Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) Rapid


Rapid
aktív tag

Szép estét!

Akadt egy kis problémám. Vettem egy 50W756C tv-t. A hdmi 1-en lévő t-home dobozt látja, de a másik három hdmi csatlakozás nem észleli a rácsatlakoztatott blu ray lejátszót, laptopot stb. Ehhez be kéne állítanom valamit, vagy vihetem vissza MediaMarktba?

Előre is köszi!
Rapid

(#27102) Petykó78 válasza Rapid (#27101) üzenetére


Petykó78
tag

Szia!!

Semmit nem kell állítani, ugyanúgy működik a többi hdmi is. Próbaképp dugd be pl. a blu ray lejátszót a hdmi1-be és a t home dobozt a hdmi2-be. Ha itt látja a lejátszót de a dobozt nem, akkor sajnos vissza kell vinned.

(#27103) Mankó


Mankó
veterán

Látom, hogy sokan sikerrel fordultatok a szervízhez felhősödés, bevilágítás esetén.
Nálam a bevilágítás elég durván jelentkezik (sarkoktól befele) alap beállítások esetén, de bő 3 hetes állítgatás után film alatt eltüntettem a jelenséget, csak a játék beállításoknál látni xboxnál fekete képernyőnél. (meg néha érzésre 1-2 képnél)
55HX751 és még majdnem 2 év garancia van rá.
Érdemes lehet garanciával szarakodni, és garanciában megpróbálni egy nagyobbra cseréltetni (ilyen már úgyse lesz alapon), vagy békéljek meg vele?

(#27104) radi8tor válasza Dareiosss (#27099) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Képminőségben?

⭐ Stella

(#27105) Infernusz válasza radi8tor (#27098) üzenetére


Infernusz
csendes tag

Köszi! Egyébként megérte váltani? Mennyiért mehetnek ezek a 40HX750 televíziók? Nem találok sehol semmit a tárgyban.

(#27106) Rapid válasza Petykó78 (#27102) üzenetére


Rapid
aktív tag

Köszi. Megoldottam. Elég amatőr módon nem volt a másik háromba a hdmi teljesen csatlakoztatva. Egy kisebb plussz nyomás után egy kis kattanás és már teljesen rögzültek is a kábelek, s azonnal észlete a Tv is készülékeket. Azóta minden rendben megy. Kis szájízre hangolás után nagyon tetszik amit látok. Remélem később sem lesz belőle csalódás.

[ Szerkesztve ]

(#27107) blakey válasza radi8tor (#27104) üzenetére


blakey
titán

Bizony abban is. Ettől függetlenül a W70C is egy jó tv de én nem lennék biztos abban, hogy megérné a HX-et arra cserélni, ezt látni kell. W75C-re már megéri.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27108) PrinceHerceg válasza Mankó (#27103) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nekem anno 2 hét után 1:1 kicserélték, de már ez is felhősödik, pedig hibátlan volt, ergo erre nincs igazándiból gyógyszer, max más technológia! :K

(#27110) radi8tor válasza Infernusz (#27105) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem olyan értelemben váltottam 70 C-re, hanem eladtam 40"-ost és 1 évvel később egy 32"-est vettem. Mivel 70 C FullHD, ezért ez lett.

blakey: ok, hiszek neked. ;)

⭐ Stella

(#27111) Mankó válasza PrinceHerceg (#27108) üzenetére


Mankó
veterán

Nekem már 3 éves, amióta beállítottam nem jelentkezik a felhősödés, bevilágítás film alatt, de azért játék módban látom. Másrészt milyen fajin lenne ha emiatt tudnék nagyobbra cserélni. ;]

Szerintem megvárok egy 0% thm-es akciót, és bevállalok egy 65w857c-t. (Ott meg a DSE csíkokat írták hibának. :(( )
De nyugtassatok meg, hogy a HX751-től jobb lesz képminőségben a w857c és megéri rá váltani!

