Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) krx21 válasza Pityke78 (#27547) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak Apple TV-re... Micsoda életszerű helyzet... :N És micro SD kártyát se próbálj bele tenni...
Nekem is iPhone -om van, nem is értem miért nem szeretem. :DD .. De főleg azt, aki szereti... :DDD

(#27552) air válasza #TOTTI (#27549) üzenetére


air
nagyúr

Ki tudnád fejteni ezt részletesebben, mert szerintem másokat is érdekelhet?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27553) Pityke78 válasza krx21 (#27551) üzenetére


Pityke78
őstag

Ezt pontosan nem értem, mármint amit írni, sugallni szerettél volna...............de biztos én vagyok a láma a témában :D

(#27554) Pityke78


Pityke78
őstag

Most találtam egy ilyet...... Google Home

[link]

Erről van valakinek bővebb infója, hogy mit lehet vele csinálni?

A youtube fel van véve mint saját alkalmazás és gond nélkül ki is tudom tenni a TV-re, de nem tudom milyen egyéb lehetőségek vannak még ebben az app-ban.

[ Szerkesztve ]

(#27555) T_Stark válasza #TOTTI (#27543) üzenetére


T_Stark
őstag

Ezt hogy lehet feltenni a TV-re?

(#27556) hegylako01 válasza radi8tor (#27546) üzenetére


hegylako01
tag

Ki lehet tenni. De max 720p-ben.
Folyamat: (Win 10-ben)
1. A TV bemenetét állítsuk „képernyő –tükrözésre”
2. A laptop tálcáján kattintsunk az értesítések ikonra majd a kivetítésre.
3. A felugró ablakban válasszuk a „Csatlakozás vezeték nélküli megjelenítőeszközhöz”
4. A következő ablakban az „Egyéb típusú eszközök keresésére” kell kattintani
5. A következő ablakban az „Új eszköz beállítására” kell kattintanunk.
6. A kereső ablakban fel fog ugrani a Tvnk típusa, ha rá kattintunk, akkor megkezdődik a párosítás. (Ez pár percet igénybe vehet.)
7. A tv kiírja, hogy sikeres a csatlakozás és megjelenik a laptopunk képe a tv képernyőjén. A felbontás valószínűleg 640x480 pixel lesz, ez átállíthatjuk a videókártya vezérlő programjában.

Nekem sikerült. Bár sose használom ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#27557) Pityke78 válasza hegylako01 (#27556) üzenetére


Pityke78
őstag

Ezt pontosan hol, hogyan találom? Mert nekem nincs ilyen............ egyelőre........ :)

2. A laptop tálcáján kattintsunk az értesítések ikonra majd a kivetítésre.

(#27558) air válasza T_Stark (#27555) üzenetére


air
nagyúr

Pendrive-ra kimásolod, a TV-n az ismeretlen forrásokat kikapcsolod, és egy fájl böngészőből telepíted.
Ha jól tudom, nem a rendes alkalmazások közé kerül, hanem a Home menüben az "Alkalmazások" rész alatt látszik csak, amit így telepítesz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27559) hegylako01 válasza Pityke78 (#27557) üzenetére


hegylako01
tag

Elküldtem a képes leírást pm-ben.

(#27560) krx21 válasza Pityke78 (#27553) üzenetére


krx21
nagyúr

Igazából csak egy kicsit "nem dicsértem" az iPhone-t, néha a frászt kapok tőle... :DDD

(#27561) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Van valakinek otlete hogy miert kapcsolja be idonkent magatol a tavoli inditast? Bekapcsolva keszenletben 10 wattot eszeget. 857c

[ Szerkesztve ]

(#27562) Pityke78


Pityke78
őstag

Sikerült valakinek a TV-re csatlakozni külső wifi-s eszközzel (laptop, telefon) kép tükrözés céljából Intel WiDi alkalmazással?

Elvileg látják egymást, de valamiért mégsem csatlakoznak.

Vélemény?

