Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) szecska24


szecska24
tag

Sziasztok!

A pénteki MM-os akcióban sikerült jó áron elhoznom egy 55W755c-t (Utólag is köszönet a fórumban található hasznos információkért). A tapasztalatok egyelőre kifejezetten jók, felhősödés minimális, aminek örülök, mert gyakorlatilag csak sötétben használom. Valaki írta korábban, hogy figyelni kell a falikonzol választásnál, mert nem szabvány. Nekem nem volt gond - egy egyszerű, fix - VESA konzolra feltenni a TV-t, főleg annak tükrében, hogy még távtartót is adnak a TV-hez, hogy a vékonyabb felső rész is szintbe kerüljön.

Viszont van egy kérdésem. KODI alatt, laptopon megosztott mappából, ha a forrás 1080p-s, akkor szaggat. Olyan, mintha nem lenne elegendő helye bufferelni. Erre vonatkozó beállítást viszont nem találtam az appon beül. (A hálózattal nem lehet probléma, mindkét eszköz egy TP-Link Talon AD7200-as routerhez csatlakozik 5GHz-en, és minden eszköz egy szobában található).
Van valakinek ötlete hogyan tudnék a szaggatástól megszabadulni?

[ Szerkesztve ]

(#27752) AMD_ok válasza szecska24 (#27751) üzenetére


AMD_ok
őstag

Probaltad kabellel rakotni a laptopot a routerre? Mert azert a 2x wifi atvitel sztem mar necces, ilyen szempontbol. Ha ugy megy siman, akkor a dupla wifi-zessel van gond (azert mondom, mert nekem a NAS-rol - ami kabellel van kotve a routerhez - siman viszi az osszes 1080p-s filmet a tv wifin keresztul, barmilyen kodolasu is legyen)

(#27753) szecska24 válasza AMD_ok (#27752) üzenetére


szecska24
tag

Próbáltam, ugyan ez. Viszont a router USB portjából pendriveról tökéletesen megy (akár wifin is). Szóval itt a laptop és a router között nem stimmel valami.
(ami azért fura, mert 2x2-es wifi van a laptoban, 600 Mbps simán megy vele. Lehet itt a Windows szól valahogy bele)

[ Szerkesztve ]

(#27754) AMD_ok válasza szecska24 (#27753) üzenetére


AMD_ok
őstag

Igen, akkor ott lesz valami fennforgas. Ha az usb-rol tokeletes, akkor Win, de abban mar nem vagyok tul jaratos sajnos, hogy azt mi okozhatja :(

(#27755) sedith


sedith
újonc

Sziasztok!

Van egy SONY Bravia 32W650A típusú led tévénk, ami tegnap még jó volt. Ma nem sikerül bekapcsolni, és a SONY felirat alatt 8 alkalommal egymás után pirosan felvillan, és ezt ismételgeti. De vajon mit jelent? Sehol nem találom. HELP!

Köszi

(#27756) blakey válasza sedith (#27755) üzenetére


blakey
titán

[link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27757) Gery15


Gery15
addikt

Sziasztok!
Szemezgettem Sony 43W755C, 43W765C tv-kel 168-170e között van. Találtam a euronicsnál Sony KDL43W808 160e-ért. Érdemes megvenni? 3D-n kívül van más eltérés közöttük? Ajánlott ugyanúgy a W8xx széria is? :R

Szerk.: Bemutató darab Győrbe... :U

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#27758) agabe válasza Gery15 (#27757) üzenetére


agabe
addikt

W8 szeria is ugyanugy ajanlhato.
Bemutato darab csak akkor ha nem futott tul sokat, szervizmenubol megnezheto hanyszor volt ki/be kapcsolva es azt kb 12oraval kell megszorozni amennyit az uzletben mehetett.
Azon is lathato valamnnyire mennyire regen van kint, hogy mennyi por van rajta hatul a kisebb sarkokban, szellozo resekben.
Ha portalan akkor lehet par napja-1-2 hete kint az meg nem gaz.
Doboza es tartozekok azert akoor sem art ha megvannak.

Ha meg varsz par hetet Black Friday alatt siman kaphatsz 43"-ban valamelyikbol 160-ert vagy alatta is.

[ Szerkesztve ]

(#27759) Gery15 válasza agabe (#27758) üzenetére


Gery15
addikt

Várok persze, mindenképpen csak elkezdtem most nézegetni őket. Köszönöm a válaszodat! :R

HyperX

(#27760) air válasza agabe (#27758) üzenetére


air
nagyúr

Sony-knál hogy van a szerviz menü?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27761) daniel2121 válasza szecska24 (#27751) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szerintem is a 2 wifi miatt van. Én is használtam így,aztán a tv-ét bekábeleztem és már minden oké. A laptop továbbra is wifin kapcsolódik.