4k-ba a normális minőség 7-8k-nál kezdődik ekkora méretben, az meg nem az én pénztárcámnak való. :(

Szerk.: A projektor is szóba került lehetőségként, de ott is vannak furcsa széria hibák, így annak még keményebben kellene utána olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#27112) KoVee84 válasza PrinceHerceg (#27108) üzenetére


KoVee84
senior tag

Az enyém nagyon durván felhősödik, főleg a középen lévő 4 kisebb folt zavar. Most vettem fel a kapcsolatot a Sony-val, remélem cserélik...

(#27113) Petykó78 válasza Rapid (#27106) üzenetére


Petykó78
tag

Remek, örülök, hogy működik.

(#27114) Jim-X válasza KoVee84 (#27112) üzenetére


Jim-X
őstag

Huh ez eleg durvanak tunik, a baj az ha egyszer kiszurja az embe, akkor utana mindig ezt fogja keresni :(((

A játék az nem játék!

(#27115) blakey válasza radi8tor (#27110) üzenetére


blakey
titán

Tavaly akartam egy 32W705C-t venni, de sajnos nem győzőtt meg, pedig elsőszámú kiszemelt volt, így inkább ebben a méretben másik márka mellett döntőttem. De ha nem lett volna jobb esetleg ugyanolyan lett volna akkor tuti, hogy a Sonyt veszem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27116) Mankó válasza KoVee84 (#27112) üzenetére


Mankó
veterán

Huh ez nagyon kemény, ezt mindenképp gariztasd! Kezdem megbecsülni az enyémet.
Más márkáknál is jelentkezik ez az anomália különben?

(#27117) blakey válasza Mankó (#27116) üzenetére


blakey
titán

Márkafüggetlen jelenség, ha minimális a felhősödés akkor nem feltétlenül éri meg lecserélni, javíttatni, nyáron nagyon nehezen váltottam vissza Sonyra mivel a Panasonicom gyakorlatilag homogén volt, pontosan ilyenek miatt volt nehéz, végül nem bántam meg, mert nagyon minimális a felhősödés és használat közben nem látni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27118) Messss válasza KoVee84 (#27112) üzenetére


Messss
csendes tag

Milyen idős a készüléked?
Mindenképpen érdekelne, hogy mit mondott neked a szerviz...

(#27119) radi8tor válasza blakey (#27117) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezaz! Normál használat mellett szinte semmi nem látszódik a felhősödésből. Fekete hátteret pedig éjszaka elég kevesen néznek a TV-n. :D

⭐ Stella

(#27120) KoVee84 válasza Messss (#27118) üzenetére


KoVee84
senior tag

Doboza alapján 2015/11.havi gyártás, 2016 júniusban vettem. Ha minden igaz cserélik (fingers crossed) :R

azt még hozzáteszem, hogy az oldalsó felhősödés egyáltalán nem zavaró, csak a középső 4, ami 16:9-es filmnél folyamatosan bevilágít az alsó fekete sávba...

[ Szerkesztve ]

(#27121) PrinceHerceg válasza KoVee84 (#27120) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nekem is ez volt, szóval nyugalom! ;)

(#27122) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

A KDL-50W829B típusra mennyire jellemző ez a felhősödés jelenség ?

Nemrég vettem, de ezt még nem figyeltem meg rajta .

Üdv.

Astra

(#27123) Kobor válasza AstraCDX (#27122) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia,

Nekem is ilyen van, nem látok rajta szinte semmi ilyesmit, kb. 1 éves lehet.

Üdv,

(#27124) dualcore


dualcore
őstag

Tudja e valaki, hogy 8505b hez lehet BT- csatlakoztatni egy külső hifit hogy azon menjen a hang?

(#27125) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Megjött a 65w857, de egyelőre nem felhőtlen az öröm ugyanis nem lát semmilyen wifi hálózatot. Odahúztam egy kábelt, szoftvert frissítek és remélem jó lesz. Van valakinek valamilyen ötlete?

