Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) blakey válasza superg (#28494) üzenetére


blakey
titán

De "optimista" valaki. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28502) stewe780 válasza superg (#28500) üzenetére


stewe780
őstag

Izé. FHD-ban (ha nem kell android, akkor) a WD755C-nél nincs is magasabb kategória. WD60/65, RD..., R..., szériák is ott vannak. Talán ezek inkább a belépők. A WD755 csak nem belépő, mert akkor újra kell gondolnom a sony tv ismereteimet.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28503) Emu válasza stewe780 (#28502) üzenetére


Emu
őstag

Majd kijavítanak ha hülyeséget mondanék, de szerintem az általad felsorolt készülékekben ugyan az 50hz-es panel van...és nálam ezért bukott el az idei széria.

(#28504) superg válasza stewe780 (#28502) üzenetére


superg
senior tag

Elektronikában nem látszik különbség spec alapján wd6 és wd7 között.Panelban lehet különbség.De tényleg akkor meg kell nézni élőben a két 7-es szriát

(#28505) K Norbi válasza rooland (#28471) üzenetére


K Norbi
addikt

Olyan problémát láttam, hogy a sötét jelenetek egy minimálisan mosódtak, de tényleg csak minimálisan.

Kép
Speciális beállítások
Tisztaság
Véletlenszerű képzaj csökkentés: KI
Nekem automatikuson volt. Na akkor durván mosta.

A nagyobb baj, hogy a sötét / világosabb kép váltogatásnál (pl két ember párbeszéde és kameraváltása) zavaró fényerő szabályozás szerűség történik kép váltáskor és a sötét jeleneteket még sötétebbre veszi

Speciális kontrasztjavítás csinál ilyet, ezt kapcsold ki.
vagy
Takarékosság ki:
Home gomb-
Beállitások-Teljesítmény-Takarékosság, ezen belül ki

(#28506) stewe780 válasza superg (#28504) üzenetére


stewe780
őstag

A wd6 direct led, a wd7 edge led.
Az edge led sötétebb, mert kevesebb led világít a széléről, cserébe kevesebbet fogyaszt. Képminőség terén mi a különbség? valaki tudja? A fekete sötétebb, vagy a mozgások gyorsabbak? melyik javára? (itt érzek némi információ hiány a fejemben...)

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28507) stewe780 válasza Emu (#28493) üzenetére


stewe780
őstag

A w75c és a w85c ugyanazt a képminőséget adja, ugyanazt a panelt kapták, csak a kisebben tiltva van a 3D?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28508) Emu válasza stewe780 (#28507) üzenetére


Emu
őstag

Így van, de még felveheted a listába a w80c-t is.

A három készülék közül a w75c nem tudja a 3D-t de szoftveresen lehet engedélyeztetni rajta (itt olvastam én is a fórumon)

(#28509) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Ez a Tri Luminous fantázianevű feature mit takar valójában?
Mert az Euronics-es eladó a végletekig erre hegyezte ki egy-egy TV hasznosságát, melyikben van, melyikben nincs. (mondjuk azt hiába állítottam neki, hogy a mostani Sony 4K-s TV-k (legalábbis a 8-as széria) IPS-es, ő kiröhögött, hogy ez bizony mind VA panel és ne is jöjjek ilyen hülyeségekkel, mert a Sony az alapból is mind VA.

Köszi!

(#28510) BBéci válasza HagaNRG (#28509) üzenetére


BBéci
titán

Jobbak, természetesebbek a színei.
Azt az eladót azonnali hatállyal, páros lábbal kellene kirúgni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28511) HagaNRG válasza BBéci (#28510) üzenetére


HagaNRG
őstag

Gondoltam én is.

De azért még most sem hagy nyugodni a gondolat, hogy 260 ezerért biztos nem kellene-e nekem nagyon az az 55XD8005. Egyszerűen az a tény, hogy az edigitalnál 399, a MM-ben 367 ezer ez a TV, tehát minimum 100 ezerrel több a piaci értéke, nem hagy beletörődni abba, hogy ne érje meg nagyon lecserélni rá egy KU6000-es Samsungot. (szintén 55").

