minden.

Ezért ábrándultál ki belőle mert nem viszi a 4K "demo" lomokat ez a FHD tv? ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#28433) air válasza #46129152 (#28431) üzenetére


air
nagyúr

Ha ragaszkodsz a 4K-hoz, akkor miért FHD tévét akarsz venni? :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28434) #46129152 válasza K Norbi (#28432) üzenetére


#46129152
törölt tag

Ezt a kettőt vittem. Egyik semment.

https://www.youtube.com/watch?v=celqFzQnWRU

https://www.youtube.com/watch?v=rbUqOPw7w0U

(#28435) #46129152 válasza air (#28433) üzenetére


#46129152
törölt tag

Nem a 4k-hoz ragaszkodom, csak a szép képhez.
A régi Sony-m az le tudta játszani, és volt különbség a sima HD vagy az UHD felvételek között, a HD tv-n is.

(#28436) K Norbi válasza #46129152 (#28434) üzenetére


K Norbi
addikt

Én is így voltam eleinte... [link]
Hamar ráuntam ezekre a demo videókra. Eleinte nagy szám volt, mutogatni a haveroknak! Akik egyből leszóltak.. azonnal vedd ki, és ezt a filmet rakd csak be. ;]
De gondolom inkább filmeket fogsz azért többet nézni. :)

(#28437) #46129152 válasza K Norbi (#28436) üzenetére


#46129152
törölt tag

Hát persze, csak néha nézegetem őket. Csak azt gondoltam az újabb tv majd szintén viszi majd.
De azért megvárom a pénteket,hátha lesz egy jó "fekete" ajánlat. Ha nem, akkor veszem, annyi,amennyi.

(#28438) PrinceHerceg válasza ArGab (#28430) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Köszönöm! :)

Akkor este rálesek tüzetesebben is a dologra, és remélem műkszik majd a javasolt trükk! :K

[ Szerkesztve ]

(#28439) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezzel a modellel?
Sony Bravia KD-55XD8005

Nem sokkal lesz drágább pénteken a sima FHD-s 55" W807-esnél, gondoltam, megéri a 2016-os 4K-s modell felára.
De állítólag egyrészt IPS-es paneles ez a modell, másrészt egyáltalán nem a sima FHD-s W8xxx TV-k utódjáról van szó.

Köszi szépen bármi tippet!

(#28440) renatto válasza cs.adam (#28193) üzenetére


renatto
őstag

Nekem most jött meg a szemüvegem és minden rendben, bár a vibrálás eléggé érezhető, 3 év passzív LG után biztosan. A fényerő is rendben és szellemképet sem igazán vettem észre, de még alig teszteltem, így ez változhat.

Szóval aki Sony TV-hez keres szemüveget, az enyémmel - KD55X8509C - a Samsung SSG-5150GB, illetve a korábbi SSG-3100GB is működik. Mind a kettő (2-2db) első próbára csatlakozott a TV-hez. A kép is azonos szerintem, annyi hogy a 3100 oldalról "védett/zárt", míg az 5150 nyitott.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28441) PrinceHerceg válasza renatto (#28440) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én épp tegnap előtt lestem végig a TARZAN legendáját, bár ne tettem volna, mert kalap s**r az egész, de legalább 3D volt.

Kérdés: Te véltél felfedezni olyat, h a térben előlrébb lévő tárgyak, emberek, akármi hibátlan térhatású, de a háttér kissé elmosódott, szellemképesebb? Nálam ezt a dolgot egy pár EBay-es szemcsi produkálja, szóval gondolkozom rajta, h vmelyik szabadnapomon beskerázok vmelyik márkaboltba és letesztelem egy eredeti szemcsi ellenében, h mi a difi! :K

(#28442) Tegla80 válasza bb0t (#28429) üzenetére


Tegla80
addikt

A tv fw-el nem hiszem,h gond lenne mert masok nem panaszkodnak.....
Azt azert ellenorizd,h a legujabb van e rajta. Plusz nem art neki frissites utan egy gyari beallitasok visszaalitasa sem. (Ez amugy idonkent ajanlott mert driod ugye....)