(#27563) air válasza Pityke78 (#27562) üzenetére


air
nagyúr

Telefon képét simán ki tudom tenni a W805C-re.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27564) Pityke78 válasza air (#27563) üzenetére


Pityke78
őstag

Gondolom nem iPhone-od van.............. :(

(#27565) jófejsrác válasza Pityke78 (#27562) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Hegylako leírása alapján nekem sikerült viszont nem igazán stabil a kapcsolat. Simán késik 10 mp-t is ha úgy van és gyakran szétesik a kép. Jópofa fícsör, de érdemi felhasználásra nem használható, max hdmi-n keresztül.

(#27566) Pityke78 válasza jófejsrác (#27565) üzenetére


Pityke78
őstag

Hol találom ezt a leírást? Köszi

(#27567) jófejsrác válasza Pityke78 (#27566) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Én úgy láttam pár hozzászólással feljebb, hogy neked elküldte privátban :) :B

(#27568) Pityke78 válasza jófejsrác (#27567) üzenetére


Pityke78
őstag

Igen, már rájöttem bocsi. Csak az a baj, hogy nekem win7 van és ebben még nincs ez az opció :(

(#27569) K Norbi


K Norbi
addikt

Üdv uraim! Valaki megnézné ezt a jelenetet a tv-n? Persze nem Youtube ról rendesen HD ba. [link] Másnak is mossa a képet?? Tekergetem de nem bírok vele.
Tegnap néztem RTLK HD-n ezt a filmet de úgy mosta mint a szart még rendesen szellemképes volt. pff
Már utána járok mi csinálja.

Már előkészítettem a B tervet [link]

[ Szerkesztve ]

(#27570) K Norbi válasza K Norbi (#27569) üzenetére


K Norbi
addikt

No megtaláltam! Végre nem mossa! leteszteltem 5x!!

Kép
Speciális beállítások
Tisztaság
Véletlenszerű képzaj csökkentés: KI
Nekem automatikuson volt. Na akkor durván mosta.
Ha kikapcsoltam semmi. :K Bosszúállók részlete alatt jól megfigyelhető.

[ Szerkesztve ]

(#27571) PrinceHerceg válasza K Norbi (#27570) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:C

(#27572) ateszm


ateszm
senior tag

Üdv urak,rég jártam erre. Szerencsére semmi gond,élvezem a TV-m (55"756C).
Most olyan kérdésem lenne,hogy milyen lehetőségek vannak Bluetooth-os fejhallgató használatához? Ha jól sejtem a beépített BT nem sugároz hang jelet (javítsatok ki ha rosszul tudom) Már jó pár fejhallgatót végigolvastam néztem, igazándiból olyat szeretnék,amivel használható a családnak a tv hangja,és ha én szeretném akkor meg csak a BTfejhallgató. Lehetséges volna, hogy ezt csak BT transmitterrel lehet csak kivitelezni?

Válaszotokat előre is köszönöm.
üdv: ateszm

(#27573) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!

Kicsit off-topic, de azért ide tartozik. Reményeim szerint hamarosan megérkezik az 50W755C-m a MM-tól. A HDMI részével nem vagyok teljesen tisztában. A tervem, hogy PC-ről csatlakozok HDMI-vel a házimozi erősítőhöz (az leveszi a hangot) és az erősítőről HDMI-vel tovább a TV-re.
A HDMI 1.4 vs 2.0 része nem tiszta teljesen. Van szükség 2.0 HDMI kábelre? A TV "tudja" (ha egyáltalán van ilyen fogalom)? Vagy a csatlakozó ugyanaz, a szolgáltatások mások, ezáltal a kábel más? Érdemes 2.0-t venni, vagy az 1.4 is megfelelő?

Köszi!

(#27574) PrinceHerceg válasza rooland (#27573) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én a 2.0-át ajánlom, mert árban bakfity a difi, de szolgáltatásokban sokkal tágabb mozgástered lessz, szóval kb minden mellette szól! :K

[ Szerkesztve ]

(#27575) hegylako01 válasza ateszm (#27572) üzenetére


hegylako01
tag

Sajnos a tv nem ad ki BT hangot :( Csak Jack->BT adapterrel oldható meg a dolog.