Ha most visszavinném a Samsungot- amivel egyébként tökéletesen elégedett is vagyok- akkor 40 ezret kellene ráfizetnem különbözetként.
Így lenne 260ezerért egy piaci áron minimum 370 ezres új 4K TV-m. (másrészt meg józan ésszel felmérve a dolgokat kicsit, azt is beláthatom, hogy előfordulhat, hogy semmivel sem lesz jobb, vagy szebb, vagy bármi a Samsung KU6000-nél, csak kidobtan a levegőbe 40 ezret).

Köszi bármi tanácsot! (Azt illetően, hogy cseréljem-e erővel is a KU6000-et az XD8005-re, vagy maradjon minden így, méretben úgysincs előrelépés, a 4K már köszönöm, megvan az új Samsungomban is, és jövő karácsonyig nyugodjak le...)
Én is tudom, hogy ha lenne egy jó FHD Sony, vagy akár Samsung mondjuk 60-65"-ben jó áron, akkor az lenne a tuti választás, de azok is mind minimum 100 ezerrel drágábbak a mostani felálláshoz képest, így +5" nem ér meg most nekem 100-140 ezret.

(#28512) Dareiosss válasza HagaNRG (#28511) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Na szóval a XD80 az VA panelos, és sztem nem egy rosszul sikerült modell (ugye a kvantumpöttyöt is megkapta), sőt 260 ezer ftért 55" osan nagyon nagyon megéri megvenni. Tudsz rávenni a sonynál 5 év garit és még úgysem lesz 300.
Ne habozz mivel a KU6000 től sokkal jobb lesz, minden szinten.

UI: igazából a sonynál a csúcskategórián kívül az egyetlen értelmes modell idén a XD80.

[ Szerkesztve ]

(#28513) stewe780 válasza Emu (#28508) üzenetére


stewe780
őstag

:R :R

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28514) HagaNRG válasza Emu (#28493) üzenetére


HagaNRG
őstag

Szerinem holnapra ne várjon óriási csodát senki, sőt, aki Sony-n agyal és a MM-ben vásárolna, annak elárulom, hogy a boltokban (online nem!) van -15% minden Sony-ra.

Így most a titkos tuti tipp, a 65W857 is újra elérhető jó áron (380ezer Ft). Az eladók szerint a Sony-kra ez alapján ettől nagyobb csodát már ne várjunk, mert esetleges BF akció is választható lesz a Sony-15%-kal párhuzamosan, de az jó esetben is csak -10% lesz, nem több.

Ez alapján aki holnapig vár, az majd választhat, hogy a -15, vagy a -10%-ot kéri a Sony TV-jére.
(de ma este 6-tól már az eladók is fognak tudni-csak személyesen-infokat mondani a várható árakról)

(#28515) stewe780


stewe780
őstag

ha találok tv-t vegyek plusz garit, vagy elég a 2 év gyári? Kinek mi a véleménye?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28516) superg válasza Dareiosss (#28512) üzenetére


superg
senior tag

Nem az XD85-re gondoltál XD80 az 50Hz-es széria (de 4K,HDR)

(#28517) junior11 válasza superg (#28516) üzenetére


junior11
veterán

Az XD85 IPS.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28518) Dareiosss válasza superg (#28516) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Nem az XD85 IPS, az XD80 VA, ha jól tudom az 55" os 100 hz es belőle,

(#28519) Emu válasza stewe780 (#28515) üzenetére


Emu
őstag

Attól függ. Ha ez egy örök darab lesz akkor tuti vennék rá garit, de én tervezem a cserét egyel nagyobb méretre pár éven belül.

(#28520) superg válasza Dareiosss (#28518) üzenetére


superg
senior tag

Az meg IPS fasza :) itt
azt írják natív 50Hz mindegyik.

(#28521) dragonborn


dragonborn
tag

Szaisztok.melyik sz ajànlott a 3 közül? 55X8509 55XD8005 55XD8505

(#28522) Dareiosss válasza superg (#28520) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Ezek szerint rosszul tudtam hogy 100 as. :(
Viszont sztem attól még 260 ért jó vétel.
Samsungnál idén az összes KU s tv is 50 Hz es.