#28440 , renatto
Az aktiv 3d-t full sotetben ajanlott hasznalni ellenben a passzivval ahol ez nem kitetel.....tudom nem egyszeru,de igenyli a technika,h ne lasd a villogast.

#28441 , PrinceHerceg
Nem vok 3d hivo,de azt tudom ,h film es film kozott iszonyat kulonbsegek vannak.Van az ami alapban annak keszult(ez a kevesebb) es van az amit 3d-re alakitottak(ez a tobb es xarabb). Plusz az sem mind1,h milyen butitasok utan szeded ossze valahonnan azt a filmet,mert gyanitom,h nem eredetit nezel.
Szoval nezz meg valami eredetit azzal a szemcsivel mert lehet ez a gond.

Sony® & PlayStation®

(#28443) PrinceHerceg válasza Tegla80 (#28442) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én leginkább a konvertált 3D-re gyanakszom, aminek csak mélysége van, mert más YouTube-os SBS vidi is sokkal jobb hatást keltett! Párom szó szerint tendált hátrafelé, nehogy megmarja... :D

[ Szerkesztve ]

(#28444) baxi320 válasza baxi320 (#28422) üzenetére


baxi320
tag

Erre valaki köszönöm.

(#28445) renatto válasza PrinceHerceg (#28441) üzenetére


renatto
őstag

Azt láttam én is és nem nagy szám (A Dzsungel könyve viszont remek). Sajnos még nem volt időm ennyire figyelni a részletekre, de azt tudom van olyan film ami alapból rosszul van megcsinálva és mindenképp szellemképes lesz viszont azt már látom az aktív inkább hajlamos erre, passzívnál elvétve láttam.

Akár rendelhetsz netről is és úgy gond nélkül pár nap múlva elállhatsz a vásárlástól. ;)

(#28442) Tegla80:

Köszi úgy is tervezzük, de most kénytelen voltam, azonnal kipróbálni, hogy kapcsolódik-e a TV-hez, így csak enyhén volt sötét. Sajnos ez sötétben is érezhető lesz számomra, néztem már aktívval korábban is filmet. Majd megírom pár film után, mit érzek passzív után..

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#28446) K Norbi válasza renatto (#28445) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem ami nagyon tetszett ilyen komolyabb film és ez tényleg igaz történet alapján készült az a Viharlovagok :K

[ Szerkesztve ]

(#28447) Gaben360 válasza Gaben360 (#28390) üzenetére


Gaben360
senior tag

Tudna valaki ebben segíteni?Nem vagyok jártas sony tv-ben.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#28448) junior11 válasza Gaben360 (#28447) üzenetére


junior11
veterán

A W855B tudomásom szerint 2014-es modell (kapható még új, bontatlan darab vagy használtan veszed?), képminősége szerintem hozza a H6400-ét, lehet, hogy meg is haladja, banding, clouding előfordulhat, szerencse kérdése is, milyen darabot fogsz ki. Az utódja a tavalyi 65W857/859C.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28449) Gaben360 válasza junior11 (#28448) üzenetére


Gaben360
senior tag

Használtan venném de nagyon gondolkozok rajta,ugyanis a smart táv hiányzik,igaz a szemüvegek újak.
Megér 235k-t,vagy alkudjak? Nem létfontosságú a csere.A 65W857 meg egy kicsit húzós árban,4k meg még drágább,ha nem belépőszintet akarok.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#28450) #46129152 válasza Gaben360 (#28449) üzenetére


#46129152
törölt tag

Ezen én is gondolkodtam. Írtam is az eladónak. De....
Garancia csak 6 hónap volt rá, ami lejárt.
Nem tudom biztosan, de a 6 hónap gari, az nem kevés egy új tv-re???

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.