(#27762) daniel2121 válasza air (#27760) üzenetére


daniel2121
senior tag

Itt egy link.[link]

(#27763) Joshi válasza daniel2121 (#27762) üzenetére


Joshi
titán

A szerviz menüben a LYON_ERR az mi akar lenni?

(#27764) daniel2121 válasza Joshi (#27763) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nem tudom én még nem turkáltam benne.

(#27765) Joshi válasza daniel2121 (#27764) üzenetére


Joshi
titán

Nyers fordításban oroszlán hiba, ezt a kifejezést a nagyon durva hibákra szokták alkalmazni. :Y ;] Na nekem ez 00 helyett 01-en áll és hozzá egy hosszú számsor. :O

(#27766) krx21 válasza Joshi (#27765) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért 01 mert beléptél a menübe... :DDD
Amúgy üzem órát találni???

[ Szerkesztve ]

(#27767) Joshi válasza krx21 (#27766) üzenetére


Joshi
titán

"Azért 01 mert beléptél a menübe..."
Ez most komoly vagy csak viccelsz? Tényleg lila fingom nincs az egészről. :B

Üzemórát milyen kód alapján keressek? :U

(#27768) air válasza daniel2121 (#27762) üzenetére


air
nagyúr

:R

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27769) DuracL válasza dani_golf (#27749) üzenetére


DuracL
tag

Nekem is ugyanez a probléma, felkiáltójellel mutatja mikor behal rajta a wifi.(menüben wps kereséssel hamar visszahozható) Mondjuk nálam a panel is beszart, backlight error, ìgy nézem már több mint 1 hete :D
Legszívesebben eladnám így hibásan, szervizeltesse aki akarja.

(#27770) krx21 válasza Joshi (#27767) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak vicceltem... :DDD
Üzemórát? Jó kérdés, mert sony-ba soha nem léptem be, ezért kérdeztem.

(#27771) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Sziasztok!

Mi a különbség SONY KDL-49WD757S és Sony KDL-49WD755B között?
Ezeket a tv-ket nézem, hogy még szeretném venni, de nekem a számok nem mondanak sokat. Illetve van ugyan ez, csak "C" re végződik.

[ Szerkesztve ]

(#27772) junior11 válasza Unlimited (#27771) üzenetére


junior11
veterán

Szia, a WD7 széria helyett inkább nézd meg a W755C/756C szériát, ajánlottabb modell képminőség szempontjából.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27773) air válasza Unlimited (#27771) üzenetére


air
nagyúr

Ha a számok után B van, akkor az 2014-es modell, ha C, akkor 2015-ös.
A WD-sek 60Hz-esek, a W75x modellek 120Hz-esek.
A panelfrekvencia a gyors mozgásoknál számít, főleg sport műsorok, akciófilmek esetén, de természetfilmeknél is jobb lehet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27774) SipiBcs válasza air (#27773) üzenetére


SipiBcs
őstag

Amit írsz, hogy a B 2014-es modell az helytálló. Az idei évben a "D" betűjelzés átkerült a W, vagy 4k esetében az X mellé, így ez az Unlimited fórumtárs hozzászólásában található készülék egy 2016-os modell.

2014: kdl 55 w 828B
2015 kdl 55 w 805C
2016 kdl 55 wD 757 (az ez után következő betűjelzések a készülék specifikációit hivatottak megjeleníteni)

[ Szerkesztve ]

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#27775) Unlimited válasza SipiBcs (#27774) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a választ. Tehát a 755b és a755 s között a különbség az, black, vagy silver ha jól értem. Vagy a 755bnél mivel jobb a 757s? A 2015 modell gyengébb mint a 2016. Azért kérdezem, mert sok más terméknél ez nem olyan egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#27776) SipiBcs válasza Unlimited (#27775) üzenetére


SipiBcs
őstag

Ebben az esetben valóban az ezüstöt takarja legjobb tudomásom szerint a modellszám utáni S. Szerintem nagyon szép képe van ennek a TV-nek, de ebben "csak" basic smart található. (A 2016-os évben az új modelleknél a WD7xx szériában már nincs Android)

A 2015-ös w7xx és 8xx modellekben már android rendszer fut, amit jó szívvel ajánlunk páran a topicban. :)

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#27777) junior11 válasza SipiBcs (#27776) üzenetére


junior11
veterán

Nem beszélve a mozgás megjelenítésről, melyben szintén jobb a 2015-ös W755/756C széria.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#27778) air válasza SipiBcs (#27774) üzenetére


air
nagyúr

Nem állítottam, hogy a WD-s milyen széria, csak azt, hogy 60Hz-es. ;)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27779) SipiBcs válasza air (#27778) üzenetére


SipiBcs
őstag

Mi a különbség SONY KDL-49WD757S és Sony KDL-49WD755B között?