(#27126) Morris válasza marlboromen (#27125) üzenetére


Morris
veterán

add át nekem ;]

(#27127) marlboromen válasza Morris (#27126) üzenetére


marlboromen
aktív tag

:) mas otlet?

(#27128) Begi válasza marlboromen (#27127) üzenetére


Begi
senior tag

Semmilyen? Sok van a kozelben?
Sajatodnal esetkleg az SSID tul hosszu, netalantan speci karaketerek vannak benne?

(#27129) dh66e válasza marlboromen (#27127) üzenetére


dh66e
veterán

nekem! :D
Viccet félretéve mér másnál is olvastam hogy nincs wifi vétel.Gondolom be van kapcsolva a menüben.

(#27130) magyarl válasza Tegla80 (#27078) üzenetére


magyarl
tag

Én kicsit csalódottan tapasztaltam, hogy alkalmazások alatt (pl Kodi, VLC) nem működik a motion flow, csak a gyári lejátszónál. A képi beállításoknál is más kategóriáknak kezeli őket: videó vs alkalmazások.
Sikerült esetleg vkinek Kodi alatt is életre kelteni ezt a funkciót?

Valamint Kodi-ban működik vkinek a hangsáv és felirat választó gomb? VLC-ben szépen viszi gyárilag, de Kodi-ban még a keymap editor sem érzékeli. Próbálkozott már vki android tv szinten újraprogramozni a távirányító soha nem használt gombjait? (pl Netflix)
Vagy akár usb-s Logitech Rumblepad 2 gamepad gombjait? A d-pad-en kívül teljesen random TV funkciókat aktivál.

[ Szerkesztve ]

SONY KDL-43W755C

(#27131) kets520


kets520
tag

Üdv jó ez KDL50W808C hez?
Sony TDG-BR250 3D szemüveg

(#27132) K Norbi válasza kets520 (#27131) üzenetére


K Norbi
addikt

Ezt szokták venni Samsung SSG-P51002 2 db aktív szemüveg.

Gyári Sony húzós ára van.

[ Szerkesztve ]

(#27133) kets520 válasza K Norbi (#27132) üzenetére


kets520
tag

5.000ft ért venném jófogásonn

(#27134) Mankó válasza marlboromen (#27125) üzenetére


Mankó
veterán

Írhatnál róla egy rövidebb tesztet! Mennyiért vetted, miről váltottál, milyen messziről nézed, felhősödés, bevilágítás, saját vélemény stb.
Én is ezzel a típussal, mérettel szemezgetek különben.

(#27135) marlboromen válasza kets520 (#27133) üzenetére


marlboromen
aktív tag

hát nagyon remélem ezen az android rendszeren reszelnek még egy keveset mert elég gáz. Ha újraindítom akkor látja szomszéd wifijét egy darabig aztán azt sem. Az enyémet egyáltalán nem. A csatorna rendezéshez lehet hogy én vagyok túl süti, de nem találtam csak egyesével kurva lassan rendezhető menüt. kb holnap délre leszek készen. Maga a tévé egyébként jó, a képe szép, sd adások is egészen szépek. Meglepően jó a feketéje, lcd-ben ennyire jót még nem is láttam. És viccesen keveset fogyaszt, most éppen 58 wattot. Szóval a tévé hibátlan, a rendszert meg remélem javítgatják majd

(#27136) marlboromen válasza Mankó (#27134) üzenetére


marlboromen
aktív tag

50q97 samu plazmáról váltottam. Szvsz nincs rosszabb feketéje mint annak, maga a kép meg szebb is szerintem. Mint megjelenítővel teljesen elégedett vagyok, tényleg jó a kép. Felhősödést, bevilágítást, pixelhibát én nem tapasztaltam.

(#27137) Jim-X válasza marlboromen (#27135) üzenetére


Jim-X
őstag

Hat oszinten szolva nekem latja mindig a Wifit (a TV mogott van a Movistar-os router :DDD ) de sokszor hagy kivannivalot a sebessege... Netflixhez pl. tuti kabellel kotnem ossze :K

A játék az nem játék!