[ Szerkesztve ]

(#28523) Joshi válasza dragonborn (#28521) üzenetére


Joshi
titán

Az első (X85C). ;)

(#28524) superg válasza Dareiosss (#28522) üzenetére


superg
senior tag

Jó lehet,alaposan leárazták.De milyen a mozgás a 4K 50Hz-es tévéken?Full HD-n filmeknék én nem vettem észre,nem zavart de 4K-n nem tudom milyen.
Van még SD85 is az meg "görbe" :)

(#28525) air válasza Dareiosss (#28518) üzenetére


air
nagyúr

XD80 miért VA? Nem IPS? [link]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28526) Dareiosss válasza air (#28525) üzenetére


Dareiosss
senior tag

[link]

Itt meg VA, bár mind a 2 amerikai teszt oldal.

Gyanús nekem hogy az egyik méretet IPS el a másikat meg VA van szerelik. De vajon akkor melyik melyik?

[ Szerkesztve ]

(#28527) stewe780 válasza Emu (#28519) üzenetére


stewe780
őstag

köszi :R , én örök darabnak gondolom, akkor veszek még pár évet

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28528) superg válasza Dareiosss (#28526) üzenetére


superg
senior tag

Itt a 43-ast tesztelik az VA,és írják is hogy a 49-es IPS,55-ről nincs szó

(#28529) Dareiosss válasza superg (#28528) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Igazatok van. :) Szóval akkor az 55XD80 is valszeg IPS. Hát ez szopás.

Remélem nem romlik el a tvm még egy ideig, nem nagyon van mire cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#28530) ht42


ht42
senior tag

Sziasztok!
Egy 40-43 coll közötti VA paneles FullHD tv kellene. Csak a képminőség és az ár számít, smart, 3D, wifi, MR nem érdekel. Filmeket (RasPi-vel) és meccseket néznék rajta. Minél természetesebb a kép, annál jobb. Most egy kalibrált Pana 48AS640-est nyúz a család, nagy megelégedéssel. E mellé kéne második tvnek, hogy ne kelljen verekedni a távirányítóért :D . Maximum 140000 Ft-ot költenék rá. Mit ajánlanátok?

(#28531) air válasza Dareiosss (#28526) üzenetére


air
nagyúr

"The 43" has a VA panel and the 49" has an IPS panel."

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#28532) PrinceHerceg válasza BBéci (#28510) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Egyszóval kvantumtechnológia, melyet SONY-ék mutattak be elsőként olyan 2012 körül és utána SAMU + LG meg a többi gyártó is szépen ráharapott a dologra! Amúgy az Euronics-ben csupa félnótás van... menj csak be pl a Központi szalonba és ott majd felnyitják a szemed, h nem épp ilyen kerek a világ! ;)

[ Szerkesztve ]

(#28533) PrinceHerceg válasza ArGab (#28478) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Reggel felment a pumpa de rendesen KODI végett, mert sehogy se akart összejönni a dolog, az SPMC meg tetű lassú volt, így utóbbít töröltem is ahogy volt, az összes többi leszedett MP-el egyetemben, mert azok meg reklámözönt zúdítottak a fejemre, amit nem csíptem túlzottan!

Azonban most annyit végre elértem Jarvis barátunktól, hogy egy dts hangsávú akármilyen XY vidit már egyből játszik, és azzal ha "kiakasztom" az erősítőm akkor már a DD-osakat is tökéletesen viszi, csak dts-nek érzékelve! Bár vica versa még egyáltalán nem műkszik, csak ezen a hekkelt módon, nekem már így is fél sikerrel ér fel a dolog! :K

[ Szerkesztve ]

(#28534) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Az összes belépő szintű (R, W alsó szériák) Sony TV-nél elérhető White balance állítás a szervizmenüből? Vagy van olyan amelyiknél még ott sincs rá lehetőség? (R - G - B gain állításra gondolok)

(#28535) blakey válasza Chosen (#28534) üzenetére


blakey
titán

W (75C, 80C, 85C, szerintem a WD sem) nem belépőszint és nem kell szervimenü, hogy fehéregyensúlyt állíts, gyakorlatilag mindent be tudsz állítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28536) Chosen válasza blakey (#28535) üzenetére


Chosen
addikt

Igen, azt tudom, hogy ezeknél elérhető, pont ezért voltam kíváncsi azokra, amelyiknél a sima menüben nincs meg ez az opció, hogy ott pótolható-e minden esetben a szervizmenüből a dolog.