(#27576) air válasza rooland (#27573) üzenetére


air
nagyúr

"A tervem, hogy PC-ről csatlakozok HDMI-vel a házimozi erősítőhöz (az leveszi a hangot) és az erősítőről HDMI-vel tovább a TV-re."

Szerintem ezt nem így kell kötni. A házimozi erősítő hogyan küldi tovább a képet a TV-re?
Szerintem a PC-ről a TV-be kell küldeni az kép+hang jelet (már ha a PC-d tud ilyet) a TV-ből pedig a HDMI ARC (audio return channel) csatolón küldöd ki a hangot az erősítőnek.
De ha nagy hülyeséget mondtam, akkor majd kijavítanak.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27577) ateszm válasza hegylako01 (#27575) üzenetére


ateszm
senior tag

Köszönöm,akkor jól sejtettem.
Van esetleg valakinek bevált jó minőségű és jól működő kütyüje?
Vagy marad a 2.1-es hangfalszetten továbbra is,és a minijacket osztom ketté...akkor meg a búgás-zörgéstől félek...

(#27578) rooland válasza air (#27576) üzenetére


rooland
senior tag

A mostani házimozi erősítők tudnak ilyet. Leveszik a hangot és HDMI-n adják tovább a képet. A te megoldásod is működik, amikor a TV-ből jön vissza a hang, de ekkor a hang feldolgozása máris a TV hangfeldolgozóján múlik, amit nem szeretnék.
Az ARC-on majd jön vissza a hang az erősítőbe, ha nagy ritkán TV csatorna menne.

[ Szerkesztve ]

(#27579) Jim-X válasza air (#27576) üzenetére


Jim-X
őstag

Dehogynem! Az erosito siman atkuldi a kepjelet a TV-nek (passthrough) modositas nelkul. :K

A TV-n atvezetni a hangot nagy baromsag, nem hinnem, hogy kijonne pl. a HD-MA, vagy akar a sima core DTS :U

(#27578) rooland: A te megoldásod is működik, amikor a TV-ből jön vissza a hang, de azt nem szeretném, mert ekkor a hang feldolgozása máris a TV hangfeldolgozóján múlik, amit nem szeretnék.
Az meg a masik fele :DDD

Egy kabel megy nekem a TV-be az erositobol az ARC-os HDMI-be (HDMI4 az enyemen), az erositobe meg mennek a forrasok.

Es igen, en is a 2.0-ra szavazok ;)

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#27580) blakey válasza rooland (#27573) üzenetére


blakey
titán

2.0-ás HDMi kábel nem létezik csak olyan ami ezt a szabványt tudja, az 5 éves kábel is tudhatja ha minden lába be van kötve. High speed kábelt vegyél, ennyi, nekem 7 éves kábeleim vannak de mindent átvisznek. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27581) blakey válasza air (#27576) üzenetére


blakey
titán

Miért ne kéne így kötni? Pontosan így kell csatlakoztatni, ahogy leírta.
Akkor lehet jó megoldás a tv-ből küldeni az erősítőbe a hangot ha kevés csatlakozóval rendelkezik az erősítő vagy nincs rajta HDMI bemenet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27582) blakey válasza Jim-X (#27579) üzenetére


blakey
titán

Teljesen jó a tv optikai kimenete vagy az ARC, leteszteltem, ott is passtrough van, nem nyúl bele, HD hangokat nem tud, de ennyi DTS, AC3, stb. mind működik, egyik eszközöm direktbe van csatlakoztatva HDMI-n a tv-be és onnan optikai az erősítőbe. Nincs azzal gond, csak ha kellenek a HD hangok akkor csak erősítőn átvezetve működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27583) hegylako01 válasza Pityke78 (#27554) üzenetére


hegylako01
tag

A programmal tudod egymáshoz kötni a multiroom képes eszközöket. PL. Ha van egy HTCt790-es hangprojektorod és szeretnél hozzá háttér sugárzókat, hogy 5.1 legyen. Akkor veszek még 2 db SRS-ZR5 BT hangfalat. Ezzel a programmal párosítod őket és megy az 5.1.
Illetve a tvre való castolást könnyíti meg a program.
A tv-re akkor lenne értelme ezt felrakni, ha adna ki BT hangot, de az sajnos nem megy :(