(#27138) Mankó válasza marlboromen (#27136) üzenetére


Mankó
veterán

Nézési távolság, ár?

(#27139) blakey válasza marlboromen (#27135) üzenetére


blakey
titán

Nézd át a router beállításait, én vezeteákkel kötöttem össze, de a wifit sem dobálja, stabil a kapcsolat. Nem vagy véletlenül ipv4-en a szolgáltatód jóvoltából? Chansort-tal lehet csatornákat rendezni, androidból meg hamarosan jön az új. Nekem egyébként egyetlen bajom van, mégpedig, hogy minden bekapcsolás után rossz képbeállitást használ, de egy bemenet változtatás megoldja, ismert bug, remélhetőleg javítják.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27140) Lauda válasza KoVee84 (#27112) üzenetére


Lauda
félisten

Ez katasztrofalis, ha tudod reklamald meg, sajnos semmi biztosat nem lehet tudni, mit kezdenek majd vele.

Ennek valahogy igy kene kinezni: [kép] [kép]

(#27141) marlboromen válasza blakey (#27139) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Én is vezetékezek . Sehogy nem látja a wifit. Asus rtn18 router, az ssid-t már megváltoztattam, most öt sima ékezet nélküli betű. Kifogytam az ötletekből. Az ipv6 le van tiltva routerben, de az miért lenne probléma? Mi köze ahhoz hogy nem látja a hálózatot?

(#27142) blakey válasza marlboromen (#27141) üzenetére


blakey
titán

Az ipv6-tól elvileg még látod a wifit, de nem fog működni, mert sok eszköz még nem szereti illetve nem támogatott. A router beállításait át kéne nézni, nekem is Asus van (AC56U), de semmi gondom a wifivel, mindent lát.
TV gyári visszaállítás megvolt? Kapcsold ki a routerben a tikosítáts és úgy is nézd meg. Ha továbbra sem lát wifit akkor szerviz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27143) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-Úgy néz ki,hogy egy KDL-55W808..készülék lesz a kiválasztott.

-Van egy lehet,hogy buta kérdésem.

-A SONY 3D-s tévéibe van-e 3D-s demó film? :F
-Amit anno a SONY szalonokban láttam 3D-s demó filmet,nem tudom honnan játszották? :F

-Ja és,hogy a csomagolás tartalmaz-e legalább 1 db 3D-s szemüveget?

A válaszokat előre is mindenkinek nagyon köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#27144) KoVee84 válasza Lauda (#27140) üzenetére


KoVee84
senior tag

Húú de irigy vagyok...
Beszéltem a Sony szervizzel, nagyon készségesek és segítőkészek voltak, elméletileg jövőhéten kicserélik!

(#27145) blakey válasza Atesz 666 (#27143) üzenetére


blakey
titán

Nincs benne se demo, se szemüveg. Külön kell beszerezned.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27146) Tegla80 válasza marlboromen (#27141) üzenetére


Tegla80
addikt

Azt probaltad mar,h telorol osztasz neki mobil netet?
Kivancsi lennek azt latja/kezeli e.

Sony® & PlayStation®

(#27147) marlboromen válasza Tegla80 (#27146) üzenetére


marlboromen
aktív tag

jó volt az ötlet, kipróbáltam, látja. nem értem.

(#27148) marlboromen


marlboromen
aktív tag

megoldódott. átraktam a routerben a vezérlőcsatornát 12-esről autora, és jó lett. Fix 12 volt beállítva, mert azon nincs senki a környéken.

(#27149) PrinceHerceg válasza Atesz 666 (#27143) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nagyvalószínűség szerint pendiről! :K

(#27150) tthom válasza marlboromen (#27148) üzenetére


tthom
senior tag

A 10-es csatorna felett nem minden eszköz támogatja.. Én is belefutottam régebben.. Kénytelen voltam keresni egy kisebb számút, ami még rel. üres.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.