Ha a számok után B van, akkor az 2014-es modell, ha C, akkor 2015-ös.

Erre reflektáltam! :K Mellétéve, hogy 50 Hz-es panel van benne, bár ez marhára nem látszódik. Ár/érték arányban az idei palettán kimagaslóan szép a képe a Samuhoz vagy LG-hez viszonyítva.

Peace!

[ Szerkesztve ]

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#27780) Digidroid


Digidroid
tag

Sziasztok!
Az alábbi két modell között mi a különbség?

KDL-55W808C
KDL-55W809C

Mert én itt nem találok semmit..
Illetve input lag-ról lehet-e tudni valamit mert evvel kapcsolatban sincs túl sok info, esetleg van valami jobban ajánlott készülék?
Elsősorban netbook-hoz lenne másodlagos kijelzőként használva, filmnézés/netezés ágyból, és néha egy kis játék.
A segítségeteket előre is köszönöm :)

(#27781) blakey válasza SipiBcs (#27779) üzenetére


blakey
titán

A WD757S és a WD755B 2016-os modellek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27782) SipiBcs válasza blakey (#27781) üzenetére


SipiBcs
őstag

Én tudom :)

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#27783) Digidroid válasza Digidroid (#27780) üzenetére


Digidroid
tag

Notebookot akartam írni.. :W

(#27784) Lauda válasza Digidroid (#27780) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! A ket tv egyforma. A 808 euronicsnak dedikalt modell. Keress ra a kdl 55w805c tesztekre, ott talalsz inputlag tesztet is.

[ Szerkesztve ]

(#27785) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Akinek van samsung szemüvege az letudja írni, hogy hogyan kellene bekapcsolni?
Régen simán ment, regisztráltam is, de most sehogy se akarja a jót.

Piros, zöld led villog csak, és mindig, ha röviden nyomom ha hosszan, ha a tv elé rakom hogy regisztrálja, de azt se csinálja.

Elemet kicseréltem, új van benne! Mind a két szemüveggel ugyanez a probléma

(#27786) air válasza Buster17 (#27785) üzenetére


air
nagyúr

Én csak simán bekapcsoltam, és pár másodperc múlva kiírta, hogy regisztrálva.
TV-n Bluetooth aktív?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27787) Buster17 válasza air (#27786) üzenetére


Buster17
addikt

Nincs. De ha rámegyek, hogy bekapcsolás, pörög és ugyanúgy kikapcsolva marad. Ötlet?

(#27788) air válasza Buster17 (#27787) üzenetére


air
nagyúr

Milyen TV-ről van szó?
Ha Androidos, esetleg nyomj egy hard resetet neki. (Androidon általában segít.)
Ha attól sem javul meg a Bluetooth, akkor szerviz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27789) SipiBcs válasza Buster17 (#27787) üzenetére


SipiBcs
őstag

A 3d anyag fut a TV-n?

Ha nem, akkor indítsd el, állítsd be, hogy egymás mellett vagy felett és tartsd oda a szemüveget a képernyőhöz. Nálam a bal alsó harmad vált be, de ha neked ott nem regisztrál, akkor próbáld meg másfelé. Esetleg ha olyan a szemüveg, akkor folyamatosan nyomd a gombot, amíg nem regisztrál. :)

Jogos amit Air fórumtárs ír, bár a teljes reset előtt próbálj ki vele más BT eszközt, feleslegesen ne kínlódj a teljes nullázással.

[ Szerkesztve ]

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#27790) headhunter


headhunter
addikt

Erről a letöltésről

Ez a tájékoztatás a következő tévétípusokra vonatkozik:

KDL-43W755C / W756C / W805C / W807C / W808C / W809C
KDL-50W755C / W756C / W805C / W807C / W808C / W809C
KDL-55W755C / W756C / W805C / W807C / W808C / W809C
KDL-65W855C / W857C / W858C / W859C
KDL-75W855C

[link]

(#27791) Unlimited válasza SipiBcs (#27776) üzenetére


Unlimited
aktív tag

Szia! Ha nekem nem fontos a smart, csak a képeminőség a fontos? Akkor melyiket válasszam? Bár ahogy az írásokból ki eszem, akkor jobb a 2015 széria abban is? Akkor mit is újították a 2016 szériában, ha mindenből rosszabb lett? 60hz vs. 120hz full android, meg butított android. Én ezt nem értem!

(#27792) petya2012 válasza headhunter (#27790) üzenetére


petya2012
őstag

valaki feltette már??
mi változott??