(#27584) Jim-X válasza blakey (#27582) üzenetére


Jim-X
őstag

Ezt nem tudtam :R

Amugy is HD hanghoz azert mar par darab 65"-os Sony TV arat el kell tapsolni, hogy ertelme is legyen :K :DDD

A játék az nem játék!

(#27585) Pityke78 válasza blakey (#27582) üzenetére


Pityke78
őstag

Nekem úgy van összekötve, hogy külső forrásból (nálam ez egy asztali PC) HDMI kábel az erősítőbe, ott történik a hang feldolgozás, majd az erősítő HDMI kimenetét kötöm össze a TV-vel, szintén egy HDMI kábellel a kép miatt.

Viszont néha úgy is szoktam TV-ni, hogy a TV adások hangját nem a TV-n hallgatom, hanem az erősítőn.

Ilyenkor a TV optikai kimenetét kötöm össze az erősítővel, viszont itt azt tapasztalom, hogy sokkal gyengébb a jel. Ha PC-ről nézek filmet, akkor 40dB-en hallgatom, ha meg a Tv-ről jön a hang, akkor fel kell tolnom 60dB-ig.

Vélemény?

(#27586) blakey válasza Pityke78 (#27585) üzenetére


blakey
titán

A TV adások hangereje változó, pocsék egy jó anyaghoz képest de amúgyis a gyengébbik fajta persze vannak kivételek, én ugyanazt az anyagot hallgattam meg a TV-erősítő optikai kimenetéről illetve lejátszó-erősítő HDMI kiemetéről és DTS, AC3 (DD) között nem volt számottevő különbség. Erre értettem, hogy használható.
Az ajánlott csatlakoztatás a lejátszó-HDMI-erősítő-HDMI-TV. Nálam egy db lejátszó (ATV4) megy a TV-be (mert nem mindig kapcsolom be az erősítőt) és onnan megy egy optikai az erősítőbe, minden más az erősítőn keresztül csatlakozik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27587) krx21 válasza K Norbi (#27570) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen: a képzaj csökkentést mindig ki kell kapcsolni. A digitális technológiában, már nem kelletkezik hibaként képzaj.... Ha látható, az akkor már a felvételen van rajta... Illetve ha iszonyat dzsuva tömöritést használunk esetleg, de annak nem segít semmi... A képzaj leginkább az analóg technológiában volt jelen, illetve ha a kamera nagyon felemelini próbálja a digitális fény érzékenységét, okoz képzajt. Csak kár, hogy ennek az elmosásával még kevesebb hasznos információ marad a képernyőn.

[ Szerkesztve ]

(#27588) K Norbi válasza krx21 (#27587) üzenetére


K Norbi
addikt

Átállítottam Cinema pro ra úgy jöttem rá, akkor nem csinálta.
Megnéztem a Normal képmódhoz képet mik vannak bekapcsolva aztán könnyű volt rájönni.

A Cinema pro/home alatt minden létező dolog ki van kapcsolva. :K
Megnézem már ott a gyári beállításokat és a normalositom. :D

Nekem olyan meleg/sárgás vagy milyen a kép a Cinema képmód alatt, de lehet ez a normális ahogy Blakey is írta.

Átmentem délután a szomszédba ott még Panasonics plazma van, huuu furcsa volt azt nézni!
Olyan más minden színek a mozgás.. Rátapadtam mint a légy.
De tetszett! A kép abba is ilyen meleg volt. Nem hideg mint nekem.

[ Szerkesztve ]

(#27589) aliens69


aliens69
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem egy olyan készüléket ajánlani, javasolni ami ezeknek a kritériumoknak megfelel?