(#28537) blakey válasza Chosen (#28536) üzenetére


blakey
titán

A zárójeledben van a W, szóval az úgy nem helytálló. R az más, sajnos azt nem láttam, hogy milyen szinten állítható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28538) virs_lee


virs_lee
csendes tag

.mkv lejátszásra rá tudok bírni egy w50 755-t?
Köszi!

(#28539) PrinceHerceg válasza virs_lee (#28538) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

2016-ban kicsit csúnya lenne ha nem...

(#28540) Emu


Emu
őstag

Most jött Edigitaltól hírlevél éjféltől 55-KDLW805C 215k lesz :(

Kicsit nagyobb akciót vártam, de aki ilyet akar venni hajrá, talán nem lesz pixel hibás mint az enyém :W

(#28541) Chosen válasza blakey (#28537) üzenetére


Chosen
addikt

W6xx-ra gondoltam, sorry. Rtings tesztben említették, hogy már a legújabb W6-osokból kikerült az állítás lehetősége, ezért vettem bele.

(#28542) blakey válasza Chosen (#28541) üzenetére


blakey
titán

Az simán elképzelhető hiszen a WD650-es "lejjebb csúszott". Sajnos nem néztem meg a menüjét. Neten kéne keresgélni, hátha van valami leírás erről.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28543) HagaNRG válasza Emu (#28540) üzenetére


HagaNRG
őstag

Szerintem ne haragudj, de rosszul tudod.
Az 50"-es lesz ennyi, ez meg szerintem nulla akció, mert ma a MM-ben már 212-ért 55"750-et is adtak.

(#28544) Emu válasza HagaNRG (#28543) üzenetére


Emu
őstag

Jogos! Bocsánat érte, benéztem :B

(#28545) blakey válasza Emu (#28540) üzenetére


blakey
titán

Az 50"-os lesz annyi, az valóban nem jó akció.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28546) stewe780


stewe780
őstag

Van valakinek ezüst keretes tévéje? Mennyire gáz? :F A médiában a 43-WD757 akciós, az edigitben meg a 43-W756C. Mind a kettő ezüst :W Lehet kimaradok ebből az osztásból...

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28547) agabe válasza stewe780 (#28546) üzenetére


agabe
addikt

Vilagos butornal kifejezetten jol nez ki
[link]
Jobb mint a fekete keret ilyen kornyezetben pl.

(#28548) stewe780 válasza agabe (#28547) üzenetére


stewe780
őstag

Köszönöm a linket! :R
Úgy látom ráadásul ez olyan csillogós ezüst, a bal oldala rendesen világít. Leszigszallagozzam? :F Vagy hagyjam a fenébe? Mégiscsak 130 meg 150kHUF Több éven át azt a csillogást nézném mindig a szemem sarkából, és nem a filmet :W :W

Azt hiszem erre még alszom egyet...

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#28549) agabe válasza stewe780 (#28548) üzenetére


agabe
addikt

Nem csillog, mert nem fenyes csak szalcsizolt hatasu.
Vilagosnak vilagos, de csak akkor latod, ha vilagos van a szobaban is, es tenyleg hely fuggo, mert a kepen a kornyezetbe jobb az ezust mint a fekete.

Amugy meg ha samsung is jo, akkor nagyobban van most telekomnal 130-ert a H6400-as ami azert eleg jol sikerult szeria. Nem sony, de ha kellene tv most akkor bevallalnam.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28550) air válasza agabe (#28549) üzenetére


air
nagyúr

Ejha!
Melyik raktár mélyén lapul ez a tv két éve?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.