(#27793) blakey válasza headhunter (#27790) üzenetére


blakey
titán

Highlights:
Resolves the juddering issue when using a UHD Set-top box
Reduces input lag for HDR game mode (4K HDR TV models only: X85C, S85C, X91C, X90C, X93C, X94C, SD85, XD85, XD94, XD93)
Improves the stability of the TV

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27794) SipiBcs válasza Unlimited (#27791) üzenetére


SipiBcs
őstag

A tavaly megjelent W7xx széria 100 Hz-es panellal szerelt és nagyon jó képminőségű TV, erről már olvashattál itt a fórumon. Androidos, amit ha nem szeretnél kihasználni, akkor nem teszed! (bár erről az a véleményem, hogy ha már Porche-d van, akkor imádsz majd száguldozni :D )

Az idei 7-es WD szériában a Sony a basic smart rendszert használja, míg a 6-os sorozatba egy butított smart funkciót raktak. Az android jellemzően a 4k tévékben jelenik meg (XD), 49 colltól felfele.

A "tavalyi széria" igazából nem jó kifejezés, mert a Sony az idei évben is gyártotta. Így ha jó tévét szeretnél, akkor bátran ajánljuk a W75x és a W80x tévéket. (szerintem a mostani árakkal nem is nagyon van ellenfelük a piacon)

Az, hogy te nem szeretnél smart tv-t, valószínűleg abból a beidegződésből származik, hogy a pár éve smart-nak titulált vackok fele ennyit sem tudtak, mint a mostani androidos Sony-k. :)

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#27795) superg válasza SipiBcs (#27794) üzenetére


superg
senior tag

mesélnél róla miben jobb az android mint a régi okos?

(#27796) czombos


czombos
tag

Sziasztok nem igazán ismerem a Sony TV-ket most szemezek kettővel is, mi a véleményetek erről a két típusról: KD55X8507C, KD55X8005C

Olvastam hogy a KD55X8005C nem a legjobb mert nem Triluminos.

Viszont a KD55X8005C Direct LED, KD55X8507C meg Edge LED-es

Az Edge LED-es megoldásokkal az a gondom, hogy eddig szinte mindegyiknél felhős bevilágtás volt a sarkoknál, ez ennél a típusnál is így van vagy van valami local dimming ami ezt kezeli?

Mennyire jó a fekete színtartomány ezeknél a TV-knél?

[ Szerkesztve ]

(#27797) SipiBcs válasza superg (#27795) üzenetére


SipiBcs
őstag

Szerintem a pár éve (5-6) marketingel eladott "internettévé" marhanagy kamu volt. Más gyártók smart kínálatában én nem vélek ebben olyan nagy változást. Adtak (és adnak) egy kis rakás appot, amiből maximum kettő-három az, amit használ egy átlagfelhasználó. A hangsúly az átlagon van.

Véleményem szerint az android elég nagy szabadságot biztosít mindenki számára, hogy döntsön mit és hogyan használ. Nem kell szöszölni a plexel, azt a böngészőt használja amelyiket megszokott és ráadásnak ott a Kodi, ami bárkit ellát filmmel, sorozattal. (még ha nem is 1080p-ben) Dinamikus, nem akad és nem fagy, mint más gyártók középkategóriás termékei. Ez csak néhány érv az android mellett, amely engem napi használat mellett győzött meg és szívesen ajánlom bárkinek.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#27798) Unlimited válasza SipiBcs (#27794) üzenetére


Unlimited
aktív tag

A beidegződésem abból adódik,hogy a gyártók a képminőség hiányát mindenféle okos tv rendszerrel,meg értelmetlen butaságokkal próbálják pótolni. Nekem nem kell,mert van pc-m,rádugom,azon van minden,ami kell.Nem távirányítóval kell bohóckodni.Ez egyéni vélemény,nem általános.Nekem egy fontos a tv-nél. A kép!A többi az felesleges sallang. Tehát akkor a tavalyi is megfelelő. A képe jobb a 2016 tvnek,mint a 2015-nek? Mert, ha az jobb, akkor azt kell vennem,ha nem,akkor csak az ár szűk keresztmetszet.

(#27799) SipiBcs válasza Unlimited (#27798) üzenetére


SipiBcs
őstag

Szerintem jobb a w7xx, mint a wd7xx széria, de persze ez szubjektív. Legjobban akkor jársz, ha bemész egy olyan üzletbe, ahol mindkettő ki van állítva és eldöntöd melyik a szimpatikusabb. :) Árban körülbelül ugyanott van mindkettő.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#27800) K Norbi válasza Joshi (#27765) üzenetére


K Norbi
addikt

Én is belekukkantottam nekem is tárolt valami frissítési hibát. Lion? :D

Ahogy látom már linkelték előttem, jött új szoftver [link]
No ki lesz az a a bátor önfeláldozó aki felmeri tenni? :DDD Vagy szavazzunk róla? :C
Most olyan jó a tv nem tudom feltegyem e majd.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.