- 200-250 ezer Ft
- 49-50 collos
- Lehet 4K-s, de ha a full HD-ban jobb készülék van ennyiért, akkor legyen full HD-s
- Szép képe legyen, a képfrissítése jó legyen, ne akadozzon rajta semmi
- Kb 3 méter távolságból nézném
- 40-40%-ban használnám, filmezésre, tv-zésre, sport műsor nézésére valamint 20%-ban játékra ( konzolról, PC-ről
- smart legyen, 3D nem fontos

Köszi a segítségeteket.

(#27590) K Norbi válasza krx21 (#27587) üzenetére


K Norbi
addikt

Meg fűtött mint a rosseb az a plazma!

No mindegy a lényeg nagyon megvagyok elégedve a Sony tv mel! Volt benne alul középen 2 fehér folt, aminek szinte nyoma sincs!! Épp tegnap direkt figyeltem ment a tv 5 órája de tűnik elfele! Aminek nagyon örülök. :K
Szerintem még sokkal többet kilehetne hozni jó képbeállításokkal.

Majd egyszer Blakeyt elhívom és belövi. :) :)

[ Szerkesztve ]

(#27591) blakey válasza K Norbi (#27588) üzenetére


blakey
titán

A Normál módhoz képest melegebb a Cimena Pro, gyári állapotban talán sárgás, de kalibrálás után nem lesz sárgás, hasonló lesz a plazmához amit láttál.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27592) K Norbi válasza blakey (#27591) üzenetére


K Norbi
addikt

Igen, már kezdem kapiskálni hogy tényleg jobb.
A plazmán is minél többet néztem annál jobban tetszett.

Egy képbeállítást tudnál küldeni? Vagy linket mi után induljak el?
Már egyszer küldtél tudom, de akkor hideg szemmel néztem a világot.

[ Szerkesztve ]

(#27593) yanna


yanna
őstag

Pityke78 kartárs indíttatására ismét rágyúrtam a W10- Sony képernyőtükrözésre. Régebben már írtam, hogy, nem működik.
Láss csodát -szerintem az október végi W10 frissítésnek köszönhetően-, meggyógyult, azaz létrejött a tükrözés. :C

(#27594) Pityke78 válasza yanna (#27593) üzenetére


Pityke78
őstag

Na, akkor Te a szerencsések közé tartozol, mert nekem Win7-ben nagyon nem jön össze. WiDi-vel próbálkoztam, de sajnos nem sikerül :(

(#27595) yanna válasza Pityke78 (#27594) üzenetére


yanna
őstag

Utolsó PÜ-t olvastad? Mókoltam anno vele vagy sok órát.

(#27596) Pityke78 válasza yanna (#27595) üzenetére


Pityke78
őstag

Igen, olvastam. A laptopon újratelepítettem a progit, de úgy sem lett jó.
A Tv-n amúgy nem találtam meg, hogy a laptopot már felvette volna társított eszköznek.

(#27597) yanna válasza Pityke78 (#27596) üzenetére


yanna
őstag

TV-n bemenetek/képernyőtükrözés, majd elindítod a 7-en a "kivetítés megjelenítőre" vagy valami ilyesmire... Nincs előttem 7...

(#27598) Pityke78 válasza yanna (#27597) üzenetére


Pityke78
őstag

Az a baj a 7-ben nincs ilyen lehetőség, vagyis én nem találtam..... :(

(#27599) yanna válasza Pityke78 (#27598) üzenetére


yanna
őstag

De van, délelőtt néztem. Vezérlőpultban valahol... :K

(#27600) K Norbi válasza aliens69 (#27589) üzenetére


K Norbi
addikt

Sony KDL-50W755C vagy a 805-808-809C ezek megfelelnek a leírtaknak.
Mondjuk most 260 ezer az 55" nagytesó [link]

Várni kell egy jó akcióra, én tuti a nagyot venném.
Nekem 50" van sokat filmezek, szinte minden filmnél lecsap a képből alul felül. :(
Aztán nem is olyan nagy egyből az 50"

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.